GROENTJES JEUGDDROOM PREDIKBEURTEN ROMAN VAN CHRISTEL BROEHL—DELHAES. 23) (Nadruk verboden) Het hoofd der gemeente begint zich ongerust te njaken. Drie en twintig jaar is die jongen. Om 's hemels wil. Men kan hem toch niet alleen dat heele ziekenhuis laten bouwen! Hij wilde hem een beetje protegeeren, niet in de laatste plaats, omdat een verstandige vrouw hem op dat jeugdige talent opmerkzaam had gemaakt, maar daarom mag hij rog niet met beide handen alles naar zich toe halen Dat kan hij tegenover de oude heeren van de Bouwcommissie nooit verantwoorden. Een der grootste mdustrieelen van de stad, die een zeer behoorlijke som voor den bouw beschik baar heeft gesteld, neemt het voor Kyber op. „Laat u dien jongen toch bouwen, als hij het kan, m'n waarde Menschlin", adviseert hij den magi straat. „Men mag iemand, toch niet beletten te laten zien, waartoe hij in staat is. Geen valsche piëteit, alsjeblieft!" „Breuder heeft den schouwburg gebouwd zegt de burgemeester aarzelend. „En een beetje verbouwd", luidt het antwoord van den fabrikant. „Prachtige voorgevel, schitte rende foyer, kostbaar materiaal, maar een veel te klein tooneel, een bekrompen toeschouwersruimte en een beetje slechte acoustiek. Menschlin trekt een bedenkelijk gezicht. Die Braubach debiteert daar een paar vrij onaangename waarheden. Maar hij kan.het zich veroorloven. „De leden der Bouwcommissie", zoo oppert hij opnieuw zijn bezwaren. ,,je begrijpt toch wel, m'n beste Braubach, dat ik die menschen niet eenvoudig den stoel voor de dem; kan zetten". De industrieel, man vgn de daad zonder achter om te zien, bij wien slechts de capaciteiten tellen, steekt een sigaar op en werpt over het vlammetje van den aansteker, een vluchtigen, gpottenden blik op den magistraat. „Alle respect voor je goede gezindheid, m'n waar de. Ik wil je er ook waarachtig niet inpraten. Alleen dien jongen mogen we niet meer uit het oog verliezen". „Natuurlijk niet! Geen sprake van! Trouwens voor zijn leeftijd is het heel wat, wat we hem op dragen en van h'em verwachten". Braubach knikt. Plotseling schijnt hem iets te binnen te schieten. „Apropos, hoe was ook weer het adres van dien Êngen Kyber? Arendstraat. Nummer! Vijf! ank je. Ik wou dien jongen vriend inviteeren, eens zien, of hij dansen kan en de jonge meisjes een beetje het hoofd op hol kan brengen. Zooiets mag ik wel Alleen de uitnoodiging tot bijwoning van een soirée bij de Braubachs is reeds voldoende om Erich zijn kalmte te doen verliezen. Mijn hemel, bij Braubach moet hij komen, een der voornaamste ingezetenen van de stad?! Een schitterende villa m het Richard Wagnerpark met een enormen tuin, breede opritten en een geweldigen staf personeel. Erich heeft eens in zijn leven in de hall van deze sprookjesachtige villa gestaan. Donkerroode tapijten fonteinen van het duurste marmer, bronzen beelden en palmen. Zooiets vergeet men niet meer. Destijds was Erich er als gymnasiast geweest om voor een of ander liefdadig doel gelden in te zamelen; nu zou hij als gast dit paleis wederom moeten betreden. Bij de Braubachs! Hoe is het ter wereld mogelijk?! Maar daar staat het op de keurig gedrukte uitnoodi ging. Het is duidelijk zijn naam, de naam van een ondergeschikt ambtenaartje op het bureau van Ge meentewerken. Is dat misschieh ook het werk van Johanne? Maar hoe zou Johanne de Braubachs kennen? Wat willen ze van he*? Ja, waarom moet hij bij de Braubachs komen? Hij pijnigt zich het hoofd, laat den brief aan zijn moeder zien. Moeder is trotsch op haar zoon. Moeders, zelfs de beschei- denste en eenvoudigste, zijn altijd trotsch, als hooge maatschappelijke kringen zich voor hun kinderen interesseeren; zij vermoeden promotie, een kans om vooruit te komen in de wereld. „Waarom je bent uitgenoodigd, doet er minder toe", vindt ze. „De hoofdzaak is, dat ze je gevraagd hebben". „Maar moeder" schiet hem plotseling te binnen, ,ik heb immers niet eens een smoking". Tot dus ver heeft hij er nooit, een noodig gehad, zoodat hij het gemis er van ook nooit heeft gevoeld. „Dan ga je direct naar Schmidt en laat je er een aanmeten!", beslist mevrouw Kyber. Hij zal een uitstekend figuur maken in smoking, haar groote slanke jongen. „Kan je eigenlijk ook wel goed dan sen?" „Dansen, hoezoo?" „Wel, waarschijnlijk vraagt Braubach een paar jonge menschen om danspartners voor de dames te hebben". Erich kijkt haar wantrouwend aan. Er glijdt een schaduw over ziin gezicht. Daar heeft hij zelf nog geen oogenblik aan' gedacht. Natuurlijk, zoo zal het zijn: Braubach zoekt een paar representatieve jongelui, die als danspartner voor zijn vrouwelijke invités kunnen fungeeren. Misschien heeft hii van Menschlin iets over den bouw van het ziekenhuis gehoord, toevallig zijn naam opgevallen en zijn Keus op hem laten vallen. Zoo maar eens voor de aardigheid.Zijn open jongensgezicht trekt zich eeh koppige plooi. Laat dat maar met die smoking, moeder. Ik ga er niet eens heen". Mevrouw Kyber is sprakeloos. „Ben je nie( wijs, jongen? Zoo'n prachtige kans zoo met voeten \e treden? Wat verbeeld je je eigen lijk? Braubach kan toch niet meer doen dan je uit- aoodigen?" „Ik ben geeti gigolo en geen salonridder. Dan moet hij anderen uitzoeken. Laat hij den jongen Mensch lin en consorten maar vragen. Die leenen zich daar beter voor". „Erich!" Mevrouw Kyber is bleek van veront waardiging. „Je bent een eigenwijze dwarsdrijver!" „Nee, mama, luister**hu eens naar me! Ik wil toch ook eens wat worden, niet? Welnu, dan mag ik niet zoo met me laten sollen en met van alle kanten laten besnuffelen en becritiseeren. Ze zullen me later moeten vragen; het moet geen gunst zijn". „Erich, een weigering staat gelijk met een be- leediging. Hoe zal Braubach dat opnemen? Misschien word je wel uitgeschakeld van verdere medewer king aan den ziekenhuisbouw". Erich glimlacht#een veelbeteekenend lachje. „Laat dat maar aan mij over, moeder! Ik zal je eens wat in vertrouwen zeggen: als de Bouwcom missie mijn ontwerpen afwijst, gooit ze haar eigen ruiten in. Ik heb allang gemerkt, dat ze bij den burgemeester zeer in den smaak zijn gevallen. Die heeren zullen heusch zoo dom niet zijn. En moch ten ze zich toch op de een of andere manier laten beïnvloeden, nou. aan weet ik wel wat ik doe". .?Wat wil je dan doen?", vraagt zijn moeder ang- stig en bijna fluisterend. Zonder hen werken!" „Erich, je bent toch niet van plan met je hoofd tegen den muur te loopen?" „O, nee, we zullen er eerst een keurig rond gat in maken, waar ik m'n hoofd doorheen kan steken!" „Jongen, wat is er toch met je aan de hand? Je hebt hoogmoedswaanzin". In haar opwinding zei ze het scherper dan ze be doelde. „Moeder", antwoordde Erich ernstig, „dat mag je niet zeggen. Ik wil toch niet meer dan.ik kan en Wat ik kan. mag ik toch ten uitvoer brengen, niet waar? Jo heeft me een geweldige aansporing ge- leven. Nu moet ze maar eens zien. hoe het wiel oopt, dat ze zoo lichtvaardig in beweging heeft ge bracht (Wordt vervolgd). Duitsche vliegtuigen boven de Britsche Oostkust BERLIJN, 18 April (D.N.B.) Duitsche gevechts vliegtuigen hebben, naar van militaire zijde wordt medegedeeld, op 17 April in het kader van de ge- Wapende verkenning verkenningsvluchten gemaakt boven het gebied van de Britsche Oostkust. Zij keerden met belangrijk materiaal terug. Naar verder wordt gemeld, hebben enkele Brit sche bommenwerpers op 17 April des avonds boven Zuid-Duitschland gevlogen. De neergeworpen bom men veroorzaakten geringe schade. De burgerbe volking leed verliezen aan dooden en gewonden. De Duitsche afweer schoot drie Britsche bommenwer pers neer, zoodat de Britsche luchtmacht op 17 April in totaal 22 bommenwerpers heeft verloren. De Japansche operaties op Cebu TOKIO. 18 April (D.N.B.) Naar Domei uit Cebu meldt, hebben de Japansche strijdkrachten, die 16 April des ochtends met het offensief zijn be gonnen, Vrijdag de zuiveringsoperaties tegen de overblijfselen van de vijandelijke troepen in het heuvelachtige gebied rondom Sayao, op 20 kilo meter ten noorden van, Cebu beëindigd. De vijan delijke troepen ter sterkte van ongeveer 3000 man werden van drie richtingen uit aangevallen en tege lijkertijd hevig door de Japansche luchtmacht ge bombardeerd. Door den-vastberaden Japansche» aan val waren de vijandelijke strijdkrachten niet in staat hun stellingen te behouden. Zij trokken in verwar ring terug. Hierbij lieten zij talrijke dooden en ge vangenen achter. Binnenkort nieuwe brandstoffen, kaarten Voorloopig geen onderscheid tusschen de categorieën 's-GRAVENHAGE, 18 April. De secretaris generaal van het departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt bekend, dat, waar het van belang is de bevoorrading van vaste brandstof fen voor den kojnenden winter zoo spoedig moge lijk te beginnen, reeds binnenkort zal worden over gegaan tot het verstrekken van de niepwe bon kaarten vaste brandstoffen. Bij het uitreiken der «nieuwe kaarten zal voorloopig geen onderscheid worden gemaakt tusschen de verschillende catego rieën, die tot nu toe onderscheiden werden, name lijk haarden en kachels 1 tot en met 4 kamers, haar den en kachels 5 en meer kamers en centrale ver warming, zoodat aan al deze verbruikers een zelf de kaart, gemerkt „D.V." van 14 bonnen zal wor den verstrekt. De uitreiking der nieuwe brandstoffenkaarten zal zooveel mogelijk geschieden gelijktijdig met de ver strekking van de bonkaarten voor de zesde distri butieperiode. De kaarten zullen uitsluitend worden uitgereikt aan personen, die de aanduiding „hoofd" op hun stamkaart hebben en in het afgeloopen sei zoen een brandstoffenkaart J.K. of L. hebben ont vangen. Deze kaart J. K. of L„ waarop alle nog niet aangeWezen bonnen moeten voorkomen, uitge zonderd die bonnen, welke vernietigd konden wor den, namelijk de bonnen „21 C.V." en „22 C.V." van de L-kaart moet bij de in ontvangstneming vim de bonkaart D.V. worden ingeleverd. Ten aanzien van: eigenbrandturfproducenten, schippers, flatwoningen, personen die geen J., K. of L.-kaart kunnen inleve ren, alsmede B. C. D. en E-verbruikers zullen nog verdere mededeelingen volgen. RIJWIELDIEF OP HEETERDAAD BETRAPT Een rechercheur te Haarlem, die buiten dienst in de stad wandelde, heeft op heeterdaad een 24- jarigen opperman betrapt, toen deze in de Groote Houtstraat een rijwiel wegnam. De man is aan de justitie overgeleverd. VET UIT HET SLACHTHUIS GESTOLEN De recherche te Haarlem heeft proces-verbaal op gemaakt tegen een 25-jarigen pórtier, die uit het Openbaar Slachthuis vet had ontvreemd. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inllchingen te bekomen aan het politiebureau, Smede- straat te Haarlem, tusschen 11 en 1 uur. Terug te bekomen bij: de Groot. Laurierstraat 15, beursje; Asyl, Ridderstraat 11, hond; Booms, Schalkwij kerstraat 35 rood, sokjes, Borrnman, Amsterdamschevaart 88 rood, klompjes; Wenning, Havikstraat 26, portemonnaie met inh.; Dekker, Medanstraat 7, schoen; Klinkhamer. Holstijnstraat 13, stok; Spoor, Rcfzemanjnsteeg 19, tasch 'met Inh.; Roodenburg, Schotersingel 117, vulpotlood; Bu reau van Politie, Smedestraat 9, wol; Roos, Da Costastraat 59, want; v. Duin, Graafschapstraat 55, want. DE TABAKSDISTRIBUTIE. 's-GRAVENHAGE, 17 April. Het is gebleken, dat bij de instanties voor de prijsbeheersching tal van ver zoeken om inlichtingen binnenkomen betreffende de distributie van tabaksproducten. Daar de distributie regeling voor tabaksproducten wordt voorbereid door het Centraal Distributiekantoor, Louise Henriette- straat 10 te 's-Gravenhage en het rijksbureau voor tabak en tabaksproducten, Cornelis de Witlaan 8 's-Gravenhage, dient men zich te dezer zake dan ook uitsluitend tot bovengenoemd adres te wenden. SPAAR- EN BETAALZEGELKASBEDRIJVEN. In de Nederlandsche Staatscourant van 17 April 1942 is een wijziging verschenen op het besluit van den secreta ris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart d.d. 23 Januari 1942, berekking hebbende op de uitoefening van het zoogenaamde spaar- en betaal- zegelkasbedrijf. Ingevolge dit besluit kunnen de spaar- en betaalzegelkaasen in afwachting van een hun eventueel te verleenen vergunning het beroep of bedrijf blijven uitoefenen tot 18 Juli 1942. In aansluiting hierop heeft de secretaris-generaal van het departement van financiën in de Nederlandsche Staats courant van denzelfden datum bekend gemaakt, dat op grond van artikel 1 van het besluit betreffende de circu latie van niet-geautoriseerde betaalmiddelen, het z.g. spaar- en betaalzegelkasbedrijf op den bestaanden voet kan worden voortgezet tot 18 Juli 1942. Deze toestemming betreft uiteraard ook het aannemen en doorgeven van het in dit verband gebezigde hulpgeld. NEDERLANDSCHE BOKSERS NAAR BELGIë. Op Zaterdag 25 April a.s. zal in Gent de bekende Haagsche bokser Gerard van Loon een wedstrijd boksen tegen den zwaargewichtkampioen van Bel gië Karei Sijs over tien ronden van drie minu ten. Op Woensdag 29 April a.s. zal de Rotterdamsche zwaargewicht Rienus de Boer te Brussel uitkomen tegen den zeer op den voorgrond tredenden jongen Belgischen zwaargewicht^ierre van Deuren, even eens over tien ronden vm drie minuten. Door den N. B. B. en de betrokken instanties is voor deze wedstrijden reeds toestemming ver leend. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 18 Aoril Bevallen: 16 April: M. A. Zwaa^swyk-Ligten- berg, z. 17 April: J. E. Klooster-Bost*., d.: E. Lub- bers-Schekat, z.: A. P. Vennik-van de Lagemaat. z. 18 April: C. J. Pels-Mejjer, d.; M. M. van der Rest- de Regt, z.: A. C. Hollander-van de Raadt, z.L^J. G. M. van Leuven-van den Berg. d. Overleden: 16 April: D. Vreeken-Maarse, 9i j„ Ted. van Berkhoutstr. 17 April: J. J. Mulder, 83 j.. Schotersingel: J. Broekman. 75 iaar. Kenaupark: B. van Kouteren, 1 d.. z. v. J. van Kouteren, Olmen straat: A. van Wateringen. 56 jaar. Spaarne. Ondertrouwd: 18 April: P. A. M. Roovers en J. J. Araoldus. DRENTE Waar hot verleden spreekt en het heden nieuwe schoonheid schept •S GRA.VENHACE 16 April. - Uit verscheidene centrale plaatsen kan de toerist Drente gaan verkennen. Zuidelijk Meppel. Oostelijk Emmen, Noordelijk Assen, doch welke richting hij ook neemt, steeds vindt hij natuur en dorp in wel zeer eigene schoonheid met eigen wezen, met een merkwaardig karakter en o»k den mensch in eigen le- vensaard. Het ls of alles wat groeit en leeft in Drente en wat in vorige eeuwen vorm gekregen heeft, opgenomen is in die stille, ernstige sfeer die haar oorsprong en kern vindt in de Hunebedden, deze imposante merkteekenen van 's lands oudste historie. Vandaar spieidt die sfeer zich uit over de oude hoeven, deze prachtige heemsteden van den Drentschen boer, de groote achterdeur in den- overhuivenden baander, de in timiteit van het voorhuis met de kleine, vroolijke ruitjes, het beschermende, donker bemoste dak van rietj het erf met stallen en hooibergen, een kostelijke eerfneid. waarin verleden en heden, de arbeid van het voorgeslacht en de rustige doening van de bewoners zich oplossen in een stemming, die door haar geheimzinnigheid niet te omschrijven is. ernstig, romantisch, weemoedig met vreug- dige sprankeilngen van groene esschen. van blinkend zand. van glinsterende meren en beken-, ook met den glimlach en de bedekte humor van een volk. dat verknocht aan zijn landschap, gestaag arbeidend, een diepe levensernst paart aan levenslust. Ook de oude kerken, de intieme of deftig-rustige en statige brinken zijn opgenomen in die zeer bijzondere sfeer, die aan het land de eigene bekoring gééft. Assen, de hoofdstad. Aan den brink stadhuis, prOVinct&- huls en museum. Het Asser bosch. de 'donkere, hooge lanen, de wegjes langs struikgewas, de vogels en de bloe men in het struweel, dat met de vochtige wasem zoo aromatisch geurt. Rond Assen: het schilderachtige Rolde met ztjn oude kerk. het tumulibosch en hunebedden, wat verder Anlo. dit prachtige dorp met zijn 'vroeg-middeleeuwsche kerk. WMrvan dè toren als een baken is op de verre heide paden, Annen. waar de mooiste boerderijen zijn. Aan de Westzijde van dep hoofdweg naar Groningen steekt boven de bosschen Norgs toren omhoog, oeroude Drentsche bo dem met den groei van velerlei flora, met heidevelden en grafheuvels. En Noordelijk de weidsche meren van Leek. en Paters\tolde _en Zuidlaren, des zomers gestof feerd met de blinkende zeilen als reuze-vogels over het verre water. En overal de beken, die uit het hart van Drente door groene beddingen Noordwaarts stroomen. Oostelijk donkeren de contouren van eten Hondsrug, een romantische lijn in het landschap. Daar liggen bij Borger de enorme steenen van hunebedden, die hier wel zeer indrukwekkend spreken van het verleden. Rondom de heerlijke bosschen van gemeente en staat, daarin ver scholen een schilderachtig ven. En temidden yan natuur en historie het oude dorp met zijn veertiende-eeuwsche kerk en hulzingen. De geheele Hondsrug Is. vooral toeristisch, een rijk ge bied. Daar ligt eerst Odoorn bij de uitgestrekte staats- bosschen, dan Emmen, de centrale plaats in Zuid-Oost- drente, temidden van een rijke natuur van bosschen en helden, van vele hunebedden, tumuli- en urnenvelden, een sgebied waar ontginningen nieuwe schoonheid schie pen en waar toch ook nog de oer-oude arbeid van turf graven en baggeren behouden bleef. Westelijk van Emmen ligt nog weer zoo een typisch Drentsch dorpje met een romaanschen toren. Zweelo. Het is daar alles pastoraal, om dien ouden toren en om de hulzen, die in hun vormen zooveel schoonheid van het verleden bewaard hebben. Het natuurmonument van Ba- lmger- en Mantinger Zand, waar de jeneverbessen' zoo fantastisch oprijzen uit de witte stuifzanden, vormt in deze omgeving een bijzonder landschapsbeeld. Meppel, de Zuidelijke poort van Drente, levendige marktplaats voor een groot gebied. De schilderachtige kleederdrachten van de Staphorster boeren en boerinnen stoffeeren er op marktdagen de straten der stad. Er komt dan tezamen wat nog in landelljken eenvoud leeft in land van veen, van hel en groene esch. Giethoorn, het dorp der vaarteh en punters en Stap horst met zyn kleederdrachten liggen nabij in het Overijselsche. Noordelijk, aan de helling vA den Blsschops berg, ligt Havelte. Ook hier een middeleeuwsche kerk en toren boven bosch en golvende esschen, boven zanden en heiden. Boven Havelte tot de oude Drentsche dorpen JDlever en Dwlngelo belde met fraaie ruime brinken, antieke torens en kerken, strekken zich weer de bosschen en helden uit. Daar staan tegen het Noorden de donkere staatsbosschen daarvoor, met al de wisselende pracht van venne, stuifzand, ericaheide, met de pracht en rijkdom van flora en fauna, ligt in dien stillen, bruln-paarsen toon de Dwingelo'sche heide, bezit van „Natuur-monu- menten". En het is nabTJ Dwingelo, dat krenten-boomen met hun teere bloesems den toover van de Meimaand brengen. Vluchtig even door Drente? De toerist bestede zijn ge heele vacantie aan „Het Olde Landschap" en late zich vooral inlichten en raadplege de uitgebreide literatuur die er over bestaat. De V. V. v.'s zullen hem graag be- hulpzaam zijn. ZONDAG 19 APRIL HAARLEM. N. H. Kerk. Groote Keric. 10; Ds. I. P. van dei- Waal. 7: Ds. H. J. Drost, van Scho-ten. Nieuwe Kerk. 10.30: Ds. H. E. Beker. Oosterkerk. 10: Ds. J. W. van El-den. Noorderkerk. 10.30: Dr. E Emmen Baken.essürkork 9.45; Kinclenkerk. 11; Dr. W. Dankbaar, Ned. Herv. pred. te Goes, Jeugddienst. SUids-Evangclisatie. 10: J. F. Snoelcs. 5: A. Zijp Am. sterdam. Evangelische Samenkomsten Zuiderkapel. 10 en 5: Joh. de Heer. Driebergen. Opwekkingssa menkomsten ZuJderkapel. Donderdag 3 en 7.30 J. A. Bruyn, Wassenaar. Vrije Evang. Gem. 10 en 5: Ds. I. J. Vasseèr. V. E. Pred. te Den Haag. 10; Kinderkerk EG LI SE WALLOXN'E. Dlmanche 19 Avril a 10 h. 30 Service jxvésidé par mir. Ie pasteur R. Ie Gras, de Ni- mègue, Deutsche Eyang. Gem. Gottesdlenst um 10.30 Uhr. Pfal-rer Illlng. Christian Science Society. 10: in de Ned. taal; 11.15: In de Eng. taal. Evang. Luth. G,cm. 10.30: Ds. C. H. Brandt. Ver. Doopsgez. Gem. 10.30: Ds. J. IJntema. 10.30: H. Luikinga, Jeugdke-rk Vrijz. Hci'v, 10.30: Dr. W. Banning, Vrijz. Christ. Jeugd Geni. 4.30: Da. N. J. Bethe. Rem. Ger. Gem. 10.30: Dr. W. R. M. Noord-hoff Ger. Kerk. Klopper- singelkerk. 10: Ds. J. W. Slertsema. 5: Ds. Js. v. d. Linden. Zondag 27. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. A. M. Boeyinga. 5f Ds. L. Hoorweg. Zondag 27. Zuid-Oos- terkerk 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. J. W. Slertsema bondag 28. Ger. Gem. 10 en 5: Leendienst. Gerei". Kerk in H. V. 10 en 5: Ds. G. W. van Deth. 10: Kin- der<Uenst. Chr. Ger. Gem. 10 en 5: Ds. W. F. Laman. Voorber. H. A. Baptisten-Gem. 10" en 5: Ds. L. do Haan. S: Jeugddienst. Gcloofs-Gcmeenschap „Het Leger des Hells. 10: Helllgingsdienst. 7.30: Opwek- kingssamenkomst. Leider en mevr. Lahuis. Vrije Kath. Kerk. 10.30; Gezongen H. Mis. Hersteld Apost. Zcndingsgeni., Schouwburgstraat. 10 en 5: Gods dienstoefening. Ilcrst. Apost. Zcndlngsgem., Jacobij- nestraat 10 en 5: Godsdienstoefening. Pinkstergemeente. 10 en 5: Openbare samenkomsten, HAARLEM-NOORD. x. H. Kerk. Kerk Klooster straat. 10: Ds. H. J. Drost. Immanuëlkerk 10 en 5: Dr. M. v. d. Voet. Kon. EmmasobooL 10: Ds. A. Snethlage. Xed. Prot. Bond. 10.30: Ds. J. Dikboom van Drachten. Geloofsgemeenschap Het Leger des Hells. 10: Ilelliglngssfvmenkomst. 3.30: Schrifton» derzook. 7.30: Opwekkingssaraenkomst. Ger. Kerk. 10: Ds. Js. v. d. Linden. 5: Ds. A. M. Boeyinga. Zon dag 28. Chr. Gër. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Henstra. Evang. Noord er Kapel. 10.30 en 5: J. H. Bossers en andoren. SANTPOORT. X. H. Kerk. 10.30: Dr. J. Rlemens. te Leiden. X. H. Kapel. Geen dienst. Ger. Kerk In H. V. 10: F. H. Geusebroek, van Amsterdam. HEEMSTEDE. X. H. Kerk. 10: Ds. Briët. Vreden- ho'. 10.30: Ds. Barger. Xed. Prot. Bond. 10.30: Ds. K. Wybenga, Herv pred. Dronrijp. (Met niedew. van het Dameskoor). Ger. Kerk. Koedlefslaan. 10: Ds. Nieuwkoop te Anna Pauwl. polder 5: Ds. Dondorp Camp laan. 10: Ds. Dondorp. 5: Ds. Nieuwkoop. AERDEXnOUT. Rel. Kring. 10.30: Prof. R. Ca- simir. Hoogleeraar te Leiden 's Gravenhage. X. H. Wljkgeb. 10.30: c. B. D. H. Enklaar. BLOEMENDAAL. 10: Ds. P. J. de Jong. van Am sterdam. Xed. Prot. Bond. 10.30: Ds. J. E. Wage naar. ITv,. Ushrechtum. OVEUVEEN. X. H. Kerk. 10.30: Ds. Ch. de Beua SPAARXDAM. X. H. Kerk. 10: Ete. A. Snethlage. Evangelisatie. 10: H. Waster, van Beverwijk. Frans Hals: Julika Een film, die men met genoegen weer eens terugziet. Zooals men zich wellicht herinnert is „Julika" een voor de film bewerkte novelle van het Hongaarsche land; op het landgoed, in het dorp, in het kasteel en in de stad leven de men schen hun klein bestaan, maar de getijden komen en gaan en stellen hun eischen: op tijd moet er ge ploegd en gezaaid worden en op tijd dient de oogst binnengehaald, ook als de landheer met heel andere zorgen rondloopt dan die voor zijn akkers. Gelukkig schept dit in de film geen' al te gevaarlijke con flicten. De landheer, beheerscht gespeeld door At- tila Hörbiger, ziet te juister tijd in, dat Julika (Paula Wessely) beter verdient dan arbeidster te blijven en zal haar straks met de eerste voer tarwe als zijn verloofde huiswaarts rijden. Paula Wessely geeft een mooie vertolking van het eenvoudige boerenmeisje, dat naast haar gevoelens voor haar landheer zulk een.ontroerende zorg voor het wel slagen van den oogst toont. Voorts geeft de film fraaie natuurtafereelen en een paar interessante kijkjes op het Hongaarsche platteland Het journaal geeft als gewoonlijk belangwekkend nieuws uit binnen- en buitenland. Maar wanneer raken we eindelijk eens bevrijd van de flauwer - dan-flauwe moppenserie, die iedere week onder den titel „Lachen is gezond" een paar bittertafel-type's op het doek ten beste geven? F. C. DERKS. Luxor: Het valsche bankbiljet In deze film ontwikkelt Lticv Englïsch eenige. ons tot nu toe onbekende kwaliteiten van haar o.a. haar detective-aanleg. Nu moeten we direct toe geven. dat er voor haar alle aanleiding in deze film is, om de bedriegster te ontmaskeren. .Haar levensgeluk staat nml. op het spel. Lucie Englisch speelt het verkoopstertje met alle vlotheid en grappigheid die we van haar kennen. Haar pogin gen om de koopster, die haar 's morgens in den winkel het valsche 50 mark biljet in de "handen heeft gespeeld op te sporen, brengen haar eerst bij een geheel verkeerd adres. Het toeval komt haar na vele moeilijkheden toch tenslotte weer te hulp en in een taxi achtervolgt ze de taxi, waarin de bedriegster zit. Onhandig kind als ze eigenlijk nog is, doet ze eerst allerlei dingen, die ze zeer zeker niet had moeten, doen, tot ze op de gedachte komt den commissaris van politie op te bellen om te vertellen, waar de vrouw in kwestie on het oogenblik is. Gelukkig verschijnt de politie bij tijds om verder onheil te voorkomen. De vrouw Hilde Hildebrand, wordt ingerekend, de bankier Georg Alexander, ontkomt aan een groote finan- cieele strop, die Hilde hem aan het bereiden was en Lucie Englisch krijgt een pluim voor haar ge lukkig recherchewerk en Georg Alexander tot echt genoot. Het is een prettige vlotte film. waarbij men zich goed amuseert en die heel goed gespeeld wordt M. MEYERINK—LEEMAN. Rembrandt: Haar eerste liefde Het gegeven voor deze film is de ontroerende geschiedenis van een eenvoudig, Weensch meisje dat bij haar tante, die eigenaresse van een was- scherii is. wordt opgevoed. Steffi wordt aangereden door een auto en maakt zoodoende kennis met Paul Oertel, die directeur is van een groote import- en exportzaak. Op ditzelfde kantoor is- Peter Kronthaler wferkzaam. een stoere, eenvoudige jongeman, die er alles op zet om voor uit te komen in dé wereld. Hij is er al in geslaagd het van chauffeur tot pakhuismeester te brengen. Beide jonge mannen worden nti verliefd op de aardige, eenvoudige Steffi, die het bij haar tante niet meer kan uithouden en bij een mondaine vriendin in huis komt. Een en ander geeft aan leiding tot veel verwikkelingen, liefdesverdriet en verkeerd begrijpen. Maar tenslotte komt alles goed en krijgt Steffi Peter tot echtgenoot. Een charmante, vlotte film met uitstekend spel van de hoofdpersonen. Hilde Krahl speelt op trel- fend natuurlijke wijze de rol van het schuchtere, onschuldige meisje, dat haar eerste liefde beleeft. Wolf Albach Retty is als Paul Oertel echt het type van een charmeur, terwijl Frits van Dongen, de Nederlandsche filmacteur als Peter knap samenspel met Hilde Krahl te zien geeft. Deze film werd geregisseerd door Karl Heinz. Martin, die er uitstekend in is geslaagd van dit een voudige gegeven een boeiende film te maken. J. E. ANDREAS. Palace: Carnaval in IVeenen De spreekwoordelijke vroolijkheid van de Do- naustad komt in deze film wel zeer sterk tot Uiting. Het is een Carnavalsfeest van de eerste orde dat we hier 'te zien krijgen, met ware stortbuien van confettie.op een zingende, dansende en schert sende menigte. Een feest om van te watertanden en .we kunnen het daarom den braven professor en den gewichtigen warenhuisdirecteur moeilijk kwalijk nemen dat zij op den vooravond van Aschwoensdag de echtCTijke t^oning een wijle in den steek laten om in de feestvreugde te deelen. En evenzeer «kunnen we ons vergevingsgezind toonen tegenover het lieve winkelmeisje, dat geen Carnavalscostuum bezit en op het feest verschijnt met een uit de zaak „geleend." kleedingstuk. Helaas brengen zulke voorvallen de noodige con sequenties met zich mee en de film voert ons zelfs, naar de rechtzaal, waar de verschillende drama'tjes van het Carnavalsfeest aan dc orde worden gesteld. Gelukkig is van eenige tragiek in deze rechtzaalscène geen sprake. Integendeel, men beleeft kostelijke oogenblikken als de professor met zijn getuigenis voor den dag komt en 05 ver schillende zaken dusdanig "met elkaar verwart, dat geen mensch er meer wijs uit kan worden. Een aardige roman die van het winkelmeisie en den sportvlieger Soerensen werd door de tafereelen van het Carnavalsfeest heengesponnen. Frièdl Czepa en Hans Holt vervullen daarbij de respectievelijke rollen. Van de overige spelers dienen vooral de komische creaties Aan Hans Moser en Leo Slezak genoemd te worden H. VOSKUIL. Mo viae: Bont allerlei Op origineele wijze wordt ln het filmpje „De kunst zijde expert" getoond hoe men kunstzijde moet be handelen. Zelfs de onzichtbare man komt er bij tc pas en. dit vroolijke propaganda filmpje kan een vin gerwijzing zijn voor Nederlandsche instanties, die het publiek, willen leeren zuinig te zijn met in dezen tijd kostbare artikelen. Het programma is trouwens ook verder noga! vroolijk want ook de tweeacter „Barbara waar ben je" is van een luchtig genre Het is een der vlotste korte filmpjes, die lk sind? geruimen tijd zag. Het beroemde kastje, dat een Augsburger kunstenaar in de 17de eeuw vervaardigde en waaruit de vreeirid- ste zaken te voorschijn komen ls het onderwerp van het derde filmpje. Het binnen- en buitcnlandsche nieuws is zeer uitgebreid o.a. wordt de schade ge toond die Èngelsche vliegers aan oude kunstwerken zooals bekende kerken in Lübeck. hebben berokkend. Ook aan de zware gevechten aan het Oostelijk front en wel speciaal in het Donetzbekken zijn vele opne mingen gewijd. B. KORSTEN. competitie-indeeling waterpolo. Door dc waterpolocommlssie van den N. Z. R. B. ls de volRende competltieindeeling vastgesteld. De hoofdklasse van de dames :s vrijwel ongewijzigd opgenomen. Bij de heeren zijn vier le klassers m de hoofdklasse opgenomen, t.w D.W.R., Ztan. Star en fiereus. Dames: Aid. A: A D Z. l.«D W.R. 1. H.Z. en P.C. l; H.D.Z. 1; U.Z.C. I; Otier 1. Afd. B: Ncreus 1, Meeuwen 1, Robben 1. Haarlem 1. Afd. C: A.D.Z. 2: D.W.R. 2; U.Z.C. 2; H.D.Z. 2. Otter 2. Afd. F. Kroosdulkcrs i: H.P.C. 1: V.Z.V t; Waterlelie 1; Y 1. Heeren: Afd. A: D.W.R. 1; H.Z. en P.C. 1; R.Z.C. 1; S.V.H. 1; Ztan l. Afd. B: H.P.C. X: Nereus 1. Star 1; U.Z.C. 1; Y 1. Afd. C: H.Z. en P.C 2: H.Z. en P.C. 3; S.V.1L 2: Zlan 2; H.P.C. 2; U Z C 3; U Z.C. 2; Y 2. Afd. E: H.V.G.B. l; L.z.c. l; Poelmeer V, Zijl Haar lem 1. Af<ft J: H.V.G.b. 2; D.W.R. 2; H.P.C. 3; V.Z.V. 2; Haarlem 2. Afd. T: D.W.R. 3; H.P.C. 4; Haarlem 3; H.V.G.B. 3; A.Z. 3. DISTRBUTIEDIENST HAARLEM. distributie van tabak. sigaren en sigaretten. Het Hoofd van den Dlstributledlenst maakt bekend, dat detaillisten In tabak, sigaren en sigaretten de ontvangen T-bonnen van de textielkaart dienen in te leveren bij den Dlstributledlenst. teneinde een toewijzing voor hun bevoor rading te ontvangen De bonnen dienen te worden ingele verd op opplakvellen MD 18 met een ontvangstbewijs MD 201. waarbij de bonnen van de mannen- en vrotrwen- textielkaart afzonderlijk dienen te worden opgeplakt. Inlevering dient te geschieden onder overlegging van een geldige tabaksvergunning aan het kantoor, waartoe men behoort, n.l. voor CENTRUM aan het Kringkantoor Zijlstraat, voor NOORD aan het agentschap Steenbokstraat en voor ZUID aan het agentschap Lorentzstraat 11 op Maandag 20 April voor de letters A tot en met G Dinsdag 21 April voor de letters H tot en met N Woensdag 22 April voor de letters P tot en met Z uitsluitend tusschen 8.30 en 8.30 uur 's avonds. Vodr verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de mededeellng „Distributie van Tabaksproducten", welke aan de Distributiekantoren kosteloos verkrijgbaar ls. officieele mededeelingen. aanstelling agenten voor koop en verkoop van paarden. De bedrijfsorganisatie voor vee en vleesch maakt be kend. dat. ter handhaving van de voor paarden vastge stelde maximumprijzen, in den vervolge alle paarden, waarvoor de maximumprijzen gelden, slecht? zullen kun nen worden gekocht en verkocht via het vee- en vleesch- aankoopbureau te 's Gravenhage. Laan van Meerdervoort 53. Dit bureau zal slechts koopen en verkoopen door bemiddeling van door het bureau aangestelde agenten. Aan deze agenten gullen verschillende verplichtingen worden opgelegd, welke nader omschreven zijn in een aan alle door de Nederlandsche veehouderij centrale erkende paardenhandelaren toegezonden circulaire. Tot zekerheid van de Juiste nakoming van zijn ver- plichtlnlgen elscht het vee- en vleeschaankoopbureau van lederen agant een bankgrantle van f2000. Zij, die voor een aanstelling in aanmerking wenschen te "komen, dienen ten hoogste zulk een bankgarantie aan het vee- en vleeschaankoopbureau te doen toekomen. Voor het geval aan het stellen" van een bankgarantie ernstige bezwaren verbonden zijn. kan worden volstaan met het storten van f2000 op girorekening no. 446000 ten name van het vee- en vleeschaankoopbureau. mestcontracten en huisslachting-VAR kens. De Landbouw-Crlsls-Organlsatle voor Noord-Holland maakt het volgende bekend: In aansluiting op het vermel de ln een persbericht van 11 dezer, zijn nog de volgende varkenshandelaren aangewezen voor aanvragen van mest- contracten: P. Hekkema. Wlerlngen; P. Koomen. Berkhout; P. Klcyn Czn.. Assendelft; J. Halff. Egmond aan Zee; P. Halff, Bergen; J. J. Nljssen, Nieuw Vennep: Nierop's Veehandel, Zijpe; C. P. Sleutel, O. Blokker, J. v. Stiprtaan. Oudorp. Ingeschreven als persbericht No. 39. IZElt r.N STAAL. De directie van het rijksbureau voor ijzer en staal maakt bekend, dat met Ingang van 1 Maart 1942 voor be stellingen op gereede producten van ijzer en staal in Dultschland door de „Ruestunglnspektion Niederlande" geen „Drlnglichkeltsbesehelnigungen" meer worden ver strekt, aangezien het systeem der „Dringlichkeitsbeschel- nigungen" met Ingang van dien datum tn Dultschland ver vallen ls. Men gelieve zich derhalve niet meer tot de „Ruestungsinspcktlon Niederlande" te wenden, doch te volstaan met inzending aan het rijksbureau van bestel brieven in viervoud, vergezeld van de benoodlgde be wijzen van overdracht. RECHT OP EEN SPECIALE SPIJSOLÏETOEWIJZING VOOR DE VERBOUWERS VAN KOOL- EN MAANZAAD. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening ln oorlogs tijd maakt bekend, dat een regeling zal worden getrof fen. waaraan verbouwers van kool- en/of maanzaad het recht kunnen ontleenen op een toewijzing van spijsolie of spijsvet boven de normale rantsoenen. Deze hoeveelheid spijsolie Is afhankelijk van de hoeveelheid kool- en'of maanzaad, welke bij de P.I.C.A. wordt ingeleverd, voor 100 kg. kool- en/of maanzaad van gemiddelde kwaliteit ontvangt men het recht om 1 kg. spijsolie of spijsvet te koopen. Bij hoogere leveringen dan 100 kg. heeft men het recht tot aankoop van een grootere hoeveelheid olie of spijsvet volgens een nog nader toekent! tc maken rege ling, een en ander tot een maximum van 50 kg. per gezin. Bijzonderheden betreffende de uitvoering van een en ander zullen nog ander worden bekend gemaakt, doch ieder verbouwer van kool en/of maanzaad kan er dus op rekenen, dat hij een belangrijke extra toewijzing spijs vet of spijsolie zal kunnen ontvangen. OFFICIEELE L A ND BOUW31EDE DEELINGEN voor de Provincie Noord-Holland. VERKOOP KERKSCHAPEN. Aan allen, dte het beheer hebben over college of kerk schepen waarop lcvcringspllcht rust deelen wij mede. dat ook voor deze schapen de algemeene regel geldt, dat ze kunnen worden verkocht, mits met den kooper wordt overeengekomen, dat hij zich verbindt voor deze schapen wcldccontracten te teekenen. Deze contracten, waarmede de kooper den ieverlngs- plicht overneemt, kunnen steeds worden aangevraagd bij de Landbouw-Crlsls-Organlsatle voor Noord-Holland, Kerkplein 13, Alkmaar, Afd. Schapen. MAXIMUMZAADTEELTPRIJZEN WITTE KOOL, OOGST 1912/1943. net Rijksbureau voor do Voedselvoorziening ln Oorlogs tijd brengt ln overleg met den Gemachtigde voor dc Prij zen ter kennis van telers van tulnbouwzaden, dat de maximumtelersprljzen voor zaden voor het oogstjaar 1942/1943 voor dc witte koolsoorten Brunswljker, Btlderi- cher. Maagdenburger en Roem van Enkhuizen verhoogd zijn tot 150,— per 100 kg. - Ingeschreven als Persbericht No. 845. L. en V. VERBOUW VAN VLAS OOGST 1942. Dc L3ndbouw-Crlsis-Organlsatlc voor Noord-Holland maakt bekend, dat zij, die voornemens zijn dit jaar vlas te telen (hetzij voor eigen rekening, hetzij op zaaiklaar gehuurd of verhuurd land), vóór 1 Mei 1942 dter.en op te «even aan dc L. C. O binnen welker werkgebied het be drijf gelegen is. welke oppervlakte zij dit jaar met vlas wenschen te bebouwen. De formulieren, waarop deze opgave dient te geschie den. zijn verkrijgbaar bij de Plaatselijke Bureauhouders en moeten vóór 1 Mei 1942 volledig ingevuld en onder teekend ln het bezit zijn van de L. C. O., Kerkpiem >3 te Alkmaar. Ingeschreven als Persbericht No. 38. WEIDECONTRACTEN VOOR RUNDVEE. De Landbouw-Crisls-Organlsatle voor Noord-Holland maakt bekend, dat vanaf a s. Maandag 20 April, de aan vraagformulieren en weldecontracten moeten worden af gehaald bij de Plaatselijke Bureauhouders. Voor die veehouders, die voor de markten op a,s. Maan dag en Dinsdag contracten wenschen, zal bij den markt- admlnlstrateur alsnog gelegenheid worden ge«even de aangevraagde contracten te bekomen, doch alleen, In dien zij niet tljcUg hun plaatselijken bureauhouder meer kunnen bereiken" Ingeschreven als Persbericht No. 40. TAXAT1EMARKT VOOR PAARDEN TE AMSTERDAM. De Provinciale Vocdsctcommissaris voor .Noord-Holland brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de taxatie- markt voor paarden, die 20 April a.s. te Amsterdam zou worden gehouden, niet zal plaats vinden. Ingeschreven als Persbericht No. 41. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per mm. 5 ct. Niet vooruit bet p. mm. 7 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per mm4 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 6 ct. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruit bet. p. mm. 12 ct minimum 9 mm Lessen ft ENGELSCW-DUITSCH. schrift, lessen, vlot spr en schr. in 8 mnd. f 2 p. m. Middenstandsdipl. («lg. ontw.) f 2.85 p. mnd Boekh. of Nederl. taal en corresp. wip. mnd. Ned. Talen Inst.. Burg. Mei- ncszlaan 62. Rotterdam V OPLEIDING VOETVERZOR GING. Wet huidverzorging Sportmassage. Dag eji avondlessen. Ac v Lichaamscultuur. Keizers- tracht 556, Amsterdam. Tel. 32325. Les gevr. doof goed pianolecraar MODERN PIANOSPEL. Rijks straatweg 242 Personeel gevraagd foor Huishouding ïf Gevr. betrouwbaar flink MEIS- v. d. en n., zelfst k. w en k., •an w., goed loon. v g.g.v Over- boschlaan 11 (bij Bi. brug) tel. 15648 4 FLINKE DIENSTBODE gevr v d of d. en n. Spoedige indiensttr Flink loon. v.g.g.v. Verspronck- weg 110. <8 Gevr. net zelfstandig MEISJE voor de morgenuren. Mevr Rijn, Dclistraat 24. Hrl. N. Gevr. tegen Juni in gezin van 2 personen een net flink MEISJE, v.g.g.v. door mevr C. de Wreede, ..Fikenhof". Sixlaan 11. Hiüegom 8 NAAISTER gevr. 1 dag per week voor verstel- en veranderen Br G 3733 8 Fl. MEISJE gevr. P.G. v. 8.30-5 Meerdere hulp aanw. Lindelaan 63. bij Stoop's Bad, Overveen. 8 R.K. DAGMEISJE gevr met volle kost (Zondags vrij), v.g.g.v flinke werkster 4 ochtenden tot 2 uur i Bosch en Vaartstr. 21, Hrl. 8 Aank. NAAISTER gevr. Aanm. Lieven de Keylaan 2, Heemstede. Gevraagd per 1 Mei a.s. een manl. of vrouwel. HUISBEDIEN DE. liefst voor dag en nacht. Br G 3729 Gevr. per 1 Mei flinke DIENST BODE goed kunn. koken en wer ken v. heele dagen met vollen kost. Spruit en Boschstraat 8. 8 MEISJE 16 j. voor halve dgn. gevr. Dalhuisen. Hemonylaan 288 iv.h. Juiianalaan). 8 Ge r besch HUISHOUDSTER m l. in kl. gez.. 2 pers. Bosch en Duinlaan 25. Bloemendaal. ■4 Mevr. Peltenburg, Schalkwijker- «traat 9 b.d Zomervaart vr. per 1 Mei in gez. m kind. een flinke DIENSTBODE R.K., genegen alle voork. werkz. te verrichten In terne huip aanwezig. 1 vrije mid dag per 14 dagen '4 GEVRAAGD: dienst- en dag meisjes. interne dienstboden, werk sters, strijksters, meisjes voor was- scherij en atelier, enz. Aanmelden bij de afd. Vrouwenbemiddeling van het Gew. Arbeidsbureau, Haar lem en de bijkantoren. Flinke WERKSTER gevr. voor Zaterdagmiddag van 1-5. Kroons- berg, Zijlweg 74. 8 DAGMEISJE. Gevr. flink meis je van 8.30-2 uur. Zondags vrij. Marnixstraat 89 rd. 4 Terstond gevr. fl. HULP v. d. schoonmaak en net meisje v. heele dgn. m volle kost. Crayenester- singel 20, Heemstede, if In gezin m. 2 schoolg. kinderen te Aerd. wordt gevr. zoo spoed, mos HOLL. MEISJE v. d en n. Zelfst. w. en al of niet zelfst ko ken. v g.g.v. Br G 3718. 4 WERKSTER gevr. voor Vrij dags Delftiaan 109. 4 Naaister vraagt NET MEISJE voor huip in de huish. Gijsbr. v. Am stel straat 36. Hrl. N. NET MEISJE gevr. v. d. of d. en n Jac. van Ruysdaellaan 32. b. d. Crayenestervaart. 4» Gevr MEISJE van half 9 tot half 1. Boshoff, Kamerl. Onnes- straat 7, bij Pijlslaan. 4 Jong R K gezin te Heemstede vraagt een net eeht-Hollandseh DAGMEISJE. Br G 3704 NET DAGMEISJE gevr. in klein gezin, b.v 8.30-4 uur Oranje Nas- saulaan 155. Overveen. 4 Gevr NETTE WERKSTER v 1 heele dag of 2 halve dgn. De Waal Malefijtlaan 12, Aerdenhout. 4 Flink MEISJE gevr. voor de huishouding, om de huisvrouw in' alles behulpzaam te zijn voor dag of dag en nacht. Mevr. Nusink, An- je!ierenlaan 2, Aerdenhout. 4 DAGMEISJE gevr. van 8»A tot 4 uur. Mevr. Borsten. Popellaan 3. Kinheimpark. Bid. 4 MEISJE gevr., eenigszins bekend met naaien bij kleermaker. Zijlweg 33 boven. 4 Wegens huwelijk van het tegen woovöige NET MEISJE gevr voor dag of dag.en nacht voor 15 Mei. Emmalaan 15. 4 Gevr een WERKSTER voor twee dagen per week. Leidsche- vaart 482. 4 NETTE WERKSTER gevr twee ocht. per week van 8.30-12.30 uur. Rijksstraatweg 227. 4 Gevr DAGMEISJE van 9-3 uur met middagkost of werkster voor 2 dagen. Rijwielstalling Fr. Hals. Schoterweg 24. 4 Gevr. flink, helder, jong WERK MEISJE voor M en W morgen en Vrijdag tgeh dag) Liefst uit Hst v.g.g.v. Diepenbrockl. 2 hltf Joh Verhuist! Heemstede, if Voor terstond gevr. NET DAG MEISJE van 8.30-2 uur in gezin z. kinderen, schoonmaak voorbij. Zondags vrij. Koninginneweg 110 4 Werkman zonder kinderen, be scheiden inkomen vraagt serieuse HUISHOUDSTER tegen kost en Inwoning. Leeftijd 45 jaar. Br. G 3670. <f Gevr. in kl. gez MEISJE 9-1 uur. voor 4d. j>. w of werkster 9-1 voor 3d p. w Zandv. laan 188. heemstede. 4 HULP IN DE HUISHOUDING gevr van 9 tot 1 uur. werkster aanw. Oranje Nassaulaan 154. Ov. 4 In gezin met 3 kinderen gevr. net R.K. MEISJE, zelfst. kunn. werken en v.g.g.v P. Potterlaan 21. Heemst ede. 4 Gevr te H'stede in R.K. gezin een HUISNAAISTER, met ver- stellet?veranderen en nw. werk bekend 1 dag om de 14 dgn. v. 9-5 uur. Br. G 3669. 4 NET MEISJE gevr van 8-12.30 uur Adres: Veenbergplein 26. 4 In Duisch gezin v. 2 pers. een pro-Du!tsche DIENSTBODE gez. v. d en n., goed k w. ep k Goed loon Spiegelenburgiaan 20, Aerd tel 27861 4 Gevr FLINKE WERKSTER 3 middaeen per weck Aanm /vor 12 uur Juiianalaan 318. 4 Gevr nette flinke WERKSTER voor 1 x p. week vast. voorloopig voor meerdere malen p. weck Aanm na 7 uur n m. Jeroen Bosch laan 5, Heemstede bij BI Brug 4 Gevr NETTE WERKSTER v. Maand, en Vrijd. Camphuysenlaan 3, H'stede. 4 Gevr. in kl. gezin NET DAG MEISJE. Aanm na 7 uur Van Nesstraat 109. 4 NETTE WERKSTER gevr 1 ochtend per week. Binnenweg 1, Heemstede. 4 Gevr v terstond MEISJE v d ochtenduren 9-12. niet onder de 14 j. Tevens gevr. verstelnaaister aan huis een vosten dag per week. Aanm. 's av. na 8 uur Koninginne weg 47. 4 NET MEISJE gevr 8.30-15 uur. Zondags vrij. Hoog loon. Prins Hendriklaan 68. Overveen. 4 Gevr. 4 x per week MEISJE van half 92 uur Mevr. Fortuin, P de Hooghstsaat 6, Heemstede. Voor direct nette WERKSTER gevr. 2 ocht. p. w. Orionweg 49' 4 Gevr MEISJE van 8-3 uur Pau- lus Potterlaan 12. Heemstede 4 DAGMEISJE gevraagd- Flink loon. Zondags vrij Wllhelmina- strant 32 4 Gevr NET MEISJE, geh. zelfst. k w., v. d. en n. Narcissenlaan 24. H'stede. tel. 27819. 4 Flinke WERKSTER gevr Mevr den Hartog,Ernst Casimirlaan 68 O-erveen Tel.'21729. 4 Flink DAGMEISJE gevr m volle kost en hoog loon. Duinweg 20. Santpoort-Stat, 4 Gevr NET MEISJE voor d- en n. Mevr Lejeune. Verl- Koepel laan 4, Blfementiaal. 4 FL. MEISJE gevr. v. noodhulp of vast, v. d. of d. en n. in Chr.' gez. te H'stede, v g.g.v. Br. G 3643. of tel. 28625. 4 NETE WERKSTER gevr voor 2 halve of 1 heele dag. Dahlialaan 44, Aerdenh. 4 MEISJE gevr. voor dc morgen uren door echtp. z. k. Aanb. Heem stede. Joh. Verhulstlaan 44. Voor Bedrijf 4 Gevr. bekw. RIJWIELHER STELLER. niet ben. 18 j. Zelfst. k. werk. v. spoed indiensttr. Br. G 3744. 4 STRIJKSTERS. Voor direct ge vraagd „Chemische" strijksters, hooR loon. vast werk. Br. G 3736. 4? LOODGIETERSLEERLING ge vraagd. Fa G. Oostwald. Zijlvest no 9-11 4 Gevr. gevord LEERL. KAP STER of aank. Heezius' Kapsalon, Kruistochtstraat 33, Tel. 17393. 4 LEERLING KAPSTER gevr G. Mittlg, Binnenweg 79D, Heemst. 4 FIETS KNECHT gevr. Niet be neden 17 j. Aanmelden tusschen 5- 6 uur. Sporthuis Haarlem, GfOoUl Houtstraat 123, -J

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 3