GROENTJES JEUGDDROOM FEUILLETON ROMAN VAN CHRISTEL BROEHL—DELHAES. 24) (Nadruk verboden) .,Wat denk je dan aan meneer Braubach te schrijven!", aldus keert mevrouw Ky£er terug tot het onderwerp, waarvan zij nog steeds niet kan af stappen. „Maak je daar nu maar niet ongerust over, moe der. Dat breng ik wel voor elkaar, daar kun je staat op maken. Misschien stijg ik daardoor nog wel in zijn achting". Mevrouw Kyber zucht maar eens. Erich eaat naar zijn atelier en hier. temidden van zijn schilderijen, bekruipt hem schier onweerstaanbaar de lust met Jo samen te zijn, te wandelen, verder te werken voor haar boek. De lucht trilt van zon en warmte. Dat is weer om er op uit fe trekken Erich zet zich aan zijn bureau en schrijft met zijn forsch, gevleugeld schrift een brief aan Rupert Braubach. De vereerende uitnoodiging wordt afge zegd uit trots. Hij wil zich zijn prestige niet laten ontnemen. De feesten in den huize Braubach dragen steeds een zeer bijzonder karakter. Reeds dagen van te voren wordt er over gesproken. Op den avond zelf flaneert 'n groote schare nieuwsgierigen rondom de prachtige villa. Er is echter niets te zien. De uit witte zandsteen opgetrokken muren beletten van de straatzijde elk uitzicht in het park. Alleen de muziek is te hooren. Als het zomersch warm is en de breede deuren naar het terras open staan, blijft voor de voorbijgangers op straat slechts wei nig verborgen van de attracties, die Braubach zijn gasten biedt. Beroemde zangeressen, violisten en andere musici van naam wisselen elkaar af. Daar tusschendoor klinkt dansmuziek, men hoort het rinkelen van glazen, geroezemoes van stemmen, een Zilveren vrouwenlach Soiree bij Braubach Rupert Braubach houdt zich steeds afzijdig. Hij leidt en dirigeert langs onzichtbare draden het ver loop van den avond, het discours van zijn gasten, hij gebiedt over alles en valt toch nooit op. Slank en uitstekend geproportioneerd voor zijn veertig jaren, leunt hij wat achteloos tegen de deur van het breede terras en kijkt naar de dansende paren, die zich over den mat gepolijsten, uit tegels ge- vormden vloer tusschen de bloembedden bewegen. Uit de groote zaal achter hem, klinkt het schrille, nerveuse lachen van zijn vrouw. Het glimlachje van den man van de wereld, dat alles, wat er in hem omgaat voor de blikken van buitenstaan ders zoo meesterlijk weet te verbergen, glijdt plot seling als een onecht masker van zijn gezicht. Voor hem danst Gitta Menschlin. de eenlge dochter van den burgemeester, een jong meisje van achttien, knap, koket en gefortuneerd, een der gevierdste jongedames van de society. Precies zoo was zijn vrouw, toen hij op haar verliefd raakte, blind en vernederend verliefd. Hij lag aan haar voeten en zii deed met hem wat ze wilde. Tot hij tot be zinning kwam en hem de schellen van de oogen vielen, tot hij man werd en besefte welk een on waardige hij zich daar in zijn krankzinnige verliefd heid als zijn vrouw in huis had gehaald. Of het een anderen jongeman met Gitta Menschlin ook eens zoo zou gaan? Ze vertoonden een merkwaardige gelijkenis. Gitta en Helga. Ze hadden beiden het zelfde aantrekkelijke en tegelijkertijd afstootende aan zich; beiden waren ze uiterlijk Verblindend, maar innerlijk vaal en leeg. Alsof het jonge meisje zijn peinzenden blik op zich- gericht had gevoeld, zoo plotseling veront schuldigt ze zich bij haar partner, een wat slun- gelachtigen jongeman, om zich de weinige treden naar het terras op te spoeden. „Lieve meneer Braubach", zegt ze met alle charme van haar bekoorlijke verschijning, „ik heb reden om ernstig boos op u te zijn „Boos? Op mij?,", vraagt Braubach, zich op richtend, terwijl hij zich tegelijkertijd weer tot een glimlach dwingt. „U hebt me den onnoozelsten tafelheer gegeven, die in het heele gezelschap te vinden was", zegt ze pruilend. „Daar ben ik toch heusch onschuldig aan, "m'n beste Gitta. Ik had je oorspronkelijk een zeer in teressanten jongeman toegedacht-, iemand van wieo we wel spoedig meer zullen hooren: den pas ont dekten architect Kyber". „En waar blijft hij?" „Hij heeft afgezegd!" Gitta Menschlin is zoo verrast, dat ze een oogen- blik vergeet haar mond te sluiten. „Heeft hij afgezegd, die kleine Kyber?", vraagt ze, alsof ze hem niet goed' verstaan heeft. „Ja, hij heeft afgezegd, Gitta. Overigens, „klein" is hij nu niet^bepaald!" Ze moest zTch bedwingen om niet met haar voet te stampen, zoo verontwaardigd is ze. „Wat voor excuus heeft hij dan aangevoerd?" „Hij moet werken. De eervolle opdracht van het gemeentebestuur dwingt hem zijn beste beentje voor te zetten. Hij is bovendien verder gaan stu- deeren en volgt dagelijks na zijn diensturen nog colleges aan de Technische Hoogeschool. Daarbij heeft hij zijn handen vol aan de illustratie van het boek van Johanne Gahl „De Grond der vaderen". ,.Ep zegt hij daarvoor af?" Gitta Menschlin beeft van ingehouden woede: „Vindt u dat niet een heel sterk staaltje van zoo'n nul?" Braubach lacht. Gitta Menschlin vindt dat hijteen zeer irriteerende manier van lachen heeft. En' hij wacht zoolang, voor hij haar antwoord geeft. „Of vindt u niet, dat het, zachter gezegd wel zeldzaam onhebbelijk van hem is om voor dergelijke pietluttigheden uw uitnoodiging van de hand te wijzen? herhaalt ze haar vraag, wanneer hij nog steeds blijft zwijgen. „Nee, dat vind ik niet. Gitta", laat Braubach baar nu niet langer in het onzekere. Integendeel, ik bewonder dien jongeman, omdat hij zijn werk voor op stelt. Het bedanken zal hem zeker niet gemak kelijk zijn gevallen. Hij is toch ook jong en levens lustig (Wordt vervolgd). HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ, f 1500 16692 1000 14140 f 400 5254 9138 11370 17461 f 200 20750 f 100 5151 6903 8053 11692 13859 15787 17134 18187. IJMUIDEN Maximumprijzen voor sprot en zeebliek Voor sprot en zeebliek zHn bij prijzenbeschikking voor 1942 nieuwe maximumprijzen vastgesteld. Voor versche sprot bedragen deze: afgeleverd door den visscher f 0.40, door den groothandel, franco bestemming en inclusief verpakking f 0.49 en voor den kleinhandel f 0.65 per K.G. Voor zee bliek zijn deze prijzen resp. f 0.20, f 0.29 en f 0.40. Dfeze prijzen gelden slechts in zooverre de versche sprot en zeebüek voor de mènschelijke consumptie geschikt is. Voor gezouten sprot is de maximumprijs: voor den zouter, franco, exclusief verpakking f 0.63 en voor den kleinhandel inclusief verpakking f 0.90, voor zeebliek zijn deze prijzen resp. f 0.38 en f 0.55. VAN LEERS PERSONEELSVEREENIGING. Het was een klinkende introductie, die den velen bezoekers aan de uitvoering van de personeelsver- eeniging van van Leer wachtte: ?an den toone.el- avond van „Het voetlicht" ging n.l. het optreden van de kort geleden opgerichte jazz-band der orga nisatie vooraf. En deze band mag gehoord worden; er schuilen veelbelovende blazers onder, de leiding is goed" en het samenspel liet behoudens een enkel zwak moment, niets te wenschen. Het achttal had op dit eerste openbare concerteeren geblokt, dat was te merken en dat stemt den-critischen luiste raar tot erkentelijkheid. „Het voetlicht" had ditmaal naar serieus werk gegrepen: van Eekelen's „Levensschaduwen", een tooneelspel, dat als alle van dien auteur; mank gaat aan een gezwollen taal, die het tooneel verre van de werkelijkheid van het eigenlijke leven brengt. Het woordenspel, dat in deze werken ten beste ge geven wordt is veelal onwezenlijk en zelfs de beste spielers en speelsters kunnen dat niet aan. Zoo is het niet te verwonderen, dat ook „Het voetlicht" er moeite mee had. Al deden de dames en heeren hun best, het geheel wa§ teveel tooneel. Vooral de figuur van Agnes, de moeder, was er glad nÉasj. In het kader der voorstelling waren de heer D. Adrichem en mevr. M. AmseWiedijk de leden, die den natuurlijken toon het beste wisten te tref fen. De heer H. Rijsenbrij, die een uiterst dankbare rol had als een ouwe zeebonk, had er meer van kunnen maken als ook hij niet te worstelen had gehad met het taai-dualisme van den schrijver. De heer Rijsenbrij, die de regie voerde, speelde levendig en had ook den werkenden kring ge ïnspireerd tot pittig, bewegelijk spel. Dit is iets, wat lof verdient; het doet tekortkomingen ver geven en vergeten en slechts de goede zijde dezer voorstelling zien: een ijverig werkende groep, die behalve voor ontspanning voor anderen zich zelf in serieus werk wil verdiepen; moge deze ambitie mettertijd beloond worden. A. J. VAN DER WEYDEN. MAXIMUMPRIJZEN VOOR VERSCHE HARING. De directeur-generaal van de Voedselvoorziening Heeft maximumprijzen voor versche haring vast gesteld, geldig voor den afslag. Deze bedragen 80 ct. per K.G. en voor tooters (jonge haring) 55 ct. per K.G. Marktprijzen en besommingen. IJMUIDEN 18 April 1942 Tong f 19,30 per K.G.; Kleine schol le soort f188—f 178; Kleine schol 2e soort f 158—f124; Pufschol le soort f 108 f 94; Pufschol 2e soort f77—f52; Groote bot f 146— f 136; Kleine bot f 106— f 88< Pufsehar le soort f48—f34: Pufschai- soort f 17—f 14.50; Wijting f 212—f 200 per kist van 50 K.G. Besommingen Kotter; E 19 f 3436; HD 125 f 1885; HD 108 816. i Kustvisschers: TX 51 f990; IJM 226 f 828; HD 184 f515. Snurrevaarders: UK 85 f 1099; UK 34 f 2988; UK 51 f1817; UK 1 f 2633; UK 202» f2757; UK 16 f790; UK 4 f 488 UK 168 f.1454; UK 243 f 1797; UK 141 f 2384; UK 91 f 897 UK 52 f 937; UK 44 f 1654; UK 76 1093. 20 April 1942. Kleine schol 2e soort f156; Pufschol le soort f102; Puf schol 2e soort f82—f63; Pufsehar lc soort f56—f38; Puf sehar 2e soort f 17, alles per 50 K.G. Besommingen0 kotters: IJM 222 f 750; IJM 224 f828; IJM 221 f2258. ONGEVAL OP DE RENNEMERBRUG. Zaterdagmiddag is op de Kennemerbrug het acht jarig zoontje van den heer R. door een vrachtauto aangereden tengevolge waarvan het knaapje zijn linkerdijbeen brak. Nadat dr. Brouwer en de heer Bakker van E.H.B.O. de eerste hulp hadden ver leend werd de jongen per auto naar het Antonius- ziekenhuis overgebracht. VELDEN 4 PERSONALIA. Tot opvolger van den heer H. H. Belgraver chef commies van het station Velsen-IJmuiden-Oost der N.S., die1 1 Juli a.s. den dienst met pensioen gaat verlaten, is benoemd de heer Th. v. d. Booren. com- mie* te Haarlem, die 16 Mei a.s. alhier in functie treedt. DIEFSTALLEN KRONIEK. Straatdicfstallcn. De gemeentepolitie heeft twee jongens aangehou den. die zich schuldig hadden gerriaakt aan verschil lende straatdiefstalllen en diefstallen in de' vischroo- kerijen in het duïnterrein. Konijnen. Ten nadeele vap J. H. in de Bakkerstraat en van H. ,B. in de Spieghellaan zijn resp. 1 en 2 konijnen gestolen. In het Velserbad. Uit een kleedhokje in het Velserbad zijn wederom twee portemonnaies gestolen, een met Nederlandsch en Duitsch geld, één met f 22.50. De directie wijst er in verband met deze diefstallen op, dat het gewenscht is, voorwerpen aan de cassa af te geven Rijwielen. Gedurende de vorige week werden vijf rijwielen- gestolen. BANKBILJET VAN 50 GLD. GEVONDEN. Ergens in onze gemeente is een bankbiljet van 50 gulden gevonden. Van deze vondst is aangifte gedaan bij de politie. De eigenaar kan inlichtingen verkrij gen aan het hoofdbureau Tiberiusplein. afdeeling Ge vonden voorwerpen. BEVERWIJK „Beverwijk" kampioen De voetbalvereeniging „Beverwijk" heeft Zondag na een fraai seizoen de kroon op het werk gezet door het kampioenschap van haar afdeeling te behalen. De historie van de vereer.iging, die thans ruim 23 jaren bestaat is gelijk aan die van zoovele voetbal clubs in ons land. Een groepje jongelui beoefende de voetbalsport hier of daar op een stuk land. Uit dit groepje ontstond de vereemging, waarvan de voor naamste steunpilaar de clubliefde was. De voetbalclub, die thans „Beverwijk" heet. speelde aanvankelijk on der den veelbelovenden naam S.D.O. (Samenspel doet overwinnen). Nadat zij hervormd was in een vereeni-" ging op katholieken grondslag trad zij toe tot den D.H.V.B. In het seizoen 1923—1924 werd het eerste kampioenschap behaald. Het volgende seizoen kwam de vereeniging toen in de tweede klasse van de R.-K. Federatie uit. De naam werd intusschen veranderd in „Beverwijk". Toen in het seizoen 19261927 wederom het kampioenschap werd behaald, promoveerde de club naar de overgangsklasse van de R.-K. Federatie. In die jaren had de vereeniging met groote moeilijk heden te kampen en vooral de heeren W. Rooymans, Chr. Braun. J. Kaspers, J. Kuys en A. v. d. Laan hebben door hun beleid in dien tijd groote verdien sten verworven. Na het seizoen 1926—1927 besloot de vereeniging toe te treden tot den N.V.B. Maar daarvoor was echter het kampioenschap van een der erkende bonden nood zakelijk en de R.-K. F. was dat niet. Daarom trad „Beverwijk" in Augustus 1928 toe tot den Noord-Hol- landschen Voetbalbond en reeds in het eerste seizoen werd het noodzakelijke kampioenschap behaald. Toen kon de vereeniging haar intrede doen in den K. N. V. B. Het was het begin van een tijdperk van bloei. Reeds in de 2e competitie in dezen bond werd het kampioenschap van de 4e klasse behaald. De degrada- lie-candidaat „Donar" belette den Beverwijkers ech ter den toegang tot de 3e klasse. In 19321933 ein digde „Beverwijk" wederom op de eerste plaats, maar ook ditmaal struikelden de roodwitten voor de poort. „Purmersteyn" ging toen met de eer strijken. De roodbroeken gaven er echter in het volgende seizoen 19331934, wel zeer duidelijk blijk van, dat zij door dezen tegenslag allerminst ontmoedigd wa ren. Voor de derde maal behaalden zij het' kam pioenschap. En juist toen de vereeniging haar derde lustrum herdacht kon bij wijze van jubileumge schenk de promotie naar de derde klasse gevierd worden. Beverwijk voelde zich in de nieuwe omge ving al spoedig op haar gemak. Degradatiewedstrij den behoefden nimmer gespeeld te worden, doch wel was zij vaak een ernstige kampioenscandidaat. Dit kampioenschap zal niet alleen den grooten aanhang, maar wel in het bijzonder den oud-voorzit ter en secretaris Grapendaal veel voldoening schen ken. Bij aankomst van den trein uit Den Hélder met de honderden Beverwijkers en spelers van het kam pioenselftal speelden zich op het Stationsplein enthou siaste tooneeltjes af. Den populairen aanvoerder Jan Maenhout werden bloemen overhandigd, waarna het in optocht naar het clubgebouw aan den Alkmaar- scheweg ging. Daar waren inmiddels bloemstukken bezorgd van D.O.K., de supportersvereenigingen Rood-Wit, Rood-Zwart, Zwart-Geel, Kinheim, Kenne- mers en van tal van sportvrienden. Voorts waren tal van schriftelijke felicitaties binnengekomen. In het clublokaal had hierna een intieme huldiging plaats. Door ziekte van den voorzitter, huldigde de heer C. G. Grapendaal het eerste elftal met haar prachtige prestatie en bracht dank aan. ae trainers, de heeren J. Ruys en H. Blaauw. Beide trainers werd een geschenk onder enveloppe aangeboden en den aanvoerder een bloemenmand. De aanvoerder dankte namens zijn jongens voor de spontane huldiging en zei het tweede-klasserschap niet te kunnen beloven. „Maar dit beloof ik aan onze vereeniging, dat wij er voor zullen vechten tot de laatste minuut". Voorts werden _nog bloemen, aangeboden aan mevr. Blaauw en namens de clubhuishoudster aan iederen speler een pakje shag, Achtereenvolgens voerden nog het woord de heeren J. Ruys, H. Blaauw, Scherpenhuizen namens de Be- langenvereeniging van 2e, 3e en 4e klassers, P. J. Schelvis, voorzitter van D.O.K., K. Prent, voorzitter van de Supportersvereniging „Rood-Zwart", M. Lindner, voorzitter van de De Kennemers, W v. Vlis- singeTi, voorzitter van de Supportersvereeniging „Rood Wit". DE MAXIMUMPRIJZEN. Voor het binnenlandsch verbruik zijn volgende maximumprijzen voor groenten vastgesteld: Roode kool f 9.80, savoyekool f 9.10, witte kool f 7, uien f 7.40, peen zonder lof f 6.20, schorsenee- ren f 12f 19, raapstelen f 28, spinazie f 27, veldsla f 35, prei f 10, knolselderij f 13f 14, per 100 K.G., glaskoolrabi f 5.60f 10.50, kropsla f 5.30f 10.50, komkommers f 18f 36 per 100 stuks, radijs f 4.40 perioo bos, witlof f 13.60f 22, bieten f 2.80f 6, idem gekookt^ 10.70f 12.90, rabai'ber f 20.80 f 26, spinazie ^(natuur) f 16.8021, koolrapen f 3.40—f 4.30 per 100 K.G. GEHEELONTH. TOONEELVEREEN. „NIEUW LEVEN". „Afrekening". Het vrij onbekende tooneelwerk „Afrekening" van Jan Fabricius moge het in de kringen van bovengenoemde organisatie goed „doen", gezien de tendenz (een anti-drankgebruik-drama), maar dit is dan het eenige goede wat er van gezegd kan worden. Het is een langdradig praat-drama met vele familiekwesties, die tot vervelens toe uitgerafeld worden. Actie ontbreekt er ten eenenmale aan en het tempo, waarin „Nieuw Leven" de opvoering af wikkelde, had hierin moeten voorzien. Een wat levendiger tempo had van „Afrekening" een beteren indruk kunnen geven, de jubileerenae vereeniging heeft het zwaar op de handsche werk, dat aan dilettanten hooge eischen stelt, terdege be studeerd en kon vermoedelijk bij het in grooten getale opgekomen publiek de lacunes in de nonde ling van „Afrekening" wel aanvullen, mede dank zij de tendenz. De werkende kring heeft zich veel moeite gegeven: Oma. (mevr. M. SchelvisJansen) had de zware taak drie lange bedrijven in iedere scène op het tooneel te zijn; zij was een vief oud dametje, ja vóór haar 81 jaar nog veel te levendig en levenslustig. Maar voor de groote toewijding, die uit haar spel merkbaar was, moet men waardeering heb ben. Haar x-olkennis haperde geen oogenblik en het samenspel was goed. Jan Douma (A. C. Groot) en Thea (mevr. M. Braasvan Helden) wisten door hun vlot en natuur lijk spel meer uit hun tooneeltjes te halen dan an deren, die him rollerf niet zoo „mee" hadden. Mevr. G. JansenKoppenol en de heer G. Jansen zijn weliswaar steeds vertrouwd met de moeilijkheden van hun rollen, maar zij geven toch wel heel weinig variatie in spel en dictie, als ik de figuren naga, die zij in de laatste drie jaren reeds hebben voorgesteld. Aardige tafereeltjes zag ik o.m. in I tusschen Oma en Jan en in II tusschen Oma en Thea. Décor en grime waren verzorgd. Hopelijk geeft „Nieuw Le ven" ons een volgende maal een spel met hande ling. A. J. VAN DER WEIJDEN. De Ruvter wint Mulier-loop Joop Weenink tweede Onder groote belangstelling is Zondag in het park „Rooswijck" de Mulier-loop gehouden. 75 loopers w.o. Frits de Ruyter, verschenen precies 1 uur aan de start Direct na het schot namen De Ruyter en Weenink van „Suomi" door een snelle sprint een kleinen voorsprong op het peloton, dat zich al spoedig als een lang kleurig lint dóór de mooie omgeving slingerde. Na de eerste ronde van 2500 meter had de kampioen van Nederland de lei ding met Weenink direct achter hem. Op grooten afstand volgden Bouber en O verdijk. In een zeer snel tempo werd de resteerende 1500 meter geloo- pen. De Ruyter had zich door een tusschensprintje van Weenink los gemaakt. Hoewel de Suómi-man alles in het werk stelde het verloren terrein terug te winnen, lukte dit niet. Met acht meter voorsprong op Weening kwam De Ruyter als eerste/door de fi- op Weenink kwam De Ruyter als eerste door de fi- het oogenblik tot de beste langeafstand-loopers van ons land behoört en dat in het komende seizoen met hem terdege rekening gehouden moet worden. De uitslag was als volgt: A-klasse: 1. De Ruyter 11.44.3: 2. J. Weenink 11.47.2; 3. J. J. Bruyn. A. A. C. 12.17.6. B-klasse: 1. J. Overdijk, A. A. C. 12.11.4: 2. P.. Huurman, Hel der 12.26.6; 3. B. Bouber, Volewijckers. C.-klasse: 1. J. R. Wagenaar. A.P.G.S. 12.14.6; 2. H. Diemer. Lycurgus; 3. Westerhof, A.P.G.S. De vereenigings prijs was voor A.P.G.S. uit Amsterdam. Onder de vele autoriteiten die den wedstrijd bijwoonden, be vonden zich Pim Muiier, G. E. v. d. Werff Jr., voorzitter van de N.A.U., de technische commissie en het bestuur van de N.A.U. district Noord-Hol land. Binnenkort nieuwe brandstoffen- kaarten Voorloopig geen onderscheid tusschen de categorieën 's-GRAVENHAGE, 18 April. De secretaris generaal van het departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt bekend, dat, waar het van belang is de bevoorrading van vaste brandstof fen voor den komenden winter zoo spoedig moge lijk te beginnen, reeds binnenkort zal worden over gegaan tot het verstrekken van de nieuwe bon kaarten vaste brandstoffen. Bij het uitreiken dei- nieuwe kaarten zal voorloopig geen onderscheid worden gemaakt tusschen de verschillende catego rieën, die tot nu toe onderscheiden werden, name lijk haarden en kachels 1 tot en met 4 kamers, haar den en kachels 5 en meer'kamers en centrale ver warming, zoodat aan al deze verbruikers een zelf de kaart, gemerkt „D.V." van 14 bonnen zal wor den Verstrekt. De uitreikin» der nieuwe brandstoffenkaarten zal zooveel mogelijk geschieden gelijktijdig met de ver strekking van de bonkaarten voor de zesde distri- butieperiode. De kaarten zullen uitsluitend worden uitgerëlkt aan personen, die de aanduiding „hoofd" op hun stamkaart hebbeh en in het afgeloopen sei zoen een brandstoffenkaart J.K. of L. hebben ont vangen. Deze kaart J. K. of L., waarop alle nog niet aangewezen bonnen moeten voorkomen, uitge zonderd die bonnen, welke vernietigd konden wor den, namelijk de bonnen „21 C.V." en „22 C.V." van de L-kaart moet by de in ontvangstneming van de bonkaart D.V. worden ingeleverd. Ten aanzien van: eigenbrandturfprdflucenten, schippers, flatwoningen, personen die geen J., K. of L.-kaart kunnen inleve ren, alsmede B. C. D. en E-verbruikers zullen nog verdere mededeelingen volgen. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 18 April Ondertrouwd: 18 April: P. A. M. Roovers en J. J. Ai-noldus. B e v a 11 e n. 16 April: M. A. Zwaanswjjk-Ligten- berg, z. 17 April: J. E. Klooster-Bosch, d.; E. Lubr bers-Schekat, z.; A. P. Vennik-van de Lagemaat, z. 18 April: C. J. Pels-Meyer, d.; M. M. van der Rest- de Regt, z.: A. C. Hollander-van de Raadt, z.; J. G. M. van Leuven-van den Berg, d. Overleden: 16 April: D. Vreeken-Maarse, 91 j., Ted. van Berkhoutstr. 17 April: J. J. Mulder, 83 j., Schotersingel; J. Broekman, 75 jaar. Kenaupark: B. van Kouteren, 1 d„ z. v. J. van Kouteren, Olmen straat: A. van Wateringen. 56 jaar. Spaarne.* Het R.V.O. Kunstme»t-dlstrlbutlebureau maakt bekend, dat voor in 1942 kunstmatig gedroogd gras een toewijzing voor stlkstofmcststoffen zal werden verstrekt. Deze toe wijzing zal op dezelfde wijze cn basis geschieden als van 1 Juli 1941 af heeft gegolden. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden lot het bestuur of den beheerder der drogerij, waarbij men is aangesloten Ingeschreven als Persbericht No. 554. L. en v. TARWEZEMELEN TER BESTRIJDING VAN EMELTEN. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogs tijd maakt bekend, dat dit jaar wederom tarwe-zemelen ten behoeve van de bestrijding van emelten beschikbaar zullen worden* gesteld. Zij. die voor dit doel de beschikking over deze zemelen wenschen te hebben, dtenen zich tot den plaatselijken bureauhouder voor hun district te wenden ter verkrij ging van bonnen voor bijzondere toewijzing. Tegen deze toewijzingsbonnen kunnen zij bij mengvoederfabrikanten de hun toegewezen hoeveelheid tarwe-zemelen verkrijgen. De mengvoederfabrikanten, die zich wenschen té voor zien van tarwe-zemelen kunnen hiertoe bij dc Provinciale Vocdselcommlssarissen oranje bestelbonnen aanvragen. In tegenstelling met het vorige Jaar diehen deze oranje bestelbonnen door de mengvoederfabrikanten niet te wor den toegezonden aan de meelfabrieken, doch aan de Ne- derlandsche Meelcentrale. Wassenaarscheweg 80. Den Haag welke centrale dc fabrieken zal aanwijzen, die de zemelen moeten leveren. Dc mengvoederfabrikanten, die gewoon zijn de zemelen niet rechtstreeks van de meelfabrieken te betrekken, doen door bemiddeling van een tusschenpersoon. dienen de oranje bestelbonnen bij zulk een tusschenpersoon in te le veren. De tusschen personen dienen bij de instantie, bij welke zu in administratie zijn oranje bestelbonnen aan te vragen, en deze bestelbonnen in te zenden aar. de Neder- landrche Meelcentrale. Na ontvangst van de zemelen kun nen zij op normale wijze aan hun afnemers afleveren. Ingeschreven als Persbericht No. 572. L. en V; TOEWIJZINGEN VOOR SLAOLIE EN BOTEROLIE. De secretaris-generaal van het departement van land bouw en visscherij maakt, in verband met de distributie van sla- en boterolie, bekend, dat detaillisten de van hun klanten ontvangen bonnén op Donderdag 23 en Vrijdag 24 April a.s. ter verkrijging van een toewijzing voor sla- of boterolie bij den plaatselijken dlstrlbutledienst moeten inleveren. Grossiers moeten de door hen ontvangen toewijzingen bij de distributiediensten Inwisselen voor verzameltoe- wijzingen op 23. 24 27. 28. 29 of 30 April a.s. TEEN EN GRIEND HOUT. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogs tijd maakt bekend, dat ingevolge het griendhoutbesluit V. V. O 1942. opgenomen in de Ned Staatscourant van 17 April 1942. hel voorhanden of in vooraad hebben, ver handelen, afleveren, vervoeren, bc- cn verwerken van teenhout en griendhout In het-algemeegn verboden ls. teenhout en griendhout ln het algemeen verboden is. bouw-centrale (N. A. C.). 's Cr'avenhage. Bezuidenhout 15. Krachtens dit besluit en dc door den voorzitter der N. A. C op grond hiervan getroffen bepalingen gelden met ingang van 19 April 1942 de volgende regelingen: - 1. Ieder, die op 19 April een- of tweejarig teenhout. ge schikt voor de vervaardiging van manden of ander vlechtwerk dan wel stokken, geschild of bestemd om te worden geschild, voorhand» of in voorraad heeft, ls ver plicht-deze hoeveelheden voor 28 April 1942 op te geven aan de N. A. C. 2. Het verhandelen cn afleveren van een- of tweejarig teenhout. geschikt voor de vervaardiging van manden of ander vlechtwerk en het bewerken of verwerken (uitge zonderd schillen) daarvan, alsmede het verhandelen en afleveren van verwerkt teenhom. Is zonder toestemming van de N. A C. verboden. 3. Het vervoeren van geschild teenhout ls slechts toege staan. indien het vervoer gedekt ls door een geleldebil- jet,/afgegeven door of vanwege de N. A. C. 4. Ieder, die in het jaar 1942 teenhout wil verwerken tot manden of ander vlechtwerk ls verplicht voor 3 Mei 1942 aan de N. A. C. opgave te verstrekken van de bedragen, welke door hem ln de Jaren 1939. 1940 en 1941 aan loonen zijn uitbetaald. 5. Iedere mandenfabrikant, die op 19 April 1942 manden van teenhout vervaardigt, voorhanden of in voorraad heeft, ls verplicht van deze hoeveelheden voor 26 April 1942 opgave te verstrekken aan de N. A. C. 6. Griendhout, dat geschikt is voor de vervaardiging van stelen mag voor geen andere doeleinden worden aange wend cn wanneer dit hout eenmaal als stelen is gehakt, mogen deze stelen zonder toestemming van de N. A, C. niet meer worden bewerkt of verwerkt (uitgezonderd schillen). 7. Teenhout en griendhout, behalve stobben, en dood hout, mogen niet worden verbrand 8. Ieder, die over teenhout beschikt, dat naar zijn aard voor schillen in aanmerking komt, is verplicht dit teen hout tijdig In het water te zetten, behoudens ontheffing van tie N A. C. Alle opgaven dienen te geschieden op gratis bij de N. A. C. verkrijgbare formulieren. Degene, die na 18 April 1942 teenhout ln vooAaad of voorhanden wil hebben, ver handelen, afleveren, be- of verwerken, dan wel verwerkt teenhout wil verhandelen of afleveren, kan op verzoek hierover nader Inlichtingen ontvangen van de N. A. C. DISTRIBUTIE VAN BOTER EN MARGARINE. De secretaris-generaal va nhet departement van land bouw en visscherij maakt bekend, dat detaillisten gedu rende het tijdvak van 20 tot en met 24 April a.s. de bon nen 19 der boterkaart, de bonnen „een rantsoen boter" en evcntueele restantbonnen 16 en 17 de;1 boterkaart wat deze laatste betreft tot een maximum van 9 rantsoenen bij do plaatselijke diktributiedlensten dienen in te leve ren ter verkrijging van toewijzingen voor boter. Voorts zullen zij dc bonnen 19 der vetkaart, tezamen met de bonnen „een rantsoen margarine of vet" en even- tueele restanten van de bonnen 16 en 17 der vetkaart - de ze laatste eveneens tot een maximum van 9 rantsoenen dienen in te leveren ter verkrijging van toewijzingen voor margarine, recht gevende op het koopen van boter of margarine. In verband met het bovenstaande moeten de bonnen der boterkaart met de bonnen „een rantsoen boter" en de bonnen der vetkaart met dc bonnen „een rantsoen mar garine of vet" op afzonderlijke opplakvellen geplakt worden cn met een afzonderlijk ontvangstbewijs MD 201 worden ingeleverd. Gedurende bovengenoemd tijdvak zullen de plaatselijke distributiediensten aan grossiers verzameltoewljzlngen voor boter uitreiken bij aanbieding van toewijzingen voor boter. Bij aanbieding van toewijzingen voor margarine of van toewijzingen voor vet zullen zij. ongeacht of de linkerbovenhoek der toewijzingen al dan niet is verwij derd, verzameltoewijzingen voor margarine ontvangen, welke recht geven op het koopen van boter of margarine. Derhalve moeten de toewijzingen voor boter in een afzonderlijk zakje MD 258 en met afzonderlijk ontvangst bewijs MD 257 worden ingeleverd: de toewijzingen voor margarine en die voor vet kunnen in een zakje en met een ontvangstbewijs worden ingeleverd. HEEMSTEDE—BENNEBROEK. Het Hoofd van den Distributledlenst maakt bekend, dat op Woensdag 22 April tusschen 9 en 12 uur ln het Ge zondheidshuls aa.n de Lieven de Keylaan 7 de na-liiltrel- klng der nieuwe bonkaarten, aardappelkaarten en Kinaer- zeekaarien zal plaats vinden. Brieven op advertenties kunnen naar keuze van den adverteerder aan ons kantoor worden afge haald of tegelijk met de courani in den namiddag door ons wor den bezorgd. Lessen ii Piano-onderwijzeres vr. LES IX FRAXSCH in rui! v. piano- of orgelleseen. Br. G 3751. Personeel gevraagd Voor Huishouding ft MEISJE gevr. van 9-12.30 in li. gezin. Kleverlaan 163. '4 XKT DAGMEISJE van 8.15-4 uur. Zondags vrij en 1 middag i. d. vyeek.zelfst. k. werken, niet boten de 20 j. Aanm. na 6 uur 's av. v. Riebeeeklaan L_J>ij Stat. Bloem endaal. '4 HULP GEYR. v. dagel. of 4 x P w. \an 9-3. M..isp!ein 9. H'st. 4 FLINK MEISJE gevraagd G.G. voor d ig of dag_ en nacht v- g. g. v. Mevr. Stolp, Berkenro- destraat 9. XI.T DAGMEISJE gevr. v. g. f. v. van 9-7, 1 middag vrij. Bre- derodestr. 26 Kleverparkbuurt) 4 FLINK MEI.SI F,- r. in klein gezin ig. g. v. wlLhelminapark U. Haarlem. 4 Gevraagd1 een DAGMEISJE teldschevaart 14 4 VET 2DE MEISJE gevr. v. g. f, v. extern of intern. Mevr. van iVeezel, Zulderhoutlaan 12, Hrl. (tramli. Blauwe Brug). 4 NETTE WERKSTER gevr. v twee heele of drie halve dagen Aanm. 's avonds, behalve Maan- diig. Verspronokweg 7. 4 Gevraa--!: flinke DIEXSTBO- BE, niet beneden de 20 jaar voor heele dagen. P. Dekker. Bljstr.- 5veg 151, Santpoort (St.) 4 VET MEISJE gevraagd vooi d. en n. ln gezin z. k. Goed loon on aangename condities. Aanmel ding 's avonds na 7 uur (niet Dinsdag) of op aanvraag.' Wes ter hout pa uk 28. Tel. 12879. 4 N ET DAGMEISJE ge\ r. in ge. t!n it), z «choolg. kind. 1 heele rikld. eu Zondag vrij. Xeptunus- Wiaat 34, Haarlem-N 4 Gevr. nette WERKSTER, Don. of Vr. Pijnboomstraat 2 0. Gevr. FLINKE Hl'LP in klein gezin voor 2 halve dagen p. w. v. g. g. v. Schoterboschplein 1.* 4 Gevr. FL. WERKSTER voor de schoonmaak 2 a 3 d. per week Kimman. Wagenweg 5. 4 GEVRAAGD te Zeist Dame v. goeden huize, voor gezelschap en oor de huishouding, niet ouder dan 50 jaar. Ned. Herv. Br. Mr. an Lennep. Welgelegen". H'st. 5 Gevraagd voor direct MEISJE oor heele dagen niet ben. 17 j. Hoog loon met ko.«t. Brieven on der letter N.M. Boekhandel Eras- 5 Santpoort. Gevr. een FLINKE WERK STER v. de schoonmaak v. g. g. Aanm. 7-s. Heemst. Dreef 129 NET MEIS-JE gevraagd voor n dag, in klein gezin met een kindje. Postlaan 5. Heemstede, „f Gevr. met 1 Juni in klein gezin een eenv. DIENSTBODE goed kunnende koken en werken, van goéde get. voorzien. Leeftijd on_ .eveer 40 j. Br. G 3869 ■4 GEVRAAGD in gez. zonder kinderen nette jonge Werkster, liefst ongeh. v. vast 's Vrijdags |-5 u. Aanm. Pr. Mauritslaan 24 Zuid) av. half S. 4 NET MEISJE gevr. beven IS j. v. g. g. v. zelfst. k. w. v. S.30-4 IToeg loon. Tetterodestr. 19a zw. 4 NET MEISJE gevr. v. g. g. v. 8.30-4 u. Zond. vrij. goed loon. Elnden.houtstraat 52. Gevraagd niet 1 Mei a.s. een DIENSTBODE voor dag en nacht Aanm. tusschen 7-8 u. bij Mevr. Boerlage-Slaap, tijdelijk Duin- enKrul&bergerweg 40, Driehuis, 4 Gevr. te H'stede in gezin 2 pers. DIENSTBODE v. d. en n.. P.G.. pl.m. 30 j.. gen. alle werkz._ heden te verrichten, v, g. g. v. goed loon. Tevens gevr. werkster r 2 h. d. in de week. Br. G 3S59 4 NET MEISJE gevr. in kl. gez. 9'tot 4 u-ur, hoogstens 17 J., hoog loon. Jullanastr. 14. 4 Gevr. nette HUISNAAISTER voor nieuw, verstellen en veran deren. Zandv. AUée 14. H'stede. 4 Gevraagd: NET MEISJE 15 j. van 8.30 tot 12.30 Jan Haring straat 68. 4 Te H'stede gevr per 1 Mei in kl. gez. R.-K. MEISJE, v. d. of d. en n. Gen. te leeren koken. Goed loon. Z. g. g. oom. z. a. t. m. Br. G 3S20 4 MEISJE GEVR. van 9-1 Werkster 3 ocht. per week. Ber kenlaan 9 Bl'daal (Kinheim-park) 4 NET MEISJE gevr. voor heele of halve dagen. Mevr. v. Houte. Zaanenstraat 21. 4 Gevr. FLINK MEISJE, zelfst. kunnende werken, van half 9-4 uur. Zaanenlaan 99. 4 DAG.MEISJK geyr. v. 8 tot 4, m. middagkost, hoog loon. vgg, KJe verparkweg 117. 4 Gevr. v. direct: NET MEISJE voor heele of halve dagen, Aanm. Westerhoutpark 13. na 18 uuir. 4 NET MEISJE gevr. in klein gezin, geen kinderen van S.30 tot 1.30 's middags, goede behande ling. hoog loon. Zondags vrij. Mevr. Paap. RaadJiuisstr. 60. Hst. Tel. 29642. 4 NET MEISJE gevr. voor heel'e of halve dagen. Bloemveldlaan 63 4 FT MEISJE gevrdagvl van ^.30 Tot 12.30. Korte Spaarne 5. 4 JUFFROUW gevr. P.G.. 50 a 60 jaar, bij bej. burgerman voor de huish. Br. G 3842 4 MEISJE gevr. v, 8-12.30 of S-2 door Mevr. Renkema, l/?idsche- vaartweg 113. Heemstede. 4 Gevr. in gez. van 4 pers. tegen 15 Mei een in alle opzichten be trouwbaar NET MELSJE van 8.30 tot 4 uur, 's Zaterdagsmiddags en 's Zondags vrij. Zonder goede get. onnoodig zich aan te melden. Sal. nader overeen te komen. Mevr. R. IJzer, Joh. Veriueerstr. 3, Hst. 4 KAMERWERK MEISJE, gevr. intern. Hotel Iepenhovc. Bloemen daal. Hartenlustluan 4. 4 HELDERE WERKSTER gevr. voor 1 dag en 2 ocht. of meisje voor de morgenuren. Adres Kle verparkweg 80 rd. 4 NET MEISJE gevraagd, voor lichte huish. bezigheden, 's' Mor_ gens van S.30 tot 12 uur. Aanm. Mr. Cornellsstra.it 2A rood. Hrl. 4 Gevraagd. NET MEISJE van 9-3 uur, klein gezin. Zondags vrij. Van Putten. Leid9chevaart 566 rd. 4 Mevr. Winkel. KJoppersingel 179. Haarlem, vraagt een nette DIENSTBODE. 4 Geyr. flinke HUISNAAISTER voor verandervverk en nieuw. Zandv.laan 1ÏS, Heemstede. 4 NET MEISJE gevr. voor de middag of morgenuren. Adres bur van dit blad. 4 NETTE WERKSTER gevr. v. 2 halve dagen per week. Adres; Groote Houtstr. 108 (zaak). 4 WERKSTER gevr. 3 halve d. p. w. Wouwermanstr. 106. Hrl. 4 NET MEISJE gevraagd v. 8 tot 5. Crayeneeter'aan 75. 4 FLINKE WERKSTER gevr. eenmaal per week. Mevr. Muller. Temipellersstraat IS. 4 Een nette WERKSTER =c voor 2 ochtenden per week. Kruis straat 15. 4 Gevr. NET MEISJE van 8.30. 13 uur, g. k. vv. ben. fl. Werkster, v. Do. of Vrijd. .Toh. Wagenaar- laan 24, H'st. Tel. 20673. 4 Gevr. in gezin zonder kinderen een net JONG MEISJE voor hal ve dagen. J. Sibbelee. Wagenweg 13. Haarlem. Voor Bedrijf 4 THUISWERKSTERS gevr. fijn haakwerk, gewend met fijn garen te werken. Aanm. Delft laan 87. 4 HALFWAS META VISLIJ- PER gevr. voor slijpen en polijs ten. Leeftijd ca. IS j. „De Valk". Emnwkade 23. 4 Geyr. voor direct bekwaroe COSTUUMSTRÏJKSTF.RS. Aanm na 6 uur. Lootsstrnat 3. Stoomerij en Ververij Het Oosten. 4 In al onze afdoelingen kunnen eenige NETTE LEERLINGEN gepl. worden. Pers. aanb. voer 5 1. n.m. bij Vogelzang. Gr. Hout- traat 26-30. 4 FLÏNKK JONGEN gevr. voor- lui lp i. d. w usschcrij. Wasscherij ..De Rijzende Zon". Brouwers straat 1-3. 4 Bloemenmagazijn in Haarlem. raagt een bekwame TWEEDE BINDSTER, zelfstandig kunnen de werken. Br. G 3878 t Het Chemisch Technisch Ad- iesbureau Dr. J. Rinse en W. Dorst Zijhveg 340. Haarlem, vr. per 1 Juni of eerder STENO-TY PISTE, niet ouder dain 21 jaar. Uitsluitend schriftelijke sollicita ties. 4 Gevraagd: ELECTRICIEN. Wilsonspleln 21. 4 JONGSTE BEDIENDE. Gevr. op handelskantoor niann. jongsrte Bediende, leeft. 14 a 15 j. Brie ven G 3874. 4 KAPSTER gevr. goed k. on- duleeren en watergolven. Raad huisstraat 89, Heemstede, 4 In de Rijw.staJling van C. Vork Rozenstraat 33. kan een FLINK 'ERSOON gepl. worden, bek. m. reparatie. 4 Konïmkl. N'ederlandsche Hoo: ovens en Staalfabrieken N.V. IJmuiden, vraagt .voor haar Con- structievverkplaats DRIE VOL' SLAG EN MACH I NEB AN K WER - KERS. Sollicitanten dienen erv ring te hebben op het gebied van reparatiewerk, bij voorkeur aan stdomkranen en locomoti Leeftijd 25-40 jaar. Dipl.. Amb.- school gewenscht. De te benoe men krachten zullen in continu dienst te werk gesteld word én. Eigenhandig geschreven sollici tatiebrieven met volledige opgave van opleiding en staat van dienst, benevens afschriften van getuig schriften en vergezeld van een re cente pasfoto, zoo spoedig moge lijk te richten aan de Sociale Af deeling. kamer 17. 4 N.V. Melkinrichting „Veteen" vraagt voor spoedige indiensttr een IE K VNTOORBEDIENDEe vr. of man!., boven 21 j. Bij voor keur Ln bez. dlpl. H.B.S. en bek. met techn. adm. UStsI. schr. soil, omgaande aan het Hoofdkantoor. Wijkerstraatweg L. 9-11. Velsen. Noord. 4 Banketbakkerij Watertor Soen- dastraat 4., (Noord) vraagt nette LEERLING. ,4 H.H. KAPPERS. 2e Bed. gevr. g. k. k. en sch. J. Leeuwerik. Paul Krusenstraat 14. 4 NEPTE JONGEN gevraagd 3 6 jaar. Bloemenmagazijn Eland. Hoogstraat 4. 4 WINKELJUFFROUW gevr., tegen begin Mei. Bakkerij Mer- curius. KI. Houtstr. 12. Hrl. 4 NETTE MEISJES gevr. voor strijken en mangelen. Wasschery en Chemische Wasscherij. Pee- perkorn, Bleekerevaartweg 39. Heemstede. 4 CASSIèRE gevr. pLm. IS j. en tevens nette loopjongen of loop meisje gevraagd, leeftijd pl.m. 16 jaar. Maison Meyer. Anegan; -6, Haarlem. Gevr. v. levensm. bedrijf KNECHTS, leeft. 14-18 j. en ge out. Paksters. Aanm. Hooi markt 6—8. 4 EXPEDITÏEKNECHT gen 6-18 j. k. bakfiets rijden. Aanm. Dinsdag 3-4 uur. Wolstraat 9. LEERLING gevraagd 14-16 jaar in timmer en kanobedrijf. Byzantlumstr. 2 rd. NETTE LOOPJONGEN, gevr. kunn. fietsen. Maison Hartje, Gr. Houtstraat 97, «f. Café-Rest. bedrijf te Haarlem vr. een LINNENJUFFR., bek. m. mach. stoppen. Extern. Spoedige indiensttr. Br. m. uitv. jnl. G 3817 4 Gevr. v. direct longe ongeh. CAFé-REST. KELLNKR in zaak in de Bollenstreek (Jaarbetrek king). Br. G 3919 4 MEISJES gevr. v. mangel en pers, en strijkster gevr. Wassche rij De Hoop, Amsterdomsehc- vaart 48-50. 4 GEYRAVGD: Strijkster. Plak ster en fl. Meisjes, mot verg. tram geld. Wasscherij G. Rhee i Bleekersvaartaveg 55. Hst. Personeel aangeboden Voor Huishouding 4 B. z. a. nette J. WERKSTER Br. G 3SS1. 4 ONGEH. WERKSTER b. z. Maandag ran 9-2 uur Woensdag van 9-5 uur. Br. G 3880. 4 ONGEDIPL. VER PI», b. z. a bij Heer of Dame. g-en. h. b. z. te verr. Br. G 3S79 4 NET MEISJE b. z. a. v. kinde ren en lichte huish. bezigh- kunn. koken en naaien. Voor d. en n. liefst omg. Haarlem of Santpoort. BP. G 3S56 z. a. nette JUFFROUW v. het schoonmaken van huizen. Br. G 3834 4 Jonpedanie. R.-K:. in het bezit van dipl. acte A Fröbel zag zich gaarne gepl. als GOUVERN ANTE Br. G 3800 Voor Bedrijf 4 GEP. HEER. alg. ontw. be reisd. goed stylist, Fr. D. E vloeiend spr„ Terantw. betr. bek! h. bij gr. Bankinst., acte M. O. Boekh., pract. als accountant en Chef. corr. werkz. gew.. tevens muzikaal ontw. (pianist en org.i nist) ook theoretisch, wenacht v tijd productief te m. op welk ge bied ook: leasen, accomji.. ver- taaliv. adm. enz. Br. G 39|'>9 Echtpaar vraagt THUIS WERK voor bijverdienste. Bewo nen ruim huis. centrum stad. Br. G 3S82 LAMPEKAPAVERKSTER b. voor het opnieuw overtrek ken en moderniseeren. Spec. v. part. Br. G 3836 Nette jongen ruim 14 J. zoekit plaatsing als LEERLING PIANO REPARATEUR. Br. G 3S33 4 BOEKHOUDER bek. zc-t-loon-bel.. enz. b. z. a. A. J. dc Lint, Laan v. Rozenburg 7. H'st.' Huizen gevraagd 4 Jongelui, die wenschen te trou wen, zoeken WONING. Huur cir ca f 40 p. maan/l. Br. G 3904. 4 Vrije BOVENWONING t. huur gevraagd tegen Juni-Aug door net gezin v. ^2 pers. m. 1. In Heemstede of Haarlem. Event koop. Br. G 3753. 4 Jong echtpaar vraagt voor di rect WONING 'te huur. Pr. t. f 35 p. m. te Heemstede, Aerden- hout of omg. Br. G 3802. Kamers gevraagd 4 Gev£. op mooi dorp ten Z. van Haarlem 1 Juni PENSION of gemoub. k. m. kookgel. Br. met prijsopg. G 3885. 4 Gepens. heer op leeft. z. zonn ZIT-SL.K., straatz. nf. pension, gez. st. Haarl. of omg. Br. G 3884 4 Dame, b.b.h.h. zoekt per i Juni a.s. v. de zomermaanden ZIT- EN SLAAPKAMER of zlt- elaupkamer m. degelijk pension, omg. Bentveld. Heemstede, Aer- denhout. Bloemerolual otc. in ontn. nabljh. van tram of trein letter AV.P. Adv. Kant. Janssens Co. Spul 15-19, Am sterdam. 4 Heer vraagt ingaande 1 Juni a s. Z.-SI..KAMKR inet 5 dagen middagmaal, z. ontbijt, omgeving Overveen. Bloemendaal. Br. met prijsopg. lett. H aan Boekhan del J. B. Reyndorp, Nassau kade 121. Amsterdam. 4 Heer zoekt gezellige gem. Z.- SL.KAMER, liefst op Zullen, ni pension, hnd, telefoon te Haar lem of omg. Br. beslist met prijs 1'. J. v. As. Paulus Potterlaan 1- Hilversum. -41 Gevr. door 2 bej. dames. Vrij: Prot.. KAMER m«-t pension en ccnlg hula. verk. Eigen mcub. Br G 3805. Heer z. ged. gom. ZIT- EN SL.K. m. voJI. pens. per 1 Mei te IJm.-O., Velsorbeek of omg Zooweg. Br. G 3803. Huisraad gevraagd 4 Te koop gevr. TRAP- EN GANGLOOPER. Wijk aan Zceér- weg 114, IJmuiden. 1 Huisraad aangeboden TE KOOP: comp!. Mechelsch Ameublement. Telefur.lifcn toestel met pick-up en platen, ge goten kolenfornuls. 3 Harley Da» vklson wielen met banden. .T. Ho ven. Narcissenstfaat 42. Santprt. 4 TE KOOP: bankstel (3 ziia bank, 2 crup. tafel), sohildpadlee- ren kinderwagen. Deventer vloer kleed.-alles z. g. a. n. Zandv.laan 55. Heemstede. 4 Te koop modern HUIS- EN SLA.APK. A.MKUBT... llts-ju- mcaux met of z. k. bedden. Bre- derodestraat 44. Zandvoort. 4 Te koop agb. Oud-Ilollanjïsch BUFFET. Heussensstraat 100. TE KOOI' eiken theemeub. m. aan gel», kastje f 25 01 mass, eiken buffet f 25. HagelihgerweK IS. Santpoort. 4 TE KOOP eiken salont. ov. 105 x SO: l'erz. kleedje 77 x 126;, mah, linnenkast. Te zien na 5 u. Zui- derk.-ide 47, IJm. spoorh. Julia- nakade. 4 Pr. KOLENFORNUIS te koop it emallle z.g.a.n. Rijksweg 472. Santpoort. Te koop goed onderh. BUF FET (eiken). W. AVihems, Trompstraat 21, IJm.-O. 4 TE KOOP 2 clubs en bank en afol met veerenden voorkant, Engelsch gepoten. oude kwal. Te zien: Gravlnnc«t«eg 4. tus schen 5 cn 7. Muziekinstrumenten i Te koop PHILIPS RADIO, Kastanjelaan 25. Beverwijk. Tc koop RADIOTOESTEL, Pres. Steynstraat 34. IJmuiden. 4 Te koop ORGEL mei 8 regis ters. Loosterweg I! 6a. HlHegom. 4 Te koop PIANO in goeden staat. Br. G 3760. 4 RADIO te koop. Priina toe stel wissclstr. Te bovr. Dotfijn- Str. 18. Hrl. N. hij MUUenwee. 4 Te koop prima RADIOTOE STEL. Tolofflnken. speelt schit terend. v. Koetsveldstr. 3. Hrl. O. Rijwielen - Auto's ■AANGEBODEN" prima sport- rijwlel (zonder b.). extra stuur, fraaie lamp f 40 l luidspreker f 4. Bell; 1 donkorblauw colbert- costuum voor klein corpulent persoon f 22.50. Te bevragen: Ko ninginneweg 4 IA, Zandvoort.

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 7