GROENTJES JEUGDDROOM Rechtzaken FEUILLETON ROMAN VAN CHRISTEL BROEHLDELHAES. 26) (Nadruk verboden) „Vluchtig! Maar ik heb veel over hem gehoord. Men houdt hem algemeen voor een flink zaken man. maai- hij is veel meer dan dat. Als hjj mij vroeg, zou ik er stellig heen gaan". „Ook. als je voor je studie de Eifel had wil len intrekken, dan ook?", vorscht Erich, terwijl hij haar dringend aankijkt. „Nee, dan niet", zegt ze eerlijk en dat ant woord bevredigt hem volkomen. Zijn gezicht klaart weer op. „O zool", klinkt het triomfantelijk' en met een gewoontegebaar werpt hij zijn-blonde haren, waarmee de wind nog steeds huishoudt, naar achteren. Aan den voet van den Michelsberg wordt weer geschilderd: vyome pelgrims trekken naar een kleine, op den berg gelegen kapel, welke door groote stapelwolken is omgeven. In den omtrek is niet zoo gemakkelijk'een andere berg te vin den, die met den Michelsberg kan wedijveren. De Aremberg is nog ver. Zij. begevAi zich op weg, trekken door stille dorpjes en nog stillere dalen en in het dal van de Armutsbeek houden zij rusteen inspectecren den inhqjid van hun niet al te zware knapzakken. Terwijl zij hun brood eten, trekt alles, wat zij beleefd hebben, nog eens aan hun geestesoog voorbij en Johanne zegt: „Heb je in het Noorden den Keulschen Dom gezien, toen we op den Michelsberg stonden? Hij was zoo duidelijk te onderscheiden. Niets in den verren omtrek bleef trouwens verborgen. Het was vandaag wel buitengewoon mooi op den Michelsberg Erich had de twee opgeheven vingers van de Domkerk wel gezien. Als het kenteeken van het Rijnland, op verren afstand zichtbaar, beheerschten zij het landschap. ..Nadat ze weer verder ziin getrokken, raken zij den weg kwijt, dwalen door een eenzame streek vol jeneverbesstruiken, die deel uitmaakt van een natuurreservaat en belanden tenslotte in een beukenbosch, dat weliswaar geen mogelijkheid biedt om zich te oriënteeren, maar waar het zoo overweldigend mooi is, dat de beide wandelaars den omweg geenszins betreuren. x Op zoek naar een weg in dit kostelijk oord, komen zij af en toe hij hellingen, welke een blik vrjj laten in het diep onder hen liggende dal, maar de beplanting is van dien aard, dat zij er niet aan behoeven te denken hierlangs naar beneden te komen. Eindelijk vinden ze een nog met herfst bladeren van het vorige jaar bezaaid pad, dat geleidelijk omlaag voert naar het vriendelijk dal, maar opk hier blijken richting aangevende wegen te ontbreken. In de verte echter ontwaren ze eenige dorpskinderen bij een kudde grazende koeien. Bij hen steken ze hun licht op. dan gaat het stoii door het bosch naar boven en als ie dan eindelijk een tweetal dorpen gepasseerd zijn, doemt de Arem berg hoog en majestueus voor hen op en sluit de beide, van het gestadig klimmen en dalen zeer vermoeide wandelaars in zijn ban. „Ik ben op", zegt Johanne, bij het zien van een landelijk cafétje, dat een prachtig uitzicht in het dal biedt. „Ik heb zelden op een dag zoo'n ver- moeienden tocht gemaakt". In de geheel verlaten gelagkamer van het café staat een piano, die merkwaardigerwijze niet ont stemd is. Met een paar stappen is Jo bij het in strument en legt haar handen op de toetsen. „Als ik moe ben, behoef ik maar een beetje muziek te maken om weer heelemaal op te fris- schen", verzekert ze en dan speelt ze, vlot en wel doorvoeld, een Weensche wals. Erich Kyber heel't bij het boerenmeisje, dat hen bedient, sterke koffie besteld; nu trekt hij een stoel nadderbij en gaat dicht naast Johanne zitten. Hij staart naar de blanke, bezielende handen van de vrouw,die een boek als „De grond der vade ren" hebben geschreven en die even gemakkelijk' met de bekoring, die van een groote pianiste uit straalt, opwekkende melodieën spelen, verleide lijke melodieën, die het hart sneller doen kloppen. „Zing eens, Jo", verzoekt hij zachtjes, om haar zoo min mogelijk te storen. Ze kijkt niet van de toetsen op en zegt: „Dit lied heeft geen woorden"., „Het moet toch woorden hebben, Jo; het dwingt er eenvoudig toe!" Merkwaardig, ook Johanne heeft dat eens zoo aangevoeld en op een dag, zoo tijdens het spelen, waren haar woorden ingevallen^ wilde onstuimige woorden, die bij de van lente gewagende melodie pasten. Deze woorden zingt ze nu. Kyber luistert aandachtig en als het uit is, zegt hij: „Hou je van den wind, Jo, dien onstuimigen speelschen, jongensachtigen lentewind? Dat moet wel, want heel je verlangen- ernaar komt in dit lied tot uiting. Je hebt de juiste woorden gevon den". „Maar die woorden zijn immers niet van mij", zoo tracht ze z'n compliment van de hand te wijzen. „Niet zoo bescheiden, Johanne Gahl! Dat leugen tje slik ik niet. .Zooeven zei je, dat dit lied geen woorden had!" „Nou ja", geeft ze toe, „vooruit dan maar. Ik houd van den wind, ja, van zoo'n echten, wilden, met alles en iedereen spottenden wervelwind". Ze zijn alleen in de gelagkamer, waar reeds langzamerhand de schemering valt. Het bedie nende meisje is naar de keuken gegaan om koffie te zetten. Het is, of Erich op deze gelegenheid heeft fewacht, want abrupt van zijn stoel opspringend, uigt hij zich over Johanne heen en met zijn ge zicht vlak bij het hare zegt hij: „Zoo, zoo'n echte wervelwind, dar houd j.e dus van. En mij wil je wegsturen, als ik als zoo'n jonge, onstuimige lentewind kom en je voor mijn leven opeisch, Jo?" Ze is plotseling blek geworden. Hü is zoo dicht bij haar, dat ze slechts een beweging behoeft te maken en ze ligt in zijn armen. Uit «lies blijkt, dat hij daar nog slechts op wacht. Maar dan zegt ze, heltig en boos: „Ik wil geen man, die nog niets van het leven kent! Dat is me -te riskant. Van daag of morgen komt hij tot de ontdekking, dat er nog andere dingen, andere vrouwen in de wereld zijn en dan is voor mij alles verloren. Ik wil een man. dien het leven door elkaar heeft geschud, zoodat hij precies weet, wat hij wil. Je weet niets, je hebt nog nooit iets gezien, nog nooit iets beleefd Ze zwijgt plotseling, hoewel ze eigenlijk nog meer had willen zeggen, maar het klinkt alles zoo hard. Erich Kyber staat onbeweeglijk tegenover haar. Er ligt een schaduw over zijn ernstig gezicht en zijn oogen zijn zoo mooi, als Johanne ze nog nooit gezien heeft. „Er is voor mij altijd één groote belevenis ge weest: jij, Johanne!" Ze weet daarop niet onmiddellijk een antwoord. (Wordt vervolgd). Een eenvoudig Hoestsiroop-recept Dit receptje dat U zelf kunt klaarmaken is uitstekend tegen verkoudheid, hoest en kink hoest. Een kind heeft van na ture een hekel aan medicijnen. Daarom zult U blij zijn met dit recept van een goedsmakende hoestsiroop: In een kwart liter heet water lost U een eetlepel suiker op. Na afkoeling voegt U hieraan toe 30 gram Vervus (dubbel geconcentreerd), die U bij eiken apotheker of drogist kunt verkrijgen. Dosi^' kinderen van 3 tot 8 jaar: een theelepel: 8 tot 12 jaar: een dessertlepel: volwassenen: een eetlepel. Na de voornaamste maaltijden en.vóór het naar bed gaan. Vergeet niet een 30 grams- fleschje Vervus (dubbel geconcentreerd) m huis te halen. Bewaar dit receptje goed. BEVERWIJK Tuinbouw Studieclub In het veilinggebouw „Kennemerland" hield Dins dagavond de Tuinbouw Studieclub „Beverwijk en Om streken" haar maandelijksche ledenvergadering on der voorzitterschap van den heer R. W. A. Muyen. Medegedeeld werd. dat in Mei de laatste bijeenkomst van dit seizoen gehouden zal worden, waarin tevens de plannen voor de zomermaanden bekend gemaakt zullen worden. Nadat de heer A. v. d. Wel eenige vragen over de- bloemisterij had beantwoord, hield de heer J. C. Muyen te Heemskerk, hoofdassistent van den Rijkstuinbouwconsulent. een lezing over het on derwerp „Algemeen Tuinbouwgebied". De heer Muyen behandelde de groeistoffen in het algemeen en in hef bijzonder het gebruik daarvan. De kennis is daarvan nog betrekkelijk geheel nieuw. On geveer 25 jaar geleden werd toevallig ontdekt, dat er stoffen waren, die den groei bevorderden. Uit ver dere onderzoekingen bleek, dat ook planten vitami nen noodig hadden. Breedvoerig behandelde spr. de verschillende'proefnemingen en de resultaten daarvan. Aan het slot van de vergadering werden de inzen dingen gekeurd. Het woninggebrek Naar wij vernemen wordt sedert eenieen tijd van gemeentewege een woning- en gezinstelling voorbe reid. Het steeds toenemende woninggebrek heeft het gemeentebestuur genoopt om door systematische ver zameling van de daarvoor noodige gegevens een beter inzicht te verkrijgen in de woningbehoefte en de sa menstelling van de gezinnen. Hiervoor zal een uit gebreid onderzoek worden ingesteld naar het aantal woningen, waarbij in het bijzonder zal worden gelet op de indeeling, de sanitaire voorzieningen, de huur waarde en het aantal bewoners. Wanneer de woning behoefte en tevens het aantal samenwoningen van meerdere gezinnen in eengezinswoningen is vastge steld, zijn daarmede niet alleen de gegevens verza meld voor den noodigen nieuwbouw, maar kunnen ook de gewenschte soort, indeeling en grootte beter beoordeeld worden. De verzamelde gegevens zullen in een kartotheek worden vastgelegd, die met behulp van het bevol kingsregister geregeld wordt bijgehouden. Bij dè ver schillende maatregelen, welke in de toekomst geno men moeten worden, zullen de aldus verkregen in lichtingen van groot nut blijken te zijn. Distributienieuws De leider van den distributiedienst te Beverwijk maakt bekend, dat zij, die een aanvraag hebben in gediend voor vaste brandstoffen en/of petroleum de brandstoffenkgart onder overlegging van de stamkaart van het gezinshoofd kunnen afhalen op Vrijdag en Zaterdag 24 en 25 April in het gebouw „De Harmonie" aan de Groenelaan. Het lokaal is Vrijdag hiervoor ge opend van 9 tot 12.30 en van 14 tot 17 uur. Zaterdag alleen van 9 tot 12.30 ,uur. Zij, dilÉh petroleum hebben aangevraagd en het vorige seizoen ook uitsluitend pe troleum hebben gehad behoeven niet te komen, daar de petroleumkaarten later worden uitgereikt Voel U weer krachtiger - méér fit envrij van Pijnen. Rheumatiek is n sluipende, sloopende kwaal, die ge onder de leden hebt, vóór U het weet Dat doen kou of tocht, maar ook vocht of een kil huis. - De een krijgt deze be zoeking al jong, de ander op rijperen leeftijd, maar de oorsprong is altijd onzuiver bloed. Kruschen is door zijn samenstelling het bloedzuiverende versterkings-middel bij uit nemendheid De zes minerale zouten waaruit Kruschen is samengesteld werken als een tonicum, ze oefenen een actieve, aan sporende werking uit op lever, nieren en in gewanden. - Bij Apothekers en Drogisten 1.47, 0.76, 0.41Kruschen wordt uitsluitend verkocht in de bekende gele verpakking. IJMUIDEN MAXIMUMPRIJZEN VOOR ZEEVISCH. De Nederlandsche Visscherij Centrale heeft een commirsie ingesteld, die tot taak heeft, haar te advi- seeren inzake problemen, verband houdende met de komende maximumprijzen en de daaraan verbonden verdeeling van zeevisch. De commissie bestaat uit de heeren J. L. Uitzlnger, voorzitter, P. Krab, secretaris, P. Dekker, A. Goldoohm, C. Koster en S. Meij. MOTORLOGGERS VERBOUWD. De motorlogger SCH 161 van de reederij A. v. d 'Zwan en Zonen te Scheveningen is verbouwd tot stoomtrawler. Het schip is voorzien van een stoom machine van 180 P K. en zal van IJmuiden uit de vis scherij uitoefenen. Voorts zullen de motorloggers KW 48 van de reederij C. den Duik te Katwijk aan Zee en SCH 496 van de reederij Varkevisseher tc Scheve ningen tot stoomtrawler worden verbouwd. VISSCHERIJ-EJC AMENS. De commissie, bedoeld in art. 2 van het reglement voor de visscherij-examens (machinist-stoker en ma chinist) zal voor het practische gedeelte zitting hou den tc IJmuiden op Donderdag 23 April en voor het theoretische gedeelte op Vrijdag 24 April. De Nationale Jeugdstorm wordt weerbaar gemaakt Bezoek van ir. Mussert aan de kaderschool te Avegoor ARNHEM, 22 April. „Straks zult gij de jeugd moeten halen uit het moeras van slapte en verweke lijking, dien ellendigen geest van futloosheid moeten bestrijden, die zich van haar heeft meester gemaakt". En zich wendend tot den cursusleider: „Nimmer zullen wij en de generaties die na ons komen, verge ten, dat gij Duitschers te midden van dezen groot- schen strijd nog den tijd hebt gevonden om ons te helpen". Met deze woorden besloot de leider der N.S.B. een toespraak, die hij Zaterdag jl. hield voor een tachtig tal kaderleden van den Nationalen Jeugdstorm, die op „Avegoor" te Ellecom bij Arnhem een speciale op leiding van vier weken ontvingen om als instructeur te kunnen optreden bij het weerbaar maken van den Jeugdstorm. „Avegoor" aanvankelijk bestemd tot recreatie-oord voor sociaal-democratische arbeiders, is het vorig jaar ingericht als" kaderschool speciaal voor de Ne derlandsche S.S. Echter ook kaderleden van andere formaties der N.S.B.van de W.A. en den N.J.S. wer den er politiek en militair geschoold. Als instructeurs treden leiders op der Duitsche S.S. Er bestaan plan nen het geheel nog met eenige complexen uit te brei den. De Nationale Jeugdstorm stelt zich met deze specia listenopleiding ten doel: de Jeugdstorm weerbaar te maken. De weerbaarheid van ons volk, een door op eenvolgende regeeringen verwaarloosd begrip, zal tot leven moeten worden gewekt, opdat Nederland zijn rol zal kunnen spelen. Naast sport en spel voor de jongeren, komt er nu voor de oudere jongens in den Jeugdstorm (1618 jaar) een nieuw, programma, be staande uit velddienst en schiet opleiding. Daarnaast zal een groote plaats ingeruimd blijven voor sport en vorming. Deze opleiding beoogt niet alleen moed en hardheid, besluitvaardigheid en doorzettingsvermogen aan te kweeken, doch zij zal tevens een voorbereiding zijn tot de grootsche taak, die de jeugd van thans het volk van morgen op zich zal nemen in de Groot-Germaansche weermacht van het vereenigd Europa. De door de school afgeleverde instructeurs zullen de overige mannelijke kaderledeij onderrichten in velddienst en schieten, terwijl daarnaast een reeks 14-daagsche kaderleergangen op de cigoij kaderscho- len te Ommen en Wijk aan Zee zullen worden ge houden. Is dit kader eenmarW militair gevormd, dan zullen alle stormers van 1618 jaar opgeleid worden en gereed gemaakt voor den militairen dienst. Nadat de cursisten hadden gedemonstreerd, verza melden zij zich in de groote cantine, waar ir. Mussert hen toesprak. Nadat ir. Mussert er zijn vreugde over had uitge sproken, dat do mannen zich tot taak gesteld hebben hun volk te dienen, schetste hij den toestand, waarin moederland en koloniën ziéh thans bevinden. Gij weet aldus vervolgde hij dat ons volk meermalen zijn plicht heeft gedaan en als Germaansch volk voorbeejdig heeft geleefd. Zelfs nu nog kunnen wij ons verheugen over een behoorlijk geboorteoverschot, waarin een bewijs ge zien mag worden Voor zijn levensvatbaarheid. Op een gebied echter hebben wij een ontzaglijk tekort: op het gebied nl. der lichamelijke opvoeding en der manne lijke gehardheid. Op dit punt kunnen we alles leeren van ons broedervolk. Een harde strijd wordt gestreden om Europa veilig te stellen en het Duitsche volk leidt dezen strijd. Wij als Nederlandsch volk zijn echter 20 jaar lang in de verkeerde richting gedwongen en opgevoed om thans te staan aan de zijde van hen, die belang hadden bij een verdeeld Europa. Het Is tra gisch, dat het ons, die tien jaar de beweging leidden, niet gelukt is het tegendeel te bereiken. Zoo gaarne had ik den bruinhemden van Hitier en den zwart- hemden van Mussolini gezegd: Ziet, wij strijden aan uw zijde! Het heeft niet zoo mogen zijn! Wanneer men ons nu tegenwerpt: dat hebt ge van uw nationaal-socialisme: Nederland bezet en overal schaarschte kunnen wij antwoorden: maar we heb ben tenminste Europa nog! Nu de worsteling in vollen gang is, zouden wij als eerlijke menschen den-Führcr willen zeggen: Daar staat ook het weerbare deel van het Nederlandsche volk. Dit jaar verwacht lk een volledig terugwerpen der Sovjets in het Oosten. Er dreigt echter ook ge vaar uit het Westen: van de zijde van onzen erfvijand. Hij heeft rekelijk keuze voor een aanval: van Ham- merfest tot Biarritz. Deze kan ook gericht zijn op het hart van het Gertnaansche rijk, op het land gelegen aan de monding van den Rijn. In dat geval zou ik tot het Duitsche volk willen zeggen: maakt u niet onge rust. wij Nederlanders staan gereed. Spreker besloot zijn rede met een Heil op den Fuhrer. Distributie van tabak en versnaperingen Men is niet aan een bepaalden detaillist gebonden 's-GRAVENHAGE. 21 April. Van alle kanten ver neem'. men op het oogenbük klachten van bona fide detaillisten over de praktijken van minder fatsoen lijke collega's, waarvan zij vreezen. de dupe te wor den. Ook het publiek is verontwaardigd over het feit winkeliers die steeds beweerd hadden, niets voor radig te hebben, plotseling kwistig over sigaren en- sigaretten of lekkernijemkonden beschikken, die zij als lokpremie voor P of T bonnen gebruikten. Aan critiek op het voorspel van de distributie van rookartikelen en versnaperingen ontbreekt het even min. Daarom wordt er van officieele zijde op gewe zen. dat'het allerminst in de bedoeling ligt, de knoeiers te bevoordeelen en dat de critiek, die thans wordt vernomen, ook indien zij afkomstig is van menschen. die zich „deskundigen" noemen, Op z'n zachtst gezegd, voorbarig is en noodeloos ongerustheid wekt. Dit zal t.z.t. blijken. De noodige „correcties" zullen niet achterwege blijven. Met nadruk wordt het publiek er op gewezen, dat men volmaakt vrij is, zijn tabaksproducten of ver snaperingen te koopen bij wien men wenscht. Men is dus volstrekt niet gebonden aan den detaillist, bij wien men zijn T.of P bon heeft ingeleverd LEIDER VAN HET ZEEVAARTFRONT PLOTSELING OVERLEDEN. 's-GRAVENHAGE. 20 April. De peisdienst van de N.S.B. meldt: Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur is de heer A. S. Seepers. leider van het Zeevaartfront, oud-gezagvoerder K.P.M., commissaris van de kweek school .voor de zeevaart te Amsterdam, op weg van zijn bureau naar het station aan de Rijnstraat te 's-Gfavenhage op 51-jarigen leeftijd plotseling over leden. In hem verliest de N.S.B. een lid van uitzon derlijke bekwaamheden, een medewerker, die jaren lang zijn beste krachten aan de verwezenlijking zijner idealen gaf. Met nimmer verslappende energie wijdde hij zich aan de hem toevertrouwde taak: de leiding van het Zeevaartfront. De teraardebestelling zal met N.S.B .-eerbetoon plaats hebben op Woensdag a.s. op de begraafplaats Nieuw Eik en Duinen te 's-Gravenhage des voormid dags om 11 Vg uur. DE EERSTE DRUIVEN. NAALDWIJK, 21 April. De eerste druiven zijn in het Wêstland verschenen. Aan de veiling te Hon- selersdijk zijn deze eerstelingen van de nieuwe oogst aangevoerd. Er werd 4 gulden per kilo voor betaald. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 21 April. Ondertrouwd 18 April: P. A. M. Roovers en J .J. Arnoldus. Bevallen: 16 April: M. A. Zwaanswijk-Ligtenberg, z. 17 April: J. E. Klooster-Bosïth, d. E Lubbers- Sehekat, z. A. P. Vennik-van de Lagemaat, z. 18 April: C. J. Pels-Meijer, d. M. M. van der Rest-de Regt, z. A. C.. Hollander-van de Raadt, z. J. G. M. van Leuven-van den Berg, d. Bevallen: 19 Apr.: G. A. F Rutte—Hogerheijde, z P. J. Comajtavap Amerongen, d. P. van der Sloot— Roepman, d. 20 Apr.: J. A. VuijkBlonk, d. J. E. Jans Schotanus, z. J. E. JansSchotanus, d. 21 Apr.: J. van den B^rgBakker, z. Overleden: 16 April: D. Vreeken-Maarse, 81 j., Ted. van Berlmoutstraat. 17 April: J. J. Mulder, 83 j.. Schotersingel. 16 April: J. van Vels-Jongejah, 69 j„ Celebesstraat. 17 April: J. Broekman, 75 j-, Kerlau- park. B. van Kouteren, 1 d., z. van J. van Kou teren, Olmenstraat. A. van Wateringen, 56 j„ Spaarne. Overleden: 19 Apr.: J. Meinen, 74 j., Jansstraat. A. Visser, 67 j., Jan IJaringstraat. 20 Apr.: C. Broersma. 75 j., Zomerkade. J. Wiertz, 56 j., Schreveliusstraat. A. J. Salverda, 73 j., Maerten van Heemskerkstraat. C. HartmanBronkhorst, 65 j„ de Witstraat. Vonnissen van don Haarlcmschen Economischen Rechter Clandestiene slachters streng gestraft De Haarlemsche Economische Rechter heeft heden morgen eenige clandestiene slachters tot zeer strenge straffen veroordeeld. Zoo werd Dirk Vrcekcn, krui denier te Aalsmeer, wegens het slachten van 9 koeien een gevangenisstraf van acht maanden npgelegd. Tot eenzelfde straf met aftrek van preventief werd do bloemist J. P. van Diemeh veroordeeld, die de koelen had'doen slachten. Weliswaar ontkende deze verdachte hardnekkig doch eenige getuigen hadden hem in het schuurtje ge zien waar de koeien waren geslacht. De slager Nico- laas Boelhouwer, die tweemaal «zonder vergunning het vlcesch had vcrv<y?rd hoorde veertien dagen ge vangenisstraf tegen zich cischen. Het vonnis was conform. STAATSLOTERIJ DERDE KLASSE DERDE LIJST Trekking van 22 April 25.000 No. 11424. 2000 17043. 100 15715 PRIJZEN VAN ƒ45 1921 2146 2213 2218 2471 2623 2235 2973 3095 34"6 3538 4369 4430 4515 4574 4635 4879 5£21 5537 u043 6360 6380 6429 0743 6825 6897 6949 7446 7918 8615 8760 8773 8881 9437 9641 10120 10806 11196 11364 11380 11392 11568 11611 12038 12070 12147 12168 12332 12359 12587 12896 14082 14173 14205 15134 15558 15658 15726 15826 16163 16316 16497 16547 16708 17061 17141 17280 17426 17692 17852 18624 18645 18867 19487 19566 19779 19952 19985 20280 20581 20584 20721 21188 21643 21724 21918 In de vorige lijst staat: 17141 m. z. 17241; 31378 m z. 21378: 21785 m z. 21765. Van de 2 nummers 19153 moet een 19180 iijn. 489e 1658 2742 4019 5028 6610 7843 9080 489§ STAATSLOTERIJ "EBDE KLASSE TWEEDE LU61 Trekking van 21 April. 5000 No. 20379. ƒ1500 No. 11509. 1000 No. li37, 2869, 3942, 12021. 400 No. 10208. 200 No. 7199, 18296, 19934, 20365. f 100 No. 1718, 2622, 11705, 15245, 16695, 20496. 1017 1033 1051 1075 1094 1166 1181 1237 1307 1358 1393 1457 1468 1507 1572 1573' 1575 1619 1650 1767 1786 1806 1814 1874 1951 1981 1990 2000 2149 2185 2205 2214 2247 2257 2328 2333 2352 2381 2396 2453 2491 2497 2510 2723 2792 2828 2831 2833 2930 2943 2970 3064 3092 3146 3165, 3176 3182 3260 3411 3491 3499 3520 3544 3598 3604 3626 3633 3818 3840 3876 3882 3948 3056 Z686 ?OT6 EÜ36 Ü86 6586 *586 :8:6 :::6 95:6 ESi6 0316 :896 6E96 8956 :6*6 16*6 69*6 8**6 3**6 1**6 ISE6 0SE6 8*86 0EE6 0186 *636 ££36 :336 6916 3116 6606 £606 5906 1006 9968 0568 3*68 LT63 6688 1688 9988 8588 5388 5998 IS98 ££98 6558 3*58 91*8 £9*8 55*8 8Z*8 66£8 8588 9388 /.1E8 1938 6E38 *818 0618 6*18 0EI8 6118 5608 0608 *008 9*6i *86: £86: 806.'. :68: 088: 958: 358 I*8i 988: 06:: *E:: 90i: 939: S3&t E09i 895L :zs: tist E:*: XLfL 99*: *S*i 38*: S8E: e:3i **3i 951L 6£U U0'„ 650L 9so: *so: *oo: 5069 U89 5589 561.9 9LL9 5319 5699 *699 99 E:99 7999 0899 8859 1359 *159 *059 36*9 88*9 50*9 £6£9 1989 83E9 Z3£9 8639 *839 3619 1619 0619 5319 9119 :809 1909 6309 1109 0565 8*65 :06S 0885 8385 9185 1085 66:s ss:s os:s £3:6 90LS £015 3595 1595 9*95 £*95 8955 ÜSS 0355 iOSS 86*5 98*5 61*5 0685 15£S S££S 8IE5 0635 6335 I8IS 8115 6605 U05 5905 8505 :eos ZEOS 996* 336* £16* 688* 958* *8:* £8:* 159* 0£9* 565* £85* 815* £6** 36** 8 li** :s** *0** 98C* 6:r* £PE* 8S£* S3£* 108* :63* 163* o03* i*I* 831* :80* *£0* 830* 910* 10011 10289 10587 10767 10991 1-1324 11753 11872 12005 12178 12384 12539 12693 12813 12990 13015 13368 13607 13765 13968 14101 14359 14477 14697 15001 15265 15504 15674 15809 16171 16336 16493 10012 10127 10292 10431 10607 10692 10773 10815 11083 11116 11398 11457 11815 11816 11889 11915 12035 12037 12195 12204 12389 12412 12586 12612 12699 12748 12860 12877 12991 13056 13076 13408 13416 13618 13657 13781 13784 13996 14019 14107 14153 14362 14379 14496 14498 14766 14786 15020 15029 15272 15328 15537 15538 15694 15699 15844 15850 16174 16192 1G342 16344 16568 4 6582 10133 10158 10444 10458 10701 10718 10866 10940 11219 11233 11570 11600- 11823 11828 11919 11932 12084 12097 12272 12277 12440 18453 12662- 12663 12761 12791 12882 12924 10221 10526 10758 10953 11249 11711 11836 11961 12127 12347 12470 12673 12795 12941 10235 10528 10761 10973 11309 11748 11853 120G2 12137 12358 12438 12674 13849 14055 '14159 14384 14519 14792 15065 15339 15561 15704 15886 16215 16350 16598 13239 13441 13684 13875 14062 14166 14395 14542 14874 15106 15350 15578 15730 15889 16228 16405 13292 13333 13451 13482 13686 13747 13913 13961 14080 14090 14171 14310 14403 14440 14608 14663 14877 14947 15251 15258 154T7 15502 15638 15644 15748 15796 15931 15989 16235 16320 16478 16489 16668 16670 GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. MAXIMUM GROSSIUH--EN DETAILLISTEN PRIJZEN VOOR GROENTEN. Bekendmaking No. 101943. Deze prijslijst geldt van 23 I'm. 38 April 1913. WINTERGROENTEN Grossiersprijzen Detailprijzen. I ten hoogste 15 st. p. kg. 26.- p. 100 kg. 0.35 p. Kg. n meer dan 15 st. p. kg. 20,50 p. 0,27 p. Wortelen (roode) peen, z. lof fijn gewasschen 13.30 p. 0.17 p. z. lof. mtdd. grof. onge- - 8.70 p. 0.11 p. z. lof. grof. ongcwasschen 7,60 p. 0.10 p. z. lof. extra grof. onge- wasschen 6.80 p. 0.09 p. gele peen (zonder lof) 6.30 p. 0.09 p. Roode kool 12.60 p. 0,16 p. Savoye kool (geel) 11.90 p. 0.16 p. (groen) 11.90 p. 0.16 p. (schelk) 19.50 p. 0.25 p. witte kool 9.50 p. 0,13 p. Boerenkool 12.60 p. 0.16 p. Sprultkool (geschoond) 38.30 p 0.48 p. (tot 4 cm. doorsnee onge- 0.35 p. 0.09 p. Herfst- en Meirapen 6.70 p. Roode uien 11.40 p. 0.15 p. Witte uien 9.90 p. 0.13 p. Prei: T boven 10 m.m doorsnee 12.80 p. 0.17 p. II beneden 10 m.m. 0.13 p. Bieten: I tot H kg. p. stuk 8.50 p. 0.11 p. II van V4 tot 1 kg. p. st. 7.- p. 0.10 p. Ill van 1 tot l'A kg. p. st. 6.- p. 0.09 p. Gekookte bieten: 3 stuks of meer dan 3 stuks per kg 16.10 p. 0.21 p. minder dan 3 st. per kg. 13.70 p. 0 17 p. Knolselderij: I boven 10 cm doorsnee 17.20 p. 0.22 p. II van 8—10 cm doorsnee 16.20 p. 0.21 p. III v. s—8 cm. doorsnee 14.-» p. 0.18 p. Schorsenecren: I tot 20 st. per kg 23.— p. 0.30 -p- II tot 45 st. per kg 15,10 p. 0.20 p. Ramenas 14.50 p. NIEUWE GROENTEN 12.50 p. 10.90 p. 7.10 p. 40.50 p. 40.50 p. 31.— p. 49,50 p. 13,— p. 11.60 p. 32,— p. 25.40 p. 32,75 p. 13,50 p. 10.90 p. 8,10 p. 27,40 p. 69,50 p. 41.20 p. 31.50 p. 21,50 p. 32,50 p. 30,50 p. 0,18 p. St 0.14 p. 0.10 p. 0.50 p. kg. 0.50 p. „1 0.40 p. 0.61 p. 0.17 p. bos 0.15 p. 0,41 p. kg. 0,32 p. 0.42 p. St. 0.17 p. St. 0.14 p. 0,11 p. bos 0,35 p. bos St. 0.48 p. St. 0,67 p. 0.81 p. 0.52 p. 0,40 p. 0.2B p. kg. 0.41 p. kg. bos 0,09 p. bos 0.47 p. St. 0.36 p. 16696 16709 16720 16766 16777 1673b 18802 16875 16880 16910 16921 16971 16980 17017 17067 17195 17221 17141 17281 17288 17298 17325 17333 17352 17353 17394 17415 17424 17456 17460 17479 17510 17616 17621 17629 17673 17736 17739 17750 17830 17851 17869 17872 17906 17927 17982 18006 18008 18044 18069 18115 18163 18188 18223 18247 18254 18265 18299 18309 18366 18404 18432 18436 18552 18555 18599 18621 18625 18626 18633 18666 18669 18725 18761 18798 18802 18850 18870 18927 18964 18971 19032 19037 19062 19153 19153 19214 19245 19253 19254 19265 19301 19359 19370 19371 19391 19393 19397 19489 19492 19506 19507 19525 19533 19536 19553 19574 49575 19681 19693 19694 19725 19727 19767 19769 19775 19998 19780 19798 19802 19839 19905 19978 20016 20029 20034 20072 20074 20162 20229 20239 20279 20299 20303 20371 20408 20423 20506 20513 20531 20545 20579 20586 20615 20636 20643 20663 20730 20754 20768 20777 20799 20823 20830 20871 20901 20941 20973 20998 21020 21083 21097 21125 21131 21139 21141 21192 21197 21211 21218 21222 21226 21244 21256 21288 21295 21303 21336 31378 21384 21391 21410 31429 21483 21530 21554 '21557 21560 21564 21568 21571 21577 21604 21616 21673 21687 21785 21795 21812 21835 21880 21919 219148 21964 In de vorige lijst staat- 14461 400 m. z. 17461 f 400 5750 m. z. 15750 Kropsla: I minstens 13 kg. p 100 st. II van 11—13 kg. p. 100 st. III van 9— 1! kg. p. 100 st. Snljsla (dunsel) Veldsla Andtjvie: glas Postelein Peterselie Bosselderlj Spinazie glas (natuur) Raapstelen Koolrabi (glas): I boven 7 cm. doorsnee.. II van 4—7 cm. doorsnee lil van 2—4 cm. doorsnee Jonge bospeen (glas) (0.4 kg peen per bos) (tal. bloemkool: I van af 46 kg. p 100 st. II van 38—46 kg p. 100 st. III van 3038 kg p. 1Ó0 st. Kaskomkommers: I vanaf 46 kg. p. 100 st. II van 3846 kg, p. 100 st. III v. 30—38 kg. p. 100 st. Stek Rabarber Radijs 6.90 p. Holl. bloemkool: I boven 20 cm. over den kop gemeten 37,50 p. II 16—20 cm. over den kop gemeten 28,50 p. III 1016 cm. over den kop gemeten 19.20 p0.25 p. Vroege aardappelen39.— p. kg. 0.45 p. kg. Voor het snijden van kool mag 3 cent per kg. oerekend worden, met dien verstande, dat de kool na het snijden gewogen wordt. Voor het schrappen van wortelen mag 1 cent per kg. of per bos berekend worden, met dien verstande, dat de wor telen vóór het schrappen gewogen worden. Voor speciale bezorging van bestelde groenten mag door de detaillisten 1 cent per kg. In rekening gebracht wor den boven den wérkelijken verkoopprijs af winkel Voor de prijzen voor fruit wordt verwezen naar de offi cieele publicatie van den Gemachtigde voor Prijzen In de Avondbladen van 15 April 1942. Nieuwe Stookdruiven 437 p. 100 kg. 5.20 p. kg. Kas Aardbeien 270,— p3.20 p. Voor de afwijkende quallteit van bovengenoemde pro ducten moeten prijzen berekend worden, welke in een redelijke verhouding staan tot de hierboven gepubliceerde maximumprijzen, welke gelden voor de beste kwaliteit. Bij Inkoop (egen lagere dan dc gepubliceerde maximum prijzen moeten de verkoopprijzen dienovereenkomstig worden verlaagd. HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR Bewaar deze opgave en gebruik haar. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. VERBOD VERVOER VAN ONGESCHILD EIKENHOUT. De directeuren van het rijksbureau voor bout en van het rijksbureau voor hulden en leder maken bekend, dat de dispensatie van het verbod van vervoeren van onge schild eikenhout van Inlandschen oorsprong met ingang van 15 April 1942 Is ingetrokken. Met Ingang van dezen datum Is het derhalve tot nader aankondiging verboden ongeschild eikenhout met een dikte van 20 cm. cn minder van inlandschen oorsprong te vervoeren. Bedoeld eikenhout, dat hier tc lande wordt gekapt, moét dientengevolge ter plaatse van den kap van de schors worden ontdaan. De eikenschors wort beschouwd als looistof In den zin van de loolstoffenbeschikklng 1939 no. 1 en dient te wor den afgeleverd aan de hieronder genoemde, bij het rijks bureau voor hulden cn leder Ingeschreven, loolstofhandc- laren. Op grond van de regeling voor looistoffen mogen slechts deze handelaren de schors op een vervocrbcwijs van laatstgenoemd rijksbureau vervoeren. Indien om bepaalde technische redenen het schillen van het gevelde eikenhout ondoenlijk zou zijn, dient men zich te wenden tot de directie of de houtvesters van het staatsboschbeheer voor het verkrijgen van het vervoer- bewljs voor ongeschild eikenhout. De looistofhandelaren, aan wie de eikenschors kan wor den afgeleverd, zijn de volgende. R. van Aalderen en Zn.. Schutstraat 195. Hoogevecn; J. Boumans. Stationsstraat b374. Rijen-. A. Bruins Slot. .lu- lianastraat 2. Hoogeveen; Adr. van Dongen—Verheljden, Kerkstraat b23i. Rijen; A. G. A Driesen. Oosteind. Ooster hout; N.V Schuurman en K-.nkert. Brouwesrstraat 33, Meppel: J J. Spahr cn Van den Hoek. Oosteinde 2—3. Drachten; N.V. Looistoffcnmij „Tanin". Wilhelmlnastraat 93, Dongen. Bericht No. 107. MAXIMUM DETAILPRIJZEN VOOR CITROENEN. Groote citroenen per stuk 0,07'^ Kleine cltroefen per stuk 0,06 Het vragen Tan hoogere prijzen lx strafbaar. Brieven op advertenties kunnei naar keuze van den adverteerde! aan ons kantoor worden afge haald of tegelijk met de couran' ln den namiddag door ons wor deD bezorgd Lessen Opleiding tot FOTOGRAAF gevraagd. Alleen avonduren. Br. met condities G 4233. Aanseb. '.own In WIS- FN NATUURKUNDE. Spec, bijwer. ken vati leerlingen, f I p. u. Ook aan huls. Br. G 4129 Personeel gevraagd Voor Huishouding Gevr. te Beverwijk FL. HULP IN DE HITSH. v. dag bf cl. e. n. niet ben. 2 5 j. zelfut. k. w. en k. voorz. van goede mond. get. Dlenstb. en ochtend:)», aanw. Bij goede hulp. goed loon. Br. G 4333 DAGMEISJE gevi nagd tegen a.s. Maandag. Heemstede. Spaarn zichtlaan 27. NET DAGMEISJE gevraagd bij Warming. Korte Houtatr. 16. Gevr.' NETTE JUFFROUW, die de huishouding zx-lf-arndig waarneem* of noodhulp. "Br. G 4396. Voor dir. gevr. NET DAG MEISJE. voll. kost. Sal. nader overeen te komen. Mevr. Roozen. Rollandspad 3. Overveen. 2E MEISJE. 1 Juni of 15 Mei gezocht bekwaam Holl. 2de Meis je, gezin van 5 volwassen perso nen. Zich ln persoon aan te mel den. tram vergoed. Bentveld weg 102 pal bij halte Bentveld te Acr- donhout of Br. G 4309. Gevr. NRT MEISJE pl.m. 18 i. van 9 tot 2 uur in klein gezin. Bosboom To-uss,l/.2S. Heemstede. NETTE WERKSTER gevr. 3 middagen in de .week. Wagen weg 156. 1 Gevr. flinke J. WERKSTER 2 a 3 halve dagen of 1 Heelen dag. Goed loon. Hyacintenlaan 49. b. d. Zijlweg. NET DAGMEISJE van 8 tot 5 uur. Lorenizkad"? 230. NET MEISJE gevr. v, d. of d. en n. in kl. gez. Goed loon. tegen 15 Mei BronsteevrejL 106 Hst. HUISNAAISTER gevr. voor verand. en kindergoed. Asterlaan 29. Aerden-hout. Tel. 27214. Gevr, NETTE HULP in gezin 2 pers. eenige dagen of ochtenden p. w. Lingendljkstraat 2'6. MEISJE gevr. v. 8-4 mrtd-dagk. Zond. vrij Aanm voor 7 u. Garen kokerskade 43 MEISJE gevr. van S.30 tot 2 u. in gez. 7.. kinderen. RenVbrandt laan 36. Heemstede. Gevr. WERKSTER v. .1, uch.n 1 d. p. w. z. kost, Bllderdijkslr. 26 Mevr. Boot, Vrijburglaan 46, Overveen. vr. zoo spoedig moge lijk NET DAGMEISJE van 8.30-5 uur. kl. gezin. Gevraagd JONGE WERK STER voor 3 'dagen per week. Burgemeester Boreelstraat 24 b. d. Zijlbrug. NET DAGMEISJE gevr. en jonge werkster. Bloemend.. Dr. Bakkerlaan 62. NET DAGMEISJE gevr. van S tot 7 uur. hoog loon. Zandvoort- scholaan 1'2 5, Heemstede. NET MEISJE gevr. voor huis houding en winkel. Fotoli. de Leeuw. Gierstraat 27. Gevr. ne: DAGMEISJE P.G.. met middagkost. F. Hartendorp. Wagenweg 27. Gevraagd voor 3 ochtenden in de week NET MEISJE. Aanmel den lordensstraat 76 zw. Gevr. een nette jonge tongen.) WERKSTER v oor 2 halve dagen v> vv. Aanb. tusschen 5 en 7 uur des namidd. Hyacinten laan 46zw. NET MEISJE in gezin «van 2 pers. gez. van s.30 tot 12 uur. Zondnes vrij. Br G 4287 MEISJE en onged- VER PLEEGSTER gevr v. d e. n. p. I Mei v. g. g. v. Floraatr. 14. Wordt gevr. bij Pauwe. \V. de Zvvijgerlaan 13. Santpoort, een NET DAGMEISJE van half 9-5 uur. Aanrn. 's av. na 7 uur. Gevr. DAGMEISJE van S.30- 12.30 uur. Tol'.enslaan 11, Drie huis. Gevraagd: NET MEISJE v. d. en n. In klein gezin. Herm. Heyer- manslaan 21, bij station Heem stede- Aerdenhou t. COSTUMIMtE gezocht in stunt Japonnen smaakvol te verande ren. <>ok nieuw. Br. aan Boekh. Sas. Heemstede. Gevr. voor nu of Tater FT.TNK MEISJE voor dag of dag en nacht in gez,. met 2 schaolg. kind. Hulp van vrouw des huizes, goede behandeling, goed loon. Telef. 16919. Vondellaan 18 bij tramh. Aerdenhout. Gévraacrd NETTE WERK STER. Marnixstraat 38. DAGMEISJE gevr. van 8.30 tot 4. Donder dagsmiddags en Zon dags vfij. Zandvoortscheiaan 156. NETTE WERKSTER gevr. P.G., voor de morgenuren, voor het schoonhouden van kantoren. Aanm. tuss. 10-12 u. Adres bur. van dit blad. NET MEISJE gevr. voor den dag of d. e n. Chi Huygensplcin 18. (bij Pijlslaan KAMERWERKMEISJE gevr. voor direct. Hotel „Tepenhove" Bloemendaal. 2I)E MEISJE. Mevr. MooiJ, Vondeflaan 7, Aerdenhout, Tel. 26S47 vr. per 1 of 15 Mei fl. 2de Meisje, v. d. en n. Gevr. FLINK MEISJE v. $.30- 1 uur Vrijdags den geheeleoi dag. zelfstand!? luinn, werken. Aanm. 's av. na 7 uur. Gr Houtott 24 Haajlem, WERKSTER gevr. voor Za terdagmorge.-.. Zandvoorter Allee 28. Heemstede. NET MEISJE gevraagd van S.30 tot 1 uur. Kruisweg 56 rood. Gevr. KL. WERKSTER v. g. v. Aanm. Bronsteeweg S6. Heemstede. Gez. MEISJE voor d. en n. door Rijksduitt*che familie per I Mei. A.inni. Parklaan 87. MEISJE voor de morcenuren gevr. Aanm. tuaachen 7-8 ^ur. Rijksstraatweg 338. Geviaagd NET MElsJE v-,.n v.m. half negen tot 3 u. Mevr. de Wit, Sohoterweg 38. Haarlem. Gevraagd: NICT MEISJE v. d. morgenuren of 3 uur. Saturnus- straat 26. DAGMEISJE gevr. v. g. get. voorz. van 9-5, hoog loon. Zon dags vrij. Mevr. Kok. J. v. Ooyen- straat 12, Heemstede. JONGE WERKSTER gevr. Dinsdag en Vrijdag van 9-j uur. PVanetenlaan 152. Direct gevr. R.-K. BUITEN MEISJE, voor d. en n. gezin 2 pers. goed loon. Huiselijk verk. Café Sneeboer. Rijkssfraatweg 433. Haarlem. Voor Bedrijf BREISTER met eenige erva ring gevraagd in Haarlem-N. Br. G 4261 NETTE MEISJES gevraagd 15-18 Jaar, bij Bongers, Zoete- ütraat 26. FIETSKXECHT gevr. Niet be. neden 17 j. Aanmelden tusschen 5-6 uur. Sporthuis Haarlem. Groote Houtstraat 123. Gevraagd: r.ette LOOI'JON- O.KN". Caprice. Gr. Houtstr. 69. NETTE JONGEN gevr. in groentenhandel. Hangjas. Burg wal 31 B. Gevraagd: LEERLING-RIJ-, WIEIiHERSTELLER. De Gene- stetweg 25. Bl'daal. WINKELJUFFROUW gevr. tegen begin Mei. Bakkerij Mer- curius. Kl. Houtweg 12. Hrl. Gevr. nette LEERLING-RIJ. WIELHERSTKLLER bij C. v. d Reep, Bakkerstraat 1 A zw. hoe) Kamperstraat. RIJWIELREPARATEUR ge. vraagd voor tijdelijk. H. J. v. d Meer. Schagchelstraat 7. Gevr. VROUWELIJK PER SOON voor boodschappen hu lp bij particulier. Br. G 4320 IE HKF.R EN KAPPERSBE DIENDE gevr. Vak- en Handels. kennisdiploma verelscht. Goed loon. Br. G 4319. WELKE OUDERS zijn gen. hun dochtertje onder desk. lei ding. een prima vakopleiding te doen geven on atelier voor dames en heerenikleeding. Prettige werkkr. en goede vooruite. Br. G 4316 FLINKE JONGEN gevr. bo ven 16 jaar. voor de wiasscherlj. Wasscherij De Cruquius. Kruis weg 1479, Haarl.meer bij H'stede AAXK. NAAISTERS gevr.. bij geschiktheid goede vooruitzlch ten. Aanan. Kouslnfabriek Uii N.V. Dagelijks van Ji-5 uur en Zaterdags van 9-1 uur. Gevr. voor Restaurant fli; VROUWELIJKE HULP. In- extern. 35 J. of ouder, flink loon. Brieven G 4315 Gevr. EEN JONGEN, pl.m. 1; jaar. goed kunnende fietsen.' Aan melden Woensdag of Vrijdag vó6i 12 uur. God. O. Gracht 85. Hrl Gevr. v. dir. R.-K. JONG- MEXSOH ter opl. leeft. pl.m. 1 J. v. Trommelen's Schoen handel Gr. Houtstraat 157. Gevr. bekwame STRIJKSTER en een aankomende strijkst Fijnwaessoherlj Lij fl ander, Flo- resstraat "16, H.-N. Personeel aangeboden Voor Huishouding V ERSTELX A AISTER vraag' werk aan huis, ook overhemden Br. G 4253. B. z. a. NET MELSJE G.G. 32 j. met huiselijk verkeer, ook ge negen in winkel te helpen. 1 vrijen middag en Zondags na 2 uur vrij. Br. G 4327. B. z. a. fl. j. WERKSTER, voor M.. D. en Woensdag. Brie ven G 4329. B. z. a. NET MEISJE voor d#)l huishouding, liefst in klem gezin Brieven G 4264 bur. v. d. blad. JONGE WERKSTER b. Soho B STER, H«< ede. Mei. WERK dagen per week, v. g. v. Rijnstraat 111. H.-N. Voor Bedrijf B. z. a. NET JONGMEXSCH 17 jaar. In bezit van Mulo diplo ma voor alle voork.,werkzaamh. Br. G 4 332 R. z. aKAPPERSBEDIENDE goed kunnende knippen cn sche ren. v. g. k. v. Br (1 4331 WELKE ELECTRICIEX (ra dio-monteur) kan jonge man en kele av. p. w. te werk stellen, om zich practlsch te bekw. P. v. Daa. len. Esdoornlaan 16. H'sU-de. Huizen gevraagd Omgeving Kleverpark MUIS te huur gevr. 6-7 kamers. Brie ven G 4235 Echtpaar z, kinderen z. WO NING OF ETAGE tot f 6.50 p. w. Brieven G 4234 bur. Kraneveld. Zijlweg 21 (bij Zijlbrug) Requcsten, hunrkweslies, geldvorderingen enz. Kant. 9-5 en 7-9. Advies t V»

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 3