M GROENTJES nl i OVER TOLLIG HAAR VELSEN INBREKERS GEARRESTEERD. Zooals reeds gemeld, werd In den nacht van 22 of 83 Maart ingebroken in het manufacturenmagazijn %-an de fa. B. ii> de Prins Hendrikstraat, waarbij tex- tielgoederen ter waarde van f 300 werden gestolen. De politie is er thans In geslaagd de daders van Öeze inbraak te arresteeren. Het zijn .de 18-jarige A. S„ een goede bekende van de politie en de 39-jarige E. K., betden uit IJmuiden. Gebleken is, dat beide heeren eenige malen een natuurlijk clandestien bezoek brachten aan het klee- dingmagazijn der fa. Van P., waar zij zeven costuums, twee jassen en een pantalon ontvreemdden. De beide inbrekers en een heler werden achter slot en grendel gezet. PRIJSOPDRIJVING. De vorige week heeft de handelsrecherche weder om een aantal distributie-overtredingen geconstateerd. Drie groentehandelaren werden geverbaliseerd we gens het te duur verkoopen van groenten en fruit. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen iemand, die wijn, sigarettenpapier en zoetstof te duur had ver kocht; hetzelfde geschiedde tegen iemand, die een ge bruikte fiets te duur verkocht had. Tegen een vrouw werd procesverbaal opgemaakt omdat zij een gedeelte van haar distributiebonnen had verkocht. En ten slotte kregen zeven winkeliers een bekeuring omdat zij vervalschte bonnen hadden ingeleverd. Naar de plegers dezer verval^ching wordt een onderzoek Ingesteld. VERKEERSONGEVAL. Op den Groote Hout- of Koningsweg is een 7-jarig meisje, M. H. geheeten. wonende alhier, bij het onver wacht oversteken van den rijweg, tegen een passee- rende auto geloopen, waardoor zij eenige lichte ver wondingen opliep. Na door dr. Fierstra te zijn verbon den kon zij naar huis worden gebracht. DIEFSTALLENKRONIEK. 'Ten nadeede van P. D. te IJmuiden O. is een ijzeren vat, inhoudende 60 liter ruwe olie, gestolen. In het Velserbad werd een portemonnee gestolen Inhoudende f 1.22. Ten nadeele van A. v. d. B. te Bloemendaal zijn uit gijn schuur te Santpoort 6 balen kunstmest ontvreemd. Ten nadeele van H. B te IJmuiden O. is een pluche ganglooper ontvreemd welke op het hekje achter haar woning hing. RIJWIELEN. In de week van 18 tot 25 April zijn 8 rijwielen ont vreemd. Twee der ontvreemde rijwielen konden worden achterhaald en aan de eigenaars teruggegeven. DRANKWET. Bij den Burgemeester van Velsen, waarnemende de taak van Burgemeester en Wethouders, is ingekomen een verzoekschrift van Mw. F. ListDaalder, zonder beroep, wonende te Velsen*om een slijtvergunning, voor den verkoop van sterken drank in het klein, uit sluitend voor gebruik elders dan ter plaatse, voor welke de vergunning geldt in de winkellocaliteit van het perceel Wijk aan Zeeërweg No. 47 te IJmuiden. Vóór 8 Mef 1942 kan een ieder tegen het verleenen x-an deze vergunning schriftelijk bezwaren bij den Burgemeester voornoemd inbrengen. IS HIER IETS VAN BIJ? Lijst van in het tijdvak van 16 tot en met 22 April Ï942 gevonden voorwerpen en honden, waaromtrent aan het Hoodbureau van Politie. Tiberiuspleïn 1, in lichtingen te bekomen zijn op eiken werkdag van 11-12 v.m. en van 4-5 uiir n.m. met uitzondering van Zater dagmiddag., Niet per telefoon. Een vulpen (zwart-wit gevlamd), een lichtbruin konijn, een groen gevlamde vulpen, een abonnements kaart Stormvogelsbus, een groene bivakmuts, een bruin lederen actetasch met boeken, waarop de naam Jan sen, een witte kip, eenige sleutels, een passer, een aanteekenboekje van groenteboer, een koperen broche, een roodlederen kinderportemonnaie, eenge handschoe nen, een koperen drijfas, een bankbiljet van f 10, eenige zilverbons, een nikkelen polshorloge met lederen band, een zwarte hond (zwerver, reu), een ketting kippenringen, een jonge herdershond (reu), een cein tuur, een leesboek genaamd „De Slagboom", een étui met eenige potlooden, 2 verduisteringsgordijnen, een blauw gabardine jongensjasje, een geel teddy-beertje, een grijze kindermuts met groene rand, een ledige zwarte kinderportemonnaie, en een damesrijwiel. EEN VAT VOti VERRASSINGEN. Aan do Nederlandsche Spoorwegen te Roozendaal Word eenige dagen geleden een vat ter" verzending aangeboden, bestemd voor IJmuiden. De vrachtbrief gaf aan, dat het vat gezouten sprot inhield. Het vat kwam behouden in IJmuiden aan, maar daar geschiedde het ongeluk. Het vat brak en de Inhoud rolde er uit. Gezouten sprot? Wie stuurt er nu gezouten sprot naar IJmuiden; dat Is water naar de zee dragen. Tabak kwam er uit, in den vorm van Belgische sigaretten, een bijzonder gewild en In den zwarten handel zeer gangbaar artikel. Vast staat, dat het hier een geval van frauduleu ze n handel betreft. De zaak is ln handen van de rijksambtenaren en de handelsrecherche want het geldt hier een geval van ontduiking van accijn6 zoo wel als van zwarten handel. IJMUIDEN V.S.V. verliest met 1—0 in Hilversum De thuisclub heeft met het oog op de komende degra datiewedstrijden eenige spelers vervangen en VSV start met invallers voor Balvers, v. d Lugt en de Vries. De eerste kans is voor 't Gooi doch Akkerman redt schitterend Daarna neemt VSV het spel in handen, doch de voor hoede Kunst. Voet, Michel. Sterk. Hamers, weet niet te doelpunten en loopt herhaaldelijk in de bultenspelval. Tegen het einde van de eerste helft komen de Hilver summers nog gevaarlijk opzetten ^doch de VSV-verdedi- ging weet stand te houden. De tweede helft dreigt een herhaling te worden. Slecht spel door beide partijen. Een ten onrechte aan 't Gooi gegeven vrije schop sticht verwarring in de VSV-defensie en via de doellat scoort Kreuning 10. Beide partijen krijgen nadien nog eenige kansen doch hoe gemakkelijk deze soms ook waren, goed doelverdedi- gen bij VSV en hopeloos geknoei voor het Goolsche doel konden geen verandering brengen. ONDERLINGE COMPETITIE D. C. IJ. Op enkele partijen na is de onderlinge competitie van D. C. IJ. geëindigd, In de hoofdklasse wist H. Laros zijn titel van club kampioen van D. C. IJ. te behouden. De tweede plaats zal vermoedelijk worden bezet door H. de Boer, doch ook Suyk heeft daarop nog een kans. In hoofdklasse B won Diederlks den B prijs. Hoek 'en Bal .zuifcn degradeeren. In de le klas won Brandenburg het kampioenschap; hij zal met de nos. twee prombveeren naar de hoofdklasse. In de 2e klasse bezet P. v. d. Velde de eerste plaats Alleen Püm Swler kan v. d. Velde nog passeeren. Hieronder volgt de stand. E' "C S i tï i o e o il o s f c ts tc u M to - C. Hoofdklasse A. Laros De Boer Suyk Postma v. d. Heide De Jong 17 8 17 6 5 0 33 5 3 25 7 2 23 6 5 18 8 7 16 5 12 11 Hoofdklasse B. Diederiks Smit Snel Hoek Bal 17 9 1 7 19 17 7 4 6 18 16 6 5 5 17 17 3 2 12 8 18 2 3 18 7 le klasse: Brandenburg 13 gesp. 18 pnt.; Schenk 12 gesp. 13 pnt.; J. v. Straten 12 gesp. 14 pnt.; Jonker 12 gesp. 12 pnt.; Selderbeek 11 gesp. 11 pnt.; Koetsier 13 gesp. 11 pnt.; Schaap 13 gesp. 11 pnt.; Schager 12 gesp. 7 pnt. 2e klasse: P. v. d. Velde 12 gesp. 17 pnt.; Waal 11 gesp. 15 pnt.; Beets 12 gesp. 14 pnt.; Swier 9 gesp. 13 pnt.; Ott 11 gesp. 13 pnt.; Riedeman 11 gesp. 4 pnt.; Middelkoop 11 geSp. 0 pnt. Marktprijzen en besommingen. IJMUIDEN 25 April 1942. Tong f 15,70—f 10.70 per K.G.; Kabeljauw f40 per stuk; Kleine schol le soort f 200—f 172; Kleine schol 2e soort i 148 —f98: Pufschol le soort f86—f71; Pufschol 2e soort f56 —f34: Groote schar f108; KI. schar f 57—f 39; Pufschar le soort f31—f2l; Pufschar 2e soort f 16—f10; Wijting f118 f 98, alles per 50 K.G. Loggers: SCH 95 f 5070; SCH 5 f2296; SCH 314 f 6421; SCH 9 f 5775; SCH 106 f1181; KW 89 f 3247; KW 58 f3080; KW 33 f 2922. Kotters: E 19 f4559; IJM 224 f 1973; KW 148 f751; KW 92 f 1273. Snurrevaarders: UK 202 f2065; UK 115 f 1839; UK 46 f 2654; UK 34 f 2478; UK 52 f2807; UK 141 f 2808. EXAMENS. Geslaagd als stuurman op stoomzeevisschers- vaartuigen de heeren K. G. Walthuis, T. P. Hoek, J. M. de Koe, H. P. v. d. Valk en W. Ney, allen te IJmuiden. BEVERWIJK Coöp. Boerenleenbank De Coöp. Boerenleenbank houdt haar jaarver gadering Dinsdagavond a.s. in café „De Groenten- beurs". De agenda vermeldt een bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van de heeren J. Waar- dijk en D. Kluft. Voorts moeten 2 plaatsvervangende bestuursleden benoemd worden. De winst over 1041 bedraagt f 558.97 tegen f 1558.56 in het vorig jaar. De balans bevat aan de debetzijde de volgende pos ten: kas f 12.705.52„ uitstaande voorschotten f 78.400, tegoed in loopende rekening: van de leden f 147.524.30, van de Centrale Bank f 133.066.17; aandeelen Centrale Bank f 25 0, effecten N.W.S. f 9871.88, vast goederen f 19350; meubilair f 25; postchèque- en girodienst f 232.10; to vorderen rente voorschotten f 525.96; te vorderen rente ef fecten f 96.97. Credit: spaarbank f 314.000; schuld in loopende rekening: 'aan de leden f 51.604.06; reservefonds f 27.006.31; afschrijvingsrekening f 9078.46. saldo f 55S.97. De balans sluit in actief en passief met. een bedrag van f 402.247.80. KENNEMER OUDHEIDKAMER. In 1941 verkreeg de Kennemer Oudheidkamer 106 museum-voorwerpen, waaronder: 2 etsen van den in 1616 te Beverwijk geboren schilder en graveur Thomas Wijck; het origineel van een vonnis van den baljuw van Beverwijk, d.d. 14 Mei 1489; de geheele serie ge kleurde platen „Nederlandsche kleederdrachten" van V. Bing en Braet van Ueberfeldt. Voorts werden in bruikleen verkregen een strandgezicht van H. W. Mes dag en een groote zeeri fraaie antieke kussenkast. De draverijen te Alkmaar De langebaandraverijen, die Zondagmiddag to Alkmaar zijn gehouden, hebben buitengewoon veel belangstelling getrokken en mooie sport te zien ge geven. In de prljzendravvfrij 3e en 4e klasse over 1800 M- behaalde onze plaatsgenoot Jan v. Leeuwen Jr. met Dumas Hanover een prachtige overwinning De kortebaandraverïj. waaraan 21 paarden deel namen. werd een zege voor het Beverwijksche paard Douglas H. eigenaar H. Blom Hzn. alhier. De verdere uitslagen luiden: openingsprijs, 1640 M. f 300. f 100, f 50: 1. Bruno 2 min. 35 sec, K.M.-tijd 1.34.5: 2. E. Anvll; 3. Dienares; 4. Freddy Scott. Toto: winnend f 16.90: pl. f 1.90, f 1.20, f 1.60, f 1.50. Voorjaar's- prijs, 1800 M. f 400, f 1 50, f 50. 1. Dumas Hanover, 2.47.8, K.M.-tijd 1-32.2: 2. Dalver; 3. Edelman. Toto winnend f 9.70: pl. f 1.90, f 1.30, f 1.30. Strïjdlust- prijs 2000 M. f 500. f 150, f 50. 1. Wladimir 3.7.2. K.M.-tijd 1.33.6, 2. Job; 3. Bobichon. Toto winnend f 6.30, pl. f 2.20, f 1.70, f 2. Vooruitprijs 1900 M f 450. f 150. f 50. 1. Akron B 2.5S.3. K.M.-tijd 1.32.9; 2. Betsie O; 3. Xerxes. Toto winnend: f 6.60. pl. f 1.90. f 6.30. f 2. De kortebaan werd in 4 series geloopen. Uitslag finale- I. Douglas H.; 2. Dienares: 3 Xerxes; 4. Betsie O. Toto definitief: winnend f 48. VEREENIGIXG VOOR VREEMDELINGEN VERKEER. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer houdt op Woensdagavond in het Kennemer Hotel haar jaarvergadering. Bij de bestuursverkiezing treden alle leden periodiek af. doch zijn terstond herkies baar. Voorts zullen de plannen voor het komende seizoen worden medegedeeld. arte voorn vierde. De Beverwijksche wielrenner Arle Voorn e digde in de ronde van Oosterhout over 43 K.M. bij de amateurs als vierde. BOKSWEDSTRIJDEN IN HET KENNEMER THEATER. Zondagmiddag 3 Mei worden in het Kennemer Theater bokswedstrijden georganiseerd, waaraan o.a. onze plaatsgenoot C. v. d. Lem (zwaargewicht) De bevolking In de maand Maart is de bevolking van Beverwijk met 4S zielen toegenomen. Er vestigden zich 135 personen en 4 3 babies werden geboren. 112 personen vertrokken uit de gemeente, terwijl 18 personen overleden. Op 1 April telde Beverwijk 22451 inge zetenen, tegen 22189 op denzelfden datum van het vorige jaar. Bond van Gem.- en Mannen, kwartetten Stampvol was de tuinzaal van het Gem. Concertge bouw Zondagnamiddag bij het Bondsconcert der Afd. Haarlem en Omstreken. De dubbelmannenkwartetten ..Animato". „Euterpe". „Inter Nos" en „De Vereenigde Zangers", de solokwartetten „Euphonia" en „Orpheus", de gem. dubbelkwartetten „J. S. Bach" en „Sant poort", het damesensemble „Noi Otto" en het Jeugd orkest" van N. Hoogerwerf voèrden elk 2 nummers uit. Zooals .gewoonlijk munttea de onder leiding van den heer Hoogerwerf staande ensembles uit door mooi stemmen materiaal en door précieuze, op verfijnde nuanceeringen toegespitste wijze van zingen. Het stre ven naar nuanceering van eiken toon eri naar zachte tinten is den meesten vocalen kwartetten eigen; he* geeft echter licht aan de voordracht iets gekunstelds, dat niet bij het karakter van elk werk past. Men kon dit opmerken bij den zang van „Qrpheus" en in nog sterker mate bij dien van „J. S. Bach": van dit laatste vibreerden bovendien de vrouwenstemmen te -zeer. Een andere voorliefde is die voor langzame, slepende tempo's, zoodat de enkele levendige als verfrisschin- gen werkten. Weldadig werkte ook de muzikale waarde van hetgeen „Noi Otto" zong: „het „Spinnerlied" uit Wagner's „Der fliegende Hollander" en Schubert's „Got meine Zuversicht". Het damesensemble zong over 't geheel goed; alleen bij Schubert zakte het even wat, ondanks de goede pianobegeleiding. Bij „De Ver eenigde Zangers" was de tonaliteit soms onnaspeur baar. Het „Jeugdorkest" speelde twee door den dirigent bewerkte „Dansen", waarvan de componist niet ver meld was, doch blijkbaar een zeer nauwe verwant van dien der „Notenkraker-Suite, Symphonie pathétique" enz. moest zijn. De 2de Dans was de „Troïka-rit" uit „De Jaargetijden", alleen klonk hij anders door de vreemde bezetting en was het tempo zeker de helft te langzaam. Maar alle instrumenten hadden wat in te brengen en deden dat con animo. K. DE JONG. PERSONALIA. Benoemd tot commies der directe belastin gen, invoerrechten en accijnzen zijn J. van Koge- lenberg te Haarlem en K. Pander te Haarlemmer meer. Met ingang van 1 Mei a.s. is bij den belasting dienst verplaatst de adjunctcommies mej. J. T. Tistedom van Hilversum naar Haarlem (kantoor der inv. en acc.) De heer G. L. de Groot, werkzaam ten par- l^ette v. d. Arr. Rechtbank te Haarlem is per L Mei e.k. benoemd tot schrijver 2e klasse in vasten dienst. DE KILIMA HAWAÜANS OP REIS. De Kilima Hawaiians bekend door hun optreden voor de microfoon gaan op reis met uitgebreid repertoire. Zij worden bü het. uitvoeren var hun populaire radio-repertoire geassisteerd dooi eer- schillende variéte-nummmers. O.a. Clawn Fantasio Berny Lo en Lo, Ate de Vries, John Boelee, enz enz. Dit programma wordt gegeven op Woens dag 29 April in de groote zaal van het Gem. Concertgebouw te Haarlem. Zondag j.l. speelde de Haarlemsohe Damclub II in haar clublokaal, bovenzaal Restaurant Munnlks, Groote Markt 10. voor de finale om het tweede klasse clubkampioen schap van Noord-Holland 1941/1942 tegen Damclub „Zaan dam" II. Wedstrijleider was de heer H. A. van Abs. De *H. D. C.-reserves wonnen deze ontmoeting met niet minder dan 16—4. Gebruik van personenauto's en motorrijwielen 's-GRAVENHAGE, 25 April. De secretaris-gene raal van het departement van Waterstaat maakt het volgende bekend: In aansluiting aan de persberichten van 26 Februari inzake het beperkte gebruik van personenauto's 16 Maart ten aanzien van het verplicht voeren van een rittenboek en van 25 Maart betreffende de uitreiking van nieuwe vergunningen en herkenningsteekenen voor motorrijtuigen, wordt het volgende medegedeeld Op 25 April zullen de van 1 April af geldige nieuwe vergunningen en herkenningsteekenen door de rijks verkeersinspectie alle zijn toegezonden aan de be trokkenen. Daarmede treden de oude vergunningen en herkenningsteekenen buiten werking. Motorrij tuigen, waarvoor geen nieuwe vergunning en herken- ningsteeken zijn afgegeven, mogen na 25 April niet meer worden gqbruikt. Hierop zal door verscherpt politietoezicht worden toegezien. In de nieuwe rijvergunningen zijn de in het persbe richt van 26 Februari gepubliceerde beperkingen in zake het gebruik van personenauto's als „bijzondere voorwaarden" opgenomen. Deze voorwaarden moeten nauwkeurig opgevolgd worden, tenzij een ontheffing door den rijksinspecteur van het verkeer verleend is. Voor ambtenaren dient die ontheffing te worden ver leend bij afzonderlijk dienstvoorschrift van den be trokken secretaris-generaal. Inzonderheid wordt nogmaals gewezen op het hou den van eeh rittenboek bij het gebruik van een perso nenauto. De invulling van de rittenkaarten moet zorgvuldig geschieden. In tegenstelling met het be paalde in het persbericht van 16 Maart moet het in schrijven van een bepaalden rit reeds voor den aan vang yan den rit geschieden. De nieuwe bepalingen inzake het beperkte gebruik van personenauto's alsmede de verplichting tot het bij houden van rittenboeken gelden eveneens voor het gebruik van motorrijtuigen op drie wielen en voor motorrijwielen. Voor het rijden met taxi's en huurauto's gelden niet de bovengenoemde regelingen, maar de navolgende, waarbij opgemerkt wordt, dat het onderstaande be trekking heeft op taxi's en huurauto's, die geen ben zine gebruiken. Benzine mag nl. bij vervoer met taxi's en huurauto's uitsluitend gebruikt worden voor vervoer van zieken in verband met hun ziekte. a. Het gebruik van huurauto's en taxi's op Zater dagen na 18 uur en qp Zon- en feestdagen iS slechts geoorloofd: le. Voor vervoer van zieken in verband met hun ziekte. 2e. Voor ritten van treinreizigers van en maar stations, behoudens het bepaalde onder c. 3e. Voor ritten met bijzondere toestemming van den Rijksinspecteur van het verkeer. b. Voor ritten over een afstand van meer dan 2 K.M. van de standplaats van de onderneming, he melsbreed gemeten, is behoudens voor vervoer van zieken in verband met hun ziekte, een bijzondere toestemming van den rijksinspecteur van het ver- beer vereisoht. c. Ritten binnen stedelQk gebied, voor zoover re delijkerwijs openbare middelen van vervoer kunnen worden gebezigd, mogen slechts worden ondernomen indien dat noodzakelijk is ten behoeve van vitale zakelijke of dienstbelangen, of voor ziekenvervoer. d. Geheel verboden zijn ritten tot het bezoek vrfn theaters, concerten bioscopen, lezingen, vergaderin gen, cafés restaurants en andere ontepanningsin- richtingen, alsmede Voor jaohtpartijen en dergelijke pleizierri'tten. De hiergenoemde beperkingen zijn niet van toe passing op het gebruik van driewielige electrotaxl'; Met betrekking tot het gebruik van lichte electri- sche personenauto's, geen huurauto's of taxi's zijnde, is aan de rijksinspecteurs van het verkeer de bevoegd heid toegekend tot het verleenen van ontheffing van de beperkende voorschriften op ruimere sohaal dan voor andere personenauto's. Het verbod van ritten tot het bezoek van lezingen of vergaderingen is niet van toepassing op ritten met gewone personenauto's, taxi's of huurauto's, naar zakelijke besprekingen, bijeenkomsten van officieels Lichamen of commissies, en in het algemeen bijeen komsten met een zakelijk, ambtelijk of soortgelijk doel, ook indien daar een met dat doel verband hou dende lezing wordt gehouden. Eohter blijft op deze ritten wel van toepassing het voor personenauto's ■esp. huurauto's en taxi's gegeven voorschrift inzake itten binnen stedelijk gebied. Onder bijzondere omstandigheden kan het dringend noodzakelijk zijn, dat onverwijld een rit wordt onder- ïen, waarvoor ingevolge de beperkingen van het gebruik van personenauto's of van huuratuo's en taxi's een ontheffing of bijzondere toestemming van den-Rijksinspecteur van het verkeer vereischt zou zijn, terwijl de tijd ontbreekt om die ontheffing of toestemming te vragen. In zoodanige gevallen waarin bepaaldelijk overmacht aanwezig geacht kan worden, verdient het aanbeveling, dat de belanghebbende zich tot de plaatselijke poiitie-autoriteiten wendt en dezen, onder uiteenzetting van de redenen, verzoekt om een verklaring, dat de belanghebbende niet in de gele genheid is geweest, voor den daarbij te vermelden rit de vereischte ontheffing of toestemming van den Rijksinspecteur van het verkeer te vragen. Indien de omstandigheden ook het vragen van deze verklaring niet toelaten, zal het in ieder geval raadzaam zijn voor den rit mededeeling, eventueel telefonisch, aan die politle-autoriteiten te doen. Intusschen blijft in deze gevallen het ondernemen van den rit steeds ge heel voor de verantwoording van den belanghebbende. „De schuldigen aan Neerlands ondergang" Rede van prof, dr. R. van Genechten 's-GRAVENHAGE, 25 April. Gisterenavond heeft in een groote openbare vergadering der N.S.B. in den Dierentuin alhier prof. mr. dr. R. van Genechten een rede gehouden, getiteld „Wie is schuldig aan Neer lands ondergang". Een spandoek boven het met vlag gen en vanen gesierde podium gaf op deze vraag den velen bezoekers reeds direqt antwoord met het op schrift: „Schuldig zijn de onverantwoordelijke ele menten, die systematisch tegen het nationaal-socia- lisme ophitsten en lafhartig vluchtten toen zij ge vaar vreesden". Nadat de districtsleider de heer Van Icrsel de bij eenkomst, die o.m. werd bijgewoond door den ge machtigde van den leider in Zu*d-Holland, Baron van Haersolte, had geopend, sprak voor de pauze het plaatsvervangend hoofd van de vorming de heer Nye over de leuzen „werk, winst, welvaart en macht" die op de aanplakbiljetten der N.S.B. thans voorko men. De N.S.B. wil de toekomst van Nederland in een nieuw-Europa bij voorkeur verwerven met medewer king van het Nederlandsche volk, zoo noodig echter zal zij het doen zonder die medewerking, zoo beëin digde de heer Nije zijn toespraak Na de pauze sprak het hoofd van de afdeeling „Vorming", prof. Van Genechten over: De schuldigen aan den ondergang. Terwijl de voormalige minister van Buitenland- sche Zaken van Kleffens in een brochure uiteenzet, dat men kort voor den negenden Mei het vermoeden van een DuitSchen inval door geheime agenten beves tigd kreeg, alhoewel geen zekerheid verkregen werd omtrent den preciesen datum, verlieten de opper-of- ficieren in den nacht van 9 op 10 Mei rustig het hoofd kwartier om een biertje te gaan drinken. En den volgenden morgen, drie en een half uur na den inval, moest de opperbevelhebber door een burger nog met een auto daarheen worden gebracht. Hij was zelfs niet in staat de Duitsche vliegtuigen als zoodanig te herkennen. Die militairen echter zijn slechts instrumenten ge weest fn de handen dier oude heeren, die zich regee ring noemden en de werkelijke schuldigen zijn weest. Van dienzelfden van Kleffens, die in zijn bro chure schrijft dat niemand meer dan hij kan gedaan hebben voor de handhaving onzer neutraliteit, staat vast, dat hijmet geheime agenten een samenzwering voorbereidde tegen den leider en den minister van Buitenlandsche Zaken van het naburige Duitsche volk. Deze heeren beloven pns volk over de Engelscha radio, daf zij hier terug willen komen. Ik hoop, dat zij inderdaad terug komen en ik dan nog de eer heb procureur-generaal te zijn. (Applaus). Zij op hun beurt zijn echter weer pionnen geweest van krachten, die ons volk in het verderf hebben ge stort. Belangrijker dan zij is b.v. een man als Colijn, die in iedere ontplooiing van het Duitsche rijk een na deel zag voor Nederland en alles er op gezet heeft ora die ontplooiing ten koste van alles Je verhinderen. Achter de actie tegen het nationaal-socialisme zat in de eerste plaats het Joodsche kapitaal. Achtera'f kan men zich afvragen: hoe kon dit alles geschieden, terwijl onze weldenkende eenvoudigs volksgenooten zulks niet wilden? Dit is mogelijk ge worden door het parlementaire stelsel en door de fou ten van ons volk zelf. Prof. van Genechten besloot zijn rede met te wijzeri op den groei der N.S.B. tegen allen weerstand in eo spoorde de aanwezigen aan zich daarvoor naar ver mogen in te zetten. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 25 April Bevallen: 22 April: H. G. M. Teeuwen-Verkooij, z.J 24 April: G. Paap-Postma, z.. A. Inpijn—de Vries, d. 25 April: A. C. DiesveldKroezen, z. Bevallen: 24 April: J. VerwoertHensens, d., 25 April: L. MeijboomBroei-sma, z. Overleden: 23 April: T. Koerde Boer, 66 j., Vis- scherseindè. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per mm. 5 cL Niet vooruit bet. p. mm. 7 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per mm4 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 6 ct. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruit bet. p. mm. 12 ct minimum 9 mm Lessen qf opt,. schoon heidsspe- ctalist(e)ped'loure. voctkun- de. manicure, sportmassage, In] en prosp. Haarl. Keweksohool, KI. Hoort weg 39. Tel. 17 377. repetitie lessen gevr. v. bouwk. of architeot. v, ex. gezel- timmeren. Br. G 5180. Personeel gevraagd Voor Huishouding In NSB gezin wordt gevraagd voor direct of later, el. werk ster voor 1-1 1/2 dag per week of meisje voor halve d. Br, G 5162 net PL. dagmeisje gevr v. heele of halve dgn. per 1 Mei Fred, Hendriklaan 17. Hrl. bij Blauwe Brug. Gevr. per 1 Mei in kl. Christ, inrichting FT,. wek km. v. d. en n. P.G., v. g. g. v Jansweg 40. fe Gevr. FLINK MEISJE per 1 of 15 Mei Maand.. Woensd. Vrljd. Zat. van half 9-half 1. Goed loon, of werkster Maand., Woensd. Zat. half 9-12 v. g. g. v. Asterlaan 16, Aerd. Tel. 27538. Voor direct gevr. MEISJE v. Zaterd., Zond.. Maand. d. en n. Badhuisstr. 42 zw. Aanm. tuss. 7-8 uur. Voor direct gevr. hülp voor de schoonmaak. Adres te vern. bur. van dit blad. Gevr. werkster schoonmaak, begin Mei. Spleghel- laan 37. Driehuls. flinke werkster gevr. voor 1 dag p. w Jan Gljzenkadc no. 191 Térstond gevraagd: een flink DAGMEISJE van 8.30-12.30 en van 2-5. Kleverlaan 93. Hrl. NET DAGMEISJE gevraagd van 1.30-5.30. fteitzïtfraat 7. H.N. Gevr. nette WERKSTER voor Dl. en Do. ochtend v. 9-12. Voor- du '.nst raat 1. Net handig R.-k. MEISJE ge vraagd van 8.30-1 uur of S.30-4 nur. Rijksstraatweg 86. Gevraagd: NET MEISJE van 9-2 of werkster, Dinad.m., Don- d erd .m. en Zaterdagmorgen A. Koning. Heeren weg 23, stede NOODHULP of WERKSTER gevr. van 1 Mei-1 Juni v. g. g. v. en bckw. huisnaaister gevr. van S-12 of 2-5 uur. Br. G 510« of («1. MM. NET MEISJE gevraagd pl.m. IS i. 8.30-12.30. Vrijdags 3 uur. Goed loon. v. Sllngelandtlaan 15. Heemstede bij Koediefslaan. Gevr. JUFFROUW, dié de heele huishouding op zich kan ne- mgn van 8-5 uur. 's Zondags vrij Mevr. Visscher, Byzantlumstr. 43. ié Gevr. per 1 Juni FLINK MEISJE v. d. e. n. P.G. v. g. g. v. Ln gezin met 3 schoolgaande kin deren. Hoog loon. Br. O 5139 Gqvr. BESOH. MEISJE van 8.30-1 uur in kl. gezin, hulp aan wezig. 's Zond. vrij. Kl. Houtweg no. f" Dame alleen in den Haag raagt BEKWAAM MEISJE, hulp oor ruw werk. goed loon. Aanm. Anna v. Buren laan 10. Gevr. voor de sohoonmaak WERKSTER voor 3 dagen per week. Heerenweg 209, I-Tstedie. Flinke jonge WERKSTER ge vraagd v. 2 d. p. w. liefst Maan dag en Donderdag m. middag- kost en hulsel, verkeer. Tramgeld zoo noodig vergoed. Veldlaan 14, Bentveld. Govt. In kl. gez. NET MEISJE voor halve dagen. Aan melden na 6 u. Coomhertstr. 23 JONG MEISJE gezocht voor de morgenuren en een dienst bode, voor den dag. Aanm. 7-8 's avonds Uit den Boschstraat 2 Gevr. voor d. schoonm. nette, betrouwt». WERKSTER v, g. g. v. 3 acht. per w. Omg. Stoopbad. Br. G 5132 Gevr. R.-K. DAGMEISJE of JONGE WERKSTER v. g. 1 Iloog loon. Br. G 5131 Gevr. Jonge WERKSTER of alle ochtenden p. w. van 8 tot 12.30. Te v.erv, Klop persbi «rel U>1 Gevr. voor direct FLINK DAG MEISJE. Leeft. ca. 16 a 17 j. Hoog loon. Aanm. Kerk laan 50. Heemstede. NET DAGMEISJE g«vr. niet ben. 17 jaar, tot 4 a 5 uur, Ver- spnonckweg 5S, Bril. Gevraagd voor noodftvulip of vast BESOH. R.-K. MEISJE (liefst midd. stand) voor heele of halve d„ om samen met de huis- alle voonk. hulsel, bezigh te verrichten. Goed loon. Brieven G 5113 Gevraagd: net DAGMEISJE v 8.30-5 uur. Zondags vrij. Aanm uur. Mevr. Smit. Groote Houtstraat 24, Haarlem. FLINKE DIENSTBODE gevr, v. d. of d. cn n. v. g. g. v. Ver- spronckweg 110. Gevr. NET MEISJE van 8.30- 12.30 of van 8.30-14.30. Jan Ha ringstraat 51. ZEI.FST. NED. MEJSJE gevr d. ochtenduren. Splegelenburg- laan 2 6. Aerdenhout. Gevr. nette jonge WERKSTER voor M. en W. ochtend van 9 tot 1 en Vrijd.m. van 2 tot 6 in gezin 2 pers. Llnachotenstr, 12 rd Aanm. t usee hen 4 en 6 uur. NET MELSJE gevr. van 8- 12.30 orfl. jonge werkster voor Ma. en Vrijdagmorgen. Adres VeenbergpleLn 26. In gezin zonder kinderen wondf van 8.30-5 een DAGDIENST BODE gevraagd. Zandvoortsche- laan 157. Heemstede. i(|_Gevr. p. 15 Mei een 2DE MEIS en n. zelfst. k. w. en cv. koken. Hulp werkster, goed loon. Aerdenh.duinweg 8, A'ht. Telef. "6035. Gevr. MEISJE voor de óch tend uren. Lod, v. Deysseilaan 180, Ilaarl em-N. In gezin vam 2 pers. MEÏSJE gevr. van 9 tot 1 uur. Koningin neweg 42. FLINK MEISJE gevr. van 9-1 uur. Mevr. van Bleirkom, Pplnses- sekade 53. Haarlem. Gevraagd per 1 Juni een 2DE DCEISJE bóven 20 jaar, v. g. g. v. Aanm. Dinsdag en Woenedagav. na 8 uur Stationsweg 78. Velsen. DAGMEISJE gevr. van 9-4 in klein rustig gezin. Overveen. Br. G 5098 Gevr. een NET MEISJE van 8.30-12 uur. Zaterd. tot 1 uur. Zondags vrij Me*r. Bosse, Bega- straat 5. Kleverpark. Gevr. VERSTE LN AAI STER 1 x in de 14 dagen, van 9-1 uur. Dr. D. Bakkerlaan 34, Bl'daal. Gevr. MELSJE van 8.30-12.30. liefst uit Santpoort (St.) Bloemen daalechest raat weg A 13. Sant poort (Station). Geroutineerde NAAISTER ge vraagd. Brieven G 5092 Voor Zand voort gevraagd, bekw. HUISNAAISTER, lceurdg k. sokken stoppen. 1 x p. w. met koffiedrinken. Spoork. vergoed Br. G 5091. DAGMEISJE of andere huln revraagd. Bosch en Hovenstr. 14 J NET DAGMEISJE gevr. in gez. met kind. Interne hulp aan wezig. Bellamylaa» 7, A'hout. NET MEISJE gevraagd, niet ben. 16 j. S.30-3 u. kl. gezin. Zui- der Buiten Spaarne 120. FLINK MEISJE gevraagd in klein gezin 9-5. Zondags vrij. goed loon. met zoo noodig spoor- abonn. Santpoort-Station. H'ard- dra versla an 5. NET MEISJE gevr. v. d. d. o v. d. e. n. in kl. gezin Zondags vrij Tramikosten worden vergoed Zonnebloemtaan 22. Heemstede- Aerdenhout. NET MEISJE gevr. v. d. och tenduren. Llnschotenstr. 43. NETTE WERKSTER gevr. de schoonmaak. Boschlaan 11. Zulderhoutpark, Haarlem, FL. MEISJE gevr. v. 8-5 in kl. gezin. Goed loon. Zond. vrij. Const. I-Iuygenslaan 25. bij stat. H'stede-A'hout. Tol. 27867. FUNK WERKMEISJE gevr extern in kinderhuis. Wagenweg no. 200. Gevr. zoo ap. mog. net DAG MEISJE van S.30-5 kl. gezin. Vrij burglaan 46. Overveen. Gevr. NET MEISJE v. 8-5 u Mevr. Warmelink, v. Tuyllweg 32 V eiser beek. Gevr. flink NET MEISJE niet ben. 18 j. van half 9-4 ..Heeren weg 148. NET MEISJE gevT. pl.m. 17 j. NET MEISJE gevr. v. d. mor. genuren. Aa.nm. na 'e avonda 8 u.lv. g. g. v. 8.30-4 u. Goed loon, Klnsbergenplein 23. I Mevr. Yoet, Kruisstr, 39. NET R.-K. MEISJE gevr. v. of d. en n. Goed m. kind. k, omg. Fl. loon. Jud. Leysterstr. 19. FLINKE WERKSTER gevr v. d. morgenuren.: Dr. v. d. Meuleni Buitenrustlaan 2. Haarlem. Voor spoedig NET MEISJE of JONGE WERKSTER gevr. v^n 8-2 uur. Aanmelden na 7 u. Ael- bertsbergstr. 42. FLINK DAGMEISJE gevraagd boven 18 jaar. zelfst. k. werken. Verwulf t 1. FLINK DIENSTMEISJE gevr. te Haarlem, Vriendelijke behan- leding. Goed loon. Juni en Juli te Noordwijk aan Zee. Br. G 5293 Gevr. MEISJE v. d. e. n. zelfst. k. en w. Werkster 3 x p. w. aan. wezig. Tevens huisnaaister gevr. 1 x per 14 dagen. Aanm. Wester duinweg 2. Aerdenhout. 's av. na 7 uur. WERKSTER gevr. v. d. schoonmaak. Or. Nassaülaan 48. Overveen. WERKSTER gevraagd voor 2 ochtenden per w. Jan Luyoken- straat 111. FLINK 1MEISJK gevr. van S.30 tot 3 a 4 uur of jonge werkster tot 1 irur. Zond. vrij Goed loon. Zaanenlaan 99. Zoo spoedig mog. gevr. NET MEISJE in Chr. gez. v. 8.30 tot 4 uur. Acnciastraat 7. HELDER MEISJE gevr. voor heele dagen of ochtend- of mid daguren. Oirionweg 120. NET PHOT. MJ1ISJE gevraagd ln klein gezin, voor de morgen uren. Goed loon Marnixstraaf 15 Gevr. DAGMEISJE 9-4. Orion- eg 44. Tel. 22799. J Bij het X. II. Diae.huls te Haarlem, best. gel. t. pl. van 2 MEISJES, die in d. verpf. willen of reeds waren. Voor direct of la ter. Br. Jansstraat 36. Voor Bedrijf N,V. Nederl. Tubefabiriek vr. v. direct NETTE MEISJES 14-18 j, alsmede hoofd juffrouw. Aanm, dagel. Maerten van Heemskerk straat 69a. Bckw. OVERHKMDEXXAAI- STERS gevr. voor A'dam. Goed loon. Br. G 5160. Gevr. cevord. LEERLING Of 2DE KAPSTER voor een naeuw te openen zaak. Aanm. na Don derdag 30 Aipril. Kapsalon Hart, Hoofdstraat 77, Hil'Legóm. Gevraagd: een LEERLING voor machinekamer c.a. Dipl. Ambachtsschool vereischt. SolW- ckaties G 5157 Terstond gevr. KLEERMA KERS HALFWAS of handig ge- vord. meisje v. maat-atelier. Aan melden J. K. L Wagner. Gedipl. Mr. Kleermaker, Voorihelmstr. 3r. 1STK KAPSTER gervr. goed k. onduleeren en watergolven. Br. G 5127 NETTE MEL6JES gevr. Was- sbherij J. v. d. Horst en Zn., Blee- kerswaartweg 11. Il'stede. Confeotiïeftilbriek „Ecobe" vraagt voor spoedige indiensttre ding bekwame MACHINESTIK- STERS. Aanmelden Ged, Oude Gracht 56, Eenige NETTE MEIS,!ES ge raagd. Chem. Bedrijf Holland -SchouwburgEfraat 3'5. Haarlem. FLINKE JONGEN yoor her- st el werk gevraagd. 1. pl.m. 16 j. Wijkhuizen, Bontwenkers, Ged. O. Gracht 49. Gevr. FLINKE MEISJES voor mangel en strijkafd. mot verg. an tramgeld. Wassc-heri) Pee- perk om, Bleelqersvaartweg 39, Heemstede. MEISJE gevr. voor winkel. Te vens loopjongen gevr. Bioemen- mag. De Iris. Sohoterweg 30. Voor direct gevraagd: een APOTHEKERS-ASS.E voor la boratorium werkzaamheden voor eenige, ochtenden per week. Br. 5120. HORLOGEM YKERSBEDTEX- DE en LEERLING gevraagd. D. J. Romijn, Olyoanstraat 42, H.W. Bij de Carnofabrlek te Zand- voort kunnen geplaatst worden MEISJES nJet ouder dan 18 jaar Goed loon en premie. Reisgeld wordt vergoed. Aanm. Oranjestr. Zand voort. NETTE LOOPJONGEN gevr. leeft. pl.m. 16 jaar. Maison Meyer Anegang 2-4-6. LEERLING gevraagd voor de boekbinderij. Antoniestr. 4 b. <L Hoogstraat. I. C. Haan. complete meutoi- leerlng, Banteljonisstraat 39-41, BEDIENDE 18 jaar oud om op geleid te worden in het bedrijf. Alleen schriflelijke sollicitaties m. uitvoerige inlichtingen G 5318. LEERLING MONTEUR gevr. goed kunnende fietsen. De Stof zuiger Centrale". Ged. Oude Gr, no. 52. Een TUIYDERSJONGEX ge vraagd. H. Koelemeijer. Oranje straat 112. Door zaken mensahen gevraagd IEMAND die eeniige boekhouding enz. enz. kan waarncmerf manne lijk of vrouwelijik a'ls bijver dienste. Brieven G 5118. In de Willem Arntsz Stichting (Geneeskundige Stichting tof verpleging van Zenuw- en Gees- terzleken) te Utrecht en te den Dolder (gem. Zeist) kunnen LEERLING - VERPLEEG fTERS geplaatst worden. Leeftijd 18-24 jaar. Vereisoht is het ULO diplo ma A of daarmede gelijk te stel len schoolonderricht, terwijl op leiding gedurende tenminste 1 jaar voor huishoudkundige aan Nijverheidsschool tot aanbe veling strekt. Brieven te richten aan den Geneesheer-Directeur. Agnietenstraat 2, Utreoht. Atelier „Texta". Zijlweg 156. vr. eenige X YAISTERS en tev. !s er plaats voor een paar leerl.- kettelaarsters. Leeft. 16 a 17 j. Aanm. Zijlweg 142. van 9-5, Za terd. van 9-1. TTMMERJOXGEXS gevraagd. Lange Margarethastraat 4-6. Gevraagd: MEISJES van 14 tot 20 jaar. voor het ver pakken van gelaatspoeder, tandpoeder enz. enz. Pharm. faibniek, Benne- broekerlaan 5, Bennebroek. Aan melden van S tot 12 en van 2 tot 5.3o uur en "s avonds van 7.30 tot 8.30 uur. Gevr. NET PERSOON voor re paratie en stalling. Jan Bakker. Kennemerplein 14. Postzegel-Centrale. Kleverparik weg 109. Haarlem, vraagt NETTE JONGEN 14-16 j. ter opleiding in poetzegel-engrosha nd el Groot winkelbedrijf in levens middelen vraagt voor enkele harer filialen een RAYON-LEÏ- DER. leeftijd 25 tot 35 Jaar. Sol licitanten moeten gewend zijn leiding te geven aan personeel en ervaring hebben in den verkoop. Br. met uitvoerige inlichtingen en recente foto. welke niet wordt geretourneerd G 5302 Personeel aangeboden Voor Huishouding .NET GROX. MEISJE b. z. a. per 1 Juni, v. d. e. n„ kl. gez., liefst huis. vonk,. Heemst, of omg. Br. G 5128 NETTE JUFFROUW zag z. g. gepl. bij een oude Dame voor ver zorging, gezelschap of op te pas sen. Br. G 5159. B- z- a. 3IETSJE 22 j„ voor thuiswerk, onverschillig wat. kunn. naaien, stoppen enz. Br. G 5144 Juffr. b. z. a. als HUISHOUD STER v. g. g. v. Br. Mej. Bakeima, Nachtegaallaan 7, den Haag BESOH. MEISJE, 21 j„ z. z. g. als h. In de huish. liefst Intern Br. G 5094 GEDIPL COT PET SF» nog en kele dagen vrij hebbende zag deze gaarne gevuld met wenk aan huls. Cond. nader overeen te ko men. Br. No. 1202 Wensing's Adv. Bur. Tempelleifwtraat 32. Besoh. juffrouw. 34 j. zkt. plaatsing als HUISHOUDSTER bij Heer, of weduwnaar met 1 of 2 kinderen. P.G. Brieven G 5322 B. s. a. nette WERKSTER v. heele dagen per week, voor vast. Brieven G 5321 Net pro-Dultsch MEISJE zag z. g. g. in Haarlem-N. bij kinde ren of ln de hulshouding. Brie ven G 5308 Besch. meisje. 19 j„ met Mulo- dipl., zag zich gaarne gepl. als HULP IN DE HUISH. van 8.30- 12. Br. G 5290 NET MEISJE 21 jaar zoekt betrekking van S.30-3 uur me» middagmaal, Br. G 5287 B. z. a. NET MEISJE 22 j. van 8 tot 5 uur, volle kost. Br. Marals- straat 17, H.-N. BESCHAAFD MEISJE, 19 J.. met Mulo-dlDl. biedt zich aan als hulp bü kinderen voor de mid daguren. Br. G 52S9 Verstelnaaister vraagt WERK AAS HUIS. ook overhemden. Br O 52S8. Voor Bedrijf B. z. a. gediipl. TUINMAN bij partic. of hovenier (omtrek Bloe mendaal). Br. G 5152 ijt BOEKHOUDER bek. m. oni- zot-loon-bel„ enz. b. z. a. A. J. de Lint, Laan v. Rozenburg 7, H'sf. TUINMAN zoekt hij particu lier werk. j. Kuiper, Lange Poel laan 8 D. Huizen gevraagd Jongelui, die gaan trouwen zoeken ETAGE met keuken of fl. woning om samen te bewonen. Br. G 505S HUIS MET INBOEDEL gevr. per 1 of half Mei. huurprijs com pleet ongev. f 60 p. mnd. te Hrl„ Bl'daal. Santpoort of Aerdenhout omgeving stations. Br. G 5057 Te huur gevraagd tegen 1 Med te Santpoort of Bloemendaal een gemeub. ETAGE of BEIXEDEN- HUIS, liefst 3 kamers, met keu ken. Brieven G 5056 TE HUUR GEUR. in Haarlem of naaste omg. door moeder met dochter klein woonhuis of ongem. benedenged. .van huis met tuin. Bereid behoorlijken prija te beta len. Br. G 4961 Te huur gevr. door dame-alleen BENEDEN- of BOVEN HUIS. ooik Inwonend, in Haarl., Bl'daal of Overveen, liefst zoo spoedig mogelijk. Br. G 4960 Jong echtpaar zoekt per 1 Juni BOVEN- of BENEDEN, HUIS bev. 3 kamers, keuken, eventueel badkamer, voor en/of achtertuin. Prijs f 30 tot f 35 per maand. Br. G 5132. Mr. in de Vechten met eigen meubelen wenscht te Velsen met dame of klein gezin met eigen inkomsten van f 1300 een HUIS TE HUREN. Uitvoerig.- brieven G 5206. Huizen aangeboden '4 V VN BOD VAN CE' ^BELEG GING in huizén wordt steeds sohaarsoher. Thans te koop nog een 4-tal keurig verzorgde en be woonde huizen aan de Alkmaar- sohesfraatweg te Beverwijk EengezinswoningenKoopsom f 16.000 mits transport v. of op 4 Mei e.k. Inlicht, b. d. Mak. I-Ienri Kerm er, Weligelegenstraat 1 tol. 16025. Kamers gevraagd Jongelui die met Juni wen- schen te trouwen vragen 2 KA MERS met keuken of bencden- of bovenhuis te huur. Br. G 5059 R.-K. Heer zoekt een of twee ongem. KAMERS in rustig bur gergezin of Dame-alleen met of zonder pens. Brieven G 5060 Dame met eigen meubelen vr. in rustig gezin KAMER (S) met pension, liefst onvtr. Delftlaan. Br. m. pr. G 5061 4 SLAAPKAMER gevr. School plein 5. Heemstede. Voor bejaarde dame ongemeub. ZIT- EN SLAAPKAMER of ZIT- SL.AAPKAMER srezoeht in Heem stede, Bennebroek of omgev. met volledig pension. Br. G 4967 Eohtp. z. k. zoekt te H'stede 2 KAMERS met k. en st, gelegen heid. Br. G 4966 Nette werkman zoekt een on- gemeub. KA31ER in centrum, Br. G 4965 Dame alleen z. te H<rl,-Z. Heemst. GED. HUIS of 2 KA MERS. keuk., bergr. ongem. Br. G 4964 Heer zoekt gemeub. ZIT- EN SLAAPKAMER met pension. Br, met prijsopg. G 4963 2 nette meisjes z, voor direct gem. Z.-SLKAMER m. st. en k. gel. Br. G 4962. Per begin of half Mei gevr. fl, gemeub. of gestoff. ZITKAMER, gr. en kl. slaapk. keuken of gebr, v. keuken. Liefst parterre. Omgev, Kleverpark of H.-N. Br. G 5t'70 ZIT-SLAAPKAMER gevr. f 2 a f 2.25. Br. G 51S3 Kamers aangeboden In klein gezin (besoh. milieu)' gezellige ZIT-SLAAPKAMER m. goed pension aangeboden. Geen beroeps. Huiselijk verkeer. Liefst heer b. b. h. h. Br. G 5062 Te huur frlssche SLAAPKA MER voor net meisje a f 1.75 pet w. Taimarlndiestr. 2, H.-N. bij het SoendapJeln Ge?,, gem. ZIT-SLAAPK. aglb, voor-zonzijde centr. vemv. mod, comf. Kenaupark 9. Tel. 13317. Te huur aangeboden te Bloe mendaal groote KAN IER met vrije keuken v. h. of d. Verbin dingsweg 22. WON IX GRUTL. Ik bewoon vrije etage in H'lem. huur f 4 p. w. en wil ruilen met dito of an dere woning, ook duurder t< Heemstede. Br. G 497 3 Agib. gem. ZIT-SLAAPK. (zon zijde) vrij uii'tz. privé bad cel, centr, verw, voll. maalt, voor 2 pers. f 25 p. w. Br. G 4972 AANGEBODEN: rust. tehuifl m. rm. gestoff. z. sl. kam., voort, v. alle gem., m. g. verz. pens.. 3. h. de Ruyterplein. Tevens kleia gem. zlt-slaapbamertje agb. Br. G 4970 Te huur ZIT-SLAAPKAMER met kl. kamer en gebruik keuken. Br. G 4969. GEMEUB. KAMERS aange boden voor 1 of meer personen op lsten stand, m. ruim uitzicht, m. of z, uens. Tel. aanw. no. 11644 Br. G 4971. Te huur zonnige ZIT-SLAAP KAMER. str.w. en 6tookgel. Twijn derslaan 12. Te huur: gem. ZIT-SLVAPKAi» MER met pension. Ivinderhuis- sing&l 122, hoek Zijlweg. Schoonheidsspecialiste verwijdert onder GARANTIE Instituut „ESHAWEMO'4 Bestraling - Masker! WenkbrauWverzorging enz. ZIJLWEG SS. JWABlïS

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 6