GROENTJES JEUGDDROOM FEUILLETON ROMAN VAN CHRISTEL BROEHL—DELHAES. 34) (Nadruk verboden) .,U.hooren spreken", biechtte Braubach en zijn gezicht stond zoo ernstig, dat ze het met Waagde te lachen. Daarop zwegen ze beiden weer geruimen tijd. De auto suisde over den vrijwel verlaten weg. Jo voelde zich allerminst öp haar gemak en ze hoopte, dat hun woonplaats nu maar spoedig in zicht zou komen. Plotseling, alsof hij voelde, dat de vrouw aan zijn zijde hem innerlijk ontglipte, bracht Braubach het gesprek op een ander thema en hy openbaarde zich daarbij als een zoo geheel ander mensch dat het moeilijk .was daarin den man van zooeven te herkennen. Hij sprak over haar kunst, haar presta ties en haar succes, hij informeerde naar haar nieuwe werken, naar het doel van haar reis en naar haar plannen. Zij raakten daarover niet uit gepraat, tot de wagen voor Johanne's woning stopte. Braubach hielp haar uitstappen en zei, dat hij het ernstig betreurde haar zoo langen tijd niet te zullen zien. Hij wenschte haar veel succes en voor hij haar liet gaan, kuste hij haar hand. Toen Johanne even later in de donkere gang van haar woning stond haar moeder had zich allang ter ruste begeven staarde ze met klop pend hart. door het raampje van de huisdeur op straat en ze begreep niet, wat haar overkomen was. Den volgendenden dag vertrok ze. Haar moeder, Hermine, Erich Kyber en zijn moeder brachten haar naar den trein'. Terwijl Johanne haar móeder en Hermine ten afscheid kuste, kon zij Erich slechts de hand drukken, evenals zijn moeder, en zijn somber, verdrietig gezicht deed haar pijn. „Ik zal veel schrijven", zei ze in het algemeen. In werkelijkheid echter was deze belofte slechts bedoeld als troost voor Erich, maar niemand scheen dat te merken. Hij keek haar diep en vastberaden in haar oogen. Nooit zou ze dien blik vergeten. Daarop zette de trein zich in beweging, de men- schen die haar lief waren, vér achter zich latend op een rommelig nuchter perron. Johanne voelde zich grenzenloos eenzaam en verlaten. Erich Kyber leefde als een asceet, 's Morgens heel vroeg, deed hij aan sport gymnastiekoefenin gen, een lange wandeling of zwemmen en de rest van den dag wierp hij zich op zijn werk. De daarvoor aangewezen hoogere ambtenaren van Gemeentewerken deden hun uiterste best de ontwerpen van den jongen Kyber te overtroeven, maar dat bleek niet mogelijk. Het was onbegrij pelijk, wat die jongeman met de eenvoudigste middelen wist te bereiken. Braubach, die zijn in vloed steeds meer liet gelden, stond er op, dat Kyber de leiding van den bouw zou worden opge dragen. De stad stond een paar dagen lang op haar kop en de oude gemeente-architecten moesten met verbeten woede aanzien, hoe „die kwajongen" Zich boven hen verhief. Nu hij zijn doel bereikt had, kon Erich weer wat vrijer adem halen. Het werd ook hoog tijd, want zelfs zijn goed getraind lichaam zou op den duur niet bestand zijn gebleken tegen de dubbele ver moeienissen van zijn beroepsbezigheden en het universiteitsbezoek. „Misschien kumt u voor vanavond mijn uit- noodiging etns aannemen?", vroeg Braubach hem, toen hij hem op een dag in het bureau van Ge meentewerken tegen het lijf liep. Erich meende nu niet meer te kunnen weigeren, hoewel hij veel liever niet zou zijn gegaan. Hij was het samen komen met andere menschen volkomen ontwend; den laatsten tijd had hij voor niets anders geleefd dan voor zijn werk en den wensch om vooruit te komen. Maar Braubach was tenslotte de eenige geweest, die zim werk op de juiste waarde had weten te schatten en die zijn invloed te zijnen gunste had aangewend. Erich had in deze dagen en weken Rupert Braubach als epn intelligent mensch met een ruimen blik leeren kénnen, ja meer dan dat, hij begon hem zelfs te bewonderen en heime lijk te vereeren. En darhalve nam hij de uitnoodi- gmg aan. -Het was voor het eerst, sinds Johanne's vertrek, dat hij een feestelijke bijeenkomst met andere menschen zou bijwonen en hij zocht een rechtvaardiging voor dit besluit in bet- feit, dat Johanne zelf het hem indertijd zeer kwalijk had genomen, dat hij aan Braubach's invitatie geen gevolg had gegeven. Hij ging er heen en kréég een zeer bekoorlijk, blond meisje als tafeldame. Deze jonge vrouw, die straalde van jeugd en schoonheid, was de eenige dochter van den burgemeester; Gitta Menschlin. „Ik ben indertijd zeer boos op u geweest", bab belde het knappe meisje met een charme, die op Kyber's naief, onschuldig hart haar uitwerking niet miste. „Braubach had u als mijn tafelheer bestemd, toen u niet kwam, moest ik mij den heelen avond met een vreeselijk vervelenden jon geling tevreden stellen". Erich antwoordde vriendelijk, dat hij hoopte dan nu het onrecht, dat hij haar buiten zijn wil had aangedaan, weer goed te kurinen maken door dobbel attent en galant vopr haar te Zijn. Zijn compliment was een beetje koel en onhandig. Gitta Menschlin keek hem even vluchtig aan en haar vrouwelijk instinct ontdekte onmiddellijk 2ijn zuivere, ongecompliceerde natuur. „Het was vergeeflijk, dat u niet kwam", ver volgde ze. „U ging dienzelfden dag met Johanne Gahl de Eifel in". Kyber vertrok geen spier van zijn gezicht, toen hij antwoordde: „Dat klopt, je. Ik was toen bezig aan dë illustraties voor haar boek". Gitta Menschlin brandde innerlijk van nieuws gierigheid. Dit antwoord zei haar niets; ze moest Bleer weten:, zekerheid hebben. „Die juffrouw Gahl moet wel éen buitengewoon harmante vrouw zijn. Ik ken haar niet persoon- ijk. maar ik bewonder haar". Het was waarschijnlijk r.iet de eerste leugen, die Gitta Menschlin in koelen bloede debiteerde, maar Erich, die naast haar stond, bemerkte het piet. Haar woorden verwarden hem, want zij brach ten hem Johanne, die hij even vergeten was, plot seling weer voor den .geest. Hij had willen Zeg gen: is de beste, edelste vrouw, die er bestaat en ik heb haar lief. Maar hii zei: ..Daar is ook onge twijfeld reden voor, juffrouw Menschlin. Men kan alleen maar van haar leeren. Ze is een goede, Verstandige kameraad, een vrouw, op wie men bouwen kan". (Wordt vervolgd)'. IJMUIDEN VOORLICHTINGSAVOND VOOR VOLKSTUINDERS. De vele honderden volks tuinders, die in onze gemeente bezig ziin de moeilijkheden in de voedsel voorziening het hoofd te bieden, in aanmerking genomen de gemeente alleen heeft 450 tuintjes uitgegeven had de belangstelling voor den voor lichtingsavond die gisteravond in het Patronaats gebouw gegeven werd, veel grooter kunnen zijn. Vele amateurs hebben de gelegenheid, hun kennis op het gebied van den tuinbouw te vergrooten, voor bij loten gaan. De heer J. P. Nyssen, wethouder, sprak een inleidend woord, waarin hii de bedoeling van het gemeentebestuur met het uitgeven der volks tuintjes uiteenzette. De heer J. C. Muijen, hoofd-assistent van den Rijkstuinbouwccmsulent zeide dezen avond in het bijzonder de aardappelenteelt en de bruineboonen- teëlt te zullen behandelen, niet alleen om de hooge voedingswaarde van deze landbouwproducten^ maar ook omdat de gronden waarop de volkstuinen lig gen in den regel beter voor deze gewassen dan voor groenten geschikt zijn. De aardappel is wel een dankbaar product voor den volkstumhouder. De aardappel heeft naar ver houding der beteelde oppervlakte de grootste voedingswaarde en is ook gemakkelijk te ver bouwen. Er zijn twee soorten, vroege en late, die resp. van half Juni tot Augustus en van Augustus tot half October gerooid wordt. Spreker gaf zeer waardevolle voorlichtingen omtrent den teelt van aardappelen. Spreker adviseerde op een gewonen volkstuin ongeveer 50 M2. te beplanten met vroege, de rest met late aardappelen. Voorts gaf spreker aanwijzingen aangaande de bewerking van den grond. Het is aan te bevelen, alleen gekeurde poters te verwerken. Voor het bestrijden der zoozeer gevreesde aardappelziekte gebruike men Bordëauxsche pap. Ringerigheid treedt op bij een te laag kalkgehalte van den grond. De bruine boon (droge boon) is wel het dank baarste product van onzen bodem, vooral door het hooge eiwitgehalte. We kennen verder de citroen boon, de witte boon en de kievitsboon, die een hoog gehalte heeft aan zetmeel. De boon is thuis op armen grond, beter dan op vetten grond. De boon is zeer gemakkelijk te verbouwen. Iedere leek kan boonen telen. Na de vele practische wenken van den spreker was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan een ruim gebruik werd gemaakt. JUBILEUM M. ROOS. Heden herdenkt de heer M. Roos dén dag, dat hij voor 12jaar werd benoemd tot procuratiehouder bij de Rotterdamsche Bankvereeniging alhier. De heer Roos is in handelskringen van iJmuiden een bekende persoonlijkheid, die tevens als secretaris van de ver eeniging „IJmuidens Bloei" veel voor den midden stand van IJmuiden heeft gedaan. Reeds op 14-jarigen leeftijd kwam de heer Roos in het Bankbedrijf, nl. bij de Nationale Bank. Voorheen was hij werkzaam aan het kantoor in Woerden Bij de fusie werd de heer Roos in zijn tegenwoor- digen werkkring aangesteld. Gedurende eenige jaren was hij waarnemend directeur van het bekende kan toor in de Kanaalstraat. NUTSAVOND IN HET REX-THEATER. De bezoekers van den in de bovenzaal van het Rex- Theater gehouden Nutsavond hebben met Jan P. Strijbos een interessante reis gemaakt naar goalbard. „Koele stranden", de Noorsche naam voor Spitsber gen. Op interessante wijze vertelde de heer Strijbos van zijn avontuurlijke reis naar het hooge Noorden van zijn zwerftochten per kano, zijn bezoek aan Nordpol Hotellet, een hötel dat slechts 1100 K.M. (2 uur met een snel vliegtuig) van. de Noordpool ver wijderd ligt. Hét was een leerzame avond, waarvan de waarde nog werd verhoogd door de ffaaie beelden op het witte doek. NEDÈRLANDSCHE PROTESTANTENBOND. Zondagmiddag 3 uur zal Ds. B. J. Aris van Amster dam een predikbeurt vervullen voor de afdeeling IJmuiden 'van den Ned. Protestantenbond in het kerk gebouw van de Doopsgezinde Gemeente aan de Helm- straat. Rex Thealer: Moederliefde In déze film, die van hedenavond af ln het Rex- Thëater wordt vertoond, heeft ,dé Italiaansche tenor Benjamïno Gigli ruimschoots gelegenheid, van zijn zangerstalenten te doen blijken. Hij vertolkt den rang van een Zanger, die in een ernstig huwelijkseonl'lict betrokken wordt, waaruit zijn moeder hem met groote opoffering weet te redden. In het middelpunt van de filmhandeling staat een sehittferende opvoering van de opera Othello" van Verdi, een juweel voor "oog en oor. De moederrol wordt vertolkt door de beroemde Emma Gramatica. die in „Moederliefde" voor het eerst voor de film speelt. Carola Höhn en Friedrich Benfer vertolken de gr0Ote ro!le"' S. BAAHDA. Marktprijzen en besommingen. IJMUIDEN 30 April 1942. Pufschar le soort f 69. Open booten: IJM 326 f44; IJM 359 f 149,50. BEVERWIJK DE FUSIE TUSSCHEN DE „VRIJE VEILING" EN „KENNEMERLAND". Dinsdag 5 Mei houdt de Coöp. Groente-^ en Fruitvei ling „Vrije Veiling" een ledenvergadering' in het vei linggebouw aan de Breestraat. Het eenige agenda punt is het voorstel om oen fusie aan te gaan met de Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemerland" en in verband daarmee de vereeniging op te hoffen. VEILINGOVERZICnT Na een langdurige rustperiode in het v^lingwezen begint er eindelijk weer eenige levendigheid te komen. Dé aanvoeren, die aanvankelijk uit geringe kwantums glasproducten bestonden, breiden zich langzamerhand wat meer uit; zij worden thans, zij het weliswaar nog in bescheiden mate, aangevuld met koudegrondspro- ducten. De afgeloopen week kenmerkte zich door een flinken aanvoer van rabarber; overal komt dit gewas goed voor den dag: wat aan de markt werd aange voerd, Was van goede kwaliteit. De prijzen stemmen eveneens tot tevredenheid Spinazie heeft op vele tuinen den tol moeten beta len van den strengen winter: van deze groente is van het vroege gezaaide nog al veel verloren gegaan. Hier door is dan ook de aanvoer zeer vertraagd; hel was nog slechts een enkeling, die iets kon aanvoeren. Witlof maakt dit jaar een uitzondering in den aan voer, daar dit artikel slechts sporadisch zoo nu en dan in zeer geringe partijtjes voorkomt. Dit product heeft zeer sterk geleden van den strengen winter. Wat dan ook nog wordt aangeboden, is meestal niet mooi en niet zonder vorstschade. Als winterprodufct komt Ook nög prei aan de veiling die tegen de vastgestelde prijzen gretig wordt afge nomen. Knollen hebben nog lang stand gehouden, evenals schorseneeren. doch met beide: producten loopt het thans ten einde. v Als glasproduct kwamen de laatste dagen flinke partijen radijs, alsmede raapstecltjes, van welke beide soorten men voorheen nooit zulke groote partijen zag aangevoerd. Ook hiervoor bestond geregeld een wil lige kooplust. Sla was nog zeer matig in aanvoer. De prijzen voor goede kwaliteit liepen uiteen van 810 ct. per stuk. Als eerstelingen waren de afgeloopen week de as perges weer vertegenwoordigd. Zooals gewoonlijk laat de kwaliteit van de eerste aanvoeren meestal nogal te wenschen over, hetgeen ook nu weer het geval was. Voor eerste soort werd f 1.35, tweede f 1.10 en derde soort f 0.85 per K.G. betaald Jaarvergadering V.V.V. Woensdagavond hield de afdeeling Beverwijk van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer onder voorzitterschap van Mr. A. Mqens in het Kennemer Hotel haar jaarvergadering. De voorzitter zei, dat dë steun van de overheid aan de vereeniging veel te ge ring is. Het vreemdelingenverkeer is van groot be lang, zoodat ntedewerking van de overheid zeker ver wacht mag worden. Immers, alle lagen van de bevol king genieten de voordeelen van het werk van deze vereeniging. Over de in de vorige vergadering geuite klachten van het lange wachten aan de loketten van het post kantoor en station werd medegedeeld, dat het bestuur Ijiervoor op de bevoegde plaatsen stappen heeft ge daan om verbetering te krijgen. Uit het jaarverslag vaneen waarnemend secretaris, den heer W. J. Lubbers, "leek dat in het afgeloopen jaar niet veel activiteit ontplooid is. Het ledental be draagt 160 (vorig jaar 166). Blijkens jiet financieele verslag bedroeg het voor- deelig saldo f 13,92. Medegedeeld werd, dat getracht zal worden een Verkeersbureau te openen op het Stationsplein. Gedu rende de zomermaanden zal het bureau geopend zijn. Aan de gemeente is hiervoor een subsidie gevraagd, welke door den burgemeester is toegezegd. De goed keuring van hoogerhand moet echter nog komen. De heeren N. J. Out, G. W. P. Stoutenbeek en L. Z. Gillissen stelden zich niet als bestuurslid herkiesbaar. De heer H. A. Martens bedankte als lid. Alle overige aftredende heeren werden herkozen. In de vacatures werden benoemd de heeren J. B. D. Coppens, J. G. Belterman Jr., Mr. J. Kale en J. S. de Vries. Op 9 November bestaat de vereeniging tien jaar. In overweging zal genomen worden of dit jubileum herdacht zal worden. ARBEIDERSTOONEELFONDS. -- „Liefdesbrieven". Het Nederlandsch Tooneel onder leiding van Cor v. d. LugtMelsert voerde voor het Arbeiders- tooneelfonds het blijspel „Liefdesbrieven" door Felix Lützkendorf op, die met deze tintelend ge schreven intige een uitstekend tooneehverk ge leverd heeft. De lichte, luchtige opzet (het geheel doet echt „Wïenerisch" aan), die de schrijver zich gedacht heeft, is door de actrices en, acteurs goed aange voeld: in tempo en tintelend werd „Liefdesbrieven" voor een volle zaal ten tooneele gevoerd. Onverdeelde waardeering heb ik voor het pit tige spel van de jeugdige Jenny van Maerlant, die tusschen^ervaren collega's als Vera Bondam en Louis de Bree een uitstekend figuur sloeg. Vera Bondam als de charmante "costumière, waarin dr. Tiedemann (Louis de Bree) geïnteresseerd is ge weest, bewees met haar creatie weer eens welk een knappe speelster zli onder de èctrices van ons vaderlandsche tooneel is. De Bree, die de regie voerde, kon ook nu niet vermijden de kluchtige zijde van zijn spel te be kenten. Carla de Raet, Caroline van Dommelen, Rita Veth en Fons Rademakers vormden met de reeds genoemden een gesloten groep, die stevig in gespeeld was; hun rollen kenden zij prima; de decors waren door den kunstenaar Karei Brückman artistiek vervaardigd, zoodat het geheel eén voor stelling was, waarin het Nederl. Tooneel uitstekend voor den dag kwam. A. J. VAN DER WEIJDEN. J NED. VOETBALBOND. (Ondcrafdeeling Haarlem) RANGLIJSTJES tó SU U) i Afdeeling: IA: ETO* 16 12 1 3 2-5 A'SV 3 14 9 2 3 20 HFC 3 13 9 0 4 IS RCH 4 14 6 3 5 15 Droste 14 6 1 7 13 EDO 3 13 5 1 7 11 Beverw. 2 12 3 3 6 9 Hillinen 2 15 3 3 9 9 Kinheim 3 13 2 0 11 4 .Afdeeling IB: NAS 15 11 0 4 22 TYBB 2 15 10 1 4 21 DEK 15 9 1 5 19 OIV 16 8 3 5 39 Geel Wit 15 7 3 7 15 ETO is nog niet kam Concordia O. Gez. 2 Alliance DEM 2 16 5 2 S 12 3 5 7 11 2 9 S 3 3 10 9 Afdeeling 1 C: RCTI 3 14 7 3 4 17 Kinheim 2 15 S 2 5 IS Zand.meeuwen 4 7 15 15 Kenn. 3 EDO 4 Schoten 2 RCI-I 5 i-riem 3 a Sformv. 3 5 14 6 2.7 14 5 3 6 13 a 4 7 14 6 0 8 12 5 1 S 12 heeft aangeteekend tegen den uitslag van den wed strijd VSV 3ETO 33, gespeeld op 19 April jl. Om liet driebandenkampioenschap van Nederland In hötel Noord-Brabant te Utrecht werd Donderdag een aanvang gemaakt met de wedstrijden om hef drieban denkampioenschap van Nederland. De uitslagen waren De Leeuw Sweering Van Boxsel Van Alphen Verbeek Petersen Sengers Hetnrich 50 74 4 0.666 45 75 5 0.600 47 94 4 0.531 50 94 4 0.500 50 48 7 1.041 33 48 6 0.687 50 53 7 0.943 32 53 4 0.603 Van Boxsel Sweering Van Alphen De Leeuw Heinrich Verbeek Petersen Sengers 37 85 4 0.435 50 85 4 0.588 50 98 4 0.510 48 98 5 0.489 25 75 3 0.333 50 75 6 0.666 47 86 6 0.546 50 86 5 0.581 jeugdweekeinde vrije evano. gemeente. Aan den Jansweg 34 (v.m. Chr. Mil. tehuis) zal op Zater dag 2 Mei om 8 uur en Zondag 3 Met. om 10 uur en 7.30 een Jeugdweekelnde worden gehouden voor Jonge men schen van alle gezindten. Resp. hopen de heer Ciaeys van de Ned. Geloofsgem. ..Het Leger d. H." en de heer Alink, béiden van Amsterdam het woord te voeren. Zoh- dagmorgen 10 uur wordt een liturgische dienst gehouden onder leiding van Ds. du Fossé. BARNEVELD (Donderdag). Pluimveemarkt. Oude kip pen 2,504.00. Oude kippen per K.O. 0.90. Oude hanen 3.255,50. Jonge hanen 2,501,50. Jonge hanen per K.G. 0,90. Jonge hennen 4.50—6.00. Tamme eenden 1,60—2,10. Ganzen 6—8. Kalkoenen per K.G. 0.90. Tamme konijnen 3,758,50. Wilde konijnen 1,10. Aanvoer 800. Handel vlug. Eiermarkt, witte eieren tot 1,32. Eenden eieren tot 6.70. Aanvoer 15.000. Handel vlug. Veemarkt. Zeugen f ISO—f 2S0. Biggen f 40--* 55. Nuch tere kalveren f 12—*20. Aanvoer 50. Handel iets vlugger. De distributie van serviezen enz. 's-GRAVENHAGE, 30 April. De secr.-gen. van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat met ingang van 1 Me! 1942 een aanvang zal worden gemaakt met de distributie van van aardewerk of porce lein vervaardigde tafel-, thee- en ontbijtserviezen, platte, diepe, dessert- en ontbijtborden, koppen met schotels (oorgoed), losse koppen en kommetjes, melk en roomkannetjes, gedekte schotels (dekschalen), vleeschschotels (ronde en ovale), vischschotels (ronde en ovale), losse schalen, soepterrines, sauskommen, saladebakken, zuurschalen, theepotten, koffiekannen, suikerpotten, botervloten, broodschalen, melkkannen, melkbekers en nesten schalen. Van 1 Mei 1942 af mogen deze artikelen slechts te gen afgifte van geldige distributiebescheiden worden gekocht, verkocht en afgeleverd. Voorloopig zullen slechts serviezen en wel in gevallen van eerste in richting en huwelijk en van totaal verlies ten gevolge van brand öf oorlogsgeweld worden beschikbaar ge steld. Binnenkort zullen nadere mededeellngen worden gepubliceerd betreffende de beschikbaarstelling van de overige hierboven genoemde artikelen. Ten behoeve van degenen, die in het huwelijk tre den of om een andere reden voor het eerst een huis houding gaan inrichten en van hen. wier inboedel ten gevolge van totale brar.d of oorlogsgeweld verlo ren is gegaan, zullen de distribütiedlensten speciale vergunningen afgeven. Er zijn drie soorten speciale vergunningen ontwor pen: a) Eén voor een tafelservies, bestaande uit 1 soep terrine, 1 gedekte schotel of 2 gedekte schotels zonder soepterrine en voorts hit 1 slabak. 1 sauskom. 1 vleeschschaal, 4 diepe borden, 4 platte borden en 4 des sertbordjes, óf, indien dit servies niet verkrijgbaar is, of niet gewenscht wordt, uit: 1 nest schalen, 4 diepe borden. 4 platte borden en 4 dessertbordjes. b) Eén voor een ontbijtservies bestaande uit 6 ont bijtbordjes, 1 broodschaal, 1 botervloot en 2 zuur- scbaaltjes. of, indien dit servies niet verkrijgbaar is of niet gewenscht wordt uit: 6 ontbijtbordjes. 1 melk kan en 2 melkbekers. c) Eén voor een theeservies bestaande uit 1 theepot, l melkkannetje, 1 suikerpot, 6 koppen, 6 schotels on 1 koffiepot met filter. De bovenstaande hoeveelheden worden verstrekt voor een gezin, bestaande uit hoogstens vier personen. Voor grootere gezinnen kan een aanvulling worden gegeven. Het is voorts niet geoorloofd de hierboven genoemde aantallen en artikelen te wijzigen, zoodat men de ser viezen in de standaardsamenstelling moet betrekken. Voor nadere bijzonderheden welke voor detaillisten van belang zijn, wordt verwezen naar de desbetreffen de officieele publicatie GEZIN WEGENS CLANDESTIENEN HANDEL VEROORDEELD, ZWOLLE, 29 April. In Oldenmarkt is blijkbaar nogal wat clandestien geslacht. In de zit ting van heden van den economischen rechter te Zwolle stortden tenminste niet minder dan vier per sonen uit één gezin terecht: de vader, J. Smit. en drie zoons J. M. R. Smit, R. J. Smit, en J. G. Smit. De drie zoons werden wegens het slachten van vei> schillende koeien, ieder veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf; de vader, die gelegenheid tot het slachten had gegeven, werd tot f 100 boete subs. 50 dagen hechtenis veroordeeld. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 30. April. Ondertrouwd 29 April: R. van Hamelsveld en J. Post. J. H. van Driest en E. van Zetten. B. Bos en M. J. A. Tiesselink. C. J. van Poppelen en M. P. E. Giesen. C. J.'A. Janssen en A. van den Berg. J. J. Geyssen en J. G. Houtzager. M. _van der Steen en I. M. M. Nolke. I-I. van der Plaats en J. Kuipers. A. Bijnagte en A. van Wichen. Gehuwd: 29 April: W. G. M Staats en J. G. M. van Esseveld; W. S. A. Kraak en C. M. Leeuwenkamp; W. v, d. Bilt en H. P. Kok; C. Schuiten en J. Goijaerts; P. Schipper en E. Boersma: W C. van Dultemen en L. A. v. d. Niet; J. v. d. Eijkhof en E. J Mobach; J. Roseboom en J. A. den Boer; W. F van Honschooten en C. M. Makkelie; G. Ekelmans en E. Makkelie; C. J. v. d. Steen en M. J. Kroon; A. C. Mohr en M. H. de Gier; T. Terpstra en P. Zonneveld; H. Meijer en M. Blaak; G. J. Besselink en A. M. Weber; G. J. C. Jansen en W. M. Lasschuit; C van Woensel en M. G. Steggink, M. C. L. Rietveld en J. Cramer. Gehuwd: 30 April: G. E. J. Grimmon en I. Jomini; W. J. van Hamelsveld en W. de Boo; G. Vrieleman en C. J. Herwig; W. Beukenkamp er» J. T. M. Ko- nings; J. Roos en R. van der Eijnden; H. Walgemoed en J. G. J. Kuh; M. P. Sillevis en D. Klaasen. Bevallen: 28 April: B. M. Mui-Huizing, d. 29 April: W. K. Florie-v. d. Ochtend, d. J. J. G. Rooijers- Pasman, z. J. B. Kolenbrander-Schreuders. z. C. van de Kerkhof-Beijerbergen van Henegouwen, z. J. Boelé-Kamp, z. 30 April: H. Tuzee-Riemersma, d. G. H. Lam-Dieck, z. W. van der Woude-Reijns, d. C. N. Clemens-Smid, d. Overleden: 27 April: T. Roozendaal, 61 j., Vreden- hofstraat. 28 April: A. Braber, 77 j„ Pegasusstraat 29 April G. Eleveld, 76 j., Wouwermanstraat. 1 8e THEE KING HA1GHTON CO. WETTIGE PHEMIELEENING 1912 3e KLASSE, 3e LIJST, THEKKING VAN DONDERDAG 30 APRIL 1942 HOOGE PHEMlEN: r ïooo:— ïsoi r 100 6457 11806 PREMIËN VAN 45.— 2 183 218 286 370 572 889 1022 1085 1410 -1470 1882 2217 2273 2346 2446 2687 2941 2977 3383 3796 3953 4122 4238 4689 4950 5067 5434 5580 5825 6380 6414 e625 6736 6629 6904 7040 7048 7182 7291 7348 7486 7915 7924 8353 863 4 8794 9013 9329 9462 9836 10391 10443 10544 10786 10823 11067 12089 12463 12494 12930 13091 13240 13915 14085 14115 14123 14204 1-4311 14377 14389 14712 14749 15157 15261 15581 15956 16340 16560 16573 17054 17324 17425 17442 17533 17690 17817 18067 18234 18534 18767 18870 18954 19732 19965 20456 20597 ONGECORRIGEERD Verbetering. 3b W«ee. 2e lijst. Premie rsn f45—: 1083 moer rij»? SANTPOORT TENTOONSTELLING VAN SCHILDERSTUKKEN. Van 2 tot en met 16 Mol worderf in het Frans Hals Museum te Haarlem schilderstukken van Ds. R. H. Oldeman tentoongesteld. De opening vindt plaats om 3 uur. okiciesi.t: landbouwmfdedeelïngbN voor de Provincie Noord-Holland. ZEMELEN TER BESTRIJDING VAN EMELTEN. Evenals vorig jaar kunnen land- en tuinbouwers (waar onder ook graslandbedrijven worden verstaan), die be hoefte hebben aan zemelen ter bestrijding van emelten, d«nto als volgt betrekken. Volkttulnders kunnen deze gemengd met Parljsch groen an de zaadhandelaren betrekken, welke door ons bureau van zemelen worden Voorzien en als zoodanig kunnen déze handelarenTIlt aanvragen aan de Afd. Veevoederdistribu tie, Larrdbouwhuls. Alkmaar. De overige land- en tuinbouwers kunnen een aanvraag indienen onder opgaaf van het aantal H A. land en leve rancier der zemelen, bi) hun Plaatselijk Bureauhouder, Ï-elke de aanvragen aan ons kantoor ta Alkmaar zal oorzenden. De bonnen worden dan rechtstreeks vanuit Alkmaar ersfrekt. handel in geregistreerde stierkalveren, Ter vermijding van ernstige contróle moeilijkheden wordt de veehouders, welke een nuchter geregistreerd stierkalf verkoopen bestemd voor andere provincies, me degedeeld dat deze kalveren voor ze aan de markt worden aangevoerd van een registratiemerk moeten zijn voorzien. Alleen wanneer ze aan dc Bedrijfsorganisatie voor vee en vieesch worden geleverd behoeven ze niét gemerkt te worden. Worden ze echter aan een leverlngsmarkt aangevoerd en ze worden daarna voOr het leven dnorverkocht.-kunnén ze niet verder worden vervoeyd omdat ze geen registra- tlemerk bezitten. Vraag dus tijdig mcrklng aan bij den Plaatselljkén Bureauhouder. HUIS SLACHTING. Voorloopig blijft nog steeds de bepaling van kracht, dat het verkrijgen van een vergunning, om een vaTken be stemd voor htiisslachting boven 40 kg. te mogen aanhou den. afhankelijk wordt gesteld, van hel afsluiten van een mesteontraet met het Vee- en Vleesehaankoop Bureau ta 's Gravenhage. Het afsluiten van een contract geeft recht op een huls slachting. indien er voldoende mwvoeder aanwezig is. én indien aanvrager in 1940 of 1941 een varken heeft geslacht. Het vorenstaande houdt dus in. dat thans nog niet wordt overgegaan tot het op ruime schaal verstrekken van huis- sïachtlngs-vergunnlnge:;. voor varkens boven de 40 kg. De contractregeling geldt hoofgdzakélijk voor bedrijven, waar meerderè varkens gemest kunnen worden. Landarbeiders, die gewend waren, om :eder jaar eén varken voor hulssleehüng te slachten, kunnen dus voor loopig geen varken boven 40 kg. houden, indien zij alleen een varken voor eigen hu-.sslachting willen houden. Zoo dra iets naders bekend is. zullen de noodlge berichten ver schijnen. stier k a lvere v. Het zal nu wel bekend geworden zijn. dat de stierkalve ren binnen 1 maand na de geboorte van een identiteits bewijs moeten zijn voorzien, daar men zich anders aan een luchfrechterlijke vervolging bloot stelt. Dit levert geen moeilijkheid op voor dc stierkalveren, ingeschreven ln het stamboek, of de fokveréeniging. Deze worden, indien aan de gestelde eischen wordt'voldaan, zeer spoedig ge schetst. In enkele gevallen wordt overgegaan tot het schetsen en keuren van niet geregistreerde stlerkalvcren. Dit zijn kalveren niet Ingeschreven in de registers van stamboek of fokvereeniging. De veehouder moet dan ook in 1940 of 1941 een dergelijk kalf hebben aangehouden, of aange kocht. wat van een Identiteitsbewijs was voorzien. Der gelijke kalveien mogen uitsluitend worden gebruikt voor eigen veestapel. indien men voorgaande jaren een geregistreerd kalf heeft aangekocht, mag men thans geen eigen geteeld, niet ge registreerd kalf, aanhouden. Voor kalveren, geboren in 1941. welke thans nog niet zijn geschetst, wordt geen identiteitsbewijs meer uitge reikt, Zij moeten zot) spoedig geleverd worden. Wij .ujviseeren de veehouders in hun eigen belang, om eerst na te gaan, of hun eigen geteelde, niet geregistreer de stierkalveren, geboren in 1942 aan bovengenoemde eischen voldoen, voordat zij er toe overgaan om ze aan te houden, schetsing te verzoeken, en de verschuldigde kos ten k f 3.25 te betalen. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. VERBETERING GROENTENPRIJZEN 29 April 1942. Nieuwe groenten: Grossiersprijs postelein per 100 kg. f 41,25; detaillisten- prijs per kg. f 0,52. AANWIJZING VAN HOUT VOOR GENERATORBOEKJES. 30 April. De directeur van het rijksbureau voor hout maakt be kend, dat met Ingang van 1 Mel J042 zonder vergunning is verboden: b. het verkooopen van alle hakhout, voorzoover hiervoor bekendmaking van den directeur van het rijksburëau voor hout. Van 10 Maart 1941 (Nederlandsche Staatscourant van 10 Maart 1941 no. 40) in aanmerking komt om te wor den bewerkt of verwerkt tot brandhout, ook voorzoover het bestemd is tqr Voorziening tn de normale brandhötlt- behoefte van den kooper; a. het verkoopen van loofhout, dat overeenkomstig de niet geldt de dispensatie voor hout, bestemd voor takken bossen: c. het verkoopen van vruchtböomen: d. het verkoopen van alle boerengeriefhout. Ten aanzien van hout. bestemd voor takkenbossen blijft de dispensatie gehandhaafd. Ten aanzien van griendhout geldt het griendhoutbesluif V.V.O. 1942 (Ned. Staatscou rant 17 en 18 April 1942 no. 74). Een vergunning lot hef verkoopen van hakhout, vrucht- boomen en boerengeriefhout zal alleen dan door den di recteur van het rijksbureau voor hopt worden verstrekt, indien aan de bij de kapvergunning gestelde voorwaarden tot het afleveren van afvalhout, geschikt voor de ver vaardiging van hotitblokjes bestemd voor gasgeneratoren, is voldaan, hetgeen moet blijken uit de Inzending van een geteekend copie-contract met de inkoop centrale genera torhout u.a. te Amsterdam over de bij de kapvergunning aangewezen hoeveelheid. - Ten aanzien van voor 1 Mol 1942 verleende kapvergtin- ningen en opdrachten tot gedwongen kap blijven, in zoo verre niet reeds op de kapvergunning het aan de inkoop centrale generatorhout te leveren kwantum afvalhout is aangewezen, dc terzake door den directeur van het rijks bureau voor hout gegeven voorschriften van kracht, vol gens welke aan genoemde inkoopccnlralc per M3, hout moet worden afgestaan: 130 kg, voor eikenhout: 120 kg. voor populierenhout; 190 kg. voor beukenhout; 130 kg. voor lepenhout: 30 kg. voor naaldhoul'mijnhout; 180 kg. voor hout n.a.g,; 120 kg. voor naaldhout van 18 cm, cn op borsthoogte. distributiereoeuxg voor bruikbaar ijzer. 30 April. Het rijksbureau voor Ijzer en staal vestigt er de aan dacht op. dat het koopen en verkoopen en in hel algemeen het gebruiken, verbruiken, bewerken en'of verwerken van bruikbaar ijzer is verboden, indien daartoe geen schrif telijke vergunning is verkregen. Deze vergunningen wor den verstrekt in den vfcrm van toewijzingen, zooals ge bruikelijk voor nieuw materiaal. Voor nadere bijzonder heden worden belanusebenden verwezen naar hun contin gentbeheerders alsmede naar de betreffende vakbladen. DE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. Brieven op advertenties kunnei naaf keuze van den adverteerder aan ons kantoor worden afge haald óf tegelijk met de couran te den namiddag door ons wor den bezorgd Lessen «I BTJWERKBX 1.!. H. B. S. en Mulo en toezicht op hu tewerk 4oor crv. leerares. Er. G 5914 f SPAANS. J. <k- Boer.Rhodo- 4endion.pl. 18 H'stede. Met Mei J'eor piiasits v. 2 leerlingen. jê LXGELsC'H. DULTSCn Opleid. fracti>k-Exa.me:i. \Y. A. Levort. Lorontzplein 1. Tel. 12156. IH1TM HK LlvSSKN gevraagd Om \\vg te Ieerén spreken. Br. m. Prijs G 5911 Personeel gevraagd Voor Huishouding tl Gevr. v, direct een FLINK «ElAtÈ in Chr. gezin. Dalttlaaa» no. cos. V FLINK F HULP gevr. liefst oudere in klein gezin. 2 pers. Mo- lén-fterstroa? 31. <iff jIfasje direct gevraagd, goed non, gezin 2 pers. Café. Rijksstr.. weg 4 33 H.-N. i 4 WERKSTERS gevr. voor 's «wonde voor kantoor. Schotersin S*\ 9. 4 NETTE WERKSTER gevr., D. of Vr. geh. dag Zaanenlaan 127. 4 FLINK MEISJE gevr. voor d. of d. en n. g. k. w. en k. verelscsht liefst R.-K. Mevr. Fundke. Rljks- «rsatweg 77. 4 NET MEISJE gevr. v. 9-1 u. in foz. z. k. 's Zondags vrij. Rijksstr, Kftg 173, EL-N. Gevr. nette zelfs>f. DIENST BODE v. d. en n. Zeestraat 41. Beverwijk. tS Gevr. fl. WERKSTER 2 x p. ran S)-2. Kleverparfcweg 15)5. FLINK MEISJE gevraagd, leeftijd 16 jaar, van 8-2 a. Aan melden na 6 uur Warmoesstr. 9. óf Voor' spoedig gevr. ged.ipl. of ongedipl. VERPLEEGSTERex tern, Gerof. in moeder- en kin dertehuis. Zij dóe mot kraanWorz. goéd op de hoogte'zijn geheven te schr. Tevens volontaire gevr.. of zij die goed mét kindkunnen omg. Silaris natter overeen te komen. Br. G 6023 SLAAPWACHT gevr. bij oude dame. extern. Br. G 6024 >4 WERKSTER gevr. v. heele of halve dgn. Leidsche-vaart 14. Gevr. v. d. NET MElSjE v. i. goed loon en beh. Liefst d ree'.. Br. G 6021 Gevr. NET MEISJE. Wasscte rij Slenders. Scheopmakcrsidijk 59 Gevr. een NET MEISJE 8.30- 20 uur. Zondags vrij. Mevr. Bosse. Begastraat 5. Klever.park. 4» Gevr. nette WERKSTER. Dr. Kuiperslaan- 29. Veteen. Gevr. een nette HUISKNECHT voor dag en nacht. Bloemendaal- scheweg 163. B'ocmendaa'. NET R.-K. DAGMEISJE OF WERKSTER gevr. Jud. Leyster straat 19. Gevr. JONGE WERKSTER, 3 dagen per wéék S.30-4.30. Wuste- laa.n 47, San-tpóort-Staition. Reis geld wordt vergoed, te JONGE WERKSTER gev Zaterd. van 9-5. Weill en Zn., Barteljorisstr. 26-28. te FLINKE WERKSTER gevr. in slagerij. Aanm. van Róode, Bin- nenweg 185. Heemstede, te Gevr. FLINK MEISJE 18 17 J. van 5Ï-2. Prins HerrSiriktean 90. Overveen. te NETTE WERKSTER gevi d. p. w. Kampervest 7 rood. te Gevr. FLINKE HULP IN DE fiUISH. Leidsoheplein 5. NET BURGERMEISJE ge_ vraagd voor kamerwerk bij 2 Da mes. Dipsdag v. S.30-4.30. Aanb. tusschen G en S uur Konlnglnne- eg 93, Haarlem, te Gevr. in kl. gezin NET MEIS- 3. dag Goed loon en goede beh. Reiskosten worden vergoed, W. de Zwijgerlaan 23, Santpoort, te Gevr. .zoo spoedig mogelijk NET MEISJE voor den dag of dag en nacht. Crayenestereingcl 27. Heemstede. te Flinke jonge WERKSTER gevr. voorkeur Md. on Dd. van -2 uur. Goed loon. Hyacinten laan 49 b. d. Zijlweg. te Gevr. een DAGMEISJE v. g. g. an 9-4 uur. Zondags vrij. hoog !oon of een werkster voor Maan dag. WoCYisdng en Vrijdag. Mevr. Kok, .T. v. Bovenst r. 13 Pst ode. te FLINK METSJE gevraagd 16- 18 jaar 8.30 tot 3 uur. flink loon. Kleverparkweg 12. boek Tet'e- rodestraaf. te FLINKE NOODHULP gevr. v. d. of v. d. e. n. v. maand Mé!. Zandv. Al-ee 45. Heemstede, te Gevraagd voor de ochtenduren een NET MEISJE in gewin van 2 personen. Val ken burger laan 45. Heemstede. Zondags vrij, te Voor direct gevraagd een NET MEISJE 29 en 21 j. met huiselijk verkeer bij Klein, Kost- verlorenstraaf 62. Zandvoort. te Wordt gevr. voor direct DIENSTBODE van 8-3. Hoog loon. Kaiser. Tx>rentzkaAe 239. te FLINKE W ERKSTER gevr. 2 dagen p. w. Wagenweg f90. te JONGE WERKSTER gevr.- 8.30-12.39 u. v. S'.ingelandtlaan 15. Heemstede b'j te FLINK MEISJE gevr. Zond. en Woensd, vrij in kl. gezin v. g. g. v. of werkster, meermalen per wéék vviih.pank li, Haarlem, t. o. Ha- zepaterslaan. te Gevr. NET MEISJE van 8.30- 2 uur. Meerdere hulp aanw. Ke naupark 26. te IIUISH. HIEP gevr. morgen uren. v. d. Meal en. Buiten rusdaan 2, Haarlem. Voor Bedrijf te HOYDMERSLEERLfNG ge vraagd. Rijksstraatweg 4-29. van 6-7 uur. te M \NGEIjSTER gevraagd en Strijkster voor 4 dagen por week W'aa-joherij „Houtkamp" Z. Bui ten Spaarno 36-38 te COST U U>1 VAK. Gevraagd: eenige zelfstandige naaisters. Mui- son. Drlessen. Gaethudssbigel 18. Haarlem te STRIJKSTER leerling s'ri.ik- «lor en rnangeteter gevraagd. Fa. D. W\ Rookmaaker en Zn. Scf\ag- che'straat IS. Haarlem, óff Gevr. actieve en beschaafde DAMES EN HEEREN voor bui tendienst, Volledige sollic. onder G 6079. Op NotarLuknntoor wordt een mannelijk JONGSTE BEDIENDE gevraagd-, leeftijd 14 of ls Jaar. Br. G 1078 te HEERENKAPPERGevr. be diende, goed konn. knjpryén en scheren. Hoofdsir. J96. Santpoort, te FIETSKNEOIIT gevr. Niet he_ noden li j. Aanmelden tusschen 5-6 uur. Sporthuls Haarlem. Groote Houtstraat 123. te LEERLING-NAAISTER govr. voor ochtenduren. Rijksstraatweg no. 225. te JONGEN gevr. 16 a 17 jaar. hoog loon. Ruyzenaars Bloemen magazijn, Heemstede. N te Gevr. JONGEN pT.m. 15 J. Amstcrda-meche Rijtuig Mij. E:s- wootsïaan 3. O vérveen. Aanm. 's av. tusschen 5 en 6. te FL. s'CTfïT.DERSJONOKN gé. vrangd ea. 15 j. Aanb. m. opg. van godsd. enz. G $067, te JONGSTE BEDIENDE gevr. voor kantoorwerkzaam'heden. C. G. van Tubergen's ESoemftxrtlen- handel. Koninginneweg 86. HrJ. Aanmelden 's av. v. 6.30-7.30 u. te Gevr. STOFFEERDER en ver gevorderd leerling. Resedastr. 1. te VRL. KANTOORBEDIENDE govt-. Dipl. steno en typen ver- eischt. Pers. aanm. m. aifschr, get. Xoritox. Verkoopkan-foor, Zandv.laan S. Heemstede, te LOOPJONGEN gevraagd. Aan melden Zijlstraat S7A. te Werf Conrad en Stork Htjsch X.V., Haarlem, vraagt een JONG STE BEDIENDE (VR.) voor Zchte kantoorwerkzaamheden. Uitsluitend schriftelijke sollicita tie» bev. leeftijd, opleiding, af schrift schoolrapport aan het kantoor der X.V. te Goeman®' Puddingpoederfa- briek X.V. Raadhuisstr. 2, H.-X. Wij kunnen nog eenige NEPTE MEISJES plaatsen op onee ver pak kingsafd. Directe Indiensttr. te FLINKE LOOPJONGEN gevr. v. g. g. v. Opzeeland. Zijlstraat 24-30. Haarlem. te Wasscherij „Kleverpark." Sant. poorberstr. 41. vr. voor z"n afd. fijn wasscherij BESTELLER. Liefst boven 50 jaar. te Voor terstond gevr. een prima vakkundig SCHOENMAKER ge heel zelfstandig kunnende wer ken. Hoog loon. Schoenmakerij .^Perfect". >H. v. Gelswjjk en Zn.. Keizerstraat 5. te Flinke MEISJES en LEER LINGEN gevr. Wasscherij ..Bosch en Vaart". Brouwersvaart 24. te Gevraagd- JONGST^ KAN TOORBEDIENDE. niet ouder dan 14 Jaar. Br. G 6061 te Fijnwasscherij Haak, Mr. Cor- neMsstr. 33-35, na 5 uur Ieper.laan te H.TÏ. KAPPERS. Nette leer ling. vergev. of aank. 2dé bed, ge vraagd. Werktijd tot 7 uur. FIo- resstraat 3-Ijl. 5. BI'daal. vr. MAXGELSTERS, STRIJKSTERS on nette MEIS JES. te Restaurant vraagt fünke VII HULP 3j jaar of ouder, in- of extenp. flink loon. Br. G 6959 te Atelier Texta VRAAGT: naai sters, aaivk. naaktere, kettolaar- ster-s en leerl. kettelaarsters De be gin'.oonen zullen zoo gunstig mo gelijk gesteld worden. Gelegen heid tot het gebruiken van bon- looze warme maaltijd. Aanm. Zijl- weg 156, Haarlem (ingang door het hek). Maandag en Dinsdag v. 2-4 uur en van 6-S u. n.m. te LEERLING-MONTEUR ge vraagd. „De Stofzuiger Centrale'" Hegeman. Ged. Oude Gracht 52 WERKSTERS gevr. v. h schoonh. van kantoren, scholen etc. Aanm. Nassaulaan 32. te JONGEN gevr. leeft. 16 a 17 j.. R.-K. v. Rljwiolbedr. Liefst Ainb.school door!. E. v. d. Veldt. Rijwielhandel. Nieuweweg 8-9 Verf. Zornervaart bij Haarlem, te Gevr. NETTE JONGEN, kunn. fietsen 15-16 j. Ajnsterda:nsche- aart 186. 4 Op een fabrickskantoor een FLTXK MEISJE gevraagd, vlug kunnende typen. Br. G 6953 te HAL KAPPERS. 2e bed. ge vraagd. g. k. lc, en «oh. .T. Leou- werlk, P. Krugc:st%at 14. Personeel aangeboden Voor Huishouding te B. z. a. voor direct NET MEIS JE voor dag en nacht. Liefst omg. Haarlem. Br. G 6017 te B. z. a. HUISNAAISTER te Zand voort. Br. G 6988 te NET R.-K. BUITENMEISJE keukenmeisje en alle andere voork. werkzaamh.) zoekt betrek king, liefst te Haarlem, v. d. cn n. met beslist goede behandeling. Br. Gr 60 S6 te NET MEISJE oud 19 jaar. Ned. Herv. uit den «burgerstand, b. z. a. als hulp in de huishou ding. Wil gaarne als huisgenoot© behandeld worden (intern) Br. onder ietter B. 12 bur. .Hoofd- dorpsche Courant" Hoofddorp. Beeoh. eenv. fl. JUFFROUW' middelt). 1. N. Herv. gezond net oorkomen z. jii. als huishoudster liefst bij Heer alleen of klein gez. Brieven G 60S5 te WERKSTER 32 jaar. h. r. a. f 2.50 van 05 trar. BerT-rheMe- straat 12. 0 JONGE WERKSTER b. z. a. oor Dinsdag, Woensdag, Vrijdag liefst heele dagen. v. g. g. v. Br. G 80S3 Voor Bedrijf te B. z. a. RAKKER in bézit van zeer goed rfjwie'i. ook genegen an dere werkzaarrvh. to verrichten Brieven G 69S9 Huizen gevraagd te Nette jongeVu! zookon tegen begin Juli een ontrem. JËTAGE of GE». VAN WONING. R b ven O SSS1. Oep. dame m. 3. vr, zoo sp. mogelijk WONING Of vrij BO VENHUIS. f 30—f 49 p. m. Br. G 5880 Huizen aangeboden te BOVENGED. VAN HUIS te huur, prima st. bev. 3 kam. rijc keuken en fl. bergzolder v. 2 a 3 pers. Br. G 5915 Kamers gevraagd te Gevr. ruimo gestoft. ZIT-SLP.- K AA IER met flinke kasten. Vrij keukentje of gebx. yan keuken v. dame alleen, Br. 5923 te Besch. dame h. b. b. h. vraagt rostoff. KAMERS b. voork. rir, :s. of inwoning 1. dame alleen. Br. G 591S te l rg echtpaar z. ETAGE OF GEM. ETAGE voor direct te be trekken. Brieven O 5921 ZIT- SLAAPKAMER gevraagd met gas f 3.50 per week. Centrum. Br. O 5920 te Dnrrm zoekt gom. ZÏT-StLAAP- K AMER o. h. zuiden m. pens. of event, gobr. v. keukon. Omtrek Baan. Kl. Houtweg. Brieven met ijsopgaaf G 5919 te Not Ned. meisje zoekt ZIT- SLAAPKAMER. Br. G 5917 te Jongelui, 4 jaar getrouwd, geen kinderen, mangehoelcn dag af- vozig. zoeken ongemeub. KAMER EN SUITE roe: en/of keuken of gedeelte van huis of vrij huis, zoo spoedig mogHijk Wegens verplaatsing. Tel. 120S4. Brieven G 5916 Kamers aangeboden 4 Gcmoub. ZIT-SL.K. to huur m. ponsion. Rijksstraatweg 501, H.Nf te KAMERS agb. m. of z. huls. vork. Bijzondér gesch. v. dames, geen beroepspons. Brieven G 1924 te TE HUUR: goed gemoub. zit- staapkamer. tftlof. bad aanwezig. Nieuwe Gracht 76. te To hr. aangeb. vrije MIDDEN-» ETAGE b. d. Hout v. 1 of 2 da- s m. st. cn k. gel. Br. G 5929 te Aangeboden op moolen stand te Aerdenhout 2 zonnige KA MERS m. gebr, v. keuken in zeer beschaafd milieu, vlak bij station en tramhaKe. Br. G 5928 te Gem. SLAAPKAMERTJE te huur. Brouworapleln 13. te TE HUUR: gem. 2 p. zttk., s!.k. en keu'k. met gas. elecira. vast® wasoht. 6ij bu.9h. lö m. v. st. bosoh m. st. te Santpoort (aorpY f 4.6 tp. m. Br. G ÓWfi

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 3