Flitsen Roei- en Zeilvereeniging Het Spaarne. Wat is en wat wil de Volksbeweging? „Meer en Bosch" weer „Meer en Bosch". ..Meer en Bosch" is weer „Meer en Bosch"! Vroeger waren met dien naam samenge- weven daden van Christelijke naastenliefde en zelfopoffering, maar toen zijn er, helaas, jaren gekomen waarin diezelfde naam met afschuw werd uitgesproken, omdat toen al leen sprake was van plagerij, gewelddadig heden en andere leelijke menschonteerende dingen. Gelukkig is het oude nu weergekeerd! Opnieuw is de inrichting in bezit geko men van de Christelijke vereeniging tot verpleging van lijders aan vallende ziekte. Toen in begin van 1942 de inrichting ge sloten werd, omdat bestuursleden, genees- heeren en verplegend personeel zich tegen den opgedrongen N. S. B.-invloed keerden, werden de 600 patiënten elders onderge bracht. De geneesheer-directeur Dr. B. C. Ledeboer werd gevangen genomen, evenzoo de besturende broeder en het geheele be stuur. 5 weken werden allen vastgehouden. In dien tijd hadden de N. S. B.-ers, met de hulp der Duitschers, op „Meer en Bosch" een nieuwe verpleeginrichting voor epilep tici geopend. J. Dozy, arts, trad op als ge neesheer-directeur. ds. P. W. Foeken was voorzitter van het bestuur. Op een hoog peil heeft die inrichting niet gestaan. Toen dr Ledeboer uit de gevangenis kwam. stuurde de nieuwe geneesheer-directeur de politie op hem af om te weten te komen welke ge neesmiddelen aan de patiënten gegeven moesten worden! De electrische motor werd uit een der belangrijkste apparaten voor onderzoek van patiënten gesloopt om er gramofoonplaten mee te draaien! De N. S. B.-inrichting heeft het dan ook nooit verdei gebracht dan 100 patiënten, dus 1/6 van het vroegere aantal. Elk jaar werd een tekort gekweekt van f 70.000 op de exploitatie rekening. De N. S. B.-ers en de Duitschers hadden vergaande plannen met „Meer en Bosch". Het moest het centrale punt worden voor de behandeling van de epileptici in heel ons land. en dan natuurlijk in den Nazi-geest. Zij hebben evenwel geen tijd gehad om die plannen uit te voeren, want de N. S. B.-ers werden op hun beurt uit „Meer en Bosch" door de Duitschers verdreven. Zij moesten evacueeren en konden met slechts 25 patiën ten in een villa blijven zitten. De verzorging der patiënten moet te wen- schen over gelaten hebben. De melkboer moest eiken dag melk bij de bestuursleden thuis brengen die geleverd werd op zieken bonnen van de patiënten. Op elke vergade ring kregen de bestuursleden bovendien een pak met levensmiddelen mee naar huis. Toen is de Hollandsche S. S. op „Meer en Bosch" gekomen. Die S.S.-ers hebben er gestolen als raven! Den laatsten tijd voor de bevrijding was er een groot lazaret gevestigd. Toen de Canadeezen kwamen vonden zij er 500 gewonden. Tijdens den oorlog is er door dr. Ledeboer en zijn helpers steeds contact onderhouden met de oude patiënten, waarvan een groot deel thuis verpleegd werd. Er was in stilte een heele Nazorgdienst georganiseerd. Twee dokters en 6 broeders trokken het land door om de patiënten te bezoeken, te maken dat zij de geneesmiddelen kregen die zij noodig hadden en ook andere hulp en verzorging. Toen „Meer en Bosch" begin Mei opnieuw betrokken werd, is alles in zeer desolaten toestand gevonden. Maar allen hebben met energie de handen uit de mouwen ge stoken. En doen dat nog! De inrichting is weer bewoonbaar en er zijn al weer 60 pa tiënten. Eiken dag komen er meer, want „Meer en Bosch" is weer een „thuis" voor velen. Voorloopig wordt „Bethesda-Sarepta" aan de Hazepaterslaan niet in gebruik genomen. Nu worden op „Meer en Bosch" zoowel mannen als vrouwen verpleegd. De inrich tingen van de Vereeniging stonden steeds op hoog peil en verrichtten belangrijk pioniers werk op het terrein der verpleging en gene zing van epileptici. Geneesheeren, verple gend personeel en natuurlijk ook het op nieuw opgetreden oude bestuur, willen alles doen om daar ook in de toekomst naar te streven. PIANORECITAL HENRIëTTE BOSMANS Wegens de overgroote belangstelling bij haar eerste optreden, zal mevrouw Hen- riëtte Bosnians nog een pianoavond geven op Zaterdag 21 Juli in den Stadsschouw burg te Haarlem. Het programma bevat werken van: L. v. Beethoven. S. Rachma ninoff, E. v. Dohnanyi, Cl. Debussy, M. P. Moussorgsky, M. Tarenghi en G. H. G. van Brucken Fock. Oproep Opsporingsdienst. De zuivering verloopt nog steeds niet zoo vlot als de autoriteiten wenschen en zij wijten dit aan de te geringe medewerking, welke van de zijde van het publiek wordt ondervonden. De tribunalen en de bijzon dere gerechtshoven zullen alleen kunnen gaan oordeelen, wanneer zij over voldoende bewijsmateriaal beschikken. Zoolang dat er niet is kan niet gewerkt worden. Daarom doet de Pol. Opsporings Dienst een drin gend beroep op allen om, ook over de niet- zware N. S. B.-gevallen enz. haar mededee- lingen te doen en speciaal ook over bedrij ven die voor de Duitsche weermacht heb ben gewerkt. UIT HET HAARLEM SCHE POl XT1ERAPPORT. In den nacht van Dinsdag op Woens dag is ingebroken bij een rijwielhandelaar op de Gedempte Oude Gracht. De inbrekers hebben een ruit van de winkeldeur uit de sponning gelicht en die voorzichtig op straat gezet. Zij werden echter gestoord. Met mede neming van een rijwiel en met achterlating van een paar zwarte lage schoenen hebben ze toen de vlucht genomen. Op het terrein van den voormaligen schouwburg aan den Jansweg heeft de po litie eenige mannen aangehouden, die al daar bezig waren hout te zoeken. De politie kwam tot de ontdekking dat het gebouw zoo langzamerhand in een ruïne wordt her schapen. RADIO-AMATEURS IN HAARLEM EN OMSTREKEN. Te Haarlem is een vereeniging van radio amateurs opgericht. Evenals in meer plaat sen in ons land, zijn ook hier de leden van de vereenigingen de N.V.V.R., N.V.I.R. en V.U.K.A. samengebracht. Binnenkort zal nu tusschen de verschil lende gevormde afdeelingen in den lande en de besturen van de genoemde vereeni- gingens contact worden opgenomen, opdat zoo spoedig mogelijk tot oprichting van één nieuwe landelijke vereeniging kan worden overgegaan. Het bestuur van de afd. Haarlem is als volgt samengesteld: L. J. v. d. Tooien (PAoNP), voorz.; J. H. Dirkshoorn, secr., Veenbergstraat 11 Haarlem-N.; L. J. J. Duzee (PAoLDZ), penningm.; C. L. Emme- riks (PAoEM) en M. Smit (PAoLR). GUIDO Dl SAVELLI Dinsdagavond hield Ds. A. R. de Jong in het gebouw van de Remonstrantsche Gemeente aan de Wilhelminastraat een voordracht van een door hem zelf geschre ven tooneelstuk. Dit psychologische stuk, Guido di Savelli geheeten naar den hoofd persoon, speelt in de dagen van Cola di Riënzo, de eenige historische figuur die erin voorkomt. Het behandelt de strijd om geestelijke vrijheid in de opkomende renais sance, het jaar 1347. Dit stuk is aanmerke lijk beter dan „Opnieuw in de catacomben" hetwelk een week geleden werd voorgedra gen. Ds. de Jong slaagde erin, mede door zijn uitmuntende voordracht, deze periode leven in te blazen. Het is echter door de lengte van sommige betoogen twijfelach tig of het stuk op het tooneel vrij van starheid zal blijken. VERKEERSVEILIGHEID Als een gevaar op den weg wijst men ons op de militaire auto's, die dikwijls met los- wapperende zijzeilen voorbijsnellen. Ook komt het voor. dat de militairen „snijden" Vaak zal het goed gaan, maar als het eens verkeerd gaat? BONNEN BIJ VERBLIJF ELDERS. De directeur-generaal van de voedselvoor ziening maakt bekend, dat zij, die zich uit de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht naar een der overige provinices begeven, zich op de hieronder aangegeven wijze van levensmiddelen in die provincies kunnen voorzien. Wanneer men een korten tijd zoodat ruiling van bonkaarten niet noodig is buiten een der genoemde pro vincies wenscht te verblijven, moet men zich tot den distributiedienst van de ge meente waar men in het bevolkingsregister is ingeschreven, wenden ten einde aldaar zooveel van de geldig verklaarde bonnen der M.G. kaarten te ruilen tegen rantsoenbonnen, als men aanneemt dat men gedurende zijn verblijf buiten de genoemde provincies zal noodig hebben. Men moet kunnen aantoo- nen, dat men op reis gaat. De rantsoen bonnen voor voedingsmiddelen, zeepsoorten en tabak, welke in het westen des lands worden uitgereikt, zijn geldig in het geheele land. Zestigjarig bestaan. Vandaag bestaat de Roei- en Zeilvereeni ging Het Spaarne zestig jaar. Zij verkeert in de gelukkige positie, dit jubileum te kunnen vieren met een zeer groot ledental (ongeveer 700), in het bezit te zijn van een mooi clubgebouw en een buitengewoon mooie en groote vloot en zich te kunnen verheugen in een volkomen gezonde finan- cieele positie. De bezettingstijd, die de Am- sterdamsche roei vereenigingen zelfs van hun clubgebouwen beroofde, die werden ge sloopt, heeft Het Spaarne geen materieele nadeelen bezorgd. Het is er zelfs sterker uit te voorschijn gekomen dan het voor den oorlog was. De eerste levensperiode der vereeniging, toen nog een klein clubje, was nogal bewo gen. Veel interne conflicten deden zich voor. Toen er in een noodlottig jaar nog maar 35 leden waf en, werd een liquidatie commissie ingesteld. Maar gelukkig werd <ie opheffing vermeden. Het eerste tehuis van de vereeniging was een klein gebouwtje tegenover de Friescht Varkensmarkt. Later bewoonde zij een oude drijvende loods, van Nereus overgenomen, die eerst bij het Phoenixterrein en later bul ten de spoorbrug, ongeveer tegenover de fabriek van Droste, aan den wal géfrieerd werd. Dit primitieve geval leverde nogal wat incidenten op. Eens sloeg het tijdens een storm los van zijn meerpalen en stak het Spaarne over. Een andere maal zonk bet bijna tijdens een onderlingen wedstrijd, omdat het overbelast was met leden en belangstellenden. Tn 1912 bouwde de vereeniging haar eerste eigen gebouw, weer op dat punt vlak bij het Phoenixterrein. Haar ledental streg tot 200, in latere jaren tot 300. nadat in 1917 ook damesleden waren toegelaten. Zij ging meer aan wedstrijden meedoen, ofschoon het toerroeien altijd de meeste leden zou bezig houden. De zeilsport werd in haar activiteit nimmer nummer één; zeilvereenigingen namen die taak op zich. Bij Het Spaarne bleef roeien de hoofdzaak. Lang duurde het verblijf bij de spoorbrug niet. Toeneming van de binnenscheepvaart en van het gebruik van loskaden naast de vereeniging benarden haar positie. Het toenemende ledental eischte ook een grooter gebouw. Tenslotte werd het besluit genomen, naar het Zuider Buitenspaarne te verhuizen. Op Heemsteedsch terrein, vlak bij de ge meentegrens met Haarlem, werd in 1927 het mooie nieuwe clubgebouw, dat nog steeds dienst doet, feestelijk geopend. Weer volgde een sterke stijging van het ledental, dat tot ongeveer 500 opliep. In later jaren liep het tot 350 a 400 terug, maar na 1940 kwam een nieuwe groote toeneming. Na 1927 nam de bloei van het raceroeien sterk toe. Het begon met het behalen van het Nederlandsche kampioenschap in skiff door Ir. Th. P. Tromp, den nu pas afgetre den Minister van Waterstaat, die sinds jaren voorzitter van den Ned. Roeibond is. Andere Spaarne-skiffeurs onderscheidden zich bij zonder, zoowel in skiff als in double-scull. Wij noemen H. Cox. die vele jaren lang overwinningen behaalde (met Dr. P. D. Tim mermans het kampioenschap in double- scull in 1928), Timmermans (kampioen in 1931) en Ir. Tj. de Vries (kampioen in 1933). In totaal won Het Spaarne zevenmaal een kampioenschap van Nederland, waaronder eenmaal de twee met stuurman en eenmaal de vier met stuurman (1928). In de eerste oorlogsjaren steeg het gehalte van het giek roeien onder leiding van den zoo betreurden coach J. Nienhuis. die in 1943 door de Duit schers werd gefusilleerd en bijzondere suc cessen werden behaald o.a. door het winnen .van het Amstelkampioenschap. Het Spaarne heeft veel te danken aan den «erevoorzitter Willem Dyserinck en aan velen die het in den loop der tijden met Inzicht en gezond beleid bestuurden. Namen als J. de Breuk Lzn. (dertien jaar lang voor- zitter), B. W. de Kanter, H. Everard, G. H. Kaars Sijpesteyn, dr. E. A. Kreiken, H. Meijer, L. Mol ij n en uit de oudste tijden namen als die der Peltenburgen, Couvée en Jacobs (deze laatste is de eenige nog levende oprichter) zijn onafscheidelijk aan haar historie verbonden. DE BEVRIJDINGSFEESTEN In het Leidsche kwartier werd gisteren onder medewerking van de muziekvereni gingen Euphonia en Apollo een gecostu- meerde optocht gehouden, die een groot succes is geworden. Ook 's avonds werden de costumes gebruikt bij de verschillende volks- en sportspelen. Om half tien vond er een muzikale rondgang plaats, waarna er nog een aantal vermakelijkheden waren. De groote poort aan den ingang van de Leidsche straat met in bloemenletters „Vrede" en zijn electrische verlichting, maakte een buitengewoon aardigen indruk. De Spiegelstraat, waar vanmiddag de bevrijdingsfeesten worden gehouden, was op een buitengewoon aardige wijze door de bewoners versierd. Een waardige entourage voor dit feest. Ook de bewoners van de Witstraat, Haasstraat en omgeving, die de zer dagen het bevrijdingsfeest vierden, had den veel werk van de versiering gemaakt. Het buurtcomité Niéuwe Gracht tot en met de Bolwerken en Spaarne tot en met den Kinderhuissingel viert feest op 31 Juli en 1 en 2 Augustus. Het begint met een wij dingsavond, waar twee sprekers optreden, afgewisseld met koraalmuziek en zang on der leiding van Nico Hoogerwerf. Ook wordt een herdenkingsboom geplant. Verder zijn er een kinderaubade, een gecostumeerde kinderoptocht, enz. PLECHTIGE HERDENKING GEVALLENEN Door een comité, hetwelk voor de Voge lenwijk en de Rivierenbuurt in Haarlem-N. de bevrijdingsfeesten heeft georganiseerd, werd aan den vooravond van deze feesten Dinsdagavond een doodenherdenking ge houden aan de Jan Gijzenbrug. Door het zangkoor „Te Deum laudamus" werden lie deren gezongen, terwijl het muziekcorps zijn medewerking verleende. Ds. H. Plag- gemars bracht in zijn toespraak naar vo ren, dat wij niet alleen hen die op deze plaats hun leven lieten hebben te herden ken, maar ook de vele duizenden landge- nooten die elders den dood vonden. Want aan hun offer danken wij onze vrijheid. Op deze plaats, aldus Ds. Plaggemars, werd daags na de bevrijding dit houten kruis geplaatst; het hakenkruis was verjaagd, daarvoor kwam het Christuskruis, in went licht wij dienen voort te leven. Nadat het koor had gezongen, o.m. „Libera me", speelde St. Caecilia het „Wilt heden nu treden". Door twee meisjes werd namens de beide wijken een prachtige krans op de herdenkingsplaats gelegd. Druk bezochte vergadering in de Gem. Concertzaal. Drie sprekers hebben gisteravond in de door de Nederlandsche Volksbeweging in de Gem. Concertzaal belegde openbare verga dering het antwoord willen geven op boven staande vraag. Uit het drukke bezoek, waar in de vergadering zich mocht verheugen blijkt duidelijk hoe groot de belangstelling in Haarlem is voor de N. V. B. terwijl men daaruit tevens mag afleiden, dat de tijd van lauwheid voorbij is. Opvallend was het groo te aantal vrouwen, dat de vergadering bij woonde. Na een korte inleiding van den voorzitter betrad als eerste spreker de heer J. G. Suur- hoff, lid van het hoofdbestuur, het podium. Nu het oorlogsgeweld verstomd en de feest roes voorbij is, constateeren wij, in welke ontreddering en chaos de mof ons land heeft achtergelaten. Er is in ons land let terlijk niets meer dat klopt, aldus spreker. Het is begrijpelijk, dat er een hunkering is naar den goeden ouden tijd, toen alles van een leien dakje ging. We moeten niet ver geten, dat deze oorlog geen toevallig incident is. Deze oorlog is gegroeid uit de geestelijke, politieke en sociaal-economische verwilde ring, die er voor den oorlog bestond. Nu ligt het nazi-isme onder de puinhoopen der Duitsche steden, maar de bodem, waarop het Nationaai Socialisme groeide, is er nog. Als we deze ontreddering niet de baas kun nen worden, zullen uit dezen voedingsbodem dingen ontstaan, die misschien nog erger zijn dan het nationaal-socialisme. De N. V. B. strijdt voor een geestelijk herstel. Tus- .schen Nederlanders van verschillende over tuiging is een ontmoetingspunt, het z.g. personalisme. De N. V. B. erkent de geeste lijke verscheidenheid van ons volk; zij wei gert echter te gelooven, dat het noodig is, deze verscheidenheid op sociaal-economisch terrein te handhaven. Op sociaal-economisch terrein is niet langer de tegenstelling: kapi taal en arbeid, maar personalisten en anti- personalisten. De N. V. B. predikt een ondogmatisch socialisme. Verder besprak de heer Suurhoff de buitenlandsche en de ko loniale politiek. Hij wees er ten slotte op, dat de N. V. B. geen politieke partij is, die aan de verkiezingen zal deelnemen. Zij kan een voorloopig tehuis zijn voor die duizen den, die nog geen politiek onderdak hebben. Hij sprak zijn vertrouwen liit in de nieuwe regeering. „De Katholieken uit het isolement" was het onderwerp van den tweeden spreker dr. E. Brongersma van Heemstede. Door het programma van de N. V. B. is plotseling een bepaald politiek streven gemeengoed van uiteenloopende partijen geworden. De Katholieken in Nederland stonden vroeger vrijwel ge/soleerd. Toen kwam een tijd, die de leiders van verschillende partijen bij een bracht. Deze kwamen tot besprekingen en daaruit ontstond geen eenheid, maar een dracht. De Katholieken kunnen niet langer hun isolement handhaven, meende spreker; anti-papisme, voor zoover dat bestaat, kan alleen in het leven gehouden worden wan neer de Katholieken hun isolement hand haven. Herstel van Nederland kan alleen komen door samenwerking en om tot deze samenwerking te komen moeten er offers gebracht worden, die echter geen offers van principes behoeven te zijn. Werken we niet met anderen samen, dan dreigt er chaos en dictatuur, dictatuur, die tegen ons Katho lieken gericht zal zijn. Dus niet eerst de kat uit den boom kijken, maar aansluiten, nu! De vraag: „Wat wil de N. V. B.?" komt van alle kanten opzetten, aldus de derde spreker, dr. Emmen uit Haarlem. En is het een neutrale beweging? Uitvoerig beant woordde spreker deze vragen. Dr. Emmen wees op de gevolgen van den oorlog voor ons land. De N. V. B. is zich er van bewust, dat zij een enorme taak op zich neemt. Zij wil die taak op zich nemen in een vojks- verbondenheid van eendracht, rechtvaardig heid en naastenliefde. Het was de zegetocht van het nationaal socialisme, die ons allen een diepen schok heeft gegeven. Gerechtig heid, naastenliefde en waarheid is het wat de N. V. B. wil. Op deze basis willen wij samen bouwen het Nederlandsche huis en als Christenen willen wij medewerken aan den opbouw van een sociaal leven op den grondslag van een Christelijke gerechtigheid. En daarvoor de handen inéén. In zijn slotwoord deelde de voorzitter nog mede, dat a.s. Dinsdagavond in den Schouw burg een vergadering voor de jongeren zal worden gehouden. De mannetjesmensen. Een toren van spierbundels, een berg van vleesch. Een levende krachtcentrale. Lang voor de Babylonische toren in een Balkan crisis ontaardde, moeten er meer van zulke exemplaren hebben geleefd in hun rots holen tegen de snaterende wijfjes gromme lend. Nu verscheen de laatste op een keu ring voor oorlogsvrijwilligers. Zijn verschij ning veroorzaakte opzien onder het manne lijk en opschudding onder het vrouwelijk personeel van de keuringsinrichting. De reus werd in een afgeschut hokje geloodst. Of ie z'n bovenlijf wilde ontblooten. „Kalle Jan Diddel?" vroeg de dokter. „Jawel, meester", baste de mannetjes- mensch. Een lange, donkere haarvacht kabbelde als een ebbende zee over zijn forsche ledema ten. De dokter wierp een vluchtigen blik naar Kalle Jan Diddel, schreef verder, en beval ondertusschen op afwezigen toon „Zeg, doe dat truitje even uit!" Om reclame t,e maken voor de groote Joterij, die ten behoeve van oorlogsgetrof fenen in ons land georganiseerd wordt, zijn prijzen geëtaleerd in 14 winkels te Haarlem. Bij het magazijn „Nederland", Groote Houtstraat 36, bestaat gelegenheid de illegale loten om te wisselen voor gel dige. Hiertoe bestaat tot 31 Juli gelegen heid. Niet-ingewisselde lóten vervallen na dien datum. Dinsdagavond 24 Juli zal Jhr. dr. V. H. van den Bergh een causerie met licht beelden houden in de Leeuwerik, Kruis straat te Haarlem, over Curasao, het eiland in de Caraibische zee. dat en door de prach tige natuurlijke haven èn door de gewel dige petroleumindustrie van zoo'n groot belang was en nog is. De heer J. P. G. Kok, hoofd district B (Voorwegschool) van de centrale keuken te Heemstede, ontving van den heer Walter Ekman, gedelegeerde van het Zweedsche Roode Kruis een brief, waarin dank werd betuigd voor de geïllustreerde hulde, welke de cliënten van de keuken hem deden toe komen, naar aanleiding van de door het Zweedsche Roode kruis in de maand Maart geschonken warme maaltijden. Bij koninklijk besluit is aan den heer C. M. Moolenburgh te Heemstede, hoofd inspecteur van 's rijksbelastingen, hoofd van de inspectie te Haarlem. Ie afdeeling, op zijn verzoek eervol ontslag uit 's rijks dienst verleend. De Haarlemsche Vereeniging tot be strijding der tuberculose kreeg van een on bekende f 1000. Een welkome gift in dezen tijd nu zooveel gedaan moet worden ter bestrijding van de tuberculose. 100 briefjes van f 10 waren in een enveloppe in de bus van het Consultatiebureau gedaan. In de Begijnhofkapel te Haarlem spreekt Ds. G. W. van Deth over „Gerech tigheid". Medew. verleenen To Kion en P. Chr. v. Westering. Opnieuw ls de dienst der N.Z.H. op de lijn SchotenHeemstede wat uitge breid. In den namiddag zijn er eenige diensten bijgekomen. De laatste tram ver trekt nu van het Soendaplein om 17.52 uur en van Heemstede om 18.29 uur. Passagiers uit Heemstede en Haarlem mogen ook van de beide laatste diensten uit Leiden gebruik maken. Deze vertrek ken resp. om 19.29 en 20.29 uur uit Heem stede. SPORT ATHLET1EK. Gunder Haegg veroeter- de bet wereldrecord over 1 mijl. dat sedert 21 Juli van het vorig jaar met een tijd van 4 min. 1.6 sec. op naam stond van zijn landgenoot Arne Andersson. met 0,2 sec. en bracht het op 4 min. 1.4 sec. Sedert 1942 is dit wereldrecord vijfmaal door beide athleten verbeterd. VOETBAL. RCH kwam Dinsdagavond in het veld tegen een voetbalploeg van de Royal Artillery en won met 20. De wedstrijd, welke Zondag a.s. te Ko penhagen tusschen het Ned. Bondselftal en Denemarken zou worden gespeeld is voor loopig waarschijnlijk tot half Aug. uitgesteld. SCHAKEN. In de eeregroep van de schaak-zeskampen te Amsterdam werd Dr. M. Euwe met 4 1/2 p. no. één, C. Prins no. 2 met 3 punten. HONKBAL. Zaterdagmiddag a.s. wordt in het Heemsteedsche Sportpark o. 1. v. Jules Kammeijer een demonstratie-honkbal wedstrijd tusschen twee dames-teams ge speeld. Het betreft hier een tusschenvorm van honkbal en het Canadeesche soft-ball". HONKBAL. Een EDO-Scho ten-com binatie speelde Dinsdagavond een wedstrijd tegen de bekende 2e Canadian-selection ploeg uit Amsterdam. Onze stadgenooten wisten met 117 te winnen. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 17 Juli 1945. BEVALLEN: 16 Juli, W. C. van Gend— Versteeg, z.; S. Wernik— Feenstra, d.; E. JanssenGodefrooij, z.; M. A. Goossens Sengers, z.; H. A. van SabbenKedde, d.; M. Hesselsde Groot, z.; 17 Juli, G. C. Kromhout—Vlaarkamp. z. OVERLEDEN: 13 Juli, D. Krevervan der Mark, 80 j., Lorentzkade; 14 Juli, J. F. H. Questro, 60 j„ Kweektuinstraat; A. van Ben- tem, 22 j„ Gasthuisvest; H. M. GlasLange, 74 j., Zuidpolderstraat; 15 Juli, I. M. E., 11 m.. d. van H. J. B. van der Meij, Graaf Willemstraat; J. J., 3 m., z. van G. Stam, Kamperlaan; C. SchoutenLanda, 67 j.. Pe- pijnstraat; R. H. Posthuma, 75 j., Klever- laan; 16 Juli, A. C. de GraaffRitz, 89 j.# Linnaeuslaan; H. L. Schutte, 69 j„ Zaanen- laan; A. J. L„ 19 m., z. van L. M. J. v. d. Weiden, Kamperlaan. ONDERTROUWD: 17 Juli, F. C. Kooijman en S. H. Kuiper; A. A. N. Dieben en C. E. Winnubst; J. W. N. Martinot en J. M. L. Gerding; M. Kroon en J. M. Jukes; B. Walstra en E. ten Cate; R Bloem en C. J. F. Velu. GEHUWD: 17 Juli: G. A. Heck en M. G. H. Dalmeijer; H. C. van Musscher en H. Ci- val; C. M. Roozen en A. Stoel; B. Timmer man en L. van Westerhoven. AGENDA. WOENSDAG 18 JULI. Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden: Kerkconcert, Annie Hermes, alt, 20 uur. Concertgebouw: Gezelschap „Mata-Hari", Javaansche Dansen met Krontjong-begelei ding, 7.30 uur. Rembrandt Theater: Victorie in de woes tijn. 2.30, 4.30 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Victorie in de woestijn, 2, 4, 6.30 en 8.45 uur.. Luxor: Journaal voorstellingen, ieder heel uur van 1322 uur. Frans Hals Theater: In de schaduw van het noodlot, 2.30, 7 en 9.15 uur. DONDERDAG 19 JULI. Instituut „Erasmus", Florastraat 13: Lezing Drs. H. J. van Houwelingen—Kijkhoek, 8 u. Bioscoopvoorstellingen.

Haarlem's Dagblad | 1945 | | pagina 2