NIEMEUER Parketvloeren J. Kits Lido nieuws J. de Vries ZANDVOORT BLOEMENDAAL STADSSCHOUWBURG „COMEDIE SPELEN" „De mooiste oogen van de wereld" THE MAUI-ISLANDERS Electriciteit SPROOKJESFIGUREN WIM POVEL Leidens strijd en zegepraal Populaire Abon ne ments-concerten Waardebonnen Café en Restaurant Blank schrapen van Van 't Hoffstraat 151 Tilly Sylon koffie en thee Dameskoor „Arcis" Jubileumconcert ..Arcis" vierde Donderdagavond in de Gem. Concertzaal haar koperen jubileum. Onder Jan Hensen's leiding heeft dit da meskoor goed leeren zingen. Enkele on zuiverheden kwamen ondanks de orgel begeleiding van Piet Halsema nog wel voor, maar de klank was over 't alge meen helder en sonoor. Het „Sanctus" van Jan Hensen toonde melodische be gaafdheid van den auteur naast vreem den bouw en zonderlinge tonaliteitsver- schuivingen. Ook uit Hensen's lied ..Bede voor onze Vorstin" bleek zijn zin voor melodische lijnen. To van der Sluys, die we lang in de concertzaal moesten missen, zong het. Ik hoorde haar nog verscheidene andere liederen vertolken: oude van Caldara en Scarlatti; ook nieuwere, o.a. een treffend van Jan Nieland. Haar krachtig, helder geluid heeft nog niets van zijn glans in geboet. Halsema begeleidde met soms ietwat doffe registreering. Zijn vertol king van Franck's „Prélude Fuga et Va riation" was correct en lofwaardig. Jan Hensen zong eenige tenorsoli met gevoe lige, in de hoogte krachtige stem. Het lied „Van_, een Koningsvrouwe" van Arn. Spoel sloeg geweldig in; zijn toegift „Onze Moedertaal" niet minder. Hensen ont ving een lauwerkrans. Ik kon slechts een paar gedeelten van dit concert bijwonen. K. DE JONG Piano-avond Willem Hielkema Ziehier nu een pianist, die een heelen avond vullen kan en uw aandacht onaf gebroken in beslag zal nemen. Ge zult waarschijnlijk niet alles wat hij doet mooi vinden. Hij doet zelfs af en toe zeer lee- lijk. Hij maakte Donderdagavond van de gis min.-Fuga uit het Wolht. Klav. I een stuk zwoele, sensueele romantiek, zoo stijlloos als 't maar kon; hij toonde een volslagen minachting voor authentieke voorschriften omtrent dynamiek en tem po in Beethoven's op. 57 en bracht hard nekkig tekstveranderingen in de 2de Va riatie van het Andante aan. Maar welken anderen Nederlandschen pianist heb ik ooit de finale dier Sonate tot zoo'n ge weldige, grandioze meesleepende stijging hooren opvoeren als Hielkema deed? In hem laait het heilige vuur, dat zengt en schroeit, maar ook heerlijk verwarmt, en een phenomenale techniek stelt hem in staat al zijn bedoelingen restloos te reali- seeren. Chopin's Fantasie klonk fantas tisch, Debussy's Suite „Pour le piano" overdonderend. In Grieg's Ballade een reeks hevig contrasteerende variaties kon hij zich uitleven. Het was alles on gebreideld, maar het was tenminste iets en zelfs iets zeer bijzonders. Hielkema is een pianistische persoonlijkheid die, als zijn wilde haren wat geknot zijn, tot een grootheid kan groeien. Zoo iemand hee- ten we van harte welkom Laat hij reci tals blijven geven: hij zal óp den duur volle zalen trekken en die boeien, zooals hij nu een kleine schare geboeid heeft. K. DE JONG Concert voor „Onze Marine" De wensch om ons H. O. V.-Orkest onder den gastdirigent H. Jordans spoedig in de Gem. Concertzaal te hooren spelen is reeds Vrijdagavond vervuld. De dirigent beves tigde de enkele dagen tevoren in de Groote Kerk ontvangen goede indrukken van zijn leiding, hoewel nog geen „groot" werk op het programma stond; dit zal binnenkort aan de beurt komen. Maar in de „Huldigings- •marsch" uit Grieg's „Sigurd Jorsalfar" klonk het orkest prachtig evenwichtig en sonoor; in de Oud-Nederl. Dansen van Joh. Rönt gen gaf hij den instrumentalen groepen en solisten gelegenheid tot schoone prestaties, waarvan ditmaal speciaal die van den solo- cellist Hart Nibbrig eervolle vermelding verdienen en de „Piet Hein"-Rhapsodie gaf hij door wijze restrictie der tempo's zoo doorzichtig als we haar zelden gehoord heb ben. Die restrictie was in Weber's Jubel- Ouverture wel wat te groot: hetr jubelend karakter van het Allegro werd er door ge schaad. En de geestige „Casse-Noisette"- Suite van Tschaikowsky met haar geraffi neerde orkestratie behoeft nog langer voor bereiding voor een perfecte vertolking. Het Scherzo uit de Midzomernachtsdroom moest wegens tijdsgebrek vervallen. Met het Wilhelmus werd begonnen. De vaderlandsche sfeer werd, behalve door de Oud-Nederl. dansen nog gecontinueerd door 6 Liederen uit Valerius „Gedenckclanck" en uit liet „Geuzenliedboek", die Annie Woud, begeleid door Jan Rozekrans, in hun volle pracht liet klinken. Het eenige teleurstellende van dezen avond was, dat zelfs de medewerking on zer vermaarde altzangeres niet had ver mocht de zaal te doen volstroomen,- waar toch de opbrengst aan de nagelaten be trekkingen onzer zeevarenden ten goede kwam. En dat terwijl cabaretvoorstellingen en bioscopen steeds uitverkocht zijn! Laat men de Ver. „Onze Marine" en haar stre ven ook gedenken! K. DE JONG. TOONEELVEREENIGING HERMAN HEIJERMANS. Het is om eerbiedwaardige redenen ge weest, dat de tooneelvereeniging Herman Heijermans haar wederintrede na de bezet ting meqnde te moeten vieren met „Op Hoop van Zegen", hoewel men, naar de voorzitter verklaarde, had ingezien, dat dit stuk zeer veel vergen zou van een dilettan tengezelschap. Dit beroep op de welwillend heid is niet overbodig gebleken. Er werd met overgave en ernst gespeeld, en in. de bedrijven, welke veel actie mee brachten, liep alles zooals men dit bij wel verzorgd dilettantenspel mag verwachten, al stond het peil niet overal even hoog. De dankbare rollen van Geert. Cobus en Jo bijv. werden vlotter gespeeld dan de reeder, die beneden de maat was en Kniertje, bij wie wij eveneens de ingehouden bewogenheid misten, welke de rol vergt. Vooral het derde bedrijf bleek voor deze dilettanten te zwaar; aan enkele elementaire eischen was reeds niet voldaan; de schmink had althans de illusie kunnen schenken, dat hier een gezelschap verweerde zeemansvrou wen bijeen was. Het had hu meer van een meisjeskrans. Erger tekortkoming was het gemis aan spel bij deze opzeggerij van de droeve verhalen, welke, naar de mimiek te oordeelen, .vrijwel buiten het gemoed van de vrouwen omgingen. Ook het apparaat achter de schermen werkte onvoldoende mee om de beklemming van een storm-nacht teweeg te brengen. H. G. CANNEGIETER. PREDIKBEURTEN ZONDAG 23 SEPTEMBER HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Groote Kerk 10: Ds. H. E. Beker. 7: Bez. Dienst. Ds. H. M. Sasse, A'dam. Nieuwe Kerk 10: Ds. P. J. Mackaay. Oosterkerk 10: Ds. G. J. Waarden burg Noorderkerk 9: Ds. I. P. van der Waal 10.45: Dezelfde. Bakenesserkerk 9.30: Kin- derkerk. Ds. W. J. van Elden Kapel Hazepa- terslaan 9.30: Kinderkerk. 10.45: Dr. E. Emmen. Alle-Dag-Kerk. Dinsdag 3-4: Pas toor Nieuwenhuyzen. Muz. medew. Nely de Bock. Stads Evangelisatie Zaterd. 7.30: Open luchtsamenkomst b. h. Postkantoor 10: J. Kal. 5: J. P. Snoeks. Evangelische Samen komsten Zaterd. 7.30: Openl. samenkomst aan de Raaks. 10: L. J. Pasman, Evang. te Haarlem. 4: H. Avondmaal; vrij voor alle geloovigen. Opwekkingssamenkomsten Don derdag 8: J. Kits, Evang. te Zeist. Vrije Evang. Gemeente 10 en 5: Ds. D. J. D. du Fossé. 10: Kinderkerk Evang. Luth. Gem. 10: Ds. C. H. Brandt Ver. Doopsge/.. Gem. 10.30: Ds. C. P. Hoekema, Intrede. Vrijz Her vormden 10.30: Ds. L. H. Ruitenberg. Rem. Geref. Gemeente 10: Ds. C. B. Heyn. Gëref. Kerk. Kloppersingelkerk 10: Ds. Js. v. d. Linden 5: Ds A. M. Boeyinga Wilhelmina- kerk 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. J. W. Siertsema. Zuid-Oosterkerk 10: Ds. J. W. Siertsema 5: Ds. Js. v. d. Linden. Chr. Geref. Gemeente 10: Rebel, van den Helder 3.30: Ds. Henstra. Baptiste Gemeente 10 en 5: J. Goezinne. 8: Jeugdsamenkomst. Leger des Heils 10 en 8: Samenkomsten. Majoor G. Jouvenaar. Gemeente des Heeren Zaterdag 7.30: Openl. samenkomst Ged. O. Gr. bij Stoofsteeg. 10 en 5: Openb. Godsdienstoef. Hersteld Apost. Zendingsgem., Wilhelmlna- straat 21 10 en 5: Godsdienstoefening. Her steld Apost. Zendingsgemeente, Jacobijne- straat 10 en 5: Godsdienstoefening. Chris tian Science, Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15: Engelsche taal. Universeele Eeredienst Soefi-Beweging. 11.15: Mej. C. C. Voute. Rozekruisers Genootschap. 7.15: J. Leene, Tempeldienst. Ned. Ver. v. Spiritisten Har- monia. 10.30: Wijdingsmorgen. Mevr. L. de Jong-Harmeijer. Geref. Kerk in H. V. 10: Ds. G. W. v. Deth. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Ju- lianakerk 10: Ds. G. J. Waardenburg 7: Dr. H. v. d. Loos. Immanuëlkerk 10: Dr. M. v. d. Voet. Kon. Emmasch. 10: Ds. S. Riemens Willemsoord. Ned. Prot. Bond 10.30: Ds. J. L. Kruyt, den Haag. Leger des Heils. 10: Heili- gingsdienst. 6.45: Openl. samenk. Soenda- plein. 8: Verlossingsdienst o.l.v. Kapt. Oord- Zondervan. Geref. Kerk. Noord-Schoterkerk 9 en 10.30: Ds. A. M. Boeyinga. 5: Ds. L. Hoorweg. Chr. Ger. Gemeente. 10: Ds D. Henstra. 5.15: Rebel, van den Helder. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk Wil- helminaplein 10: Ds. G. A. Barger. Kapel Nieuw Vredenhof 10.30: Ds. H. Bartlema. Jeugdkerkdienst. Ned. Prot. Bond 10.30: Ds. J. M. Erkelens. Geref. Kerk. Koediefslaan 10: Ds. A. Dondorp 5: Ds. W. C. v. d. Brink Camplaan 10: Ds. W. C. v. d. Brink 5: Ds. A. Dondorp AERDENIIOUT. Ned. Herv. Kapel 11: L. J. Bloemsma. Hulppred. Relig. Kring 10.30: Dr. W. R. M. Noordhoff, Rem. pred. te Hrl. BENTVELD Ned. Herv. Kapel 9: Ds. J. P. Unger, te Bruinisse. Openb. Belijdenis. 3.30: Ds. A. Dondorp. te Heemstede. NIEUW-VENNEP Ned. Herv. Kerk 10: H. Remiëns. 7: Ds. H. de Lange, van Aalsmeer. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. v. Dijk. Bed. H. Doop Ned. Prot. Bond 10.30: Ds. E. Frater Smid. Overveen OVER VEEN Ned. Herv. Kerk 10: Ds. Ch. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: j^s. j. de Beus. C. Salverda. 3.30: Gelderman, cand. H. D. hulppred. te De Lijnden. ABBENES. Ned. Herv. Kerk. 10: Cand.- hulppred. H. Postma. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: A. C. Brörens. 3: Dezelfde. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. 10: J. van Dok, uit Haarlem, cand. t. d. H. D. West Kon. Emmaschool, Raafstr. 10: Ds. S. Riemens, te Willemsoord. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk 9.30: L. J. Bloemsma, hulpprediker. Geref. Kerk Kerk Julianaweg 10: Ds. J. van der Mije, te Schagen. 4.30: Ds. J. P. Unger, te Bruinisse. De steeds weer dure les Vrijdagmiddag om kwart over vier speel den enkele jongens in de Pakveldstraat met een gevonden projectiel. Een van hen had een spijker in een opening ervan gestoken en sloeg daarmee tegen een muur, waardoor het ontplofte. De 10-jarige J. V. werd zwaar gewond, o.m. werd zijn rechterhand geheel afgerukt. De naast hem staande lO-jarige G. P. werd licht gewond. Beiden werden naar de Maria-Stichting vervoerd, waar men voor het leven van J. V. vreest. G. P. kon na ver bonden te zijn naar huis tefugkeeren. INLEVERING PAPIERGELD. In de gemeente Bloemendaal dienen de in gezetenen hun papiergeld in ie leveren bij een der kantoren der Posterijen: de Twent- sche Bank N.V. bijkantoor Bloemendaal: den Gemeente-ontvanger te Overveen. Raadhuis of te Aerdenhout, Kweekerij Veldlaan. De inleveringskantoren zijn op de dagen van inlevering geopend van 912.30 uur en van 1417 uur. De inleveringsdagen zijn bepaald op Woens dag 26 Sept. A—D. op Donderdag 27 Sept. EJ, op Vrijdag 28 Sept. K—M. op Zaterdag 29 Sept. NR, op Maandag 1 Oct. S—V, op Dinsdag 2 Oct. WZ. De belanghebbenden moeten op de voor hen vastgestelde tijden verschijnen. Officieele publicatie Inlevering bonnen voor groente en fruit door handelaren. Het centraal distributiekantoor deelt mede, dat de handelaren in groente «mof fruit in het noorden des lands de bonnen 638 voor groente, alsmede de bonnen 639 voor fruit, geplakt op opplakvellen, op Donderdag 27 of Vrijdag 28 September a.s. bij den distributie- dienst moeten inleveren. De bonnen 638 en 639 moeten afzonderlijk worden opgeplakt en met een afzonderlijk ontvangstbewijs MD 242-01 worden ingeleverd. Op het ontvangst bewijs moet het aantal bonnen in cijfers en letters, b.v. 30 (dertig) worden vermeld. De invulling moet geschieden met inkt of anilinepotlood. Voörzoover het gemeenten betreft, .waar de klantenbinding voor groen te reeds gold zullen de distributiediensten voor bon 638 toewijzingen voor groente uit- reikèn, terwijl voor bon 639 hét volledig ln< gevulde en afgestempelde ontvangstbewijs als toewijzing voor fruit zal gelden. De toe wijzingen en ontvangstbewijzen moeten daarna op Zaterdag 29 September of Maan dag 1 October a.s. bij het plaatselijk verdeel- kantoor worden ingeleverd. In gemeenten waar tot dusverre geen klantenbinding gold) moeten zoowel de voor bon 038 als de voor bon 639 van den distributiedienst terugont vangen ontvangstbewijzen worden ingeleverd bij de grossierscombinatie, waaronder de handelaar ressorteert. De hierooven genoem de toewijzingen en/of ontvangstbewijzen die nen voor de bevoorrading van den handelaar voor net tijdvak van 30 September t.m. 27 October a.s. Afwikkeling N. A. D. I. Het hoofd van het B. A. N. A. D. (bqr. afwikkeling Ned. arbeidsdienst) maakt bekend 1. Een ieder, die goederen van den v.m. Ned. Arbeidsdienst, van den Ned. Hulp dienst, van den Arbeidsdienst voor meisjei en nevenorganisaties van deze instellingen onder zijn beheer of anderszins onder zijn berusting heeft, of van andere instanties dan het B. A. N. A. D. in bruikleen heeft ont vangen, is verplicht hiervan aan het hoofd van genoemd bureau Bachmanstraat 17—21, te 's Gravenhage, voor 1 Nov. 1945 aangifte te doen; 2. Een ieder, die archieven of andere docu mentatie, betrekking hebbende op de voor noemde instellingen onder zijn berusting heeft, is eveneens verplicht hiervan binnen den hierboven gestelden termijn mededeeling te doen aan het hoofd van het B. A. N. A. D. Degenen die aan dezen aanmeldingsplicht niet binnen den gestelden termijn voldoen, stellen zich aan strafvervolging bloot. >1 II. Een ieder, die gelden te vorderen heeft van of verschuldigd is aan den v.m. Ned. Arbeidsdienst, den Ned. Hulpdienst, den Ar beidsdienst voor meisjes of nevenorganisaties van deze"instellingen, dient zich onder voor legging van de noodige bescheiden voor 1 Nov. 1945 schriftelijk te wenden tot het hoofd van de afd. financieele zaken van het B. A. N. A. D„ Bachmanstraat 17, 's Gravenhage. Zuivering uitgeverij, boekhandel etc. Ingesteld is een zuiveringsraad voor de uit geverij (behalve de uitgeverij van dag- en nieuwsbladen, tijdschriften en weekbladen) den boekhandel, leesbibliotheken en kios ken. Klachten tegen ondernemers in deze bedrijven wegens handelingen in strijd met de'nationale belangen gedurende den bezet tingstijd kunnen worden gericht tot het secre tariaat van dezen zuiveringsraad, dat geves- »igd is bij mr. F. P. J. Perquin, Parkstraat 37a, 's Gravenhage. Klachten tegen uitgevers van dag- en nieuwsbladen, tijdschriften en weekbladen moeten worden gericht tot de commissie voor de perszuivering, die dezer dagen worden ingesteld door het ministerie van binnenlandsche zaken. Zuivering besturen sportorganisaties. De door den minister van onderwijs, kuns- ten en wetenschappen ingestelde commissie voor de zuivering van de besturen der lan delijke sportorganisaties deelt mede, dat klachten, verband houdende met de politieke gedragswijze van bestuursleden en oud-be stuursleden der landelijke -sportorganisaties, tot uiterlijk 30 September 1945 kunnen wor den ingezonden bij den secretaris der com missie: C. Ras, Kastanjelaan 37, Apeldoorn. Betr. Noorsch bankpapier. Het koninklijk generaal-consulaat van Noorwegen maakt bekend, dat al het thans in omloop zijnde Noorsche bankpapier met uitzondering van 1 en 2 kronenbiljetten met ingang van 9 September 1945 heeft opgehou den wettig betaalmiddel te zijn. Inlevering van dit bankpapier moet hier te lande ge schieden tusschen 26 September en 6 Octo ber 1945 bij het Noorsche generaal-consulaat, Parklaan 28. Rotterdam of bij de Nederland- sche Bank (hoofdbank, bijbank en agent schappen). bij welke instelling nadere in lichtingen te verkrijgen zijn. Tevens wordt een registratie van alle Noorsche waardepapieren en banktegoeden doorgevoerd, welke registratie voor 15 No vember 1945 moet hebben plaats gevonden. Nadere bijzonderheden omtrent deze registratie zullen binnenkort gepubliceerd worden door de hoofdgroep banken en de vereeniging voor den effectenhandel te Amsterdam. Dinsdag 25 September 8 u- Zondag 30 Sept. 2 en 8 u.: Tooneèlgroep „COMEDIA". Eerste voorstelling van Blijspel van Joh. W. Broe- delet m. m. v. Mimi Boes- nach. Cruys Voorbergh. Guus Oster. Prijzen f 1 tot f 3.50 (alles inbegrepen 1Voorverkoop vanal Zondag van 10-3 uur Vervroegde voorverkoop we gens intrekking van het papiergeld. Donderdag 4 Got. 8 uur: Tooneelgroep „COMEDIA" nr. m. v. Elisabeth Ander sen, Guus Hermus. Fons Rademakers, Cor Hermus e. a. Prijzen f 1 tot f 3.50 (alles inbegrepen). Voor verkoop vanaf Maandag v. 103 uur. zang HAN DE WILLIGEN komen a.s. Zondagmiddag 2.3() uur, -avond 8 uur. Gem. Concertzaal, Haarlem KELLER MACDONALD Janswee 42, tel. 11828 die onze aandacht ontgingen Op Donderdag 27 Sept. 8 u. vertelt in de Tuinzaal v. h. Gern. Concertgeb. over veronacht zaamde Sprookjesfiguren uit de» Gelaarsde Kat. Sneeuwwitje en De wolf en de zeven geitjes. Kaarten f 2.25 (r. i.) en plaatsbespr. bij Concertb. W. Alphenaar, Kruisweg 49 Muzikale inleidingen aan den vleugel door DIDI SANDERS. Groot-Kinderkoor Concert Dirigent Jan Booda Woensdag 3 Oct. (Leidens ontzet) 7.30 uur Gein. Concertzaal Soliste: Eline Hemrica. Koopt nu reeds uw kaarten en tekstboekjes. Entrée f 1 alles inbegrepen. Fa. W. Al phenaar, Kruisweg 49. ZUIDERKAPEL. Zuiderstr. 15 Donderd. 27 Sept. 8 uur: Onderwerp: ..Nog steeds de oude Boodschap." PIANO, ORGEL of VLEUGEL te koop gevraagd. Opgaaf prijs en merk aan Joh. Algra, Lin- naeusparkweg 18, Amsterdam. Telef. 52963. Ned. Concert- en Tlieater- bur. Cor Huisman, A'dam. Gem. Concertzaal Haarlem Donderdag 4 October: THEO OLOF, viool Luctor Ponse Piano Woensdag 17 October: de Poolsche pianist YGNACY LILIEN Woensdag 7 November: ANNIE HERMES alt. Felix de Nobel, piano. Woensdag 14 November: CON C E RTGEBOU W-TRI O Henge veld-Keessen- van Wezel) Aanvang des avonds 8 uur. Abonnementen: f 7.50 en f 5 (incl. rechten). Losse kaarten: f 2.75 en f 2 (incl. rechten). Voorverkoop en plaatsbespr. bij Concertbu reau W. Alphenaar, Kruis weg 49, Haarlem. Abonnementen reeds heden verkrijgbaar. Haarlem's Vrouwenkoor Dirigent: G. J. Moed. hervat zijn repetities Vrijdag 5 October 7.30 in gebouw „Cul- tura", Jansstraat 83. Nieuwe leden kunnen zich aan de zaal melden en bij de secr.esse Mevr. Waalewijn, Donkere Spaarne 38. Vanaf heden verkrijgbaar voor verteringen gedurende het tijdvak van 26 September t/m. 6 Oct. geldig in het DE DIRECTIE. WEDER-OPBOUW. Wie heeft coup. restanten, staalboeken of lapjes stof te koop? Wij be talen goeden prijs. Lange Mar- garethastraat 4 rood. Ger. Gem., Parklaan 21. Dinsdag 25 Sept. '45. 7 uur: Ds. P. HONKOOP. OPENBARE VERKOOPING t. o. v. Notaris W. ter Weel te Haarlem op DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1945 des nam. na 2 uur in het Notarishuis al daar, van: de Villa „Linnaeus", met erf grond en duingrond te Bloe mendaal aan de Karmeltrap 2, groot 12.30 Are. On verhuurd. Aanv. bij de bet. der koopp. vóór of op 8 November 1945. Bez. Dinsd. en Dond. 2-4 u. Inl. ten kantore van den Notaris, Wilsonsplein 15. Bij exploit dd. 21 September 1945 is ten verzoeke van Adolf Klement, wonende te Haarlem domicilie kiezende Damstraat 23 aldaar, ten kantore van procureur Mr. B. E. van Tijn, gedagvaard Bereiidina Filip- pina Maartje Ackermann, zon der bekende woon- of verblijf plaats binnen het Koninkrijk, om op Dinsdag 27 November 1945, v.m. 10 uur bij procureur te verschijnen voor de Arron- dissements-rechtbank te Haar lem, Jansstraat 81 aldaar, ten einde ontbonden te hooren verklaren het huwelijk van partijen op 14 Augustus 1940 te Haarlem voltrokken. Deurwaarder C. H. Erbrink Aanvang nieuwe cursus 1 Oct. Dans, Plastiek. Rythmiek en mimiek. Aanmelding nieuwe leerlingen iederen dag van 24 en van 79 uur. Kloppersingel 1. f ..en nu nog ons kojrje ECHTE MSÜX WONING-ENQlêTE De Burgemeester van Haar lem brengt ter openbare ken nis, dat, in overleg met het Provinciaal Bureau Verzorging Oorlogsslachtoffers, is beslo ten ter oplossing van het wo ningvraagstuk door het Dis tricts-Bureau Verzorging Oor logsslachtoffers met ingang van 24 September a.s. een aan vang te maken met het hou den van een woning-enquête, teneinde een inzicht te ver krijgen in de wijze waarop de aanwezige woonruimte wordt benut. Met het oog op de ontoelaat- i bare huisvesting van vele ge- j zinnen doet hij een dringend beroep op de bevolking om door het verleenen van alle j mogelijke medewerking o.a. het toelaten van de contro leurs tot de woning aan het welslagen van het onderzoek I mede te werken. I Gedurende de enquête zul len geen vestigings- of verhuis vergunningen worden afgege ven. Nader zal worden bekend gemaakt wanneer en waar weer aanvragen kunnen wor den ingediend. A Middenstanders volgen hun opleiding bij „MERCURIUS" HOUTPLEIN 1 rood.

Haarlem's Dagblad | 1945 | | pagina 3