Zakenpand Kort en bondig In Snelle Reeks. HEEMSTEDE HILLECOM Gezocht „Vriendschap zij ons doel". Ook de tooneelvereeniging „Vriendschap zy ons doel" is weer uit een slaap van vijf jaren herrezen. Zij zou graag haar bevrij dingsfeest hebben gevierd met de vertoo ning van een stuk door eigen krachten, maar bezwaren van praktischen aard heb ben dit plan verhinderd. Daarom moest zij zich ditmaal vergenoe gen met aan haar leden en donateurs een program aan te bieden, dat door buiten staanders verzorgd werd. Het cabaret-ge zelschap van Has Verne was hiervoor uit Amsterdam overgekomen en het heeft de gasten onverdroten vermaakt. De soubrette Willy Hus gaf toepasselijke liedjes ten beste waarvoor de pianist Willy Rex, die haar be geleidde, oorspronkelijke wijsjes bedacht had; de conferencier Nol van Dijk verricht te zijn taak en hield bovendien den komiek Han Veme in diverse scènes gezelschap, welke, naar de hilariteit in de zaal bewees, geheel in den smaak vielen. De vereeniging hoopt dit seizoen met een eigen repertoire voor het voetlicht te treden. H. G. CANNEGIETER. Do Hekster en Miep van Luin. Het Maandagavond in de bijna geheel ge vulde Begijnhofkapel te Haarlem gegeven Sonaten-recital voor viool en piano gaf onge stoord instrumentaal genot, volkomen uit gebalanceerd samenspel van een meester- violist en een pianiste, die van het klavier- instrument alle geheimen kan ontsluieren en het met kennelijke liefde behandelt. Daarbij een hoogst interessant programma. Vooreerst een Sonate van den 18de eeuwschen Engelschen componist Joseph Gibbs, een werk voor viool met becijferden bas, maar dat door de stijlvolle contrapuntische be werking van Albert de Klerk enorm aan waarde gewonnen heeft; dan de 3ae der aan Czaar Alexander I opgedragen Sonates op. 30. waarin Beethoven als zoo vaak met de eenvoudigste middelen de schoonste effecten heeft bereikt, en vervolgens de meer dan een eeuw later geschreven Sonate van Ravel, die juist de meest gecompliceerde en geraf fineerde middelen heeft aangewend om iets te scheppen dat voorzeker curieus genoemd mag worden, maar slechts weinigen hoorders een aesthetisch genot kan schenken. En, na de pauze, de beroemde en unieke Sonate van César Franck. Hier welde de bron der schoonheid weer ongestoord als een lafenis na de bizarre prikkelingen van Ravel's Sonate. Allervoortreffelijkst speelden 'beide partners Franck's technisch zeer veel- eischend werk. En bij de hulde die ik hun voor hun schoone prestaties breng, wil ik den wensch voegen dat dit eerste recital door andere gevolgd moge worden. K. DE JONG. „Geloof en Wetenschap" Maandagavond werd in den ei vollen Stadsschouwburg het winterseizoen van Geloof en Wetenschap geopend met een voordracht van Andrejef's De Gedachte door Max Croiset. In zijn welkomsttoespraak zei de voorzitter mr. F. Vorstman, o.m. ver heugd te zijn over de groote belangstelling voor zijn vereeniging. Ten opzichte van de tooneelstukken die naast de 9 ernstige le zingen zullen worden gegeven, zal men een strenge selectie toepassen. Zoo zijn van de vier aangeboden manuscripten drie afge wezen, omdat zij op ergerlijke wijze een loopje nemen met de huwelijksmoraal. Mr. Vorstman vroeg zich af, welk nut het heeft dat men van hoogerhand klaagt over de verwildering van de zeden als men too- neelschrijvers en -directies maar hun gang laat gaan. De voordracht van Croiset werd onder ge spannen aandacht gevolgd en oogstte groo- ten bijval. Een fraaie krans van het bestuur legde hiervan mede getuigenis af. AGENDA VOOR WOENSDAG 26 SEPT. Gem. Concertgebouw: Alleen op de wereld (Jeugdtooneel), 14 uur. Idem kleine zaal: Gysbert Japickx, 20 uur; Muziekzaal Brink- mann: Dr. A. v. d. Boom, 20 uur. Stads schouwburg: Leerlingenuitvoering ,,Maud Kool", 19.30 uur. Rembrandt Theater: De slag om Rusland, 14.30. 16.15, 19.15 en 21.30 uur. Cinema Palace: Sergeant York, 14. 18.30 en 21 uur. Luxor: De geschiedenis begon 's nachts, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Hals, Air Force, 14, 16.30, 19 en 21.15 uur. DONDERDAG 27 SEPTEMBER. Groote Kerk: Orgelbespeling, 15—16 uur. Stadsschouwburg: Op Hoop van Zegen, (Too- neelver. Herman Heijermans). Gem. Con certgebouw: kl. zaal, Wim Povel draagt voor, 20 uur. Bioscopen als Woensdag. De situatie in Batavia. United Press meldt uit Batavia, dat de situatie nog troebel is. Dr. C. O. v. d. Plas heeft de stad verlaten en heeft zich aan boord van de Britsche kruiser Cumberland begeven. Bij een tocht door de stad zou met steenen naar zijn auto zijn geworpen. Bij een aanval op een groep Europeanen door een aantal nationalisten zou een Nederlander zijn gedood. De kans bestaat, dat de Engelsche bezet tingstroepen eerder zullen verschijnen dan verwacht wordt. De Ned. Indische regeering zou ook op spoed hebben aangedrongen en zou Neöerlandsche schepen uit de schepen- pool hebben gevraagd voor het overbrengen van Nederlandsche troepen uit het moeder land. BINNENLAND Vanwege het Centraal Comité van A.R. Kiesvereenigingen wordt Donderdag 11 Oc tober te Utrecht een Centraal Convent be legd waarop de voorzitter van het Centraal Comité mr. J. A. de Wilde een rede zal uitspre ken met betrekking tot de verschillende actueele onderwerpen van dezen tijd. B. en W. van Amsterdam hebben met ingang van een nader te bepalen datum be noemd tot gewoon hoogleeraar in de ge schiedenis van de middeleeuwen en hulp wetenschappen Dr. J. F. Niermeijer,. Op zijn verzoek is aan Prof. Dr. Th. Wee vers eervol ontslag verleend uit zijn ambt van gewoon hoogleeraar. Het Amsterdamsche gemeentebestuur heeft op hun verzoek eervol ontslag ver leend aan Prof. Dr. J. de Decker, Prof. Dr. P. Terpstra, Dr. P. Formijne en Dr. M. N. Roegholt, hoogleeraren aan de universiteit van Amsterdam. Met ontroerende plechtigheid is Dinsdag te Oosterbeek het geallieerde kerkhof der in den strijd bij Arnhem gesneuvelde para chutisten, ongeveer 1200, geopend. Aanwezig waren o.m. 400 parachutisten, die uit Enge land waren overgekomen. De bekende vogelkenner Nol Binsbergen is in het St. Jansziekenhuis te Zaandam overleden. Men hoopt de werkzaamheden van de provinciale commissarissen van het Militair Gezag zoo vlot te kunnen afwerken, dat ook die commissariaten op 1 December verdwij nen. Wat dan nog te behandelen over blijft geschiedt door den staf van het Militair Gezag in Den Haag. Met ingang van 1 October zijn alle tijde lijke gewichtsbeperkingen in het binnen- landsch briefpostverkeer opgeheven, zoodat men van dien datum af weer alle briefpost zal kunnen verzenden op de vroegere voor waarden en tarieven. Het bestuur van het Amsterdamsch Con certgebouworkest is voornemens een twee tal assistent-dirigenten bij het orkest te be noemen. Als eerste wordt genoemd-de heer Hein Jordans uit Maastricht. BUITENLAND De vroegere persoonlijke adjudant van Adolf Hitler, Kap. Fritz Wiedemann, eens consul-generaal te San Francisco zal als ge vangene naar Washington worden overge bracht, waar verder over zijn lot beslist zal worden. Wiedemann heeft een geheimzinnige rol gespeeld in de wereldpolitiek. Het lijnschip „Mauretania" van de Cunard White Star heeft een wereldrecord behaald, door een reis van 28.662 zeemijlen in 81 dagen en 16 uur te volbrengen. De Amerikaansche film ..Objective Bur ma", welke handelt over den oorlog aan het Burmaansche front, heeft in Engeland ont stemming gewekt, omdat het groote Britsche aandeel in dezen strijd onvoldoénde tot uiting wordt gebracht. Verscheidene Duitsche fabrieken worden op last van gen. Eisenhower afgebroken teneinde te dienen als herstelbetaling aan de Vereenigde Volken; men is onder toezicht- van geallieerde officieren onmiddellijk hier aan begonnen, maar het is nog niet bekend naar welke landen deze fabrieken gezonden zullen worden. Het betreft hier o.a. een on- dergrondsche krachtcentrale, scheepswerven te Bremen, de grootste Duitsche fabriek voor kogellagers te Schweinfurt en vliegtuigmo- torenfabrieken te München. Er doen geruchten de ronde, als zouden zoowel de Belgische min.-pres. Van den Acker als Koning Leopold zich naar Lissabon begeven. Volgens de Sovjet-radio zijn in het ge bied van Grozny in den Kaukasus nieuwe olie-lagen in exploitatie gebracht, die waar schijnlijk binnenkort een productie van 1200 ton per dag zullen opleveren. De heer F. Duyn te Haarlem wordt Woensdag 3 October 70 jaar. De heer Duyn is een bekend Haarlemmer, hij is o.a. eere voorzitter van de rederijkerskamer Alber- dingk Thym. Ook was hij jarenlang de ziel van de Jansstraatvereeniging. De chef van het - Telegraafkantoor te Haarlem, de heer C. J. Uriot. zal, wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd, Zondag middag afscheid nemen van den P.T.T.- dienst. Het Ned. Concert- en Theaterbureau Cor Huisman te Amsterdam zal in de Gemeente lijke Concertzaal te Haarlem een serie abon nementsconcerten geven op Donderdag 4 eri Woensdag 17 October en de Woensdagen 7 en 14 November. Daarbij zullen o.a. optreden de jonge vioolvirtuoos Theo Olof (die na vijf jaren afwezigheid thans een groote tournee door ons land maakt), de Poolsehe pianist Ygnacy Lilien, de alt-zangeres Annie Her mes. de pianisten Felix -de Nobel en Luctor Ponse en het Concertgebouw-trio, bestaan de uit Gerard Hengeveid, piano, Jan Keesen, viool en Henk van Wezel, cello. Een groot kinderkoor onder leiding van Jan Booda zal Woensdag 3 October in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem een uitvoering geven van de cantate: „Leidens Strijd en Zegepraal" van A. Leysen. Soliste is Eline Hemrica. In verband met de geld- zuivering zijn reeds nu kaarten te koop. Het jaarverslag over 1944 van de N.V. Hypothecaire Beleggingsbank te Haarlem is verschenen. De bedrijfsresultaten waren niet bevredigend, maar er zou toch nog een klein voordeelig saldo, zijn geweest, indien niet de fiscus zoo groote bedragen had ge- eischt, dat tenslotte een verlies van f 1.693,21 het resultaat is. Dit verlies wordt ten laste van de reserve geboekt. Inleveren van geld. Zij, die nu nog geld moeten inleveren, tot een maximum-bedrag van f 300, moeten de geldkaart A of B en de tweede distributie stamkaart of de noodstamkaart medenemen. De charmes van het M.G. De Haarlemsche politie heeft een zekere B. aangehouden, die ervan verdacht wordt uit een opslagplaats van het M. G. een haardkachel en eenige rollen vloerbedekking te hebben gestolen. HUUR VERLENGD B. en W. hebben de huur van den grond aan de Dreef bij de Haven waarop het Pro- testantsche Jeugdhuis staat, die 1 Oct. 1945 afloopt, verlengd met 10 jaar. BURGERLIJKE STAND OVERLEDENPetrus Bakker, echtg. van H. Lommerse, 74 jaar. BEVALLEN: W. J. Sieveking—Verbeek, d.; M. C. J. van der LaanHüner, d.; M. Th. VersteegRosier, z.; H. van Dongevan Rheenen, d.; B. FijnvandraatSchreuder, d. ONDERTROUWD: Van der Prijt en M. M. Uitendaal; F. Y. M. Kuijnders en J. Polder man: Jhr. L. J. Quarles v. Ufford en L. C. de Clercq; J. W. de Haas en I. Rechnitz; M. J. Collet en E. Silvis; F. J. A. Schmitz en P. E. Lawrence: E. Luppens en A. de Wit. GETROUWD: W. F. Koch en O. P. Her mann; R. Voss en M. E. Vergers; B. van Èerden en T. Steenbergen; P. A. M. Cedee en Chr. van der Monde; W. Nekeman en J. M. van Loij; J. van der Leden en M. C. Corijnus; W. H. Hartenberg en E. Smits. JEUGDMTDDAG. De oud-minister Mr. J, A. de Wilde zal Zaterdag 29 September des middags te drie uur in het kerkgebouw der Gereformeerde Kerk van Hillegom op een jeugdmiddag spreken over het onderwerp: „Waar gaat het om". BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Johannes Nicolaas Theodoras Maria, z. van J. Th. M. Punt en A. C. Tromp; Gezina Antoinetta Jozephine, d. van J. W. A. Staats en J. M. Hulkenberg; Annemarie Cathrine. d. van W. Philippo en M. van Oeveren. ONDERTROUWD: G. Z. de Jong en T. Brander; P. K. Klitz en'A. Noijons; A. C. van Paridon en C. M. Brouwer; E. J. J. Breembroek en A. J. de Groot. GETROUWD: L. J. van Eijk en A. Broek hof. Rotterdamsche Bankvereeriiging De Rotterdamsche Bankvereeniging behaal-, de volgens het jaarverslag over 1944 een be vredigende winst. Er kan 3 dividend wor den uitgekeerd, nadat f 458.523,in het pen sioenfonds wordt gestort en f 1.009.793 naar het bouwfonds wordt overgebracht. In de algemeene vergadering van aandeel houders zal, naar het A. N. P. verneemt, worden voorgesteld om den heer Mr. J. A. Grothe van Schellach, tot dusverre directeur van het kantoor Eindhoven, tot directeur van de Vennootschap te benoemen. Officieele publicatie Overname markten rundvee. De veehouders in Zuid-Holland worden er op attent gemaakt, dat met ingang van Maandag 1 October 1945 wekelijks de vol gende overname markten rundvee gehouden zullen worden: Maandag: Gorinchem, Dins dag: Rotterdam; Woensdag: Zoetermeer, Woerden, Middelharnis, Den Haag, elke 14 dagen 3/10, 17/10, enz.. Donderdag: Delft, Gouda en Vrijdag: Leiden, Dordrecht. Uitzending verpleegsters enz. naar Nederlandsch-lndië. Sectie XV M. G., Oost- en West-Indische zaken en het Nederlandsche Roode Kruis (Oost-Indische Kamer) deelen mede, dat ver pleegsters. apothekers-assistenten, medische en chemische analysten, die voor uitzending naar Indië in aanmerking wenschen te komen als lid van het V.V.K. of geplaatst wenschen te worden in een van de eenheden van het Róode Kruis, goed zullen doen, zich te voor zien van een verklaring van de directie, c.q. het bestuur van een ziekenhuis, een ver eeniging voor wijkverpleging of haar werk gevers, waaruit blijkt, dat zij bij deze instel ling werkzaam zijn en deze in te zenden aanrespectievelijk de afdeeling V. V. K. v.h. K.N.I.L., Binnenhof 7, Den Haag of aan de Oost-Indische Kamer van het Nederlandsche Roode Kruis, Prinsessegracht 33, Den Haag, dan wel aldaar een verklaring in te zenden van bereidheid om zich beschikbaar te stel len om in een ziekenhuis of instelling of anderszins een werkkring aangewezen te krijgen tot het oogenblik, waarop zij even tueel voor uitzending worden opgeroepen. Zulks zal haar kansen ten goede komen. Broodrantsoeneeririg Ofschoon duidelijk is tegengesproken, dat medio October het brood niet meer gerant soeneerd zou zijn, leeft in bakkerskringen hier en daar de opvatting, dat de werk voor raden vrij kunnen worden verwerkt en ver handeld. Hoewel het in de bedoeling ligt de brooddistributie af te schaffen, zoodra de graanpositie dit toelaat, zal het nog gerui- men tijd kunnen duren alvorens dit het ge val is. Bakkers, detaillisten en grossiers die nen er dan ook rekening mede te houden, dat zij hun werkvoorraden nauwkeurig zullen moeten verantwoorden. Commissie-Fentener van Vlissingen. Door den minister» van handel en nijver heid is een commissie ingesteld, welke tot taak heeft een onderzoek in te stellen naar het beleid en de gedragingen gedurende de vijandelijke bezetting van de navolgende personen: 1. Dr. H. M. Hirschfeld, secretaris-generaal van de voormalige departementen van han del, nijverheid en scheepvaart en van land bouw en visscherij.. 2. Mr. H. L. Woltersom, laatstelijk voorzit ter van den raad voor het bedrijfsleven. 3. H. G. Hey, directeur van het rijksbureau voor textiel, algemeen gemachtgde voor de inbeslaggenomen goederen. 4. Mr. B. J. M. van Spaendonck, directeur van het rijksbureau voor textiel. De commissie is als volgt samengesteld: dr. F. H. Fentener van Vlissingen. voorzit ter; ir. J. W. Albarda, mr. dr. J. Donner, mr. G. van Hall en L. Neher, leden. Als secretaris van deze commissie fungeert mr. J. Ie Poole, Binnenhof 3, 's Graveniiage. Inlichtingen, welke voor het ondeizoek der commissie van belang zijn, kunnen tot 7 Oc tober 1945 schriftelijk (zoo mogelijk in zeven voud) bij den secretaris worden ir gediend. Zuiveringsraad Bouwindustrie. De secretaris van den zuiveringsraad voor de bouwindustrie is behalve in de Appel straat 134, tijdelijk te 's Gravenhage even eens te bereiken in het Lange Voorhout 17. Flink zelfst. MEISJE v. d. of d. en n. v. g. g. v. Hoog loon en veel vrij. Brederodelaan 86. Bloemendaal. DAGMEISJE boven 18 J. van 9-5 uur, f 60 p. mnd. Dr. D. Bakkerlaan 39. Bl'daal. DIENSTMEISJE gevraagd voor dag en nacht. Tevens Hulp i. d. Huishouding, extern van 8.30-6. Dienstbode aanwezig. Mevr. Sissingh, Hartenlustlaan 16, Bloemendaal. Mevr. Naessens, Tempeliersstr. 12 (gez. van 3 pers.) zoekt net MEISJE voor heele dagen of d. en n. Hulp van werkster. Aan melden tuss. 19 en 20 uur. Gevraagd: DIENSTBODE v. d. dag van 8.30-3 uur, v. g. g. v. Micïdagkost, goed loon. Aanm. na 5 u. Tevens werkster gevr.. 1 morgen p. w. Mevr. v. 't Sant Wagenweg 54. NET MEISJE v. d. e. n. gevr., v. g. g. v. C. Keur, Zeestraat 49, Zand voort. In klein le klas rusthuis te Hilversum wordt tegen 1 No vember gevraagd een VER PLEEGSTER (niet te jong) ge negen ook huishoucïel werk te doen. Aan hetzelfde adres ge vraagd een paar degelijke be schaafde HULPEN i. cl. HUIS HOUDING. Brieven met zeer uitv. inl. en opg. van ref.. Godsd. en gewenscht sal. aan de directrice. Mevr. ten Cate- Hesterman, tijdel. adres: Wes terhoutstraat 21, Haarlem. FIJNWASSCHERIJ HAAK. Mr. Cornelisstraat 33-35 vraagt: overhemdenstrijksters, boor- denstrijksters, inpaksters, mangelsters, vouwsters, sor- teersters, plaksters en leer lingen. Zeer gunstige arbeidsvoorwaar den. DE HOOFDCOMMISSARIS VAN POLITIE te 's-Gravenha- 3e roept sollicitanten op voor ie betrekking van INSPECTRICE VAN POLITIE bij de Kinderpolitie. Gegadigden moeten: le. Nederlander zijn. 2e. den leeftijd van tenminste 25 jaar bereikt hebben. 3e. lichamelijk, geestelijk en moreel geschikt worden ge acht. 4e. een bewijs van goed gedrag kunnen overleggen, 5e. in het bezit zijn van een einddiploma Gymnasium, H. B. S. 5-jarigen cursus, of een daarmee gelijkgesteld diploma en bovendien een voor deze 'functie geschikte opleiding hebben gehad (bijv. Mr. in de Rechten; di ploma School voor Maat schappelijk Werk). Bij voorkeur zullen worden aangesteld zij die reeds prak tisch op sociaal gebied werk zaam zijn of zijn geweest. Het diploma Insp. van Politie strekt tot aanbeveling. De aanstelling geschiedt voorloopig geheel op tijdelijken voet, waarna t. z. t. bij gebleken geschiktheid, een aanstelling in vasten dienst kan volgen. Sollicitaties kunnen ten spoe digste worden ingediend bij den Hoofdcommissaris van Politie, Laan Copes van Cat- tenburch 19. Op Handelskantoor, centrum Haarlem wordt voor onmidd. indiensttr. gevr. STENO-TY PISTE, kennis v. handelscorr. en de mod. talen strekt tot aanbev. Voor goede kracht prettige werkkr. m. goede vooruitzichten. Soil, worden ingew. onder no. 2188 Gevraagd: SCHOEN<M AKERS- KNECHT of thuiswerker. Aan melden na 6 u. R. Kaspers, Verbindingsweg 55, Bl'daal. Wasscherij PEEPERKORN vraagt voor al haar afdee- lingen NETTE MEISJES, z. a. m, Bleekersvaartweg 39, Hst. De Directie van de N.V. DE VEM te IJmuiden zoekt voor spoedige indiensttreding een SECRETARESSE voor corres pondentie en archief, vlot ty piste, kennis van Engelsch gewenscht. Brieven aan de Di rectie, Iepenlaan 82, Bloemen daal. Wasscherij Kleverpark, Sant poorterstraat 41. vraagt flinke MEISJES Gevraagd: le KAPSTER en '2e KAPSTER of DAMESKAP PER. Flink loon en prettige werkkring. Brieven onder no. 1012 aan Boekhandel De Wit, Bloemendaal. TYPISTE gevraagd voor di recte indiensttreding. Leeftijd circa 18 jaar. Br. no. 2260. FLINKE MEISJES gevraagd voor alle afdeelingen. Eerste Haarlemsche Stoomwasscherij N.V.. Kampersingel 50-56, Haarlem. Voor spoedig in de huishou ding gevr. vertrouwde VROÜ- WEL. of MANNEL. lil LP of Werkster, v. g. g. v. Aanm. 's avonds, van Eedenstr. 4. Verkoopkantoor Levensmidde lenbranche vraagt voor direct flinke «MNL. KANTOORBE DIENDE, gewend zelfstandig te werken. Salaris f 140 p. mnd. Juffrouw voor de administratie f 65 p. mnd. Uitv. brieven m. leeft. ref. enz. no. 2257. Boormeester-Grondboorders gevraag^ voor werkzaamhe den in de geteisterde gebieden. Grondboringbedrijf J. J. Blom, Brouwersplein 11, Haarlem. Aanmelden av, 6 uur. Vooraanstaande Tabaksfabriek, Koffiebranderij en Theehandel zoekt le klas ingevoerd VER TEGENWOORDIGER voor het district N.-Holland met stand plaats Haarlem. Leeftijd 25-35 jaar. Voor prima kracht le venspositie. Br. onder no. 510 adv.bur. Benjamin, Bergweg 353 a, Rotterdam. Op het pompstation van het gemeente-waterbedrijf van HAARLEM te Overveen kan een STOKER worden geplaatst voorloopig op proef voor den tijd van 1 jaar. Weekloon f 30.61 tot f 37.81, benevens f 2 voor vaste overuren. Kinder- supple tieloon f 150 per wettig of gewettigd kind tot 18 jaar. Alleen zij, die over voldoen de practische ervaring beschik ken en een machinedrijver kunnen vervangen, komen in aanmerking. Stokersdiploma strekt tot aanbeveling. Sollici taties uitsluitend schriftelijk aan den Directeur van voren genoemd bedrijf te Haarlem. Kampersingel 4. Persoonlijk bezoek alleen na oproeping. De Middelbare Technische School (e Haarlem vraagt voor onmiddellijke indiensttreding een LEER AAR ENGELSCH v. 8 lesuren per week. Vereischt acte M. O. Engelsch, Salaris volgens Rijksregeling. Soil, te richten aan het Bestuur van de Vereeniging voor Nijver heidsonderwijs te Haarlem, Kleverparkwêg 181. Inlichtin gen geeft de directeur. Bezoek alleen na uitnoodiging. Woninginrchting W. Oostwald Jr., Kl. Houtstraat 138, Haar lem, Tel. 11128 vraagt voor direct BEHANGER, STOFFEER DER. BEDDENMAKER en MEUBELMAKERS. Alleen prima vaklui komen in i aanmerking. Op de abonnement-afdeeling van B OOM-RU Y GR O K N.V. kan een FLINKE KRACHT ge plaatst worden, bij voorkeur gepensionneerd. Persoonlijke aanmelding ten kantore Ged. Oude Gracht 138. KLEERMAKERSKNECHT gevr. Tevens: Grootwerker, Vesten maker, Broekenmaker, voor 2 a 3 stuks p. week. Loon vol gens bondstarief. Th. F. J. Braam. Kleermaker, C-Maters- weg 9, Beverwijk. Bij het Concertgebouw-orkest te Amsterdam zijn te vervullen vacatures voor: BASTROM BONE. HOORN. HOBO. Solli citaties schriftelijk aan de Di rectie van het Concertgebouw, Amsterdam. In de vacature van leerling vertegenwoordiger bij VAN DELFT's fabrieken N.V. in het rayon Haarlem is voorzien. Juffr.. 23 jaar v. g. g. v. zag zich gaarne geplaatst als KIN DERJUFFROUW met huiselijk verkeer, Christel, beginselen, in omgeving van Bloemendaal of Heemstede. Brieven onder no. 478 Adv. Bur. Realta, Twee baksmarkt 42, Leeuwarden. ERVAREN HUISNAAISTER. Aanm. Dr. D. Bakkerlaan 73, Bloemendaal. KANTOORMACHINE MON TEUR, prima vakman, z. z. g. g. in leidende functie of als deelgenoot. Eenig kapitaal be- schikb. Br. no. 2244 Wensing's Advert. Bur., Tempeliersstr. 32 Wie wil zijn WONING RUILEN voor een woning te Utrecht. Wij hebben diverse personen, die zich in uw stad willen ves tigen. Bureau „Actief", afd. Woningruil, Duifstr. 5. Telef. 16086 en Hopakker 21, Telef. 13145, Utrecht. Bejaarde dame zoekt te Heem stede of Haarl.-Z. een ETAGE of 2 a 3 gestoffeerde óf onge meubelde kamers met kook gelegenheid. Liefst met mid dagmaal. Brieven no. 2282 Welke familie in omgeving van Haarlem is bereid aan be schaafd en ontw. echtpaar, middelb. leeftijd, door oorlog zonder woning, EEN PAAR KAMERS, event, ongemeubeld, tegen behoorlijke vergoeding beschikbaar te stellen? Meyer, Minervalaan 22, Amsterdam. Dame-alleen vraagt 2 ongem. KAMERS met vrije keuken te huur. Brieven nó. 2216 Wen sing's Advert. Bur., Tempe liersstraat 32. HUIS GEZOCHT op goeden stand Heemstede. Haarlem of omstreken, pl.m. f 50 p. mnd. Brieven no. 2258 ENKELE HEEREN GEVR. voor het vormen van een gezellige dansclub. Leeft. 30-40 jaar. Br. no. 2245 Wensing's Advert. Bur., Tempeliersstraat 32. RUBBER. Wie ruilt ruwe rub ber tegen bruikbare fietsban den (binnen- en buitenb.) Middenlaan 77, Haarlem. WONINGRUIL. Vrije Etage te Voorburg te ruilen tegen vrij huis in Haarlem of om streken. Brieven no. 2259. in 't centrum, met of zonder woonruimte. Te huur of te koop gevr. Brieven no. 2180 Wensing's Advert Bur. Tempeliersstraat 32.

Haarlem's Dagblad | 1945 | | pagina 3