In Snelle Reeks. Weerbericht ZANDVOORT HEEMSTEDE Geldauivering I RADIOREPARATIE Ctfy kennen klanten Uit waardeering voor alles wat hij in den afgeloopen winter o.m. voor de voedsel voorziening heeft gedaan is den heer P. J. Kapteyn, directeur van de „Union" aan de P. Krugerkade te Haarlem door de Postfan- fare een serenade gebracht. De groote ver diensten van den heer Kapteyn zijn door enkele sprekers naar voren gebracht. Onder de vele aanwezigen waren de wethouders A. van Driel en A. J. M. Angenent. Volksher stel was vertegenwoordigd door de heeren W. J. B. v. Liemt Jr. en P. Borghouts. Voor Haarlem en omstreken is opgericht de stichting Christelijke Film-actie,die tot doel heeft het vertoon en van films in beslo ten kring, die ontwikkelend, opbouwend en ontspannend kunnen werken en beantwoor den aan normen door het bestuur te stellen in gehoorzaamheid aan de Heilige Schrift. Er zijn reeds meer dan 3000 leden. In het be stuur zitten Ir. J. Kooymans, W. Rot, P. Vijl- brief, mevr. J. de Vos—Lamsma, P R. West hoeve, mej. H. Derks en J. Klaassên. Om het 700-jarige bestaan .yan Haarlem als stad te herdenken heeft zich uit de amb tenaren en werklieden der gemeente een commissie gevormd die een feestavond orga niseert in het Gemeentelijk Concertgebouw. Het is noodig omdat ook de dames daarbij zullen zijn, drie avonden te ï'eserveeren. Deze zijn gesteld op 18, 19 en 20 November. Er zal het cabaret van Paul Ostra optreden. Het gemeentepersoneel betaalt deze feest avonden uit eigen zak. Het college van B. en W. en ook de directeuren en hoofden van takken van dienst zullen worden uitge- noodigd. De Overijselsch-Geldersch-Drentsehe vereeniging De Oosthoek hield Vrijdagavond haar openings-feestavond na de fusie met de O. O. V. in de tuinzaal van het Concert gebouw. Een gevarieerde avond met bal na hield er de stemming bij de Oosthoekers in. Wegens rantsoen-overschrijding in de afgeloopen periode zijn door het P. E. N. te Bloemendaal 11 verbruikers voor 14 dagen van den stroomtoevoer afgesloten. 12 ver bruikers kregen een waarschuwing. Bij 3 verbruikers werd frauduleuze stroomafne- ming geconstateerd. Deze zijn nu voor een half jaar van electriciteit en gas verstoken. Bij de gehouden F. N. Z.-examens slaagde de heer D. Olij. bedrijfchef aan de N.V. melkinrichting „De Hafam" te Haarlem voor het diploma assistent-directeur eener zuivelfabriek. Namens de Gereformeerde Kerken zul len 2 artsen en 15 verpleegsters worden uit gezonden naar de zendingsvelden dezer ker ken op Midden Java en Soemba. Onder hen zijn de doktoren G. J. Oosterhuis te Haar lem en H. Merkelijn te Heemstede. De oud-Haarlemmer Dr. K. H. Miskotte, Ned. Herv. predikant te Amsterdam, be noemd tot hoogleeraar aan de Universiteit te Leiden vanwege de Ned. Herv. Kerk, zal 26 Oct. inaugureeren. SPORT ZWEMMEN. In de ledenvergadering van de Zwemclub „Haarlem" werd mej. T. Kamp gekozen in de door het vertrek van den heer v. Ellinckhuysen gekomen bestuurs- vacature. Besloten werd de jaarlijksche feestavond te houden op 19 Januari a.s. in De Leeuwerik. De jaarlijksche vijfkamp tus- schen de Haarlemsche zwemvereenigingen zal dit jaar op 14 November a.s. in Stoop's Bad verzwommen worden. Tevens bleek er veel animo te bestaan voor de trip, welk© omstreeks Kerstmis gemaakt zal worden naar België, waar o.a. ontmoetingen met G Z. V. (Gent) en B. Z. K. (Brugge) zullen plaats hebben. Aan het einde van de verga dering vertoonde de heer Schmidt, propa gandist van den N. Z. R. B., eenige films. VOETBAL. De zuidelijke eerste klassers zijn geographisch gesplitst in Brabant en Limburg. Eindhoven valt onder Limburg. Eerste klasse A: M.V.V., Juliana, Limbur- gia, Maurits, Roermond, V.V.V., Bleijerhei- de. Sportclub Emma, P.S.V., Eindhoven en de Spechten. Eerste klasse B: N.A.C., B.V.V., Willem 2, Noad, Longa, De Baronie-D.N.L Vlissingen, R.B.C., R.K.T.V.V., Helmond en Brabantia of de Valk. (Hieromtrent loopt nog een pro test over een in 1942 gespèelden beslissings wedstrijd tusschen beide clubs, welke door Brabantia met 32 werd gewonnen). VOETBAL. Zondag worden o.a. de vol gende bekerwedstrijden gespeeld: I.E.V.D. E.M.; V.V.B.O. G.: Sp.vogels—D.S.S.Ter rasvogelsBl'daal; RipperdaVI. Vogels; E. H.S.—Kinheim; D.I.O T.H.B.; Schoten—D. C.C.; HillegomTeylingen; LisseHillinen, Swift—E.T.O. Weersverwachting medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig tot Zondag avond. Nog koud. Koude heldere nacht, met plaatselijke ochtendmist. Overdag toenemende bewolking met iets later kans op eenige regen. Geleidelijk naar Zuid west terugloopende en weer wat toe nemende wind. Sweelinck-kwartet Eerlijk, onopgesmukt doch warm door voeld spel als uiting van gezonde opvattin gen gaf het door de heeren Biloen, Water man, Raphael en Vogtschmidt gevormde kwartetensemble Vrijdagavond in den Stadsschouwburg ten beste. Ik kon dezen nog tijdig bereiken om twee deelen van Debussy's Quartuor te hooren, zelden heb ben mij nevens de hartstochtelijkheid van dit opus, (dat juist door zijn geladenheid en thematische gebondenheid een zeer unieke plaats onder de werken van dezen meester inneemt) de zuiver muzikale schoonheden zoo getroffen als bij deze auditie het geval was. De vertolking van Beethoven's Quartuor serioso op. 95 ver sterkte de voortreffelijke indrukken. De mystieke sfeer van het Allegretto, waarin haast bovenaardsche klankschoonheid af wisselt met diepzinnige chromatiek en con- trapuntische verwikkelingen, werd even zui ver weergegeven als tragiek van 't eerste Al legro, de drift van het Scherzo en de geagi teerdheid der Finale, en de Coda werd tot een brillante triomf van virtuoos samen spel, Eén opmerking zij mij vergund: de 2de viool mag m. i. af en toe wat meer op den voorgrond treden. Het spel van den primus herinnerde me bijwijlen aan dat van wijlen Lucien Capet: grooter lof kan ik hem niet brengen. Men houde dit kwartetensemble in het ooghet kan een eerste, plaats gaan inne men. De geestdriftige bijval, die het nu reeds oogstte is een goed voorteeken. Haarlems Gemengd Koor Dat de uitvoering van Verdi's onvolpre zen Requiem ditmaal in de Groote Kerk plaats had bracht voor- en nadeelen mee. Het werk was voor een kerkelijke plechtig heid in den Dom te Milaan geschre ven, en inderdaad geeft een groote gewijde ruimte veelszins de juiste stemming. An derszins is althans in onze Groote Kerk het duidelijk hooren van détails zeer af hankelijk van de plaats. Ik heb zoowel nabij als verder af geluisterd en kon daardoor zoowel de zorgvuldige voorbereiding en karaktervolle weergave als de massale wer kingen constateeren. Voor een en ander komt den dirigent Jan Booda veel lof toe, en dit geldt ook voor de solisten Eline Hem- rica, Lien Korter, Han Le Fevre en Herman Hulsmann, van wie de tweede nog een on bekende voor ons was, doch die de zeer om vangrijke altpartij met zeer warme, wellui dende stem vervulde. De ongelooflijke rijkdom dezer muziek te beschrijven zou buiten mijn bestek vallen. Dit zij gezegd: alles klonk Vrijdagavond ..als een klok". Ik vernam dat H. G. K. ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum „Het Lied van de Klok" van V. d'Indy zal uit voeren, een voor onze stad zeldzame muzi kale onderneming die op den ijver van di rigent en koor een helder licht werpt. K. DE JONG. RENPAARDEN GEBLOKKEERD. De in de registers der Ned. Draaf- en Ren- vereeniging ingeschreven paarden zijn voor- loopig geblokkeerd. Eigenaren, trainers en verzorgers zijn verplicht de paarden aan te geven. AGENDA VOOR ZATERDAG 29 SEPTEMBER Stadsschouwburg: Tooneelgezelschap „Co- media", Pas op voor Stille Waters, 20 uur. Rembrandt Theater: De slag om Rusland, 14.30, 16.15. 19.15 en 21.30 uur. Cinema Palace: Remember the Day, 14, 16.15, 18.45 en 21 uur. Luxor: Hoe raak ik mijn geld kwijt!, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Hals: De ontem bare nachtegaal, 14, 16.30. 19 en 21.15 uur. ZONDAG 30 SEPTEMBER. Groote Kerk: Orgelspel 18.3019 uur. Stadsschouwburg: Tooneelgezelschap „Co- media", Comediespelen, 11 en 20 u. Bioscopen als Zaterdag. MAANDAG 1 OCTOBER. Gem. Concertzaal: Opera-Concert 20 uur. Gebouw De Nijverheid: Ds. J. van der Schors, 19.30 uur. Restaurant Brinkmann: Kookdemonstratie, 14 uur. Bioscopen als Zaterdag. PREDIKBEURTEN HAARLEM. Nefl. Herv. Kerk. Groote Kerk 10: Ds. L. W. H. Teunissen. Lutten. 7: Ds. Joh. Bronsgeest. Velsen. Nieuwe Kerk 10: Ds. G. J. Waardenburg Oosterkerk 10: Ds. P. J. Alackaay Noorderkerk 9: Ds. I. P. van der Waal 10.45: Ds. H. E. Beker Bakenes- serkerk 9.30: Ds. E. Emmen, Kinderkerk Kapel Hazepaterslaan 9.30: Arends. Hoofd Christel, school te Noordwijk. Kinderkerk 10.45: Ds. I. P. van der Waal. Alle-Dag-Kerk Dinsdag 3: Zang 3.30: Kerkdienst. Ds, C. Hoorweg. Medew. dams Bruins en Pul.Broe dergemeente 9.45: Ds. Bielke. Stads Evan gelisatie 10: J. Kal 5: J. F. Snoeks. Zaterd. 7.30: Openluchtsamenk. b. h. Postkantoor. Evangelische Samenkomsten 10: H. v. d. Brink, Bloemendaal. 4: Gemeenschapsmid dag. Zaterd. 7.30: Openluchtsamenk. aan de Raaks. Vrije Evang. Gemeente 10: Evang. dienst met koorzang. 5: Ds. D. J. D. du Fossé. 10: Kinderkerk Herrnhutterkerk 11: Ds. A. R. de Jong Evang. Luth. Gemeente 10: Ds. W. Spliethoff vér. Doopsgez. Gem- 10 30: Ds. Daalder. 10.30: Oudere Jeugd- kerk. Dr. C. Spoelder 9.15: Mej. Schepers, Jongere Jeugdkerk Vrijz. Herv. 10.30: Ds. A. van Biemen Rem. Geref. Gem. 10: Dr. W. R. M. Noordhoff. Geref. Kerk. Kloppersin gelkerk 10: Ds. J. W. Siertsema 5: Ds. Js. v. d. Linden Wilhelminakerk 10: Ds A. M. Boeyinga 5: Ds. L. Hoorweg Zuid-Ooster- kerk 10: Ds. L. Hoorweg 5: Ds. J. W. Siert sema. Geref. Kerk in H. V. 10: Ds. G. W. v. Deth Clir. Geref. Gem. 10 en 3.30: Theol. Stud. C. v. d. Weele, van Apeldoorn. Bap- tiste Gemeente 10 en 5: F. Goezinne. 8: Jeugdsamenkomst. Leger des Heils 10: Op- draehtdienst 8: Heilsamenkomst. Maj. Mal corps, van A'dam. Pinkster Gemeente. 10 en 7.30: Openbare samenkomst. Zaterd. 7.30: Openluchtevangelisatie a. h. Soendaplein. Gemeente des Heeren 10 en 5: Openb. Gods dienstoefening. Zaterd. 7.30: Openlucht- evangelisatie Ged. O. Gr. bij Stoofsteeg. Hersteld Apost. Zendingsgemeente, Wilhel- minastraat 10 en 5: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zendingsgemeente. Jacobij- nestraat 10 en 5: Godsdienstoefening. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia" 10.30: Wij dingsmorgen. J. P. Smits. Het Rozekruisers Genootschap, 7.15: Tempeldienst. C. L. J. Damme. Christian Science. 10: Ned. taal. 11.15: Engelsche taal. Opwekkingssamen- komsten Donderdag Mej. G. v. Woerden. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. H. v. d. Loos, Voorber. H. Av. Immanuël- kerk 10: Dr M. v. d. Voet 7: G. W. IJzerman Theol. Cand. Kon. Emmaschool, Raafstr. 10: Ds. Pliester, Hoofdplaat. Ned. Prot. Bond. 10.30: Ds. C. P. Hoekema, Doopsgez. Pred. te Hrl. Leger des Heils 10: Heiligingsdienst 6.45: Openluchtsamenkomst op het Soen daplein. 8: Verlossingsdienst o.l.v. kapiteins Oord-Zondervan. Geref. Kerk Noordschoter kerk 9 en 10.30: Ds. Js. v. d. Linden 5: Ds. A. M. Boeyinga. Chr. Geref. Gemeente 10 en 5.15: Ds. D. Henstra. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk Wilhelminaplein 10: Ds. Bartlema. Kapel Nieuw Vredenhof 10.30: Ds. Barger. Ned. Prot. Bond 10.30: Ds. P. M. Kapi.eijn, Ned. Herv. pred. te Veendam Geref. Kerk. Koe- diefslaan 10: Ds. W. C. v. d. Brink 5: Ds. A. Dondorp Camplaan 10: Ds. A. Dondorp 5: Ds. W. C. V. d. Brink AERDENHOIT. Ned. Herv. Kapel 11: L. J. Bloemsma, hulppred. Relig. Kring 10.30: Ds. W. S. Wiardi Beekman, Rem. predikante te 's Gravenhage. BENTVELD. Ned. Herv. Kapel 9: Ds. J. v. d. Mije. te Schagen 3.30: Ds. W. C. V. d. Brink te Heemstede. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. van Dijk Ned. Prot. Bond Geen dienst Soefi-Beweging (Univers. Eeredienst) 4.30: Onderwerp: Levensroeping. Vrij Katholieke Kerk 10.30: Gezongen H. Mis met huwelijks inzegening. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10: Ds. Ch. de Beus: ABBENES. Ned. Herv. Kerk. 10: J. D. v. d. Meer. 3: Dr. E. Emmen, van Haarlem. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk 10: Ds. J. C. Salverda. H. Doop. 3.30: Dezelfde. NW. VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 6: Ds. J. C. H. Jörg. VIJFHUIZEN Ned. Herv. Kerk. 10 en 3: A. C. Brörens. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. H. J. Plaggemars. West. Kon. Emmaschool, Raafstr. 10: Plies ter, uit Hoofdplaat. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. 9.30: L. J. Bloemsma. hulppred. Geref. Kerk. 10: Ds. J. Mulder, te Heemstede. 4.30: Dezelfde. S.D.A.P.-afdeeling opgericht. Onder zeer groote belangstelling had gister avond alhier de heroprichtingsvergadering plaats der S. D. A. P. In een gloedvolle rede sprak de heer E. Vermeer over democratisch socialisme, waarin hij de beginselen van het partijprogram op heldere wijze uiteenzette. Inde op de rede volgende huishoudelijke vergadering werd het volgende bestuur ge kozen: A. J. v. d. Moolen, weth. te Zand- voort, voorz.; B. Polak, secr.; H. Poots, penn.; D. v. Dijk, A. Kerkman, P. Paap en mevr. L. Horeman. De Raadsverkiezing De door de R.K. opgemaakte candida- tenlijst voor de verkiezing van den nood- gemeenteraad bevat de namen van J. Ka merbeek, Dr. E. Brongersma, J v. d Erf, E. J. van Lent, P. H. M. Peeperkorn en J. P. Pel. Door de Vrijzinnigen worden candidaat gesteld H. M. van Unen, S. Rijkes, Mr. B. W Stomps, Mr. R. C. Bakhuizen v. d. Brink, A. J. J. Verspoor en J. F. Saar- berg. Anti-RevolutionnairenJos van den Berge. S.D.A.P.: H. J. W. B Disselkoen, W. J. Reijnders en A. N. Zonneveld. Enkele candidatenlijsten zijn nog niet bekend. Het is de bedoeling dat de leden bij enkele candidaatstelling gekozen worden. Betaal Uw krui- denier met een leeg Victoria-blikhet is f 2.50 waard. - Een goed idee! OFFICIEELE PUBLICATIE Zuiveringsraad Chemische-, Aardolie- en Tabaksindustrie Bij beschikking van den minister van han del en nijverheid is ingesteld de zuiverings raad voor de chemische-, aardolie- en de tabaksverwerkende industrie, rnet zetel te 's Gravenhage. Tot voorzitter is benoemd mr. W. G. F. Borgerhoff Mulder, rechter in de arrondisse mentsrechtbank te Den Haag. Als leden zul len optreden J. P. van Apeldoorn, dir. N.V, Zeepfabriek „De Klok", Heerde, W. A. Hoek, pres.-dir. N.V. W. A. Hoek's Machine- en Zuurstoffenfabriek, Schiedam, C. Kolff, fir mant Fa. Tollens en Co., Rotterdam. A. J, van Rossum, dir. N.V. Olieraffinaderij, Zui len, Maarsen, ir. W. L. C. van Zwet, chef afd. N.V. Philips' Gloeilampen fabrieken, Eindhoven, prof. dr. ir. J. W. H. Uytenbo- gaart, dir. v. h, C. I. V. I. en T. N. O., Bloemcamplaan 34, Wassenaar, J. C. Meu- wissen, dir. Teerbedrijf „Uithoorn", Uit hoorn, mr. L. Sprey. advocaat en procureur, Leiden. Belast met het secretariaat: mr. H. J. Frima, Nassaulaan 1, Den Haag. Deze zuiveringsraad zal binnen korten tijd nog worden uitgebreid met een aantal leden uit het geheele land. Zuiveringsraad uitgeverij en aanverwante bedrijven Bij beschikking van den minister van han del en nijverheid is ingesteld de zuiverings raad voor de uitgeverij, den boekhandel, het leesbibliotheek- en het kioskbedrijf, met zetel te 's Gravenhage. Tot voorz. is benoemd: mr. F. J. de Jong, rechter in de arrondisse mentsrechtbank te 's Gravenhage. Als leden zullen optreden: mr. M. van Vugt, advocaat en procureur Amsterdamdam-C„ P. van Dijk, boekhandelaar, Utrecht, M. J. Visser, boekhandelaar, Den Haag, A. A. M. Stols, uitgever, Den Hgaa, E. Lefebvre, Tjeenk Willinks Uitgevers Maatschappij, Haarlem, dr. J. H. Kernkamp, conservator van de Kon. Bibliotheek en van het Museum Meermanno Westreenianum, Den Haag, mr, F. Bordewijk, letterkundige, Schiedam, dr. K. Heeroma, redacteur van het woordenboek der Nederlandsche taal, Oegstgeest, Martinus Nijhoff, letterkundige, 's Gravehnage, B. Bakker, dir. van D. A. Daamen's Uitgevers- maatij, 's Gravenhage, A. Becht, uitgever, Amsterdam. Met het secretariaat is belast mr. F. P. J. Perquin, Parkstraat 27 a, 's Gravenhage. Deze zuiveringsraad zal binnen korten tijd nog worden uitgebreid met een aantal leden uit het geheel© lapd. SECRETARIAAT ZUIVERINGSRAAD. Het secretariaat van den zuiveringsraad voor de rubberverwerkende textiel-, leder- en le- derverwerkende en diamant- en edelmetaal industrie berust bij mr. R. Korthals Altes, advocaat en procureur, Heerengracht 388, Amsterdam. Toewijzing import-sigaretten Het C. D .K. maakt bekend, dat detail listen in de provincies Noord-Holland, Zuid- Holland en Utrecht de voor Engelsche of Amerikaansche import-sigaretten aangewe zen bonnen 51 der tabakskaart in de week van 30 Sept. t.m. 6 Oct. a.s. bij de distribu tiediensten moeten inleveren ter verkrijging van toewijzingen no. 340. Met deze toewijzin gen 340 dienen zij zich tot den grossier te wenden, die daarop uitsluitend Engelsche of Amerikaansche import-sigaretten zal leveren. De grossiers moeten van 7 t.m 13 Oct. zoo veel toewijzingen 155 (voor import-sigaretten) inleveren als overeenkomt met het voor schot import-sigaretten hetwelk zij destijds in den vorm van coupures G 01 hebben ont vangen. Kunnen zij het voorschot van cou pures G 01 niet met toewijzingen 155 aflossen, dan dienen zij ter aflossing van het niet aangezuiverde gedeelte van dit voorschot toewijzingen 340 te gebruiken. Met de hun nog resteerende toewijzingen 340 kunnen zij zich rechtstreeks tot een depot wenden ten einde daarop Engelsche of Amerikaansche sigaretten te koopen. Tegen grossiers, die niet het geheele voorschot aan toewijzingen G 01 aflossen, zullen bijzondere maatregelen worden genomen. Gevraagd: MEISJE voor dag en nacht in gezin met 2 kin deren. Goed loon en goede kost, en vrije kamer. Mevr. Vogelzang, Crayenestersingel 5 Heemstede. Rusthuis Spaar en Hout, KI. Houtweg 139 vraagt voor di rect een VR. HULP IN DE KEUKEN en MEISJES v. heele en halve dagen voor kamer werk. U. V. V. Afd. Santpoort vraagt voor haar Vacantie-Moeder- huis 2 MEISJES als hulp in de huish. extern, met volle kost. Aanm. Harddraverslaan 15, Santpoort, 's av. tuss. 6-8 u. «i In klein gezin NET MEISJE gevr. v. d. of d. en n. v. g. g. v.. goed loon. Zich aanm. al léén tusschen 4 en 6 uur. Von dellaan 14, Aerdenhout. NET MEISJE gevraagd, voor dag. of morgenuren. Goed loon Rusthuis „Marisstella", Ant. Duycklaan 17, Heemstede. Gevraagd op fabriekskantoor JONGEDAME voor eenvoudige adm. kunnende typen. Brie ven no. 2295. Per 1 November gevraagd een In het Diaconessenhuis is plaats voor HUISH. HULPEN tevens voor het Zusterrusthuis en waschhuis. In- of uitwo nend met de kost, goed loon, werktijd tot 5.30 u. Aanm. Ha zepaterslaan 24. ONDERWIJZERES (Bovental lig) aan de Noorderschool, Vel- serstraat 55. Inlichtingen ver strekt het waarn. hoofd. Soil, brieven ten spoedigste te rich ten tot het Bestuur der Stich ting Noorderkerk en School, secr. Aelbertsbergstr. 77. MEISJES gevr. Lampekaprijg- sters, naaisters en leerlingen. Goede krachten, hoog loon. Aanm., ook 's avonds na 8 u. Koenderman, Rozenhagenplein 9, Haarlem. Wasscherij Peeperkorn vraagt voor de Afdeelingen Mangelen, Strijken, Sorteeren, Inpakken NETTE MEISJES, zeer gun stige arbeidsvoorwaarden, licht werk. Niet vakbekwamen wor den opgeleid. Z. a. t. m. Blee- kersvaartweg 39, Heemstede. Gevraagd: ECHTPAAR, man als huisknecht, vrouw voor huish. bezigheden. Tevens ge vraagd KIN DE R J U FFltO UW bij 2 kinderen van 2 en 5 jaar. Brieven onder no. 2309. Werf Conrad en Stork Hijsch N.V. Waarderweg 80, Haarlem, vraagt voor spoedige indienst treding eenige MANLIJKE en VROUWELIJKE' KANTOORBE DIENDEN. Gevr.: GOUDSMID-REPARA TEUR, een EERSTE BEDIEN DE HORLOGEMAKER en GROOTUURWERK-MAKER. Aanm.: Firma J. J. Meyst, v. Baerlestraat 25 A'dam-Zd. Werf Conrad en Stork Hijsch N.V. Waarderweg 80, Haarlem vraagt voor spoedige indienst treding een VROUWELIJKE KANTOORBEDIENDE voor het loonbureau; zij die daarin ge werkt heeft, en dus bekend is met loonadministratie, loonbe lasting, ziektewet, ziekenfonds, enz. geniet voorkeur. Uitslui tend schriftelijke sollicitaties evt. onder bijvoeging afschrift van diploma's en rapporten en onder vermelding waar ge werkt, aan de afdeeling Perso neel der N.V. Kleermakerij in het getroffen gebied in het Oosten des lands waar veel nieuw werk gemaakt wordt, vraagt een KLEER MAKER en een HALFWAS. Moderne werkplaats, goed loon vast werk. Goede gelegenh. v. verdere bekwaming in het vak. Voor pension wordt gezorgd. Inl. Boekenrodestr. 26. Hrl. Droste's Cacao- en Chocolade fabrieken N.V. vraagt JON GENS van 14-16 jaar. Aanmel den bij den portier. B. z. a. CHAUFFEUR en EM- BALLEUR, die van werkkring wenscht te veranderen. Br. letter E. Boekhandel Dingier, Beverwijk. Heer op leeftijd zoekt als vaste woning groote gemeTibileerde ZIT- EN SLAAPKAMER. Blie ven met nauwkeurige inlich tingen aan H. B. Bone, Plan tage Parklaan 16, A'dam C. Bejaard echtpaar zoekt onge- meub. K.'tWERS met pension in Haarlem of onmiddellijke omgeving. Br. No. 56 „Duin- oord"-Boekhandel, Duinoord straat 86, H.-N. RUILEN. MOOI VRIJ BOVEN HUIS 6 kamers te Dordrecht voor huis te Heemstede, Hille gom of Haarlem (N.), huur pl.m. f 40 per maand. Brieven onder no. 1818 Advert. Bureau Jac. Duits, Dordrecht. W ONIN G RUIL. Aangeboden: zeer gunstig gelegen huis met tuin te Heemstede, bevatten de 7 kamers, badkamer, keu ken, bijkeuken, garage en cen trale verwarming tegen soort gelijke woning eveneens te Heemstede. Brieven no. 150 Boekhandel D. van Mourik, Bronsteeweg 4a, Heemstede. C. V. Confectiefabriek W. J. HAVERMAN en Co. vraagt voor spoedige indiensttreding be kwame en aankomende MAN TEL STIK STER S en HAND WERKSTERS. Geen bandsysteem. Aangename werkkring, hoog loon, goede sociale verzorging. Aanmelden: dagelijks KL Houtstraat 106, van 9-12 en 2-5 u. KELLER MACDONALD Jansweg 42, Telef. 11828. waarvan ook de ouder; en grootouders terwille van de verzorgde waar onze trouwe klanten zijn NWE RIAWIELBUITENBAND 28x15/8 te rullen v. ld. 28 x 1 1/2. Aanb. Nieuwe Gracht 3, tusschen 9 en 17 uur. JACHTPATRONEN te koop ge vraagd. Caliber 16 en 12. Ook genegen ergens voor te ruilen. Mevr. Saager, Bloemend.str.- weg 57, Santpoort. Bij exploit dd. 26 Septem ber 1.1. is ten verzoeke van Barbara Wassing te Haarlem, domicilie kiezende Ged. Oude Gracht 11b te Haarlem, ten kantore van Mr. B. W. Stomps aan Willem van Keulen zonder bekende woon- en verblijf plaats zoowel In- als buiten het Koninkrijk, beteekend het vonnis van de Arrondisse- ments-rechtbank te Haarlem dd. 28 Augustus 1945, waarbij de echtscheiding tusschen par tyen, is uitgesproken. Deurwaarder C. H. Erbrink, Haarlem. BELASTING-SPECIALIST en ACCOUNTANT J. F. G. BODE, oud-adj.-lnsp. belastingen Raamsingel 34 Tel. 13615 Administr. en Accountancy. N.V. Chem. Kunstinr. „POLYGRAPH" Haarlem. Schouwtjeslaan 23A. Algemeene Vergadering van Aandeelhouders te houden op: 24 October a.s. 2 uur ten kan tore der Vennootschap, alwaar de Agenda en jaarstukken voor aandeelhouders ter inzage lig gen en aandeelen ter bijwo ning gedeponeerd kunnen worden. 3-PITS GASSTEL ruilen vool petroleumstel. Boon Zrj>del Stationsweg 6A, Bloemendaal

Haarlem's Dagblad | 1945 | | pagina 3