Kort en bondig stsftrS-; d: G;etr'outr- l\Igr. Huibers 70 jaar. Wij vertalen brieven Het lied van alle tijden De R.K. Rederijkerskamer Alberdingh Thijm heeft met het romantisch tooneel- spel van den Hollandschen dramaturg D. H. Scheffer een onderwerp gekozen, dat, hoewel anderhalve eeuw geleden spelend, een lugubere actualiteit op de planken brengt. Welk een treffende overeenkom sten tusschen de gruwelen van de Fran- sche Revolutie en die van het Nazi-schrik bewind! Men kon aan de zaal merken, dat het publiek de tragedie van het min- nepaar, dat aan het verraad van dienst personeel en aan persoonlijke wraak van een lid der geheime politie ten prooi viel, nog onder den indruk van de zelf mee er varen verschrikkingen mee beleefde. Ge lukkig waren er ook in dien tijd trouwe zielen als Yvonne's kamenier, en de liefde, die tegen den dood bestand is, blijkt in derdaad „van alle tijden" te zijn. De indruk van het drama werd ver sterkt door uitnemend spel van alle ac teurs, en aan den regisseur Herman Moer kerk, die ook de decors en costuums heeft ontworpen, komt een bijzonder compli ment toe voor de wijze, waarop het straat rumoer en het voorbijtrekken van de kar ren met ter dood veroordeelden achter de schermen werden weergegeven. H. G. CANNEGIETER Ledenconcert der H.O.V. Anton Krelage opende het 2de Dinsdag avondconcert met een vlotte vertolking der Prometheus-Ouverture, die wel be doeld geweest zal zijn als voorspel van Beethoven's Vioolconcert. Doch dit werk volgde er niet op, want de solist Willem Noske verkoos ditmaal Bruch's le Viool concert te spelen, zoodat het programma gewijzigd werd. Het spel van den solist was vurig en technisch af en de orkestleiding sloot, al was ze. soms wat te sterk, uitstekend bij de solopartij aan. Een gelukkige gedachte van Krelage was het, Mendelssohn's Symphonie in A. gr. t. (de „taliaansehe") uit te voeren. In de middendeelen bekoorden de blazers, die ook in 't le hoofddeel zich kranig geweerd hadden. Bij een eventueele tweede auditie zou de dirigent door aan allerlei détails meer reliëf te geven, de vele schoonheden nog beter kunnen doen uitkomen. K. DE JONG. Georgette Hagedoorn. ..Chansons" luidde de aankondiging van het programma, waarmee Georgette Hage doorn gisteravond in den Stadsschouwburg is opgetreden. Maar de chansons van Geor gette zijn meer dan luchtige of sentimen- teele liedjes alleen. Stuk voor stuk zijn het kleine juweelen van volledige kunst, vol- menschelijke creaties in volmaakt eigen stijl. De oud-Fransche liedekens, simpel van inhoud en met het gevaarlijke klankenre frein. giet zij boordevol leven en dit leven sprankelt van de planken. Verschillende menschen zien de Piëta van Memlinc" was een klein waagstuk door de rake typeering van het frivole met plotseling het ont roerend-innige slotaccoord, maar het werd volbracht. Een bekoorlijk experiment bleek de ver werking van Duhamel's prozastuk „La Bal lade de Florentin Prunier" tot „chanson" door den gevoeligen begeleider Pierre Ver- donck. Toon en sfeer waren één en het spel van Georgette Hagedoorn deed het overige. Zij was de moeder, die na wekenlange wake Inslaapt aan het ziekbed van haar in den strijd gewonden zoon. waardoor de mystieke band tusschen beide plotseling breekt en de soldaat ook insluimert, maar dan voor goed. Het enthousiaste publiek, met een toegift verblijd, keerde huiswaarts in zijn langdu rige hunkering naar een gave en kunstzin nige ontspanning eindelijk bevredigd. H.OV.-ledenconcert. Anton Krelage brengt op het leden concert van a.s. Vrijdag voor de pauze tweemaal Haydn n.l. een Symphonie in D. gr. terts en het beroemde cello-concert, dat voorgedragen zal worden door den meester-cellist, den Pool Rafaël Lanes. Na de pauze volgt de „Prélude S l'après- midi d'un faune" van Debussy en Krelage besluit zijn gastdirectie-periode met „Le chasseur maudit" van Franck. Hoe laat gaat de trein? Cor Ruys is bij zijn wederintree in den Stadsschouwburg te Haarlem door een pu bliek van oude getrouwen géestdriftig ont vangen. Hij heeft nog niets ingeboet van zijn droogkomische, gevoelige schalksheid en leek in zijn zooveelste jeugd. Zijn samenspel met de rest van het gezelschap heeft aan disci pline gewonnen, hetgeen ook van zijn onderschikking aan den geest van het stuk kan worden gezegd. Hij borduurt er minder omheen, doch houdt ook zoo gelegenheid over om zijn speelsch vernuft bot te vieren. Matthieu van Eysden, Anton en Willy Ruys droegen het hunne bij tot het amusement, dat door de verschijning van de eenige me- despelende actrice, Francoise Flore, met be koorlijkheid werd gekruid. H. G. CANNEGIETER. Piano-recital Ans Bouter In Brahms' weinig gespeelde, pianis tisch stugge en niet zeer dankbare Varia ties over een eigen Thema, Beethoven's korte, doch een fijne techniek vereischen- de Sonate op. 78, drie werken van Chopin, 2 Etudes van Debussy en Schumann's „Pa- pillons" heeft onze stadgenoote Ans Bou ter bewezen een veelzijdig begaafde en ontwikkelde pianiste te zijn, die zich met goed gevolg ook in de groote muzikale centra zou kunnen doen hooren. Alles wat Zaterdagavond in de Begijnhof-kapel speelde klonk rijp en gaaf. Van de „Mou- vements perpétuels" van Poulenc, waarmee zij na de pauze begon, kan ik slechts zeg gen, dat ze gelukkig niet „perpétuels" doch kort zijn, hoewel nog te lang voor den schamelen inhoud, die door haar voortref felijke interpretatie der Etudes van De bussy en der „Papillons" gauw uit onze herinnering verdween. Het overige blijft daarin, en wel in een zeer aangename. K. DE JONG. Heden viert mgr. J. P. Huibers, Bisschop van Haarlem, zijn zeventigsten verjaardag. In het paleis van den kerkvorst aan de Nieuwe Gracht heerschte een drukte als in een bijenkorf, daar velen den Bisschop wilden gelukwenschen. Van 11 tot 12 uur hadden leeken en religieuzen de gelegen heid daartoe; van 12 tot 13 uur geestelij ken. Het was een komen en gaan van de Katholieke geestelijkheid met als promi nente vertegenwoordigers mgr. Noordman, oud-hoofdaalmoezenier, de hoofd-vlootaal- moezenier mgr. De Sain, de dekens van verschillende groote steden, zooals deken v. d. Burg uit Amsterdam, mgr. dr. Ver hoeven van het bureau Onderwijs en Op voeding, de voorzitter van de Kath. Actie, dr. Olierook en vele anderen. Voor velen had de vitale Bisschop een innemend per soonlijk woord over. Voorts waren er af vaardigingen van de Jeugdbeweging, de Kath. Meisjesbeweging en Gezinszorg (een kort geleden opgerichte dienst). Speciaal de belangstelling van zijn oud-parochianen van O.L.V. van Aitijddurenden Bijstand in Amsterdam, moet den Bisschop wel veel genoegen gedaan hebben op dezen gedenk- waardigen dag. Twee medewerkers van het voormalige cabaret van Paulus de Ruiter, n.l. Rienks en zijn echtgenoote Ceesje Speenhoff. de laat ste beter bekend als ,,klessebes",' zijn ge arresteerd. Naar Trouw verneemt zal 7 December de eerste theebon worden aangewezen. Er wordt daarop thee verstrekt welke beter is dan vóór den oorlog in Nederland werd gedronken. Volgens het Handelsblad staat de gemeen te Amsterdam dit jaar voor een tekort op de begrooting van 50 millioen gulden. Gas- en electriciteit, die anders 5 a 7 millioen winst gaven, brengen nu een tekort van 10 millioen gulden. Het vervoerbedrijf (tram) geeft 4Vi millioen te kort. enz. De spoorbrug bij Buggenum lijn RoermondEindhoven zal eind November, begin December, hersteld zijn. Dit is een van de belangrijkste schakels in het verkeer met Zuid-Limburg en de mijnen. De lijn NijmegenVenlo zal pas in April in gebruik genomen kunnen worden. De directeur van het Haagsche Gasbe drijf maakt bekend, dat het publiek niet zui nig genoeg is geweest met zijn gasverbruik en vindt het daarom noodig in Den Haag weer gaslooze uren in te voeren. Te Amsterdam is, 80 jaar oud, overleden de heer Albert Heijn, de stichter van het be kende kruideniersbedrijf. De Bond van Distributieambtenaren in Nederland heeft in een telegram aan den minister van Handel en Nijverheid aange drongen op een verhooging van ten minste 25% van de salarissen van het distributie- personeel, met terugwerkende kracht tot 1 Jan. 1945. Met de „Stuyvesant" die uit Suriname terugkeert komt een lading koffie en zuid vruchten uit de West. BUITENLAND Na Nieuwjaar zullen in Engeland schoe nen in den handel gebracht worden gedeel telijk uit plastisch materiaal. Ook is men begonnen met de massa-fabricage van plas tische bovenkleeding. De troepen der centrale Chineesche re geering zijn de invasie op het schier-eiland Sjantoeng begonnen. Zij werden door Ame- rikaansche schepen naar de eenige niet- communistische haven in dit geoied getrans porteerd, aldus berichten uit Tientsin. De Amerikaansche nieuwsdienst in Duitschland meldt, dat de Oostenrijksche advocaten hebben geweigerd om op te treden als verdedigers voor de Oosten rijksche oorlogsmisdadigers Seyss Inquart en Ernst Kaltenbrunner bij het proces in Neurenberg. HAARLEM EN OMGEVING De heer A. J. Loerakker, het vroegere raadslid van Schoten en van Haarlem, die 23 jaar voor de R.K. Staatspartij als lid der Tweede Kamer zitting heeft gehad, zal zich bij de komende Kamerverkiezingen niet meer beschikbaar stellen. Tot hoofd der ULO-school van de Ver- eeniging Bijzondere Protestantsche School te Heemstede is benoemd de heer W. A. Schou ten. Tot onderwijzer aan die school is be noemd. de heer S. de Jong van de Nic. Beets- school van genoemde vereeniging. Het Provinciaal Kerkbestuur van Noord- Holland der Ned. Herv. Kerk heeft toege laten tot de Evangelie Bediening de candida- ten G. W. IJzerman en H. van Dok, beiden uit Haarlem. Als predikant bij de Ned. Herv. Ge meente van Hillegom, is beroepen Ds. J. de Vries te Rotterdam—Strevelswijk. Dezer dagen is de bekende Duitsehe spion Flesch, die even voor het uitbreken van den oorlog te Haarlem gearresteerd was, maar die natuurlijk door de Duitschers in vrijheid gesteld was, in Duitschland aange houden en naar Scheveningen overgebracht. De rijksbemiddelaars hebben een nieu we loonregeling vastgesteld voor het melk- bedrijf. Voor Haarlem en omgeving gelden de volgende loonen: vakarbeiders f37, ge- oefenden f34, ongeschoolden f32, jeugdige werklieden 16 jaar 50 17 jaar 60 18 jaar 70 19 jaar 80 20 jaar 85 c/c, 21 jaar 90 Personen van 23 jaar moeten door een pro visieregeling tenminste f 34 ontvangen. Haar lem is ingedeeld in de 2de klasse. Dit acht de Transportarbeidersbond onjuist en hij zal naar verbetering blijven streven. Vrijdag 16 November zal in den Haar- lemschen stadsschouwburg optreden de be kende Javaansche danser Raden Mas Jodja- na. Medewerking zal verleenen zijn dochter Raden Roro Parvati Jodjana en de muzi kale begeleiding is in handen van een Gamalan-orkest. Dinsdagavond hield de heer Jansen, di recteur van het Bureau voor Beroepskeuze, in het Huis voor ouders -en opvoeders te Haarlem een belangwekkende lezing over „Beroepskeuze als voorlichting, juist in dezen tijd". De ouders mogen het kind niet rem men maar moeten leiding geven bij de be roepskeuze, zoodat de maatschappij het juiste nut kan trekken uit het individu. Naast de hulp van de ouders vormt de psy chotechniek een belangrijke schakel tusschen den persoon, die door de maatschappij moet worden opgenomen en de samenleving. Een nieuwe loonregeling voor het sla- gersbedrijf is door de Rijksbemiddelaars vastgesteld. Haarlem is in de 2de klasse ge bracht. De uurloonen daarvoor zijn: onge schoolden 21 jaar f 0.58, 22 jaar f 0.62, 23 jaar en ouder f 0,69. Geoefenden: 21 jaar f 0,57, 22 jaar f 0,64. 23 jaar en ouder f 0,71, ge schoolden: 22 jaar f 0,58 22 jaar f 0,66, 23 jaar en ouder f 0,74. Officieele publicatie. VERVAARDIGING VAN KNOOPEN De grondstoffenvoorziening van de fabri kanten van knoopen zal in het vervolg wor den geregeld door het rijksbureau chemi sche producten, Benoordenhoutscheweg 46, 's Gravenhage. Elke onderneming, welke zich bezig houdt met de vervaardiging van knoo pen, ongeacht of hiervoor kunsthoorn, Mevr. Herberman, Oosterduin weg 247, Aerdenhout, vraagt voor zoo spoedig mogelijk een NET MEISJE voor dag en nacht. Klein gezin. Voor dir. gevr. FLINK MEISJE van 9-4 uur. Goed loon. Mevr. Leef lang, L. Veerstraat 23. MEISJE v. d. of d. en n. gevr. Zich te melden 's av. 6-8 uur Iepenlaan 80, Heemstede. MEISJE gevr. v. 8-5 u. event, ook anders te regelen na over leg. Mevr. van Amerongen, Frankestraat 5. Gevraagd in gez. m. 3 schoolg. kinderen een WERKSTER v. heele of halve dagen. Veenen- daal, Tesselschadelaan 5, Aer denhout bij stat. H'st.-Aerd. Gevr. in kl. gezin NET MEISJE voor de morgenuren. Niet on der de 16 j. Zaanenlaan 63. MEISJE 14-17 jaar kan gepl. worden als Leerling op de Oranje-Kleutersch. Gratis opl. en kl. vergoeding. Aanm. Oran jestr. 85 tuss. 11-12 en 2-3 u. Mevrouw Ledeboer, Dahlialaan 17 to Aerdenhout (by Station Heemstede), zoekt pér 1 Dec. een NET MEISJE v. d. e. n. of v. dag, v. g. g. v. k. koken. KANTOORBEDIENDE (Vr.) goed kunnende typen, leeftijd 18 a 20 jaar. Alleen schr. soil, met uitv. inl. I. C. Haan, Bar tel jorisstraat 39. BESCHAAFD MEISJE gevr. v. 8-2 uur in jong gezin met 2 kl. kinderen. Faase, Kl. Hout straat 73. Gevraagd in gezin v. 5 pers. DIENSTBODE v. d. e. n. Hoog loon. Mevr. Ponfoort. Hugo de Grootlaan 2a. Heemstede. R.-K. MEISJE gevr. 14-16 j. v. lichte huish. bezigh. om als kind in huls te worden opge nomen. Ook wees of gestichts- meisje. De Graaff, Breestr. 30, Haarlem. Gevraagd voor direct MEISJE op kantoor, liefst m. eenige kennis, van boekhouden. Br. met inl. en opg. verl. salaris no. 2599. Voor de Afd. Scheepsbouw wordt gevraagd een le KLAS SCHEEPS TIMMERMAN met langdurige ervaring, zoo wel nieuwbouw als reparatie. Uitvoerige schriftelijke sollici taties omgaand aan N.V. Hol land Nautic. Scheepswerf en Machinefabriek, Spaarndam- scheweg 120, Haarlem. Gevraagd: NET MEISJE v. d. d. of d. en n. veel vrij. goed loon, v. g. g. v. Mevr. Gruno Meijer, de Waal Malefijtlaan 12. Aerdenhout. NET DAGMEISJE gevr. netjes kunnende werken v. g. g. v. loon f 12.50 p. w. en goede kost. Aanm. v. d. Broek's Hee renmodemagazijn Gen. Cron- Jéstraat 100, Glas in lood Industrie U. J. Doornbos, Koningstr. 39, Be verwijk. Voor direct gevraagd een GLAS IN LOOD ZETTER eenigsz. met brandschilderen bekend. kunstharsperspoeder, stenoot, been, metaal hout of een andere grondstof wordt gebruS dient hiervan uiterlijk 26 November a.s. gifte te doen bij genoemd rijksbureau, o vermelding welke grondstoffen worden werkt. UITREIKING NUMMERTOE WIJZINGEN Het centraal distributiekantoor deelt medé, dat de plaatselijke distributiediensten in de, week van 18 t.m. 24 November a.s. voor on derstaande artikelen toewijzingen zullen uit. reiken, voorzien van de daarachter vermelde nummers: zout 427, 428; peulvruchten 429 jam 430; brood 406 (Am. bloem); 407 (in], bloem); 408 (reductie) en 409 (zout); gort 431' eieren art. 37; melk 432, 433; huishoudzeep 434; waschpoeder 435; scheerzeep 436; luci- fers 437, 438; vleesch ontvangstbewijs me; vleeschzegels; vleeschwaren art. 53; aard appelen 439, 440; import-cigaretten geen toe- wijzingen. De toewijzingen voor lucifers worden uitgereikt op basis van tweemaal he: aantal ingeleverde rantsoenen. De toeslag bedraagt voor de artikelen peulvruchten' jam, huishoudzeep en lucifers 50 voor de overige artikelen, waarvoor de evenredige bevoorrading geldt. 10 Bovenstaande toe. wijzingen met uitzondering van die voor brood, melk en aardappelen zijn geldig voor detaillisten van 25 November t.m. 8 Decent ber a.s., voor grossiers van 25 November t.m, 22 December a.s. De toewijzingen voor mèli en aardappelen zijn geldig van 25 Novembfl t.m. 1 December a.s. De toewijzingen 406 t.m 409 zijn geldig t.m. 1 December. Alle tot dus. verre uitgereikte reductiebonnen voor brood verliezen na 1 December hun geldigheid, de toewijzingen 431 is uitsluitend 250 gram bloem per rantsoen verkrijgbaar. De toewjj. zingen voor waschpoeder worden uitgereikt op basis van het aantal ingeleverde rantsoe nen huishoudzeep. De bonnen 02 en 64 der tabakskaart moeten ingeleverd worden, waarbij het voorschot dat in de week van 31 September tot en met 6 October j.l. is uitge reikt, zal worden verrekend. Grossiers is tabak ontvangen in bovenstaande week toe wijzingen G 14 of G 15 op basis van het aan tal ingeleverde coupures 392, vermeerdert met 50 TOEWIJZINGEN GROENTEN, Het centraal distributiekantoor deelt mede, dat handelaren in groente in het Noorden des lands de bonnen G 01 der groentekaart ge-, plakt op opplakvellen op Maandag 19 oli Dinsdag 20 November a.s. bij den distributie- dienst moeten inleveren ter verkrijging vas toewijzingen no. 441. Deze toewijzingen no. 441 moet de hande laar van 21 t.m. 23 November a.s. bij het plaatselijk verdeelkantoor of bij gebreke hiervan bij de grossierscombinatie waaron der hij ressorteert inleveren. De handelaren kunnen zich met de van het plaatselijk verdeelkantoor resp. grossiers combinatie ontvangen toewijzingen bevoof raden gedurende het tijdvak van 25 November t.m. 22 December. GROENTEN EN FRUITDISTRIBUTU 12 November: Het Plaatselijk Verdeelkas toor van hot Bedrijfschap voor Groenten ea -- 1 -pi maakt bekend, dat <3e 6e| distributie van diverse groenten, publicat nov. en de Je distributie van toraS ten, publicatie d.d. 12 October j.l. zijn ge ëindigd. Aangevangen zijn de ondersta; distributies op bon 638: 10 November: 7e distributie van 250 groenten (Andijvie of Spinazie of Bospeen Waspeen of Prei of Boerenkool of Sla Groenekool) bevoorrading is aangevangen b;] letter K. 12 November: 2e distributie van 250 gr; gekookte Bieten, bevoorrading is aangevam] gen bij letter F. le distributië van 500 gram Winterpeen. B< voorrading is aangevangen bij letter S. Geëindigd is de le distributie van gekool Bieten, publicatie d.d. 1 November j.l. Met ingang van Maandag 12 November zi de fruitdistributies (Handfruit-Appelen «y Peren, Druiven en Stooffruit) overgeschakeld op bon F 01 der Fruitkaart. Bevoorrading op deze bon vindt plaats vooi Handfruit (Appelen of Peren) vanaf Neder* stigt, Hillegom, Druiven vanaf J. v. d. Wek ken en Stooffruit vanaf Hartman. De consumenten, welke fruitbon F 01 he'o* ben ingeleverd bij B Nijssen, Botermarkt kunnen hun fruit afhalen bij W. Nijssen, Gasthuislaan 103, van A. J. Zonneveld bij Walters, Teslastraat 41, en van Mej. Groenei daal bij H. Ramakers, Gasthuisvest 45 Deze consumenten moeten zich met een bfr hoorlijk ingevulde fruitkaart bij den nieui aangewezen handelaar vervoegen, indien dea bevoorraad is. Indien voor bovenstaande distributies alk handelaren bevoorraad zijn zal dit weder g* distribueerd worden. Klachten inzake onze distributies kunnö binnen drie dagen schriftelijk worden ing* zonden bij het P. V. K. Koudenhorn 66 Haarlem. Anonieme klachten worden niet in behaji deling genomen. Joh. Enschedé en Zonen Gra fische Inrichting N.V. vraagt voor een van haar administra tieve afdeelingen een JONGSTE BEDIENDE (mnl. of vr.) Sollicitaties schriftelijk, Klok huisplein 5, Haarlem. Banketbakkery. Gevraagd een BEDIENDE v. g. g. v. Br. m. opg. waar gew. leeft, en verl. salaris no. 2597 Dame, 53 Jaar, zag zich gaar ne geplaatst als HULP IN DE HUISHOUDING, waar de huis vrouw ontbreekt. Br. no. 2598 Dame b. z. a. als HUISHOUD STER bij heer alleen of klein gez., liefst waar gest. kam. dis ponibel is. Brieven no. 2589. BESCHAAFDE DAME zoekt een betrekking voor de mid dag voor de huishouding, op passen, bij kinderen gezelschap Brieven no. 2592. B. z. a. twee FLINKE WERK STERS voor kantoor of iets dergelijks. Brieven no. 2596 B. z. a. voor SECRETARESSE- WERK jongedame 19 jaar, di ploma 5-j. Handels H. B. S. en typen; bekend met steno en Spaansch. Br. no. 2600. H.H. SCHILDERS Uitn. vakman, ook decoratie schilder, werkz. in A'dam, zoekt werk in H'lem of omstr. Br. aan G. Voet, Pentislaan 1, Bentveld. B. z. a. een R.-K. LEERLING-KAPSTER Brieven no. 2586 KOST EN INWONING gezocht door nette jongeman. Brieven met prijs no. 2595 ONGEM. KAMER te huur ge vraagd m. stookgel. gas, elec. en berg. fiets. Anslijnstraat 31 Aangeb.: een prachtige onge- meub. ZIT- en SLAAPKAMER gelegen aan de Zuidgrens van Haarlem, in mooie omgeving, voor een Heer of Dame, die werkzaamheden buitens huis heeft. Eventueel met pension. Geen beroepspension. Br. on der no. 2591 Ongemeub. BOVEN-ETAGE te huur, voor dame-alleen. Over- veen. omtrek Zijlweg. Brieven no. 2590. Ter ruiling agb.: AMERIK. HUT KO F FE R. h ang -legkof f er tegen een in goeden staat ztfnd heerenrijwiel met goede ban den. Lorentzkade 424. RUILEN: 1 p. z. g. a. n. Berg schoenen m. 39 voor 1 p. sterke jongensschoenen m. 34 of 35. liefst hooge. Broertjes, Olden- barneveltlaan 15. WEGGELOOPENruwharige FOXTERRIER. luistert naar den naam Boefje Tegen belooning terug te be zorgen Wagenweg 66. SLANG VOOR STOFZUIGER te koop gevraagd. Rustige, Raamvest 13. voor U uit en in het Engelsch jDiscretie verzekerd. Klever parkweg 121. Een groene PETROLEUM KACHEL met nikkelen kap tl koop. Dijkstraat 3. Wie heeft Mieke onze gescho ren SCIIOTSCHE TERRIER gezien? Inl. t. bel. Brakel, Zijlvest llrood. Te koop aangeb. im. TEDDY BEER MANTEL en Heerenwln terjas.. Bosch en Vaartstra 11 zwart. TE KOOP: toonbank vitrine 150 x 55 x 100, wandvitrine 160 x 35 x 220, Rijlaarzen m. 44 damesschoentjes h. hak m. 37. Tempeliersstraat 48 huis. TE KOOP: z. g. a. n. Ratiné jongensjas, pr. kw. voor leeft, van 11 j. Tevens te ruilen een vloerkleed 2 x 3 z. g. a. n. mooi dessin voor idem trap- en gang looper. 2e Theemsstraat 17, Haarlem. TE KOOP: zwaar massief eiken buffet, met koper beslag en hooge opstand, echte vierkante Mechelsche tafel met 5 pooten en gebeeldhouwd kruis. Bakh. v. d. Brinkstraat 8. AANGEBODEN: 1 petroleum-, vergasser in ruil voor 500 kg.' hout; groene wintermantel m. bruin bont m. 40-42 z. g. a. n.; tegen wintermantel m. 44. 1 massieve fietsband tegen 1 i. g. s. z. binnenband 28 x 2. Zui- der Stationsweg 23, Bl'daal. Te koop: donker gebeitst eiken BUFFET MET OPSTAND, rij schaaf en voorlooper. v. Keü- lenstraat 24. Aangeb. z. g. a. n. SIMPLEX KACHEL no. 13, prijs f 90. Spaarnd&mscheweg 4, Er is wee'fcM® Napoiitai-' en kle-ne TOes xün heer als vroeger en er voldoende voorra^ voor alle bonnen.

Haarlem's Dagblad | 1945 | | pagina 3