Solidair met de Indonesiërs -'0^/ Zeeuwen op Malakka De Radio geeft vanavond De Nationale feestdag De studentenstaking te Amsterdam Mr. J. J. Schrieke en Mr. J. H. Carp Avonturen van Enquete over Annexatie Olympische spelen 1948 Sport in het Kort KORT EN BONDIG ft ft De schrijver van deze serie artikelen uit Indonesië, waarmede wij heden beginnen, heeft vroeger enkele jaren als redacteur aan Haarlems Dagblad gewerkt en.is daarna gedurende tien jaren aan de Sumatra Post verbonden geweest. Hij heeft tijdens den oorlog in verschillende Japansche kampen gezeten en zal binnenkort repatrieeren. Medan, Januari '46. „Zie zelf maar hoe jullie aan boord komt'' was het antwoord aan zieke vrou wen en kinderen, die in Semarang, Soe- rabaja en Batavia door Amerikaansche schepen werden afgehaald en die een be roep deden op de bemanning om geholpen te worden met de zware bagage en het bestijgen der steile loopplanken. En dit geval staat niet op zich zelf, want volgens Arthur Mathers, den specialen correspon dent van de Daily Telegraph, weigerden bemanningen van de „Winchester Vic tory" en de „Amh&rst Victory" ten min ste twee keer om een hand uit te steken waarbij als reden werd vermeld: „Wij staan aan de zijde der Indonesiërs". Ma thers zegt hierover dat de Amerikaansche bemanningen kennelijk een ernstige mis vatting van zaken hebben, aangezien de aangeboren hoffelijkheid tegenover vrou wen in normale omstandigheden het zou winnen van persoonlijke meeningen over politieke kwesties. Een gebeurtenis als deze werpt weel een scherp licht op de situatie der Neder landers in Ned.-Indië en het onvermogen de verhoudingen juist te zien. En dit voor al door het daarop geleverde commentaar. Want hoe onaangenaam de bejegening ook moge zijn, zij blijft als zoodanig tot zich zelf beperkt. De Nederlandsche vrou wen hebben in de afgeloopen drie en een half jaar' zoo vaak haar eigen koffers moeten sjouwen onder stokslagen en ge schimp, dat dit er nog wel bij kan, ook al kwam het van bevriende zijde en trof het daardoor des te pijnlijker. Het onaangename van de situatie is echter de argumentatie dat de Amerikaan sche bemanningen zich aan de zijde der Indonesiërs verklaarden en dat Mathers, hierop ingaande, hoffelijkheid stelt tegen over persoonlijke meening in de politiek. Het gansche wanbegrip over de betrek kingen tusschen Indonesiërs en Neder landers, zooals dat alom blijkt te bestaan, ligt hier weer bloot. Met welke Indonesiërs verklaarden de Amerikanen zich solidair? Met dat groepje terroristen, dat door de Japanners is op gevoed in haat- en moordgedachten, van wapens werd voorzien en geïnstrueerd werd hoe zij, op eigen rekening, den oor log tegen Britten en Nederlanders moes ten voortzetten? Met deze jongeren van de slechtste soort, die door wapenbezit alleen het overgroote deel hunner land- genooten de hervatting van het normale leven beletten, zoodat de boeren hun vel den niet durven te beplanten en hongers nood het rijke Java bedreigt? Met hen, die dagelijks vredige en rustige burgers van allerlei landaard, zoowel Chineezen, als Nederlanders en Indonesiërs op de ergst denkbare wijzen ter dood brengen? Met deze Indonesiërs, die op een millioe- nenbevolking slechts eenige tienduizenden bedragen? s En die andere Indonesiërs, hetzij de on verschilligen, die slechts wenschen dat zij weer rustig kunnen leven, geen honger behoeven te lijden en in lompen te loopen, hetzij de doelbewusten, die dit land een anderen status wenschen te geven van gedeeltelijke of algeheele zelfstandigheid, al deze Indonesiërs zullen de door de politiek verdrongen hoffelijkheid der Amerikaansche schepelingen niet begrij pen. Zij zullen het niet op prijs stellen dat deze Amerikanen zeggen met hen ge associeerd te willen zijn, aangezien deze Indonesiërs op een steile loopplank an ders gedaan hadden tegenover zieken en vrouwen. Wat nu te denken van de uitspraak der Amerikaansche bemanningen en het com mentaar van Arthur Mathers? Laten wij de krenking jegens hen, die zeker niet het beste deel hebben gehad in de afgeloopen vier jaar, ter zijde, dan blijft de duidelijke misvatting, niet van de politieke kwesties zooals Mathers het zeide, maar van de kwestie, die buiten de politiek tusschen Indonesiërs en Nederlanders staat. En die kwestie is, dat men moet erkennen dat alle troebelen in Ned.-Indië het gevolg zijn van de Japansche verrotting. Het zijn de Japanners geweest, die ge tracht hebben de jeugd te misleiden en voor zopver zij erin geslaagd zijn, er Ja panners van hebben gemaakt met alle methoden en opvattingen van dien. Wandaden, terreur, diefstal, moord zijn het die het meest van zich doen spreken, waar de telegrammen melding van maken, waar de kranten vol van staan. Maar dat heeft met Indonesië en Indonesiërs niets te maken. Dat is nog altijd Japan. Welwillendheid, hoffelijkheid, bereid heid tot samenwerken, vreugde tot weder opbouw en goede trouw, zijn zaken, die schuil gaan achter het spectaculaire van rook en vlammen, handgranaten en mes- senstekerij, doch zij zijn de factoren van de werkelijke mentaliteit, welke Indonesië heet. Laat ons een krenking van vrouwen bij den waren naam noemen en geen politiek. En Indonesiërs niet vereenzelvigen met Japanners. W. Sch. „Ouwe Taaie in de Rimboe De Aalmoezenier van 2-14 R.I., Pater L. G. W. v. d. Vrande, die met dit regiment Zeeuwsche jongens op Malakka toeft, schrijft uit Port Dickson: „Daar zitten we nou, de mannen van 2-14 R.ï We behoeven elkaar niets wijs te maken: het was een zure pil, dat we niet naar Java mochten gaan. Ondertus- schen hebben we onze spullen op het strand gegooid en zijn onze behuizing in orde gaan maken. De jongens hebben ge werkt als paarden, om wat orde op zaken te brengen, en het wonderlijke gebeurde, dat de troep vrij spoedig gelegerd was (ten koste van emmers zweet, maar dat wordt eraf gespoeld door een duik in de zee). Zoo zitten we dan op het strand van Malakka, en waarachtig, we beschikken ovef»electrisch licht en over een straaltje waterleiding, en als de avond valt en het krekelkoor in het omringende bosch een machtig lied begint aan te heffen, ge steund door het zware bassen der kikvor- schen, zitten de manschappen in de bun galows en zingen het hoogste lied. We hooren weer het alom bekende refrein van de „Ouwe Taaie", gezongen in alle mogelijke toonaarden en met lange uit halen, telkens herhaald. „En de zon die scheen hem in zijn nek". Van de zon weten we mee te praten, maar we zijn geen Ouwe Taaien, waarachtig niet. Het leven hier in de rimboe is niet gemakke lijk en ,de oefeningen in de jungle ma ken van den soldaat na een kwartier, één modderige, druipende massa. Met een on weerstaanbaar enthousiasme wordt het moeras genomen, tot over de heupen door de blubber, het geweer boven het hoofd, het gezicht gecamoufleerd met vettige klei en een bos gras op de helm. Neem rustig van mij aan, dat er pit zit in die kerels, want luidkeels zingend marcheert de troep na een dergelijk modderavontuur kaarsrecht naar de barakken terug. Ne derland kan trotsch zijn op zijn Zeeuwen nooit zal het gezegd kunnen worden ;it de Zeeuw hier op het strand van Ma rkka zit te treuren en dat hij zich over geeft aan een droomerig heimwee naar de lage landen." Reiniging te Heemstede Te beginnen Maandag a.s. zal weer twee maal in de week door de Reiniging huis vuil worden opgehaald. De Distributie Scheerzeep. De scheerzeep op de ingeleverde bon T 18 der tabakskaart mag na 3 Maart af geleverd worden Het stukje moet 50 gram wegen, niet 45 gram, zooals vroeger. Bloempotten. Alle soorten ongeglazuurde bloempotten mogen thans vrij verkocht worden. KV 17 00 Koorzang. 17.30 NCRV-ork 18 30 r;r. inuz, 18.40 C. v. Overbeek, piano. RNIO >.00 Nieuws. NCRV 19.18 Progr. overz. 19 20 lozart-progr. RNIO 19.30 Progr. Ned. Strijd- rachten. 20.00 Nieuws. NCRV 20.05 Kapel Xon Marine. RNIO 21.00 Op de brug. NCRV 21.15 Cönc^eb. trio. RNIO 22.00 Nieuws. NCRV 22.15 Actual. 22.30 Radio-philh. ork. 23.30 Gr. muz. 23.50 Schriftlezing, HILVERSUM II, 415 M. VARA 17.00 Johan Jong, Bert v. Dongen. 17.20 Eddy Walls. RNIO 17.45 liet Rijk over zee. 18 00 Nieuws. VARA 18.15 Novelty-Sei c- nadeis. 18.45 Op de steiger. 19 00 Tony Schlf- tersteln. 19.15 Buitenl. Weekoverz. VPRO 19.20 Luth. Kerk. RNIO 20.00 Nieuws. fi'RO 20.05 Piano-muz. 20.30 Ds. H. Mispelblom Beyer. RNIO 21.00 Op de brug. VARA 21.15 Gr. muz. 22.00 Metropole-ork. 22.35 1' Angélus <le la nier. VPRO 22.40 Dr. Spelberg. RNIO 23.00 Nieuws. VARA 23.15 Sweet and Swing. 23.46 Gr. muz. Zooals reeds is medegedeeld, is de of- ficeele viering van den jaardag der al geheele bevrijding van ons land bepaald op Zaterdag 4 Mei. Met het oog op de noodzakelijkheid het tempo van de nationale krachtsinspanning onder de huidige tijdsomstandigheden zoo weinig mogelijk te onderbreken, is het de wensch der regeering, dat de feestvie ring tot den Zaterdagmiddag wordt be perkt, in verband waarmede de rijksdien sten op 4 Mei a.s. des ochtends op de nor male wijze zullen functioneeren. De Vega was in de war Het Zweedsehe s.s. Vega, dat Vrijdag van Gefle in IJmulden arriveerde, stoomde naar Amsterdam op, doch bij de Hembrug kwam dfe gezagvoerder tot de ontdekking, dat hij niet naar Amsterdam maar naar Rotterdam moest. Het schip maakte rechtsomkeert, stoomde terug en lag spoedig weer in de sluis, om opnieuw zee te kiezen ten einde zich aan het goede adres te melden. Met uitzondering van een gedeelte der medische faculteit, dat in het belang der Volksgezondheid doorwerkt, zijn alle ge bouwen der Amsterdamsche Universiteit sinds Woensdagavond leeg en verlaten. Er kan op het oogenblik echter nauwelijks van een staking worden gesproken, omdat de rector-magnificus, prof. dr. M. W. Woerdeman, in verband met de gerezen moeilijkheden de universiteit officieel voor den tijd van drie dagen heeft gesloten. Den geheelen dag vergaderden Donder dag in het gebouw het college van rector en assessoren met het dagelijksch bestuur der Algemeene studentenvereeniging. In ernstig overleg wordt gezocht naar een oplossing in den kortst mogelijken tijd, die voor alle partijen aanvaardbaar is. Uitspraken Haarl. Rechtbank Op 31 Januari stond een landbouwer uit Schagen terecht, die met fantastische ver halen oplichting had gepleegd. De officier cischte 10 maanden; het vonnis luidde 1 jaar gevangenisstraf. Een veelzijdige Santpoortenaar, die wielrenner, bakker en voorts recidivist was en met eenige vrienden diefstal met braak pleegde, kreeg den eisch van 2 jaar bij vonnis verminderd tot 1 jaar en drie maanden. voor het Bijzonder Gerechtshof Op 19 Maart zal de secr.-generaal van het Dept. van Justitie gedurende de be zetting, mr. J. J. Schrieke, voor het Bij zonder Gerechtshof te 's-Gravenhage te rechtstaan. De tenlastelegging vermeldt de volgende feiten: Ste'unverlcening aan de Duitschc plannen om de Nederlandsche marechaussee krijgs- of politicdiensten in Rusland te doen verrichten. Steunverlee- ning aan de Duitschc instelling van het Vredegerechtshof. Medewerking aan ten uitvoerlegging van Nederlandsche straf vonnissen in Ommen en Duitschland cn nog een aantal andere feiten. Voorts wordt nog aangevoerd, dat mr. Schrieke her haaldelijk die stappen van zijn collega's heeft tegengegaan, die zijn vriend den Rijkscommissaris onaangenaam moesten zijn, zooals een collectief optreden ten gunste van de vervolgde Joden. Op 5 Maart zal mr. J. H. Carp terecht staan, die er o.m. van beschuldigd wordt, dat hij de geestelijke ontwikkeling in ons land in nat.-soc. zin heeft bevorderd door middel van het Vredegerechtshof, tevens door het opdringen van een gewijzigde rechtswaardeering in ruimeren zin, die tot uitdrukking kwam in de zware be straffing \an hen, die 'zich tegen het na- tionaal-socialisme keerden. De vroegere proc.-generaal bij het Vredegerechtshof, mr. van Vloten, zal een der getuigen zijn in dit proces. «Dr. A. 3. C. Rüter Tot opvolger van prof. H. T. Colenbran der als hoogleeraar in de Vaderl. Geschie denis te Lelden is benoemd onze stadgenoot Dr. A. J. C. Rliter. Prof. Rüter studeerde aan de Leidsche Universiteit, waarna hij van 1931 tot 1935 'eeraar bij het Midd. Onderwijs was. In dit laatste Jaar promoveerde hij cum laude op het proefschrift „De Spoorwegstaking van t903". (Een spiegel van de arbeidersbeweging in Nederland). Vervolgens was hij weten schappelijk medewerker voor sociale ge schiedenis aan het Intern. Instituut te Am sterdam onder prof. N. W. Posthumus. In Mei 1940 werd dr. Rüter door de Duit- sehers ontslagen; in April 1941 aanvaardde hij de functie van conservator aan de Rijks- universiteitsbibliotheek van Utrecht, waar aan hij vorig Jaar tot waarn. bibliothecaris werd benoemd. Van zijn hand zijn verschil lende publicaties verschenen, o.a. in de „In ternatlonal Review for Social History", het tweede deel van zijn werk „Rapporten van de gouverneurs der provinciën 18401849" zal binnenkort uitkomen. 56. De zon daalde langzaam in zijn wolkenbed, toen de Zeven Heuvels Wag en Warrel opslokten. Het afscheid van Semmetje en zijn vrouw was lang en roerend geweest en de twee vrienden waren gauw weer in den wagen geste gen om de reis voort te zetten. ,,Hè, niks vroolijk," zei Warrel, vwar Wag mon terde hem op: „Toe, jo, die paar bergjes zijn we zoo door." Dieper en dieper drongen ze in de woeste, eenzame berg keten door. Het werd donkerder. War rel stelde voor, het wagentje ergens neer te zetten en den nacht hier door te brengen en Wag was het er mee eens, hoewel hij het toch niet erg leuk vond tusschen donkere steenklompen te over nachten. Het Centraal Bureau voor Documentatie heeft een enquête gehouden over het an nexatie-vraagstuk, waarvan de resultaten thans bekend gemaakt zijn. Wij ontleenen hieraan de volgende gegevens. Gerekend naar de politieke overtuiging der ondervraagde personen blijkt dat de verhouding in procenten van voor- en tegenstanders voor R.K. is 64 voor en 25 tegen, A.R. resp. 4739, C. H. 4540, N. V.B 49—36, Liberalen 56—31, Vrijz. Dem. 45—40, S.D.A.P. 28—59 en Coram 18—72. Van al deze groepen bleek 1013 procent voor een protectoraat te voelen. Van de diverse beroepsgroepen haalden bij de zakenmenschen de voorstanders bij na 50 bij de arbeiders was slechts 41"/o voorstander van anexatie. Noord-Brabant en Limburg stemden voor annexatie met ong. 60 In sleden als Amsterdam, Rotterdam en 's-Graven hage is de pro-contra verhouding resp. 38—48, 50—35 cn 48—39. 87 van hen die voor annexatie waren gaven als rede voor hun standpunt op schadevergoeding; omstreeks 38 zag in annexatie een uitweg voor de bevolkings aanwas en voor blijvende verzwakking van Duitschland. Ongeveer 40 ®/o der tegenstanders vreesde een toekomstig conflict of had moreele bezwaren. Het ge zamenlijk resultaat wees uit, dat 44.5o voor, 41.5 tegen gebiedsuitbreiding was; 11 5 '/o voelde voor een tusschenweg en 2.5 had geen meening. Een clandestiene slachting Bij den slager V. te Zandvoort trof de Zandvoortsche politie een geslacht var ken aan, dat niet was voorzien van de stempels van den keuringsdienst. Voorts werd een gezouten ham en wat hamspek aangetroffen, waarop evenmin de vcr- eischtc merken voorkwamen. Uit het on derzoek bleek, dat dit varken door een broer van den slager was geslacht ten huize van den schoonvader van den sla ger, die te Aerdenhout woonachtig is. Toen uitkwam dat V. van zijn schoonvader 4 varkens had gekocht, zijn bij laatstge noemde alle varkens (in totaal elf stuks) in beslag genomen. Alle verdachten zijn ter beschikking van de Justitie gesteld. Ranter bevindt zich op het oogenblik In de strafgevangenis te Scheveningen, zoo meldt de N. R. Ct. Het is nog niet zeker, of hij in Den Haag of te Amsterdam terecht zal staan. Londen als gastheer Dc waarn. president van het Internatio naal Olympisch Comité, de Zweed J. Sig- frid Edström, heeft in een telegram aan den Lord Mayor van Londen de inwilli ging van zijn verzoek, de Spelen in 1948 in Londen te houden, doen toekomen. De waarnemend voorzitter van het N.O. C., jhr. L. J. Qarles van Ufford, verklaar de in een onderhoud, dat het houden van de Spelen in onze onmiddellijke nabijheid van groot belang is voor onze sportmen- schen, die desnods een of twee dagen voor hun wedstrijd uit Nederland kunnen over komen. „Ik acht het zeer wel mogelijk," zoo be sloot de heer Quarles, „dat Nederland, mits het de komende twee seizoenen ge ducht besteedt aan oefening en selectie, met een goede ploeg in Londen zal kun nen starten." Volgens een Amerikaansche verklaring zullen Duitschland en Japan niet voor de Spelen worden uitgenoodigd. Voor de eerste maal in de geschiedenis zal Rusland tot de deelnemers behooren. De Spelen zullen waai^chijnlijk in het Wembley- Stadion worden gehouden. Brentford heeft door een 0—0 gelijk spel tegen Queen's Park Rangers de zesde ronde van de Engelsche bekercompetitie be reikt en behoort daarmee tot de laatste acht. I»e tournee van onze zwemmers naar Denemarken was bijna niet doorgegaan. De Deensche autobussen waren n.l. in Emden blijven steken door den watersnood. De Ne derlandsche ploeg zal nu per bus naar Delf zijl gaan en vandaar per schip naar Emden. Programma afd. Haarlem KNVB. Zater dag. A: K'land—Johez; VVRA—VF,W; SIZO- IJmulden; ETOTelef. B: SIZO 2RCH; IJmulden 2—Halfweg; VEW 2—K'land 2. Zondag I A: B'wijk 2—Velsen 3; VSV 3— DEK; DEM 2—Stormv. 3; Spaarndam—W'loo. I IJ: H'lem 3a—EDO 4; RCH 4—Concordia; Iioofdd. B.-OG 2. I C: HFC 3—Zandv.m. 4; Halfweg 3—Geel Wit HOCKEYPROGRAMMA. Hecren: Eind hoven: Selectiewedstrijd Zuid—West. Tresllng beker: Amsterdam 3—Alkmaar 2. Competitie I B: SCHC—Alkmaar. Prom. A: HDM 2—Gr. Geel; SOS—Zandv. BMIIC 2—HHIJC 2. II B: SV 35—HBS; Leiden 2—Kieviten; VC'LHII IJC 4. Dames: Bloemendaal. proefwedstrij- den door 3 teams, ter samenstelling nationale elftal. Competitie I A: HOCHDM; TOGO— IIHJJC 1 B: Gooi—A'dam; Laren—H'sum. Prom. B: A'dam 2—FIT; Baarn—RW 2; Ka meleon—HBS. AGENDA. VRIJDAG 15 FEBRUARI Stadsschouwburg: Er komt een vriend vanavond, 20 uur. Gein. Concertgebouw: Xe Chant de la Cloche, 19.30 uur. Brinkman»: Voordracht B. -t. d. Meer, 20 uur. Rembrandt: Ergens in Nederland, 14, 16.15. 19 en 21 15 uur (18 j Cinema Palace: Tarzan 14. 16.15, 19 en 21.15 uur (14 j.). Luxor: Als mannen bc- geeren 14, 16.15, 19 cn 21.15 uur (18 j.). Frans Hals: Roes. 14, 16 30, 19 en 21 15 uur (18 j.). ZATERDAG 16 FEBRUARI Stadsschouwburg: Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet, Comcdla, 20 uur. Begijnhofkapel: Recital Wouter de Geus, 20 uur. Bioscopen: als Vrijdag. BINNENLAND Naar het verdwij nen van M G-auto's een vakblad noemde een aantal van 5400 wordt thans, naar het Vrije - Volk meldt, een onder zoek ingesteld van re- geeringswege. Er is al gebleken dat er inder daad auto's verdwenen zijn, maar het genoemde aantal schijnt overdre ven te zijn. De Syporwegen hebben zoo meldt de Volkskrant het voor nemen, vermoedelijk in Maart een centrale werkplaats te stichten voor het herstellen van autobussen en vracht- De tekorten der ge meenten in ons land over het jaar 1945 beloo- pen le/amon 150 a 200 millioen. Dc commissie die tot taak heeft maat regelen lot herstel der gemeentefinanciën te be ramen, is door den mi nister van binnenland- sche zaken geïnstalleerd. Walcheren gaat nu de dijken definitief dicht zijn op 25—20 Februari feest vieren. Het perso neel- dat aan het dich ten geweikt heeft zal ln de feestviering deelen. Haarlem en Omgeving V.oor 't Haarlemsch Instituut voor Volks ontwikkeling houdt mevr. Akke de Vries Zondagmorgen 17 Fe bruari in de Kroon een lezing over het Fransche volkslied. De vcrceniglng „De Reünie" houdt a.s. Za terdag een balmasqué in De Leeuwerik te Haar lem. De band „The Har lem Swingers" werkt mede. Tot lid van den Voogdijraad te Haarlem is benoemd mevrouw E. M. M. Muller—Bruyn. De Hlocnicndaalsche Nood raad vergadert Don derdag 21 Februari te 2% uur. O.a. staat op de agenda de bespreking van het trolleybussen- plan. Kaarten, prenten, foto's cn prentbrief kaarten uit het Bloemen- daalsche gemeente-ar chief zullen tentoonge steld worden. B. en W. vragen daarvoor een crediet van f 600 aan den raad. J. de Zaayer beve len B. en W. van Bloe- mendaal aan voor een vaste benoeming als onderwijzer aan de Ju- lianaschool. Hij is daar r^eds sinds 1941 tijdelijk werkzaam. De amateur-sterren kundige P. G. Meesters te Halfweg heeft een nova of nieuwe ster ont dekt die geregeld in lichtsterkte toeneemt. Op Zaterdag, 16 Fe bruari a.s. zal het 35 jaren geleden zijn dat de heer C. J. van der Loo zijn intrede deed in het graveursatelier van den heer W. F. Andréa, thans Kunsthandel „An dréa". Gr. Houtstraat 163 alhier. De heer v. d. Loo zal dien dag van 4 tot 5 uur namiddags aan de zaak aanwezig zijn. Charlotte Kohier zal Maandag 18 Februari in den Stadsschouwburg te Haarlem, „Frasquita" voordragen. De heer van Dok, hulpprediker in wijk 7 der Ned. Ilerv. Gem. van Haarlem, heeft een beroep ontvangen naar Gietervcen. De Arbeldersmu- zlekver. „Excelsior" hoopt Zaterdag 23 Febr. haar 25-Jarlg bestaan te herdenken. Op dien dag zal in de Tuinzaal van het Concertgebouw een receptie gehouden wor den van 1517 uur. Een concert door de veree- niglng met bal na zal den Jubileumsdag be sluiten. Het Sectorpark te Halfweg zal als kamp voor politieke verdach ten ontruimd worden daar het voor militaire doeleinden noodlg is. De geïnterneerden worden naar andere kampen overgebracht, De tooneelspeler Johan Schmltz zal Za terdagavond a.s. in het gebouw Lange Margare- thastraat 13 „Jeremia" van Stephan Zweig voor dragen voor de Literaire Club. Dr. F. Emmen, die secretaris van de Gene rale Synode der Ned. Herv. Kerk is gewor den, zal Zondag 3 Maart afscheid nemen van de Haarlemsche gemeente.

Haarlem's Dagblad | 1946 | | pagina 2