in 350 jaar 126.000 boeken verzameld De Stads-Bibliotheek en Openbare Leeszaal te Haarlem U hebt geluk gehad De Radio geeft vanavond: Avonturen van De laatste getuige Kort en Bondig Het Is 22 Mei a.s. 350 Jaar geleden, dat de Vroedschap van Haarlem het besluit nam een Stads Bibliotheek op te richten. De Openbare Leeszaal dateert van 18 Ja nuarl 1022, zoodat het 25 Jarig Jubllé ln het begin van het volgende Jaar valt. Het voornemen bestaat belde Jubilea ge- tijktijdlg te vieren met het houden van één tentoonstelling, omdat er dit jaar te Haarlem al veel feesten en tentoonstellingen op het programma staan, ls het plan deze expositie te houden ln het begin van 1947. De zeldzaamste boeken uit de Bibliotheek zullen dan tentoongesteld worden. Verder zal een overzicht gegeven worden van de ontwikkeling van het boek ln die 350 jaar. De boekenschat bestaat, thans uit 126.000 boeken. In de hoofdbibliotheek (Jacobyne- straat) zyn er 85,000, 11.000 zijn er in het filiaal in het Huls ter Zaanen ln Haarlem- Noord en 30.000 ln het depot in de kelders van de Vleeschhal. Deze gebouwen zijn evenwel te klein ge worden. Er is practlsch geen ruimte meer om er een boek by te zetten. Daarom zal gezocht worden naar een gebouw waar een tweede depot kan worden ondergebracht. In de toekomst moeten evenwel andere verder-gaande maatregelen genomen wor den. Het voornemen bestaat het geheele ge bouw van de Vleeschhal voor de Bibliotheek te gebruiken, maar dat kan pas als de Dis tributie afgeloopen is. Maar ook dan is de oplossing slechts van tijdelljken aard, want c den duur moet de Bibliotheek en de C enbarc Leeszaal uit het gebouw ln de J. cobijnestraat verdwijnen, daar de Stad huis-administratie deze ruimte noodig heeft Die plannen kunnen evenwel pas verwe- zei lijkt worden als er weer op ruimer schaal gebouwd kan worden. Een kinderbibliotheek. Het gemeentebestuur heeft het voorne men voorbereidingen te treffen om aan de Bibliotheek een afdeeling kinderbibliotheek toe te voegen. In Haarlem bestaat daaraan veel behoefte Er zouden twee afdeelingen moeten komen, een tot 15 Jaar en een voor 1518 jaar. Wil zoo'n bibliotheek aan haar doel beantwoorden, dan zijn zeker 10.000 boeken daarvoor noodig Men hoopt een deel daarvan te verkregen, door het hou- van een inzameling onder de burgerij. Het is niet alleen de bedoeling kinderlectuur als Uw leverancier nog net een pakje Maïzena Duryea voor U heeft kunnen ter zijde leggen. Do aanvoer is nog beperkt, maar iedereen wil het hebben. vermaarde Groote Houtstraat- vereenijjing Haar aandeel in «lc few ten. Zonier- Donderdagavond heeft de Groote Hout- straatvereeniglnig te Haarlem haar jaarver gadering gehouden. Nadat het periodiek aftredende bestuurslid de heer G. M. Oord ïerkozen en ln de vacature van den heer Ch H. Cornegoor, die onder de wapenen is dé heer Ch. Vogelzang tot bestuurslid gekozen was. ging men over tot bespreking van plan nen voor de komende plechtige en feestelijke herdenkingen. Het bestuur meende, op 4 Mei a.s. te moeten volstaan met het algemeen uitsteken van de vlaggen en een kransleg- ging voor het monument aan de Dreef. Op 16 Mei zal er voor de leden een feestavond zijn. waar de bevrijding zal worden her dacht. o a. door de vertooning van films uit die dagen. Voor de feesten in Augustus ter gelegen heid van het 700-jarig bestaan van de stad Haarlem is f 2500 uitgetrokken op de begroo ting. De voorzitter, de heer A. van Weerden, vreesde dat dit bedrag te lang zou blijken, want, al zijn de plannen nog niet omlijnd, he- staat wel vast, dat de Groote Houtstraat- vereeniging, als vertegenwoordigster van de „Kalverstraat" van Haarlem, zich niet onbe tuigd zal laten. Er werd gesproken over de mogelijkheid voor het aanbrengen van fon teinen, bijv. bij de Houtbrug, hot Proveniers huis en op het Verwulft, terwijl er veel animo bestond voor het plan, de medewer king van alle leden ln te roepen voor het aanbrengen van een stijlvol en toepasselijk decorum: een galerij van historische voor stellingen in diverse etalages, de geheele straat langs. Voor de voorbereidingen zal een technische commtsie in het leven worden geroepen. HILVERSUM I, 301 M. KRO 17,00 Voor de jongeren. 17.15 Gram. muz. 17.45 Dincrmuzlek. 18,15 Reportage (in- term RNIO 19.00 Nieuws. Depart, uitzen ding. 19 30 Progr. v. d. Ned Strljdkr 20.00 Nieuws. KRO 20 05 Vaudeville-orkest.' 2015 Puzzle-rubriek (interm.). RNIO 21.00 Op de brug. KRO 21.15 Volkspartij-progr RNIO 22.00 Nieuws. KRO 22.15 Gram. muz. Sport- lezing. 22.35 Avondgebed. 23.00 Gram muz HILVERSUM II, 415 M. VARA 17.00 Orkest Juan Petro 17.25 Jan Corduwener. RNIO 17.45 Het Rijk overzee 18.00 Nieuws. VARA 18.18 The Ramblers. 18.45 Causerie. 19.00 Oude Melodieën. 19 15 Bul- tenl. weekovezicht. VPRO 19.30 Lezing. RNIO 20.00 Nieuws. 20.05 Ned. Kamerkoor VPRO 20.30 Lezing prof. dr. W. Banning RNIO 21.00 Op Re brug. VARA 21.15 Danny Maione 21.30 Verzoekprogr,. 22 00 Vraaggesprek over Partij v. d. Arbeid. 22.15 Trio Mendelssohn. VPOR 22.40 Avondwijding. RNIO 23.00 Nieuws VARA 23.18 Metropole-orkest. 23.45 Gram, muziek. uit te leenen, zooals sprookjes, legenden, avontuurlijke verhalen en vertellingen, maar ook boeken over BIJbelsche verhalen, geschiedkundige onderwerpen, planten, bloe men en dieren, natuur- en techniek, huis vlijt, sport en liefhebberij. De Jongelui van 1518 Jaar kunnen ook de boeken voor volwassenen krijgen die voor hen geschikt zijn, verder reis- en le vensbeschrijvingen. Het ls te verwachten dat de voorberei dingen van zoo'n kinderbibliotheek wel twee Jaar zullen vorderen, en dan komt nog de quaestle van de hulsvesting. Alles in orde bij Haarlemsche H.A.R.K. Het bestuur en de directie van de afd. Haarlem van Ned. Volksherstel hebben aan de plaatselijke recherche verzocht, een onderzoek in te stellen naar de gedragingen van de HARK te Haarlem, om een einde te maken aan den storm van geroddel, die na het be kend worden van de fraude te Amster dam over de Haarlemsche HARK is op gestoken. De recherche heeft, gevolg gevende aan dit verzoek, terstond een scherp en grondig onderzoek ingesteld. Aan de hand hiervan kan zij thans nadrukke lijk verklaren, dat er, in tegenstelling tot Amsterdam, bij de HARK te Haarlem geen fraude van eenig belang is gepleegd. Al, wat het onderzoek op dit gebied aan het licht bracht, waren kleine onregelmatigheden, zooals die in ieder groot bedrijf - naar de practijk heeft uitgewezen - onvermijdelijk- ple gen voor te komen. Men kan echter ge rust zeggen, aldus de recherche, dat bij de Haarlemsche HARK alles in orde is. Van de directie van Volksherstel ont vingen wij in aansluiting op deze mede- deeling van dc politie nog het volgende: „Wijzelf hadden de genoemde onbe duidende onregelmatigheidjes, in to taal omvattend ca. 15 stuks goederen tegenover een uitdeeling van 55.000 stuks, geconstateerd en hiervan aangif te gedaan bij de politie. Na het onder zoek is gebleken, dat verder alles in orde was en dat ons geen enkele blaam trof. temeer, daar er van deze 15 stuks goederen een tiental - natuurlijk ten onrechte zonder bon - was uitgege ven aan enkele gezinnen, die in zeer moeilijke omstandigheden verkeerden." W. Lindenborn's dood herdacht Op de begraafplaats aan den Vergierde- weg te Haarlem staat, aan den rand van den vijver, een eenvoudige baksteenen graf zerk. ZIJ bedekt het stoffelijk overschot van Wlm Lindenborn, een Illegale werker uit Haarlem, die vandaag een Jaar geleden te Zwolle werd verraden en vermoord. Als con sulent voor de Lichamelijke Opvoeding in de Inspectie Zwolle stond hy ln hoog aan zien, zoowel bij zijn superieuren als bij zijn ondergeschikten. Welk een uitstekende kracht ln den persoon van den heer Lin denborn aan het departement van Onder wijs. Kunsten en Wetenschappen ontviel, schilderde de directeur van den Rijksdienst voor de Lichamelijke Opvoeding en de Sport Dr J. Mledema, die een met de nationale kleuren getooide krans op de laatste rust plaats van zyn gesneuvelden medewerker legde. Hierna sprak de heer A. A. Lamberts inspecteur voor dc lichamelijke opvoeding ter nagedachtenis aan zijn gefusilleerden vriend, die door hem gewaardeerd werd als een goed mensch en een uitstekend werker. Hij richtte een opbeurend woord tot de achtergebleven familieleden. Inlichtingen gevraagd De Commissaris van Politie te Bloemen- daal verzoekt het meisje, dat op 20 Maart bij de begraafplaats aan den Bergweg door een onbekende werd aangerand en later werd aangesproken door een houthakker, zich zoo spoedig mogelijk voor het geven van Inlichtingen te melden aan de afd re cherche van zyn bureau te Overveen. Een jachf op clandestiene stroomverbruikers In dezen tijd van rantsoeneering zijn menschen die clandestien electrlsclien stroom verbruiken. Dit verschijnsel doet zich overal voor Natuurlijk ook te Haarlem. Om dit mogelijk te maken, moet er aan den meter geknoeid worden. In het alge meen ls het moeliyk om de daders op hee- terdaad to betrappen, want zij maken ha- tuurlJjk alles ln orde voor den tijd dat de meteropnemer8 komen. Maar toch kunnen deze in veel gevallen constateeren of er ge knoeid ls. En als daf blijkt, zijn de maat regelen niet zachtzinnig. Allereerst 6 maan den afsluiting, verder een gerechtelijke ver volging wegens diefstal en tenslotte nog be taling van het geschatte stroomverbruik. Er zijn al heel wat schuldigen betrapt, want men laat het niet bij de controle van de meteropnemers. Technisch personeel van de bedryven houdt bovendien op ongere gelde tijden controle. Het personeel heeft een aanschrijving gekregen om nauwgezet mede te werken om de clandestiene stroom verbruikers op te sporen, want wat zij doen. kon ln den bezettingstijd verdedigd wor den, maar valt thans sterk af te keuren. De krasse maatregelen die genomen wor den hebben sommige clandestiene stroom verbruikers tot inkeer gebracht. Zij hebben zich ln het boetekleed gehuld en zijn ko men zeggen, dat zij het nu nooit meer zou den doen. Die menschen deden verstandig, want ook al staakt men met knoeien, dat kan het technisch personeel later toch nog aan den meter zien, dat er geknoeid is. En dan helpen beloften van beterschap niet meer. Het ls voorts opmerkelijk, dat verschillen de clandestiene stroomverbruikers door bu ren verraden worden. Die komen er toe omdat zy zelf de uiterste zuinigheid moeten toepassen om met hun rantsoen toe te ko men, terwyi do knoeiers volop lichten laten branden en zelfs kacheltjes aanzetten. „Het mes er in" zeiden de slachters AGENDA VRIJDAG 22 MAART Rembrandt: Vrouwengevangenissen, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: Pennies from Heaven, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: Op hoop van Ze gen, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: Leven in de brouwerij, 2, 4.30, 7 en 9 15 uur ZATERDAG 23 MAART Stadsschouwburg: Kinderuitvoering, 14 uur. Frasquita, 20 uur. Bioscopen: als Vrijdag. „Apcoord", zei de rechter De Politierechter voor Economische zaken velde Vrijdagmorgen het vonnis over een reeks van blanke zwarten, en zijn straffen kwamen hard aan. In een clandestiene slachterij te Zand- voort speelde een hoofdrol de slager A. J. v., die van zijn schoonvader Th G. v. d. V. tc Aerdenhout vier zwarte varkens f 500 had gekocht, waarna hij zyn jeugdigen broer J. A. V. opdracht had gegeven een der die ren clandestien te slachten. Dit is gebeurd en broerlief bromt reeds een maand. A. J. V was'echter, omdat zyn vrouw een baby ver wachtte, nog niet gearresteerd; de offic., mr. v. d. Valk Bouwman, eischte tegen hem 6 maanden met onmiddellijke gevangenneming De rechter vonniste conform. Tevoren had de raadsman mr. Simons een lijst overhan digd met de handteekenlngen. van niet min der dan 353 Zandvoortenaren, waarmede zij de verklaring onderschreven, dat slager V. hun nimmer clandestien vleesch had ver kocht of aangeboden. J. A. V., tegen wien 4 maanden was geëischt, kreeg 2 maanden met aftrek, terwijl de oude schoonvader zicli veroordeeld hoorde tot f 750 boete en één maand voorwaardelijk, conform den elsch. De varkens werden verbeurd verklaard. De Zandvoortenaar A. M. T.. die de lijst niet had ondertcekend en dan ook zwart van sla ger V. had gekocht, werd conform den elsch veroordeeld tot f 100 boete subs. 30 dagen, met 2 weken voorwaardelijk en een proeftijd van 2 Jaar. M. v. R. te Haarlemmermeer had een geslacht varken vervoerd, dat hij van een onbekende beweerde te hebben gekocht. ,Het mannetje In de maan zeker", zeide de ■echter, en de officier meende, dat, aange zien verd. bij zyn aanhouding bloedig var kenshaar op zijn klompen had, hy het dier zelf wel geslacht zou hebben. De eisch luid de 6 maanden, het vonnis 4 maanden met aftrek. Verd. had reeds een maand ln voor arrest doorgebracht. P. R. en P. M., beiden te Haarlem, had den samen een paard gekocht en clandestien geslacht. P. R. beweerde het dier als trek paard te hebben aangeschaft, maar toen het voor de kar werd gespannen, bleek het kreupel te zijn. De rechter geloofde niet, dat verd. zulke domme jongens waren geweest en hy vonniste conform den elsch. 6 maan den gevangenisstraf. Het conflict bij de Hoogovens Nadat in den loop van Maandag j.l. on geveer 200 arbeiders van de waLserij te kennen hadden gegeven, dat zij alle conse quenties van hun bereidverklaring om het werk te hervatten wenschten te aanvaar den, zijn zij hiervan later toch weer terug gekomen. Aangezien ten slotte dUs nie mand bereid is gebleken om het werk der stakende ovenmannen over te nemen en de in den oven verwarmde blokken verder te verwerken, is het niet mogelijk, de walserij weer in bedrijf te stellen. Een lange, donkere wenteltrap leidde naar de vochtige kelders van het waterpaleis. De hellebaardiers dreven Wag en Warrel, zwaar geboeid en met angstige gezichten, een lange gang in, waar aan weerskanten vele dikke deu ren op uitkwamen. Een der deuren werd ontsloten met een zwaren sleutel en de twee ongeluksvogels werden een vochtige, tochtige cel binnengestompt. De deur viel dicht, de sleutel draaide driemaal onverbiddelijk en de stem men van de ruwe klanten van Koning Saal-a-Mander verdwenen in de verte. „Daar zitten we nu", zei Wag. die het eerst zijn zinnen bij elkaar had. „Waren we maar nooit uit de Ruischende Wou den gegaan", wist Warrie te vertellen, rnaar Wag ging hier niet eens op in. Göring, de Verivatene Toen Maandagmiddag 18 Maart 1946 het kruisverhoor van Göring begon, nadat de vroegere rijksveldmaarschalk twee dagen lang aan het woord was geweest om zijn zienswijze op nationaal-socialisme en de verantwoordelijkheid van dat stelsel voor den oorlog uiteen te zetten, richtte de opperste aanklager rechter Jackson zich tot den beklaagde met een nadrukkelijke, ernstige opmerking: „Bedenkt, dat gij wellicht de eenige levende mensch zijt die de doeleinden en de inrichting van de nazi-partij ten volle kan verklaren", waarmede het belang van dit verhoor in het volle licht kwam te staan. Jackson bedoelde niet in de eerste plaats het belang ten aanzien van de rechtvaar dige beoordeeling der daden, die de in de beklaagdenbank zetelende mannen gedu rende hunne activiteit in de partij en den oorlog hadden bedreven, doch voor alles het belang ten aanzien van een zoo zui ver en overzichtelijk mogelijk geconstru eerde documentatie van het geheele ge schiedkundige verschijnsel, zooals dat zich in de jaren tusschen het einde van den eersten en den tweeden wereldoorlog in Duitschland ontwikkelde en demon streerde. Göring antwoordde op de opmerking van Jackson gewichtig en zelfbewust: Das ist mir völlig klar", en hij legde op zijn woorden zoo mogelijk nog sterker i ad ruk dan Jackson. Natuurlijk was dit den plaatsvervangenden heerscher van Duitschland, die met voelbaren trots tel kens weer herhaalt dat hij en de Führer één waren en dat hij Hitler's volle ver trouwen genoot in alle beslissingen voor dat een „trauriger Irrtum" een einde maakte aan deze positie, zeer duidelijk en wel omdat de luchtmaarschalk nog steeds in de volledige overtuiging verkeert dat hij „iets grootsch verricht heeft" en dal ie prestaties van het nationaal-socialismr ondanks den ongelukkigen afloop bewon derenswaardig zijn geweest, niet het minst door het vernuft en staatsmanschap van Herr Göring zelf. In al haar zelfbewustheid en agressivi teit is de figuur Göring, zooals ze daar in het licht van de bewijsvoering oprijst er een van afschuwlijke en afstootendc verblindheid en dwaasheid. Volkomen ge grepen door een dolzinnige verwatenheid en zelfoverschatting grijpt Göring iedere gelegenheid aan om te figureeren als de heldhaftige verslagene, die voor de over macht wijken moest, doch weet dat hel recht aan zijn zijde is. Hij begrijpt niets van het verpletterende fiasco, dat zijn werk en zijn idéé reeds geleden hebben 'ang voordat de genadeslag van Mei 1945 viel. Hij meent dat de sterkere wapenen beslisten over hetgeen hij en zijn Führer hadden opgebouwd en hij heeft het ver mogen van inzicht verloren, dat hem dui delijk zou kunnen maken hoe het oordcel en het vonnis over de ontelbare misdaden van zijn „dierbaar" stelsel reeds lang uitgesproken en geveld zijn, doch dat hij en zijn handlangers in de beklaagdenbank zijn gezet om tenminste nog de wereld een verklaring, een opheldering van oor zaak en aanleiding te geven Als zooda nig moeten de woorden van Jackson dan ook worden begrepen en het antwoord van Göring wordt er nog des te belache lijker en onz.inniger door. Wie in den ex- rijksmaarschalk nog een spoor van zelf verwijt of behoefte aan verontschuldi ging mocht vermoeden, kan voldoende hebben aan de woorden die hij in allen ernst en zeer oprecht ten beste gaf: „Als ik benzine en bombardementstoestellen genoeg had gehad, zou ik de vergeldings- aanvallen onverminderd hebben voortge zet, onverschillig hoe de krijgskansen stonden het was een groot geluk dat wij de V-wapens nog hadden als een mid del om terug to slaan en ik betreur alleen dat wij er niet méér haddenZie daar het waarachtige beeld van de men taliteit, die „den laatsten getuige" bezielt en hem niet alleen, zooals blijkt uit een stroom van bewonderende brieven, dien hij dagelijks ontvangt. In dc archieven van „Neurenberg" moge het verslag van Göring's uitingen een eeuwige waarschuwing tegen de taaiheid van Duitsch „idealisme" en Duitsche mis dadigheid vormen j. L. Burgerlijke Stand. HAARLEM 21 Maart 1946 BEVALLEN: 18 Maart. A. J. Akkerman— Kleinholz, z.; E. Meesters—Reudler, d.; 10 Deursen—Hagebout, Maart, S. W. M. Schoenvan Musscher. R. Kok—Verzyienberg, z.; J. E Persoon— Galcsloot, d.; K. Ebbeling—Schipper, d M. H. J. Herbold—Blesgraaf, z.; B. E. J. Simons Gunzel, z.; A. D. BeyersbergenBakker. J. M. F.. NnchtegellerSerné, d.; 21 Maart. M. J. A. Bos—Tlesselink, d.; J. G. Willemse— Rol, d.; J. A. MeyerRuigrok van der Wer ven, z.; M C. van der Mark—van Eeden, d.: I. W. Hago—Augustinus, d.; J B. Lodder- Phllippo, d. OVERLEDEN: 18 Maart, J. SteenkistZwet sloot, 39 j Acaclastrnat; J. R. Jansen, 74 j Gen. Joubertstraat; 19 Maart, H. M. van de Water, 82 J., Tempeltersstraat; 20 Maart, F. Strijland. 47 J., Voorzorgstraat; D. Soeleman, 67 J., Middenweg; A. Eekhout—Mone, 59 j., Brouwersstraat. ONDERTROUWD: 21 Maart, A. Brand en M. H. S. Schippers; Z. Chejfec en A. Levie, W. J. Voet en B. A. A. Veen; P. van der Leek en M van Ultert; W. L. Verbeek en M J. c. Huijgen; V. H. Stam en M. H. C. Riemens; J. P. Broersen en M. M. de Boer; J. Huy- bregts en S. C. Prlckartz; A. B. Hofman en van Gog; A. Westhlner en C M Bernsen. GEHUWD: 21 Maart, J. Zuithoff en J. Waa- lewyn; J. Mein en A. van Seggelen; A. Smit en J. M. Rijncveld; D. P. G. de Groot en A. H. van Meel; D. Hagtingius en P. C. Ver kerk; H. J. Zwart en D. Esser; C. F. W Pa ter en A. Slimme; T. P. Gleijsteen en A. M de GraaffP. A. de Nijs en G. F. Schroma; van Doom en C. M. Franssen. BINNENLAND De distributie van kunstgebitten zal, in dien de aangekochte hoeveelheden materiaal volgens het programma op tijd hier te lande aankomen, waarschijn lijk spoedig tot het ver leden behooren. „zy gu bereid te sterven?" Met dit ge vleugelde woord worden te Rotterdam bij nacht en ontij zooveel perso nen, vooral vrouwen, op straat door geheimzin nige figuren belaagd, dal de politie heeft me degedeeld, hiertegen in den vervolge zoo noodig mei vuurwapenen op te zullen treden. De acte van her- ceniglng van de Geref. Kerken In hersteld ver band met de Ned. Herv. Kerk zal 15 Mei a.s. ge- teekend worden; zij wordt dan van kracht voor het kerkverband en al de plaatselijke ge meenten afzonderlijk der Geref. Kerken in hersteld verband. Prinses Juliana is Donderdag geheel on officieel met het passa giersvliegtuig van de K. L. M., waarin zich aller lei andere reizigers be vonden, naar Zwitser land vertrokken. De prinses en prins Bern- hard zullen ln Zwitser land verbiyven tot het tijdstip, waarop zij de reis naar Scandinavië aanvaarden. Het pontveer bij Drulcn, een belangrijke schakel ln het verkeer tusschen Noord en Zuid ls Donderdag in gebruik genomen. De Amerikaansche stad Albany heeft Nij megen geadopteerd. De commandant van de uchtlnndingstro'epen, die de stad bevrijd hebben, kwam uit Albany en een van de oprichters van Albany in 1600 was.... een Nijmegenaar. Dc directie van Phi lips tc Eindhoven over weegt de stichting van een fabrieksfillaal in Groenlo (Achterhoek) Deze fabriek zou aan 100 menschen werk kun nen verschaffen. Dn Amstcrdamsche tramlarlevcn blijven vol gens een beschikking van de Prljsbeheer- sching ongewyzigd. Haarlem en Omgeving Het clandestien stroomverbruik gaat in Zandvoort maar voort. Deze week zyn weer 10 processen-verbaal op gemaakt. Er werden zelfs aftakkingen gemaakt van hoofdkabels. „Zomers Buiten" te Zandvoort, dat ver bouwd wordt als hötel, zal binnenkort in ge bruik genomen worden voor ge repatrieerden uit Indlë. Er kunnen 120 gasten onderdak vinden. Wegens diefstal van 3000 steonen ls in Zand voort proces-verbaal op gemaakt tegen een inwoner uit Haarlem en een uit Heemstede. Ten nadeele van den Dienst van Publie ke Werken te Zandvoort werd 190 aan legesze gels ontvreemd. Als da- deres werd een 24-jarige vrouw uit Haarlem aan gehouden. Voor een ge deelte van het geld had zy „zwarte" inkoopen gedaan. In verband daarmee zijn twee Zand- voorische neringdoen den in arrest gesteld. Een groote hoeveelheid sigaretten en eenige lookers- en levensmid delenkaarten, alsook lextielpunten zijn in be. slag genomen. Inbrekers hebben villa's aan den Kenne- merwcg en de v. Door- nlcklaan te Bennebroek doorzocht. Een hoeveel heid kleedlngstukken en gouden sieraden was hun bult. Wegens prijsopdrij ving ls een winkelier te Bennebroek in arrest gesteld. Een groote hoe veelheid dlslributiearti- kelen ls in beslag ge- nomen. Wegens insluiping werd door de politie te Heemstede proces-ver baal opgemaakt tegen P. S. t H. K. Dc dienstbode A. B„ die gouden voorwerpen van haar mevrouw stal, is door de politie te H'stcde aangehouden. Het afscheid van den heer H. v. d. Weycr, als Inspecteur van liet Lager Onder wijs te Haarlem, heeft op Donderdagmorgen 28 Maart in de Gem. Con certzaal te Haarlem plaats. Er is een huldi gingscomité gevormd.

Haarlem's Dagblad | 1946 | | pagina 2