Opbouwer ediet en Candidaatstelling Prov. Staten Vertrek van Nederlanders uit Australië Lfe nieuwe bonnen D.U.W.-Werken De Radio geeft vanavond Avonturen ee Zij worstelde en ontzwom Sport in het Kort Kort en Bondig AV//ff(/.> c/re/ Na uitvoerig to hebben stilgestaan by c enorme moeilijkheden, waarmee de i verheid by het herstel van ons and te kampen heeft, heeft minister dr. ir. J. A. Ringers in een Dinsdag ge houden radiorede uiteengezet, hoe de regecrlng zich de vergoeding van de oor- iogsscliaden voorstelt. De minister wees er op, dat het verschil tusschen de in 1940 geldende prijzen (de officieele basis van de oorlogsschade-ver goeding) en de na-oorlogsche prijsschaal /.al worden gedekt door credieten. De vorm van credieten leek den minister de meest gewenschtc, omdat de huren van den nieuwbouw op dezelfde hoogte als in 1940 gehouden moeten worden, daar de nieuwe huurders onmogelijk meer kunnen betalen dan voor den oorlog. Over de voorwaarden, waarop deze rèntelooze voorschotten verstrekt worden, verklaarde de minister: Men behoeft slechts na te gaan wat de bruto-opbrengsten (dus de huren) van de gebouwen zijn, en van de bruto huur alle op het gebouw be trekking hebbende lasten af te trek ken. Het verschil is dan de rente en de afschrijving van de huidige waarde van het gebouw Wanneer men nu van deze waarde aftrekt de bijdrage in de oorlogsschade, dan vindt men het deel van i>et overbruggings- crediet, dat tegen rente en aflossing kan worden verstrekt. Het restee- rende deel van het overbruggings- crediet zal dan zonder rente en voor- loopig zonder aflossing, moeten wor den verleend. Het gaat er dus om. om ter bepa ling van de voorwaarden, verbonden aan de overbruggingscredieten, de exploitatierekening als uitgangspunt te nemen. Over de financieringsregeling van de voorschotten, wanneer een woning ge heel is vernield, zeide de minister dat zoo noodig voor den herbouw, boven de rijksbijdrage op basis van 9 Mei 1940, een hypothecair crediet (opbouwhypotheek) zal worden verstrekt. Mochten de huren op den duur stijgen, dan zal ook het rente dragend gedeelte van de opbouwhypotheek stijgen. Ten aanzien van de reeds genoemde opbouwhypotheek vertelde minister Rin gers nog, dat pas in do laatste plaats de rc-geering tot verstrekking hiervan zal overgaan: in eerste instantie zal ge tracht moeten worden, de gelden bij par ticulieren of andere geldgevers te vin den. Het rijk vergoedt in dit geval de te betalen rente over dat gedeelte van het crediet. dat anders renteloos zou zijn ver strekt. De wetgever zal de nadere bepalingen van deze financiering vast moeten leggen. De lasten die Iedere huizenbezitter in mindering zal kunnen brengen op de ontvangen huur zullen aan normen on derworpen worden. Hoe ver gaat de steun? Aan den omvang van den financieelen steun zijn de volgende grenzen gesteld' J. Het gedeelte van de opbouwhypotheek dat /.onder rente en aflossing wordt verstrekt, zal voorloopig niet grooter *yn dan 60",) van de bouwkosten. 'I. De totale hypothecaire belasting van een pand zal niet meer mogen zyn dan 90",, van de som van de bouwkosten en de waarde van den grond. Om practische redenen is het verschil tusschen zware beschadigingen en „lichte gevallen" getrokken bij f 3000.— herstel- kosten. De ongeveer 300.000 „lichte ge- Verplichte aanbieding van vorderingen De Nederlandsche Bank N.V. deelt mede, dat de Nederlandsche deviezen, welke zich nog niet, i» handen van de overheid bevinden, aan de Nederlandsche Bank N.V. dienen te worden verkocht, die ze vervolgens ter beschikking kan stellen voor de nood/, rkelijke be talingen aan het buitenland. Voor «en dergelijke» verplichten verkoop komen in de eerste plaats de vor deringen op Engeland en Amerika m aanmerking. De verkiezlngsdienst van liet ANP meldt: De volgende 16 partijen en groepen, heb ben cnndldatcn gesteld voor de verkiezingen van de Provinciale Staten der onderscheide ne provinciën, welke verkiezingen op 29 Mei a.s. worden gehouden: Antl-Rev Partij. Par ty van den Arbeid. Prot. Unie, Kath. Volks partij. Staaik. Oer. Partij. Chr. Hist. Unie. comm. Partij Nederland „De Waarheid" Partij van de Vrijheid; Chr. Democr. Volks party, Actiegroep Katholieke Jongeren. Bond van werkers in het mijnbedrijf, Ned. i hr. Sociale Corporatieve Unie. Partij van Algemeen Belang, Groep d'Hert, Groep Blommaei t en Groep Echtermeyer De Partij van den Arbeid, de katholieke voikspai tij en de Comm. Partij Nederland "De Waaiheld" hebben In alle elf provincies candldaten gesteld, ,,Kota Agoeng" Donderdag te ümuiden Dc „Kota Agoeng" wordt Donderdag 18 April des morgens G uur te IJmuiden ver wacht. Het ligt In de bedoeling, dat de epatrieerenden nog denzelfden dag zul len debarkeeren. vallen" in ons land zullen volledig door het rijk worden betaald, wanneer dc eige naar onvermogend is. Betaalt de eige naar tenminste f 300.— inkomstenbelas ting of is hij aangeslagen in de vermo gensbelasting, dan komt 'A van dc her- stelkosten voor zijn rekening. Voor de ongeveer 40.000 zware her- stelgevallen komt natuurlijk eerst weer beschikbaar de bijdrage per 9 Mei 1940. Daarboven zal de overheid met een op bouwhypotheek te hulp komen. De verdee ling in renteloos en rentedragend gedeelte van dit crediet hangt af van de grootte dei- op te bouwen woningen. Tenslotte stelde de minister nog als al- gemeenen regel, dat alleen die gevallen rijkshulp genieten, waarvan vaststaat, dat de gemeenschap er behoefte aan heeft. Het bericht van de „Sidney Herald", dat den Nederlandschen staatsburgers in Australië per circulaire zou zijn aange zegd. spoedig naar Nederland of Ned.- Indië te vertrekken, blijkt in zijn alge meenheid niet juist te zijn. Ten onrechte wordt de indruk gewekt, dat het hier om alle Nederlanders in Australië zou 'gaan. Door de deviezenmoeilijkheden zullen al leen die Nederlanders, wier verblijf in Australië een niet noodzakelijke deviezen- uitgave beteekent, dat land dienen .te verlaten. Voor hen, die uit hoofde van hun beroep of anderszins over eigen middelen in Australië beschikken, geldt de door het Australische blad bedoelde aanzegging in ieder geval niet. De beschikbaarstelling van deviezen vormt dus het ecnigc crite rium in deze kwestie. Naar men verwacht zullen twee of drie Nederlandsche passagiersschepen, die uit de „pool" zijn vrijgegeven, In Sydney en Melbourne 5000 Nederlanders opnemen die op het oogenblik voor herstel van gezond heid in Australië vertoeven. De geldelijke ondersteuning aan deze geëvacueerden in Australië kost Nederland maandelijks een bedrag van 2.500.000 Australische ponden. De geëvacueerden gaan naar Ned.-Indlë of Nederland, waardoor men een einde denkt te maken aan het afvloeien van buitenlandsche valuta. Salarissen der onderwijzers In het voorstel voor de Rijksbegrooting voor 1946 zijn gelden uitgetrokken voor verbetering van de salarissen van onder wijzend personeel. Hier is geen sprake van een geheel trfvwwe regeling ter verbete ring van de algemeene salarispositie vai de onderwijzers. Deze kan eerst na af loop van het thans beginnende georgani seerd overleg worden voorbereid. De in de begrotingsvoorstellen voor 194G ver werkte maatregel beoogt alleen de voor de rijksambtenaren sinds de bevrijding tot stand gekomen verhoogingen, ook voor de onderwijzerssalarissen mogelijk te maken Broodbakkerijen en de nationale feestdag Wegens de viering van den nationalen feestdag heeft de minister van Soc. Zaken toegestaan, dat op 4 Mei te 0 uur met don bakkersarbeid wordt begonnen, mot dien verstande, dat, voor zoover betreft brood bakkerijen, voor welke een vergunning als bedoeld in art. 37 eerste lid der Arbeids wet 1919, is verleend, op Vrijdag 3 Mei te 22 uur met arbeid bestaande in het gereed maken van deeg en ovens, mag worden begonnen. Door bakkersgezellen, die op Vrijdag 3 Mei tusschen 22 uur en middernacht voor- arbeid verrichten, mag op dien dag ten hoogste 10 uren arbeid worden verricht. Gevaarlijk spel Dinsdagmiddag hebben twee jongens, in Haarlem-Noord woonachtig, waar schijnlijk een landmijn machtig weten te worden. Het gevaarlijke voorwerp is tot ontploffing gekomen met het noodlottige gevolg, dat een van hen de rechterhand werd afgerukt. De andere knaap kreeg verwondingen door scherven. Voor de eerste helft van de vijfde pe riode 1946 (14 t.m. 27 April) geeft elk dei volgende bonnen recht op het koopen van: Bonkaarten Ka, Kb, Kc- 604: 186 algemeen 100 gram cacao 187 algemeen 250 gram jam, stroop, enz 188 algemeen 3 doosjes lucifers 189 algemeen pl.m. 250 gr. zachte zeep Bonkaarten La, Lb, Lc 601: A 20 melk 2 liter melk B 26. C 26 melk 3Vz liter melk 104 aardappelen 2 K.G. aardappelen Bonkaarten Kd. Ke 604: 682 algemeen 100 gram cacao 683 algemeen 250 gram jam, stroop, enz 684 aigemeen 3 doosjes lucifers 685 algemeen pl.m. 250 gr. zachte zeep Bonkaarten Ld, Le 604: D 26, E 26 melk 6 liter melk 604 aardappelen 1 K.G. aardappelen Tabakska-arten enz.r T 24 2 rantsoenen tabaksart. (geen importcigaretten) V 24 100 gram. chocolade of suikerwerken X 24 100 gram chocolade of suikerwerken Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Donderdag 18 April a.s. worden gebruikt met uitzondering van de bonnen voor melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 22 April mag worden afge leverd. Bij deelneming aan maaltijden van de' centrale keuken moeten aldaar de bonnen .108 of 608 vleesch" voor vleesch en „104 aardappelen" voor aardappelen worden in geleverd. 28 April weer boter Op 28 April en eveneens op 5 Mei zal voor de leeftijdsgroepen boven vier jaar een bon worden aangewezen voor 125 gr. boter en een bon voor 125 gram marga rine. Kinderen van 04 jaar krijgen op 28 Apri] voor twee weken 250 gram boter en 125 gram margarine. Hoewel derhalve voor de leeftijdsgroepen boven vier jaar de helft van het rantsoen voedingsvetten in boter wordt verstrekt, moet dit slechts worden opgevat als een tijdelijke ontlas ting van de margarinevoorziening. DE DISTRIBUTIE De periodieke uitreiking van distributie bescheiden geschiedt Donderdag 18 April te HAARLEM voor de letters Bram t.m. Co. Rantsoenbonnen brandstoffen De rantsoenbonnen „een eenheid brand stoffen 1945'46" zijn na 27 April niet meer geldig. Men moet deze bonnen dus uiter lijk op 27 April a.s. bij zijn brandstoffen- handelaar inleveren. Onmiddellijk na Paschen zal een deel van do werken,' welke worden uitgevoerd door den D.U.W. (Dienst Uitvoering Wer ken) worden stopgezet. In verband met de toenemende vraag naar arbeidskrachten in het vrije bedrijf en de omstandigheid, dat zeer binnenkort zeer veel. arbeiders voor den landbouw en voor de daarmede verband houdende werkzaamheden noodig zullen zijn, is deze beslissing door den minister van Openbare Werken en Wederopbouw in overleg met den minister van Sociale Zaken genomen. Bij de werken, welke stopgezet zullen worden, zijn ruim 12.000 arbeiders be trokken. VARA 17.00 Accordeonorkest. RNIO 17.30 Volksherstel. VARA 17.36 Novelty Serenaders. RNIO 18.00 Nieuws. VARA 18.18 Toespraak 18.30 Radio-Volksuniversiteit. 19.00 Piano-hit medley. RNIO 19.15 Regeeringsultz. 19.30 Voor de Ned. Strijdkr. 20.00 Nieuws. VARA 20 05 Res.-ork. o.l.v. F Schuurman 2045 Toespraak Antl-Rev. Partij. 21.05 Hoorspel. 22 00 Klan- kenweelde 22,15 K. Vorrink. RNIO 23.00 Nieutos. VARA 23.15 Eng. en Am. dansork 23.45 Gr. muz. HILVERSUM II. 415 M. NCRV 17.00 Voor Jongens en meisjes. 17.45 Wat kinderen zingen. 13.00 Vedelaars. RNIO 8.30 Suriname. NCRV 18.15 Vedelaars RNIO 19.00 Nieuws. NCRV 19.15 Progr. over/. 19.20 Orgelsoli. 19.30 Toespr. C. P. N. 19.15 Gr muz, RNIO 20.00 Nieuws. 20 05 Departementale uitz! NCRV 20.20 Concert door sopraan, bas en clavecimbel. 20.55 Raden Mas Notosoetarso 2115 De Minnesteelen. RNIO 22.00 Nieuws. NCRV 22.15 Actualiteiten. 22.30 Radlo-philh. orkest, o.l.v Alb. v. Raalte. 23.30 Kentucky Minstrels 23,50 Schriftlezing. m X 108. Daar kwam het drijvende eiland van den salamander-koning in het ziclit. Het lag weer op zijn oude plaats, de visschen waren uitgespannen en zwom men waakzaam rond. Zoodra de toren wacht, een der watertor-soldaten, dien Wag had doen struikelen, de naderende luchtvlootbemerkte, gebruikte hij ■xjn fluitje, met het resultaat dat de burcht in staat van afweer gebracht 1 werd. De toegangstrap werd opgehaald, de luiken gesloten. Toen War en zijn bijen-vrienden dichterbij kwamen, za gen zij tot hun schrik, dat het geheele paleis langzaam in de golven van het meer verdween, zoodat tenslotte alleen nog maar de torenspitsen boven de op pervlakte uitstaken. Wag kreeg het benauwd, maar Prins Angelius stelde hem gemist met de opmerking, dat op dit optreden van den meerkoning gere kend was. De Wieringermeer op 17 April Op den 17en April 1945 begon het voor Nederland tc dagen. Hoewel het scherpe zwaard van den honger links en rechts slachtoffers maakte in Westelijk Neder land, glansde aan den kim het licht der bevrijding. Maar de bewoners van de Wieringermeer zouden eerst nog den lij densbeker lot den laatsten druppel moe ten ledigen. Twee zware explosies luid den hel Duitsche vandalisme in en bij Medemblik gutste het IJselmeer-water in een koLkenden stroom over de vrucht bare akkers. Twee dagen later staken de daken van de boerderijen triest boven de c-indelooze watervlakte uit, de gnten had den zich verbreed tot gemiddeld bijna 200 meter, de diepte bedroeg 30 meier. Hui zen stortten in, toen de voorjaarsstormen deze onafzienbare watervlakte striemden; met den dag werd de schade voor Neder land erger. Maar drie maanden na de bevrijding, op dien gedenkwaardigen 5en Augustus waren de gaten gesloten. Der tien groote cn kleine gemalen werkten dag en nacht en sloegen het water terug naar de plaats waar het vandaan geko men was. Van de 512 boerderijen in de Wieringermeer waren er 400 volledig on dergegaan, in de dorpen was in doorsnee 80% van de huizen verwoest. Noodwo ningen verrezen, boerderijen werden op getrokken, uit het buitenland kwamen de groote bouwdoozen, die elk een onderdak voor een aantal gezinnen inhielden. Het bouwplan 1946 heeft voor de Wie ringermeer vijf scholen en 250 definitie ve woningen uitgetrokken. Zoo wordt het epos van Nederlands Herrijzenis metterdaad geschreven dooi de stille zwoegers van den. grooten pol der. Een jaar is verstreken, een jaar is er gewerkt en „De Meer" heeft haar oude gelaat bijna teruggevonden tusschen de puinen van een Duitsche wandaad. Pension- en logiesprijzen In de prijzenbeschlkkingen pension en logies 1946 zijn de pension- en logiesprijzen vastgesteld. De prijzen voor woonpensions per maand varleeren van f47.50 voor een kleine zolderkamer tot f 140 voor een zeer groote kamer in een eerste klasse pension. In de meeste gevallen komt de prijs neer op f70 tot f80 voor een kleine kamer in een degelijk middenstandpension, f76 tot £05 voor een middelgroote kamer en f80 tot f90 voor een groote kamer, al naar gelang het uitzicht dat men er heeft. In een eenvoudig pension zijn deze prijzen ongeveer f 10 lager. De dagprijzen in vacantiepensions variee- ren van f 3,75 tot f 8,25. De prijzen voor logies met ontbijt in hotels zullen in de meeste gevallen f 4 tot f 4.50 bedragen. Indien men voor den oorlog in een pension voor een be hoorlijke kamer met volledige verzorging per maand f (!0 betaalde, zal nu daarvoor f 90 in rekening gebracht mogen worden. De organisaties van hoteliers en pensionhou ders gaan met deze regeling volledig accoord. Gymnasium en H.B.S.-en te Haarlem Rijkssubsidie. Op dc Staatsbegrooting voor 1946 zijn bedragen uitgetrokken om rijkssubsidie te verleenen aan het Gymnasium, de le en 2e H.B.S. B en de H.B.S. A te Haarlem Maandag 2«len Paaschdag: Wedstrijden om liet A.K.B.-schild: AmsterdamHaarlem; Haarlem—Noord-Holland boven 't Y; Am sterdam—Noord-Holland boven 't Y. Deze wedstrijden worden gespeeld op het Pai k schouw burgterrein. Jeugdtoiirnool op liet O os terkwartier-ter rein Deelnemende 12-tallen: Animo Ready a, Aurora a en b. Haarlem a, Oosterkwartier en b. TIIB, Watervliet b Zaterdag 20 April. Eerste kl.: Aurora a— Oosterkwartier b. Tweede klasse: Watervliet dHaarlem a; Oosterkwartier dAnimo Ready a. Het II.K.B,-12-tal, dat 2den Paaschdag te Amsterdam speelt om het A.K.B.-schild is als volgt samengesteld: aanval dames: B. Moerman (Animo Ready); D. Roose (THB); heeren: J. Starink en J. Deen (Oosterk war- tier). Midden, dames: B. Hofer—Trap (Nieuw Flora); T. Brouwer (Onder Ons); heeren: J Thuis (Nieuw Flora); L. Dijkhof (THB)! Verd. dames: J. Bankert—Zadelhoff en M Koper (Aurora); heeren: D. ter Haak (Animo Ready); R. Walgien (Aurora, aanvoerder). Reserves: Mej. J. Brouwer en J. Koper (Aurora). ZWEMMEN. De inschrijving van de lnterscholaire zwemwedstrijden, die Donder dag 18 April om 10 uur in Stoop's Bad zullen worden gehouden, overtreft de stoutste ver wachtingen. Bijna alle Haarlemsche scholen nemen deel, zoodat er 26 meisjes op de schoolslag, rugslag en borstcrawl zullen star ten. li meisjes-ploegen zwemmen op de 10 x 25 M. vrije slag estafette. Bij de Jongens zijn 18 deelnemers per nummer cn 8 estafetteploe gen voor de 10 x 50 M. estafette. Een demonstratie schoonspringen van twee meis jes-scholieren en een polowedstrijd tusschen de le HBS B en de rest van de Haarlemsche scholieren zal het programma besluiten. VOETBAL. Tweeden Paaschdag om 12 lur wordt een junioren-selectiewedstrijd ge peeld. misschien op het EDO-terrein. als •oorwedstrijd van EDO—Ajax. De opstelling Ier ploegen is: A: Wtllemse (HBC); De Wildt (TIJBB) en Hemken (Stormv.); Ruiter (OG), Schoon (VSV), Wolzak (Kcnnemers); Ooster veen (VVB), Bouvre (B'wijk). Snoeks (TIJBB) Joppe (EDO). De Graaf (VSV). B: Brethouwer (Kcnnemers); v. d. Emden (Velsen) en Vrene- goor (KUS); Stoete (EHS)Onkenhout (Haar lem). De Reus (HBC); Kooiman (Halfweg), Meulenberg (Haarlem), Gaartman (EDO), Bosch (RCI-I), v. d. Sar (RCH). NED. KLAVERJASBOND. Na overleg tusschen afgevaardigden van de klaverjas- bonden. van Amsterdam, Den Haag, Midden- Kennemerland en Haarlem is besloten tot de oplichting van den Nederlandschen Klaver- Jasbond. Voorzitter is de heer C. Smit te Be- "iwijk, secretaris de heer A. v. d. Plas, Bo. markt 29 te Haarlem. Het doel van den bond ia het bevorderen van het „bridge oor de volksklasse" en het invoeren vam inifoiTne spelregels. BINNENLAND Nieuwe Kamerleden. In dc vacature van Jhr. mr. B. C. de Savornin Lohman is tot lid van de Eerste Kamer benoemd de heer W. F E. baron van dei Feltz. Dr. Chr. Mol werd benoemd tot lid van de Tweede Ka mér in de vacature van mr. L. N. Deckers. Dc zaak tegen O. de Ruytervan Lankercn Mades, de vroegere leid ster van de vrouwen organisatie der N.S.B., zal spoedig voor het Tri bunaal komen. Zij werd slechts ln vrijheid ge steld om voor haar vijf kinderen te zorgen, toen haar schoonmoeder, die deze taak waarnam, was overleden. De gewezen N.S.B.- burgemeester van Rot terdam, F. E. MUller, is door liet Bljz. Gerechts hof aldaar tot 10 jaar gevangenisstraf veroor deeld. Inzake het gebeurde met Arnold Metier zijn schriftelijke vragen aan den minister van Justi tie gesteld door het Tweede Kamerlid de heer v. d. Goes van Na- lers. Hij vraagt o.a. of het juist is. dat Arnold Meijer indertijd niet uit het kamp te Vught ont vlucht is, maar losgela ten en vertrokken met een auto. Bovendien of het juist is dat er een overeenkomst gesloten Is tusschen hem en het M. G. Jhr. mr. dr. A. W. L. TJarda van Starken- borgh Stachouwer, thans Ned. ambassadeur te Parijs, heeft namens den Brltschen Koning het onderscheidingstee- ken van het Knight Grand Cross of the or der of the British Em pire" ontvangen. Delft 700 Jaar stad. In de Nieuwe Kerk te Delft is Maandagavond een herdenkingsplech tigheid gehouden ter ge legenheid van het feit. dat de stad 700 jaar ge leden haar stadsrechten verkreeg. Verscheidene hooge autoriteiten wa ren aanwezig, Het Spel der Bevrti- ding zal wegens groote belangstelling behalve op Zaterdag 4 Mei ook op Maandag 6 Mei in het Olympisch Stadion te Amsterdam gehouden worden door het Comité Nederland herdenkt 1940—1945. Haarlem en Omgeving G«en spreekuur. De burgemeester van Bloe- mendaal zal Vrijdag a.s. geen spreekuur houden. Mr. F. P. Th. Rohling, wethouder van Juridi sche- en personeelszaken te Bloemendaal zal a.s. Zaterdag geen spreek uur houden. In ons nummer van Maandag werd, door een zetfout, de naam onjuist vermeld van den heer P. Root, die zijn 40-jarig jubilé vierde bij de N.V. Brandstoffen- handel v.h. Van Bree- men te Haarlem Bij de Ned. Hcrv. Kerk te IJ"mulden is be roepen J. van den Berg te Vlijmen. J. G. Aalders, uit Katwijk a. d. Rijn, die beroepen was bij de Ge- ref. Kerk tc Beverwijk heeft voor dit beroep bedankt. BU dc Gcref. Kerk te Zandvoort is beroe pen H. Veldkamp, gees telijk verzorger van „Sonnevanck" te Har derwijk. De heer D. Martin hoopt op Woensdag 1 Mei den dag te herden ken. dat hij 25 Jaar ge leden bij de N.V. Bak kerij „De Tijdgeest" ln dienst trad. De Vr(Jz. Chr. Spel- groep van Haarlem zal op 20 en 22 April ln het Vrijz. Herv. Verceni- gingsgebouw aan de Ja- cobstraat een Paasch- spel voor Jongeren en ouderen opvoeren, dat geschreven ls naar een verhaal uit de Christus legenden van Selma Lagerlöf. Donderdag zal in het schoolgebouw aan de Bakenessergracht het officieele afscheid plaats hebben van den heer H. Smit Jr., hopfd van de Bernhardschool, die naar Rotterdam ver trekt. I»s. H. Veldkamp, geestelllk verzorger van de Stichting „Sonne vanck" te Harderwijk, is beroepen als predi kant bij de gereformeer de Kerk te Zandvoort,

Haarlem's Dagblad | 1946 | | pagina 2