Naar de bank of in de kous? Leerplicht- en Arbeidswet Welke kinderen nog op de schoolbanken moeten zitten Mgr. J. P. Huibers gehuldigd Begrooting Noord Holland voor 1946 Belastingverhooging Enorme heidebrand Euwe winnaar te Maastricht Avonturen van Na zeven Lentes....; Sport in het Kort Korf en Bondig van Zaterdag wezen wij erop, dat eer der gevolgen van de moreele inzinking is, het sterk toegenomen schoolverz lim. Men kent twee soorten verzuim het on geoorloofde en het absolute Het eerste betreft de kinderen «1>e op een sehool staan ingeschreven. Wanneer die spijbe len, wordt dit door het schoolhoofd op gegeven aan ü-n inspecteur, waardoor het raderwerk, dat tenslotte leidt tot een gerechtelijke veroordceling der ouders, in beweging k unt Het absolute schout- verzuim betreft kinderen die niet op een 6chool zijn ingenu ;<t. Daa-vour oeiust te Haarlem Je c.m:r>!e bij een ambtena res van het bureau van den Burgerlijken Stand en Bevolking. Het komt in den Isat- eten tijd herin u lelijk voor dit is o a. een gevolg van de evacuatie -- cat ouders hun kinderen. hoewe: die nog leerplichtig zijn, niet naar eer sch >ol stu-en. Daar door kunnen er soms maarden verloopen voor de overtrading der wat geconstaleerd vordt. En Hls dat eenmaa. gedaan is. duurt het nog maanden voo. er ten ver oordeeling komt, wont ook sn die geval len moet Je gewone administratieve pro cedure afgewerkt word-m En al o:en tijd blijven de kindeoen thuis, althans ais de ouders niet voor rede vatbaar blijken. Bedoelde ambtenares doet persoonlijk wat in haar vermogen is om het trouw schoolgaan der kinderen te bevorderen. De moeilijkheid zit vooral in de kinde- izn van 14 en 15 jaar. Wel is het juist, dat in het algemeen dc Leerplicht van 14 tot 15 jaar verhoogd is, maar dit wil niet zeggen, dat alle kinderen van 15 jaar niet meer naar school moeten. Een kind dat 15 jaar geworden is, mag van school af, ais het alle acht klassen doorloopen heeft. Is dat niet het geval, dan moet het de klasse, waarin het 15 jaar geworden is, nog geheel doorloopen. Een jongen of meisje, dat in September dus 15 jaar is geworden, moet in zoo'n geval tot Augustus van liet volgend jaar op school blijven. Dus tot hy of zij bijna 16 jaar geworden is. Van die bepaling trekken vele ouders zich niet veel aan. Zij sturen hun kinde ren naar een fabriek of werkplaats om geld te verdienen. Maar de werkgever moet een Arbeidskaart aanvragen. Die wordt door de bedoelde ambtenares na tuurlijk niet gegeven als het kind nog Leerplichtig is. Het gevolg is, dat het kind dan weer naar school moet. In veel gevallen komt daarvan niet veel terecht. De kinderen die eenmaal aan het werk geweest zijn, hebben weinig zin meer naar de schqol terug te gaan, Alleen als BijeenVt- in het Concertgebouw Ter g.-i'i <1 van het 10-jarig episco paat van Mgr J. P. Huibers, bisschop Haarlem, had gisteravond In het fraai sierde gemeentelijk concertgebouw te Haar lem een hnldwingshtjeenkomst plaats in te genwoordigheid van den Commissaris der Koningin in oe provincie Noord-Holland, dr. J. E. baron de Vos van Steenwljk. den bur gemeester van Haarlem, den heer M. A. Rei- na'.da en chtgen'.ote. den vicaris-generaal van het bisdom, Mgr. N. L. A. Ammerlaan en vele andere geestelijke en wereldlijke autoriteiten. Muzikale medewei king werd dezen avond verleend door het koor ..Katholiek Haar lem", do IIOV en de solisten Annie Hermes. Han Lefcbre. Laurens Bogtman, Dora van Doorn Lindeman en Jan Mul, het geheel Stond onder leiding van Albert de Klerk. Na hel ..Sub luum Praesldlum" en de Suite Jn d-dur van Joh. Sob. Bach, hield deken 3. C. W. v d. Wiel een toespraak, waarin hij memorem d dat deze herdenking plaats had op ongeveer dezelfde plaats, waar de eerste katholieke kerk in Haarlem gesticht was. £>pr. bracht den Bisschop dank voor de wijze, waarop deze altijd het katholieke volk was voorgegaan. Hij herinnerde aan de be lofte. In den hoogstelt nood afgelegd door tien Bisschop, n.l. om do kapel en de terrei nen van het bedevaartsoord van 'Maria in Hello te zullen verfraaien, als Holland voor nog ernstiger oorlogsgevaar gespaard zou blijven. Dit is geschied en thans stelde spr. den Bisschop als eerste bijdrage een gift van S 2U OOO in handen. Na de „Llthnnln Lam etanae" van W. A. Mozart sprak mr, F. F'. Th. Rohling den Bisschop toe, waarbij hij van diens verzet jn oorlogstijd vertelde. Hij herinnerde aan den moed, waarvan de bisschoppen steeds hadden getuigd, door hun stem te verhef fen tegen het schreeuwende onrecht, ons volk aangedaan, Immer met een vast vertiouwen «>p God en zijn gerechtigheid. Thans mogen wij daar nog openlijk en lulde onzen dank voor brengen, aio us spr. Evenzeer was het verzet altijd waardig, en steeds was het krachtig. HIJ eindigde met de hoop uit te spreken, dat God den Bisschop ten allen tijde mocht behoeden. Het koor en orkest voerden vervolgens het Magnificat" van Joh. Seb. Bach uit, waar na de Bisschop het podium besteeg. Hij bracht allen hartelijk dank voor de treffen de hulde, llij zelde voorts, dat de bisschop pen slechts hun plicht gedaan hadden en dat hun werk nimmer iets zou hebben vermoógd, Indien het uitgestrooide zaad niet in goede narde was gevallen. De Bisschop bracht op zijn beurt hulde aan het geslagen volk, dat Zich elke opoffering met een groot Gods vertrouwen had getroost. Tenslotte zegde Mgr Huibers dank voor de bijdrage voor de kapel te Hello en voor het vele schoone, dat hem op dezen avond te beurt gevallen was. de ouders willen medewerken gelukt het. Daarom is het aan te bevelen, dat nie mand kinderen onder de 16 jaar aanneemt, voor een arbeidskaart is afgegeven. Werk gevers die kinderen laten werken zonder kaart, zijn trouwens strafbaar' ingevolge de Arbeidswet. De Leerplichtwet is ge maakt om te bevorderen, dat de kinderen behoorlijk onderwijs krijgen. Juist nu in de laatste jaren van geregeld onderwijs niet veel gekomen is, moet iedereen en de ouders in het bjjzonder mede werken om te bereiken, dat geen kind te vroeg van school gaat. Geen zomertijd in 1946 De ministerraad heeft besloten, dit jaar niet over te gaan tot den gebruikelijken zomertijd Bij deze beslissing hebben dc belangen van den landbouw het zwaarst gewogen. Deze spraken zoo sterk, dat de besparingen aan brandstof geacht werden daartegen niet op te wegen. AGENDA DINSDAG 30 APRIL. Huis voor Ouders en Opvoeders, l.angc Margarethastraat*.9: Lezing Ph. H. v. Praag Rembrandt: De groote kraak (18 j.). Palace: Waterloo Road (18 j.). Luxor: De moord aan de Rlvlère (18 j.). Deze drie bioscopen 14, 16.15 19 en 21.15 uur. Frans Hals: Zet 'm op George! 14, 16 30, 19 en 21.15 uur. WOENSDAG 1 -MEI Stadsschouwburg: Operette 't Vroolijke Weeuwtje, 20 uur. Bioscopen: als Dinsdag, In zijn spaar-enquête stelde het Ne- derlandsch Instituut voor de Publieke Opinie hierover de volgende vraag: ..Bewaart U Uw overgespaarde geld zelf of brengt U het naar de spaarbank of zet U het op Uw spaarbankboekje?" Van alle spaarders en dat is 40% van het heele publiek) zijn er: 70%. die hun geld naar een bank brengen; 28%, die het zelf bewaren, en 2%, die geen ant woord gaven. Van het heele publiek zijn er dus: 29%, die sparen bij een spaarbank of andere bank; 11%, die sparen en hun geld zelf bewaren, 58°/o, die niet sparen, en 2%, die er zich niet over uit laten. Wie maken er het meest van de spaar bank gebruik? Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land hebben de provinciale begrooting voor 1946 vastgesteld, als eindcijfers aan wijzend f 58.039.519. Opgemerkt wordt, dat tot dekking van de uitgaven belastingverhooging noodig was. Het aantal opcenten op de Grondbelasting is daarom verhoogd van 36 tot 50. Dit zal een hooger ont vangst geven van f 900.000. Het aantal opcenten op de Personeele belasting is, evenals vorige jaren, op het maximum (50) vastgesteld. De ontvangst is op f 1.950.000 geraamd. Het batig saldo van f 460.000 op den dienst 1943 is niet in het reservefonds gestort, maar overgebracht op de be grooting voor 1946 Bovendien is nog een bedrag van f 335.000 uit dit fonds gehaald, om in 1946 verschillende noodzakelijke uitgaven te kunnen doen, en om f 300.000 beschikbaar te kunnen stellen voor werk verruiming en verdere kosten der werk loosheidsbestrijding. In het reservefonds was f 5.000.000. Een storting in het wegenfonds moet dit jaar achterwege blijven. Voor onvoorziene uitgaven blijft f 331.000 beschikbaar. Het Prov. Electriciteitsbedrijf zal over 1946, naar aangenomen wordi. weer winst afwerpen, zoodat f 172.000 zal kunnen wor den overgeboekt naar de reserve. In de oorlogsjaren is de reserve geheel uitge put geworden. De subsidie aan de HOV is weer vast gesteld op f 5000 „Klipfontein" binnen Maandagavond om 19.30 uur is de Klip- fontein" met repairleerenden uit Ned. Indië in IJmuiden bii.nengeloopen. Hedenmorgen werd te Amsterdam met de debarkeering begonnen. Het s.s. „Nieuw-Holland" met 1055 repatrieerenden aan boord wordt 7 Mei te Colombo en 12 Mei te Suez verwacht. Het m.s. „Sommelsdijk" is 26 April uit Suez vertrokken. De kantoormensehen (83%) en de amb tenaren (82°Van de sparende arbeiders zijn er 51%. die hun geld naar een bank brengen en 480/o. die het thuis bewaren. Nadruk verboden. Op de Kozendaaische heide ten N. van Velp waren militairen Maandag 'oezlg met het ver branden van een partij fosfor-rubber. Het vuur tastte de omliggende heide aan en, aan gewakkerd door dei: harden wind, bewoog zich al spoedig een geweldige vuurzee in dc richting van de Imbosch voort. De brandwe- ten uit Arnhem, De Steeg, Dieren, Ede er Apeldoorn kwamen ijlings met groot mate- iiaa! ter plaatse evenals vele militairen u't de omgeving. Met inspanning van alle krach ten werd men na eer, urenlange worsteling tegen de vlammen het vuur meester. 250 a 275 hectaren heide bleken te zijn verbrand. De hei is dit jaar bijzonder brandbaar, om dat het optreden van een bepaalde worm- soort verleden jaar groote massa's heide planten gedood heeft. De resten zijn kurk droog geworden. 10 Mei weer beurshandel Op Vrijdag 10 Mei a.s. zal de beurshandel in effecten worden hervat, waarbij de ru brieken trapsgewijze zullen worden inge schakeld. Naar dag en datum geschiedt deze heropening juist zes jaar na den inval der Duitschers, toen beurssluiting plaats had. Oud en nieuw bezit zijn verhandelbaar Gekocht wordt met vrij geld. De opbrengst van voor de eerste maal te verkoopen stuk ken wordt voor de helft geblokkeerd voor oud, voor het geheel voor nieuw bezit. Op brengst van reeds eenmaal verkochte stuk ken is vry. Over alle verkoopen wordt eer kwart procent geheven voor het vormen van een fonds, dat als zekerheid dient voor aan spraken, welke oninvorderbaar blijken. Marwitz derde in de hoofdgroep. De uitslagen van de negende en laatste ronde der meestergroep van het schaak- tournooi te Maastricht zijn als volgt: Vinkenv. Scheltinga ]/2\2, Alexander Prins 1—0, DevosDoerner 10, Soul- tanbeieffEuwe 01, VlagsmaWolthuis 1—0. Afgebr. partij uit de 7e ronde: Prins- Vinken 10. Euwe is winnaar van het tournooi. Een bijzondere prestatie werd geleverd door den Limburgschen kampi oen Vinken, die samen met den Engel- schen kampioen, Alexander en Prins op de 4e, 5e en 6e plaats eindigde. Hij is daarom uitgenoodigd in de nationale hoofdgroep in het wereldschaaktournooi, dat dit jaar te Groningen wordt gehouden. De eindstand is: Euwe 7*4, Devos en v. Scheltinga 5Y2, Alexander, Prins en Vinken 5. Soultanbeieff 4/2, Doerner en Vlagsma 2*4, Wolthuis 2. In de hoofdgroep versloeg v. Ooster- wijckBruin den Engelschman Thomas en veroverde daarmede op hem de eerste plaats. Zij behaalden resp. 7 en 6*4 pnt: de Haarlemmer Marwitz werd derde met 5*/2 pnt. 117. Het water in de torenkamer was bijna tot het dak gestegen, daarboven bevond zich dus nog een voorraadje lucht. Maar van onderen konden de twee vrienden ren drijvend voorwerp zieneen rond plankje leek het wel, Wag zwom als een haas naar de oppervlakte, kwam met zijn hoofd boven water uit en zag daar.... zini vriend Warrel Web, zittend tusschen de vier pooten van hetzelfde krukje, waarmee Wag eenigen tijd geleden een soldaat van Koning Saai a Mander een gevoelige tik op zijn vingers had gegeven. Het gezicht van Warrie was somberbijna droevig nu, héél erg droevig, want hij had de laatste uren vreemde avonturen mee gemaakt. Zijn spinnensnoet betrok nog meer, toen hij naast zijn reddende, dob berende krukje een vreemdsoortig monster zag opduiken met een rond glazen oog. Toen hij echter goed keek, zag hij door het glas heen een bekend gezicht. Hij wreef zijn oogen uit, knip perde, knipperde nog eens, beet in zijn duim om te voelen of hij niet droomde, en geloofde toen pas, dat het werkelijk dc levende, echte, onvervalschte Wag Wemel uit de Ruischende Wouden uis. Na zeven lentes in den vreemde einde lijk de eigen lente van Nederland. Na zeven keer ontwaken van al wat elders leeft, nu eigen bloemen in 't gras tusschen de boomen, een grillige molen tegen een waterblauwe lucht, een groene sloot en de tegen-elkaar-dansende kleuren van Hollands bloemenvelden. Ik zag de lente komen over de breede Hudson en langs de witte huizengevaar- tcn van Rockefeller Plaza en in de hees ters van Central Park in New-York. Ik zag haar bij het bloeien van de rozen en het wiegelen op den zoelen wind van paarse bougainvilleas op 'n Plaza in Mexi co, met de zon op het goud van een kerk- koepel en het spel van de schaduwen in dc patio van een vreemd oud huis. Ook in de smalle straten van Curasao, op de duistere kathedraal van Ciudad Trujillo, op de orchideeën langs Colombia's statige Magdalena-rivier, op het witte Capitool van Havana en over de transen van de dreigende, duistere Citadel, duizend me ter boven de vlakte van Haiti's Oostkust. Op een klein balcon, aan een drukke, luide straat in kleurig Willemstad dacht ik, wanneer het April was op dat eilandje met rood-wit-blauw, dat geen seizoenen kent en eeuwig .n den zonnebrand hgt, aan de lente van Nederland, waar alle goed heid van een weinig-uitbundige natuur nu ontwaken ging: madelieven en boterblom men. kikkers in de bekroosde slooten, een lammetje, een veulen en een kalf in de weide, biggen in 't varkenshok en de sche rende vlucht van zwaluwen om de torens Daar heb ;k zeven maal in zeven jaren naar "erlangd. En nu heb ik den kikker zang gehoord en de zwaluwen heb ik met "igen oogen gezien en de geur van het nieuwe getij heb ik opgesnoven op mijn vandeling over een smallen weg door het land mèt madelieven, mèt boterbloemen on wilgenkatjes een molen tegen den hemel en het zachte licht van de lente op het haantje van den toren. Dit is de vervulling van het verlangen van zeven jaren in den vreemde. Het is het geluk, het eigene terug te vinden. En de verrukking om de lente van Hol land. zoo lang en zoo deerlijk ontbeerd. Mr E. ELIAS. HAARLEMSCHE SCHAAKKRING. Voor het kampioenschapstournool 1946, waarvan de voorwedstrijden op 7 Mei beginnen, zijn 21 sterke spelers uitgenoodigd, die in 3 groepen tegen elkaar uitkomen. De drie hoogst ge plaatsten van iedere groep zullen in den eindkamp komen. De deelnemers zijn: A: Bouwmeester en Fijlstra (Rochade). Miedema (Kennemerl.), v. d. Hoff en Marwitz (HSG), Herfst Ct Oosten). Wever (Rolland). B: Beemsterboer (Rolland), v. Driel (Kennemer- land), v. d. Werff (Bl'daal), Hoving ('t Oos ten), Spinhoven en Kroone (HSG), v d. Velde (Rochade), C: Bauer (HSG), Bonkenburg (H'stede), Blokker (Rochade), Verdonck en Davidson HSG), v. Kampen ('t Oosten), Blom (Kennemerl,). Wedstrijdleiding: mej. 3an- nink en de heeren Frijn en Lankamp. Op 6 Juli organiseert de HSK een massa kamp tusschen 150 schakers van de steden Lelden en Haarlem. Het secretariaat is gevestigd Delftlaan 97, Haarlem. KON. NED, KORFBALBOND. Eerste klasse: Westerkwartier—Samos; Blauw Wit SVK 2 45 uur. Tweede klasse B: ASC— Luto; DTV 2—Blauw Wit 2, 10 uur;; Wester kwartier 2—DF.D 2, 12 uur .1UBILEUM WEDSTRIJDEN HAARL. KORF- BALBOND. a.s. Zondag worden de jubi leumwedstrijden van den Haarl. Korfbalbond voortgezet: zij vinden wederom plaats in het Noorder Sportpark en wel van 9 tot 4 uur. Deze dag vindt ook een eerste klasse-tour- 11001 plaats met als deelnemers Oosterkwar- ttcr l, Rohda 1 (Amsterdam), Luto 1 (Amster dam), Swift 1 (Amsterdam), en Vicus Oriert- s 1 (Leiden). Waar afgeloopen Zondag de belangstelling 311 het publiek reeds zeer groot was, mag s. Zondag wel op een record bezoek wor den gerekend. HOCKEY. Het Nederlandsch elftal, dat 1 Mei te Amstelveen tegen België zal spe en. is als volgt samengesteld: Koelensmid (Amsterdam); H. de Looper (Hilv.) en P. Nefkens (Venlo); Langhout (Delftsche St.), Loggere (Laren) en De Waal (Gooi); Steinz (F.HMC), v. d. Doll (RDM), De Roos (BMHC), Krui ze (Laren) 011 Couvret (HDM). De zwemkring Haarlem organiseert Zon dagavond 5 Mei 111 het Sportfondsenbad te Haarlem nationale wedstrijden, waarvan de opbrengst zal worden afgedragen aan het comité Nederland helpt Indië. De beste zwemsters en zwemmers zijn uitgenoodigd aan dc start te verschijnen. De Kikvpr- schen" zullen een polo wedstrijd tegen het Haarlemsche zevental spelen. DAMMEN. De damwedstrijd tusschen damclub CDA uit Amsterdam en Ooster- vartier uit Haarlem eindigde in een CDA- ei winning van 15 tegen 7 pnt. Voetbalhoogtepunten in Engeland De Zaterdagmiddag in het Wembley- stadion gespeelde finale voor den Engel- schen voetbalbeker bracht een overwinr ning van Derby County, zooals reeds ge meld, na verlenging wegens gelijken stand. Thans blijkt uit het verslag van Clifford Webb in de Daily Herald dat de links half van Charlton Bert Turner, het eer ste doelpunt tegen zijn eigen club scoorde door een ongelukkige manoeuvre in het strafschopgebied. Onmiddellijk daarna neutraliseerde hij zijn blunder door een prachtigen vrijen schop, die een tegen- goal tengevolge had. De standenlijst van de Zuidelijke af- deeling der League, de Engelsche competitie demonstreert de span nende rivaliteit tusschen de leiders Aston Villa, Charlton en Birmingham. Deze clubs hebben respectievelijk 59, 58 en 58 punten terwijl Aston Vi41a nog een, de andere clubs nog resp. 3 en 2 wed strijden te spelen hebben. In de Noordelijke League is de 6trljd reeds beslist; hier ging Sheffield United met den titel strijken. BINNENLAND De wervingsactie voor ondergrondschc ar beiders voor de steen kolenmijnen is in West- Brabant bijzonder goed geslaagd. In totaal meld den'zich vorige week 115 jongemannen voor dit werk. hetgeen voor het wervingsteam het re cord-aantal in een week is. Voor de komende feestdagen. In den nacht van 2 op 3 Mei mag te 12 uur en op 6 Mei te 3 uur des voormiddags met den bakkersarbeld worden aangevangen. Op het Canadecschc kerkhof te Bergen op Zoom zal op 5 Mei na mens de Canadeesche regeering een herden kingsplechtigheid wor den gehouden, bijge woond door vele "oor- aanstaande persoonlljk- hedet- onder wie Prins Bernhard, en de Cana deesche eerewacht uit Londen. Lister, dc Canadee sche brigade-generaal die verdacht wordt van het misbruiken van ge vorderde goederen, zal 1 Mei ln het Canadeesche hoofdkwartier te Am sterdam terecht staan. De herstelde spoor brug over dc Maas bij Venlo is officieel door de;i president-directeur der Ned. Spoorwegen geopend. Graaf de Marchant et d' Anscmbourg, ex- commissaris van Lim burg, verdacht van be- nadceling van den Ne- derlandschen staat en van velerlei verraad, hoorde Maandag te 's Hertogenbosch de doodstraf tegen zich eischen. 15 Jaar gevangenis straf kreeg de voorma lige N.S.B.-kringlelder en ex-directeur der Zuld-Limburgsche Wa terleidingmij. ir J. J. H. Vos, die beschuldigd was van verraad. De eisch was doodstraf. BUITENLAND Uit veiligheidsover wegingen zijn de lijken van Mussolini's trawan ten en van Claretta Pe- tacci naar een geheime plaats overgebracht. Van het stoffelijk over schot van den ducé ont breekt elk spoor. Haarlem en Omgeving De Roode Aarde. Bij de nachtvoorstelling in het Rembrandt Thea ter ten bate van de Stichting 1949—'45 zal het Haarlemsche Politie-mu- ziekcorps zijn medewer king verleenen door in de pauze enkele num mers ten gehoore te brengen. De heer H. B. Ro- ir.eijn te Haarlem is ge kozen tot bestuurslid van den Bond van Ver- eenigingen voor Chr. Bewaarschoolonderwljs. De heer M. W. C. van Geideren, schrijver le klas bij de Rijksbe lastingen, herdenkt op l Mei zijn 25-jarlg jubi leum. De Katholieke Too- ncelgroep ,,St. Pan- cratius" uit Badhoeve dorp voerde Maandag avond te Heemstede on der groote belangtstel- Stelling ..Tropenadel" van Henri v. Wermes- kerken op, welke opvoe ring ten bate van de R.K. Bi inden verecniglng ..St. Odilla" geschiedde. Een collecte bracht f 200 op. Hei echtpaar Kolic- rlc—Schrcijers te Bon nebroek zal 13 Mei den c'ng hei-denken waarop het 50 jaar geleden in den echt werd ver bonden. Voor de komende boekenweek (4—11 Mei) 2al de bekende schrij ver Antoon Coolen oen lezing houden over ..Het nieuwe Geuzenlied en Bevrijd Vaderland" in het Jeugdhuis te Bloe- mendaal op Donderdag avond 2 Mei. A. M. P. Raima te Santpoort is geslaagd voor het examen Hoog- Duitsch M. O. a. Het echtpaar Lots- Klinkhamcr, Leldsche- straat 48rood te Haar lem, viert 15 Mei zijn gouden huwelijksfeest. De heer Lots was vroe ger monteur bij do rijkstelefoon. De heer P. II. Jan sen v. d. Vaart, Gouw- weteringkade 10, viert 6 Mei zijn 40-jarig jubilé bij de stoomwassehcrlj „.Ldelwel*" le Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1946 | | pagina 2