Sport in het Kort Effecten- en Geldmarkt Krachtig herstel op de Amsterdamsche Beurs Onze positie als debileurslaat De Radio geeft vanavond: De havenstakingen Avonturen en Kort en Bondig Het is wel weer gebleken <3at men ter' beurze van Amsterdam niet lang op één been loopt Na de flauwe stemming, welke aanvankelijk sinds de hervatting van den handel in aandeelen bestond en die tot scherpe koersverlagingen leidde, is tegen het eind der vorige week een redres in getreden, dat zich ook bij het begin van deze week voortzette en aan den handel een levendiger aanzien gaf. En ook nu weer deed zich het bekende verschijnsel voor, dat van selectie bij het publiek heel weinig sprake is, maar dat vrijwel alle rubrieken van de gewijzigde stemming profiteerden. Zoowel voor Indu- strieele- als voor Petroleum- en Tabaks waarden bleken er koopers in de markt te zijn, ongetwijfeld aangelokt door de sterk gedaalde koersen van de vorige week en zonder dat er in de positie of de voor uitzichten van de betrokken ondernemin gen een zichtbare wijziging is gekomen. Een slecht resultaat heeft de Vereenigde Touwfabrieken in 1945 geboekt. Na af schrijving van vier ton, sluit de rekening met een verlies van 1.6 millioen, maken de met dat van 1944 een totaal deficit van 2 millioen tegenover een gewoon kapi taal van 2Vs millioen, waarnaast 4 millioen preferente aandeelen en geen open reserves staan. Op grond van het feit dat de Voorradenrekening l'/s mil lioen credit staat, mag worden aangeno men, cat hierin een stille reserve van meer dan dat bedrag schuil gaat, zoodat, als 1946 niet opnieuw een teleurstellend re sultaat oplevert, het nadeelig saldo allicht nog intern kan worden gedekt. Maar de vooruitzichten van 1946 zijn nog tamelijk somber. Er is een wereldschaarschte aan harde vezel en de hoeveelheid sisal, welke de maatschappij wordt toegewezen, is zeer gering, zoodat nog grootendeels vervan gingsmiddelen vlas en papier moet worden gebruikt. De export was steeds een belangrijk onderdeel van het bedrijf, maar kan nog niet op redelijke schaal worden hervat en de buitenlandsche rela ties wo.-den inmiddels door industrieën uit eigen land bediend. Dat is nog geen bemoedigend vooruit zicht. Meer en meer blijkt hoezeer we in en door den oorlog achterop zijn geraakt en hoe moeilijk het is de verloren terrei nen terug te winnen. Minister Vos was daaromtrent een:gen tijd geleden wel zeer optimistisch toen hij den export van ons land voor 1946 op 1 milliard raamde tegen een import van 3 milliard. Want gedurende de eerste drie maanden van dit jaar beliep die export resp nog slechts 18, jf 25 en 44 millioen en zelfs als we laatstgenoemd cijfer als basis voor het geheele jaar nemen, komen we niet hoo- ger dan ruim milliard. De export zal dus nog belangrijk moeten worden opge voerd. wil het ramingscijfer van den mi nister worden bereikt en de nog altijd niet onderdrukte stakingsbeweging in onze havens en aanverwante bedrijven voor spelt ten deze weinig goeds. Ook een verslag als dat van Van Gelder Papier stemt somber Het jaar 1944 liet na afschrijving van f 771.000 en een bij zondere reserveering van f 184.000, een verlies van f 2.8 millioen, waardoor het totale verlies tot f millioen stijgt. Aangezien de productie eerst in Septem ber 1945 gedeeltelijk kon worden hervat, zal ook 1945 nog met een aanzienlijk ver lies moeten worden afgesloten en aan deelhouders kunnen dus de hoop op eenige uitkeering vooreerst wol laten varen. Een zoo groot mogelijke intensiveering van den arbeid is noodig om ons weer over het doode punt heen te helpen en zoolang dat middel tot economisch her stel wordt gesaboteerd, blijft economisch en financieel de toekomst van ons land onzeker. Dit is daarom van zoo groote beteeke- nis, dat wij in en door den oorlog van cre_ diteur-, debiteurstaat geworden zijn en het ter verkrijging van de crcdieten, wel ke wij behoeven, noodig is dat men in het buitenland hot verirouwen in onze credietwaardigheid niet verliest Het is wel heel vleiend wanneer prof Baudhuin te Leuven ons een ideale debiteur noemt, waarvan men weet dat hij een goed ge bruik zal maken van het kapitaal, dat Zuinig met koffie en cacao Daar er eenige vertraging is ontstaan in den aanvoer van koffie is het niet uit gesloten, dat in Juli niet op tijd een koffie bon zal kunnen worden aangewezen. Een ieder wordt aangeraden, hiermede reke ning te houden. Ook de aanvoer van cacao verloopt thans niet geheel naar wensch. In verband hiermede zal op 16 Juni voor alle leef tijden 50 gram cacao in plaats van 100-gr. beschikbaar worden gesteld voor acht weken. HILVERSUM I. 301.5 M. 18.00, 20.00, 23,00 Nieuws. AVRO 17 30 Les gars de Paris. RNIO 17.45 Rijk overzee. AVRO 18.15 Gars de Paris. RNIO 18.30 Stnjdkr progr. AVRO 19.00 en nu naar bed. 19.20 Strijk kwartet 20.08 Bonte Dlnsdagavondtrein 21.30 Hoorspel. 22.00 „Contact". 23.15 Dansmuziek HILVERSUM II, 415.5 M. 19.00, 20.00. 22.00 Nieuws. KRO 18.00 Diner- muziek. 19.30 Gr.pl. 19.45 Voor de Jongeren. 20 05 Wat doe ik met mijn vacantie. 20.20 Orkest. 21,30 ..De getemde feeks". 21 40 In terview. 22.30 Nina Dolce. 22 45 Filmpraatje. men hem toevertrouwt, maar voor der gelijke vriendelijkheden koopt men niet veel. Men zegt het ten deze dat men in New-York, waar eenige handel in Ne- derland6che aandeelen bestaat den gulden op 15 a 20 dollarcent waardeert bij een officieelen koers van 37 en dat men er bedektelijk op aandringt dat wij een deel van ons bezit aan Amerikanen aan het land van herkomst zullen afstaan, omdat anders de schuldverplichtingen aan de U.S.A. „gemakkelijk te hoog zouden kun nen oploopen", aldus de vice-voorzitter van de New-Yorksche beurs, die onlangs aan Amsterdam een bezoek bracht. Laten we maar nuchter zijn en be denken dat er een geweldige achterstand is in te halen en dat we alleen met hard werken en sparen weer op de been kun nen komen. Hierbij past ook een voor zichtige waardeering van onze aandeelen. Weer „meat and vegetables" Op 6 Juni zal een bon worden bekend gemaakt voor „meat and vegetables" voor personen in de leeftijdsgroepen boven vier jaar. In verband met de Pinksterdagen kunnen reeds op Vrijdag 7 Juni op dezen bon blikjes van gemiddeld 16oz., variee- rend van 12 tot 20 oz (340 tot 567 gram) worden gekocht. Volgens de E.V.C. zijn er 20.000 personen bij betrokken De E.V.C. deelde aaiv het A.N.P. mede: Bij de stakingen van de zeelieden en de werkers in de havens en havenbedrijven te Amsterdam en Rotterdam zijn op dit oogenblik c.a. 20.000 menschen betrokken. Nauwkeurig is dat aantal niet vast te stel len, omdat het nog voortdurend groeit. Zoo vervoegden zich, kort na de binnenkomst van de „Boissevain" in de hoofdstad bijv. 300 man personeel van den dek- en civielen dienst bij de stakers. Het zeeliedenconflict, dat wel genoemd mag worden het „moederconflict", omvat alleen reeds 4000 man, de meerderheid dei- bemanningen van 174 schepen. Als dit conflict zal zijn opgelost, zijn tegelijker tijd de daaruit ontstane sympathiestakin gen van de havenarbeiders en de arbeiders in de industrie en vervoerbedrijven, die nu niets te maken willen hebben met alles wat zij als „besmet" beschouwen, ge ëindigd. De fusie N.V.V.—E.V.C. Na de mondelinge besprekingen tus- schen N.V.V. en E.V.C., die er op waren gericht een fusie tusschen beide vakver- eenigingen tot stand te brengen, heeft het hoofdbestuur van het N. V. V aan het E. V. C.-bestuur schriftelijk de garantie gevraagd, dat na de fusie door de bij de E.V.C. aangesloten organisaties geen conflicten meer zullen worden uitgelokt, geen stakingen meer zullen worden afgekondigd of gesteund, welke direct of indirect tegen de N.V.V - bonden zijn gericht. Het antwoord van het E.V.C.-hoofdbe stuur hierop luidt: „In het zeeliedenconflict is het parool van uw organisatie „monsteren en varen", wat ook het parool is van de reeders. Wij kunnen op grond van onze democratische beginselen niet anders zeggen: „Onderhan delen, ook met dc 5200 zeelieden, georga niseerd in de E.V C daarna monsteren en varen." Hierbij ware te wenschen, dat de Centrale Bond van Transportarbeiders haar protest liet hooren tegen de botte weigering, de stem van 5200 zeelieden te hooren. Onder deze omstandigheden kun nen wij geen andere verklaring verstrek ken, dan dat we onverminderd den strijd tegen de reactie zullen voortzetten." Gistinp in de Partij v. d. Arbeid De Nat. Rott. Crt. heeft een beschouwing uit soc.-dem. kring over de Partij van den Arbeid gepubliceerd. In dit stuk wordt ge zegd. dat van de georganiseerde leden der S.D.A.P. zeker niet meer dan tweederde naar de nieuwe partij is overgegaan. In de P. v. d. A. staat men voor groote tegen stellingen. Er zijn bezwaren tegen de tac tiek, zoowel bij de links als rechts ge richte S.D.A.P.'ers. Het eerste bezwaar is de overhaaste op heffing van de partij. Ook ziet men met leede oogen, dat vele personen, die vroe ger niets van de S.D.A.P. wilden weten, nu in de nieuwe partij een groote rol spe len en dat de nieuwe Tweede Kamerfractie voor meer dan een derde bestaat uit lie den, die niet uit de oude partij afkomstig zijn. Een tweede bezwaar is gericht tegen de wijze, waarop de partijleiding solliciteert naar samenwerking met de Katholieken, waarbij zij vaak haar mond voorbijpraat Een verrassing was de eisch, dat de heer Schermerhorn minister-president moet blijven. „Het is geen geheim", zoo wordt in deze beschouwing gezegd, „dat, de heer Schermerhorn bij de vroegere sociaal democraten, weinig vertrouwen geniet. Men beschouwt hem als een volmaakt eer lijken, idealist, die voor de propaganda der partij van groote waarde is, maar men betreurt zijn, volkomen gemis aan poli tieke scholing. Ook als bewindsman acht men hem zwak." De heer Vorrink wordt evenmin als een groot politicus beschouwd, men ziet in hem uitsluitend en alleen den propagan dist. De heer Van der Goes van Naters bezit nog de grootste politieke „flair", maar wordt te onervaren geacht om nu reeds leider van de partij te zijn De oudere sociaal-democraten zouden alleen in den heer Drees volkomen vertrouwen hebben. Bij de vroegere soc -democraten, die de kern van de P v. d. A vormen, bestaat dus weinig tevredenheid over den gang van zaken en verwacht wordt, dat het „sociaal-democratisch centrum" zich ster ker zal gaan roeren Betreurd wordt, dat de Vrijz. Dem Bond is opgeheven. De beschouwing eindigt met te consta- teeren, dat ons volk niet vatbaar, blijkt te zijn voor kunstmatige experimenten en dat, vooral wat dc P. v. d. A betreft, nog verassingen te wachten zijn. Aarzeling. Na geconstateerd te hebben, dat er aar zeling is over de beoordeeling van het tijdstip, waarop het groote samengaan in de Partij van den Arbeid het meeste effect kon hebben, schrijft jhr. mr. M van der Goes van Naters in „Het Vrije Volk", dat de P. v d. A. als een geheel nieuwe partij moet worden gezien, wier inhoud en ka rakter nog moeten worden bepaald. Zij heeft nog slechts „voorloopige uitgangs punten en beginselen Zij kan nog alle kanten uitZij moet alle kanten uit- zij moet naar links zoowel als naar rechts Zij zal een volledig socialistische partij zijn." Volgens den schrijver zijn nog alle mogelijkheden aanwezig. De communistische kiezers zoeken z.i naar een Westerschen vorm van commu nisme, welke niet bestaat. Als men de Oost-Europeesche dictatuurgedachte af wijst. zooals de Midden-Europeesche werd afgewezen, blijft als eenige mogelijkheid het democratisch socialisme over, waar voor men niet bij de C.P.N. terecht kan Een concreet programma voor democra tisch sociölisme in 1946 zal moeten worden uitgewerkt en onder de massa gebracht Daarvoor zal ebn groote actie moeten worden gevoerd. Indien nu spoedig aan een herstel word' begonnen, na dezen eersten verkiezingsuit slag, „zal dit het prestige van de P v' d A in 1948 of 1950 meer verhoogen dan een na-oorlogsche conjunctuur-overwinning in 1946 zou hebben gedaan en zal Nederland rijp zijn voor een groote democratisch socialistische machtsvorming, zooals En geland in 1945 te zien gaf, maar waarvoor het bij ons. na den druk der bezetting, in 1946 nog te vroeg was" DE DISTRIBUTIE Haarlem. Woensdag 5 Juni kunnen degenen. king komen voor een schoenen wier namen beginnen met de letters N in de Vleeschhal hun bon afhalen een. Van 91 en van 24 kunnen de schoenenbon af halen in gebouw Domi, wanneer hun stam kaartnummer eindigt op het cijfer 6. 195 SIS 145. „Zoo, die zijn toe alweer kwijt, en hopelijk voor goed" riep Wag zijn vriendje toe, terwijl hij het stuur van „de Snelle Vier" greep. Inmiddels was het achter de horizon gaan schemeren en tegen de lichte streep, die een nieu wen dag aankondigde, zagen de twee oceaanzwervers een eiland op zich af komen. „Remmen, Wag, anders slaan we te pletter!" gilde Warrel, maar die leek niet in staat te zijn het voortsui- zende bootje tot stilstand te brengen. „Ik kan niet...." hijgde Wag. Maar als de nood op het hoogst is kan de red ding soms al om een hoekje zitten glu ren. ..Gooi je stuur dan om, blokken doos! schreeuwde Warrel, die er niets geen zin in had om als een spiegelei tegen een harde rots te kleven. Wag volgde deze raad op en dc twee sncl- heiasmatrozen vlogen als dollemannen om het rotsachtige eiland heen, veel vlugger dan je ooit met een zweef molen kunt gaan, terwijl ze overlegden, hoe ze dat drommelsche ding weer een beetje langzamer konden laten varen. Ilooger beroep 111 Unilever-zaken De Officier van Justitie heeft hooger beroep aangeteekend van de uitspraken gedaan door den economischen politie rechter te Rotterdam, met betrekking tot het Unilever-schandaal. Zooals men weet, werden onlangs directeuren en adjunct directeuren van de Unilever veroordeeld tot gevangenisstraffen varieerende van 20 tot 4 maanden. Vereeniging voor internationale rechtsorde Dezer dagen is te Haarlem opgericht een afdeeling van de Vereeniging voor Inter nationale Rechtsorde (V.I.R.O.), welke het werk van de vroegere „Vereeniging voor Volkenbond en Vrede" wil voortzetten. De V.I.R O. stelt zich ten doel de bevorde ring van vrede en veiligheid op den grond slag der internationale rechtsorde, o.a. door versterking van den rechtsgrondslag der Vereenigde Volken. Het afdelingsbe stuur is als volgt samengesteld: F. S. Noordhoff, voorzitter; mr. L. V. Ledeboer, mevr. Van NispenVan Wely; mr. dr. A F. H. Schreurs, drs. J. J. Voogd, secreta ris, Heussensstraat 18, telef. 25353. Het bestuur noodigt allen, wien de vredesge- dachte ter harte gaat, uit tot de vereeni ging als lid toe te treden. BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: 29 Mei, T. Tiekstra—Hoog- steen. cl.; 30 Mei, C. GeutskensProp, z.; 1 Juni. C. M. A. Schuttevan Oeveren. d-, J. van der Wijden—Boone, d J. W. Schmid— Uithoven, 7..: A. C. Luijkx—Boks, z.; G. J. Mekenkamp—Roet, z.; J. IJ. Zegwaard—Kien- jet, d.; A. M. Voetelink—Bakker, z.; H. Slot —Plu, T. HoogendijkFortgens, d.: 2 Juni, S. Krijnen—Voor velt, d.; J. C. Kabel—van der Ham, 7..; J. F. van den Haak—Leveld, z.; J. Kaal—Bruins, z.; A. van Roonvan Dijk, d.; M. HollanderWeijers, d.; N. Govers van Barneveld, z.; C. P. van Leerdam—van Roolj, M. A. Hanskampvan Hoof, d.; E. F. Krom—Antonisse, z.; A. H. KlaverHes- seling, H. Webei—Jacobs, z.; 3 Juni, H. VisserHessels, cl.; M. C. E. Lucieervan Doorn, 7. M. G. H. Kos—Soen d. OVERLEDEN 1 Juni, G. M. Spoor, 36 J„ Maerten van Heemskerkstraat. ONDERTROUWD: 3 Juni, C. J. C. W. La- gerweij en J. J. Backer. GEHUWD: 3 Juni. P. F. de Bordes en M. E. Leupen. Schaaktournooi te Zaandam De uitslagen van de eerste 'ronde zijn: Znosko BorovskyChristoffel 10; Tho masSoultanbeieff '/sV2; EuweKramer 10; EkströmWood 10. Damcsafdeeling om het kampioenschap van Nederland: mevr. Junkersmevr. Roodzand 01; mej. R. Smitmevr. Veen 1—0; mej. Kleinmevr. Va.i Schaik 10; mej. Banninkmevr. Penink 10. Holland-beker wedstrijden te Amsterdam Zondag werden op de Boschbaan te Am sterdam de roeiwedstrijden, georganiseerd door de Holland-beker wedstrijdvereeniging en het district Amsterdam van den Ned. Roeibond beëindigd. Doordat met den wind mee geroeid werd, werden bijzonder goede tijden gemaakt. Het fraaiste nummer was de vier zonder stuurman, gewonnen door Mi nerva. Deze ploeg, bestaande uit S de Wit. v. d. Ploeg. K Dikken en J. H. v. d. Waals, allen bekende namen uit de internationale roeierswereld, liet een prachtigen stijl zien. De Hollandbeker werd gewonnen door Neumeier (Willem 3). De Hultzer-beker werd gewonnen door de Hoop in het nummer jonge vier. De Amstel-Jublleumbeker, uitgeloofd voor de vereeniging, die het grootste aantal pun ten behaalde, werd gewonnen door Willem 3 met 96 punten voor Triton met 56 punten en Lage en Nereus met 40 punten. Aan de vicrdaagsche zullen waarschijn lijk 4500 wandelaars deelnemen. De ronde van Hocnsbroek is op fraaie wijze door Schulte gewonnen. Twee was Pellenaars. Dc Best (Haarlem) was er aan vankelijk mot Pellenaars en Hofstede tus- schenuit getrokken Lakcman (Amsterdam) heeft vóór de Korver de ronde van midden Limburg ge- CRICKET. In den te Amsterdam ge speelden cricketwedstrijd VVV-Hermes DVS heeft Hermes gewonnen met 36 runs. VVV 49. Hermes DVS 85. Rood en Wit I begon Zondag het seizoen met een oefenwedstrijd tegen A. C. C. Deze eerste oefening bleek wel noodig. want het Haarlemsche elftal werd voor 13 runs aan den kant gezet. P. Sanders Jr. nam 5 wickets voor 7, Laplerre 3 voor 6. A. C. C. antwoord de met 114 (van Weelde 44, Sanders 22, de Baare 22) en won dus met 101 runs. Bijleveld nam 6 voor 62, de la Mar 28, Hagenaar 1—15, v. d. Togt 1—26. Rood en Wit II speelde voor de tweede kl. competitie in Rotterdam tegen Sparta en won met 35 runs. Rood en Wit 81 (Slende- broek 23, M Kruyff 16 not out, P. Frenl 11), Voor Sparta nam de Bruin 3—21, v, d. Linde 223, SchiKhuls 224, Mannee 18. Sparta scoorde 46 (Wilson 34 n.o.). Voor Rood en Wit nam E. Peereboom 7 voor 24 en J. Nijhuis 2 voor 16. Haarlem II ontving, eveneens voor de twee de klasse competitie, Rood en Wit III en won met 8 runs. Rood en Wit 63 (Hamburger 15 n.o.: A. Maas 1—10, P. Maas 4—13, J. Maas 2—8, Hurkmans 1—1, G. Wessel 1—3). Haar lem II 71 (P. Kruyt 29, J. Maas 11, H. Onken. hout 11; D. J. de Jong 317, J. van Eek 2—14, Kapteyn den Bouwmeester 2—13, Thon 2—20). KAMPIOENSELFTAL HAARLEM. De heer U. v. d. Zwaart is bij „Haarlem" niet belast met de verzorging van het terrein, maar met de verzorging en massage van de spelers. AGENDA Brlnkmann, Gr, Markt: English Associa tion: First Film Lecture 20 uur. Stadsschouw burg: A'damsch-R'damsch Tooneelgezelsehap, Zesde Etage", 20 uur. Noord Schoterkerk: Lezing. 20 uur. Rembrandt: Rare kostgan gers (14 j.). Palace: Zes dolle dwazen van de marine (14 j.). Luxor: De terugkeer van den Rooden Pimpernel (14 j Deze drie 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, Frans Hals: 2000 vrouwen (18 j.) 14, 16.30, 18 en 21.15 uur. De „auto-dump" b(j Declcn, waar zich 25.000 geallieerde motorvoer tuigen bevinden wordt geliquideerd. Het Ned. leger zal er waarschijn lijk 18.000 van overne men, terwijl de rest binnenkort voor civiele behoeften beschikbaar zou komen. Een Duitsch geweer veroorzaakte den dood van een 30-jarlgen man te Eist, die het wapen gevonden had en er mee experimenteerde. Een 30-jarige man te Zeist, die een gevonden land mijn wilde demonteeren. kwam hierbij eveneens om het leven Minnenijd was ver moedelijk het motief van den moord, door een persoon uit Den Hulst op een 23-Jarigen boe renknecht te Hattum- merbroek gepleegd. De man werd met een mes doodgestoken. Minister Mansholt Is uit Washington, waar hij als hoofd van de Ned. delegatie op de conferentie van de voedsel- en landbouw organisatie der Ver. Volken optrad, in ons land teruggekeerd. „Groep Tien" was een beruchte SS-organi- satie in de Maasstad. Tegen haar vroegeren leider, den ex-kapitein der Staatspolitie C. H. is Maandagmiddag de dood straf gevraagd voor het Bijzondere Hof te Rot terdam. In liet programma der Ned. Strijdkrachten zal hedenavond de eerste gezamenlijke uit. zending van het strijd krachten-programma en het British Forces Net work In Duitschland plaats hebben. Derge lijke uitzendingen zul len In bet vervolg lederen Dinsdagavond geschieden. Geen nuchtere naam bordjes zullen de wan delgangen in den om trek van Lunteren in de toekomst blijven aanduiden. Op Initiatief van de plaatselijke VVV zullen suggestieve af beeldingen den dolenden wandelaar den weg over de schoone Veluwe wijzen. Haarlem en Omgeving Een populair opera- concert vindt plaats op Dinsdag !1 Juni In de Gem. Concertzaal te Haarlem. Hieraan zul len medewerken: Leo- nle Smits, sopraan; Nel Marwitz, alt; Arthur Hoogveld, tenor; Geor ge Spljkstra, bariton en Frans de Geus, bas. Aan den vleugel Fred Bos- hart. Maud Kool geeft Vrijdag 7 Juni in Hotel De Leeuwerik. Kruis straat een dansavond. Tevens zal zij spreken over het onderwerp: Danskunst als levens kunst. C'andldaat A. J. 11. Brussaard te Bloemen- daal heeft ook een be roep ontvangen als pre dikant bij de Gerefor meerde Kerk van Bruch terveld. I)e heer G. Boelens herdenkt op 11 Juni den dag, waarop hij 40 jaar geleden bij de firma C. j. Schravendijk in dienst trad. De heer J. Wierse- ma, candidaat te Heem stede, ls beroepen bij de Geref. Kerk te Ze venbergen. Bij de Geref. Kerk (art. 31) te IJmuiden ls beroepen Ds. G. Koene koop te Gouda. Hel bestuur van de afd. Heemstede van de I'artiJ van de Vr(jhcid is als volgt samengesteld. Dr. W. G. J. ten Pas, voorzitter; M. D. Scheer. Heemst. Dreef 96. secre taris; J. J. Visser, pen ningmeester; Mr. R. C. Bakhuizen van den Brink; Mej. A. G. Kui pers; Mevr. M. 'R. J. Lammorse—Hester; A. J. van Ravenswaay; M. Sas en Mevr. C. Stem let-—Tjaden. I)c inspecteur van II. Simons, toegevoegd 's rijks belastingen A. aan het hoofd van de inspectie der belastin gen te Haarlem, 1ste af deeling, Is, met ingang van 1 Juli 1946, ver plaatst naar Roosendaal en aangewezen als hoofd van de inspectie der in voerrechten en accijnzen aldaar. Ds. Richel uit Oos- terbeck zal Woensdag avond 10 Juli zijn Intre de doen als predikant der Gereformeerde kerk te Heemstede. De dienst wordt gehouden in de kerk aan de Koediefs- iaan.

Haarlem's Dagblad | 1946 | | pagina 2