F Wel en wee van „Luilak" IRGABOK Kort en Bondig Weer heeft zich langs de Haarlemsche vc'i'en en singels de jaarlijksche gordel van geur en kleur geslingerd. Zaterdag vóór Pinksteren heeft zoo zijn eigen be koring. wanneer de jonge dag zijn grijze sluiers over de roode geraniums trekt en dé valsche kleuren der hortensia's toedekt met een mild gebaar. Al die vroolijke groote en kleine menschen met hun pot jes, hun bouquetten en hun weinige geld, zoekend naar nóg een bloempje voor „haaren een bosje voor Moeder, het is een blij schouwspel in den ochtend Niet alleen vanmorgen waren er dui zenden op de been langs de singels, reeds Vrijdagavond begon de markt met een vjlpgenden start. „Een paar móórduren tusschen acht en tien", verklaarde on6 een bloemenkoopman, maar lang niet al zijn collega's waren het er mee eens. Toch was er die ondefinieerbare sfeer van de Haarlemsche Luilakmarkt. die zich telken jaren over de geheele stad uit breidt. De politie knijpt een oogje dicht en laat de jeugd maar schrijven en lawaai m'akèn. Er zijn in den vroegen ochtend van vandaag heel wat deuren met hane- poqten van letters versierd en meer dan éen rechtvaardige slaper zal om vier ot vijf uur wakker geworden zijn met de verwensching ..Dat gebroed op straat met zn herrie!" Maar het was Luilak en in etgen is het Zondag, dus hij vergeve het dc kleine straatschenders, die voor dag en dauw zijn nachtrust wreed stoorden. Deze zelfde balsem op ■wonde geldt voor de huisvrouwen, die hun glanzende of vervelooze voordeur moeten ontdoen van een krijt-aantijging die niet vleiend maar wel traditie is. gezondheid in veilige hand! Gebruik run „200 maar een vitamine-tablet"! Weet er volstrekt acker van. dat een preparaat inderdaad bevat, wat het etiket van het om hullende donsje belooft. In de Laboratoria van de Organon-fnbrickcn te Oss werkt een staf van knappe chemici met toewijding aan de vervaardiging van Organon's viramine-prepa- «aten. Organon beoogt daarmee niet in de eerste plaats hei aan den man brengen van een com mercieel. maar het voorzien in een behoefte san een gotd en volkomen betrouwbaar vita mine-preparaat 2 prtpara.tn uil dt Datntamcn-Strit: Dauianitn A l) loor kmdtrtn, Daiitamn (3 vitaminn in 1 dragit) teer itdtretn. Textiel, tabak en fietsbanden Pp een dezer dagen te Meppel door het departement van Handel en Nijverheid ge houden persconferentie is o.m. medege deeld, dat in onzen export naar het bui tenland een stijging valt «aar te nemen. Onze totale uitvoer voor 1946 wordt vol gens de laatste ramingen geschat op 900 tcnillioen gulden. Daartegenover staat een Invoer tot een bedrag van waarschijnlijk een kleine 2'/s milliard gulden. Ook kwam de textiel-productie Sprake, waarbij werd medegedeeld, dat de «itVjOer van textiel naar het buitenland van geen beteekenis genoemd mag wor den. Vooral de vraag in het binnenland naar costumes is groot en de productie daarvan stijgt. Moeilijk zal de situatie evenwel nog blijven en de textielvoorzie- jiïng kan voor de eerste drie jaren dan *>ok zorgelijk genoemd worden. Verder werd medegedeeld, dat de tabaksdistributie door de staking voor- eerst niet in gevaar wordt gebracht. Opgemerkt werd nog dat tot dusver de fceschikbaarstclling van bandenbonnen gfng naar het aantal inwoners van de flistributiekringen, waardoor voor de ste- (Üén in het Westen meer bonnen beschik baar kwamen Juist op het platteland met zijn groote afstanden zijn de fietsen het aangewezen middel van vervoer. Door een niéuwe regeling zal hierin verbetering komen. Tcraarirlplilslelllng J. H. de Bois Hedenmorgen werd op Westerveld het stoffelijk overschot van den heer J. H. de Bois ter aarde besteld. Deze plechtigheid werd door vele vrienden van den over ledene, collega's en kunstenaars bijge woond. De heer Jac. Aalderink wijdde namens de Ver. van handelaren ih Oude Kunst eenige woorden aan de nagedachtenis van den heer De Bois, die oprichter was van den Ned. Kunstkoopersbond en de laatste zes jaren voorzitter. Spr. roemde zijn vak kennis en vriendelijkheid. Wij verliezen in hem een raadsman en een vriend, dien wij noode zullen missen In de kringen van de kunstkenners nam hij een bijzon dere plaats in. De kunstschilder J. Wiegman zeide het voorrecht te hebben gehad den heer De Bois 45 jaar geleden te hebben leeren ken nen Hij verklaarde ervan overtuigd te zijn, dat de overledene een der weinigen was, die de taak van den kunsthandel ideëel opvatten Als zoodanig was hij van zeer veel nut voor de kunst en den kun stenaar. Mr. F. W. J. C. H. van Hattum wees erop, dat het huis van den overledene aan den Kruisweg een eigen sfeer had, waarin hij alleen paste. Mr N F W. Jeltes sprak eenige per soonlijke woorden. Hij herinnerde eraan hoe hij den heer De Bois ongeveer 45 jaar geleden had leeren kennen, toen hij een zaak had aan den Kneuterdijk in Den Haag. Ook deze spr. roemde de groote beminnelijkheid van den overledene. Na de plechtigheid in de aula werd het stoffelijk overschot op een der mooiste plekjes van Westerveld ter aarde besteld. Een schoonzoon sprak eenige woorden van dank voor de belangstelling. Weerbericht PLAATSELIJK ONWEER. Geldig tot Zondagavond. Zwoel weer me! wisselende bewolking. Plaatselijk regen of onweer. Veranderlijke wind. De vooruitzichten voor den Tweeden Pinksterdag: weinig verandering. DE DISTRIBUTIE Haarlem. Dinsdag 11 Juni kunnen a s. moeders aanvragen voor texiiel afhalen en Indienen aan het distributiekantoor (letters Lt.m. N 's morgens, O t.m. Q 's middags). De letter a moet Dinsdag nieuwe bon kaarten afhalen In „De Vleeschhal". Heemstede. Nieuwe bonkaarten afhalen voor <je letters A t.m. Al, Cs morgens) Am— Baai s mddags) in 't gebouw Binnenweg 160. Schoenenbonnen. Letters 1—K fsmorgens) getwijYeld"de"beso rn L N s middags. J laild jEi BIOSCOPEN FRANS HALS. „Het lied van de vrij held" wordt gezongen en gespeeld door den negervocallst. Paul Robeson en hij doet het met de ontwapenende kinderlijkheid zijn ras eigen. Wanneer men het verhaal van deze film op den keper beschouwt, valt al lereerst een operette-achtlge onwaarschijn lijkheid op, die echter, dank zij de goede montage en de aardige vondsten niet direct storend is en door dë warme stem van Ro beson als de nakomeling van het „Zinga" koningshuis, die van de dokken op de plan ken en van de planken ln de Afrikaansche oerwouden verzeilt, tot een vlot, soms fascineerend schouwspel geworden is. In het voorprogramma spelen cii zingen twee ver dienstelijke Jongelui bij één guitaar, LI XOR. De geschiedenis van Ameri- kaansche presidenten is een geliefd onder werp voor de Amerikaansche film geworden op die wijze wordt den Yankee een soms ietwat geflatteerde kijk op de historie van zijn land gegeven, die wel niet zoo heel oud, maar toch boordevol van vermeldenswaar dige episoden is. In de film „Vrijheidsheld' is het president Andrew Jackson, wiens po litieke aspiraties en successen den achter grond vormen voor de avonturen van Sam Houston, den man die de onafhankelijkheid van het door Mexico onderdrukte Texas be werkstelligde en dit land later onder de Vereenigde Staten bracht, waarmede hij den levenswensch van president Jackson vervulde. l'ALACL. Mr. Williams (Melvyn Dou glas) is inderdaad verbluffend, niet alleen door zijn scherpzinnigheid, die hem als rechercheur goed te stade komt. maar ook in de liefde voor zijn vak. die op de meest vermakelijke wyze voortdurend die voor zijn meisje In 't gedrang brengt. Op listige wijze tracht zl) te bereiken dat hij zijn ontslag neemt om straks op zijn gemak achter den kinderwagen te kunnen loopen. Zij faalt echter steeds en het jammerlijkst. als zij tenslotte meent gewonnen te hebben: zij hem ontslagen waant en gereed staat- te trouwen, verschijnt dc bruldegonf niet, want Juist op dat oogenbllk brengt hij een ensationeele moordzaak tot oplossing Een allergenoeglijkste, geestige Amerikaansche film met een daverend slot. REMBRANDT. De Engelschen hebben huil krachten eens geprobeerd op een film over de Weenschc wals en dat mag" geen ge slaagde poging heeten. Het weliswaar po pulaire. maar toch altijd delicate gegeven der Weensche romantiek vergt voor zijn be handeling een zeer nauwkeurige couleur locale en bepaalde artlsten. Verweenscbte Engelsche studio's en Weensche pruiken op Engelsche filmhoofden kunnen de ge- wenschte suggestie niet oproepen Ook Ri chard Tauber. die hier en daar los van het verhaal ln de film opduikt, heeft hieraan niets kunnen veranderen, al doet het goed hem weer eens te zien en zijn historische stem te bewonderen. WATERPOLO (Hoofdklasse) ZIAN-HPC 6-3 In haar tweeden competitiewedstrijd ont moette de Heemsteedsche Zwem- èn Polo- club de kampioenen van Nederland. Dit 1s een fraaie wedstrijd geworden, waarbij aan beide zijden goed spel werd vertoond. Het eerste doelpunt werd door Brasem van Zian gescoord (1-0), die zich op voortreffe lijke wijze van zijn bewaker Prager los maakte en uit een snelle rush onhoudbaar doelpuntte. Kort daarop was het wederom dezelfde speler, die den stand op 2-0 bracht. Hierna slaagde Eldering die een goede par tij speelde, er In den achters'and tot 2-1 te verkleinen. Voor de rust was het wederom Brasem die op onnavolgbare wijze het derde doelpunt voor Zian scoorde (3-1). Na de rust bracht deze speler vervolgens den -tand op 4-1. Door Eldering, die een straf worp kreeg toegewezen, kon HPC sco ren. Middenvoor Tissen doelpuntte daarna uit een doelworsteling (5-2). Toen Van Swol wegens een overtreding het water moest verlaten kon HPC door tactisch spel van Prager den stand op 5-3 brengen. In de laatste minuten was het tenslotte weer Brasem die op fraaie wijze en van op grooten afstand keihard het laatste doelpunt scoorde (6-3). Deze wedstrijd bewees opnieuw het schit terende spel van Brasem, die momenteel on- alerpolospeler van ons DE VLAG DEKT DE LADING. De Nederlandsche driekleur wap> pert weer fier op alle wereldzeeën. Zij heelt onze hoop, ons vertrouwen opnieuw gerechtvaardigd. Naast onze eigen dierbare vlag. hebben wij de vlaggen van onze bevrijders leeren kennen. De vlag gen van Engeland en Canada. Ook de populaire „stars en stripes" van Amerika, de vlag der sterren en strepen. Acht en veertig sterren telt deze vlag en iedere ster vertegen woordigt een der staten. De dertien strepen geven de dertien staten aan die oorspronkelijk toetraden tot de Unie der Vereenigde Staten. Vooral die strepen komen ons bekend voor. Geen wonder ook Ze doen ons telkens denken aan die vertrouwde „strcpen"-verpak* king van De Gruyter! De blauwe wimpel voor kwaliteit. Het symbool van de hoogste voedingswaarde en» onverdeeld genot. 1 Bij De Gruyter bétere waar en tien procent korting. Ook hier werd het vertrouwen nimmer beschaamd. Ook hier dekt de vlag de lading» Adv De schulden van Haarlem staan belangrijke eigendommen tegen Wij hebben reeds medegedeeld, dat in de oorlogsjaren de vaste schuld der ge meente Haarlem gedaald is. Zij was op 1 Jan. 1940 f 49.545.260, tegen f 46.655.714 op 1 Januari 1946. De daling komt nog sterker naar voren als in aanmerking genomen wordt, dat in dien tijd het in woner-aantal der gemeente gestegen is van 137.500 tot 151.000. Per inwoner is de schuld dus in die jaren gedaald f 360 tot f 309.04. Daarbij moet evenwel in aanmerking genomen worden, dat in den ouden tijd een gemeente alleen geld mocht leenen als daartegenover bezittingen kwamen te staan. De financieele nood dwong daar van af te wijken. Nu zit in de vaste sghuld ook ongeveer 3 millioen gulden tekorten van oude gemeenferekenlngen. Verwacht wordt, dat het rijk die tenslotte voor zijn rekening zal nemen. De vlottende schuld der gemeente is thans hooger dan in vroeger jaren. Dit komt omdat vele dingen nog financieel afgewerkt moeten worden. De schuldenlast der gemeente legt na tuurlijk belangrijke verplichtingen op. Aan aflossing dor vaste schuld moet per jaar ongeveer f 2.047.600 opgebracht wor den en aan rente f 1.528.200. Bij elkaar dus niet minder dan f 3.575.800. De op brengst van de belastingen is slechts f 2.674 415. De totale inkomsten van de gemeente bedragen nog geen f 15.000.000. Men moet evenwel bedenken, dat te genover de schulden belangrijke bezit tingen staan. In de winstgevende bedrijven zit: Electriciteitsbedrijf f 3.530.000, Gasfa briek f 3.190.276, Waterleiding f 1.618.923 en het Openb. Slachthuis f 319.584. Te zamen f 8.658.783. Dit zijn productieve -uit gaven. Over 1940 gaven deze bedrijven een winst van niet minder dan f 1.694.000. De verkapte winst die zit in het feit, dat de bedrijven voor electriciteit. gas en water respectievelijk f 175 300, f 159.600 en f 159.000 moeten opbrengen voor het recht kabels en leidingen in den grond te leggen, is daarbij geteld. Dit verklaart het feit, dat op de begrooting het gas bedrijf een tekort van f 161.775 aanwijst, terwijl het verlies in de memorie van toelichting op slechts f 2.175 wordt ge steld. Het Openbaar Slachthuis zal voor 1946 ook een tekort opleveren van f 92.000. Het is evenwel aan te nemen, dat als er een einde komt aan de distri butie-beperkingen uit al de bedrijven weer belangrijke winsten zullen komen. Verder zijn in de schulden der gemeente begrepen de gelden die in het Grondbe drijf zitten. Dat is niet minder dan f 12.929.722. In de laatste jaren is geen taxatie der gronden gemaakt, omdat er geen juiste maatstaf is aan te leggen. Al gemeen wordt evenwel aangenomen, dat de prijs der gronden naar boven gegaan is, zoodat de gemeente met het aanhouden van de boekwaarde der gronden gedekt is. Het Woningbedrijf is bij de vaste 6chuld der gemeente f 4 904 678 betrokken. Tegen over die schuld staat de waarde der hui zen, die natuurlijk huuropbrengst geven. Voor Openbare Werken staat een vaste schuld genoteerd van f 4 989.329. Daarvoor zijn belangrijke werken uitgevoerd, brug gen gebouwd, straten aangelegd, enzoo- voort. Het geheele bedrijf van Openbare Werken geeft slechts een tekort van f 57.000, niettegenstaande daarop ver rekend zijn de gelden voor aflossing en rente van die f 4.989.329. Dit wordt ver klaard uit het feit, dat daarbij onder de inkomsten verrekend zijn de opbrengsten der Straatbelasting, die niet minder dan f 570.000 zijn en dc retributies der bedrij ven van f 493 000. Uit die inkomsten wordt ook betaald f 261.165 voor het onderhoud van straten en pleinen en f 138.138 voor het onderhoud van den Hout en de plant soenen. Een deel der vaste schuld is ook begre pen in de schoolgebouwen die in de laat ste 20 jaar gebouwd zijn, verder de bouw kosten van den nieuwen Stadhuisvleugel, de Brandweerkazerne en de gemoderni seerde Reiniging. Men ziet dus, tegenover de schulden der gemeente staan belangrijke bezittin gen. Een wethouder van financiën in Am sterdam, die indertijd werd aangevallen over de hooge schulden zijner gemeente, antwoordde, dat hij de bezittingen der gemeen re graag zou overnemen voor de schuld die daarop rust. Het Electriciteitsbedrijf te Haarlem Betrekt no»- altijd- zijn stroom van het P.E.N. Toen, eenigen tijd na den oorlog, in Haarlem en omgeving weer in beperkte hoeveelheid electrische stroom beschik baar gesteld werd, bleven de machines voor stroomopwekking van het Haarlemsche electriciteitsbedrijf stilstaan. Niet omdat zij niet bedrijfsvaardig waren, maar om dat men in den Haag het economischer vond dat Haarlem stroom betrok van het P(rovinciaal) E(lectriciteits) N(et). Nu on langs de Haarlemsche gemeentebegrooting voor 1946 verscheen bleek ons, dat die ge heel was opgezet alsof het Haarlemsche bedrijf weer zijn eigen stroom opwekte. Bij informatie bleek ons evenwel, dat dit slechts een administratieve maatregel is. De turbines aan den Harmenjansweg staan nog altijd stil. Dit wekt eenige verwonde ring, daar in de verstreken maanden de afneming van electriciteit weer zeer is toegenomen. Ons kon niet medegedeeld worden wan neer het Haarlemsche bedrijf weer zelf zal gaan opwekken. Wij herinneren er aan, dat indertijd een streven bestond om in de toekomst het aantal centrales in ons land te beperken, omdat gemeend werd, dat dit economischer is. Vandaar dat het van belang is de aandacht op deze zaak gevestigd te houden. Haarlem heeft een moderne centrale en als in den Haag het streven zou voorzitten die in de toekomst niet meer te laten draaien, zoo daarover zeker nog niet het laatste woord gezegd zijn. Wel kunnen wij nog zeggen dat, zoo_ als de financieele regeling thans is, het voor Haarlem niet veel uitmaakt of het den stroom zelf opwekt 'of betrekt van het P E.N. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM 7 Juni 1946. BEVALLEN: 5 Juni. R. HoedemanFer- werda, z.; A. Halderman.—Barmentlo, d.; 6 Juni, T. van Leeuwen—Dol, z.; J. Grotendorst de Jong, z.; J. M. Schenk—Spanjaart, z.; M. Koeleveld—Maerten, z.; C. M. Becker— de Zwart, z.; A. G. van Beek— Deelder, z.; G. J, Woldberg—van Duuren, d.; E. B. Mayer—Swart, z.; 7 Juni, J. A. Wijnands— Kruithof, d. OVERLEDEN: 4 Juni, J. H. de Bols, 68 J., Tempeliersstraat; J. Wanders—Span, 82 j„ Krelagestraat; 5 Juni, N. Tromp, 76 J., Scho- terveenstraat; 6 Juni, S C. Charbon, 77 J., Berkenrodestraat; L., 4 J., z. van L. Kuperus. Papaverstraat. ONDERTROUWD: 7 Juni, J. VOS en R. G. J. Scheffer; K. Nijenhuis en K. M. de Koning. GEHUWD: 7 Juni: G. Draijer en L C. L. BENNEBROEK De Noodraad Onder voorzitterschap van den burge meester, mr. K. baron van Hardenbroek, kwam de gemeenteraad Vrijdagavond in vergadering bijeen. De voorzitter schonk aan de gemeente een voorzittershamer met daarbij behoorende kist, destijds toebe- hoorend aan zijn vader. Wethouder Van Lierop dankte namens den raad en ge meente voor het geschenk. Na eenige hamerstukken werd nogal lang gediscus sieerd over een wijziging in de algemeene politieverordening, waardoor het los laten loopen van honden verboden wordt. Het voorstel werd eindelijk zonder stemming aangenomen. Tot leden van de commissie van onderzoek voor de gemeenterekening 1944 werden benoemd de heeren J. de Vries en P Heemskerk. Bij de behandeling van de gemeentebe grooting 1946 kwamen verschillende wen- schen naar voren, welker inwilliging ech ter boven de financieele kracht van de gemeente uitging en die daarom werden bewaard tot beter tijden. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. om met rijksstcun twee arbeiders woningen te bouwen die samen ongeveer 20.000 zullen kosten. Eveneens werd een bedrag van 10.000 gevoteerd voor het herstel van de door de Duitschers ver nielde Centenbrug. Tijdens de vergadering stelde de heer Lommerse eenige vragen over het lange uitblijven van verhoogingen van het loon van twee gemeente-arbeiders, waarom trent door wethouder v. Lierop ophelde ring werd gegeven. Het lange wegblijven van de goedkeuring van Ged. Staten was wel de voornaamste oorzaak. BURGERLIJKE STAND GEBORENAlexus A„ 7.. v. J. F. de Goey" en Th. C. v. Eljkelenburg Antonius C, M., z. v. N. J.,v. Duivenvoorden en M. W. Weijers. GEHUWD: C. J. Wilhelmus en M. A M. Elstgeest. OVERLEDEN: J. H. C. v. Opzeeland. HEEMSTEDE BURGERI.IJKE STAND GETROUWD: T. p. Alkemade en H. Moo- ïr; J. van der Worp en Jonkvrouw M S F van den Bi andeier; R. G. Stolvoort en A. M*. Renirie; J. Ero en n Renema; P. w. E. Schaaper en H. A. T. Coppens; K W. Schip per en D. Giczen; J. J. W. Moppen cn J. C. Schildpad; L. W. van Cnpclle en E. van den Brink. ONDERTROUWD: F. Boudewijns en N. van Keimpema; P. Blom en J de Muijck; N. Grootenboer en G. Schipper; J. van den Bunt en A Koster. BEVALLEN W. F. MoolenaarWallbrink, d.; M. Prins—Roest, z.; G. Luppens—Cou perus. d.: M, S, van der Meerde Winter, z.; J. W, Schutter—Kerkvliet. z.; H. J. Bloe- mendaal—Diesbergen, z.; B A. (ie Reus- Blaas, d.; B. B. Wullems—Willemse, z.; G. Been—Sukel. overleden: F. C. van Zwleten, 38 J.; M, S. W, van der Molden, 82 j A„ W, Pennlnk, 86 j.; J. Janszen, 81 J. Gramsma 72 J.: J. Goedhart, 45 j. Mussert's adjudant en beschermer A. Kess- ler werd bfj uitspraak van het Utrechtsche tribunaal veroordeeld tot 3 jaar interneering en verbeurdverklaring van zijn vermogen tot een bedrag van f 50.000. Met het „Algemeen Verkoop Kantoor" (A.V. K.), dat zijn hoofdkan toor heeft in Amster dam, ontraadt de hoofd commissaris van Politie aldaar het aangaan van relaties door het pu bliek. Het A.V.K. heeft colporteurs door het ge heele land De luistervergun ning met de serleletter B dient tusschen 5 en 15 Juni 1946 op een post- inrichtlpg te worden omgewisseld. De doodstraf werd geëischt voor het Bijz. Gerechtshof te Assen te gen den voormaligen agent-rechercheur H. de KTuyff, die als S.D.- handlanger den dood van vele goede Nederlan ders op zijn geweten heeft. Buitenland Een contingent Noorsche troepen zal, naar te Oslo vernomen wordt, naar Dultsch- land gezonden worden voor bezettingsdoeleln- den. Het Belgisch brood rantsoen zal volgens „Le Peuple" tot 300 gram per dag worden terugge bracht. Waarschijnlijk zal na het binnenhalen van den oogst het rant soen verhoogd worden. Haarlem en omgeving De Jaarvergadering van de verecniging „dc Hyacinth" wordt op Woensdag 12 Juni in de Nachtegaal te Lisse ge houden. Als bestuursle den treden af de hee ren S. Verdegaal en G. v. d. Marei. Te Santpoort zal ln het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente eersten Pinksterdag een tafel worden geplaatst, waarop men bloemen kan neerleggen. Deze bloemen zullen na af loop van den dienst door kinderen van de Zondagsschool naar de zieke en bejaarde menschen, die niet naar de kerk kunnen gaan, gebracht worden. In den schouwburg te Haarlem zal de Est- landsche karakterdan ser Heigo Kolt, begeleid door den Poolschen pia nist Mieczlaw Kolinsky op Vrijdag 14 Juni op treden. Voor de akte N. A. njj verheidsonder wUs zijn geslaagd C. T. Th. M. Larsen en J. Otsen te Haarlem en H. M. v. d. Niet te Aerdenhout. Ds. A. Dondorp te Heemstede, die een be roep ontving van de Ge reformeerde kerk te Groningen (voor de evangelisatie) heeft ge vraagd de beslissing een week te mogen aan houden. In de Groote Kerk te Haarlem wordt een kerkconcort gegeven op Donderdagavond 13 Juni. Hieraan zullen mede werken: De Jongens sopraan Paul Koop uit Amsterdam, Hendrik Lasschuit, orgel en Haarl. Chr. Gem. Koor „Door Zang Vriend schap". De heer J. A. Dek ker, die vandaag den dag herdenkt, waarop hij vóór 25 jaar werd aangesteld als bode bij de Arrondissements rechtbank te Haarlem, is hedenmorgen gehul digd. De jubilaris werd toegesproken door den president, mr. E. J. Strick van Linsohoten, den Officier van Justi tie mr. w. M. Paarde- kooper Overman en den vice-deken van de Orde van Advocaten, mr. H. Deenik. Namens de Griffie werd hij toege sproken door den chef, den heer H. van Turn hout. Alle sprekers ge tuigden met waardee ring van de werkzaam heid van den Jubilaris. Hem werd onder enve loppe een geschenk aan geboden. Een evangelisatie landdag wordt 2en Pink sterdag gehouden op het terrein van het Kinder huls „Wees een zegen", Hooge Duin en Daalsehe weg 33 te Overveen. Lei der is de heer J. Se- vensma. Medewerking verleenen het muziek corps „Eufonia" uit Den Haag en het gemengd koor „Eben Haëzer", Men begint om 10 uur. Er is een gemeenschap pelijke koffiemaaltijd.

Haarlem's Dagblad | 1946 | | pagina 2