s A» m Sportweek De Radio geeft vanavond: Avonturen Kort en Bondig met Zweden en Denen Haarlem slaat goed figuur fit O2 werd 43 Dat ook de Haarlemsche politie kan voet ballen, heeft zij gisteren bewezen op het EDO-terrein waar twee elftallen onder pa tronaat van St. Hermandat Haarlem er Hilversum elkaar den bal betwistten. De burgemeester van Haarlem en commis saris E. H. Tenckinck gaven door hun aan wezigheid blijk van hun belangstelling. Om kwart voor drie nam de wedstrijd een aan vang, waarbij de commissaris den aftrap ver richtte. Al in de eerste 10 minuten bleek dat het samenspel en de techniek der Hilver summers beter waren dan die van hun col lega's, doch door het ontbreken van schot vaardigheid in de voorhoede kwam het, dat pas na een half uur spelen de Hilversum mers de leiding namen. Haarlem werd steeds meer in de verdediging gedrongen en enkele minuten voor de rust kwam het reeds lang verwachte tweede doelpunt. Zoo ging de rust in met een 2—0 voorsprong voor Hilversum. Na de rust bleek er echter iets met d« Haarlemmers te gebeuren. Steeds onver wachts kwamen zij opzetten en reeds 3 mi nuten na de rust doelpuntte Haarlem oi prachtige wijze. Het enthousiasme van de Haarlemmers werd steeds grooter en zoo zagen zij tenslotte nog kans den wedstrijd met 4—3 te winnen, o.a. door een strafschop keurig in te schieten. 'clsohe Mildred Xetzoll demon- Stoop's Had jmwedstrij- ijdeiiH de Internationale Dinsdagavond. de Aan de Internationale zwemwedstrijden, die gisteravond In Stoop's buitenbad te Overvecn werden gehouden, namen ook zwemmers en zwemsters uit Zweden en een waterpolo-ploeg uit Denemarken deel. De stemming onder de deelnemers was goed, ondanks de verscheidene haperingen in het afwerken van het programma, die gedeel- telljk geweten moeten worden aan de on-1 voldoende organisatie, voor een deel aan I andere oorzaken. De Zwcedsche' dames, die overigens niet op het poll van hun Deensche zusters staan, en heeren maakten als ploeg reeds een gun- stlgen indruk: bijna allen lichtblond en slank, gekleed in fel gele truien en licht- i blauwe tralnlngbroekcn, opgewekt en onbe vangen in hun optreden, niet aangetast door de verderfelijke hoogmoedszlekte, die zoo-1 veel sportbeoefenaren aantast. De uitslagen van de zwemnummers. waar aan Zweedsche, Nederlandbclie en speciaal Haarlemsche dames en heeren deelna men, zijn: 100 M borstcr. dames: J. H. Snoeks ADZ 1.11.6. Ingegard Fredln 1.13.4. I. Schuma cher RZC 1.14.0, M. Marsman HVGB, Glsela Thidholm, I. Smit HPC. 100 M Idem heeren: K. Hoving RZC 1.00.8, Martin Lunden 1.03.0, J. van Merke- steyn Haarlem 1 03 2, Hans Johansson. H. Smits Haarlem. Op dit nummer liepen de krachten niet ver uiteen. 200 M. Schoolslag dames: J. de Groot ADZ 3 07.1, A. dc Groot ADZ 3.07.9, Ma rianne Fernlund 3.12.5. A. v. Wi|k DWR, P. Turkenburg DWT, Marte Froberg. Idem heeren: Rune Hellgren 2.53.4. John Roihman 2 56 2. A Slikker DAW 3 00.5, W Solkamnns. Haarlem, W. Wanrooy HVGB. 100 M, rugslag dames: G. Gaillard ADZ 1.21 7. W Wagemaker Meeuwen 1 25 2, Ker stin Akerberp 1.25.5. Annie Mav Asp, T. Kamp Haarlem en H Cassee DWR Idem heeren: Bertll Persson 1.12.8, F. de Geest HFC 1.13.8, F. Maus Haarlem 116.0. H J. de Groot IJ, C. Rol DJK, Karl Otto Mod In. 3 x 100 M Wisselslag dames: Nederland (Gaillard, De Groot. Groenendijk) 4.07.4 Zweden (Akerberg, Fernlund, Fredln) 4.12.9 Nederland II. Haarlem, Idem heeren: Zweden I (Persson. Roth- man, Lunden) 3.35.8. Nederland 3.40.6, Haarlem (Dc Geest. Solkamans. Smits) 3 46.8. Zweden II werd gedlsqualificeerd wegens het tc vroeg starten van no. 2. De demonstratie schoonspringen had niet het verwachte succc*. aangezien de plank door oorlogsomstandigheden niet vervan gen is. De dames Mildred Netzell (Zweden) en J. van Engelen (HDZ) gaven aardige staaltjes te zien, die echter lang niet alle feilloos waren. Verreweg het beste werd ver toond door den Zweed Ake Attevnll, die een volmuakt ovenwicht had en sprong alsof er geen scheur in de plank was zyn 11/2 salto met heelc schroef oogstte veel bijval HAARLEMDENEMARKEN 5—6 Als slot van den avond volgde een wa- terpolo wedstrijd tusschen het officieuze Deensche zevental en het Haarlemsche team. Deze begon met een serie fouten en mis verstanden ln de Haarlemsche achterhoede wat direct eenigc schoten op het doel ter gevolge had. Kort daarna opende de uit stekend doorzettende Borge Clausen de Deensche score De Geest, die te zwaar ge dekt werd door Vllh. Hnnsen. wist gelijk te maken, doch dc Denen scoorden voor de rust nog tweemaal door rechtsvoor Chris- tenson. De pauze kwam dus met 1—3 In de tweede speelhelft maakte Kollerie. die naar voren gekomen was. en zicli beter vrij kon zwemmen dan De Geest, gelijk door twee identieke through-passes. De eind stand werd 6 5 voor de Denen, die welis waar niet meer zoo'n verwarde verdediging tegenover zich vonden, doch ook zelf hun verdediging verstevigden. De middenachter Hansen maakte vrijwel elk spelen onmoge lijk en ontzag zich niet. zijn tegenstanders steeds vast te houden No. 4 bij de Denen kwam van Jensen, waarna Clausen het halve dozijn vol maakte Voor Haarlem scoorden Hogeland en nogmaals Kollerie. PROGRAMMA DONDERDAG 2e CRICKETMATCH Haar lemDerby. Rood en Wit- terreln. NAT, ATHDETIEK- WEDSTRIJDEN met o.a. Slijkhui» en De Ruyter, E.D.O.-terrein. HONKBAI,WEDSTRIJD. Selectie van het Haarlemsoh negental, E.D.O.-terrein. MASSALE TURNDEMON- stratie door den Kennemer Turnkring, E.D.O.-terrein. Einde en Sluiting Sportweek. De samenstelling van het elftal van Haarlem voor den wedstrijd om het lands kampioenschap voetbal tegen Limburgia is nog niet geschied en zal vermoedelijk pas kort voor het begin van den wedstrijd be kend gemaakt worden. Vast staat in ieder goval, dat Koning, die den laatsten tijd rechtsbuiten speelde, hedenavond niet van de partij zal zijn. HaarlemDerby De cricketwedstrijd Haarlem—Derby is Dinsdagmiddag aan de Spanjaardslaan ge speeld en door de Engelschen na een belang- wekkenden kamp gewonnen. Haarlem Latte eerst en vooral voor A. van der Togt (83) en Harmsen (43) bleek het Engelsche bowlen geen groote moeilijkheden te hebben, cap tain Carter toonde zich evenwel een expert in het uitzetten van zijn veld, hetgeen snel scoren belette. Tegen het eind van de innings ging van der Togt vrijer spelen maar werd toen na een change in het bowlen spoedig gebowld. Haarlem sloot op 205 voor 8 wickets, waarvan verder captain A. tan Baasbank 20. Hub. Boeree 19 en J. J. de la Mar 11 op hun naam hadden. Van de Engelsche bowlers nam Carter 3 voor 37, Harper 2—16, Antill 2—29, Turner 1—53, Bromfield 0—14, Harris 0—17, Simpson 0—33. Het Engelsche fielden bleek niet feilloos; het aangooien was zuiver maar aan het stoppen ontbrak wel eens wat. Wicketkeeper Akers deed evenwel voortref felijk werk achter de palen. Aan bat toonden de spelers van Derby uitstekende quaiiteiten. Zij slaagden er dan ook in het Haarlemsche totaal voor het ver lies van vijf wickets te passeeren, waarna nog even werd doorgespeeld en op 221 voor 7 gestopt. Derby won dus met 16 runs, met nog drie wickets in handen. Een goede match. Van de Engelschen blonken aan bat West (89. waarin twaalf vieren en een keiharde zes) en Rasmussen (53, waarin zes vieren) uit. Verder scoorden: Carter 24, Foulkes 17 en Bromfield 15. De Haarlemsche bowlingcijfers waren: Boe ree 2—22, Bijleveld 2—34, Hans Winter 2—48, Hagenaar 134. De laatste onderscheidde zich door een prachtige slip-catch. Het plan is dat Derby Donderdagochtend om 10 uur nog een wedstrijd tegen een' Haariemseh elftal zal spelen. ZWEMMEN. In verband met de tournee an de Deensche en Zweedsche zwemmers zijn de Nederlandsche Clubkampioenschap pen een week uitgesteld en worden nu ge houden op Zondag 21 Juli a.s. in Stoop's Buitenbad te Overveen. De wedstrijden wor den georganiseerd door de Zwemclub „Haar- en vangen-om 2 uur aan. Hel onderhoud van woningen Ec motie van „Eigen Woning". De leden van de Coöperatieve woning- vereeniging „Eigen Woning" te Haarlem namen een motie aan, waarin geprotes teerd wordt tegen de beslissing van het ministerie van Openbare Werken en We deropbouw, dat de bewoners verschillende onderhoudswerken voor eigen rekening moeten nemen, die voorheen door de bouwvereenigingen betaald werden. Dit wordt een verkapte huurverhooging ge noemd, Gevraagd wordt die beslissing weer in te trekken. Verder wordt ge klaagd over het onderhoud van de hui zen. Al wordt erkend, dat er gebrek aan materiaal is. de overtuiging bestaat toch, dat dikwijls gebrek aan medewerking der overheid de oorzaak is dat reparaties niet worden uitgevoerd. Er wordt op aan gedrongen noodige herstellingen onmid dellijk Ie laten verrichten, o.a. aan vloe ren. omdat in sommige gevallen zelfs le vensgevaar bestaat. Weerbericht Geldig lot Donderdagavond. Overdrijven de wolkenvelden, vooral ?n den nanacht en in den ochtend. Droog weer. weinig verandeilng in temperatuur. Zwakke tot matige wind uit het Noorden en Noord- T. Foulkes (Blackwell Colliery) aan slug. Wicket-keeper is IT. Peschar. Si>el- moment uit de cricket-muteli Haarlem-Derby, dlc door onze gasten gewonnen werd. AGENDA Gem. Concertgebouw: Tulnzaal: Leerlingen- uilvoering Haar], Muziekinstituut. 19.30 uur. Rembrandt: I.ady Hamilton (18 j.) 14, 16 is! 18,45 en 21 15 uur. Palace: Meisjes achler tra hes (18 j.) 14, 16.15. 19 en 21.15 uur. Luxor: Als de natuur roept (14 J.). 14. 16.15, 19 en uur- :'rans Hals: De sensnüe-journalist (18 J 14, 16.30 19 en 21 15 uur. Heemstede: Spor'park Ned, Circus Mikke- nie Strassburger. 20 uur. DONDERDAG 11 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling 3—4 uur. Bioscoop voorstellingen. Heemstede: Circus. Extraatje voor rookers 10 Sigaren of 40 gram tabak. Naar wij vernemen zullen de bezitters van een tabakskaart voor de week van 14 t.m. 20 Juli een extraatje kunnen incassee- ren in den vorm van 10 sigaren (van 18 ct. of goedkooper) of een pakje tabak van 40 gram. zoodat de bon T 38 recht geeft op totaal 4 rantsoenen. Een ei voor de rijpere jeugd Op 11 Juli zal een bon worden bekend gemaakt, waarop personen geboren in de jaren 1926 tot en met 1931 een ei zullen kunnen koopen. Weer eerste kwaliteit jam De jamfabrikanten zullen ln de ge legenheid worden gesteld, naast de be staande huishoudjam 2 weer, zij het nog in beperkte mate, hun kwaliteit 1 te bren gen. Deze jam zal slechts geleverd worden in potten van 450 gram. De prijs is gesteld op 0.66 per pot van 450 gram. De prijs voor huishoudjam 2 in deze verpakking blijft 0.52. Houdt Uw hond in het oog Het hoofdbestuur der Ned. Vereeniging tot Bescherming van Dieren meldt, dat het aantal honden, dat dagelijks door auto's wordt doodgereden, schrikbarend groeit. Hondenhouders wordt verzocht op den openbaren weg dc noodige aandacht aan hun dieren te besteden. Losloopende honden vormen tevens een gevaar voor het verkeer. 19.00, 20,00 en 22 00 Nieuws. NCRV 20.08 Jo Vincent zingt. 20,15 Residentie-orkest 21 40 Piano-recllal. 21.30 Bacil-programma (gr.). 23.00 Gram. muziek. 23.10 Mandollnata. 23.40 Londensch Phil Orkest (gr.), HILVERSUM II, 415.5 M. 18.00, 20.00 en 23.00 Nieuws. VARA 20.15 Programma v. oude bekenden. 21.45 Hoor spel. 22.15 „The Ramblers". 23.45 Gram.muz. De Distributie-dienst Te Haarlem een afdeoUng van het C.D.K. Het Centraal Distributie Kantoor in Den Haag heeft te Haarlem een afdeeling gevestigd in het gebouw „St. Bavo" in de Smedestraat. Het is een bureau voor con trole. Er werken ongeveer 200 ambtena ren. Distributie-ambtenaar veroordeeld Dc Haarlemsche rechtbank veroordeelde den distributie-ambtenaar A, G. S. uit Heem stede, wegens verduistering tot 8 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De distributie-ambtenaar 1. v. d. W.. werd vrijgesproken. 174. En het duurde uren en nog weer uren, maar eindelijk toch kwamen de Ruischeiide Wouden in het zicht. De twee wereldreizigers, die scherp op het witte doek tuurden, ontdekten bijna tegelijk Sjaak Schommel, de slak, air, even langzaam als altijd, liep te kuieren en zich het zweet uit de oogen wischte. Toen Sjaak omhoog had gekeken, om te zien, wie dat lawaai toch wel maakte, waren Wag en Warrel al lang een eind verder, zelfs al vlak bij den Bolle Berg, Hoe moeten we nou dalen?" bedacht Wag opeens. „Hoor es, ik ben geen vlie genier was het eenige antwoord van Warrelt je. „En toch zou ik het jammer vinden, als we met Aliasflia en al op de Bolle Berg neerstortten, stel je voor dat de zaak breekt: Of zooEn Wag peuterde gedachteloos aan een schake laar, die uit de muur stak. Voor Putten's jeugd „Volksherstel" te Haarlem heeft, in samenwerking met de zangklas van mej. Anny Bonarius, een vijftal kinderoperette- uitvoeringen gearrangeerd ten bate van de Stichting Putten's Jeugd. Er werd con tact gezocht met de Haarlemsche scholen met het resultaat dat. 5000 Kinderen een prettigen middag hebben gehad.- Boven dien is er een batig saldo van 2650. Een mooi resultaat! Bij de laatste voorstelling die heden ln de Gem. Concertzaal zal plaats hebben, zal dit bedrag aan de Stichting Putten's Jeugd, dat daarvoor uit Amsterdam komt, worden overhandigd. Ongeluk te Haarlem Dinsdagmiddag zou een 15-jarige jongen, weikzaam bij de Erven Loosies, Rott. Boek en Kunstdrukkerij aan de Ged. Oude Gracht te Haarlem, van het glazen dak de verf af schrapen. Door het verlies van zijn even wicht kwam hij te vallen, waarbij hij door het glazen dak eerst op een grootè drukpers viel en daarna op den grond. Spoedig was een dokter ter plaatse, die een schede'basis- fractuur constateerde benevens ernstige ver wondingen aan de beenen, waarop de jongen naar een ziekenhuis werd vervoerd. Examens Meisjes HBS te Haarlem Geslaagd zijn voor het eindexamen van de meisjes HBS te Haarlem de dames: 5a (zon der wlsk.): Ankie Bckker, Cobie Berger, Ineke Clausing, Willy v. Dijk, Ilona Dijt, Jetje Elich, Meta Fortgens, Toos v. Goor, Anklo Knoop, Anneke Pit, Parin de Raaf, Olly Savelkoul, Gerda Talsma, Ineke Vrijal- denhoven, Joan IJzerman. 5b (met wisk.): Bep v. Beymerwerdt, Lya Bok, Kien Hazclhoff, Anneke v. Houtum. Ina Koolbergen, Nicollen Koomen, Tineke Ku- batz, Fenna de Maaker, Truus Metselaar, Juul v. Paasschen, Jopie Smit, Kotjil Szé- kely, Mieke Verduyn, Elly Vermeulen. DE DISTRIBUTIE Het Georganiseerd Overleg Medezoggingsschnp van liet personeel? Het georganiseerd overleg met het Rijkspersoneel is in studie bij den Minis ter van Binnenlandsche Zaken. Zijn ver zoek, om dc wijziging van het Rijksover- leginstituut af te wachten, alvorens het plaatselijk georganiseerd overleg te her zien, is zoo schrijven B. en W. van Haarlem aan den Raad aanleiding, dat aan het georganiseerd overleg in de ge meenten een bescheiden plaats wordt toe gekend. Het resultaat van de studie van dat belangrijke vraagstuk zal mede van groote beteekenis zijn voor de beantwoor ding van de vraag, in hoeverre mede zeggenschap gewenscht dan wel nood zakelijk is. De bootdienst Hoek van Holland-Harwich zal met Ingang van 27 Juli weer dagelijks ln beide richtingen worden gevaren, behalve Zon dags. Een 21-jarige sol daat werd gedood, toen hij op wacht stond ter bewaking van Duitsche geïnterneerden te Ber gen op Zoom. Vermoe delijk heeft hij zijn stengun te hard op den grond geplaatst, waar door een schot afging, dat hem In de borst trof. Voor het notarieel examen tste deel Is te 's Gravenhnge M. C. A. A. van Offen te Heem stede geslaagd. BUITENLAND Dr. Man in zou vol gens Radio Moskou zijn afgetreden ais voorzitter van de Roemeensche boerenpartij. Het volk van Boekarest vroeg zijn arrestatie, omdat hij eenige der bij het pro ces van den vroegeren Roemeenschen dictator, Antonescu, van verraad beschuldigden de hand drukte. In de Italiaansche provincie Verona is een algemoene staking, waar bij 60.000 landbouwarbel- ders zijn betrokken, uit geroepen. Deze provin cie omvat een groot gedeelte van Italië's landbouwproducten Haarlem en Omgeving Tc Haarlem zijn tot heden 2 onderwijzers en een leeraar van gemeen telijke scholen opgeroe pen voor militairen dienst. Voor enkele an dere gevallen is vrijstel, ling aangevraagd, maar nog niet verkregen. Tot heden heeft het onder wijs door dc oproepin gen geen ernstig nadeel ondervonden. Dr. I». j. Richel zal Woensdagavond 10 Juli om 19,30 uur ln de Ge- ref. Kerk aan de Koe- diefslaan te Heemstede worden bevestigd door ds. W. C. v. d. Brink. In dezelfden dienst doet Dr. P. J. Richel zijn Intrede. Onze stadgenoot K. Liirsen slaagde voor het candidaats-examen aan de theologische faculteit der Rijksuniversiteit te Leiden. Tc ilillcgom gebeurde een ongeluk door eigen schuld. Dinsdagmiddag reed de 33-jarige H. de Pastoorslaan uit en de Weeresteinstraat ln toen juist een vrachtauto vrij langzaam' passeerde. H. meende dat deze hem wel kon trekken en greep terwijl hij de bocht nog niet uitgere den had, de auto vast. Daardoor verloor hij de macht over het stuur en kwam te vallen, waarbij hij een hersenschudding opliep en naar dc Ma- riastichting te Haarlem moest worden vervoerd. De lieer B. N. Locr akker eere-bcstuurs- lid van de R.K. Lnndar- beidersbond „St. Deus Dedlt" en wethouder van Hillegom, Is door den Paus benoemd tot ridder in de orde van den H. Sylvester, als blijk van waardeering voor zijn vele verdiens ten op sociaal terrein. Kandidaat A. J. R. Brussaard te Bloemen- daal heeft voor onder scheidene beroepen be dankt en aangenomen het beroep als predi kant bij de Gerefor meerde Kerk van Bruchterveld. Op het tweetal voor predikant bU de Chr. Geref. Gem. te Nieuw- Vennep komen voor Ds. M. W. Nicuwenhuys te 's Gravenhage en candi- daat C. v. d. Wecle te Apeldoorn. „Een zomeravond onder do Appelaar" is de titel van een radio- uitzending hedenavond voor de NCRV Hllve I. De opneming werd gedaan in het clubhuls Dam straat in dc Damstraat te Haarlem. Het comité voor de Anjerdag-Haarlem deelt mede, dat de opbrengst van de anjercollecte te Haarlem f 6368 is. Ds. J. A. Peters te Beverwijk Is beroepen bij de Ned. Herv. Kerk te Eindhoven. De heer K. F. van Maas, de bekende mu ziekleeraar, en mevr. E. S. M. van Maas—Oud schans, Coornherstrant 12 te Haarlem, vieren op 16 Juli hun gouden huwelijksfeest. Er is receptie op 13 Juli, 's middags van 3—5 uur.

Haarlem's Dagblad | 1946 | | pagina 2