De Pers Sport in het Kort Kort en Bondig uabuiTSi^-iSASpee^ I RJ)fcg|l*mgXILj.C( II ^IUUL^-H^na>ll3» n—II Zoekt uw geluk hij Volksherstel Volksherstel Haarlem heeft velen geholpen en wil nog velen helpen. Reeds werd f 325.000 aan gedupeerden uitgekeerd en zijn opge richt een vacantietehuis voor moeders in Bloemendaal. het rusthuis Zomerzorg. een drietal sociale colonnes en een groep gezins- verzorgsteTs. Dit is niet gering, en er is veel geld voor noodig. Volksherstel in onze stad heeft zich pas één keer tot de burgerij ge wend. dat was direct na de capitulatie; we. kunnen dus niet zeggen, dat deze organisatie ons vaak lastig valt met collectes e d. Nu het werkelijk noodig wordt geacht, den Ünancieelen steun van het publiek in te roe pen. heeft men gemeend, dit niet te moeten doen door middel van de langzamerhand minder populair geworden collectes In plaats daarvan wordt een loterij gehouden, waar van de loten f 1 door verkoop huis aan huis aan de inwoners van Haarlem en omstreken zullen worden aangeboden. Koos Vorrink sprak in Bloemendaal De voorzitter van de Partij van den Arbeid, de heer K Vorrink, heeft gisteravond in een openluchtbijeenkomst te Bloemendaal een xede gehouden, waarin hij o.a. zeide. dat de democratische socialisten ook in de gemeen telijke gemeenschap naar hervorming en ver nieuwing streven. Hij erkende, dat "net begin voor de Partij van den Arbeid niet zoo be vredigend was geweest, als hij verwacht had. Breede kringen blijken nog met toeganke lijk te zijn voor de ..doorbraak", welke zich in de illegaliteit heeft voltrokken. Voorts is de jongere generatie onvoldoende op de hoogte met hetgeen er na den eersten wereld oorlog gebeurde. De economische crisis ver oorzaakte enorme werkloosheid, een probleem dat in Nederland door de tegenstelling tus- schen ccnfessioneelen en met-confessionee- len niet opgelost kon worden en het tus- schentijds aftieden van de regeering Colijn ten gevolge had. Een politiek historisch feit noemde de heer Vorrink het. dat thans vele belijdende Christenen <le zijde van het demo cratisch socialisme hebben gekozen. De Partij van den Arbeid telt reeds meer dan 100 000 ie- den De doorbraak is evenwel nog niet groot genoeg Men dient te bedenken, dat het socialisme een zaak is van de geheele menschheid en niet van de arbeiders dlleen Uitvoerig bestreed de heer Vorrink tenslotte "de politiek van de C.P.N, en van de Partij van de Vrijheid. Ontevreden kappers Do maximum-prijzen moeten verdwijnen. Het bestuur van de afdeeling Haarlem van den Nederlandschen Kappersbond zendt ons een uitvoerige beschouwing over den toestand in dit bedrijf. Wij ont- leenen er het betoog aan, dat nu wel door de overheid gezorgd is. dat er een loonbesluit geldig is, dat redelijke en soci aal-verantwoorde bepalingen bevat, maar daarnaast heeft nagelaten te zorgen, dat de maximum-prijzen voor dit bedrijf gel dend zoodanig verhoogd zijn dat de werk gever een behoorlijk bestaan heeft. Er wordt o.a. gezegd Verschillende volkszaken werken met le bedienden. Het loon daarvoor is bepaald op f 35 per week, plus provisie van den omzet, die wij hier gemakshalve buiten beschouwing zullen laten. Wanneer in een volkszaak hard en vlug wordt gewerkt, dan kunnen er per uur maximaal zes - klanten worden geschoren. Wordt nu ver ondersteld, dat gedurende 50 uur vlot achtereen wordt gewerkt, hetgeen vrijwel nooit voorkomt, dan kan zoo'n le kracht per week f 45 opleveren. Dit personeels lid kost f 35 plus f 5 25 aan sociale lasten, dus f 40.25. In het gunstigste geval kan de patroon dan f 4 75 per week overhou den waarvan omzet, en ondernemingsbe lasting moeten worden betaald, alsook een deel der exploitatiekosten. Waar moet de kapperspatroon nu van leven? In een eerste klas heerenzaak in een groote plaats mag 65 ct voor knippen ■worden gevraagd. De arbeidstijd voor Üeze behandeling is zeker 35 minuten. Per ■week kunnen dan maximaal 85 knipbe- toandelingen worden gegeven, die f 55.25 opbrengen. Daarvan gaat af aan loon plus provisie voor een Ie bediende f 37.76. de sociale lasten bedragen f 5.66. de kap- perspa'.roon moet zich met de resteeren- de f 11.83 maar zien te redden. In het damerkappersvak mag in de volkszaak voor onduleeren 75 ct. worden berekend De tegenwoordige gecompli ceerde. lange modellen, kunnen zeker niet binnen een uur worden geonduleerd. Maximum opbrengst per week 50 keer 75 ct. is f 37.50. Hoe moeten daarvan f 35 loon en f 5.25 sociale lusten worden betaald. Over de exploitatiekosten en het inkomen van den ondernemer behoeft niet eens te worden gesproken. De leiding van den Nederlandschen Kappersbond ziet geen enkele noodzaak, die het rechtvaardigt de maximum prij zen voor het kappersbedrijf te handhaven, maar is er wel van overtuigd, dat daar door grove onbillijkheden ontstaan en de vrije ontplooiing van de ondernemers wordt beknot, Daarom heeft deze organi satie een actie ingeluid onder het motto: Weg met het maximum tarief HEEMSTEDE krijgt weinig fietsbanden De clistributledienst van Heemstede krijgt, In verhouding tot andere gemeenten, weinig fietsbanden Dit komt omdat er tot heden alleen banden worden toegewezen aan men- schen die per dag veel moeten fietsen, ter wijl zij geen gebruik kunnen maken van tram. trein of autobus. Bij het beoordeel en der Heemsteedache aanvragen wordt in aan merking genomen dat er niet alleen een tramverbinding -met Haarlem bestaat maar dat men zoo noodig ook nog gebruik kan maken van den trein. De directeur van den distributledlenst en ook het college van B. en W. van Heemstede zijn het met dit standpunt niet eens en meenen ook dat vele Heemstcdenaars aan spraak kunnen maken op fietsbanden. Her haaldelijk is daarover gecorrespondeerd met het CJD.K. in Den Haag. maar tot heden zonder resultaat. Toch blijft men doorgaan op te komen voor de belangen der Heem- Ëmïgratie naar Argentinië Geïnterneerden komen er voor in aanmerking. Het was in het kamp van geïnterneer den in Halfweg bekend geworden, dat er gelegenheid zal komen, om naar Argen tinië te emigreeren. De delta van de Rio de la Plata moet bevolkt en ge cultiveerd worden. Reeds is overleg ge pleegd met den gezant van Argentinië, waarbij de geestelijke verzorger, d-s. H. O. Molenaar zijn medewerking verleende. Reeds is toegezegd, dat de gedetineerden vrij over dit onderwerp mogen corres- pondeeren. In het kamp bestaat voor de emigratie groote belangstelling, vooral onder de Lntellectueelen. Zij hebben reeds een studie gemaakt over de plaats, waar heen men kan emigreeren. Het is de bedoeling, dat niet alleen, de gedetineerden uit Halfweg naar Indië zul len kunnen vertrekken, maar ook die uit andere kampen. Binnenkort zal een ver tegenwoordiger uit Argentinië in ons land aankomen, om de zaken te bespreken met de Nederlandsche regeering, die reeds medewerking heeft toegezegd. Yoorloopig zullen ongeveer 800 personen, hoofdzake lijk imtellectueelen emigreeren en in de toekomst volgen cr meer. Een strenge selectie zal worden toegepast. Middelbare Meisjesschool ,,'t Kopje" Bestaat 40 jaar. De Middelbare Meisjesschool 't Kopje te Bloemendaal bestaat 40 jaar welk feit in November feestelijk gevierd zal worden. De"school werd 7 Juli 1906 door de dames A. Gratarna en F. M. Kunst opgericht en begon in de villa 't Kopje aan den Hooge Duin en Daalscheweg met September haar lessen Er was toen een internaat aan de school verbonden. Een jaar later moest men al verhuizen naar de Zomerzorger- laan. Toen overleed de stichteres, mej. Kunst, waarna het volgend jaar mej. H. J. A M. Barger mede-directrice werd, In 1925 trad mej Gratama uit de directie en werd haar plaats ingenomen door mej. H Barger. In 1932 legden de dames Barger hun functie neer en werd mej. Y. J. M. Steyn6 directrice. In 1936 werd de school, die in 1910 naar de Koepellaan overgebracht was, geheel gemoderniseerd en uitgebreid. Thans is zij een volledige H.B.S. met A en B-afdeelin- gen. met een uitnemende reputatie op onderwijsgebied. Oud-leerlingen der school, die de fees telijke viering van het jubileum willen medemaken, kunnen daarvan kennis geven aan mej. E. M. L. Schieke, Koepellaan 8, Bloemendaal. H.O.V. Derde Zomerconcert Het Vioolconcert op. 35 van Tschaikowsky heeft een merkwaardige geschiedenis, die een reeks van tegenslagen behelst. De componist schreef het in 14 dagen tijds gedurende zijn verblijf te Clarens in 1878 en wilde het opdragen aan den violist Joseph Kotek, in overleg met wien hij het Andante door een ander stuk. de Canzo netta. verving. Maar Kotek wilde het niet ten doop houden, de beroemde Emil Sauret evenmin. Toen droeg de componist het aan den grootmeester Leopold Auer op, alweer zonder succes. Adolf Brodsky. eveneens oen gerenommeerd violist, was de eerste die er anders oveT oordeelde; hij speelde het Concert voor het eerst te Weenen, in 1879. Het geldt nu vrij algemeen als een standaardwerk onder de vioolconcerten die vooral de virtuositeit huldigen. Specifiek Russisch karakter heeft alleen de Finale. Als echt virtuosenstuk speelde de uit Charkow geboortige, maar sinds lang in ons land woonachtige violist Winia Fa-r- berow de solopartij. De warme lyriek van sommige thema's kwam minder tot haar recht don de schittering van vele figuren, waarvan hij enkele nog een extra opsie ring toebedeelde. Ru bato's en coupures maakten het voor den dirigent Kees Hart- velt en het orkest niet gemakkelijk alles behoorlijk te doen aansluiten, te meer wijl het orkest onder de blazers eenige nieuwe leden telt. Weber's Oberon-Ouverture en Mendels sohn's „Italiaansche" Symphonie dirigeer de Hartvelt uit het hoofd en gaf ze vol romantiek en frischheid. Dat hij het 3e deel, het Con Moto moderato, werkelijk zoo ..moderato" nam, kwam aan den in druk ten goede. Vele dirigenten laten het te snel spelen. Solist en dirigent oogstten grooten bijval. K. DE JONG. BURGERLIJKE STAND HAARLF.M 23 Juli 194C BEVALLEN: 20 Juli. M. van Damme— Schraal, cl.: 21 Juli. J. C. van Weezenbeek— Schouten, cl.; P. C Repelius—Schultheiss. z.; A. C. Jansen—Boelhouwer, d.: n juli. w M. C. van de WerkenZuurendonk. z.: M KroüerVersteeg, d M. P. WarléBorn, d H. J. C. Goossens—Kok. K H de Vries van Rijn. d S. C. Honcoop— Dekker. z.: A. M. Mica—Vetter, d.; II W RotteveelLim- bach, z.: E. BencharskiLrdtsieck. z.A. Hunik—van den Berg. z. 23 Juli, F. van Roon Gieijsteen. z. OVERLEDEN: 21 Juli. B H. Roozen, 23 j„ Kamperlaan; F. C. J. OlivierKoch, 78 j., Florapark; I., 2 ni cl van R. van der Voort. Sterrebosch&traat; 22 Juli, A. J., 15 d., z. van J. J. Nuijens, GasthuisvcstL. M. Vermeulen, 80 j.. Kamperlaan; G. Bosma. 52 j., Maerten van Heemskerkstraal. ONDERTHOUWD 23 Juli. H. C. Seijsener en E. T. van der Kamp; S. C. Laurens en M. A. J. Wehnes GEHUWD: 23 Juli, J. Brijs en G. van Zo meren. AGENDA WOENSDAG 24 JULI. Rembrandt: Onsterfelijke liefde: Palace: Place de la Concorde; Luxor: 52nd Streef; deze drie 14.00, 10.15. 19.00 en 21.15 uur. Frans Hals: Gibraltar. 14 00, 16.30, 19,00 en 21.15 uur. City, Gr. Markt: Het Chineesche Landhuis, 14.15, 16.30, 19.00 en 21.15 uur. DONDERDAG 25 JULI. Groote Kerk: Die Schöpfung door Schotens Gem, Koor, HOV en solisten, 19.30 uur. Bioscopen: Als Woensdag. over de Troonrede Het Algemeen Handelsblad: „Wat ons het meest getroffen heeft in deze Troon rede is het fermere geluid over Indië, waar de Koninklijke rede van 7 December 1942 opnieuw uitgangspunt wordt, en waar de ontwikkeling naar eigen staatsverbanden binnen het koninkrijk langs loyalen en vreedzamen weg en met waarborgen voor de rechten van alle bevolkingsgroepen en minderheden (ook dus de Nederlandsche groepen overzee) wordt geprojecteerd, en waar terugkeer van orde en rust, met name op Java en Sumatra, als noodzake lijke voorwaarden voor zulik een ontwik keling wordt aangemerkt. Dit is een frisch en positief geluid. Trouwens door de ge- heeie Troonrede valt een positieve visie waar te nemen. Wij waardeeren dat, zelfs op punten waar wij andere opvattingen huldigen. Hier ligt een plan dat ernstige overweging ten volle waard lijkt. Wij zul- len bij de nadere concretiseering ervan nog veel hebben op te merken en te critiseeren Maar het plan is belangwekkend, en het verdient in grooten stijl te worden, behan deld. De regeering zal echter een lang leven noodig hebben om het te verwezen- lijken." Dc Maasbode: ..In het ééne jaar. dat sinds de bevrijding achter ons ligt, hebben wij veel van onze aandacht en onze energie moeten wijden aan de vraag of wij al dan niet tot de oude partijgroèpeeringen zou den terugkeeren en aan den strijd dien de groote meting der krachten nu eenmaal noodzakelijk met zich brengt. Die strijd is thans voorbij, maar de koninklijke woor den bevatten een aansporing om in de jaren, die thans komen gaan, niet langer aandacht en energie te besteden aan de dingen die verdeelen, doch den vollen na druk te leggen op het doel dat allen ver eent: voor de breede lagen van ons volk den weg tot welvaart banen. Dat is een ernstig en een sympathiek woord, een woord dat ons uit het "hart is gegrepen. Laat ons de strijdbijl begraven en laat de politiek in de komende jaren niet meer zijn zooals zij dat vroeger mid den in de wetgevende periode nog lang kon blijven, een strijd tusschen partijen, doch een gemeenlijk voeren van een op bouwende staatkunde." De Tijd: „Opmerkenswaard in do Indo nesische paragraaf is, dat op de regeerings voorstellen van 10 Februari 1946 in zoo verre schijnt te worden teruggekomen, dat de opbouw van een Indonesisch staatsver band thans uitsluitend wordt gesteld bin nen het Rijksverband; dit is des te opmer kelijker, wijl de regeering in haar jongste verklaring nog zeide. dat die voorstellen, waarin het behoud der rijkseenheid niet bindend werd gemaakt, ook voor haar het kader opleverden, waarbinnen haar beleid zich zou bewegen. In deze Troonrede echter wordt het kader op dit beslissende punt verengd. Op heldering gevraagd! De Nat. Rotterd. Courant: ..Een grillige curve. Geen strakke lijn. Dit is de indruk, welken de Troonrede van het Kabinet-Beel geeft. Het kon ook nauwelijks anders bij een kabinet, welks homogeniteit niet over duidelijk is. Men kan nu nog hoop hebben op de daden. Laat ons die afwachten." Het Vrije Volk: ..Thans hebben we dus weer een langs democratischen weg ver kregen parlement Bovendien is onder lei ding van dr. Beel een rxieuw kabinet op getreden en met frisschen moed kan dus aan een naar wij mogen verwachten vrucht dragende regeer-periode begonnen wor den." Trouw: „Wc hebben nu regeeringsver- klaring gn Troonrede gehad. Na den woordenstroom goede woor den en vage woorden, waarbij wij vraag- teekens plaatsen kome nu de daden drang. Het Kabinet heeft a fair chance. Het is door allen op wie het een beroep deed, welwillend tegemoet getreden." Het Parool: „Helaas bevat de Troonrede niet dien bezielenden toon, die grootheid v;u: stijl, die men in een Regeeringsver- klaring even ongaarne als in een Troon rede mist. Van zulk een rede moet gelden: non multa sed multum, niet een veelheid, van woorden, maar een belangrijkheid van inhoud. Onderschatten wij echter vooral niet de enorme moeilijkheden, waarvoor hel kabinet staat en geven wij het dus een voorzichtig crediet. De concrete daden zul len ons omtrent zijn koers pas inlichten." Het communistische blad „De Waarheid" schrijft: „Wij kunnen onmogelijk in dit kort bestek op al de onderdeelen ingaan. Twee punten echter karakteriseeren de politiek van dit kabinet en zoodra de Troonrede over deze punten komt te ©pre ken. blijkt afdoende, welke gevaren er aan dit kabinet vastzitten.. Deze punten zijn de socialisatie en het Indische beleid, die naar het blad tenslotte opmerkt ..kenmerken zijn van het reactionnaire beleid van dit kabinet." Gerepatrieerden in Heemstede Alle vrouwelijke gerepatrieerden boven 14 jaar, die tusschen.16 Maart en 30 Juni en mannelijke boven 14 jaar. die tusschen 16 Maart en 16 April uit Indië in Neder land zijn aangekomen, kunnen zich voor inlichtingen, betreffende een aanvullend klecdmgpakket wenden tot het secretariaat an tiet Plaatselijk Comité. Heemsteed- sehe Dreef 59. Identiteitsbewijzen dienen te worden meegebracht. WANDELEN, Weinig uitvallers in Nijmegen De Halm vierduizend wandelaars aan den start, dag van de Vierdaagsche was een groot succes en herinnerde aan de groot- sche wandelfeesten van voor 1940. Het aan tal deelnemers had een record geslagen. Nog nooit was men over de 4000 deelnemers ge weest en des morgens vertrokken er 4QI1. In totaal hadden er 4369 deelnemers Ingeschre ven en er waren 223 niet verschenen en er bleven 134 aan den start weg. Hieronder waren 80 groepen, waaronder corpsen, 31 groepen Overheidspersoneel, en 45 vereenl- gingen en 23 tndlvldueele deelnemers ver- eeniglngen. De eerste dag bracht een zwaar parcours: Overasselt en Nederasselt, Mook. Middelaar, Piasmolen, over de heuvelen van den Sint Jansberg naar Groesbeek en van Groesbeek door de Meerwijk naar Nijmegen. De temperatuur was niet te hoog om een goeden marsch te maken. De groote at tractie lag ln Groesbeek. waar de muziek van de Gezagstroepen uit 's-Hertogenbosch de duizenden deelnemers opwachtte Heel het dorp. dat door den oorlog zwaar geleden heeft was in vlaggentool. Aan twee deelne mers, die voor de 22ste maal de Vierdaag- sche liepen, werd een herinnering aangebo den in den vorm van een mand bosch bessen. Toen om zes uur de marsch gesloten werd, waren er 23 deelnemers nog niet aan wezig. Gatsonides en Blijdenstein startten in den Alpenrit Voor den 9en Internationalen Franschen Alpenrit waren 52 wagens ingeschreven, waarvan er 43 zich voor de verificatie bij den start ln Annécy meldden. Na zes Jaar van scheiding was het een zeer hartelijke begroeting. Vele oude bekenden zooals Miss Betty Haig, Mad. Germaine Rouault. Mad. Suzanne Largeot, Dr Angelvin en echtge- noote, Descollas en echtgenoote, Real. Fon- tana en Carrière begroetten de Hollanders, buitengewoon hartelijk. De wedstrijd duurde vier dagen. De controle was zeer streng, want er wérd niet toegestaan, dat er geca moufleerde renwagens of abnormaal opge fokte sportwagens mee reden. Als gevolg hiervan werden er 4 auto's geweigerd, waar onder de Flat van onzen landgenoot van Kempen, waarmede hij aan de sportwagen races ln Chimay en Brussel had meegereden. Op den laats ten dag stond op het pro gramma het zwaarste bergtraject van 570 K.M met teer veel, voor de Nederlanders volkomen onbekende kleine en dikwijls niet; hooge passen Zij waren tevoren gewaar schuwd dat het hier zou zijn: constant rij den. met den voet op de plank. Op de ver schillende passen maakte Gatsonides den snelsten tijd, doch het was jammer, dat de tijdcontroles dikwijls tientallen K.M.'s ver der gelegen waren, zoodat de snelle Fran- sche wagens, die op den rechten weg een veel grootere snelheid konden ontwikkelen dan de Nederlanders, gelegenheid hadden hun achterstand ln te halen. Deze laatste dag vielen er weer acht uit, waaronder Ver kammen van Keulen, die bij uitrijden zijn categorie had gewonnen, zoodat er uitein delijk.slechts elf wagens in Marseille arri veerden. Bij den uitslag bleek, dat de win naar Huguet op Hotchkiss. 37 strafminuten had, tegen équipe Gatsonides-Blijdenstein 38 strafminuten. Turnwedstrijd NederlandLuxemburg De kunstt urn wedstrijd NederlandLuxem burg, die 4 Augustus ter gelegenheid van het 700-.jarig bestaan van Haarlem op de Groote Markt zal worden gehouden is de eerste in ternationale landertwedstrijd op gymnastiek- gebied in Nederland na de bevrijding. Overi gens kwam Luxemburg reeds verschillende rnalen tegen ons land uit, o.a. in internatio nale turntournoolen en ln de Olympische Spelen 1928. Behalve in de eerste ontmoeting te Lyon in 1926, die met groote meerderheid door de Luxemburgsche ploeg werd gewon nen. was het verschil tusschen de ploegen steeds klein. Van de zeven tot dusver plaats gehad hebbende wedstrijden won Luxemburg er vier, een prestatie, die men van dit kleine land (het aantal inwoners is nog minder dan 1/25 van dat van Nederland) niet zou ver wachten. HVGB IN VERVIERS. Zondag zijn te Verviers internationale zwemwedstrijden ge houden, waaraan behalve een Engelsche ploeg ook HVGB uit Haarlem deelnam Op de 200 meter schoolslag bezette Wanrooy de tweede plaats in den tijd van 3 min. 3.9 sec., terwijl zijn clubgenoot Frankenthal op de vierde plaats eindigde in den tijd van 3 min. 6.2 sec. De 100 meter borstcrawl werd 111 een a en b serie gezwommen. In de a serie be zetten. Vosman en Hoogeland respectievelijk de derde en vierde plaats. Hun tijden waren 1 min. 8.8 sec. in I min. 10.2 sec. In de b serie eindigde Driessen in den tijd van 1 min. 10 6 sec. op de tweede plaats. In het water- polotournooi, dat aan deze wedstrijden was verbonden bereikte het Haarlemsche zeven tal den eindstrijd, doch moest hierin met 53 tegen een Londensch team het onder spit delven. Tour de France begonnen. Dinsdagmor gen is de Tour de France, welke dit jaar op bescheidener schaal is opgezet dan voor den oorlog het geval was, aangevangen met de eerste etappe van Monaco naar Digne, een traject van ongeveer 185 K.M. door de bergen. Vijf en zeventig renners verschenen aan den Start. De Italiaan Baito won deze eerste etappe m den tijd van 8 uur 1 min. 4 sec. HPC ontvangt RZC. Hedenavond (Woens dag) zal ln Groenendaal de belangrijke wa- terpolowedstrijd HPC—RZC worden gespeeld. De verliezer komt in aanmerking voor het spelen van degradatiewedstrijden. HPC staat met 6 punten gunstiger dan RZC dat 4 punten uit de competitie behaalde. Vooj-af word gespeeld HPC 9—UZSC 2. (Aanvang 8 uur). Tweede testmatch EngelandBr. Indië. De tweede testmatch tusschen Engeland en Br. Indie is in een draw geëindigd met Engeland 294 en 153 voor 5 en Br. Indië 170 en 152 voor 9 wicketst BINNENLAND Het vliegdekschip „Karei Doorman" zal 8 Augustus uit Nederland naar Portsmouth ver trekken, teneinde daar voorraden in te nemen. Het vertrek naar Neder- lnndsch Indië is bepaald op 1 September. Over de radiotele- foonverbinding met de Vereen. Staten kunnen thans ook gesprekken met Salvador worden gevoerd. Het plan voor den aanleg van een moder nen autoweg tusschen Maastricht en Heerlen Is In principe door. de Provinciale Staten van Limburg goedgekeurd. De kosten van den nieu wen weg worden op f i.700.000 gekaamd. Nederland is toege treden tot de te Parijs op 31 Augustus 1945 on- derteekende overeen komst tusschen Groot- Brlttannlë en Noord- Ierland en de voorloo- pige regeering van de Fransche republiek tot het herstel van het in ternationaal bestuur van Tanger. Een congres, ge wijd aan „de toekomst der Nederlandsche be schaving" zal op 28, 29 en 30 Augustus in Nij megen worden gehouden. In een circus te Amsterdam heeft een tijger den Oosterschen temmer tijdens een oefening aangevallen. Men wist het dier met stukken vleesch af te leiden De temmer werd niet ernstig gewond. Negentien Engelsche studenten van verschil lende universiteiten en faculteiten zijn in ons land aangekomen om er als gasten van Neder landsche collega's een vacantle van zes weken door te brengen. In de regeling voor de toelating tot de rijks kweekscholen en die voor de deelneming aan het eindexamen zijn en kele wijzigingen ge bracht. De Internationale School voor Wijsbegeer te, welke in 1941 door de Duitschers werd geslo ten en ln wier gebou wen te Amersfoort een W.A.-school werd geves tigd, zal op 27 Juli haar cursussen hervatten. Haarlem en Omgeving Voor het examen Engelsch L. O. is te Utrecht geslaagd mej. A. M. H. Luyben te Bloe mendaal. Haarlem en Omgeving. De Haarlemsche Postfanfare speelde Dins dagavond op verschil lende pleinen en hoe ken van straten in het stadskwartier van Bosch en Vaart pittige marsch- muziek!. Een 20-tal pad vinders verkocht series nationale hulp-zegels ten bate van Oorlogsslacht offers cn Oorlogsnooden. De heer N. W. Alons, ambtenaar bij Sociale Zaken te Go- rinchem, is benoemd bij Maatschappelijk Hulp betoon te Haarlem. Ds. J. A. Peters te Beverwijk heeft bedankt voor het beroep als pre dikant bij de Ned. Herv. Gemeente te F.indhoven. Zuster Blaazer te Haarlem zal op 30 Juli niet alleen haar 60sten verjaardag vieren, maar ook haar zilveren jubilé als kraamverzorgster. De vereeniging „Haerlem" houdt een tentoonstelling van Haarlemsche stadsge zichten in haar gebouw aan de Groote Markt.- Maandag 29 Juli begint deze tot en met Zondag 4 Augustus, Een Individualpsy- chologisch Centrum is in enkele plaatsen in ons land opgericht door vak- menschen op medisch, sociaal en paedagogisch gebied en belangstellen den. ter bespreking van praktische moeilijkhe den en ervaringen en het doen houden van in-- leidingen en het geven van cursussen. Het is de bedoeling om ook te Haarlem tot de vorming van een Centrum te ko men. In het comité zit dc heer A. J. Lopper- sum, Zijlweg 271. Haar lem. De buurtvcreeulging Floresstraat heeft een nieuw bestuur gekozen. Voorzitter is de heer Van Wageningen; secre taris M. Honkoop, Flo resstraat 111. Na de ver gadering volgde een feestavond ter gelegen heid van het één-jarig bestaan der vereeniging.

Haarlem's Dagblad | 1946 | | pagina 2