Ml* en j'fwe KREMER'S Radio geeft Duitschers droegen Nederlandsche uniformen MARGARINE of VET naar keuze. Met ingang van 18 Augustus zal een bon worden aangewezen waarop naar ikeuze vet of margarine kan worden gekocht. De bon, waarop uitsluitend boter verkrijgbaar is, blijft gehand haafd. Voor de periode van 18 tot en met 31 Augustus zijn de volgende rantsoenen vastgesteld: voor kinderen geboren in 3Ü42 of later een bon voor 250 gram boter en een bon voor 125 gram mar garine of 100 gram vet: voor personen geboren in 1941 of vroeger een bon voor 125 gram boter cn een bon voor 375 gram margarine of 300 gram vet. Een hoeveelheid vet van 100 gram is aan voedingswaarde lelijk aan 125 gram margarine. Moeilijkheden bij fruitdistributie opgelost. De moeilijkheden, welke ontstaan wa ren ien aanzien van de voorgenomen dis tributie van fruit, schijnen thans opge lost te zijn. Zooals men weet hadden de kleinhandelaren besloten, niet aan deze distributie medewerking te verleenen, aangezien naar hun meening ook de zoo genaamde fruit verzendhuizen onder de regeling behoorden te vallen. Volgens een A N.P.-bericht uit Den Haag is de regeering aan deze bezwaren zooveel mogelijk tegemoet gekomen, waar dcor overeenstemming met de kleinhan delaren bereikt kon worden. Inmiddels is echter de geldigheidsduur van de bonnen welke bij de detaillisten moesten worden ingeleverd, verstreken. Er zullen daarom nadere mcdedeelingen over de alsnog in te leveren bonnen vol gen. Prins Bernhard-kapel naar Kopenhagen. Het contact dat gelegd werd toen met Pa- schen een Deensche hockeyploeg Nederland bezocht heeft grootc gevolgen gehad. De Deenen hebben nl. het voetbal-elftal van de le militaire afdeeling uitgenoodigd een wedstrijd te spelen in Kopenhagen. Een speciale dieseltrein vertrok van ihet Centraal Station te Amsterdam, om het. elftal en de Prins Bernhard-kapel met hun mascotte den bok „Kees" totaal 120 man te vervoeren. De bevelhebber der 3e militaire afdeeling kol. H. F. Dudok van Heel is reeds vooruit gereisd om de ontvangst te regelen. TXJDEWRIENTDENJJ iEen lang^verbeidjTweerzienJ Driemaal dreurft"c!o fluit van de» {.Oranje" en het vlaggeschip vaart statig de thuishaven binnen. Einde lijk Zeven jaar is het geleden, dat het fraaie schip den ouden IJ-kant verliet om eerst nu weer thuis te komen. Thuis terug in Neder land, ook voor de honderden repa- trieerenden die na jaren van ellende weer in het vaderland terugkomen.1 Eindelijk weer hereenigd met hun familie, met hun oude vrienden^ Een lang verbeid weerzien Zoo herstelt zich geleidelijk weer het normale leven. Zoo treffen we op elk gebied weer oude bekenden aan, waarvan we het bestaan schier niet meer wisten. Koffie, Thee en Cacao, natuurproducten die het leven zoo veraangenamen en die we zoolang ontbeerd hebben. We vinden ze alle weer terug in dezelfde prettige winkels van De Gruyter. j Zoowaar ook onze oude vrienden:1 Rood, Blauw en Oranje merk, de onovertroffen koffie-melanges van De Gruyter. Door ervaren vak- menschen met zorg en toewijding samengesteld en gebrand. Als vroe ger: krachtig en geurig als geen ander. De speciale „aroma-bescher mende" silo's van De Gruyter waarborgen U het volkomen genot Van geur en smaak. Een lang ver beid weerzien. Er komt weer De Cruyter'e koffie. Adv. 19.00, 20.00. 22.00 Nieuws KRO 19.30: Muziek na den maaltijd. 19.45 Dep. uitzending. 20.05. Weerpraatje. 20.oa Lichtbaken. 20.30 Hawaiian muziek. 20.40 Pa Pinkelman. 21.00 Radiopot- pourri. 22.15 Kath. nieuws. 22.20 Avondgebed. 22.40 Nocturne. 22.45 Opvoedkundige proble men. 23 00 Klaas v. Beeck. 23.30 Gr.pl. HILVERSUM II. 415.5 M. 18.00, 20.00, 23.00 Nieuws. VARA 18.15 Novelty Sorenaders. 18.45 Land- en tuinbouw. 19.00 Amsterdamse!) Kamerkoor 19.30 VPRO Ds. B. J. Arts. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Groot -<vacantleconceit. 21.00 Binnenlandseh over zicht. 21.15 Met vacantie. 22.15 „The Ram- tilers". 22.35 Orgel. 23.15 Gr.pl. ZONDAG IllLVERSl'M I. 301.5 M. 8.00, 9.30, 13.00, 19.30. 22.00 Nieuws. KRO 8.30 Hoogmis. IKOR 10 00 Prot Kerkdienst KRO 32 30 Metropole-ork. 14.00 Operetteconcert (gr.) 16.00 „Penicilline". IKOR 17.00 Proft. Kerkdienst KRO 20.00 Kamerork. 20.45 Hoor spel. 22.50 Klaas v. Beeck. HILVERSUM II. 115.5 M. H 00, 13.00, 18.00. 20.00, 23.00 Nieuws. VARA 10.00 Kamerork. 10.40 Gedichten. 11 00 Kletn- kunstprogr. AVRO 13,15 Bandl Balogh. 14.30 Resldentle-ork. ïe.is Sportflitsen, vara n.oo Miller Sextet. 17 30 Postale mannenzang. 18.15 Sport. VPRO 18.30 Reportage. IKOR 19.00 Prot. Studtodienst. AVRO 20.15 Relais Kiir- haiia. 21.30 Hersengymnastiek. 22.00 The Ro mancers. 23.15 The Skymasters. AGENDA Concertgebouw: Groot bal met variété, 20.303 uur. Rembrandt: De zuster van den huisknecht. Palace: Jan Ongeluk. Luxor: De Pechvogel. Alle drie 14.00. 16.15, 19 cn 21.15 uur. Frans Hals: Ramuntcho 14.00. 1G.30 19.00 cn 21.15 uur. City Theater, Marinella 14.15, 36.30, 19.00 en 21.15 uur. ZONDAG 11 AUGUSTUS Bioscopen: als Zaterdag. MAA*n4G 12 Augustus i Als Zondag, Vrijspraak geëischt in café-diefstal. Onder presidium van Mr. Bijleveld zocht de Haarlemsche Arrondissements rechtbank zich Donderdagmiddag een weg door den doolhof van bewijs en schijn in de zaak tegen den 25 jarigen Haarlemschen kellner W. E. v. Z. Hij werd er van verdacht, in Juni tijdens een bezoek aan een café aan den Kruis weg een portefeuille met f 265 gerold te hebben. De zitting begon met een ontkenning van verdachte. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de bestolene, H. H. L. ken nis had gemaakt met Z. en diens vrouw in een Haarlemsch restaurant. De stem ming, die door de toenmalige voetbal- resultaten, volgens den president nogal „fideel" was, sloeg om, toen L. ruzie kreeg met een tweetal Amsterdammers, welke twist door verdachte gesust werd. L., die zich even verwijdende, werd ge volgd door v. Z., en ook de onbekende hoofdstedelingen voegden zich bij het tweetal. In een gangetje bij het toilet is het daarop tot woorden gekomen, en toen L. in de bar terug kwam, miste hij zijn portefeuille met den reeds ver melden inhoud. Dc politie werd ge waarschuwd en fouilleerde dc aanwezi gen. Op v. Z. werd een vrij groot be drag gevonden, dat later echter verant woord kon worden, de portefeuille kwam ledig uit het toilet te voorschijn. Meer dan een uur heeft het gekost om aan weerszijden van de groene tafel het geval te reconstrueeren en door slaand bewijs kon echter niet tegen den verdachte verkregen worden. Tot een celgenoot verklaarde, dat v. Z. hem verteld had, den diefstal gepleegd te hebben, maar „ze konden hem toch niets maken", maar ook op deze belastende getuigenis ontkende vend, pertinent. La ter werd deze getuigenis aangetast door een derden celgenoot, die het liet voor komen, alsof zijn lotgenoot v. Z. alleen maar had verraden, om bij den Ttech- ter-commissaris een wit voetje te krij gen. Mr. Bijleveld bestreed de juist heid van een dergelijke veronderstel ling, waarmee dit incident gesloten verklaard werd. Na althans een beeld van den gang van zaken geschilderd tc hebben, was het de beurt aan Mr. v. d. Valk Bouw man om zijn eiscih te formuleeren. Hoe wel de officier van Justitie zijn indruk, dat verdachte de hand in het spel heeft gehad, handhaafde, kon hij bij gebrek aan bewijs, slechts vrijspraak conclu- deeren. Mr. M. v. Beek, de raadsvrouwe van den verdachte, wier pleidooi door dezen eisch gedeeltelijk overbodig werd. trachtte «aan te toonen, dat v. Z. geener lei belang bij het verdwenen geld had en dat de getuigenverklaringen èn door den invloed van tallooze borrels èn wel licht door suggestie, op zeer losse schroeven stonden. Zich aansluitende bij den eisch vroeg zij bovendien on middellijke invrijheidsstelling, subsidiair hervatting van het vooronderzoek. Na raadkamer besloot de rechtbank v. Z. in vrijheid te stellen. De uitspraak werd bepaald op Donderdag 22 Augustus. TWEE DOODEN bij autobotsing ^Onder de gemeente Oude Niedorp bij Sc-hagen Ls een vrachtauto van de marine, op weg naar Den Helder, in botsing ge komen met een lichten bestelauto, waarin gezeten waren dc handelaren L. S. uit Alkmaar en J. de B. uit St. Pancras. De bestelwagen werd totaal verbrijzeld de beide inzittenden op slag gedood. De chauffeur van den militairen wagen en een der inzittenden werden gewond. Ds bo tuurder van den bestelwagen L. S. verkeerde onder den invloed van eter ken drank, Gerucht uit de Meidagen van 1940 bevestigd Door de bekentenis van een zeke ren Stein is er eindelijk klaarheid gebracht over de nog steeds niet be vestigde, uit de oorlogsdagen da- teerende geruchten, d^t eenheden van de Wehrmacht in Nederland sche uniformen over de grens zou den zijn gekomen. Deze geruchten hebben destijds groote verwarring gesticht in de Nederlandsche gele deren. Iedereen hechtte er geloof aan, maar bewezen werd het nooit. Thans heeft, naar de Volkskrant meldt, het vroegere hoofd van de Deut sche Schule in Winterswijk, na zijn ar restatie door de P.R.A. aldaar, bekend, dat hij aan het hoofd van een groep in Nederlandsche uniformen gekleede Duitschers op 10 Mei 1940 de grens van Limburg is overgetrokken. Hij w«s daar ter plaatse goed geïnformeerd, daar hij langen tijd leeraar was aan de Duitsche middelbare school in Sittard, welke tijd hij heeft benut door de forti ficaties ïn Limburg en Brabant in kaart te brengen. Door deze bekentenis van Stein is tevens een nieuw licht geworpen op de uniformen-smokkel in 1939 bij Dene kamp toen een zekere Albrink werd gearresteerd met twee koffers Neder landsche uniformen, welke hij over de grens wilde brengen. DE DISTRIBUTIE Maandag 12 Augustus Haarlem. Nieuwe bonnen: H t.m. Hen. Schoenenbonnen: K t.m. M. Heemstede. Nieuwe bonnenMiMz 13.30 —16.00 N. O. P. Blocmendaaal. Schoenenbonnen: 9—13, 14—16 (Jeugdhuis). Weerbericht BUIIG WEER. Geldig tot Zondagavond Buien met kans op onweer, wisselend bewolkt, tijdelijk nog krachtige Zuidelijke tot Westelijke wind. eenige afkoeling. PREDIKBEURTEN ZONDAG 11 AUGUSTUS HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Groote Kerk Zaterdag 7 30: Avondgebed. C. B. Th. En- Enklaar. Zondag 10: Ds. E. Dijkhuis. Uit/.. Ikor 7: Bijz dienst. Ds. G Koch Schoten. Nieuwe Kerk' 10: Ds. M. G. Blauw, te Over- veen. Noorderkerk 9 en 1045: Ds. dc Boer Zwartsluis. Legerpred. Oosterkcrk 10: Ds. dc Vreede (N-I. pred.) Bakenesserkerk 0 30: Klnderkerk'. kapel „Bethesda Sarepta" 9.30: Klnderkerk. 10.45: Ds. D. Spallng te Noord- wljkerhout. Alle-Dag-Kerk. Alle werkdagen behalve Zaterdag van 7-7.30 ln de Gr. Kerk, ingang Klokhulsplein. Stads-Evangellsatle. 10 en 7.30: W F. Kloos, Evangelist, Gouda. Zul- derkapel 10 en 4: J. W. van Zcyl. 7 45: Jeugdsamenkomst. Opwek kl ngssamen k o ni - sten Donderdag 8: H C. Lucardie, te Zeist. Christian Science. 10: Ned. taal. 11.15: Eng. taal Evang. Lnth. Gemeente. 10.30: Ds. W. J Manger, van Bussum. Ver. Doopsgez. Ge meente 10 30: Ds. Frerichs Kem. Gorof. Gemeente. 10.30: Ds. H. J. dc Wijs. Rem. Pred te Vlaardingen. Geref. Kerk. Klopper- singelkerk 10: Ds J. van Herksen. van Er- melo 5: Ds C. Bos, van Murmerwoudc. Wllhelminakerk 10; Ds. J. M Telkamp. 5: Ds J F de Gier. van Zuldwolde. Zuid-Oos- terkerk 10: Ds, J. F. de Gier. 5: I>s. J. van Herksen Geref. Kerk (Art. 31) 10 en 5: Ds. E T v d Born. Oud-Geref. Gemeente Maandag 7.30: Ds. E. van Dijk, van den Haag Baptiste Gemeente 10 en 5: Ds. T. Jansma 8: Jeugddienst. Pinkstergemeente 10 en 730: Openbare samenkomsten. Ge meente des Hceren 10 en 5: Openb. Gods dienstoefening. Hersteld Apost. Zendlngs- Gemeente. Wllhelminastraat. 10 en 5: Gods «iienstoefening. Hersteld Apost. Zendlngs Gemeente, Jacobijnestraat 10 en 5: Gods dienstoefening. Het Kozekriiisers Genoot schap. 7.15: Tempeldienst. J. Leene. Leger des Heils. 10 en 8: Adjudants P. Helmhout van Den Haag. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Ju- lianakerk. Zaterdag 7.30; Avondgebed. Zon dag 10: Dr. M, v. d Voet. Immanuëlkerk 10: Ds. H. Jonker, van Molcnaarsgranf. 7: Dr M. van der Voet. Ned. Prot. Bond. 10.30: Ds. Roelofsen, van Terwispel. Gereform. Kerk. Noordschoterkerk. 9 en 10.30: Ds. C. Bos. 5: Ds. J. H. Telkamp, emer. pred. Acr- denhout. Chr. Geref. Gem 10 en 6: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein 10: Ds Brlët. Kapel Nieuw Vredenhof 10.30: Ds Barger. Ned. Prot. Bond. 10.30: Ds. K Wybenga, Hv.. Bergen op Zoom. Geref. Kerk. Koedlcfs laan. 10: Dr. P. J. Richel. 7: Ds. F. H. von Meyenfeldt Camplaan 10: Ds. F. H. von Meyenfeldt, 5: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Ds. E. Th. v. d. Born, van Amersfoort. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10: Dr. Brouwer, Oegstgeest. Kellg. Kring. 10.30: Drn. H. Dufour-van Hall, te Acrdenhout, BLOEMENDAAL. Ned Herv. Kerk 10: Ds. J. C. van Dijk. Ned. Prot. Bond. 10.30: Ds. E. J. v. d. Brugh, Hv. Den Hang. Vrije Kath. Kerk. (Haarlemsche Gemeente) 10 30: Ge zongen H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. W. C. Posthumus MeUes, van Hoogland. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. Geurse uit Leiden. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds W. Jaartsen, uit Nieuwe Pekela. HALFWEG. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. G. Molenaar. Zwijndrecht, HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Salverda. H. Doop. 7: Dezelfde. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J C. H. Jörg, H. Doop. 7.30: Dezelfde ABBENES. Ned. Herv. Kerk. 3: Ds. J. C. H. Jörg. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: D. v. d. Berg. 7: Ds. G. W. IJzerman, van De Lijnden. Jeugddienst SI'AARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. Koch, van Schoten, Jeugddienst West. Kon Emmaschool, Raafstr. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. H. Doop. Jeugdgeb. Kanariestr, 10: Klnderkerk, 56 jongens en meisjes naar buiten. Nadat onlangs in dc Thorbeckebuurt, speciaal door toedoen van de maatschap pelijke werkster van Bouw- en Woning toezicht, mevr. Van Hessen, een speeltuin werd geopend, gaan thans 56 kinderen uit deze buurt naar Friesland. Verheugend is het te mogen constateeren, dat door sa menwerking van diverse instanties, zooals Provinciaal Bestuur, Sociale Zaken en Volksherstel Haarlem het genoemde in- spcctrice gelukt is plaatsing voor deze kinderen in Friesland te vinden. Was Friesland in den hongerwinter dik wijls een toevluchtsoord voor het Westen; opnieuw heeft men getoond gastvrij te wil len zijn door deze kinderen enkele weken vacantie te bezorgen. De heer J. C. Cramer t In den ouderdom van 58 jaar is overle den de heer J. C. Cramer, aannemer te dezer stede, die een belangrijke plaats heeft ingenomen in verschillende vereeni- gingen. Na vele jaren het secretariaat vervuld te hebben van de Patroonsver- eeniging, werd hij in 1936 bij de fusie met den A a n n em er.sb on d secretaris van de afd, Haarlem van den Ned. Aannemers en Patroonsbond. Verder was hij secretaris van de vcreeniging van industrieelen en van Veillust". De Ned. Herv. kerk heeft hij 31 jaar gediend als diaken. Een aantal jaren vervulde hij het voorzitterschap van het college van diakenen en van het college van regenten van het Diaconie huis. In brandweerkringen was hij een bekende figuur. Vele jaren was hij vrij williger cn bij branden was hij steeds trouw op zijn post. Maandagmorgen om 11 uur zal zijn stof felijk overschot op de algemeene begraaf plaats aan de Kleverlaan worden ter- aardebesteld. 13 jaar: 13 diefstallen. De dertienjarige Haarlemsche knaap, van wien wij Woensdag hebben gemeld dat hij in de Cronjéstraat twee winkella den had gelicht blijkt bijnader onder zoek niet minder dan 13 van dergelijke diefstallen te Haarlem te hebben gepleegd. Hiermede is een groot deel van de on rustbarende ladenlichterijen van den laatsten tijd opgehelderd. Behalve geld, stal het veelbelovende kereltje ook goe deren uit verschillende winkels. Zijn beide broers fungeerden als helers. Al het ge stolen geld cn de opbrengst van de buit zijn versnoept. BIOSCOPEN LUXOR. De naam Joe Brown is een waarborg voor baarlijke nonsens en in „De Pechvogel" wordt deze garantie weer volgens de oude recepten nagekomen. Het is een allerverwardst verhaal van een op lichter, een radiostraal, een parfum- smokkelarij en journalistieke concurren tie, uit welk allegaartje de heer Joe „Oor tot oor" Brown via een reeks van onge looflijke domheden natuurlijk toch als held te voorschijn komt. De geestighe den in deze film kunnen nog meer zout gebruiken, dan gewoonlijk met Joe Browns avonturen het geval is. CINEMA PALACE. „Jan Ongeluk" is een succe6film voor deze feestweek! Het loopt dan ook storm in Cinema, want wie een uurtje smakelijk wil lachen kan hier zijn hart ophalen bij het zien van de on zinnige avonturen van George Formby. Het een is al dwazer dan het andere, maar lachen moet men. En alleen daarom is het begonnen! Van het voorprogramma noemen wij het interessante nummer „Handen". In het Nieuws namen de Haarlemsche fees ten een belangrijke plaats in. FRANS HALS-THEATER. Men kan de Fransche filmers verwijten dat zij nei gen naar het fatale en troostelooze en gaarne spelen met het noodlot men kan i i filmische oorspronkelijkheid daarbij echter niet ontkennen en de tallooze nieuwe facetten die zij het filmdrama we ten te geven verrassen telkens weer. Te gelijkertijd beheerschen zij de camera als uitdrukkingsmiddel met een vaardigheid die karakteristieke film feeling verraadt, waarmede de Fransche films in het alge meen oen nationaal aspect krijgen Zoo is Ramutcho, een romantische geschiedenis uit het land der Basken geworden tot een specifiek Fransch product, waarvan1 men de primitief-oprechte efeerteekenlng en het prachtige camerawerk evenzeer moet bewonderen als de artistieke han- digheid, waarmede de maker er in slaagde zijn onderwerp in den vorm te gieten die zoowel het publiek de voldoening van een gelukkige oplossing geeft als de volledige waarde van het delicate onderwerp hono reert. Welbewust heeft de regisseur de climax en het essentieele slot van zijn film vóór het einde doen vallen, alsof hij zeggen wilde, dat de laatste vijftig meter van zijn film uitsluitend voor rekening komen van den schrijver van het boek, dat tot basis van het verhaal diende. Hier mede deed hij zijn filmisch kunstenaar schap geen geweld aan en was hij in staat, een gave, boeiende en in vele opzichten superieure film af te leveren, die een aparte aanbeveling waard is. CITY THEATER. Zangers als Tino Rossi worden er weinige geboren. Er zijn nau welijks vier oi vijf namen te bedenken, die op één hoogte staan. Zijn weeke, iets gevoileerde geluid is bijzonder karakte ristiek en heeft het groote voordeel, dat het zich bij uitstek leent voor mechani sche weergave. Zoo te kunnen zingen is een voorrecht, dat op zichzelf al voldoen de is een publick te boeien. Men kan er desnoods naar luisteren met de oogen, dicht en daarom is het verhaal van ,,M a- rinella" weinig meer dan de bedding waarin dc muzikale geneugten verankerd zijn. Het ontleent zijn beteekenis noch aan de voorhanden komische elementen, noch nan de romantische draden, die het om den hoofdpersoon spint, maar aan den zang, waarvoor steeds een dankbaar film publiek te vinden ie.

Haarlem's Dagblad | 1946 | | pagina 2