OMYL net badseizoen te Zandvoort /Amsterdam Remorandtspi' 44 KLASTER Vrij gunstige uilkomsten Zandvoort heeft, gezien de omstandig heden, niet te klagen over het verloop van d;t badseizoen. De omstandigheden waren, ieder begrijpt dit, niet gunstig, zoodat de verwachtingen niet al te hoog gespannen kondén zijn. Alle hotels waren immers door de Duitschers gesloopt, alsook zeer veel pensions en particuliere woningen. Dat be- teekende dus weinig onderdak voor bad gasten! Maar het is op slot van zaken nog meegevallen. De menschen die naar Zand voort wilden komen, hebben wat huisves ting betreft, hun eischen lager willen stel len Dit maakt, dat hoewel Zandvoort niet meer dan 8000 inwoners telt, er nu nog meer dan 8000 badgasten zijn bijgekomen' Hoe dat mogelijk is, zal velen een raadsel zijn. maar het feit is toch zoo. En dan kan er ook bijgezegd worden, dat voor de be schikbare ruimte in het algemeen zeer goede prijzen zijn gemaakt. Er zijn, naar verluidt, ook wel „zwarte" prijzen be taald, maar de niet-zwarte waren zoo verzekerde ons iemand die er over oor- deeien kan ook nog behoorlijk. Dank zij het feit, dat de electrische trei nen weer in het begin van het seizoen zijn gaan rijden en ook de tram at het beschik bare materiaal op mooie dagen op de lijn brengt, komen er veel dagjesmenschen naar Zandvoort. Wel staat ook dit bezoek nog achter bij de voor-oorlogsche jaren, maar dit komt natuurlijk omdat er nog minder fietsen in gebruik zijn en er ook nog minder auto's rijden, vooral op Zon- dagen. De Zandvoortsche zaken die belang hebben bij het bad- en strandleven hebben zoo werd ons meegedeeld geen klagen over het verloop van het seizoen. Het op merkelijke is aldus deze zegsman, die er uit kracht van zijn positie over kan oordeelen dat er in dezen zomer ver schillende menschen naar Zandvoort ge komen zijn, die tot een categorie bchooren die vroeger niet tot de Zandvoortsche bad gasten behoorden Ik wil, zoo vervolgde hij, niet zeggen, dat het zwarte handela ren zijn, maar wel zijn er menschen onder die blijkbaar te beschikken hebben over veel geld. Hoe anders te verklaren, dat het voorkomt, dat iemand bij de politie komt om te laten onderzoeken of een bank biljet van 25 gulden echt was, omdat de ontvanger vreesde voor valschheid, daar het hem gegeven was als betaling voor twee kopjes koffie! Het was echt. Ook kellners en verschillende bedrijven maken zeer goede zaken, 'k Weet (alweer onze zegsman) dat er enkelen zijn die 500 ir de week niet eens bijzonder veel vinden Wel een bewijs, dat er bezoekers in Zand voort komen die heel gemakkelijk veel geld uitgeven. Een andere zegsman, die er door zijn ambt niet minder goed over kan oordce len, schrikte er niet voor terug om te con- stateeren, dat er in Zandvoort veel „zwarte Pieten" onder de badgasten zijn. Er wordt door deze menschen veel geld stuk gesme ten. Het bewijs daarvan werd o.a, geleverd bij den inval die de politie in. het speelhuis deed. Daar rolde heel wat geld! In cafés en restaurants gaat ook heel wat om. Hij wist, dat kellners verdiensten van 50 h 60 per dag niet veel vinden. Gelukkig hebben de winkels en bedrij ven te Zandvoort van den Distributiedienst behoorlijke toewijzingen gekregen, zoo dat het mogelijk is de gasten die komen te ontvangen en ook iets aan te bieden. Na tuurlijk blijven de Distributiebepalingen van kracht, maar toch behoeft niemand die komt honger of dorst te lijden. Om te bewijzen dat er veel bezoekers in Zandvoort komen, kan dienen, dat er bij het vuurwerk dat dezer dagen gegeven werd, niet minder dan 11.000 a 12.000 be talende kijklustigen waren. Er wordt door sommigen de indruk ge geven. dat er wat het reglementeeren van het badleven betreft, in Zandvoort veel veranderd is. Voor de radio werd zelfs gezegd, dat wie wil baden een bontjas moet aantrekken. De burgemeester achtte deze critiek ongegrond. Er is niets ver anderd. Reeds iri 1937 werden door den raad bepalingen gemaakt, dat het verboden was in badcostuum op het stoelengedeelte van het strand te verblijven. Toen was ieder het daarmee eens. De Duitschers hebben evenwel veranderingen gebracht. Nu kost het eenige moeite om het publiek weer aan den ouden toestand te gewennen In Mei en Juni heeft de politie uitsluitend gewaarschuwd. Trouwens ook daarna is men meestal waarschuwend opgetreden. Alleen onwilligen zijn geverbaliseerd. Dit blijkt trouwens ook wel uit het feit. dat er slechts enkele tientallen processen-verbaal zijn opgemaakt Men neemt het ons zoo vervolgde de burgemeester kwalijk, dat wij hulp hebben van de marechaussee, maar vergeet men, dat deze hulp al van 1937 dateert'' Het is voor de politie te Zandvoort ondoenlijk alleen de 8 a 9 K M. strand te bewaken Bovendien moet men daarvoor over paarden de beschikking hebben. ZONDAG GEEN EXTRA-TREINEN NAAR ZANDVOORT. Bij gelegenheid van de motorraces te Zand- vooi i op Zondag a.s. zullen er geen extra- tieinen rijden, doch wel zal de Ned Spoor wegen ekening houden met groote drukte. Op de stations In Amsterdam, Haarlem en Zandvoort zullen treinstellen gereed staan, welke bij vervoer van een groot aantal pas sagiers gebruikt worden. „Meer en Berg" te Heemstede Aankoop van een deel door de gemeente Indertijd hebben wij uitvoerige medc- deelingen gedaan over het buiten „Meer en Berg" te Heemstede. Men weet, dat het huis en een deel van het terrein dal daar bij aansluit gekocht is door een R.K. in stelling te Delft, met het doel daar een internaat te stichten voor de opleiding van verpleegsters Het overschietende ge deelte, dat aansluit bij het wandelbosch „Groenendaal", is aan de gemeente te koop aangeboden. Deze zaak hangt al eenige maanden. Er zijn verschillende moeilijkheden die van gemeentewege eerst geregeld moeten worden. Dit betreft o.a. financieele medewerking van het rijk en provincie. Er is evenwel reden om aan te nemen, dat er in den nieuwen raad een voorstel van B. en W. zal komen om tot aankoop over te gaan. Er is zekerheid verkregen, dat de gemeente eenigen tijd het terrein „inhanden" heeft, zoodat op de beslissing van den nieuwen raad ge wacht kan worden. Het terrein, dat aan de gemeente is aangeboden, heeft oen op pervlakte van 16 bunder, 160.0W M2. De gevraagde prijs bedraagt ongeveer f2 per M2. Het is een zeer mooi terrein, dat een belangrijke aanwinst zou betcekencn voor de vergrooting van ..Groenendaal". AGENDA VRIJDAG 16 AUGUSTUS. Gem. Concertzaal: H.O.V.-Concert, 20 uur. Rembrandt: Regenboog. Palace: Jan Ongeluk, Luxor: De Zigeunerprinses. Alle drie 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Krans Hals: Drie rare snuiters, 2, 4 30. 7 en 9.15 uur. City: Een vrouw wist te veel, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Vermakelijkheidsbelasting Ken meevaller voor Heemstede Op de Heemsteedsche gemeentebegroo- ting voor 1946 is een bedrag geraamd van f 8000 als ontvangsten aan vermakelijk heidsbelasting. Het blijkt evenwel, dat de ontvangsten de raming ver overtreffen. Geen wonder, want er zijn in Heemstede veel meer vermakelijkheden geweest dan verwacht werd. Allereerst zijn in het Sportpark verschillende belangrijke voet balwedstrijden gespeeld. Vooral de kam pioenswedstrijden van Haarlem trokken vele duizenden toeschouwers en elke be zoeker droeg het zijne bij om het deficit van de Sportparken voor Heemstede te verkleinen. Vroeger moest er geld bij, want de exploitatie der Sportparken sloot met een tekort. Op papier bleek dat zelfs vrij groot, maar in wezen was het be langrijk minder, want de rekening der Sportparken wordt gedrukt door d-at Ged. Staten indertijd voorgeschreven hebben, dat op den grond een bedrag van onge veer f 7000 per jaar moest worden afge lost. Dit wil dus zeggen, dat Heemstede over eenigen tijd den grond geheel vrij heeft. Die afschrijving is dus een aardig spaarpotje! Maar niettegenstaande die afschrijving zal, als men de opbrengst der vermake lijkheidsbelasting in aanmerking neemt, er in 1946 een saldo overblijven. Er zijn ook belangrijke bedragen aan vermakelijkheidsbelasting ontvangen van het Concours Hippique en van het Circus. Natuurlijk zijn dit dingen die niet elk jaar voorkomen, maar de leiding van de Sportparken is er wel op uit. om ook te trachten in de toekomst meer sportge beurtenissen naar Heemstede te lokken. Men hoopt in 1947 ook op het Concours Hippique, omdat de banen in Hoofddorp ook dan nog wel niet gereed zullen zijn. Radio-distributie geeft een derde station De radio-distributiecentrale te Haarlem doet sinds Woensdag proefnemingen met het uitzenden van een derde programma In eenige stadsdistricten kan men reeds, behalve de beide Hilversumsche stations, het Engelsche station Droitwich beluiste ren. Aangezien het thans nog niet moge lijk is, het geheele net hierop in te schake len, zullen sommige luisteraars nog eenig geduld moeten oefenen. Waarschijnlijk zal in den loop van de volgende week overal in Haarlem het derde station gehoord kunnen worden. Zijlstraat werd Melkweg Het gaf eenige consternatie, toen heden morgen omstreeks half elf een in de Zijl straat te Haarlem naast het trottoir staande melkkar van de firma De Haan door het wiel van een passeerenden wagen meegesleurd en met een f raaien salto op de stoep geslingerd werd. In breede stroo men vloeide het blanke vocht uit de bus sen door de goot putwaarts en de stoep werd ter plaatse met een dikke laag yoghurt en glasscherven overdekt. De voerman van den wilden wagen bracht zijn paard tot staan en beloofde de schade te zullen vergoeden, waarop de melkboer, zuurzoet glimlachend, de stoep schoon- veegdc en de voorbijgangers met leede oogen de verspilde kostelijkheden aan forsche bezem«treken zaeen prijsgegeven „De stad aan het Spaarne" He: boek van den heer G. M. Nieuwenhuis „De Stad aan het Spaarneover de geschie denis van onze stad sedert haar stichting, zal dit najaar het licht zien. Voor de illustraties werd een keuze gedaan uit het ln het Ge meentearchief aanwezige materiaal en uit de particuliere collectie van den heer J. M. C. Hoog. De burgemeester van Haarlem, de heer A. Reinalda, schreef een inleidend woord. DE DISTRIBUTIE Zaterdag 17 Augustus. Haarlem. Uitreiking bonkaarten voe dingsmiddelen: restant K. Hcenistcde-Bennebroek. Uitreiking bon kaarten voedingsmiddelen: 11 uur: T—Tre. materiaal te Haarlem In totaal 34 wagons! Wij hebben al eerder medegedeeld dat er tijdens de bezettingsjaren heel wat be- stratingsmatcriaal door particulieren te Haarlem gestolen is. In het bijzonder trot toirtegels Vrijwillig is slechts een klein deel teruggegeven. Daarna hebben huis zoekingen (gedeeltelijk tuin-zoekingen) plaats gehad, die meer succes hadden Wij hebben al vermeld, dat het niet in de be doeling lag strafvervolgingen in te stellen, maar wel, (met de l'recario-verordening in de hand), financieele schadeloosstelling te eischen De stralen moeten hersteld worden en het terughalen van het mate riaal kost ook geld! Vrijwillig zijn teruggegeven 10 ton tegels en stcenen Daarna zijn bij huiszoekingen teruggehaald 470 ton of 470.000 KG. Bij elkaar dus 34 spoorwegwaggons elk met 14 ton geladen. Een behoorlijke goederen trein dus! Veilingen Bij de Donderdag ie Haarlem gehou den veiling van perceelen in Bentveld, is de helft van ëen dubbele villa, Zandvoor- terweg 12, verkocht voor f 18.200 aan F. Wildebocr te Aerdenhout ^De helft van een dubbele villa Zandvoorterweg 9b, is verkocht voor f 12 900 aan D_. Wildeboer te Elburg en een landhuis. Teunisbloem laan 8, voor f 14.500 aan W L Lefèvre q.q. AlaL HU dc Oo De heer W. de Groot, hoofdcommies bij het hoofdbestuur der P. T. T. en eerst-aanwe- zend ambtenaar bij de controle op den aan maak van post- en andere rijkswaarden, wien met ingang van 1 Augustus wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leef tijd eervol ontslag uit 's rijksdienst is ver leend. heeft Woensdag afscheid genomen. In een bi somst van het personeel hebben hel wooki gevoerd de heeren J. Bethe, hoofd van den dienst, A Dijkstra, opvolger van den heer De Groot en J. Groen, namens het per soneel. Nadat geschenken waren aangeboden dankte de heer De Groot. Vervolgens hield de scheidende ambtenaar een receptie, waar bij de leden van de directie van de Grafische Inrichting Joh. Enschede en Zn. N.V. en le den van het personeel van dit, bedrijf, die met hem hebben samengewerkt, afscheid Burgerlijke Stand Haarlem 15 Augustus 1946 BEVALLEN: 13 Aug.. M. F. MichOUKoch- ler, d.; P. Dekker—VerweiJ, d.; S. Roosloot —Geldorp, z.; 14 Aug., M. H. van der Veldt —Smit. z.; M. J. de Vries—Romain, z.; L. C. Pronk—van Wijk, N van der Steeg— Oostermeijer, d.; P G. S. Hofman— Hooger- huis, d.; M. Bakker—Mienis, d.; M. C. de Jongh—Veen, z.; 15 Aug., J. Koejemans—Hee ren, d.; A. C. Hollander—van de Raadt. d.. GEHUWD: 15 Aug.. M. Mentjox en J. A. van Dijk: N. Bosch en F. Dirks; A. van Hon- schoten en M. G. van der Putten: H. Hagen en J. D Halsema; J. van der Linde en A H. Kamsteeg: D. Kastercum en J. Reijns. Op Laboratorium ter bereiding van Injectlcvloelstof is plaats voor MENIGE BENCH. .MEIS JES. leeftijd ca. 16-18 Jt Aanm .kantooruren Keur en Sneltjes, Harmenjansweg 21. Haarlem. BELOONING Weggcloopen: Airedale terrier, naam Joy. teef. 7 m oud. bij: kentceken: navelbreuk. Tegen belooning terug te bezorgen Anna van Burenlaan 51. Hrl In de toekomst zul je blij zijn werk te hebben gevonden bij Fijnwasscherij RHEE. Er heerschl een prettige sfeer en je maakt er kennis met huishoudelijke bezighe den, die je later van veel nirt zullen zijn. Meisjes die vóóruit Willen, mel den zich bij Fijnwas scherij RHEE. Nu is er nog plaats. Neem die kans waarl ASSCHERIJ BLEEKERSVAARTWEG 55 HEEMSTEDE Bij exploit van mij deurwaar der der directe belastingen te Hanr'.em d d. 15 Augustus 1946 ls ten verzoeke vnn den Ont vanger der directe belastingen te Haarlem aan W. B. Brauck- mann, zonder bekende woon- plartts, beteekend twee dwang bevelen, met bevel om binnen twee dagen na vermelde dag- teekenlng aan voornoemden requlrant te betalen de blij kens deze 'dwangbevelen ver schuldigde belasting benevens de kosten', met aanzegging dat bU gebreke van betaling zal worden overgegaan tot Inbe slagneming en verkoop zijner roerende en onroerende goe deren volgens de wet. De Deurwaarder, M. Putzes. BIJ exploit van mij deurwaar der der directe belastingen te Haarlem d.d. 15 Augustus 1946 ls ten verzoeke van den Ont vanger der directe belastingen te Haarlem, aan J. A. Klein, zonder bekende woonplaats, beteekend twee dwangbe velen met bevel om binnen twee dngen na vermelde dag- teekenlng aan voornoemden requlrant te betalen de blij kens deze dwangbevelen ver schuldigde belasting benevens de kosten, met aanzegging dat toy gebreke van betaling zal worden overgegaan tot Inbe slagneming en verkoop zijner roerende en onroerende goe deren volgens de wet. Do Deurwaarder. M. Putzes. AANVANG 8 UUR ZONDAGS MATIN6E INTERNATIONALE ATTRACTIES De „BLUE STARS" groot rumba-tango-orkest Gezelligheid en sfeer -3. kunt U scheppen een gezelschap voorstelt een «lansje te Maar.dan moet U ook goed ►k voor één n lnschrlj- Laat U da; an de gezellig Dansschool beter dans- Insohrljving dagelijks van 7lö uur gebouw „CtiHttrn", Jnnsstr. 83 HEEFT U PUNTEN? •ftteert dan a.s. Zaterdag van onze speciale aanbie- din ln OVERHEMDENSTOF DAMES. EN HEERENSTOFFEN KINDER. EN DAMESPULLOVERS TRICOTAGES VERKOOP 10 UUR „Nieuw Holland" maakt dat Haarlem uit haar zorgen raakt! TEXTIEL MODEHUIS „NIEUW HOLLAND" ANKGANG 10 - HAAR MM Muggende plaag van lederen zomer! Ook van dézen zomer. Maar nü is er gelukkig Omyl. Het radicale verdelgingsmiddel, dat een einde maakt aan ieder insecten-bestaan Even stuiven en Omyl, dat het vermaarde Dichloor-Diphenyl-Trichlooraethaan bevat gaat zijn doodelijk werk verrichten N.V. ORGANON, OSS

Haarlem's Dagblad | 1946 | | pagina 3