Generaal Spoor naar Batavia teruggekeerd De nieuwe bonnen Wapendepots aan den S.D. verraden De Radio geeft vanavonc Rooversin uniform overvielen café te Hoorn Sport in het Kort Euwe remise tegen Lundin Kort en 1 ips en Tops De brul van Soltao Sar Prins Bernhard deed hem uitgeleide Gisteren is de legercommandant, lt.- generaal S. H. Spoor, naar Batavia terug gekeerd Prins Bernhard was op Valken burg aanwezig om den vertrekkenden legercommandant de hand te drukken Voorts waren er lt -generaal mr H. J. Kruis, lt.-generaal .1 P J C. Wilson, lt.- admiraal C. E L Helfrich, de minister van Overzeesche Gebiedsdeelen. mr. J. A. Jonkman, de secretaris-generaal van het departement van Oorlog. L. C. Rietveld; de kolonels D. J Asjes en C. Giebel, als mede de chef van den legervoorlichtings- dienst Den Haag, lt N D van Goethem Generaal Spoor verklaarde, dat zijn be zoek aan Nederland goede resultaten heeft gehad Vele moeilijkheden zijn opgeruimd en wat de training betreft van de eerste divisie, die zeer binnenkort naar Indië zal vertrekken, zeide hij den indruk te hebben gekregen dat in Nederland inderdaad het uiterste is en wordt gedaan om deze troe pen goed voor te bereiden Komen zij in tndië aan dan zal er natuurlijk nog een en ander worden bijgeschaafd en in ieder geval zullen zij aan geen risico's worden blootgesteld, voordat ook de laatste trai ningen geheel voltooid zijn De generaal vond in dit verband aanleiding tot een enkel woord over de door Antara meege deelde buitmaking van een Nederlandsch krijgsplan. „Natuurlijk is dit groote onzin", zeide de generaal, „strijdende troepen heb ben geen documenten bij zich, die liefst heele krijgsplannen bevatten en bovendien Is het als gevonden gepubliceerde krijgs plan mij niet bkend. Als men het terrein kent en onze posities op de kaart goed bekijkt, zal men direct zien. dat het plan belachelijk is." Om ongeveer kwart voor twaalf ging het gezelschap naar het toestel. Nadat de generaal Spoor nog tijd had gevonden om van bijna alle aanwezigen persoonlijk af scheid te nemen startte de Mitchell-bom- menwerper om twaalf uur precies Gedurende het verblijf van den generaal Spoor in Nederland heeft Prins Bernhard met den Mitchell-bommenwerper, welke het snelheidsrecord op de route Indië Nederland heeft gevestigd door de reis in ongeveer 36 vlieguren te volbrengen, een uitstapje naar Engeland gemaakt. bonkaarten La. Lb, Lc GOS: N A 77 melk 2 liter melk B 77, C 77 melk 3'/ï liter melk. Bonkaarten Ld, Lc 608: D 77. E 77 melk 6 liter melk Tabakskaarten; T 44 2 rantsoenen tabaksartikelen De bonnen voor tabak zijn reeds morgen geldig. Op de bonnen voor aardappelen, die nader zullen worden aangewezen, kan eerst met ingang van Maandag gekocht worden. Voorloopig geen Huishoudzeep „Wat een strop, de bon voor huishoud zeep is uitgesteld. Dat wordt woekeren met wat we hebben." „Ja, 't is wel naai'. Als de menschen nu maar zoo verstandig zijn geen zeep te gebruiken, als het met VIM even goed kan. Laten we daar toch goed aan denken!" Adv Geen verf voor onderhoudswerk Volgens in de Staatscourant verschenen nieuwe voorschriften ter uitvoering van de verf- en verfgrondstoffenbeschikking is het verboden oliehoudende verfproduc- ten (met uitzondering van plamuur, stop verf en oliehoudende siccatief) zonder ver. gunning vari het rijksbureau voor chemi sche producten te koopen, te verkoopen of te gebruiken. Ook iedere particulier heeft dus zulk een vergunning noodig. Het koo pen van oliehoudende verfproducten bij den detailhandel is zonder vergunning verboden Deze rigoureuze maatregel is noodzake lijk geworden, omdat de grondstoffenvoor- ziening in de laatste maanden sterk achter uit is gegaan. Voor onderhoudswerk zal dan ook voorloopig geen verf beschikbaar zijn. De wederopbouw, de scheepvaart en andere vitale bedrijven zullen voorgaan. Voorts wordt het koopen en verkoopen van nitrocelluloselakken Vrijgegeven, mits tegen factuur, waarvan ook de kooper een exemplaar moet bewaren Het gebruik van nitrocelluloselak is vrij, behalve voor de volgende doeleinden: speelgoed, huishou delijke gebruiksvoorwerpen, niet-metalen onderdeelen van verlichtingsartikelen, beelden en metselwerk, pleisterwerk, steen, betón, cement, asbestcement en dergelijke materialen. Tegen illegaal werker zes |aar geëischt Over en weer beschuldigden voor het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam leiders van de verzetsorganisatie „Vrij Nederland" en Duitsche ambtenaren van de Sicherheitspolizei elkaar van het afleggen van valsche getuigenverklarin gen in de zaak tegen den 34-jarigen verdachte J. W. B. uit Amsterdam. B. stond terecht onder beschuldiging van het opgeven van wapendepots der ille galiteit aan de beruchte S.D.'ers Vie- bahn en Ruhl, hetgeen hij erkende. Daar B. een zeer verdienstelijk lid ge weest was van „Vrij Nederland" draaide de vraag er bijna uitsluitend om of hij dit vrijwillig, dan wel onder dwang van deze S.D.'ers zou hebben gedaan. Vol gens de verklaringen van Viebahn en Ruhl. die als getuigen werden gehoord, was van een i ge pressie geen sprake ge weest. B. zelf verklaarde, dat tijdens zijn verhoor de S.D.-ambtenaren hadden ge dreigd, zijn geheele familie te zullen oppikken, indien hij er niet voor zorg de de adressen van de wapendepots bij hen in te leveren. Tenslotte had hij de bergplaatsen opgegeven, nadat de S.D. hem te kennen had gegeven uitsluitend in de wapendepots geïnteresseerd te zijn en niet in de menschen. die ze verbor gen hadden. Merkwaardig genoeg bleek dit over het algemeen ook juist te zijn. Een ge inige a décharge, de leider van „Vrij Nederland", de heer H. M. van R„ gaf 'hiervan de volgende verklaring: begin 1945 zagen ook de S.D.-ambtenaren de nederlaag van Duitsehland naderbij ko men. Uit besprekingen die deze leider van „Vrij Nederland" uit naam der ille galiteit in dien tijd met den S.D. heeft gevoerd was hem bekend, dat vele S.D.- ambtenaren, waaronder de chef Lages 5n bet geheim pogingen aanwendden om onder te duiken. Dat zij tegenover B. cn in de aangelegenheid der wapende pots zachtaardiger zijn opgetreden dan voordien hun gewoonte was. achtte hij daaruit verklaarbaar. Deze getuige ver klaarde voorts nog. dat de S.D. hem destijds had voorgesteld met bepaalde groepen uit de illegaliteit samen te wer ken bij de bestrijding der communisten. In zijn requisitoir nam de advocaat fiscaal mr. M. H. Gclinck niet aan. dat verdachte vrijwillig verraad zou hebben gepleegd. Nadat hij door de S.D. was vrijgelaten had hii echter contact moe ten zoeken met zijn superieuren. Bo vendien heeft hij beloon in gen in ont vangst genomen van den S.D. waaron der 900 gulden, levensmiddelen, brand stoffen en een ausweis. Rekening hou dende met het illegale werk dat B. had verricht eisehte mr. Gelinck 6 jaar ge- yangenisstraf. De verdediger mr. H. Spoor sprak over de „idylle" die Ruhl en Viebahn hadden geschilderd. Hij achtte bewe zen, dat B. onder overmacht had ge handeld en vroeg vrijspraak. Viebahn protesteerde daarop tegen de „aanvallen van den verdediger op zijn persoon" en beschuldigde getuige van R. er van tijdens een kortgeleden ge houden onderhoud in de gevangenis ge tracht te hebben, hem, Viebahn over te halen tot het afleggen van valsche ge tuigenverklaringen. Als Viebahn maar wilde toegeven, dat verdachte B. onder pressie van den S.D. gehandeld had dan zou Van R. wel trachten tvan zijn kan' iets voor Viebahn te doen'. De heer van R. noemde dit een smerige en pertinepte leugen. Uitspraak 30 Augustus. HILVERSUM I, 301.5 M. 19.00. 20 00 en 22.00 Nieuws. NCRV 19.20 Mei band en plaat.. 20 08 Met Vrij en Blij naar Stanley James, orgel 22.30 Boyd Neel's strand en hei. 21 05 BIJ de beosten af.... 21.35 strijkorkest (gr.). 23.30 Elisabeth Schumann zingt liederen van Schubert. HILVERSUM II, 415.5 M. 18.00. 20.00 en 23.00 Nieuws AVRO 19.30 Mu zikale caprice. 20.15 Radio Fhllharmonisch orkest. 21.15 Ken zonnige zomerdag. 21.35 Voordracht. 22.00 The Romancers. 22.45 Ver volg. 23.30 Orkest Piel van Dijk. AGENDA Bioscopen. Rembrandt: Regenboog, l'alace: Jan Ongeluk Luxor: De Zigeunerprinses. Alle drie 2, 4.15, 7 en 9.15 uur Frans Hals: Drie rare snuiters. 2. 4 30, 7 en 9.15 uur. City: Een vrouw wist te veel, 2.15. 4.30, 7 cn 9 15 u. VRIJDAG 23 Augustus. GemeentelUkc Concertzaal: Zesde Zomer- concert der H. O. V.. aanvang 20.00 uur. H. K. B.: Openbare protestvergadering door Ned Bond van Militairen. Bioscopen: Nieuw programma. Onbestelbare bagage van gerepatrieerden In een loods van het handels-entrepot te Amsterdam staan nog vele onbestelbare colli van gerepatrieerden: koffers, kisten, pakjes, kleedingstukken, reistasschen en voorwerpen van den meest uiteenloopen den aard. In vele gevallen zijn deze colli niet voor zien van de juiste adressen van de eige naars De mogelijkheid bestaat, dat er ook bagage bij is van overleden personen of van personen, die nog in Indië zijn en niet naar Nederland terugkeeren. Vermoedelijk bevindt er zich veel bagage bij, die als gestolen" is opgegeven. Van het eerste in Januari j.I aangekomen schip, de „Nieuw Amsterdam", staan er bijv. nu nog 40 colli, waarmede de afdeeling bagage van den repatrieeringsdienst geen raad weet. Van de 42 aangekomen schepen zijn er in totaal duizend colli niet bestelbaar Aan gerepa trieerden, die bagage e.d. missen, wordt verzocht onder duidelijke omschrijving van het vermiste, zich schriftelijk in ver binding te stellen met den repatrieerings dienst afdeeling bagage Paulus Potter straat 2 te Amsterdam Dinsdagavond om 11 uur ts te Hoorn in het café van den heer S de V. een brutale roofoverval gepleegd. Twee personen, waarvan de een als politie-agent en de ander als militair verkleed was. kwamen het café binnen en hielden de zes aan wezigen met revolvers in bedwang De huiszoeking die een van hen daarop ver richtte. leverde hun vijf koffers met ma nufacturen op. Onder bedreiging met de revolvers werden de bezoekers en het per soneel van het café naar de keuken gedre ven Een voor een moesten daaïop de be zoekers naar voren komen om gefouilleerd te worden. Allen werden van hun porte feuilles beroofd. De dikste kwam uit de zak van den heer De V zelf. Hij moest zijn portefeuille met 3600 afstaan De gemeentepolitie wist in samenwer king met de rijkspolitie den roofoverval reeds in den nanacht tot 'klaarheid te brengen. Zes personen uit verschillende plaatsen in West-Friesland zijn in verband hiermede gearresteerd. De viif koffers met (extielgoederen en de portefeuilles met inhoud zijn teruggevonden Naar de mo tieven van de betrokkenen, onder wie zich enkele politieambtenaren bevinden, wordt een onderzoek ingesteld Fngelsche voetbalelftal legen Schotland. Het Engelsche voetbalelftal, dat Zaterdag te Manchester tegen Schotland uitkomt, heeft nu reeds twee van zijn beste spelers verlo ren. Lawton en Carter. Twee der bekwaam ste voorhoedespelers kunnen door blessures niet uitkomen en de keuze-commissie heeft voor Lawton tot groote verrassing van een leder Lewis van Arsenal aangewezen De eenige reden hiervoor is mogelijk, dat Lewis 'ooiuisf tijdens een oefenwedstrijd tegen het reserveteam van Arsenal zes doelpunten ge maakt heeft. De invaller «nn>- Parter lc nog niet bekend gemaakt Van der Voort wint in Amsterdam. In het Olympisch Stadion reden Woensdagavond -enige stayers, die dezer dagen in Zurich •oor het wereldkampioenschap uitkomen, "'an der Voort won de eerste rit over 40 k.m. •i Pronk de tweede. Besson werd twee maai ■veede. De Belg Michaux was bij vlagen on weerstaanbaar; in het totaalklassement werd hij vijfde. Een sprintwedstrijd voor amateurs won Van Gelder, voor Duijns en Buchly. Militair voetbalelftal. Na een matig ge- speelden wedstrijd eindigde do wedstrijd Voorloopig Ned. Militair-elftal—PSV 1—1. Pc Volewückers verliest In Stockholm. Nadat de rust met 6—2 was Ingegaan, verloor De Volewijckers met 8—2 van de Zweedsche -lub Djurgaarden Na afloop merkte aanvoer der De Busser op „Na maaltijden, zooals wij ui dit land krijgen, is het onmogelijk tot het beste spel te komen" Jubileum Damverceniglng DOS Ter ge- 'egenheid van hei 12'-J Jarig bestaan van DOS zal Zaterdag een eere-wedsti Ijd worden gespeeld tusschen de Haarl. Damclub en Dam club Haarlem en "t 1ste 10-tal van DOS komt uit tegen Oosterkwartier 2 of UDC 3 De be slissingswedstrijd om den Pelikaanwlsselbe- ker heeft het kwartet der Hnarlemsche Dam club met 5—3 van „Haarlem" gewonnen. Kol. van Lanschot. militair golfknm- pioen. Op de Amsterdamsche golfclub ls het eerste nationaal militair kampioenschap ver speeld over 72 holes mednlplay. georgani seerd door de R.A.O., dat kolonel W C. J. M. van Lanschot gewonnen heeft met een totaal van 313 (78 - 78 80 - 77): iweede werd £ap. Jhr. mr W H. den Beer Poortu- gael 325 en derde kap. P. A. Cramerus 327. Een handicap medalplay over 72 holes won le It. R. v. d. Heuvel (16) met hei wel zeer lage netto totaal van 264. Staunton-toufnooï De zevende ronde van het schaaktournool te Groningen eindigde gelijk die van den vorigen dag met een nederlaag voor de wit- spelers: 1—5 (tegen 2—5). De partijen waren iets minder belangrijk dan Dinsdag. Uit de resultaten blijkt echter, dat in dezen wed strijd ook de hekkesluiters sterk genoeg zijn om het te kunnen opnemen tegen de favorie ten. Slechts Botwinnik heeft gewonnen, Euwe, Denker en Smislof moesten genoegen nemen met remise, Stoltz heeft zelfs verlo ren, evenzoo Kotof. De temoeramentvolle Najdorf danste van vreugde toen hij zijn zeer slecht staande partij tegen Flohr heeft gered. Botwinnik staat nu weer alleen aan den top. De uitslagen luiden: DenkerVidmar 'i; BoleslafskiejBotwinnik 01; O' Kelly Stelner 0—1; Bernstein—Smyslof Vz—'A; Euwe—Lundin Stoltz— Szabo 6—1; Flohr—Najdorf 'A—Vz; Tartakower— Guimard 1—0; Kotov—Christoffei 0—1: Yanofsky—Kott- nauer 0—1. De stand ziet er als volgt uit: Botwinnik 6V2 pnt.; Euwe 6 pnt.: Denker, Smislof en Tartakower 5 pnt Stoltz en Flohr leder Jij pnt.; Najdorf 4 pnt.; Szabo en Kotlnauer ieder 3Vz pnt.; Kotov en Bern- 1 steln leder 3 pnt.; Boleslafskiej, Yanofsky, Lundin en Christoffei ieder 2V2 pnt.; O' Kelly 2 pnt.; Guimard. Vidmar en Steiner ieder li- 'punt. De partij BoleslafskiejBotwinnik was Spaansch met een gesloten verdediging. Bot winnik manoeuvreerde eerst in den stijl van Tsjigorin. De partij stond ongeveer ge lijk. maar toen wit de stelling op onjuiste manier ging openen geraakte hij in moei lijkheden, ornaat zijn koningspion zwak werd en bovendien zijn looper en paard op minder gelukkige velden kwamen te staan. Dit laat ste te baat nemend veroverde Botwinnik plotseling een stuk. Euwe—Lundin, damegambiet, Tarrasch- verdediging, Prager-variant. Deze variant moge niet bepaald ongustig zijn voor zwart, ze wordt heden ten dage slechts spo radisch toegepast, omdat de meeste spelers weinig voelen voor het laten isoleeren van den eigen damepion. De Zweedsche meesters denken er echter anders over en preferee- ten de Tarrasch-verdediging. Lundin ver kreeg er een behoorlijke stelling mee; hij hield zijn tegenstander door allerlei dreigin gen op den koningsvleugel bezig en hand haafde getutmen tijd het evenwicht. Ten slotte moest hij echter de dames ruilen, en In het eindspel ging zijn geïsoleerde pion te loor. Ongelijke looperc deden echter dit voordeel te niet ZWEMMEN Nationaal zwemfeest II.P.C. Eenige kampioenen aan den start. Voor het nationaal zwemfeest, dat de Heemsteedsche Poloclub Zondagmiddag ter gelegenheid van het dertig jarig be staan in de zwemvijver „Groenendaal" organiseert, hebben 145 zwemsters en zwemmers ingeschreven, waaronder eenige nationale kampioenen en dames en heeran, die bij de kampioenschappen prijzen heb- 'ben gewonnen. De jeugdige M. Daatselaar zal ook aan den start verschijnen, echter in een nummer over korten afstand. In de 100 meter borstcrawl komt hij uit tegen Scheffer, Verzijlbergen. A Kloofs en J. Overeem Nel van Vliet heeft ingeschre ven op de 100 m. schoolslag, met Willy Haverlag en J. de Groot. HPC is er op voorbereid, als Nel van Vliet op de snelle Heemsteedsche baan een record wil ver beteren Het programma bevat elf num mers.' waarbij een waterpolowedstrijd HPCNereus en wedstrijden voor de jeugd van de organiseerende vereeniging. Gerard Peters wereldkampioen Over enkele dagen beginnen in Zürich de wereldkampioenschappen wielren nen. waaraan Gerard Peters, Cor Bijster en Voorting uit Haarlem zullen deelne men. Niet uitgesloten is het, dat een stadgenoot wereldkampioen zal worden en wel Peters, die in de achtervolging uitkomt. Na het behalen van het Ne derlandsch kampioenschap schreven wij, dat Peters den strijd in Zwitserland mr/t vertrouwen tegemoet ziet. Volgens Jcïis van den Bergh in de N.R.C. zijn de kansen gestegen, aangezien de Ita liaan Fausto Coppi tengevolge van een overladen seizoen uit vorm zou zijn. Naar verluidt heeft hij zich op het num mer achtervolging teruggetrokken. Cop pi. de uurrecordhouder, werd als de grootste concurrent beschouwd. Voor de beslissende ritten komen de Deen Wi- berg, de Franschman Piel of Blanchet, de Italiaan Bizzi en Peters in aanmer king. De Haarlemmer heeft den Deen en de Franschen reeds ontmoet en van hen gewonnen. 34. Het was spoedig duidelijk, wat er gedaan moest xoorden. De zaag kwam al door den binnenmuur heen. „Wij moeten die zaag tot stilstand brengen zei Hassan. „Laten we die kereltjes tot moes slaan", riep de Sirdar, blij, dat er iels te vechten viel. „Zoover is het nog niet", zei Hassan voorzichtig. Wij moe ten pas slaanwanneer zij geen groote overmacht meer hebben. Als we le vroeg gaan vechten, wordt de Sultan nooit bevrijd". „Ik heb het", zei Tops. „We slaan 'n paar stevige spijkers door die zaag. Dan zit ie werkelijk muur vast." En zoo gebeurde het. In een oude minaret liggen altijd wel spijkers. Zij lagen in ieder gevat in deze mina ret. En met een stuk steen waren deze spijkers spoedig door de bewegende zaag geslagen. De zaag stokte. „Dat is niet pluis", zei Halef. „Ik ben met spo ken opgegroeid; je moet minaretten niet omzagen zei de ander, „het zijn de torens van Allah." De Grootvizier, die de zaag niet meer hoorde, kwam juist aanloopen om te hoor en, wat er aan de hand was. BINNENLAND Dc minister van Economische Zaken heeft gisteren de thans geheel herstelde kraak installatie van de B. P. M. te Pernis In werking gesteld. Deze Installatie kan 50,000 ton ruwe olie per maand verwerken Ken aantal leden van dc Ncdci landsche kolonie in Rheinberg (Duitsehland) heeft in een verzoekschrift aan de Koningin om hulp verzocht, aangezien de kolonie honger lijdt. Leeuwarden heeft een delegatie uit Nor wich ontvangen. Het volgend Jaar zullen sportbeoefenaars uit Norwich zich komen meten met die uit Leeuwarden. Ook op cul tureel en zakelijk ge bied wordt contact ge zocht. Na de lezingen wel ke Jef Last in Zwister- land heeft gehouden, organiseerde een week blad een boekeninzame- ling voor Zeeland. Dui zenden boeken zulleft thans ter beschikking van middelbare scholen worden gesteld, In kamp Duindorp zijn door de laatste ont ruiming 208 woningen vrijgekomen. Het kamp omvat nu nog 1021 hul zen. 9 scholen en 2 kerken. Er Is een prijsrege ling voor petten vast gesteld Een gewone pet mag f4f5 kosten, de duurste f 7 70. Wanneer men zelf stof en voering levert, mag het maak loon niet meer dan f 3.50 bedragen. Haarlem en Omgeving BU een Inbraak in een perceel aan de Herfstlaan te Heem stede zijn twee Perzi sche tafelkleeden en twee Perzische vloer- kleeden gestolen Taptoe van „St. Ml- chaél". Zondagavond a s. zal in het wandel bosch „Groenendaal" ie Heemstede de R.K. Har monie „St. Mlchaél" van 7—9 uur een concert ge ven, gevolgd door een groote taptoe. Als het weer nu medewerkt, zal het aan belangstelling niet ontbreken, omdat dit de eerste maal ls, dat een taptoe te Heem stede gegeven wordt. Op 1 September zal de heer F. de Korte den dag herdenken waarop hij voor 40 jaar In dienst trad van den Juwelier J. J Drlessen In de Ane- gang. Gerepatrieerden uit Indië, die nog geen aan vullende kleeding ont vingen, kunnen zich wenden tot het Advies bureau Nederland helpt Indië, Haarlem, Stad huis (Ingang Zijlstraat). Voor het examen Hoofdakte te Haarlem slaagden op 21 Augus tus: gedeelte B; Mej. J. Hermans, Amsterdam; C. H. Hijnen, Velsen; G. J. J. v. Paneren, Am sterdam; A. M, Ko- nlncks. Badhoevedorp. Mej. J. J. Burmels- ter uit Heemstede ls met Ingang van 1 Octo ber benoemd tot onder- fwijzeres aan dc open bare lagere school te Graft. Onze oud-stadgenoot Ds. H. Mulder die eme ritaat verkreeg zal Woensdag 4 September afscheid nemen als pre dikant van de Gerefor meerde Kerk van Am sterdam, in een gods dienstoefening te houden in de Kelzersgrachtkerk. De Chr. landbouw school te Hoofddorp be staat op 5 October 25 jaar. Ter gelegenheid (laarvan worden op Dinsdag 8 October fees telijke samenkomsten gehouden. Do Nederlandsche Bond van Militairen houdt Vrijdag 23 Augus tus een protestvergade ring tegen uitzending van dienstplichtigen naar Indonesië. De ver gadering wordt gehou den in de .Haarlemsche Keeei Ro«d" Het iuMliuut voor Arbeidersontwikkeling organiseert Zaterdag a-s. een excursie naar de Groote of St. Bavokerk met rondleiding en be klimming van den to ren. Verzameld wordt te 2.45 uur op de Oude Groenmarkt. De heer C. de Boer te Haarlem ls na exa men bevorderd tot com mies bij de domein-In spectie; zijn standplaats blijft Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1946 | | pagina 2