KWEKKEBQOM NIEUWE GRACHT 98 Autorijles? De feesten waren een groot succes Ruim drie ton verbrast Komt U text iel-punt en te kort schuimkracht Dansschool Instituut Erasmus Dankwoord van wethouder Geluk De feestelijkheden ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van Haarlem als Stad zijn, daar zijn allen het over eens, een groot succes gewor den. Alle onderdeden van het feest zijn buiten verwachting goed geslaagd en geen wanklank werd vernomen. De aanvankelijke critiek op verschil lende punten, over de tribune, over de prijzen van het openluchtspel, over de kermis, is gedurende de feestweek ver stomd en het Uitvoerend Comité prijst zich gelukkig met dit uitstekend ver loop van het feest. Vastgesteld kan worden, dat Haarlem op waardige wijze heeft feest gevierd en dat aan den wensch van onzen burgemeester is voldaan, dat ook een volksfeest van groote cultureele waarde kan zijn. Een groote stroom van vreemde lingen, waarvan de omvang thans wordt nagegaan, heeft Haarlem bezocht en hier leven en vertier zoowel als ver diensten gebracht. Haarlem stond in het gansche land in het middelpunt der belangstelling. Dit kon echter slechts worden bereikt door de spontane mede werking van allen. De gansche bevol king heeft zich beijverd het feest te deen slagen. Door straatversieringen, etalage-wedstrijden, door deelname aan den optocht, openluchtspel, vocale- en instrumentale concerten en op aller lei andere wijzen heeft de geheele bevolking in al haar geledingen aan het feest meegedaan. Ook officieele instanties, als ge meente-bedrijven en politie, hebben onbeperkt alle medewerking verleend. Velen hebben daarvoor groote offers gebracht. Denken we o.a. aan de spe lers van het openluchtspel, die de geheele week al hun vrijen lijd daar voor hebben gegeven. Maar ook aan de leden van de sub commissies is het Comité grooten dank verschuldigd voor hun maandenlangcn, onvermoeiden arbeid, die tot dit schoone succes heeft geleid. Allen persoonlijk te noemen of te bedanken is onmogelijk. Het Uitvoe rend Comité moge dan ook langs dezen weg zijn hartelijken dank betuigen aan allen, die tot het welslagen van het feest hebben bijgedragen. Zij hebben daarmee een belangrijk stuk gemeen- scnavswerk voor onze stad verricht. Namens het Uitvoerend Comité, D. J. A. GELUK. DE DISTRIBUTIE Haarlem. - Ra t.m. Rus. Indiening aanvraagformulieren klompen: O t.m. Hecmstede-Bennebroek. Bonkaarten: zelfverzorgers Ie groep. Indiening aanvraag formulieren klompen van 14.00—lil.00 uur. Zandvoort Bonkaarten- HK. HEEMSTEDE DE HISTORISCHE TENTOONSTELLING De heer H. Disselkoen deelt ons mede, dat het onjuist is, dat hem toestemming gegeven is om een stand te maken op de historische tentoonstelling, die de gemeente organiseert, ter uitreiking van een bundel schetsen over de historie van Heemstede. Toen hem bleek, dat de data van ..Heemstede 6 eeuw geleden" niet juist bleken, heeft hij 't manuscript van zijn bundel schetsen over Heemstede's ver leden van den uitgever teruggevraagd en van publicatie afgezien. Sigaretten en sliag nog schaarsch Reeds cenigen tijd is er een tekort aan sigaretten, terwijl nu ook aan de vraag naar shag niet geheel kan worden voldaan. Deze moeilijkheden vinden hun ooi-zaak vooral in den achterstand van de industrie, welke slechts geleidelijk kan worden ingehaald. Wanneer in de bonnenüjst een bon voor twee rantsoenen „tabaksartikelen naar keuze" aangewezen wordt, wil dit dan ook niet zeggen, dat men in alle gevallen dat gene Op zijn bon kan koopen, wat men graag heeft. Voor dit feit stelle men niet den winkelier verantwoordelijk, doch men toone begrip voor de huidige moeilijk heden. Steunend op twee stokken en met een broodzak aan zijn arm, keert de zeven tig-jarige veldmaarschalk von Rund- steat terug uit Neurenberg, waar hij zijn verklaringen heeft afgelegd. De man, die de mislukte poging van de Duitschers om bij de Ardennen door het geallieerde front heen te breken leidde, vertoeft met een aantal andere gevangenen in een kamp in Engeland. Hoofd afd. Collaboratie heeft ontslag genomen De heer H. F. Pronker, die eenige maan den geleden waarnemend hoofd der Poli tieke Recherche, afdeeling Collaboratie te Haarlem geworden was, heeft per 1 Augus tus 1946 zijn functie neergelegd. Als reden van zijn ontslag gaf de heer Pronker te kennen, dat hij zich niet kon vereenigen met de verhouding tusschen zijn afdeeling en de P.R A. hier ter stede, vooral nu de afdeeling Collaboratie, welke hoofdzakelijk bestaat uit personen uit het bedrijfsleven en die het onderzoek ver richt in gevallen waar samenwerking met den vijand op economisch terrein vermoed wordt, volgens richtlijnen van het Directo raat-generaal voor de Bijzondere Rechts pleging in Den Haag ondergeschikt is ge maakt aan de Politieke Recherche Afdee ling (P R.A.), welke meer politieel werk doet en welker zaken door de Bijzondere Rechtspleging meestal gescheiden van die van de collaboratie-afdeelingen behandeld worden. In de ontstane vacature zal voorzien worden door een benoeming vanwege het Directoraat-generaal, dat hiervoor het hoofd van de P.R.A te Haarlem gehoord heeft. Ook al ^£re>«"-P0»-e'. likdoorn». 46 ol. Koudenhorn 1 Sept. kazerne Naar wij vernemen, zullen de werk zaamheden in het voormalige^bewarings- kamp aan den Koudenhorn te Haarlem 1 September as zoover gevorderd zijn. dat het gebouw op dien datum gedeeltelijk weer als kazerne in gebruik zal worden genomen Het zal dan worden betrokken door het bureau van den garnizoenscom mandant en den bevelhebber van het le Bataljon Territoriale Troepen, alsmede door een compagnie van dit bataljon. Zoo spoedig mogelijk zullen er nog zes andere compagnieën worden gehuisvest. Hierdoor zal het Krelagehuis vrijkomen Ook uit Duinlust en uit Blocmendaal zullen mili tairen naar den Koudenhorn gaan Afscheid L. Verwey De heer L Verwey. werkzaam bij de afdeeling bestelling der posterijen aan de Baljuwslaan te Haarlem, die Zondag zijn 65sten verjaardag heeft gevierd, hoopt 31 Augustus 's Rijksdienst met pensioen te verlaten na een werkzaamheid van veertig jaar Het grootste deel van zijn loopbaan bracht hij te dezer stede door en wel op de afdeeling bestelling De laatste twaa'f jaar verzorgde hij de postboxen en de vele bedrijven, welke over een box be schikken. zullen moeten erkennen, dat de voor haar bestemde post in orde was Dat was voor een belangrijk deel te danken aan den heer Verwey. F.en trouw ambte naar zal den dienst verlaten, die bij zijn collega's zeer gezien is BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: 17 Aug.. J. Scheelings—de Jong, z.; 18 Aug., M. G. Dopheide3osch. d.; L. L. M. van Oortvan Leeuwen, d 19 Aug., A. A. KonlngsNoordenbos, z.; C. M. Bakker de Nijs, d.; 20 Aug., J. T. Versloot—Alkema. d.; K, Brink—Weber, d.; G. Ligthart—Slinger, d.; D. van den Aardweg—van der Heijden, d M C. Smeets—Jacobs d.: M. H, Olden— te Brinke, d.; 21 Aug., H. M van Zanten— Hameteman, z.; II GorierElbertsen, z. GEHUWD: 21 Aug., J. C. Hogendoom en M. L. E vei aardt; C. Jongbloed en J. A. J. Bon- sel; A. Hendriks en J. van Bentem; C. Ko ning en M. C. Moison; A Kroesemeijer en H. C. van Wijk; J. C. Heemskerk en E. M. J. Sweerts; J. C. C. van Riessen en J. S. Blom; J. B. Visser en F W Mittertreiner; C. J. Burger en J Helleman; T Timmers en J. Meijer; J de Herder en E. Marcus: M. Zut en M. Tol; A. Lautenbach en J. C. Molenaar: G. Borger en J Hollemans: C Bijster en P. Kan; B. van Marsbergen en C. Klumper; W C. van Pel en M 7 ter Borg; P D. Kraaijer en A. R Borst. ONDERTROUWD: 21 Aug.. J. A. v. Emme rik en P. Roemers; N H. C. v. Loenen en J. M. Klljn; A. Rosenhart en F. van Delden; F. A. V. d. Valk en G. M. Verboom; A. Koe- lemeijer en E. G Rijbroek; W. G. Klimbie en II V. v. Adelberg: G. Colijn en M W Ot ter; P. F W. Schildwacht en F. Hesseling; W. P H. de Veer en G C W. Beenen; T F. van Damme en S F A de koning; T. Kok en T Dekker; J. v d. Goes en J. M. Out; H J. van Bijnen en M Leentvaar; G. H. Luttik en N F, Knlbbe; L. A. Koster en A. C. Schoone; A L. J. J. M, Esman en G J. Stee man; H. W Reuderink en J. Snoeks; J. Com plet en H. E. W. Wnnders; L H M Vissers en H. Belle; A. Meuleman en B. Kaap; P. A. Hoogendoorn en H C. de Vries; E Schulp- zand en T, Oosterhout; T. Renkema en A. Overdam; H. van Eerden en C. A. Ellermeijer J. H. Knevel en E H Herwig; W. Ebben- horst en E. Blok. 1 -r r—--1 Directeur van evacuatiebureau stond terecht Voor de rechtbank te Alkmaar stond terecht de 50-jarige J v. d. P.. voormali| directeur van het evacuatiebureau Noord- Holland. Hem was ton laste gelegd verduistering van f 50 000 uit de kas van het evacuatie bureau Bij het verhoor bleek echter, dat hij sedert 1941 tot het einde van den oor log kans had gezien aan verteringen een bedrag van f 325 000 op te maken! Alleen reeds bij een zaak in de Korte Leidsche- dwarsstraat te Amsterdam gaf hij in die periode f 42 000 uit Verdachte had deze verteringen kunnen dekken door-het aan nemen van steekpenningen van aannemer» die in het kustgebied werkzaam waren. Toen de oorlog voorbij was en hij de kas eens ging.opmaken had hij een tekort van 50 000 gld geconstateerd Hij heef' toen vergeefs getracht de weduwe van een ge vallen illegaal strijder over te halen een verklaring te teekenen dat haar man van hem een bedrag van 50 000 gld voor ille gaal werk had ontvangen Bij het onder zoek was gebleken dat verdachte inder daad wel eens bedragen uit de kas voor illegale doeleinden beschikbaar heeft ge steld Na de bevrijding heeft kapitein Van E.. in de illegaliteit bekend als oom Theo een kwitantie aan v d P afgegeven voor f 10 000. welk bedrag verdachte ten be hoeve van de illegaliteit had afgedragen. De officier van justitie, mr Meischke laakte het optreden van verdachte in een -cherp requisitoir en eischte een gevange nisstraf van een jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest Uitspraak 3 Sep tember „Weltevreden" op reis Dezer dagen maakte de Speeltuinver- eeniging „Weltevreden" haar iaarlijk- sche uitstapje, ditmaal naar Valkeveen. Begunstigd door het trouwe Weltevre den-zonnetje hebben de kinderen volop van de buitenlucht kunnen genieten in speeltuin, kanovijver en doolhof. De rijtoer van de uitspanning naar de tram, was een ware zegetocht, waarbij het gezang niet van de lucht was. De Ne- derlandsche Spoorwegen, en de Gooi- sche tram hadden voor aparte wagens gezorgd. In Amsterdam stond zelfs een speciale trein op de jeugdige feestgan gers te wachten. In Haarlem wachtte het muziekcorps van de coöperatie ..De Vooruitgang" dat den optocht naar het clubgebouw in de Cheribonstraat bracht. DRIE ZIEKENAUTO'S. MAAR GEEN GEWONDEN. Dezer dagen reed op den Heeren- weg te Heemstede een militaire vracht auto De bestuurder zag niet. dat laan wilde inrijden, waartoe de bestuurder tijdig een richtingaanwijzer had uitgesto ken. Er volgde een aanrijding waarbij beide auto's beschadigd werden. Het publiek had. overigens met goede bedoelingen, op eigen houtje opgebeld naar doktoren en ziekentransportdiensten. Het gevolg was, dat drie ziekenauto'6 en een nog grooter aantal doktoren ter plaatse verscheen, hetgeen natuurlijk overbodig was. Men wordt dan ook verzocht, in het vervolg het waarschuwen van doktoren en ziekenauto's aan de politie over te laten. „Johan van Oldenbarnevelt" morgen in Amsterdam Het m.s „Johan van Oldenbarnevelt", dat met bijna 2000 evacués aan boord naar Nederland onderweg is, komt hedenavond 7 uur in IJmuiden aan en blijft vannacht in het Noordzeekanaal liggen Met de debarkatie aan de Surinamekadc te Amster dam wordt Vrijdagochtend om 9 uur "een begin gemdakt Allicht! Laat daarom het goed tenminste in de wasch niet slijten; gebruik Sunlight Zeep. Daarin zit extra kwaliteit en extra schuimkracht, het vuil lost vanzelf op in het rijke sop. N.V. Wasscherij en Chemische Wasscherij PEEPER- KORN vraagt NETTE MEISJES v. alle afd., ook in opleiding, licht werk en een JONGEN, leeft, ongev. 18 jaar Zich aan te melden Bleekersvaartweg 39, Heemstede. Nieuwe Gracht 40, Haarlem EERSTE HAARLEMSCHE CHAUFFEURS- EN MOTORRIJSCHOOL vonstes Inschrijving dagelijks Aanvang der lessen 9 September Aangeb. ged. gem ETAGE bev.3 k. event, met kookgele genheid, aan dames. liefst R.-K. Nieuwe Gracht 40. TE I1UUK AANGEBODEN in Haarlem-Z.: gestoft en ged. gem. étage (2 gr.. 2 kl. kam.) m. gebr. v. badk. en w. maal tijd. Br. no. 5461 bur. v. d. bl. Annex PsychologWbii en Florastraat 13 (hij Flora pa H.B.S.-, Gymnasium, en M.U.L.O.-opleiding Avondschool voor volwassenen. Dagschool voor hen, die moeilijkheden hebben bij het studeren. Inschrijving leerlingen dagelijks 1.303 uur en 6.307 uur behalve 's Zaterdags en nfi telefonische afspraak. Dames-Kapsalons JOOP VAN DER LAAN Specialiste in Haarverven en Ollepermnnent wave. 1 Fransche kleurspoelingen in alle nuances. Eerste klas preparaten voor alle haarsoorten. Moderne coiffures naar eigen ontwe KENAUPARK 25 - TEI/KFOON 14081

Haarlem's Dagblad | 1946 | | pagina 3