VACANTIE Tips en Tops Haarlemmers in Derby De Haarlcmsche zwemsters en zijn weer in Derby aan de start versche nen en ook dezen keer boekten zij veel succes. In alle nummers wonnen zij weer. Nadat de Engelschcn den eersten cricket wedstrijd gewonnen hadden met 7 wickets op de tweede innings (Haarlem 58 en 98 Derby 98 en 61 runs voor 3' wickets), volg. <Ie een tweede strijd, welke in een draw eindigde. Derby scoorde 180 runs en bij den stand 130 runs voor 6 wickets voor de Haarlemmers, was de tijd verstreken. De Haarlemschc sportmenschen hebben in Derby tot heden grootsche dagen be leefd. Na de voorspoedige reis, waarbij van zeeziekte geen sprake was, hebben de gastheeren en vrouwen van Derby hun uiterste best gedaan om het den Haarlem mers zoo aangenaam mogelijk te maken. Heeds bij de aankomst waren talloozen aanwezig om onze stadgenooten een enthousiaste ontvangst te bereiden. Velen -begroetten reeds als oude bekenden en nieuwe relaties werden aangeknoopt. Bur gemeester Johnson heette het gezelschap welkom. Wethouder Geluk gaf uiting aan de dankbare gevoelens van de Nederlan ders tegenover het Engelsche volk, voor hetgeen gepresteerd werd tijdens den oor log. Schitterende tochten zijn reeds door de omstreken van Derby gemaakt. Ookr is een bezoek gebracht aan de Rolls Roycefabrie- ken. Derby heeft een cricketveld, zooals Nederland niet kent. Gelegen in een dal met een fraai uitzicht op de prachtige heuvels met hun vriendelijke dorpen er tegenaan, was het een genot om den dag door te brengen. Het veld was in prima conditie, de grasmat was werkelijk een biljartlaken gelijk en de meeste Haarlem mers. die nog nooit op een Engelsch veld gespeeld hadden, waren blijkbaar eenigs- zins geïmponeerd. De zwemmers, die hun Engelsche vrien den ontmoetten in hot zwembad Lido te Matlock waren over alle linies de baas. De gastheeren en vrouwen konden slechts éénmaal een tweede plaats bezetten. Veel spanning was er niet; ook de waterpolo-' wedstrijd was een gemakkelijke 71 over winning voor het Haarlemsche zevental. De voetballers ondervonden evenmin veel tegenstand van het amateur-elftal van Derby Op het kleine veld boden de gastheeren in de 'eerste helft nog eenigen tegenstand, zoodat de ruststand slechts 20 was. Na de hervatting echter werd het een spel van kat en muis en de En- gelschen kwamen er in het geheel niet meer aan te pas. De Haarlemmers combi neerden heel goed; de score werd regel matig opgevoerd. De eindstand werd een 110 overwinning voor het Haarlemsche elftal. Biesbrouck en Hansen namen ieder ,4 doelpunten voor hun rekening. Smit twee en Groeneveld één. Alle deelnemers aan den tocht zijn op getogen over de vriendelijkheid en voor komendheid van alle Engelschen hier Derby, niet alleen dat de gastheeren en vrouwen hun uiterste best doen. doch de geheele bevolking is bereid te helpen. De eerste dagen van deze tournee zijn bijzon der geslaagd en voor onze stadgenooten gaat de tijd voel en veel te snel. De overal aanwezige ijverige secretaris, mr. Hill, heeft voor een programma gezorgd, dat klinkt als een k'ok De jfriiitrlfatrilnitfê Er wordt gehamsterd! Het is eigenaardig gesteld met de fruit- distributie. In den regel worden alleen artikelen in de distributie betrokken als zij schaarsch zijn. Maar dit is nu niet het geval, de fruitwinkels liggen vol. Van officieele zijde is verklaard, dat het stre ven voorzit, de prijzen te verlagen Voorloopig is het rantsoen op 1 KG per hoofd gesteld. Morgen gaat de distributie in. Heden was er nog overal volop fruit te koop, niettegenstaande er veel gekocht werd. Winkeliers maakten reclame met bewaarbare soorten appels en peren, om de menschen uit te noodigen zich van een reserve te voorzien Met fruit is dit na tuurlijk 6lechts betrekkelijk. Intusschen zijn de prijzen den laatstc-n tijd al 6terk gedaald. Op de Botermarkt werden heden mooie handperen verkocht- 3 pond voor 1 gulden. Het zonderlinge geval deed zich voor, dat zelfs op Zondag straatventers langs de huizen aanbelden om fruit aan te bieden Blijkbaar hadden zij een grooten voorraad waarvan zij nog afwilden voor den dag der distributie. Er is in deze dagen veel fruit verkocht, zoodat met be langstelling wordt uitgezien hoe het met de voorraden gaat als de disrtributie in werking is. Wèl de beste maar juist daarom /oo moeilijk te krijgen Houdt Uw leverancier in cere als hij nu en dan een pakje Duryea voor U heeft. Nok plaatsen beschikbaar -t (Ik. Arnhem en omjr. 36p. p. 5 «Ir. Arnhem cn oiiik. 46..Kt p. p. 8 «Ie. Valkenburg; 08.50 p. p. eiding. CEBUTO RE1SBUREAUX Het Diaconessenhuis Zr Voorhoeve, besturend Zuster van het Diaconessenhuis Haarlem, zal 5 Sep tember haar functie neerleggen. Voor de vele oud-patién-ten en belangstellenden, die afscheid van haar zuilen willen nemen, bestaat hiertoe gelegenheid op Donderdag 5 September van 35 uur aan het Diaco nessenhuis Ladderwagen voor de brandweer In aansluiting met het bericht over het aan schaffen van een vol automatischen ladder wagen met een tnaxlmum-stijghoogte van 24 meter ten behoeve van de brandweer, ver nemen wij, dat het voorstel tot aankoop in de Maandag a.s. te houden vergadering van den noodraad aan de orde zal komen. De wagen is tevens geschikt voor hel lichten van las ten tot 31L- ton. De prijs bedraagt f 42.970. Daar de brandweer slechts over één ladder wagen met handbediening beschikt, die bo vendien In zoodanlgen staat verkeert, dat een algeheele revisie dringend noodig is, welke revisie echter achterwege moet blij ven. daar er geen reserve-wagen aanwezig Is, wordt de aanschaffing dringend gewenscht Gesloopte huizen worden herbouwd en W. stellen den noodraad voor een crediet van f 34.300 te hunner beschik king te stellen voor het herbouwen van de in den winter 1944-'45 uitgesloopte ge meente-woningen aan de Sperwerstraat en Nachtegaalstraat, benevens een be drag van f 24 000 voor he4 herbouwen van uitgesloopte woningen aan de Thorbecke- straat, Luzaestraat, Wiehersstraai en aan de Stormstraat. Voor het herbouwen van de door het bombardement op 16 April 1943 vernielde woningen aan de Bc-ije Wolfstraat van de woningstichting „Het Oosten-' is een bedrag van f 56.300 noodig. B. en W. stel len den noodraad voor een voorschot voor dit doel te verleenen Een oudheidkundige vereeniging te Heemstede? In verband met de bijzondere medewer. king, welke ondervonden wordt voor de voorbereiding der historische tentoonstel ling te Heemstede en verdere plannen in verband met de aanstaande herdenking van het feit, dat het op 7 Septem ber 600 jaar geleden zal zijn, dat aan den Heer van Heemstede de hoogerc jurisdictie werd toegekend en Heemstede dus werd bevorderd tot een hooge heer lijkheid, wordt bij verschillende voorberei ders tot uitvoering der plannen ernstig overwogen, om in Heemstede een vereeni ging te stichten in den geest der vereeni ging „Haerlem". Getracht zal worden een commissie van voorbereiding te 1L |L« Een vlag voor stoottroepen in Indië Zaterdagmiddag is in Haarlem een bijeenkomst gehouden van familieleden der naar Nederlandsch Indië vertrokken militairen van het regiment stoottroe pen. Deze bijeenkomst stond onder lei ding van mevrouw Van Eeghen van Panhuys, echtgenoote van een der com pagniescommandanten, die het. doel van dezen middag uiteenzette en mededeel de, dat zii in staat was gesteld aan de militairen van de le compagnie in In dië een Nederlamdsche vlag toe te zen den. waarop het embleem van het. regi ment is aangebracht. De heer G. L. Tichelman sprak over zijn ervaringen in de tropen, waarbij hij in het bijzon der de vele goede eigenschappen der in- heemschen behandelde. Zijn causerie werd met lichtbeelden geïllustreerd. Athletiekkampioenschappen van Noordholland Zaterdag en Zondag zouden op de sin- telbaan van D.E.M. te Beverwijk de kam pioenschappen van Noordholland verwerkt worden. Hadden deze wedstrijden Zater dag een vlot verloop, Zondag kon door den overvloedigen regenval slechts een zeer klein gedeelte van het programma afgewerkt worden. De ,,Haarlem"-athleet Van Gogh won Zaterdag op overtuigende wijze de 1500 M. voor zijn vroegeren club genoot De Roode in 4 min. 9.4 sec., een tijd, die voor die zware baan uitstekend is te noemen. De 100 M. Junioren was voor Molenaar (Zaanland), die 11.9 sec. noteer de, echter op den voet gevolgd door E. Scholten van ..Haarlem" in 12 sec. Zijn naamgenoot G, Scholten bezette op fraaie wijze de derde plaats op het nummer 300 M. Junioren in 40.3 sec. De 200 M. werd onbedreigd gewonnen door Nusse (A.A.C in 23.1 sec. Schreuder (Haarlem) werd vier de. terwijl de coming man van Haarlem op de 100 M. Wullems eenigszins teleur stelde door de zesde plaats te bezetten Een zeer emotioneel verloop had de 4 X 400 M. estafette. Nadat D.E.M. tot de laat ste 400 M. met Tuimen voorsprong de lei ding had gehad, slaagde de Haarlemmer Dekker er iij zijn ploeg 100 M vóór de eindstreep aan den kop te brengen, doch hij zag zich op zijn beurt vlak voor de streep gepasseerd door den A.A.C.looper De Kroon. Tijd Haarlem 3 min, 39.2 sec. Zondag viel slecht6 op een enkel num mer de beslissing. Dit was de 4/ X 100 M Junioren. Zonder eenigen strijd werden de ,,Haarlem"-jongens hier kampioen in 51.2 sec. Het verdere programma zal vermoedelijk op 8 September afgewerkt worden uoetew la-si f 0ok al Neem da* ponder opeT^e, Dit uerdnj/t transpxrat*e likdoorns» 45 ct. .Het Eeuwige Monster' Een nieuw sink van Jan i Da ii Zondag 1 September zal in het Gem. Con certgebouw te Haarlem door het Amster- damsch Tooneel, directeur Kees van Dam. de première worden gegeven van een nieuw stuk van den Haarlemschcn auteur Jan van Dam. schrijver van het historische tooneelstuk ..Achter Wallen en Poorten", hetwelk ter ge legenheid van Haarlem's 700-jarig bestaan, werd opgevoerd in den Stadsschouwburg. Ir. het nieuwe stuk. een mysterieuze geschie denis in drie bedrijven, treden op de dames: Diny van Dijk. Rita Veth, Julie Meyer, Wil Zuidema, Truus Louman, Christine Auwen de heeern: Pierre Myin, Julius Brongers. Gerard Muller, John de Freese, John Philip Kelly. Nieuwe decors zijn vervaardigd op de ateliers van W. Beyne A Zoon cn geschilderd door Jan Peels. Kapwerk van D H. Michels. De regie is in handen van Pierre Myin. DE DISTRIBUTIE Haarlem. Uitreiking bonkaarten Schil t.m. Spro. Zandvoort. Idem L t.m. N. Neemt verkeersregels in acht De politie deelt ons mede, dat zij krach tiger zal gaan optreden tegen die deel nemers aan het wegverkeer, die zich niet aan de verkeersvoorschriften houden. Nu het vroeger donker begint te worden, zal streng worden gelet op de voorgeschre ven verlichting, niet alleen aan de voor zijde van de voertuigen, doch ook op de achterlichten. Voorts wordt te veel nage laten het geven van een teeken voor rich- tingverandering of stoppen, welke teekens tijdig behooren te worden gegeven. Te veel geluidssignalen geven is hinderlijk en ver warrend, doch indien dit noodzakelijk is, mag men het niet nalaten, ook de fietsers niet. Aan het woeste rijden door sommige autobestuurders zal de politie een eind maken. Hierbij zal ook aan de militaire auto's aandacht worden geschonken. Men dient te begrijpen, dat men door het opvolgen van de verkeersregels de veiligheid van zichzelf en van anderen op straat bevordert. Willen de voetgangers hieraan ook eens denken? BURGERLIJKE STAND HAARLEM 24 Augustus 1946 BEVALLEN: 21 Aug. A M. Nellsvan Lierop. z 22 Aug.. H I. Tol—van Toor, z.; J C. Barnaart—Fameling, d.; 23 Aug., H. M. Stoute—Souverein, d.; G. M. R. Wesseling— Heijmans. d.; A. M. Meijer—Ligthart, z.; J. Stam—Klingers. z.; F. Jansen—de Jager, z.; C. A. Bakker—Buitenhuis, d.; Th. van Hooff —Persoon, z.; C. Belterman—Wajer, z.; H. H. Swart—de Vries, d.; 24 Aug., A. E. Schaaf— Kooij, z.; A. de Haan—Gesin-k, d.; M. H. DijJc- hoff—Reiber, d M. M. Voulon—Stam, z A. E. Endema-van Santvliet, z.; G. J. van Es— Wagenaar. d.; J. A. de Vries—Brander. M. E. BlesgraafBak, d. OVERLEDEN: 21 Aug.. H. Zwaneveldvan der Zwan. 49 j.: 22 Aug., F. J. Gerritsen, 66 j.; 23 Aug.. M. C Berdenis van Berlekom. "7 jaar. GEHUWD: 24 Aug., J. P. Campfens en M. de Haan; M. Schakelaar en W. C. L. Son- ZANDVOORT Hotel De Schelp voor gerepatrieerden geoixml. Zaterdagmiddag werd onder grooie be langstelling te Zandvoort hotel De Schelp, de vroegere vacantie-kolonie van de i-oiricis Buiten te Amsterdam, door den voorzitter van deze stichting, den heer v. d. Sluis, geopend. Deze deelde in zijn openingswoord mede. dat Prins Bernhard tot diens spijt verhinderd was, aangezien zijn tegenwoordigheid vereisebt was bij het in gebruik nemen van de Moerdijkbrug. De spreker gaf zijn gehoor vervolgens een beeld van de moeilijkhe den bij den herbouw van dit groote hotel met zijn 220 kamers voor 350 gasten, na den chaotischen toestand, die door de Duitschers geschapen was. In het ge bouw zijn thans 200 gerepatrieerden on dergebracht, maar indien het noodig mocht blijken, zal ook het andere, even eens door de Duitschers beschadigde ge bouw van de stichting, dat te Soestduinen, ter beschikking van Nederland helpt Indië gesteld worden. Het applaus bleef bij deze mededeeling niet achterwege. Ten slotte sprak de heer v. d. Sluis de hoop uit. dat de gerepatrieerden spoedig zouden slagen in het vinden van een eigen huis en haard, waarna het hotel zal kunnen be antwoorden aan zijn eigenlijke bestem ming een goed, doch niet overdadig weelderig hotel voor degenen die niet over een gespekte beurs beschikken. De heer Terpstra vertolkte den dank van het Amsterdamsche gemeentebestuur aan den exploitant, den heer v. d Wolk, directeur van Rutten's Bierbrouwerijen cn Cafetaria's en Heck's Lunchrooms. Ten slotte sprak Zandvoort's burgemeester, de heer H. van Alphen, zijn blijdschap er over uit. dal Zandvoort in de gelegenheid is, daadwerkelijk te kunnen medehelpen aan het verzachten van het leed van de gerepatrieerden. DE NIEUWE WETHOUDERS. Morgenavond houdt, zooals wij aan gekondigd hebben, de Zandvoortsche raad zijn eerste vergadering. Zandvoort had. geen noodraad. De burgemeester, de heer H. van Alphen, zal daarbij een rede hou den. Er zullen twee wethouders gekozen worden. Als candidaten zijn door de'frac ties aangewezen de heeren A. J v. d. Moolen (Partij van den Arbeid) en C. A. Groos („Zandvoorts Belang"). s- in De bril van Sultan Sar 37. Dc voorspelling van Hassan, dat het dc vrienden wel zou gaan, kwam op merkwaardige wijze uit. De spits van dc minaret brak door den val van het stecnen onderstel en bleef rusten op het half gekraakte vaartuigje. Het touw, waarmede dit platte schuitje lag vast- gemeerd, knapte en langzaam en statig dreef de minaret weg over het meer. De vrienden, die de schrik van den val spoedig te boven waren, keken ver baasd uit het venster. „Ik houd van spelevaren op een Perzisch meer", zei Tops. „Als kind wenschte ik al in de spits van een minaret te varen", zei Hassan, terwijl hij een paar danspassen maakte. De Sirdar zei niets. In plaats daarvan haalde hij een kleine ivoren fluit voor den dag. Hij poetste hem zorg vuldig op aan zijn burnoes. HEEMSTEDE De wethoudersverkiezing te Heemstede In het tegenwoordige college van B. en W. van Heemstede hebben 3>wethouders zitting: jhr. A. v. d. Poll (Christ. Hist.), H. M. van Unen (Partij van de Vrijheid) en E. J. van Lent (Kath. Volkspartij). De uitslag der raadsverkiezingen was: Kath. Volkspartij 7, Partij van den Arbeid 4, Partij van de Vrijheid 4, Anti-Rev. 2, Christ.-Hist. Unie 1 en Communisten 1. Hoewel er nog geen officieele bespre kingen tusschen de raadsfracties gehouden zijn, komen er reeds geruchten over de wijze waarop getracht zal worden over eenstemming te bereiken tusschen de groe pen, om een meerderheid te verkrijgen. Thans zit de heer Van de Poll in het col lege als vertegenwoordiger der Protestant- sche groepen (C.H. en A.-R.). Die groep heeft evenwel slechts 3 stemmen, terwijl de Partij van den Arbeid en de Partij van de Vrijheid er elk 4 hebben. Een onzer zegslieden verzekerde ons, dat de voelhoorns al uitgestoken zijn en dat het waarschijnlijk moet worden ge acht, dat het nieuwe college zal bestaan uit 1 Kath. Volkspartij, 1 Partij van den Arbeid en 1 Partij van de Vrijheid. Als namen noemde hij de heeren E. J. van Lent, H. J. W. B. Disselkoen en mr. R C. Bakhuizen van den Brink. (De heer Van Unen maakt geen deel uit van den nieuwen raad.) BLOEMENDAAL KONINGINNEDAG. De Muziekvereeniging „Sursum" zal <xp Koninginnedag een muzikale wandeling houden door het dorp Bloetmendaal. De opstelling zal plaats vinden voor het ge bouw Maranatha aan de Donkerelaan, des middags 4 uur. De route die gevolgd wordt is: Kerkplein, Bloemendaalscheweg, Korte Kleverlaan, Verbindingsweg, Ign. Bispinck laan, Dr. D. Bakkerlaan, Bloemendaalsche weg. Hartenlustlaan, Z. Stationsweg, N. Stationsweg, Rustenburgerweg, Sterren- boschlaan, Dc Genestetweg, Bloemendaal scheweg, Kerkplein. Des avonds 7 uur zal door „Sursum" een concert gegeven worden in de muziektent in het BloemendaaLsche Bosch. DE H. O. V. IN BLOEMENDAAL. Het uitgestelde concert van de H O V. In het Bloeroendaalsche Bosch zal nu Dinsdag avond 27 Augustus te 8 uur plaats hebben.

Haarlem's Dagblad | 1946 | | pagina 2