DEK0RVER rookworst van Eeltjes gehaald! 2 Bekwame Persers Kolen van Honing KWALITEITS KOFFIE Het college van B. en W. van Heemstede De taakvcrdcclfng. Het nieuwe college van B en W van Heemstede heeft het werk als volgt ver deeld: E. J. van Lent: Openbare Werken, Plant soenen en Sociale Zaken. Mr R. C. Bakhuizen van den Brink: Fi nanciën, Grondbedrijf. Sportparken er Personeelszaken. H. J. W B. Disselkoen: Gas, Water er Electriciteit. Volkshuisvesting en Onder wijs Oud-Heemstede in beeld ZIJ. die belangstellen in de geschiedenis van Heemstede, hebben een goede gele genheid, hun kennis te vermeerderen, als zij dezer dagen een bezoek brengen aan de tentoonstelling in het R.K. Verenigings gebouw aan den Heerenweg. welke Ingericht is ter gelegenheid van het feit, dat het op 7 September 600 Jaar geleden is, dat Mar- griete, gravin van Holland aan Gerrit var Heemstede hooge rechten verleende. D( akte hiervan is op de expositie te zien. evenals andere oude archiefstukken, welke betrekking hebben op de historie van Heemstede. Een belangrijk deel is natuurlijk gewijd aan het Slot en dat is te danken aan eenlge ingezetenen, die schilderijen, etsen e.d. beschikbaar hebben gesteld. Van de heerlijkheid Berkerode worden vele herin neringen tentoongesteld, o.a schilderijen en wapens. Interessant zijn een dolk. zwaard en een slingerkogel, welke opgegraven zijn. Van eenlge buitenplaatsen, zooals Huls Te Manpad De Hartekamp en Bosch en Hoven zijn kaarten, gravures e. d. bijeengebracht: ook over de bewoners en bezoekers (o.a. Linnaeus) van deze buitens worden gege vens vermeld. De tentoonstelling vraagt verder aandacht van de Ned. Herv. Kerk en van de R.-K. pa rochie, welke een rol in de geschiedenis hebben vervuld. Schilderijen van de pas toors zijn te zien. vier zilveren kandelaren, welke de familie Van Bourgonje in 1780 geschonken heeft en verder het avondmaal- zilver met het wapen van de familie Pauw. dat de Ned. Herv. Gemeente van Heem stede in bruikleen heeft afgestaan. Voorts vermelden we de afdeelingen bleekerijen en oude kaarten en eenlge hoek jes. waar oude foto's en schilderijen zijn opgehagen. o.a. van den schilder Vester, die in de vorige eeuw veel in Heemstede werkte. Vrijdagochtend wordt de tentoonstelling officieel geopend: zij is tot en met 12 Sep tember te bezichtigen. De scholieren worden des morgens verwacht en belangstellenden tussohen 2 en 6 uur of 8 en 10 uur. Woningbouw te Heemstede In 19461947 72 nieuwe huizen. De gemeente Heemstede mag van den Wederopbouw in 1946 9 nieuwe woningen bouwen. Voor 1947 zijn er 63 toegezegd. Er zal nu door de raadscommissie ad hoe een onderzoek worden ingesteld welk type woningen voor Heemstede het meest noodzakelijk geacht moet worden. P.T.T. legt nieuwe telefoonkabels In Haarlem is een leger van „mensche- lijke mollen"' aan het werk. dat verschei dene straten heeft opgebroken De techni sche leiding van den Telefoondienst heeft ons verteld, dat men bezig is met den aanleg van een nieuwen intercommunalen kabel een zoogenaamden hoogfrequen- tenkabel die het in de naaste toe komst mogelijk zal maken, over een en denzelfden kabel tien gesprekken met Rotterdam te voeren. Dat hierbij een inge wikkelde installatie onontbeerlijk is, hoeft geen betoog, maar in de eerste plaats is deze er nog niet en voorts moet hiervoor een plaatsje gezocht worden in het Postkantoor, dat dus verbouwd zal moeten worden De ..kabelpositie" van ons land is op het oogenblik niet slecht, zooals een der groot, ste leveranciers van dit product ons mede deelde. Daar de grondstoffen voor het grootste deel moeten worden ingevoerd, hangt het echter van de voor koper en lood beschikbare deviezen af, in hoeverre aan de overstelpende vraag voldaan kan worden. Het stadstelefoonnet behoeft in Haarlem eveneens dringend verbetering. Ook hier gaat het in de goede richting, al beperkt de P.T.T. zich voorloopig tot het verwijde ren van de noodverbindingen en het aan leggen van permanente leidingen. Het Prijzenbureau te Haarlem Vaststelling van liuren en waarde van huizen. Het Prijzenbureau te Haarlem is onderge bracht bij Bouw- en Woningtoezicht. Het is een belangrijk onderdeel geworden van het werk waaraan in het bijzonder de directeur zijn aandacht moet wijden. Op dit bureau worden de huren en de ver- koopswaarde van huizen en andere gebouwen vastgesteld. Niet alleen voor Haarlem, maar ook voor 10 omliggende gemeenten. Kr is wel een bepaling dat in het algemeen de huren niet verhoogd mogen worden, maar toch worden er elke maand nog wel een 200 huren vastgesteld of herzien. Voor nieuwe huizen (dat zijn er helaas nog niet veel!) moeten huren bepaald worden. Bij dubbel- bewoning kan toestemming gegeven worden de bestaande huur te verhoogen. Dit komt vaker voor! Ook mag de huur verhoogd wor den als er vernieuwingen aan een huls zijn uitgevoerd waardoor de gebruikswaarde ver hoogd wordt. Tenslotte wordt ook nog ver hooging toegestaan als blijkt, dat de huur, ln 1940 betaald, door bijzondere omstandigheden te laag was. Voor alle perceelen die onderhands of ln het openbaar verkocht worden moet de maxi mum verkoopsprijs worden vastgesteld. Dit zijn ook wel een 150 gevallen in de maand. Vooral als er een veiling is beteekent dit voor het Prijzenbureau veel werk. Opera Concert Voor de radioluisteraars, die Woensdag- ond in dc Concertzaal waren zullen de der vocalisten zeker goede bekenden zijn geweest. De indrukken van den zang zullen veelal anders geweest zijn dan die zi; gewend waren te hooren. Microfoons, regel- bord en luidspreker brengen transformaties ten goede of ten kwade te weeg, die bij de di recte auditie ontbreken. Goed bleken de stem men alle te zijn; niet alle echter konden over het ontbreken van de handeling en geheele milieu der opera heen helpen nieei dan puur vocaal interesseeren. Het beste slaagde daarin de hier reeds bekende sopraan Mansa Mari met een aria uit Char- pentier's Louise": daar vormden dramati sche kracht, innigheid en toonschoonheid een mooi geheel. In een aria uit „Samson et Dalila" van St. Saéns gaf de prachtige alt stem van Hermine Preyer veel te genieten; deze muziek doet het trouwens in de con certzaal heel goed. Van den bas Joop Ruive- kamp bewonderden we het geweldige stem geluid: zijn gemis aan expressie deed zich vooral !n de aria ..In diesen heiligen Hallen" uit Mozart s ..Die Zauberflöte" gevoelen. De bariton George Spijkstra zou met een zóó kiachteloos van muziek gezongen lied van Escnmlllo geen Carmen in vervoering kunnen brengen maakte echter in zijn duetten veel goed, al is de tertsen- en sextengelei van Do nizetti nauwlijks meer te waardeeren. De zang van den tenor Henk Koenen deed ln menig opzicht aan dien der Italianen denken; het duet uit .Alda" was echter zeer lang dradig. Het orkest der H. O. V. begeleidde, maar speelde ook alleen, alles onder leiding van Leo Pappenheim. Dat die leiding deugdelijk was bleek uit de juistheid van het orkestspe! De ouverture ,,La Forza del Destino", een mengsel van hevige dramatiek en ouderwet- sche poespas, heeft weinig bekoorlijks: maar de Suite uit .Der Rosenkavalier" werkte als een verfrissching: een schuimende beker, een hoorn des overvloeds van klank en me lodie. K. DE JONG L^MI'LKAPPEN IN EIGEN BEHEER. Een Haarlemmer, T. J. H. en de IJmui- denaar A. H. K, beiden werkzaam bij een lampekappenfabrikant te Haarlem, wisten zich meester 'te maken van mate- •ialon, noodig voor de fabricage van deze meubelstukken. Zij begonnen hiermee een dochterfabriekje, dat echter bij hun ar- estatie geen kappen meer zal kunnen afleveren. ITS PRAK EN VAN DE HAARLEMSCHE RECHTBANK. Donderdagochtend deed de Haarlemsehe rechtbank uitspraak. De volgende straffen werden opgelegd: S. B. M. te Beverwijk 1 jaar: J. L. te Zaandam 8 maanden; J. H. te Wormerveer 8 maanden, waarvan 4 •oorwaardelijk; A. de L. te Wormerveer; idem, K. A. T. te Krommenie idem; C. de G. te Zwolle 1 jaar; J. T G te Bever wijk wegens oplichting, 2 jaar- M. H. te Haarlem 1 jaar; W H. v. d. H., voor dief stal en inbraak. 2 jaar: J. L. te Haarlem wegens inbraak. 2 jaar: J. W te Haarlem. 6 maanden, waarvan de „helft voorwaar delijk. Alle vonnissen mei aftrek van den iijd. in preventieve hechtenis doorge bracht. TRAM TEGEN MILITAIRE AUTO. sn militaire colonne wilde gisteren, hoogte van de suikerfabriek ..Holland' ambaan oversteken. Gelijktijdig naderde It de richting Haarlem een tram van de N Z. H. T. M. Eén van de auto's geraakte op de trambaan defect en de wagenbestuurdei kon niet meer verhinderen dat de tram tegen den militairen wagen aanbotste. Tram auto kregen ernstige materieele schade; per soonlijke ongelukken deden zich gelukki BURGERLIJKE STAND BEVALLEN1 Sept.. W. J Posthumus— Ketel. 2 Sept A. Pieters—Tigchelaar. M. S. KranwinkelGroenewoud. z H. Nljenhuls—Loogman, d.; 3 Sept.. T. Hiemstra Meulenberg. d J. J. R. van der Weerd— Haverkamp, cl G. van der Goes—Zijlstra. d II. A. Jonk—van Zeijl, z.; H. R. Blokland- Spanjaard. tl.; H. D. VergersPoot, d.; F Emmer—Franke, z.; J. van Beaumont—Sie- val, z.; 4 Sept., J. L. H. van den Berg—Lies hout, d.; I. A. A. SerbroekLandman, z.; W. IJskeFikkert, z.: W. A. M. Schöller Strang, d.: A. T. A. FennisHentenaar. z. OVERLEDEN: 2 Sept.. H. W. C. van der Burg—Fijnvandraat. 88 j.. Orionweg; 3 Sept., M. C. A Götz—Zuijderhoudt, 60 j.. Cornells Speelmanlaan. ONDERTROUWD: 4 Sept., J. L. Suijk F. Wagemaker; W. Scholten en M. T. Hein tjes; J. A. Mul en A ,C. Trom; H L. Brou wer en C. A. Nieuwenhuis; F. W. Visser en E. Hartendorp; H. Beens en C. P. Mienis: G. H. Meekel en W A. v. d. Meer; H. J. var Limbeck en M. T Kruijsse; S. J, Meijerink en N. C. Reidmg; H, Dernison en 1 Rooljers; F. J. Bak en T. D Smeding; Luitjes en J. J. H. Zoetemeijer; F. Di en N. Burghout; G. Stork en A, van den Berg; C. M, Olie en A. C. v. Dusseldorp Relleke en C. Knook; F. Goldstein en Callo; J. L. Jvangean en M, Wielart; J. Ramp en E. B. van Uden; .1. de Vries en G. Schol ten: H. J. C. Mock en H. Brinkman; H. Hie- mensz en A. Meerts: W. Duin en L. Gra- phorn: K. Greeuw en H. M. Weetzel; G. var Looij en D. Bogaert; F. A. v. d. Winden er J. Pelser; C. J v. d. Boom en M. J. E. Tijd- gaat; F P. van Rumpt en J. M. van Halst; C. Dleleinan en A. Lijnzaad; G. Bogaard M. Halderman GEHUWD: 4 Sept.. G. Colijn en M. W. Ot ter; II. Hulsman en A. M. Veraart; N. H. C. van Loenen en J. M. Klijn; H. J. van Bijnen en M. Leentvaar; J, C. Schell en W. van Eek; B. van der Zalm en M. Venema: L. A. Kos ter en A. C. Schoonc; W. P. H. de Veer en G C. W. Bcenen; A. Rosenhart en F. van Del den; J Complet en H. E. W. Wanders; D. J. van Harten en B, G. Berendsen; A. Koele- nieijer en E. G. Rijbroek; F. A. van der Valk en G. M. Verboom: H. van Eerden en C. A. Ellermeijer; A. Zomer en N. Venema: H. F. Ostcrmeijer en S. E. Ringers: T. Renkema en Overdam; E. C. H. Harmelink en D. C. Memel; E. Schulpzand en T. Oosterhout; P. Wies en A. C. Brinkman. AGENDA Zuiderkapel: Ds. I. Vasseur, 20 uur. Stads" schouwburg: Comedia, Rosnersholm, 20 u. Rembrandt: Mijn hart klopt voor Belitn. Palarc: Hide 'em Cowboy. Luxor: Het boek tier wlndemis. Alle drie 14 00. 16.15, 19.00 en 21.15 uur. Frans Hals: De kans van haar le ven 14.00, 16.30, 19.00 en 21.15 uur. City: The Lambeth Walk 14.15, 16.30, 19.00 en 21.15 uur. VRIJDAG 6 SEPTEMBER Concertzaal: HOV Zomerconcert, 20 uur. Bioscopen: nieuw programma. Felle brand te Nieuw-Vennip Een graandrogerij vernield In den afgeloopen nacht is. vermoedelijk door kortsluiting brand ontstaan in een graandrogerij aan den Hillegommerdijk te Nieuw Vennep. De gezamenlijke brand weren uit de omgeving slaagden er in het vuur meester te worden. Het kantoor en de drogerij, waarin machinerieën staan, werden een prooi der vlammen. Veel pak- materiaal is daarbij verloren gegaan. De graandrogerij was eigendom van den heer J. Engel. De moeder van de in 1934 geboren Dion- ne-vijfling in Ontario (Canda) heeft thans het leven geschonken aan haar veertiende kind. HILLECOM Het college van B. en W. De nieuwe gemeenteraad komt op Vrij dagmiddag 2.30 uur bijeen Door de fractie van de Kath. Volkspartij Is voor het wethouderschap candldaat ge steld de heer W P. v. Dam. die dus dan de plaats Inneemt van den heer B M Loerak ker Door de Party van den Arbeid zal ver moedelijk weer de heer P. Fijma candldaat worden gesteld, die reeds ln den noodraad als wethouder optrad. Voortaan kunt U weer Uw keus be palen uit drie voor treffelijke soorten Kahrel's Koffie! Drie geurige me langes van „den vakman". HALFWEG Gemeenteraad Dezer dagen heeft in het Raadhuis te Half weg de eerste zitting plaats gehad van den gemeenteraad van Haarlemmerltede en Spaarnwoude. Alle leden behalve de heer T. Henstra, die verhinderd was, legden den eed af. Burgemeester L. H Simons hield daarna een korte installatie-rede. De wethoudersverkiezing verliep rustig De heer N. J. Tabak (K.V.P) deelde mede, dat de Katholieke fractie, de A.R. en C.H.U ais twee partijen beschouwde, ondanks het feit dat deze partijen met de gemeenteraads verkiezingen met een gecombineerde lijst waren uitgekomen. Dit was alleen geschied, aldus de spr. om zetelverlies van de C H. U. te verhinderen. De heer Biesheuvel (A. R.) ageerde heftig, doch de Katholieke fractie bleef op haar standpunt. Tot wethouder werd gekozen de heer N. J. Tabak (K. V. P.) en herkozen de heer P. H. van Essen (Gemeentebelangen). Tenslotte werd de gemeente-rekening over 194-1, welke met een batig saldo van ruim f 65.000 sluit, aangeboden. ZANDVOORT Werkverdeeling B. en W. Het college van Burgemeester en Wet houders van Zandvoort besloot de vol gende werkverdeeling in acht te nemen: Burgemeester H. van Alphen: Alge- meene Zaken, Publieke Werken. Weder opbouw en strandexploitatie. Wethouder J v d. Moolen. Onderwijs, Financiën en Zuiderbad. Wethouder C. Groos Sociale Zaken en bedrijven. Ververij ..TIET OOSTEN" Hoog loon. Aanm. Da Costastraat 4 6 straat 4 zw. M.A«W in iedere woning DENKT OM UW BONNEN 62 en 63 Inlevering vóór i December a..s. bij G. Honing O Zn. NIEUWE GRACHT 36 - TELEFOON 1 TV IX WIJK LA A N 21 - TELEFOON LANDZICHTLAAN 33. HEEMSTEDE OUD VERTROUWD ADRES VAN 18/7 „Ziezo, ik heb weer een lekker stukje Daar zijn de kinderen zo dol op. En ik kreeg ruim een half pond op 2 bonnen! Omdat de slager jarig was, zei hij. Ik weet niet of het waar was, maar enfin ik ben maar weer goed af. Trouwens voor vlees i.s Eeltjes ook prima hoor. En lekkere sausijsjes maken ze daar! Gaat u morgen met me mee, juffrouw Jansen?" En zo maken Eeltjes' klanten elke week weer. nieuwe klanten. Maar u, die misschien wat minder met uw buren praat, ook u wordt prettig en goed bediend bij WA VLEESHOUWERU I De curator in liet faillissement van KLAAS TAAMS. fourage- handelaar te Oostzann deelt mede dat dc eerste, door den Heer Rechter-Commlssarls goedgekeurde uitdccllngslijst ter griffie van de Arr. Recht bank te Haarlem en Kanton gerecht te Zaandam is gedepo neerd en aldaar ter Inzage v belanghebbenden ligt, zulks gedurende 10 dagen. De curator: Mr. P. van der Goot. Haarlem, 3 Sept. 1946. THEE HANDEL KOFFIE 6 R ANDERIJ Uitsluitend in zakjes van 200 gr. met bovenstaanden opdruk. Uw waarborg, onze garantie BLAUWMERK GEELMERK GROENMERK 52 cL p. 200 or. 46 ct p. 200 gr. 38 ct. p. 200 gr.

Haarlem's Dagblad | 1946 | | pagina 3