Sport in het Kort De mijnwerkers moeten zwaarder gevoed worden, wil de kolenproductie stijgen Wereldnieuws Kort en Bondig r Tips en Tops Meer dan ooit is Nederland aangewezen op prodyctfen van eigen bodem; niet alleen om z^hzelf te voorzien, maar ook om zijn aandeel in het internatlönale ruilverkeer te kunnen vergrooten. Het belangrijkste product is steenkool. In de mijnstreek klopt het economische hart van Nederland, want zonder kolen kan het bedrijfsleven niet op gang komen. Zonder kolen zouden wij evenmin licht, gas en brandstof heb ben. Gelukkig is de kolenvoorziening nu geen ernstig probleem meer. De ontwikkeling sedert de bevrijding blijkt uit de Volgende cijfers: in Mei 1945 bedroeg de gemiddelde kolenproductie der Llmburgsche mijnen nauwelijks 13.700 ton per werkdag, In November 1945 6teeg dit cijfer tot bijna 24.500 ton, daalde geduren de den afgeloopen winter, maar bereikte over Mei 1946 een gemiddelde van 25.500 tor,. De stijging bleef voortduren en be reikte tijdens de maand September een cijfer van 30.000 ton per dag. Op 11 Sep tember werd zelfs een hoeveelheid van 32.600 ton gedolven, oftewel bijna 79 pCt. van het zeer hooge niveau van de vóór- oorlogsche dagproductie van 1935 tot 1938 met 43.750 ton. Op het oogenblik staat de gemiddelde Naar pas thans door Reuter wordt ge meld, is Vrijdag j.l de Russische ambassa deur in de Vereenigde Stalen, Nikolai No vikof, bij zijn aankomst op het vliegveld Laguar^la bij New York door douane-ambte haren gearresteerd, toen hij weigerde een douane-verklaring te onderteekenen. Een woordvoerder van het Amerikaansche mi nisterie van Bultenlandsche Zaken heeft be kend gemaakt dat de Sovjet-ambassade te Washington aan dit ministerie een protest- nota heeft laten toekomen, waarin behalve tegen de ar restatie wordt geprotesteerd tegen het feit dat Novikof na zijn arrestatie geen gelegenheid kreeg zleh in verbinding te stellen met het Russische consulaat-generaal en het Amerikaansche ministerie van Bulten landsche Zaken, Novikof werd een u«r lang vastgehouden. In Palestina nemen de terroristische aan slagen op Brrtsche militairen toe. Twee land mijnen ontploften In de buurt van Jeruzalem, toen legervoertuigen er over reden. Daarbij werden twee soldaten gedood en drie ge wond Op wegen bij Jaffa en Tel-Avlv wer den nog meer landmijnen tijdig ontdekt. Tussehen Haifa en Tel-Avlv hebben ongere gelde beuden een vruchtelooze poging gedaan blazen" ,re!" Engelsche soldaten op te Voor het eerst sinds lange Jaren zijn de BerlIJnsche Joden in de gelegenheid geweest een drenst in de synagoge bij te wonen. Vari de vijfug Beriijnsche synagogen zijn er nog vier over, de andere zijn stelselmatig ver woest. Van rodere voor den oorlog rn Berlijn levende 25 Jod,en is er thans nog een in leven. Griekenland heeft een verzoek gericht aan de Kngelschc regeering om meer wapens te krijgen. Dit verzoek Is door de Bntsche regeering in overweging genomen. In Grie kenland zijn den laalsten tijd vele reservis ten opgeroepen die dienst moeten doen bij «Ie bestrijding van de communistische benden in Macedonië en Thessalie. Men neemt aan dn£ de gevraagde wapenen noodrg zijn voor de uitrusting en oefening van deze reservis ten. De Brltsche generaal Dempsey is in Athene aangekomen, naar vermoed wordt voor de reorganisatie der Brltsche troepen in Griekenland. De Zweedsclie regeering heeft aan de Sovjet-Unie een credlet toegestaan van een milliard kronen over een periode van vijf jaren. Dit crediet werd verleend op grond van de handelsovereenkomst, die Maandag j.l. tussehen beide landen te Moskou werd onderteekend. Het credlet is bedoeld om steun te verleenen aan het opbouwwerk in Rusland en zal voornamelijk worden besteed aan den aankoop van Zweedsche machines Daartegenover zal Rusland aan Zweden grondstoffen leveren. De secretaris-generaal der UNO Trygve Lie, heeft telegrammen gezonden aan de legeeringen van zeven landen Groot-Brit- tannie, Amerika, Tsjecho-Slowakijc. Frank rijk, Griekenland, de Sovjet-Unie en Joego Slavic waarin gevraagd wordt, of zij be reid zijn, deel te nemen aan een ermferentie betreffende de scheepvaart op de Donau. Het voorstel voor een dergelijke conferentie was vervat in een Amerikaansche resolutie die de vorige week door den economischer! en socialen raad der UNO weid goedgekeurd na een langdurig debat, an afloop waarvan de Russische afgevaardigde verklaarde, dat de Sovjet-Unie de conferentie niet zou bijwonen Het KLM-vliegtuig .,Edam" is precies om 17.20. op 8 October, vijfenzeventig km. ten Zuiden van Pretoria (op het vliegveld Palmietfontein) geland. De reis was voor spoedig, alle passagiers met inbegrip van een baby van vier maanden, bevonden zich in «oedeA welstand. Nederland, beschikt over drie zeer belangrijke producten,die onder de oppervlakte van zijn gebied zijn te vinden: steenkool, olie en zout. Het Ministerie van Economische Zaken heeft vertegenwoordigers van de Ne derlandsche pers de gelegenheid ge geven zich op de hoogte te stellen van den toestand, waarin de winning dezer drie bodemproducten thans verkeert. In dit artikel wordt het mijnbedrijf besproken. productie per man en per dienst met on geveer 1600 kilo aanzienlijk boven het niveau der buitenlandsche mijnen. De kolensituatie in ons land is zelfs dusdanig verbeterd, dat niet alle hoeveelheden welke in Amerika werden besteld meer noodzakelijk zijn. De Amerikanen staan evenwel op het standpunt, dat al het be stelde moet worden afgenomen, hetgeen, gezien ons schaarsche dollarbezit, dat beter voor andere voorzieningen zou kun nen worden gebruikt, als een bezwaar wordt gevoeld, zooals een mijningenieur ons mededeelde. Wat het beteekent, kolen te delven, be seft men £>as. wanneer men enkele uren, gekleed in mijnwerkerscostuum als onder- grondsch mijnwerker heeft doorgebracht Het is zoo gewoon, de kolen boven gronds te aanschouwen en te gebruiken. Wie echter bukkend en kruipend, vallend en glijdend, soms gebruik makend van den kolentransportband in den nauwelijks 80 cM. hoogen pijler, gelegen op 530 M. onder den grond, is afgedaald, weet pas hoeveel moeite en gevaren aan het kolendelven zijn verbonden. Ondanks de goed function- neerende ventilatie gutst het zweet al spoedig uit de poriën van dengene die den pneumatischen boor ter hand neemt, om kolen los te maken. Het is dan ook geen wonder wanneer tal van mijnwerkers tij dens hun zes-urigen ondergrondschen dienst twee tot drie kg in gewicht af nemen. Hun voeding moet dan ook van dien aard zijn, dat zij steeds weer opnieuw hun krachten aanvullen. Een van de me^pt essentieele voor waarden, om tot een geleidelijke stijging van de kolenproductie te komen, ligt in het nadrukkelijke verlangen tot dus verre steeds zonder resultaat van den heer dr. ir Th. Groothoff, beheerder der steenkolenmijn, dat men den mijn weker spek en eieren ter beschikking stelt. Een mijnwerker heeft niets aan een boterham met jam, slechts met spek en eieren kan hij voldoende gevoed worden, om in staat te zijn het zware werk vol te houden Wil men in Nederland tot een verdere stijging van de kolenproductie komen, een vitaal en zeer dringend landsbelang, dan is daarvoor de verstrekking van spek en eieren een eerste vereischte, aldus deelde de heer Groothoff met nadruk mede. Wel is de waardeering in Nederland voor den mijnwerker gelukkig grooter dan voor heen. De mijnwerker wil gaarne nog har der werken. Met zijn gerechtvaardigde eischen en verlangens moet men echter rekening houden. De kolenproductie wordt gunstig be ïnvloed door de tewerkstelling van poli tieke delinquenten, welk aantal thans 2000 bedraagt. Men hoopt dit cijfer het volgende jaar tot 7000 op te kunnen voeren. Een stijging door grooter arbeidsproductivi teit zal echter noodzakelijk zijn, want wij hebben kolen noodig, wanneer wij uit Zwitserland en Zweden onmisbare pro ducten willen invoeren. Het spreekt vanzelf, dat de mijnen bij zondere aandacht aan de opleiding van mijnwerkers besteden. In de ondergrond- sche vakschool (O V. S.) worden tegen woordig 1000 jongens opgeleid. Behalve een algemeene ontwikkeling wordt hun ook een goede technische scholing gegeven. Speciaal wordt op de vorming van karak tereigenschappen gelet, want zonder ka meraadschap komt men er niet bij hot ondergrondsche mijnwerk. Groote aan dacht wordt verder aan de lichamelijke ontwikkeling der toekomstige mijnwerkers besteed. Lady Baden Powell vertrokken Gistermiddag is Lady Baden Powell per vliegtuig naar Londen vertrokken. Zij was zeer enthousiast over haar negen- daagsch bezoek aan ons land en had groote bewondering voor het tempo, voor mede onze wederopbouw ter hand is ge- narineftiannen Pakketten voor in Indië Kerst- en St. Nicolaaspakjes voor mili tairen der Koninklijke Marine kunnen tot en met 15 October worden aangeboden aan de postkarrtdren. Slechts pakketten welke tot en met dezen datum worden in geleverd zijn verzekerd van een tijdige overkomst. De adresseering moet luiden: naam en voornaam, rang en stamboek nummer per adres Marine-postkantoor Batavia. De frankeering voor pakketten naar Nederlandsch-Indië per zeepost be draagt tot en met 1 kg f 1.65, tot en met 3 kg f 2720 en tot en met 5 kg f 2.75. Inlichtingen gevraagd over Van der Waals Thans is het onderzoek in vollen gang naar de gedragingen van den verrader Van der Waals, die via de illegaliteit ach ter de geheimen van*dc code wist te ko men, waarmee de Engclschen met de on dergrondsche beweging irf^Nederland tijd en plaats van „hun „droppings" regelden. Verschillende geallieerde agenten, die bo ven Nederland werden neergelaten vie len door zijn verraad in Duitsche handen. Van der Waals is naar ons land ovtr- gebracht. Professor mr. J. E Jonkers te Leiden, die de leiding van het onderzoek heeft, wordt daarin bijgestaan door ir. A. P. van der Meer, opsporingsambtenaar bij de P R A. te Rotterdam. Aan allen, die op de hoogte zijn van de practijken van. Van der Waals, wordt dringend verzocht hun ervaringen of het geen zij op eenigerlei wijze hebben ver nomen, zoo uitvoerig mogelijk mede te dcelen aan ir. A. P. van der Meer, Prins Bernhardkade 9 te Iiillegersberg Uitdruk kelijk zij er op gewezen, dat Van der Waals herhaaldelijk onder schuilnamen optrad, zooals Van Baarle, Van den Berg, Casimir, Cort, Cranendonk, De Graaf, Holzer, Van Lynden, Van der Meer, Mos- sinkloff, Sweerts de Landas, Van Veen, Van der Velde, Versteeg, Verstraaten. De Wilde en .Van der Woude. Het Prins Bernhardfonds geconstitueerd In het gebouw van de Nederlandsche Handel Maatschappij te Amsterdam heeft gistermorgen Prins Bernhard het bestuur van het Prins Bernhardfonds geïnstal leerd met een rede, waarin hij er aan her innerde dat in 1940 het persorfeel van de olieraffinaderij op Curagao het initiatief nam tot de vorming van een fonds ter vergrooting van Nederlands aandeel in de geallieerde oorlogvoering. Het bracht ruim 21 millioen gulden bijeen, waarvoor veel oorlogsmateriaal kon worden aangeschaft buiten datgene, wat de begrooting toeliet te koopen. Na de bevrijding kreeg het Prins Bernhardfonds een nieuwe taak, namelijk die van steunverleening aan den arbeid van ons volk voor zijn geestelijke en cultureele weerbaarheid. Het fonds heeft met den Anjerdag reeds 400.000 bijeengebracht. De voorzitter prof. mr. R P Cleveringa heeft den Prins dank gezegd voor zijn woorden en verklaard dat reeds vele aan vragen zullen kunnen worden ingewilligd. Titelkerk voor Kardinaal De Jong De Paus zal Zondagmorgen te Castel Gandolfo den kardinaalshoed aan kardi naal De Jong overhandigen. De kerk van St. Clemens, die tijdens het laatste consistorie aan den thans overleden Amerikaanschen kardinaal Glennon. aartbisschop van Saint Louis (Missouri) werd toegewezen, is als titel kerk voor kardinaal De Jong bestemd. De ceremonie van de inbezitneming der ti telkerk zal Zondagmiddag geschieden. Het vertrek uit Rome van kardinaal De Jong is voorloopig op Dinsdagavond gesteld. De Radio geeft vanavond; HILVERSUM I, 301.5 M. 7.00, 8.00, 13.00, 18.00, 20.00, 23 00 NiCUWS. 17.15 Clarinet en plano. 17.40 Nederl. Volksherstel. 17.45 The Minstrels, ia IS The Minstrels. 18.30 Nederl. Strijdkrachten, 19.00 I.ezing, 19.15 Mu- sette-kianken. 19.30 Lezing. 20.08 Dingen van den dng. 20.20 Radio Philharmonlsch Orkest. 21.20 Hoorspel. 21.50 Kwartet Jan Corduwe- ner. 22.15 Konkl. Mllit. Kapel. 22.45 Geeste lijk leven, dr. Banning, 23.1524.00 Army Air Forces Orchestra en Louis Davids HILVERSUM II, 415.5 M. 7.00. 8.00, 13.00, 19.00, 20.00, 22 00 Nieuws. 17-30 André d Raaff en Jacques Schutte. 17.45 Rijk over Zee. 18.00 Cinderella-ensemble. 18.40 Myra Hess, plano. 19.15 Causerie. 19.30 Engel- sche les. 20,05 Charlols' Christelijk Mannen koor. 20.50 Lezing. 21.10 Omroeporkest. 22.15 Na het Nieuws.22.30 Pro Arte Kwartet. 22.45 Avondoverdenking. 23.00—23.57 Late Schubertiade. (gr.muz.). De „Bloemfontein" met 2000 man vertrokken Omstreeks kwart voor zes is gistermid dag uit de haven van Amsterdam het achtste troepentransportschip met onder- deelen van de 7-Decemberdivisie naar Indië vertrokken. Het was de „Bloem fontein", die met ruim 2000 mar de reis aanvaardde. Tijdens de reis wordt tweemaal corres pondentie aan de militairen uitgereikt, welke respectievelijk morgen 10 October en 29 October ter post bezorgd moet worden. Honderdduizend ton winter groente naar Duitschland Het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit heeft met de Britsche bezeltings- autoriteiten in Duitschland een contract afgesloten voor de levering van honderd duizend ton wintergroenten, kool, peen, rapen en bieten. Er is momenteel een groote voorraad groenten en wanneer er een zachte winter komt en de vorstperiode laat intreedt, zal er groente in overvloed zijn. Zonder de export van dit belangrijke kwantum naïfr Duitschland zou er zeker te veel aan de veilingen aangevoerd wor den en zou de tuinbouw zeker in moei lijkheden komen. Dank zij deze export kan voor den overigen voorraad e§n hoogere prijs worden gemaakt, waardoor de tuinders gemiddeld boven den kost prijs van verleden jaar uitkomen. Langvïngerig gezelschap gearresteerd H. M. de R., een rijwieldicf uit Velsen, die dezer dagen de politie uit die plaats de handen vol heeft gegeven door ervan door te gaan op het moment, dat de man nen der wet dachten hem te kunnen ar resteeren, is thans in Haarlem aangehou den. De kerfstok van dezen hardlooper is overladen met fietsendiefstallen, niet min der dan tien rijwiejen werden er den laat- sten tijd door zijn toedoen in Haarlem en omgeving ontvreemd. Behalve deze rijwiel- dief is ook zijn meisje gearresteerd; zij zou haar vriend bij het stelen en het ver teren van de opbrengst geholpen hebben. Voor mej C. v. D. waren de japonnen in een Haarlemsche manufacturenzaak te verleidelijk en zij zal voor dezen diefstal vervolgd worden. Een tweede dievegge kon in haar functie van huishoudster niet van de goederen die haar patroon toebe hoorden, afblijven, zoodat de Haarlemsche politie ook deze vrouw moest arresteeren. K.L.M. IN WEST-INDIc. Op 16 October zal van Schiphoi een der Douglas DC-4 toestellen van de KLM naar Curagao vertrekken. Het wordt al daar gestationeerd en aal dienst doen op de lijn New YorkCuragao v.v., die een maal per week wordt gevlogen in aanslui ting op den dienst AmsterdamNew York v.v De DC-4 zal via Santa Maria (Azorcn) Sydney (Nova Scotia) naar New York vliegen en van "New York rechtstreeks naar Curagao. in De bril van Sm 1 tam Sar 75. Vier sombere mannen keerden naar het paleis van Sultan Sar terug. „Er klopt iets niet", zei Hassan, „de roevers kunnen onmogelijk van het eiland zijn vertrokken en toch zijn ze er niet". Maar wat was dat? Op het paleis van Sar woei de vlag van den Sultan. En toen de vrienden duidelij ker keken, zagen ze den Sultan aan den oever slaan. Zelfs de bril ontbrak niet. „Wij kri)gen een spoor", zei Tops nu. Maar daar staat de Sulthn toch!" zei de Sir dar. als het de valsche was, zou hij zich niet zoomaar aan ons vertoo- nen". „Ilcl is de valsche", zei Tips na drukkelijk, „ik heb Van een der Sultans een bril afgerukt. Die .bril heb ik bij mij. De andere bril is door Halef gegre pen. Halef moet dus een bril hebben te ruggegeven en wel aan den valschen Siutan. Laten we nu doen alsof we geen argwaan hebben. Misschien kunncji wij dan een spoor vinden". „Welkom vrin den!" riep de Sultan toen de boot nader bij kwam. De ex-burgemeester van Amsterdam E. J. Voute, die in het kamp te Laren was gedetineerd, is voorwaardelijk vrij gelaten. ORGELBESPELING Er wordt een orgelbespeling gehouden in de Groote of St. Bavokerk le Haarlem op Donderdag 10 Oct. -s namiddags Van 15—18 uur, door George Robert. Het programma luidt: 1. Auf meinen lieben Gott, D. Buxtehude, Prelude, Double, Sara bande. Courante. Gigue; 2. Fuga in G kl, t„ J. S. Bach; 3. Koraalvoorspelena. Straf mich nicht in Deinem Zorn. M. Reger, b. Morgemgianz der Bwigkeit, H. Grabner; 4. Phantasle ovei Psalm 33, C. de Wolf; 5. Vom Himmel noch, da komm' ich her. Joh. P.i- chelbel; 6. Preludium, Fuga en Chaconne, J. Pachelbel AGENDA WOENSDAG 9 OCTOBER Schouwburg: Charlotte Kohier in „Oompjes Droom". 20 uur. Rembrandt: Marie Louise. Palace: Nachtboot naar Dublin. Luxor: Made for each other. Deze drie 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. City: Het begon met Eva 2.15, 4 30, 7.00 en 9.15 uur. Frans Hals: Gekooide Jeugd 2.00 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Spaarne Theater: Het Wapencomplot 2.30, 7.00 en 9.15 uur. DONDERDAG 10 OCTOBER Groote Kerk: Orgelbespeling, 15—10 uur. Parklaan 34: Lezing „Waar zijn onze Doo- den?", 20 uur. Zuiderkapcl: Lezing: „Moeite en zegen in den ^iekenarbeid", 20 ui*. Bioscopen: als Woensdag. MIDGET-CAR RACES OP DUINDIGT. Zondag 13 October zullen op de renbaan Duindigt z.g, midget-carraces worden gehou den. Slechts eenmaal eerder, n.l. in 1936 von den in Nederland dergelijke wedstrijden plaats. De deelnemers zijn voornamelijk En- gelsche coureurs, onder wie zich bevinden de Europeesche kampioen Walter Mackereth en de F-ngelsche kampioen Vic Patterson. Bovendien zullen twee Spaansche renners, Aymericli en Martinez, en de Nederlanders V»n Aartsen, Binda en Cremer deelnemen. SUCCES VOOR F. MAUS. Tijdens zwem wedstrijden in Den Haag won de Haarlem mer F, Maus het nummer 100 meter rugslag In 1 min. 14.1 sec.; 2. Niermans van het Y In 1 min. 19.6 sec. HOC BEOEFENT BASKET-BAL. De Haar lemsche handbalvereeniglng HOC beoefent ook het basketbal en is dus de eerste club in Haarlem, die deze populaire Amerikaansche sport op haar programma heeft geplaatst. Op Maandagavond woTdt in het Ken nemer Lyceum geoefend. STADION FEIJENOORD. Het bestuur an den Kon. Ned. Voetbalbond heeft op advies van de amateur-commissie besloten tiet toe te staan, dat de voetbalvcreeniging „Feijenoord" de directie van het Stadion te Rotterdam voert, aldus meldt de Maasbode. BINNENLAND De ex-NSB-burge- an Zwoller- spel. P. P. H. heeft zleh wegens diefstal van tafelzilver, kleeren. etenswaren en andere artikelen voor de Zwol- sche rechtbank te ver antwoorden gehad. Er werd l'/j Jaar gevange nisstraf tegen hem ge el scht. Ds. A. C. van Uche- len, predikant-directeur van hel Diaconessen- huls te Amsterdam is plotseling dn den leef tijd van 46 Jaar over leden. In zwolle is Uc heer D. die op weg was naar een feestelijke bijeen komst, waar hij als Ju bilaris gehuldigd zou worden, door een mili taire auto aangereden en gedood. I)e Eenheidsvakcen trale heeft aan den al- gemeenen raad der Ver- eenigde Naties verzocht hel Wereldverbond van Vnkvereenigingen offi cieel in den aigemeenen raad te doen vertegen woordigen. Het ministerie van Oorlog verzoekt geen foto's te -maken van graven van gesneuvelde buitenlandsche militai ren om deze aan beken den In het buitenland te zenden, aangezien nog geen zekerheid be staat, dat alle op de kruisen vermelde gege vens juist zijn. Tegen den SS'er G. L. uit Groningen, die daar in September 1944 kapelaan J. G. Boecker heeft doodgeschoten, is de doodstraf goëischt. I)e drie prinsesjes zullen bruidsmeisjes zUn bij het huwelijk van Jkvr. S. C. Feith en jhr. ir. J. Röell te Hil- I)ë minister-presi dent, dr. L. J. M. Bcel heeft in Den Haag hel Nationaal Comité tot samenwerking met de voedsel- en land'bouwr organisatie der Veree.- nlgde Naties geïnstal leerd. 'Oud-gcvangcncn van het kamp Amers foort, die deel uitmaak ten van het N.S.F.-kom- mando hebben tijdens een reünie In de Ned. Seintoestenenfabrlck te Hilversum een gedenk plaat aangeboden uit dank voor den steun, welken zij in 1943 en 1944 van de N.S.F.-directie ontvingen. De sterrenregen zal waarschijnlijk Donder dagmorgen om 4 uur be- ginen en vermoedelijk 16 uren duren. Schccrzcepbon Am van de textielkaart voor mannen kan tot'uiterlijk 12 October bij den win kelier worden ingele verd. Dc prUs voor het vi'KUi van een rookka naal van een schoor steen vastgesteld op f 1.75. f 1,50 en f 1,35 al naar de grootte der ge meente. BIJ het vegen van meer dan een rook kanaal wordt de prijs per kanaal lager. Haarlem en Omgeving Annie Loots, zang cn Jan Mul, piano zul len op Vrijdag 11 Octo ber In de Begijnhof Ka pel te Haarlem, een lie deren- en plano-avond geven. Sinl van den Brom zal op Zaterdag 12 Oc tober een recital geven in de Begijnhof Kapel te Haarlem. Maandag 14 en Dins dag 15 October zal in liet Gebouw H.K.B. het Nederlandsche Filmwerk „Perpetuum Mobile" <lc eeuwige kringloop der Natuur, vervaardigd door Chr. Pointl ver toond worden. Het is een gekleurde documen taire der Jaargetijden. Te Lelden zUn ge slaagd: mej. E- C. Hgek- man te Haarlem voor het arts-examen le deel cn de heer G. J. van Wnveren te Aerdcn- hout voor het candi- daatsexamen rechtsge leerdheid. Ds. II. de Noo te TJnmwcer, vroeger te Velsen, heeft het beroep naar de Ned. Ilerv. Kerk te Tweede Exloër- mond aangenomen. Ds. F. E. Hoekstra, twee Jaar geleden nog predikant bij de Geref. Kerk te Velsen, thans te Snssenhelm, komt voor op een viertal voor pre dikant bij de Ned. Herv. Kerk te Kampen.

Haarlem's Dagblad | 1946 | | pagina 2