DANS ga x Tlieimfaac&wettsch De rust op de Willem Barendsz is thans volkomen verdwenen Fa. M. C. Koole Reparatie Electro Motoren Een oud en goed gebruik hervat Gelukkig Nieuwjaar Haarlems Dagblad Oerwee KREMER'S Th. v. d. Moolen NiemeiJcr5 Schaatstochten in zuidelijke richting ort en Sa Sa Philishave reparatie KELLER HILARIUS - FOTO - KINO GROOTE PRIJSVRAAG! WINT EEN PRIJS! J. Th. Koers Prettige Kerstdagen en Gelukkig Nieuwjaar en j~fiee HANDEL en NIJVERHEID B0UCKAERT „Metro pa" Koffie •lhee Café met vergunning De speciale verslaggever aan boord van de „Willem Barendsz" seint Er wordt thans dag en nacht gewerkt; de rust aan boord is verdwenen, het is een gehaast en gejacht, waarvan een gewoon mensch, die zoo'n bedrijf nog nooit van dichtbij heeft meegemaakt, versteld staat. Iedere ploeg werkt 12 uur achtereen met slechts korte onderbrekingen voor de schaft. Het is nu uit met de „ontspanning", zooals we die in de afgeloopen weken heb ben beoefend. Men gunt zich geen tijd meer om ochtendgymnastiek te doen. Dat komt later wel weer. De spieren worden nu los genoeg gehouden door den ingespannen, den geheelen mensch eischenden arbeid. Practisch wordt het nu geen nacht in deze streken, hetgeen er toe bijdraagt, dat alle zeilen worden bijgezet om in de uren die de bemanning in ploegen ter beschik king staan, zooveel mogelijk werk te ver zetten. Het is een machtig gezicht als één der vangschepen zijn buit aan het moederschip overgeeft. De walvisch is langszij gebon den, het moederschip neemt hem over en daar gaat de jager weer heen naar de vangstgronden voor nieuwen buit. De ge vangen walvisch drijft nu achter het moe derschip aan, met zijn staart wordt hij in de „slipway" (die we de Walvischstraat noemen) getrokken, de groote schaar wordt er boven gebracht; de geweldige grijpers klemmen zich in het vleesch van den dik huid, de groote stoomlieren, die zich mid scheeps hoog boven het dek bevinden, be ginnen te draaien; de stalen kabels spannen zich en bijna statig komt nu de kolos van gemiddeld 70.00080.000 kg binnen. De visscherij-inspecteurs, die tot nog toe een gemakkelijk leven hebben geleid, komen nu in actie, zij meten er mocht soms een ondermaatsche bij zijn! verzamelen gegevens, indachtig aan de be palingen van de Internationale Walvisch- conferentie. Ondertusschen heb ik ge legenheid enkele details op te nemen. De harpoenen, die in het lichaam geschoten zijn, staan soms krom, als teeken van den verwoeden strijd, die zich tusschen vang- schip en slachtoffer heeft afgespeeld. De „blauwe" zal meermalen hard, doch ver geefs, hebben gevochten om zich van zijn belager los te maken. De harpoenen zijn soms bijna geheel in het lichaam ge drongen. Nu is het slachtoffer aan boord gezeuld en beginnen de flensers hun werk. Zij klauteren langszij en bovenop het gedoode dier, als dwergen op Gulliver. Zij hebben spijkerlaarzen aan om zich op de gladde huid van het monster gemakkelijk te kun nen bewegen. Het is alsof zij ruiken waar zich de afscheiding van spek en vleesch bevindt, want handig en ervaren steken zij de messen er diep in om op even ver bazingwekkend snelle wijze de visch te „pellen". Bij den kop maken zij een gat in het spek en bevestigen daar een knevel, die met een tros verbonden wordt aan de stoomlieren. Opnieuw beginnen deze hun werk. Groote lappen spek van 15 meter en nog grootere lengte worden opgetrok ken om door de mangaten op het dek in de ketels te zakken en daar verdere bewer king te ondergaan. De reusachtige kop van den visch wordt gefileerd. Niets wordt on gebruikt gelaten, want vrijwel alles kan ergens toe dienen. Het lichaam zelf wordt naar het andere gedeelte van het schip, het slachtdek, vóór de brug, gesleept en ontvleescht. De been deren worden onder de stoomzaagmachine bewerkt. De ingewanden gaanoverboord, de rest gaat de kookketels in Zóó werkt de „Willem Barendsz", Friesclie elfstedentocht Ten aanzien van den Elfstedentocht, welke ijs en weder dienende Zaterdag a.s. zal wor den gehouden, vernemen wij, dat de start voor den wedstrijdtocht bepaald is om halfzes des morgens. De deelnemers aan den tour tocht vertrekken om zes uur uit Leeuwarden. Het z.g. „opleggen" is den wedstrijdrijders niet geoorloofd. De route loopt om de Zuid, dus eerst via Sneek, IJlst, Sloten enz. De eindcontrole van den tourtocht blijft tot 24uur geopend. Ieder, die het eindpunt bereikt voor de sluiting, ontvangt het zilve ren elfstedenkruisje. Tot enkele uren voor den start bestaat nog gelegenheid tot inschrij ving in het Beursgebouw te Leeuwarden. Indien men niet in staat is zelf voor logies te Leeuwarden te zorgen, kan men zich wen den tot de afdeeling huisvesting der elfsteden- vereeniging in het Beursgebouw te Leeuwar den. (telegram-adres: elfsteden, Leeuwarden telefoon 4841). Hoewel het ijs hier en daar niet mooi is en het bij bruggen zeer gevaarlijk is, bestaat toch de mogelijkheid een tocht van Haarlem uit in Zuidelijke richting te maken. De Leid- schevaart is berijdbaar en kan gebruikt wor den voor een tocht naar Den Haag. De route is als volgt: Leidschevaart tot Noordwijker- hout, Maandagsche Wetering, Noordwijksche vaart. Rijnkanaal. Galgewater (Leiden), Haag- sche Wetering, Veenwetering, Schenk, Den Haag. Van Leiden uit is een tocht naar Amster dam te maken en wel als volgt: Mare. War mond er Lee, Kaag tot gemaal Leeghwater. dan loopen langs de Hoofdvaart tot voorbij de brug in den Groote Verkeersweg, over de Hoofdvaart via Nieuwerkerk naar Amster dam. Langs den kant van het Zuider Buiten Spaarne kan de Ringvaart bereikt worden. Het ijs is echter niet in uitstékende conditie. De Kruisvaart naar Hoofddorp en verder in Zuidelijke richting is goed bereidbaar. Bij de bruggen moet men echter oppassen Naar Spaarndam kan men langs den kant van het Noorder "Buiten Spaarne rijden. Men dient er rekening mee te houden, dat de vaar geul opengehouden is. DE VOLHARDING TE HEEMSTEDE De IJsclub „De Volharding" te Heemstede heeft wedstrijden uitgeschreven na de Kerst dagen. Vrijdag zijn kinderen aan de beurt, Zaterdag staat een wedstrijd sohoonrijden voor dames, heeren en paren op het program ma en Zondag wordt het clubkampioenschap over 160 meter gehouden. Alleen leden van de club kunnen deelnemen. e KAMPIOENSCHAP SCHOONRIJDEN TE HOOFDDORP Vanmorgen om elf uur zijn in Hoofddorp de nationale kampioenschappen schoonrijden be gonnen. Verder waren er juniores uit andere plaatsen aanwezig voor een wedstrijd en leden van de ijsclub namen deel aan een wedstrijd voor paren. MOLENTOCHT IN DE ZAANSTREEK Voor de vijfde maal organiseert de Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer te Zaan dam op Tweeden Kerstdag een molentocht. De tocht gaat naar Beverwijk, Alkmaar en Purmerend. Voor het eerst zal dwars over het Alkmaardermeer worden gereden. De lengte van den tocht is 50 km. Om nfcgen uur zal van hotel Karseboom te Zaandam worden gestart. DORPENTOCHTEN. Voor Tweeden Kerstdag staan ook twee dorpentochten van den IJsbond Hollandsch Noorderkwartier op het programma. In West- Friesland wordt er één gehouden en de ander bij de Amstel en de Vecht. Met ingang van Tweeden Kerstdag zullen door den Zuidhollandschen IJsbond dagelijks één-, twee-, drie- en viermerentochten wor- ten worden georganiseerd. Men kan voor deze tourtochten starten te Leiden (Café Zo- merzorg). Oude Wetering. Nieuwkoop, Lan- geraar en Noorden (Sluiskade). Agenda voor Haarlem DINSDAG 24 DECEMBER Concertzaal: Kerstconcert Inter Nos, 20 uur. Parklaan 34: Bijzondere Wijdingsdlenst met so liste en koo* 20 uur. Raafstraat (Hulpkerk) Kerstwijdingsdienst voor ledereen, 20 uur Wes- terhoutpark 1 A: (Open religieuze gemeenschap) Kerstnachtdienst 4 uur des'nachts. Zuiderkapel: Kerstwijding, 20 uur. Concertgebouw (Tuinzaal): Eduard Verkade met Macbeth, 20 uur. Ged. Oude Gracht 104: Kerstfeest voor eenzamen, 20 uur. Bloemendaal: Vrije Katholieke Kerk: Viering van den Kerstnacht, 24 uur. Spaarne Theater: De witte gorilla (14 J.) 14.30, 19.00, 21.15 uur. City: Verboden liefde (18 J.) 14.15. 16.30, 19.00 en 21.15 uur. Rembrandt: Eerste Liefde (a. 1. onder ge leide) 14.00, 16.15, 19.00 en 21.15 uur. Palace: Meet the Navy (a. 1. onler geleide) 14.00, 16.15. 19.00, en 21.15 uur. Luxor: Liever lui dan moe (a. 1.) 14.00, 16.15, 19.00 en 21.15 uur. Frans Hals: Hoe langer hoe gekker (a. 1.) 14.00, 16.30, 19.00 en 21.15 uur, WOENSDAG 25 DECEMBER (len Kerstdag) Gebouw Vr(jz. Herv. Jacobstr.: Kerstwijdings dienst Leger des Hells, 6 uur des morgens. Mu ziekzaal Brinkmann: Bijeenkomst van het Hu manistisch verbond, 14.30 uur. Stadsschouwburg: Comedia. Jongenslyceum, 20 uur.. Bioscopen: als Dinsdag. DONDERDAG 26 DECEMBER (2en Kerstdag) Gem. Concertgebouw (Tuinzaal): Bijeenkomst van de Vrijdenkers Vereeniging „De Dageraad", 10 uur. Groote zaal: Kerstoratorulm door Haar lem's Gemengd Koor, 14.30 uur. Kerstbal: ln alle zalen, 20 uur. Stadsschouwburg: „De hemel komt later wel", 14 en 20 uur. Bioscopen: als Dinsdag. VRIJDAG 27 DECEMBER Concertzaal: Nat. Indië-avond (Nat. Jong. Verb, en Indië in Nodd). 20 uur. Bioscopen: Nieuw programma. Indisch militair dagrapport Botsingen in verspreide sectoren Het.communiqué omtrent de militaire situa tie in Ned. Indië van 23 December luidt als volgt:' Sector Medan. Nederlandsche patrouilles hebben geïnfiltreerde Indonesische benden verdréven. Een Indonesiër werd gevangen genomen De plaatselijke Nederlandsche. en Indonesische delegaties van de militair-tech nische subcommissie bereikten Zaterdagmid dag een gedeeltelijke overeenstemming ten aanzien van de demarcatielijn. Padang. De bevolking ten Oosten van „Apenberg" heeft een verzoek naar de stad overgebracht in verband met de door Indo nesiërs uitgeoefende terreur. Bedreiging en afpersing van burgers in de omgeving der stad gaat voort. Buitenzorg. Bij Bandoeng is een trein met levensmiddelen, vermoedelijk gestolen uit legervoorraden. door Nederlandsche troepen in beslag genomen. In verschillende plaatsen ten Zuiden en ten Oosten van Bandoeng heb ben tientallen vluchtelingen zich bij Neder landsche posten gemeld. Zij zochten veiligheid en bescherming in het door de Nederlanders geconcentreerde gebied. Soerabaja. In den sector van Soerabaja heeft men geconstateerd, dat binnen het Nederlandsche gebied veldversterkingen zijn aangelegd en dat onder toezicht van de T R I. werkzaamheden voor aanleg van loopgraven worden verricht Een Indonesische concentra tie is met mortieren beschoten. Verliezen zijn niet bekend. Vrijdag zijn 240 vluchtelingen uit Madoera aangekomen. Sector Ball. Een bendeleider heeft zich bij het militair gezag gemeld. Borneo. Zaterdag is een munitiemagazijn te Balikpapan met i;~hte mitrailleurs en ge weren beschoten. Een extremistenleider is gearresteerd. Sector Celebes. Zaterdag zijn Nederland sche troepen in samenwerking met de politie in het kustgebied van het landschap Bone opgetreden. Een terrorist te gedood, acht ter roristen werden gevangen genomen. Inbraak bij distributie van Veisen berecht Heden werd door de Arrondissements rechtbank te Haarlem uitspraak gedaan terzake van de inbraken in het Distributie kantoor en het Arbeidsbureau in IJmuiden. J. A. F. B., schuldig bevonden aan de in braak in het distributiekantoor, kreeg anderhalf jaar met aftrek van voorarrest. De eisch was twee en half jaar. B. J. S. kreeg voor heling van de gestolen beschei den een jaar met aftrek. Eisch, anderhalf jaar. De derde verdachte C. S. P. G., wien de inbraak in het Arbeidsbureau ten laste was gelegd en die door den Officier ge kenschetst was als de „Zware jongen in deze kongsi" kreeg twee jaar met aftrek van voorarrest. De eisch luidde drie jaar. Kerstfeest voor oud-illegalen op Het Loo Nadat de Koningin ruim een jaar gele den een groot deel van het paleis Het Loo had afgestaan voor de verpleging van rust- behoevende oud-illegalen, heeft zij bij her haling haar groote belangstelling voor hen getoond. Dit koninklijke medeleven ma nifesteerde zich wel zeer bijzonder, toen H. M. gistermiddag te midden van de ver pleegden het Kerstfeest kwam vieren. PREDIKBEURTEN WOENSDAG 25 en DONDERDAG 26 DEC. HAARLEM. Ned. lierv. Kerk. Groote Kerk Geen dienst. Nieuwe Kerk Woensdag 7: Dr H van der Loos. Bakenesserkerk. Woensdag 10.30: Ds I. P van der Waal. Geref. Kerk. Klopper singelkerk, Donderdag 10: Dr. W. G. Harrensteln van Weesp. Bljz dienst voor buitenkerkelijken Open Religieuze Gemeenschap, Westerhoutpark IA. Woensdag. 4 v.m.: Kerstnachtdienst. Ds. A. R. de Jong. Ned. Vereen van Spiritisten Har- inonia. Woensdag 10 30: Kerstwijding C. H. van Rijswijk. Rotterdam. HAARLEM-NOORD. Ned. Prot. Bond. Woens dag 10.30: Da. H. J. W. Modderman. Rem. Pred te Amsterdam. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. Woensdag. 10 Ds. J Lekkerkerker. Donderdag 10: Jeugd dienst. Geref. Kerk. Woensdag. 10 en 5: Ds J. Mulder. Donderdag 2: Interkerkelijke samen komst. Ds. Dondorp. Geref. pred. te Heemstede en Ds. Mr G. A. Alma, Ned. Herv. pred. te Llsse. SCHEEPVAART K. N. S. M. Grana. 22 Dec. te Amsterdam. Juno, 22 Dec. van Rotterdam naar Gibraltar. Her cules, 22 Dec. te Rotterdam Oksywie, 22 Dec. te Rotterdam. Pieter de Hoogh, 22 Dec. te Rotter dam. North Lady, 21 Dec. van Rotterdam naar Barcelona. Van Ostade, 21 Dec van Curasao n. Paramaribo. Evangelinepark, 21 Dec. te Curasao Socrates. 21 Dec. van Curacao naar Barranqullla. Verrassimos Vergottis, 21 Dec, van Antwerpen naar Madeira. Kemphaan. 21 Dec. van Lissabon naar Oporto. Omen, 21 Dec. van Bilbao naar Pasajes. Aardenburg, 21 Dec. te Algiers. Rita, 22 Dec. te Antwerpen. Kon. Holl. Lloyd. v. d. Capelle, uitreis, 22 Dec. te Rio de Janeiro, v. d. Velde, 17 Dec. v. Colombo naar Ned. Indië. Holl. Afrika LUn. Pheaeax II. 22 Dec. van Genua naar Antwerpen. Randfontein, 22 Dec. Dakar gepasseerd. W. A. Lukeivbach, 21 Dec. te Durban. Mij. Nederland. Sumatra van New York n. Ned Indië 14 Dec. Celebes van Suez naar Ned. Indië, 22 Dec. Java van Suez naar Ned. Indië. 21 Dec. Tablan van Port Said naar Ned. Indië, 21 Dec. Oceaan, Polyphemus. 14 Dec. van Vancouver vertrokken naar Holland via Curasao. Mr. P. van Driel burgemeester van Huizen Mr. P. van Driel te Haarlem is, met in gang van 16 Januari benoemd tot burge meester van Huizen (Het Gooi). De heer van Driel is een zoon van den heer A. van Driel, directeur van de Gem. Reiniging te Haarlem en eenige andere diensten, en ook van het Distributie kantoor. Mr. van Driel werd 23 November 1906 geboren. Hij studeerde aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam. Na eerst eenigen tijd de practijk als advocaat te hebben uit geoefend kwam hij in gemeentedienst te Haarlem als referendaris. Hij werkte aan Sociale Zaken. Hij werd gedetacheerd in den Haag, waar hij werkte als waarnemend-secretaris- generaal van Ned. Volksherstel in den Haag, waar hij aan het hoofd stond van de afdeeling Sociale Zaken. De heer van Driel is Anti-Revolutionair. Hij bekleedt eenige functies in de A. R. Kiesvereeniging en in de Gereformeerde Kerk. Het stedelijke bouwbureau van Hannover heeft uitgerekend, dat in de 19 maanden, die sedert de bezetUng der stad ztjn verstreken één procent van het puin is opgeruimd. In dit tempo zou het „schoon maken" van de stad nog ruim 150 jaren duren. BINNENLAND Een hond. die tUdelUk bij een familie ln de Heemraadstraat te Den Haag was ondergebracht, heeft een baby van acht maanden doodgebeten. Eerstdaags zal een frankeerzegel van 6 cent verkrijgbaar worden gesteld. De kleur van dit nieuwe zegel ls rood-bruln Ter bevordering van een goed verloop van de melkvoorzienlng zijn de melksltjters verplicht eiken dag te bezorgen, aldus wordt van bevoeg de zijde medegedeeld. Het publiek kan verlangen, dat de melkbezor ger dagelijks aan de deur komt. Klachten over niet regelmatig bezorgen, kunnen worden door gegeven aan het Bedrijfschap voor Zuivel, Laan van Meerdervoort 84 te 's Gravenhage en aan de provinciale afdeellngen van het bedrijfschap. De in aanbouw zijnde brug bü neusden, welke aanvankelijk alleen was opengesteld voor voetgangers, ls thans ook voor autoverkeer ge opend. De Staatscourant van 23 December bevat een Prljzer.beschikking Pensions 1947. een prlj- zenbeschlkking Rusthuistarieven 1947 en een prijzen beschikking voor cacao en chocolade producten. Op Schiphol zijn uit Indië aangekomen de generaal majoor der mariniers, M. R. de Bruyne, commandant der A-divisie in Oost-Java. prof. C. D. den Langen, president der Nederlandsche Universiteit in Batavia en de commandant van het Leger des Heils in Indië, kolonel J. Lebbink. HAARLEM EN OMGEVING In den nacht van 24 op 25 December zal om 12.00 's nachts een Kerstnachtdienst worden ge houden in de Bakenesserkerk. Deze dienst, waar- In zal voorgaan Ds. A. J. van Rhljn, en waarin zullen medewerken: Schotensch Christelijk Ge- melgd Koor, onder Jac. Zwaan, organist Arte Moorhoff. wordt door IKOR uitgezonden. Ds. J. M. Telkamp, emeritus predikant te Aerdenhout. ls benoemd tot hulpprediker bij de Gereformeerde Kerk van Bergen (N.H.). De burgemeester van Bloemendaal, jhr. mr. C. J. A. den Tex zal Vrijdag 27 December geen spreekuur houden. In een garage aan de Lange Heeren vest ont stond gisteravond brand, die waarschijnlijk ver oorzaakt is, doordat een bus met benzine zich te dicht bij een gaskacheltje bevond. Een partij autobanden en onderdeelen gingen verloren. OFFICÏEELE PUBLICATIE MAATSCHAPPIJ TOT FINANCIERING VAN HET NATIONAAL HERSTEL. De kantoren van de Mij. tot Financiering van het Nationaal Herstel N.V. te 's Gravenhage en Nijmegen zullen gesloten zijn op 27 en 28 De cember 1946. Met ingang van 15 Januari 1947 wordt de aan neming van oorlogsvrijwilligers stopgezet voor de onderdeelen van de Kon. Landmacht en de luchtstrijdkrachten. Van dien datum af kunnen belanghebbenden, indien zij niet of nog niet. ln aanmerking komen voor den dienstplicht, alleen nog een verbintenis aangaan op voet van gewoon dienstplichtige, waarvoor zij zich niet tot de aan- meldlngsbureaux voor oorlogsvrijwilligers, doch met een verzoekschrift tot het ministerie van Oorlog dienen te wenden. Het vorenstaande heeft geen betrekking op de aanmelding van vrij willigers voor den rijkszeedienst. (Kon. Marine en Corps Mariniers), waarvoor de gelegenheid voorloopig nog onverkort open blijft bij de aan- meldingsbureaux en de marine-wervingsgroep, Bezuidenhoutscheweg 123, 's Gravenhage. Weet U dat wij nog: steeds goede prijzen betalen voor Uw Hnlrhoud- of Industrie-Naaimachine met of zonder motor? Merk of défect geen bezwaar. Rijksstraatweg 250. Haarlem-Noord. Tel. 22787 Telefoon of briefkaart en wij komen. Elk vermogen ELECTRO-TECHMSCHE REPARATIE-INRICHTING TEL. 17696 SPAARNE 3 TEL. 16990 Dienstpl. Sldt JAN WINTER Staf III-8 R.I. Bandoeng, wenscht familie en bekenden VROOLIJK KERSTFEEST en GELUKKIG NIEUWJAAR P. SCHOUTEN KASTANJESTR. 47, Tel. 22493 Radio defect? Binnen 24 uur gereed. Ook voor uw loodgieterswerk 100 pet. service. Waschtafels en closetpotten ln voorraad KELLER MACDONALD lanswee 42 - Telefoon 11828 Wenscht uw vrienden en clientèle weder een door middel van Voor het eerst sinds jaren kunnen wij. zij het door de papier - schaarschte nog in beperkte mate, in ons num-ier van 31 December a.s. weder Nieuwjaarswenschen opnemen en wel tegen het gewone tarief van 30 cent per m.M. Men zende ons slechts het hieronder afgedrukte inteekenbiljet ingevuld terug, vergezeld van het verschuldigde bedrag of geve de opdracht aan ons bureau en wij doen de rest, veel eenvou diger, goedkooper en tevens op veel grooter schaal dan u, langs welken anderen weg ook uw wenschen zoudt kunnen overbrengen. Maar haast u. want er zal stellig een moment komen, dat wij de aanneming moeten stopzetten omdat wij nu eenmaal nog steeds zeer beperkt worden ln den omvane van de courant Voor uw naam en gelukwensch zult u met 12 m.M. reeds kunnen toekomen: binnen zekere greneen kunnen ook plaat singen van grooter formaat worden aanvaard. Ondergeteekende verzoekt nlaatslng van onderstaanden Nieuw- jaarswensch in Haarlems Dagblad van 31 December 1946 op kolom ter hoogte van m.M. Het bedrag ad gaat hierbij. '^^tótzuiaer Alle reparaties op electrlscb gebied. Spaarnwouderstr. 13 Telefoon 15778 C Voor Kerststukjes en Bloemen. Het bekende tele foonnummer:,. 2-80-80 arlv.(mpe!en HEEMSTEDE GROOTE HOUTSTRAAT 102 16 m.m. Projectoren, 750 Wt. ln koffer direct leverbaar voor scholen, vereenigingen en industrie. Oplossingen worden per briefkaart ingewacht uiterlijk 14 Jan. 1947, Cronjéstraat 15, Arnhem, met bij plakking van 50 ets aan postzegels boven het porto van 71/? ets voor HERBOUW DIACONES- SENHUIS - ARNHEM Montterden prachtige prijzen en troostprijzen waaronder Huiskamerameublement, 2 Radio toestellen, 1 Haard, wollen dekens, schaalsei* importsigaretten. Vulpenhouders met gouden pee enz. OUDERS, Wij hebben plaats voor enkele JONGENS van 16 Jaar, die bij ons kunnen worden opgeleid ln het mooie offsetdrukkers vak. Een prachtig vak. met een goede toekomst, sociaal prima geregeld door de nieu we collectieve arbeidsovereen komst. Bij gebleken geschikt heid kan een 4-Jarlg leerlin gen-contract worden aange gaan. Voor muziekliefheb bers een bijzondere gelegen heid, daar w(J uitsluitend muziek drukken Br. no. 6436 Schaatsen slijpen en Repareeren. Uw Adres: GEN DE WETSTRAAT IIAARLEM-NOORD. Celluloid poppen Alle reparaties aan celluloid en andere poppen verrichten ■wij vlug en billijk. Ook het adres voor losse koppen, mas kers, enz. Zaterdags en Maa.ndags op de weekmarkt te Haarlem. Hagestraat 2 rd, Haarlem Haarlems Instituut tot Opleiding van PEDICURES Voetkundlgcn, Manicures, Schoonheidsspecialisten .Aanvang nieuwe cursussen medio Januari 1947. PIJXBOOMSTRAAT 6 TELEFOON 24402 Ter voorziening in de credi et behoefte van zijn wij gaarne bereid In overleg te treden. NEDERLANDSCHE LANDBOUWBANKr.v. EDEMPTE OUDE GRACHT 29 - HAARLEM INSTITUUT t NIEUWE GRACHT 66 TEL. 15656 - HAARLEM Aanvang van de danslessen voor beginners en gevorderden HALF JANUARI a.s. Inschrijving dagelijks. Opleiding medal test. Direct I HOT W AUTO'S ROZENSTRAAT 7—8 Tel. 119 992 INLICHTINGEN verzocht omtrent zwarte Ka ter, witte snuit, borst en pootjes, die sedert 21 Deccm- wordt vermist. W. Vermeer, van Eedenstraat 11. Huwelijk Dames en Heeren, wien het werkeiyk ernst ls een goed en gelukkig huwelijk te sluiten, wenden zich vol vertrouwen tot het BEMIDDELINGSKANTOOR POSTBOX 70 Middellandplein 21A, R'dam. Betrouwbare en reëele behan- geling door kantoor met Jaren lange ervaring en zeer veel re laties ln alle beschaafde krin gen over het geheele land. Dis cretie absoluut verzekerd. Alle Inlichtingen worden U koste loos, zonder eenige verplich ting en ln blanco couvert toe gezonden. te koop gevraagd. Contanten zijn aanwezig. Brieven onder no. 6444 Bureau van dit blad. PSYCHOLOGISCH EN PSYCHOTECHNISCH INSTITUUT Florastraat 13 (bij Florapark) naarlem-Z. - Tel. 1995S BEROEPSKEUZE PERSONEELSSELECTIE VOOR BEDRIJVEN Spreekuren U/33 uur behalve 's Zaterdag». Dir. J. Baan N.V. 's-Grarenhaagsche Bcgrafcnls- onderneming „Simplicitaa" W. J. INNEMEE ZONEN Fil. HAARLEM Klnderhnlsvest 29-33 (v.h. R. Smlnk) Telefoon 1.0.4.4.1 BEGRAFENIS CREMATIE Inschrijving In liet „ARCHIEF" waarborgt regeling volgens beschreven wenschen

Haarlem's Dagblad | 1946 | | pagina 3