c J Voetbalcompetitie wordt normaal afgewerkt Levendig gemodder om doelpunten Paarden van de Vlieger waren het snelst Na spannenden strijd werden de heeren van Quick turnkampioen van Nederland 4- Wat mag brandhouh kosten? Van de Pol Nederlandsch kampioen 71/2 3 Wereldnieuws MAANDAG 10 MAART 1947 „Spelers hebben hun vacantie reeds gehad" Het bestuur van den Koninklijken Ned- rlandschen Voetbalbond heeft be sloten het competitieprogramma. zoo dra de weers- en terreinomstandighe den dit toelaten, op de normale wijze af te werken Dit besluit steunt op de volgende motieven: De competitie heeft circa drie maanden stil gelegen. In plaats van in den zomer, hebben de spelers reeds thans hun „vacan tie" gehad. Voetbal is een volkssport en de meeste spelers beoefenen geen tak van zomersport, zooals dat met de hockeyers wel het geval is. Bovendien hebben de vereenigingen hun bijzondere uitgaven door dezen strengen winter en men heeft ook de oefenmeesters moeten door betalen Om al deze redenen zou het niet billijk zijn de competitie niet op normale wijze af te spelen, waarmede men omstreek? half Juni gereed hoopt te zijn. Daarbij dient in aanmerking te worden genomen, dat op 4 Mei, den dag van BelgiëNeder land te Antwerpen, een gewoon competi tieprogramma zal worden afgewerkt, waar bij alleen die clubs worden vrijgesteld, die een of moer spelers aan het Nederlandsch elftal hebben afgestaan. Hetzelfde zal ge- sdhieden op 25 Mei, den dag waarop te Parijs FrankrijkNederland plaats vindt. Tenslotte zal op 7 April, wanneer te Amsterdam NederlandBelgië wordt ge speeld. een aantal wedstrijden worden uit geschreven, welke als beslist noodzakelijk Schoolwedstrijden vragen weer de aandacht De schoolvoetbalwedstrijden züllen ook dit jaar in de Paasehvacantie worden ge houden. De omstandigheden van het weer en de toestanden van de terreinen zijn thans wel zeer ongunstig. Niettemin heeft de sehool- voetbaleommissie gemeend toch de wed strijden te moeten uitschrijven, gezien de groote animo, welke voor dit tournooi steeds heeft bestaan. De commissie zal zich gedwongen kun nen zien, de deelname sterk te beperken, met het oog op de vermindering van het aantal speeldagen. Er worden weer vijf groepen gevormd, evenals andere jaren. Het is wenschelijk, dat de hoofden van onderwijsinrichtingen, waarvan één of meer elftallen willen inschrijven, reeds nu een schriftelijke aanvrage voor het verkrijgen van de formulieren indienen, met het adres, waarnaar deze gezonden moeten worden, omdat niet alle scholen aan het gewone adres bereikbaar zijn. De scholen uit Haarlem en Heemstede wenden zich tot den heer W. P. J. Ente, Van Nesstraat 39, Haarlem, die uit IJmui- den en Santpoort tot den heer G. J. Bre merkamp, Hagelingerweg 191, Santpoort, die te Beverwijk en Velsen-Noord tot den heer J. A ten Napel, Stationsweg 55, Vel gen en die te Zandvoort tot den heer H. Poots, Kostverlorenstraat 88, Zandvoort. De definitieve aangifte moet op 25 Maart binnen zijn. Scheidsrechters v-m de afdeeling Haar lem, die zich beschikbaar stellen en overige personen, die bereid zijn en zich geschikt achten enkele wedstrijden te leiden, mits zij achttien jaar oud zijn. worden verzocht zich zoo spoedig mogelijk schriftelijk op te geven aan den heer J. A. G. Krouwels, Jan van Galenstraat 12, Haarlem. De mogelijkheid bestaat, dat er ook op Woensdagmiddagen na de officieele Paasch vacantie nog zal moeten worden gespeeld. De katholieke scholen spelen tot de eind strijden in eigen verband. Cricket Sir Stanley Jackson overleden Na een ziekbed van enkele weken over leed te Londen op 76-jarigen leeftijd Sir Stanley Jackson, een der grootste cricket spelers, die Engeland heeft voortgebracht. Jackson was vele malen aanvoerder van het Engelsche elftal en speelde in totaal 20 wedstrijden tegen Australië. Hij was voor zitter van de keuzecommissie, welke de Engelsche ploeg voor de testmatches tegen Australië samenstelde. Niet alleen in de sport maar ook in de politieke wereld was Jackson een man van formaat. Tijdens den eersten wereldoorlog als parlementslid gekozen, bezette hij tien jaar lang een zetel in het parlement en werd hij financieel secretaris van het mini sterie van financiën. Hammond trekt zich van testcricket terug W. R. Hammond, de crieketasnvoerder van Engeland sedert 1988 trekt zich terug van test- cricket. aldus een verklaring van hem zelf en als reden geeft hij op: drukke werkzaamheden. Hij wil ook niet meer het aanvoerderschap van Gloucestershire bekleeden en zal alleen nog in cricket uitkomen, als hij daarvoor in de gele genheid Is. Hammond zal de MCC-tour in Australië en Nieuw Zeeland blijven lelden. Hammond heeft 84 maal voor Engeland ge speeld en heeft het record van het grootst aan tal testwedstrijden op zijn naam. In die wed strijden hoefl hij meer dan 7000 runs gescoord en 83 wickets genomen. Hij was aanvoerder ln 19 testwedstrijden. B. C. Allen zal hem opvolgen als aanvoerder van de Gloucestershire County Cricket Club. De radio geeft Dinsdag HILVERSUM I. 301.S M. 9.45 Nieuws 10 0v Platen. *1130 Als de ziele luistert. 11.46 Familieberichten. 12.00 Angelus. Sopraan en plano. 12.30 Metropole-orkest. 13.50 „Moderne levensstijl". 14.00 Verkorte uitvoering van „Rigoletto" 15 00 voor de vrouw. 15 30 Lichte vioolsoli. 16.00 Voor zieken. 16.30 Voor de Jeugd. 16.45 Acrdenhout's Vrouwenkoor, 17.15 Lichte muziek 1B.20 Sport 18.30 Voor de strijd krachten. 19.00 Nieuws 19.15 Voor jongeren. 19 30 Zang. 19,45 ..Hoe wordt ik meester?'- 20.00 Nieuws en Gewone man. 20.15 Orgel 20.30 Vas tenmeditatie 21 50 Muziek van Franck en Fauré. 22.00 Nieuws. 22.20 Muziek van Chevreuille en Moussorgsky. 22.45 Avondgebed. 23.00 Actuali teiten. HILVERSUM II, 414.5 M„ 218 M. en 1875 M. 9 45 Nieuws. 10.00 Plates. 10.50 Kleutertje luis ter! 11.00 Plano. 11.20 causerie over Amerika. 11,35 Platen. 12.30 Ons platteland 12.40 Orgel, 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 14 00 Met naald en schaar. 14,20 vltvlool en piano. 15.00 ..De wondere wereld". 15.15 Operette 16 40 De Schoolbel. 17.oo Plano voor de Jeugd 17.30 Bretonsch progr., 18.00 Nieuws. 18.15 Metro Stringkwartet. 18 30 Ge varieerd programma. 19.00 En nu naar bed! 19.15 Causerie. 10.30 Fluit en cembalo. 20,00 Nieuws en Echo van den dag. 20.15 Revue. 21.30 Platen op verzoek. 22.15 Buitenlandsch overzicht., 22.30 Zang en plano. 23.00 Nieuws. worden gekenmerkt, b.v. van vereenigin gen, die een grooter aantal wedstrijden achter zijn dan de andere clubs. Ook het programma der kampioens- en promotie-degradatiewedstrijden zal op de gewone wijze worden afgewerkt. Vast staat, dat z.g. vriendschappelijke wedstrij den tegen buitenlandsche vereenigingen alleen in de week mogen worden gespeeld, zoodat de competitie er niet onder zal lijden. Handballers wijzigen liun programma Het bestuur van het Nederlandsch Handbal Verbond heeft besloten ln verband met de stag natie door de weersomstandigheden de districts wedstrijden dit seizoen niet te laten doorgaan Het besluit om de kampioenswedstrijden in den vorm van een heele competitie te spelen zal zoo mogelijk worden gehandhaafd. Vast staat verder, dat dit voorjaar geen Nederlandsche handbaldag zal worden georganiseerd. Skisport Hendrikman Versteege wint op Kraantje Lek Voor de derde maal organiseerde de Pullman club op Kraantje Lek te Overveen skiwcdstrij- den, onder leiding van den skileider P. Okhuy- zen. Deze middag was voor de skiërs de beste geweest van den afgeloopen winter. Er lag veel sneeuw en het voorjaarszonnetje deed weldadig aan. 21 deelnemers, onder wie drie dames, had den voor de wedstrijden Ingeschreven. Bepaald werd, dat de dames In den wedstrijd voor hee ren zouden mededingen. Ongeveer 2000 toe schouwers woonden de wedstrijden bij. De uitslagen lulden: wedstrijd over 2*r km.: 1. Hendrikman Versteege (Heemstede) 8 min. 35 sec.; 2. Buddinger (Purmerend) 11 min. 9 sec.; 3. Bakker (Den Haag) 11 min. 15 sec. De eerstaankomende dame was mej. Van der stok uit Den Haag ln den tijd van 11 min. 25 sec. Slalom met negen passages: 1. Bruynzeel (Zaandam) 19.1 sec.; 2. Buddinger (Purmerend) 19.3 sec.; 3. Vis (Wormerveer) 19.6 sec. De eerstaankomende dame in den slalom was eveneens mej. Van der Stok ln den tijd van 21.0 sec. Bal plompte in Engeland levenloos in de brij De Engelsche voetbalvelden, welke Za terdag niet waren afgekeurd, deden den bal de vreemdste sprongen nemen. De spelers konden op het door dooi nog glad der geworden oppervlak moeilijk hun vaart remmen. Op verschillende terreinen plompte de bal volkomen levenloos in de brij. Overal in de eerste divisie en ook bij den eenigen tweede divisie wedstrijd wa ren toch tienduizenden toeschouwers (bij LiverpoolBlackburn Rovers zelfs 50.000) getuige van een overigens bijzonder leven dig gemodder om doelpunten. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Charlton AthleticHud- dersfield Town 03; ChelseaBlackpool 14; Grimsby TownEverton 22; Li verpoolBlackburn Rovers 21; Man chester UnitedAston Villa 21; Middles broughWolverhampton Wanderers 11. Andere wedstrijden werden uitgesteld. De demi-finalist van de cupcompetitie Charlton Athletic had aanvankelijk meer moeite met den ver doorschietenden bal dan Huddersfield Town, dat binnen een kwartier door Thompson van dichtbij de leiding nam, nadat Bartram Thompson's eerste schot gehouden had. Dit doelpunt schonk Huddersfield groot vertrouwen en de ploeg ging voort Charlton met het juis te recept onder deze omstandigheden, lange passes en open spel, te bestoken. Zes minuten later kreeg Huddersfield een strafschop toegewezen, maar Doherty schoot den bal tegen den paal, waarna het leer werd weggewerkt. Charlton poogde tevergeefs het initia tief te veroveren tegen een thans beter spelend Huddersfield, dat nog tweemaal doelpuntte door Bateman en Doherty en daardoor een zege behaalde, die de ploeg, wélke evenals Charlton in degradatiege vaar verkeert, bijzonder te stade komt. De andere demifinalist der cupcompeti tie Liverpool deed beter werk en won ver diend van Blackburn Rovers. De belang rijkste wedstrijd was feitelijk die tusschen de hoogst geplaatsten op de ranglijst, de leiders Wolverhampton Wanderers en de runners-up Middlesbrough. Laatstgenoem de begon met de leiding te nemen door Dobbie. De doelman van de Wolves werkte nog juist een schot van zijn eigen half naast den paal, waarna de Wolves er kordaat op uit trokken. Westcott trapte uit een pass van Ramscar den gelijkmaker in het doel. Chelsea verloor op eigen veld van Black pool, omdat de voorhoede der Londenaars zonder methode te werk ging en de ge- heele voorhoede uiterst zwak speelde. Chelsea opende weliswaar de score door Williams, maar daarna gaf Blackpool den toon aan. De stand der leidende groep in Gymnastiek Actief turnleider gehuldigd Op den vooravond van de Nederlandsche turnkampioenschappen, die o.a. een groot aantal officials en deelnemers bij Brink- mann samenbracht, had daar vanwege Bato een huldiging plaats van zijn vroege- ren leider, den heer H. B. Dreijer. Nog heeft deze bijna 70-jarige het actieve turnleven niet vaarwel gezegd. Zelfs leidt hij (in Zeeland) nog drie vereenigingen. Maar niet alleen aan den langen duur (56 jaar) van zijn daadwerkelijk turnersohap ontleent directeur Dreijer zijn waarde. De kwaliteit van zijn leiding gaf ook den door slag voor de huldiging. De heer A. J. Fort- gens, voorzitter van Bato, sprak daarbij over het 50-jarig lidmaatschap van den jubilaris, en de oud-voorzitter, de heer H. G. A. Jansen, vertelde allerlei herinnerin gen uit den ouden tijd. Voor O.S.S. (Zand voort) gewaagde de heer J. H. B. Brink van de vele internationale successen, die onder leiding van den heer Dreijer ook in het buitenland werden behaald. Namens het K.N.G.V. reikte de heer F. G. J. van den Berg, voorzitter van den Ken- nemer Turnkring, de Bcndsmedaille var. verdienste uit. Bovendien werd melding gedaan van de benoeming tot eere-lid van Bato. Ook op andere wijze werd de nog zoo sportieve heer Dreijer gehuldigd, die in zijn dankwoord meedeelde, zich voorgeno men te hebben ook zijn 65-jarig actief tur nerschap te bereiken. deze divisie is vrijwel ongewijzigd geble ven met Wolves 42 p. uit 29 wedstrijden, gevolgd door drie clubs met evenveel pun ten: Liverpool en Middlesbrough (38 uit 30) en Blackpool (38 uit 33). Voor hen, die in Everton, dat Nederland zal bezoeken, be langstellen zij hier nog opgemerkt, dat middenvoor Wainwright beide doelpunten voor zijn club maakte en doelman Sagar uitstekend werk verrichtte tegen de voor hoede van Grimsby Town. Onder meer belangstelling dan in deze I een ander D.O.C.-lid, mej. Knikman. Toch bleef Quick belangrijk voor en ook De Hal ter uit Alkmaar, zij het in mindere mate. Het ringenzwaaien bracht een groot aantal fraaie oefeningen, waarin de kampioene uitmuntte (19.5 van de 20 punten!). Toch was de D.O.C.-ploeg te gemengd in krach ten, om een overwinning tot stand te bren gen. Het gemiddelde van Quick en De Halter bleek veel beter te zijn en zoo eindigde de strijd om het dameskampioenschap aldus: 1. Quick 528.4 p., 2. D* Halter 486.25 p., 3. D.O.C. 459.6 p., 4. Hercules Hebe 349.375 p. De ochtendwedstrijd bewees, dat het bij de turners om de le en 2e plaats zou gaan tusschen Quick en Hercules Hebe (slechts 4 p. meer voor Quick) en om de 3e en 4e plaats tusschen De Halter en Simson, dat toen slechts 2 p. achter stond op de Alk- maarders. Na het eerste onderdeel van 's middags (brug) was de stand nog vrijwel onveranderd. Bij het brugturnen viel de aandacht vooral op het werk van de inter nationals v. Galen en Schlosser van Here. Hebe, Boot van De Halter en Vos van Sim son, maar het werk van verschillende Quiek-vertegenwoordigers stond op even hoog peil. Het rek met bovenal een tot bijna het maximum reikende oefening van Schlosser zou de beslissing moeten brengen. Daar bij miste Quick's beste man, Jorna, zijn kans en zoo kon het gebeuren, dat Hercu les Hebe niet alleen in het rekturnen zijn Frieschen tegenstander voorbij streefde, maar dat het zelfs (met 1 p. verschil) kam pioen werd. Het toch zeker niet zwakke Simson, dat den laatsten tijd niet bijzonder gelukkig is,.bleef, op de onderste plaats. De uitslag voor het heerenkampioenschap was: 1. Hercules Hebe 526.05 p., 2. Quick 525.05 p., 3. De Halter 468.45 p., 4. Simson 462.35 p. Gebleken is, dat ploegen met te veel ver schil in krachten geen kans op een over winning maken. Het doorsnee-peil is hier per ploeg van zeven leden beslissend. Veel werd daarin bereikt door Quick èn met turnsters èn met turners. De eindstand voor dit algemeen kampioenschap is: 1. Quick 1053.45 p., 2. De Halter 954.7 p., 3. Hercules Hebe 875.425 p. Na enkele heeren-demonstraties van de beste 's morgens verwerkte vrije oefenin gen en paardoefeningen, werden de prijzen uitgereikt door den Bondsvoorzitter van het K.N.G.V., den heer W. de Graaf, die ook dank bracht aan de regelingscommissie uit de vier jubileerende organisaties Kenne- mer Turnkring, Concordia, Bato en Turn- iust. De voorzitter van die commissie, de heer A. J. Fortgens, sloot den middag. ook de sport zoo tegenwerkende weersom standigheden kon worden verwacht, wer den Zondag in het Gemeentelijk Concert gebouw te Haarlem de nationale vereeni- gingskampioenschappen in keurturnen ver werkt. Zonder één uitzondering hadden de beste ploegen uit het K.N.G.V. ingeschre ven. Alleen moet worden opgemerkt, dat de damesgroep van Hereules-Hebe (En schedé) nog niet op het peil staat, om aan dergelijke wedstrijden deel te nemen. Ove rigens stond het werk dikwijls zelfs inter nationaal hoog. Vooral mag dit worden ge zegd van Quick uit Huizum, welke ver- eeniging na haar overwinning vorig jaar weer algemeen kampioen werd, dus voor dames en heeren gezamenlijk. Toch moes ten nu de Friezen het heeren-kampioen- schap afstaan aan Hercules-Hebe, zij het met miniem verschil. 's Morgens onder leiding van den heer B. J. Wieland Los werden er van de zes vereischte onderdeelen vier afgewerkt. De krachten hadden toen dus al gelegenheid zich af te teekenen en zelfs bleek de och tendwedstrijd bü de turnsters reeds beslis send te zijn. Daarentegen deden zich bij de turners 's middags verrassingen voor, die zelfs de rangorde veranderden. In den voor het publiek toegankeljjken middagwedstrijd kwamen alle deelnemen- den weer aan bod, nu met de onderdeelen, die gewoonlijk de meeste belangstelling trekken. Begonnen werd met vrije oefenin gen door dames. De meeste belangstelling ging daarbij uit naai- de verrichtingen van de kampioene van Nederland, mevrouw HeilBonnet van het Amsterdamsche D. O.C., ofschoon verschillende anderen nog dichter het ideaal benaderden, w.o. vooral Draverijen voor arren in Spaarndam De harddravers, die In de zomermaanden aan vele korte baandraverijen deelnemen en tallooze dorpen bezoeken, hebben thans ook een druk winterseizoen. Op verscheidene ijsbanen zijn de paarden gestart. Het is te hopen, dat de weers omstandigheden geen al te ongunstigen Invloed op de dieren zullen hebben. Zaterdagmiddag moesten zij b.v. starten tijdens een sneeuw storm. Zij hadden echter het voordeel, dat de berijders den feilen wind ln den rug hadden. Het gevolg was natuurlijk, dat ln een bijzonder snel tempo gereden werd over de baan van ongeveer 250 meter. Daarbij kwam, dat de Jury voor haar taak berekend was, waardoor de ongeveer vijf en veertig ritten vlot afgewerkt werden. De organ'.seerende IJsclub „Nova Zembla" had tien paarden uitgenoodlgd, die elkaar een maal ont moetten. Er werd dus een z.g. halve competitie verwerkt. Fiat V, Ansolor en Gonny D. die ln de afgeloopen weken reeds een course gewon nen hadden, en Absurtus moesten aan de deel nemers een voorsprong van tien meter geven. Absurtus kreeg vijf meter voor op de hierboven vermelde paarden. Jan de Vlieger die zelf Alouez bestuurde, was uitstekend op dreef en won de negen ritten. Het andere paard van De Vlieger Gonny D. bestuurd door J. Ham bezette de tweede plaats. Het had alleen van Alouez verloren. Met zes gewonnen fitten behaalde Ab surtus van Van Dijk uit Amsterdam en bestuurd door Wagenaar den derden prijs. Nummer vier was Zola van Schouten. Halfweg, bestuurder Roodenburg en nummer vijf Buizar H W van L. Combec uit Purmerend en bestuurder de eigenaar. Wedstrijd van boerenpaarden. Des morgens was er een wedstrijd voor boe renpaarden. waarvoor groote belangstelling, be stond, Dertien dieren waren ingeschreven, welke elkaar volgens afvalsysteem bestreden. Met veel succes reed ook mejuffrouw Van den Broek uit Sloterdljk mee. Zij bereikte den eindstrijd, doch werd twee maal geklopt door Van den Anker uit Amstelveen, die eerste werd. Nummer drie was Th. de Mol uit Haarlem en vier L. War merdam uit Spaarndam. De paardensportvereeniglng „Assendelft" en de IJsclubs „Davos" en „Zuider IJsclub" organi- Waterpolo Wedstrijden in het Sportfondsenbad De uitslagen van de Zondagavond in het Sport fondsenbad gespeelde waterpolo-wedstrljden lulden: Rococentbeker-competitte K.N.Z.B.: Oosterbad DWT 0—7. Bekereompetltie K.N.Z B AZ 1870—DAW 5—2. Competitie kring Haarlem K.N.Z.B.: Dames: DWR 2—HVGB 1 0—2: Haarlem 1—HPC 1 0—0. Heeren. Afd. I: HVGB 2—DWR 2 2—1; DWT 1 VZV 1 5—3. Deze foto maakt een Russischen indruk, maar het zijn geen trojka-paarden, die hier in een sneeuwstorm, staan te wachten, maar harddravers, die deel namen aan de arren- wedstrijden, die in Spaarndam zijn ge houden. seerden Zondag op het Nauernasche Gat te Nauerna, bij Assendelft, wedstrijden ln het hardrijden. De uitslagen lulden: 1. Allouez ber. J. de Vlieger; 2. Gonnl D, ber. J. Ham; 3. Buziau K W. ber. W. Combee; 4. Anzolor, ber. G. de Koning. Boerenpaarden: 1. J. Witkamp (Jisp); 2. W. Schoor] (Santpoort); 3. C. Zwart (Zaandam). Athletiek De heer H. A. van der Mey eere-lid van de K.N.A.U. Op de in „Krasnapolsky" te Amsterdam gehouden jaarvergadering van de K.N.A.U. die onder leiding stond van ir. A. Paulen en o.m. bijgewoond werd door het eerelid Pim Muiier, werden de jaarverslagen van den secretaris-penningmeester goedge keurd. In de vacature Hofman weid in het hoofdbestuur gekozen de heer Ebbinga uit Leeuwarden. Daar de heer Paulen zijn functie van voorzitter van de Unie niet vereenigbaar achtte met die van voorzitter van de N.T.C. trad hij in laatstgenoemde functie als zoodanig af. In zijn plaats koos men den heer Willink uit Amsterdam. De secretaris-penningmeester de heer Wirtz ontving voor zijn zeer vele en belangrijke werk in het afgeloopen jaar den Thomson- Beker. De beker voor de beste sportieve prestatie werd de dames-estafette ploeg aangeboden, die in 1946 te Oslo het Euro- peesch kampioenschap op de 4 x 100 m behaalde. Het voorstel om de leeftijdsgrens van de juniores bij wijze van proef met een jaar te verhoogen werd aangenomen. De heer H. A. van der Mey, voorzitter van de H.A.V. „Haarlem", die in de N.T.C.-ver- gadering van Zaterdag tot voorzitter van de recordcommissie was gekozen, werd door zijn vele werk in het belang van de Nederlandsche athletiek verricht tot eere lid van de K.N.A.U. benoemd. Het bestuur wei d opgedragen overleg te plegen met den K.N.V.B. en eventueel met het N.O.C., om dit jaar een gesloten voetbalseizoen in te voeren. De prijsbeheersching verstrekt oi eenige cijfers, die in dezen kolenlooze tijd van belang kunnen zijn voor adspirai houtkoopers. a. Kachelblokken tot een grootte val 25 centimeter en een doorsnede van 1 vai centimeter, gezaagd van beuken, eikei daJ iepen, berken, esschen, eschdoorn, linde st'-1 wilgen, noten, acacia en vruchtbooms alsmede zoogenaamde „stobben" moge niet duurder verkocht worden dan v<y J3; f 7.50 per 100 kilogram. jj° b. Naald- en loofhout en verder al*?0 soorten, die onder a. niet genoemd werde 511 mogen f 6.75 per 100 kilogram kosten. c. Wanneer houtblokken in grooter alj metingen geleverd worden (met een maxi mum van 50 centimeter lang en 25 centi meter doorsnee) moeten de onder a. en IL genoemde prijzen met f 0.75 per 100 küo|ru gram verlaagd worden. cj Men verzoekt ons, het publiek er verdeK, op te wijzen, dat de verkoop van kachel! u blokken alleen per gewicht en dus nia per mand toegestaan is. Bovendien is heLe" eenige malen voorgekomen, dat er nuL het gewicht werd geknoeid, zoodat de koe ba per hierop nauwlettend dient toe te zi« Een half millioen boete do ho De meubelhandelaar S. te Nijmegen, d; tijdens den oorlog zeer veel goederen aa til de Duitschers had verkocht, is door he w; tribunaal te Nijmegen veroordeeld tot ee tiê geldboete van f 500.000 en ontzetting ui he de kiesrechten. Wegens zijn hoogen leef ne tijd werd geen interneeringstraf opgelegi nu be til Zwemmen Wereldrecord 200 yards schoolslag Joe Verdeur, de bekende Amerikaansch schoolslagzwemmer, verbeterde te Newhave (Staat Connecticut) het wereldrecord over yards schoolslag, dat reeds op zijn naam ston met een tijd van 2 min. 19.5 sec. gevestigd 5 April 1946 te Bainbridge, door dezen afstam af te leggen ln 2 min. 17.7 sec. Sport in het kort CLUBKAMPIOENSCHAP 1STE KLASSE DAM, MEN. De clubkampioenen 1ste klasse in hei district Noordholland zullen een halve compel W tttie spelen om het clubkampioenschap lst( dt klasse der provincie Noordholland. Zondag li Maart wordt ln restaurant Munnlnks gespeel Haarlemsche Damclub II—Heidersche DamclüS en Zondag 23 Maart a.s. te Weesp: Weesper DamJ m clubHaarlemsche Damclub n. 01 Biljarten gew. p. pnt. brt. p.s. 1. Van de Pol 6 2013 123 98 2. De Leeuw 5 1932 112 196 3. Sweerlng 5 1863 157 64 4. Van Vliet 4 1908 128 115 5, Lubach 3 1749 160 75 6. Kobus 2 1529 152 81 7. Teegelaar 2 1489 157 54 8. Jacobs 1 1556 166 62 Panda en de Meester-dief 64. Intussen had de koning Joris en Panda aan tafel genodigd. „Wij drinken op de schat van collega Ermericsprak de koning. Proostheer broeder!" „Proost broeder!" zei Joris, „En nu wij toch over schatten babbelen, wtf zouden graag een klein bedragje van U ontvangen.Wy hebben namelijk enige kleine schulden die om afdoening vragen.... „Haha!" sprak de koning. „Gij schertst, heer broeder! Hoeveel wilt gij hebben? Spreek!" „Dat gaat de goede kant op", dacht Panda. „Nu kan hij ook dien armen chauffeur betalen.' Misschien komt alles toch nog goed!" Maar hij wist niet, dat op dat moment de hof maarschalk en de schatbewaarder met grote passen op weg waren om Joris in het ongeluk te storten. Zij naderden de schat kamer van den Koning.... Door zijn laatste partij tegen De Leeuw in 17 beurten te winnen (hoogste serie 77. gemiddelde 17.64) werd Piet van de Pol voor de eerste maai kampioen van Nederland 71/2. De Leeuw bleef staan op 142, 17 beurten, hoogste sene 49, gemid delde 8.35. Van Vliet won zijn partij tegen Sweerlng in 25 beurten, hoogste serie 91. gemiddelde 12. Swee ring verzamelde 231 punten, 25 beurten, hoogste serie 64. gemiddelde 9.24. De eindstand luidt: 17.25 11.86 14.90 10.93 10.05 9.37 Piet de Leeuw behaalde dus het hoogste alge meen gemiddelde, n.l. 17.25, een nieuw Neder landsch record (het oude stond met 17.21 op zijn naam). Nog twee andere officieele Neder landsche records kwamen in de verdrukking: dat van de hoogste serie, nieuw record De Leeuw met 196 (oud record Van Vliet 165, Maart 1941). Dat van het hoogste particuliere gemiddelde, nieuw record 37.50 Van Vliet en De Leeuw (oud record Van Vliet en De Leeuw 30.—, November 1945). Tenslotte dient vermeld dat het algemeen tournooi-gemiddelde 12.15 bedroeg, wat ook een niet officieel record is. Totdusver stond het tournooi van 1945 46 aan het hoofd met een ge middelde van 10.70. Wedstrijden van Kobus, Kobus was Zaterdag beter op dreef dan vorige dagen en behaalde twee overwinningen. Op een hoog peil stonden zijn partijen evenwel niet. Tegen Jacobs had hij 33 beurten noodlg, alvorens hij de 300 vol maakte. Na 15 beurten had Kobus slechts 66 punten en na 25 151 (Jacobs 162). Daarna ging het aan beide zUden Iets vlotter. Met een verschil van 13 punten won de Haarlem- Churcliill's motie van wantrouwen komt Woensdag Churchill heeft Vrijdag het amendement op de regeeringsmotie inzake de economi sche politiek ter tafel gebracht. Het amen dement komt neer op een motie van wan trouwen en zal Woensdag worden inge diend. Het zegt, dat de regeering in ge breke is gebleven de volledige gegevens over den economischen toestand te publi- ceeren en dat geen vertrouwen wordt ge steld in een regeering, die door haar be leid tot dusver de nationale moeilijkheden steeds heeft vergroot en wier voorstellen voor de toekomst onvoldoende of schade lijk zijn. Uitvaart mr. L. J. A. Trip In de St. Jacobuskerk in de Parkstraat te 's-Gravenhage is Zaterdagmorgen een plechtige uitvaartdienst gehouden voor wijlen mr. L. J. A. Trip, oud-president der Nederlandsche Bank. De Koningin was ver tegenwoordigd door haar Kamerheer jhr, mr. E. W. Roëll. Voorts waren onder andere aanwezig de ministers van Financiën en van Economische Zaken en de president directeur der Nederlandsch Bank. Na den dienst werd de kist naar den rouwwagen gedragen. De stoet ging langs het departement van Financiën, waar eeni ge oogenblikken werd stilgehouden, naar de oude R.K. begraafplaats aan de Kerk hoflaan, waar de teraardebestelling ge schiedde. ONDERWIJZER WEGENS ONGESCHIKTHEID ONTSLAGEN. Het gemeentebestuur van Gouda ont sloeg onlangs een onderwijzer met dertig dienstjaren wegens ongeschiktheid, welk besluit door Ged. Staten werd goedge keurd. Zoowel de betrokkene als de on derwijzersorganisaties gingen in beroep bij de Kroon. Deze heel't het beroep der organisaties niet ontvankelijk verklaard, omdat zij geen eigen persoonlijk belang hebben bij de vernietiging van het besluit. Het beroep van den onderwijzer werd on gegrond verklaard. i mer. In de avondpartij had Kobus mogelijk zelfvertrouwen. Hij speelde rustig en secuur echter zonder geluk, in den hem eigen busten stijl. Na 12 beurten leidde hij met 218—11 en na 18 beurten 263140. Gaandeweg zakte zijr gemiddelde van rond 20 tot minder dan 15. In de 23e beurt was de strijd ten gunste van Kobu? beslist. Zondag speelde de Haarlemmer zijn laatsll partij tegen Lubaeh en was weer minder vorm dan den vorigen dag. Hij bracht het slechts tot 175 na 23 beurten. In den eindstand bezette hij de zesde plaats. De uitslagen van Zaterdag waren: Lubach Teegelaar 30 40 35.50 c i io.7i r 7.601. t It 8.75 10.34 7.50 Van Vliet Sweerlng En onplezierig. Het plan van de Britscbe regeering om een derde der Engelsche arbeiders in nachtploegen te laten werken, teneinde de overbelaste elec- trische centrales te verlichten, is ge stuit op het verzet van den machtigen vakvereenigingsraad, die het plan ca tegorisch afwees als „onuitvoerbaar en onpractisch". Vliegrampen. Zondagmiddag is een vi motorig vliegtuig van de R.A.F. tenge volge van het slechte zicht boven het eiland Ischia (in de golf van Napels) tegen een berg gevlogen. De dertien passagiers kwamen om net leven. Een Fransch miltiair vliegtuig is Zondag nabij Casablanca neergestort. De beide piloten werden gedood. Kranten voor Parijs. De stakende dag blademployés zullen heden het werk hervatten, nadat besloten was dat zij een loonsverhooging van 17 pCt. zullen krijgen. Volgens de overeenkomst zal op alle zeven dagen der week gewerkt worden. Vijfde maai. Vorige week is Barbara Hutton, de rijkste vrouw ter wereld, in de Zwitsersche wintersportplaats Chur in het huwelijk getreden met Prins Igor Troubetsky. Het jonge paar brengt de wittebroodsweken in Zürich door. Kleine rfevolutie. Naar aanleiding van de revolutie, die zich Vrijdag in Para guay voordeed, deelt het ministerie van binnenlandsche zaken van Para guay mede, dat de orde weer geheel is hersteld en dat zestig arrestaties zijn verricht. Overstrooming-. De Donau is in de om geving van Bratislawa, de hoofdstad van Slowakije, buiten zijn oevers ge treden. Verscheidene plaatsen staan onder water en er is aanzienlijke scha de aangericht. De rivier is bjjna tweQ meter gewassen.

Haarlem's Dagblad | 1947 | | pagina 2