Oranjeploeg won onverdiend met 2-1 van de Belgen „De nieuwe tactiek" kwam nog niet tot uiting De spelers onder de loupe Panda en de Meester-detective Sport in het kort1 Norrköping demonstreerde prima voetbal DINSDAG 8 APRIL 1947 HAARLEMS DAGBLAD Bergman nam beide doelpunten voor zijn rekening Tevreden zal de technische commissie van den Koninklijken Nederlandschen Voetbal bond zijn met den uitslag van 2-1, maar voldaan over de Nederlandsche ploeg evenwel niet, omdat deze Maandag in het Olympisch Stadion een zwak spel vertoond heeft, dat in technisch opzicht minder was dan dat der Belgen. Ook was er nog weinig te bespeuren van „de nieuwe tactiek". Een groote handicap om behoorlijk spel te ver- toonen was de wind, die in de „kuip" van het Stadion steeds draaide. Aan de over winning bad de Amsterdammer Bergman, die beide doelpunten voor zijn rekening nam, het belangrijkste aandeel. Ook bij de Belgen was het de linksbuiten en wel Thirifayt, die doelpuntte. Nog is driemaal gescoord (tweemaal voor België en eenmaal voor Nederland)doch de doelpunten moesten worden afgekeurd, omdat bij de Belgen tevoren overtredingen waren geconstateerd en de bal reeds achter was geweest toen Roozen hem in doel werkte. (Van onzen sportredacteur), MEER dan vijftigduizend bezoekers wa ren in het Stadion bijeen, om getuige te zijn van den traditioneelen wedstrijd, welke de fleur van vóór den oorlog her kregen heeft. De belangstelling yoor toe gangsbewijzen was de laatste dagen weer groot en in de omgeving van den Amstel- veenschen weg trachtten nog velen een kaartje te koopen. In Amsterdam heersch- te een groote drukte. De treinen brachten talloozen naar de hoofdstad en de trams waren overbelast. De automobilisten, die het Stadion wilden bereiken, hadden het moeilijker, omdat een andere verkeers regeling ontworpen was. Daarom stonden tot ver in den omtrek de auto's geparkeerd. In deze omgeving merkte de wandelaar niet dat er een gebrek aan voertuigen is. In het Stadion was weer een gezellig heid als vanouds. Het personeel kon de drukte aan en rustig zochten de toeschou wers hun plaatsen op. Een muziekcorps van Limburgsche mijnwerkers was uitgenoo- cigd den middag op te luisteren en ijverige werkers, die in den winter hebben getoond, wat zij waard zijn, bliezen thans opgewekte tonen. Ruim half drie kwamen de ads.pi- ranten van Blauw Wit naar buiten en kort daarop verschenen de elftallen gelijktijdig, waarna de spelers zich voor de eere- tribune opstelden. Het leek ons, dat er vroeger meer geestdrift onder het publiek heerschte, als de voetballers in twee groe pen het veld betraden. Als aanvoerder van de Oranjeploeg fun geerde Van der Linden, die bij den opgooi verkeerd raadde. Bijna kwart vóór drie traDte Roozen af, waarna een rustige strijd begon, die in de eerste helft niet op een hoog peil stond. De draaiende wind deed aan het spel geen goed en de spelers, in het bijzonder de Nederlanders, hielden er weinig rekening mee. Was dat bij een der voorwaartsen het geval, dan had het geen ernstige gevolgen. Lette een achterspeler onvoldoende er op, wat uit een windvlaag kon ontstaan, dan volgden er hachelijke oogenblikken. In het bijzonder ontstonden gevaarlijke situaties bij het Nederlandsche doel. Hierdoor is het Belgische doelpunt ontstaan. Een der achterspelers kopte den bal verkeerd en Thirifayt kreeg de kans, den gelijkmaker langs doelman Kraak te plaatsen. Reeds na tien minuten hadden ae ploe gen een doelmmt gemaakt, doch dat inspi reerde de Nederlanders niet, om zich meer in te spannen. Zes minuten na het begin plaatste Roozen den bal naar den vrijstaan- den Bergman, die onder groot gejuich Ne derland de leiding gaf. Vier minuten later ontstond het tegenpunt, dat verdiend was, aangezien de strijd vrijwel gelijk opging. Nadat Wilkes zich naar voren had ge werkt, loste hij een hard schot, dat over ging. Er volgde een overwicht voor de Bel gen. Dezen zetten felle aanvallen op on in die periode kwam tot uiting, dat de Belgen in technisch opzicht den Nederlandschen spelers de baas waren. Het gevaar dreigde aan de rechterzijde, waar de vleugel Lem- berechts en Coppens opereerde. Door den wind hadden de Nederlanders weinig vat op hun spel, maar zij hielden zich toch staande. Volgde er nog een schot op doel, dan was Kraak op zijn post en op prachtige wijze verdedigde hij. Van Möring ging weinig kracht uit en de middenvoor Decleijn was hem steeds te vlug af. Dat de Belgen voor rust geen verdere doelpunten gemaakt hebben was te danken aan het ge luk der Nederlanders, want de roode dui vels kwamen vele malen dicht bij het hei ligdom van Kraak. Vijf Belgische hoek schoppen in de eerste helft tegenover geen enkele voor de Oranjeploeg, is ook een be wijs van een overwicht der Belgen. Toch verdienen eenige goede Nederlandsche aan vallen vermelding. Bij het opzetten er van had Roozen een belangrijk aandeel. Het spel was bovendien te kort om bij Pannaye en Aernouds succes te hebben. Beter spel na rust In de tweede helft werd er beter gevoet bald. De Nederlanders speelden met meer geestdrift en waren thans in den aanval. Toen na 18 minuten een tweede doelpunt gemaakt werd, leek het er op. of er met meer animo gewerkt werd. Het opnieuw verkrijgen van de leiding dankte Nederland vooral aan het doorzetten van Wilkes. Eerst passeerde hij op fraaie wijze drie Belgen, daarna plaatste hij den bal naar Roozen, die niet vrij stond en het leer daarom door gaf naar Bergman. Deze had rustig gelegen heid een hard schot te lossen, dat door den wind van richting veranderde en onhoud baar in doel verdween (21). Aan spanning ontbrak het vervolgens len dicht bij Kraak en er deden zich tal van spannende momenten voor. In het nemen van hoekschoppen behaalden de Belgen weer een voorsprong (zes tegen vier) en ongeveer tien minuten was het zeer gevaarlijk, toen er drie achtereen genomen werden, die evenwel geen suc ces opleverden. Möring was thans beter op dreef. Hij liet Decleijn geen oogenbük los, zoodat deze geen schijn van kans had. Kort na het nemen der hoekschoppen zette de Belg den spil zoodanig van zich af, dat de uitstekend leidende Franschman Tibaldi floot. De Belgische voorwaartsen hadden dit niet gehoord en speelden verder, waar na een doelpunt ontstond, mede door het feit, dat Kraak uit zijn doel was geloopen, maar tot teleurstelling der gasten moest het doelpunt afgekeurd worden. Een derde kans hadden de Belgen bij een vrijen trap, even buiten het strafschopgebied. Het woei zoo hevig, dat de bal niet stil bleef liggen. Chaves schoot echter naast. Het zwoegen der Belgen heeft niet het gewenschte re sultaat opgeleverd en onverdiend leden zij de nederlaag van 21. Wedstrijd in een notedop 2,37 uur: De ploegen betredeyi het ter rein, en worden verwelkomd door de volksliederen. Van der Linden verliest de toss. Roozen trapt af. het eerste schot op het Bel gische doel, gelost door Wil kes, gaat naast. Bergman doelpunt uit een voorzet van Roozen. Thirifait maakt gelijk. België neemt den eersten hoekschop. er volgen eenige felle Belgi sche aanvallen, uit een van achter de lijn voorgezetten bal, doelpunt Roozen, maar de scheidsrech ter heeft reeds afgefloten, na den bal met de hand aan geraakt te hebben, maakt Thirifait een doelpunt, dat de scheidsrechter afkeurt, ruststand 11. de tweede helft begint, de eerste Nederlandsche hoek schop. Bergman doelpunt opnieuw (2—1). Kraak redt bij een hard schot van Thirifait. drie hoekschoppen achter el kaar op 't Nederlandsche doel. nadat Möring aangevallen is, waarvoor de scheidsrechter fluit, doelpunt een der Belgen. Het doelpunt wordt niet toe gekend. Nederland wint met 21. 2,43 2,44 2,46 2,51 3,04 3,20 3,29 3,45 3,49 4,03 4,18 4,21 Eerste verliespunt voor K.F.C. HBC komt opzetten, de resultaten zijn prach- g. Verleden week werd van TOG gewonnen en gisteren speelden de Heemstedenaren 00 tegen KFC. waardoor de Koogers hun eerste verliespunt na twaalf overwinningen incasseer den. HBC bezet nog de onderste plaats met 4 punten uit 13 wedstrijden. ZVV heeft een gelijk aantal punten, maar heeft een wedstrijd minder gespeeld. In Beverwijk eindigde de wedstrijd KennemersWFC eveneens in een puntloos spel. De wedstrijd SLTO—Bloemendaal ging niet door, omdat de scheidsrechter niet verschenen Voor de derde klas A in district I be hield VCS de kans op het kampioenschap door met 3—1 van LFC te winnen. Andere internationale ontmoetingen DWS—Dudelingen 1—2; VSV—Dudelingen -4; VSV—Nordstern F C 4—3; DFC—Wimble don 4—1; Waltham Town—HBS 1—1; Woking— HBS 1—3; Allen Weerbaar—Schaffhausen 8—7; OSVSchaffhausen 4—2; Romford—VUC 3—0; Feijenoord—AIK (Zweden) 0—2; AjaxAIK 1—6; ADO—Aarau 4—6; Velocitas—Aarau 1—3; MW-Nordstern 0—2; Rotterdam—Antwerpen 3—3; Colchester—Zwolle 0—5. Scheiding van tafels bij de voetballers Ditmaal is na afloop van den jaarlijk- schen NederlandBelgië wedstrijd geen gezamenlijke maaltijd gehouden tusschen officials en spelers van beide landen. De Nederlanders aten in Hotel l'Europe, de Belgen in Victoria. Een scheiding van tafel dus. De verdeeling of liever de toewijzing van kaarten voor de Belgen was de oor zaak van deze scheiding, welke eenigszins in strijd was met den geest, waarin inter nationale sportontmoetingen plegen te verloopen. België had ruim 7000 kaarten gevraagd en kreeg er, volgens verklaringen van de Belgen, maar 3500. Van Nederlandsche zijde deelde men mede, dat de prijzen in het Antwerpsche Stadion op een dergelijke hoogte liggen, dat men wel gedwongen is geweest het equivalent aan Nederlandsche kaarten ter beschikking te stellen. Im mers de prijzen der Antwerpsche zit plaatsen zijn veel hooger dan die in Am sterdam, zoodat het overgroote deel der kaarten, welke Nederland krijgt toegewe zen, voor de staantribunes zijn bestemd. Hiermede is ook verklaard het feit, dat Nederland meer kaarten voor België krijgt dan omgekeerd het geval is. Aan Bel gische zijde was men met deze 3500 kaar ten niet tevreden en annonceerde: „Wij dineeren niet met de Nederlanders". De Nederlandei-s antwoordden: „Dan doen jullie het niet". De Belgische legatie heeft nog haar in vloed gebruikt om de partijen tot elkaar te brengen. Maar men was aan beide zij den .koppig". Geen der partijen wenschte den eersten stap ter verzoening te doen. De Belgen hadden nog meer bezwaren. Zij zeiden: „Maandagochtend zou er een bus van den K.N.V.B. komen bij het Victoria- hotel om de spelers en de officials een tocht door de stad te laten maken. Om negen uur stond de ploeg aangetreden op de stoep van het hotel, maar geen bus. Met sippe gezichten hebben de Belgen toen op eigen houtje het bekende boottochtje dooi de grachten gemaakt. Voorts merkten de Belgen op: „Toen we op eersten Paasch- Het Nederlandsch elftal, dat de Belgen een nederlaag van 21 toebracht. - Voorste rij: Lakenberg, Wilkes, Roozen, Rijvers en Bergman. Staande: Stroker, Kraak, Möring, Van Bun, De Vroet en Van der Linden. I enkele official om ons te ontvangen". Een De volgende ontmoetingen zijn gespeeld: Seaca- Kf.pt;p opër^erd legden de Belgen od eieen de,s (Engeland)—Boldklubben 93 (Denemarken) houtje den abtand van t SSLutatlon1 2_2: niet. De Belgen kwamen immers vele ma- i ^ag aankwamen met den trein aan het I Centraalstation te Amsterdam, was er geen De radio geeft Woensdag HILVERSUM I. 301.5 M. 7.00. 8.00, 13.00. 18.00. 20 00 en 23.00 uur Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Gram.platen. 8.50 Voor de vrouw. 9,00 Gram.platen. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Onze keuken. 10.35 Zang en plano. 11.00 Gr.- platen. 12.30 Kalender. 12.35 Miller-sextet. 13.15 Voor het platteland. 13.20 Accordeonorkest. 14.00 Beroepskeuze voor vrouwen. 14.15 Kamermuz 15.00 Voor de Jeugd. 15.45 Voor zieken. 16.15 Voor de jeugd 17.15 Muziek uit Z. Amerika. 17.30 Volksherstel. 17.35 Jan Corduwener. 18.20 Gr.platen. 18.30 Strijdkr. 19.00 Lezing. 19.15 Piano-duo 19.30 VPRO-eursus. 20.08 Dingen van den dag. 20.15 Philh. Orkest. 21.25 Joodsch Paaschprogr. 22.00 De Ramblers. 22.30 Lezing over Albert Schweitzer. 23.15 Pianomuziek. 23.25 „Atientla". HILVERSUM II, 415.5 M„ 218 M. en 1875 M. 7 00. 8.00, 13.00, 19-00 en 22.00 uur Nieuws 7.15 Gymnastiek. 7.30 Gram.platen. 7.45 Woord voor den dag 8.15 NCRV-koor. 8.30 Gram.platen. 8.00 Ziekenbezoek. 9.50 "Brio Pasquier. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Ouverture Leonore n. 11.15 Jaar vergadering Geref. Jeugdorganisaties. 12.00 Har monie-orkest. 12.15 Mandolinata. 13.15 Zang en plano. 13.45 Scala-sextet. 14.30 Tulnpraalje. 14.50 Gram.platen. 15.50 Amsterd. Strijkkwartet, 16.20 Zangklasse. 16.45 Voor de Jeugd. 17.30 Gram.' platen. 17.45 Rijk over zee. 18.00 Amsl. Pol Muziek. 18.45 Land- en tuinbouw. 19.15 Uit In- die. 19-30 Eng. les. 20.05 Busch Strijkorkest. 20.25 Orgel. 21.00 Lezing. 21.20 Koorzang 22.30 Piano- werken. 23.00 Gram.platen. naar het Victoria-hotel af. Tijdens den wedstrijd hebben de partijen uit den aard der zaak wel contact met elkaar gehad, maar over het geschil schijnt met geen woord te zijn gerept. Angstvallig is het pijnlijk onderwerp vermeden. De Fransche scheidsrechter heeft bij de Nederlanders aan tafel gezeten. VOETBALUITSLAGEN Eerste klasse. District VI: Brabantia—Eind hoven 0—1. Tweede klasse A. district I: De Ken- nemers—WFC 0—0. Tweede klasse B: KFC— HBC 00; Vriendenschaar—Watergraafsmeer 0—1; DWV—SDW 2—1. District i. Derde klasse A: SLTO—Bloemen daal schiedsrechter niet opgekomen; De Ger maan—GVO 1—1. Derde klasse B: QSC—DTS uitgesteld. Vierde klasse D: DCO—ABIM 1—2; Amstel—VVD 3—3. Vierde klasse E: Wilhelmina Vooruit—DIO 2—2; Rodi—SDZ 2—3; The Unity— Oranje Zwart 45 gestaakt wegens ongespeel- baarheid van het terrein. Vierde klasse F: SCA —Vliegende Vogels 2—1. Vierde klasse G: TDO TIW 1—1; RKAVMeervogels uitgesteld; Lijn den—ETO 1—3. HVB-ultslagen. 1 A: HFC 3—OG 2 6—3; RCH 4—Zandvoort- meeuwen 4 74; Spaarndam—Halfweg 2 6—2; Beverwijk 2—DEM 2 2—0. 1 B: Waterloo—Scho ten 2 3—0; EDO 3—Stormvogels 3 3—1; DSK TYBB 2 2—2; Hillinen 2—RCH 5 5—3. 2 A: Storm vogels 4Beverwijk 3 5—2; DEM 3—Haarlem 5 5—3; EHS 2—HBC 3 2—3; Kinheim 3—HFC 4 4—0; THB 2—Schoten 3 2—1. 2 B: HFC 5—DIO 2 15; Kennemers 4Halfweg 3 2—1; Terrasvo gels 2—TYBB 3 3—2. 2 C: WH—Bloemendaal 3 51; Schoten 4Kennemers 5 72: DSS 2 VSV 4 13. 2 D: Ripperda 3—Heemstede 4—6; VogelanzangRCH 7 50; EHS 3—Hillegom 2 5—1; Spaarnestad—DIO 3 3—1. Junioren: Schoten a—Stormvogels a 33; EDO a—VSV a 0—14; HFC a—RCH a 5—1. B: IEV a— TYBB a 2—7; IEV b—DEM a 1—14; Ripperda a —EHS a 5—5; Velsen a—Geel Wit a 1—4. Adspiranten: EDO a—Kennemerland a 0—3; Velsen a—TYBB a 40; VSV a—Kennemers a 6—0; Terrasvogels a—VSV c 2—1; Geel Wit a— DSOV a 1—1; Schoten a—EHS a 7—0. Juniorentournooi „De Lijnden" Zaterdagmiddag is het juniorentournooi ,De Lijnden" in Badhoevedorp officieel geopend. De Nederlandsche doelpunten waren van Bergman. Aan het spel der Nederlandsche voet ballers was het niet te danken, dat de eerste interlandwedstrijd in 1947 gewon nen is en voor de volgende ontmoetingen moet een gereserveerde houding aange nomen worden. Het beste is toch vertrou wen te schenken in de ploeg. Natuurlijk geeft de overwinning een moreelen steun voor de toekomst, maar daarmede zijn wij er niet. En zijn in dit verjongde elftal nog te veel spelers, die vermoedelijk de eerste jaren niet tot de vaste kern zullen behoo- ren of men moet hen behouden, omdat er geen betere krachten beschikbaar zijn. Gaarne hadden wij gehoopt, dat Möring een waardig plaatsvervanger voor Ande- riesen zou worden, doch dezen middag heeft hij dat niet getoond. In de eerste helft leek het soms of hij niet wist, vol gens welke systeem er gespeeld moest worden. Hij draaide te veel om Decleyn heen. Na de hervatting herstelde hij zich aanmerkelijk, brak veel van 't Belgische spel af, maar aan den aanval besteedde hij geen aandacht. Daarom moet gezegd worden, dat hij zich niet van een definitieve plaats in het elftal verze kerd heeft. Een an der aan te wijzen, is echter ook niet ge makkelijk. Het beste is nogmaals een proef te nemen. De tweede debutant in de mid denlinie, de Amster dammer Stroker, was een speler, zooals er meer in ons land te vinden zijn. Bepaald slecht in het verde digen kunnen wij hem niet noemen. Hij bewaakte zijn spe ler goed, doch trok te weinig naar voren, om steun te verleenen. De derde speler der middenlinie De Vroet was de beste, hoewel hij nog beneden zijn kun nen is. Het Nederlandsch elftal was nog niet voldoende ingewerkt op de nieuwe tactiek, waaraan de technische commissie door den abnormalen winter te weinig aandacht heeft kunnen besteden. Hierdoor kon De Vroet zich niet zoo geheel geven, Voor de achterspelers van Bun en Van der Linden hielden wij in de eerste helft ons hart vast. Bij den wind, die zoo ver rassend kon draaien, speelden zij den bal wel eens te hoog, waardoor het leer in de omgeving bleef en soms bij een der Belgen terecht kwam. Toen Van Bun in de eerste helft den bal kopte, in plaats van hem rustig langs den grond weg te werken, kreeg Thirifait de kans, om de partijen op gelijken voet te brengen. Toch hebben de spelers over het algemeen goed voldaan en na de hervatting toonden zij zich taaie verdedigers. Piet Kraak heeft weer een goeden wedstrijd gespeeld en hij toonde, dat hij zijn plaats in het nationale elftal tenvolle waard is, al schijnt het tooh, dat hij in iederen wedstrijd een foutje moet maken, dat echter thans geen gevolgen heeft gehad. Van de voorwaartsen, waarin vijf gerou tineerde krachten zijn opgenomen, hadden wij meer verwacht en in ieder geval, dat zij meer rekening met de weersomstan digheden hadden gehouden. Dan hadden zij gevaarlijker kunnen optreden. Van Wil kes ging minder kracht uit dan gewoon lijk. Natuurlijk had hij in Pannaye een las- tigen tegenstander. Toch heeft hij zich door het agressief ingrijpen te veel laten ontmoedigen en trad niet actief op, als van een internationaal verwacht mag wor den. Dat hij echter in staat is, uitstekend spel te vertoonen, heeft hij laten zien met enkele harde schoten en met het vervullen van een belangrijke rol bij aanvallen. In hem zagen wij echter niet de candidaat voor het elftal van de „Rest van Europa". Roozen was eveneens niet slecht, echter hadden wij nog meer van hem verwacht. Veel gelegenheid om gevaarlijk door te breken, verleende Vermeulen hem natuur lijk niet. De beste speler uit de voorhoede was Rijvers, die van het begin tot het einde zwoegde. Een tacticus als Smit was hij niet en dat zal hij ook niet worden. Een nuttige kracht was hij echter wel en hij bereikte het internationale peil, het geen ook van belang is. Het vraagstuk der buitenspelers is niet opgelost. Wel zal men geneigd zijn met lof te spreken over den Amsterdammer Bergman, die de doelpunten voor zijn reke ning nam, maar in techniek schiet hij nog 4. Na een half uurtje reed Panda in de jeep de stad binnen. De regen was veel minder geworden, maar koud ivas het nog wel. En omdat een jeep, zoals je misschien wel weet aan alle kanten open is, had Panda het aardig koud gekregen. „KieJcJ" zei de chauffeur, „daor is de winkel waor ik altoos m'n sigaoren koop. Blief jij nou eventjes in mien waogen zitten en let op, dat er niet gestolen wordt!" „Er is hier toch niets te stelen?" vroeg Panda „Wa- blief?" vroeg de chauffeur verontwaardigd. D'r bennen toch zeteltjes in m'n kar? En 'n rem? En 'n leeg benzine blik? Nee, man neke! Opletten, hoor! Ik vertrouw die stadsmensen niet, zie?.Blief zitten en kiek goed uit je doppen!" „O, ik blij-f best zitten, hoor!" zei Panda, ik moet toch heel ergens anders zijn!" te kort. Twee kansen heeft hij prachtig ingeschoten en enkele andere liet hij voor bijgaan. Wij mogen echter gelukkig zijn in Bergman een speler te hebben, die een bruikbare kracht voor de nationale ploeg is. Lakenberg is tegengevallen als buiten speler en dat is eenigszins te begrijpen, omdat hij in zijn club middenvoor is. Mo gelijk wordt in den volgenden wedstrijd een ander voor hem opgesteld, hoewel wij geen speler kennen, die de plaats verdient. Vermoedelijk zal in de ploeg geen radi cale wijziging aangebracht worden. Het beste is de spelers nog wat te laten oefe nen en hen op 4 Mei in Antwerpen weer een kans te geven. Mogelijk is er meer samenwerking en wordt het begin gelegd voor een vaste kern. Belgen vielen tegen België heeft dit jaar ook een cursus voor candidaten van het nationale elftal gehouden. De spelers hebben meer gelegen heid gehad om te oefenen dan de Neder landers en daarom veronderstelden wij, dat een betere ploeg in het veld zou ver schijnen. In techniek waren zij de meerdere van de Oranjeploeg, maar daarmee alleen kwam zij er niet. Andere wapens, als jeestdrift en volhouden, gebruikten zij in mindere mate, waardoor zij verloren. De achterhoede was het sterkste deel. Doel man Daenen verrichtte goed werk. Hij had echter met schoten van het Nederland sche binnentrio geluk, hoewel hij zich goed opstelde en kordaat ingreep. In de mid denlinie was Vermeulen de beste en van de voorwaartsen noemen wij in het bij zonder de buitenspelers Thirifait en Lem- berechts. Scheidsrechter Tibaldi uit Frankrijk trad rustig op, gedoogde geen ruw spel en werkte mee aan een goede verstand houding. Terecht keurde hij drie doelpun ten af. ZEGE VOOR GROEXEVELD. De Haarlem- sche Race-club „Excelsior" hield haar jaarlijk- sche elerenrit over een afstand van 40 Ic.m. De uitslag was 1. B. Groeneveld; 2. J. v. Maris; 3. K. Neeft; -1. B. Schell jr.; 5. J. Scherpenzeel; 6. J. Ekel; 7. Taverne; 8. J. Westbroek; 9. w. Kruid; io. Kiekens. Voor het Belgische doel ontstonden vaarlijke situaties, zooals uit deze fa blijkt. Roozen op den grond en achter hè Bergman waren doelman Daenen die' genaderd. In doel stond ook Pannq opgesteld. Schoolvoetbalwedstrijden Zaterdag zijn de laatste wedstrijden in eerste ronde gespeeld: In afdeellng B zijn tm wedstrijden gespeeld, waarbij de ULO Zandvoort de dubbele cijfers behaalde. In aft C bleef Triniteitslyceum 3 weg. in afd, moest Triniteitslyceum 4 gedisqualifisetj i worden, evenals de RK ULO 3, In afd. B fa slotte onderging de Nic. Beetsschool hetzelfi lot; hier kwam de Zandvoortsche Mariasclw niet op. De uitslagen waren als volgt: Afd. B: St. Jeroenschool I—Trlniteitslycm 2 2—1; RK ULO 1 (Oude Gr.)—ULO (Zandvoor 0—10. Afd. C: RK ULO 2 (Oude Gr.)—Triniteit lyceum 3. Triniteitslyceum niet opgekomen; Jeroenschool 2—St. Henricusschool 1 1—7. Afd. D; Juliana v. Stolbergschool—2de Cent school 2 1—1, Juliana v. Stolbergschool win; Chr. ULO (Hillegom)—lste HBS B 4 3—3, HBS B 4 wint; 2de Centr. school 1ULO A 0—2; ULO B 4—lste Centr. school 1 0—3 Centr. school 2—2de HBS B 5 6—0; Dreefschft 2—St. Henricusschool 2 0—5; Triniteitslyceum —St. Bavoschool 1, Triniteitslyceum gedisi; RK ULO 3—St. Jeroenschool 3, RK ULO 3 gedu; Afd. E: VoorwegschoolCrayenesterschü 40; Wilhelminaschool 2Vondelschool 9- Wilhelminaschool 1Schoolver. Aerdenhou Bentveld 8—1; Prins Hendrikschool—Nic. Bee» school. Nic. Beetsschool gealsq.; Dreefschot (H'stede)Overbruggingsschool 2 2—0; St. Bavi school 4—St. Luciaschool 2 0—0, St. Luciaschw 2 wint; St. Willebrordusschool—St. Luciasch« 1 1—2; St. Petrus CaninsiusschoolSt. Bavs school 5 4—0; St. Bavoschool 3—St. Luciaschw 3 11, St. Bavoschool 3 wint; St. Antonluj school—St. Aloysiussehool 2—3; Jacobaschool- Mariaschool, Mariaschool niet opgekomen. INTERNATIONALE ZWEMWEDSTRIJDEN R HAARLEM. Donderdagavond 24 April org» niseert de H. Z. en P. C. „De Waterratten" het Sportfondsenbad internationale zwemwei strijden, waaraan zal worden deelgenomen de zwemploeg „Hellas", ae kampioensploeg u. Zweden. EIERENRIT „De KAMPIOEN". De H. S, V „De Kampioen" hield Maandag haar tradlüo neele elerenrit. De uitslag luidde: 1. P. Duim (20 k.m. in 44 min. 30 sec.); 2. T. Peters; 3. IV, Voorting; 4. C. de Vos; 5. W Graal; op 1 ronde: 6. van Beek; 7. Stolpe; 8. Schenk. Haarlemsch elftal mei 8-4 door de Zweden geklop! De achtduizend toeschouwers van den voetbalwedstrijd Haarlemsch elf tal tegen de Zweedsche ploeg Norr köping waren geestdriftig over de de monstratie, welke de gasten Zaterdag middag in het Heemsteedsche Sport park gaven. In het bijzonder waren zij getroffen door het fijne combinatie spel van de voorhoede, waarin dezen keer niet de middenvoor Gunner Nor- dahl, de candidaat voor het elftal „Rest van Europa" uitblonk, maar de linksbinnen Holmqvist. De ontmoeting begon op een wijze, zoo als wij dat van interlandwedstrijden ge wend zyn. De spelers werden met de volksliederen verwelkomd. Op de tribune hadden o.a. als gasten de Zweedsche ge zant en de burgemeester van Heemstede plaats genomen. Het eerste kwartier was reeds beslis send, want de Zweden verrasten de Haar lemmers met een snel spel, waardoor zij een voorsprong van 4—0 behaalden, dank zij Gunner Nordahl (2), rechtsbinnen Liedkern en linksbuiten Persson. Hierna herstelden de Haarlemmers zich eenigszins en zij hadden in het volgende half uur een klein overwicht. De Zweden voelden zich blijkbaar reeds veilig en pakten de zaken kalmer aan, doch af en toe had de Haar- lemsche achterhoede haar handen weer vol bij snelle aanvallen, waarbij Holmqvist zich bijzonder onderscheidde. Rust kwam met 0—4. Waren de Haarlemmers in techniek niet tegen de Zweden opgewassen, aan strijd lust ontbrak het hun niet. Door toedoen van Kick Smit, die na een schermutse ling den bal inkopte, was het spoedig na de hervatting 14. Nog even waren de gastheeren in den aanval, maar daarna vertoonden de Zweden opnieuw een fraai spel, waartegen de Haarlemsche achter hoede niet op kon. Vele malen braken de voorwaartsen van Norrköping door en stond een Zweed alleen voor doelman Wille, die meestal in zijn doel bleef staan, dan volgde er een doelpunt. Van 14 werd het 18- Liedkern. Gunner Nordahl (2) en de rechtsbuiten Carlborn maakten de doelpunten. Tenslotte had het Haarlem sche binnentrio succes en verkleinde den achterstand tot 48. Biesbrouck doel puntte tweemaal en Hanse éénmaal. De uitslag gaf de verhouding goed weer. Wij zagen immers een prachtig spelende Zweedsche voorhoede, die uit spelers be stond met goede voetbalcapaciteiten en een in verhouding minder goed spelende achterhoede. In tegenstelling met de ploeg van Malmö konden de voorwaartsen schie ten. behalve goed combineeren. Zij hadden echter een niet te sterke Haarlemsche achterhoede tegenover zich. De spelers verrichten over het algemeen in him ver- eeniging nuttig werk. maar thans bleek, dat zij niet aan elkaar gewend waren. Bij de Zweden daarentegen viel het ploegver- band op. Dat gaf in het begin reeds een goeden steun. De Haarlemmers zochten nog, welk spel zij moesten spelen. Daar door kwam de voorhoede er langzamer hand beter in en Kick Smit wist wat hij aan Biesbrouck en Hanse had. Dezen had den echter na rust niet altyd geluk. De vier punten tegen beteekenden, dal de Zweedsche achterhoede als geheel min der goed was dan de voorhoede. In d< eerste helft kon zij de nogal zwak opge zette aanvallen, gemakkelijk verwerken, maar daarna had zij het moeilijker tegen de hardwerkende binnenspelers van Haar lem. Groeneveld kon goed meekomen, echter de Beverwijker Tervoort niet. Wi) hebben hem wel eens beter gezien. Het bestuur van de afdeeling Haarlem van den KNVB zal niet tevreden zijn over de verrichtingen van zijn vertegenwoordi gende ploeg, doch het is er van overtuigd, dat het publiek van goed voetbal der Zweden heeft genoten. Interview. De Sovjet-ambassadeur In Athene, Rodianof. heeft de Grieksche regeering e nota overhandigd, waarin wordt geprotes teerd tegen een gefingeerd Interview me: Stalin, dat ln eenige Grieksche kranten verschenen. De Grieksche regeering heeü geantwoord, dat betreffende bladen tot <Je oppositie behooren en dat er bovendien il Griekenland volledige persvrijheid heerscht Ondergrondsche verdeeldheid. De geheime zen der van de Irgun Zvai Leuml heeft Illegale Joodsche leger Haganah gewaar schuwd tegen voorbereiding van den bur geroorlog tusschen Joden in Palestina". gij ons aanvalt, zullen wij ons verdedigen", aldus de Irgun. Naar de plants des onhells. Het Duitsche nieuws bureau meldt, dat de gemeenteraad van Athene president Truman heeft uitgenoo- digd voor een bezoek aan Athene. Tornado. Gedurende één minuut heeft nabij Solway Firth ln het Noorden van Groot-Brit- tannlë een tornado gewoed, die groote ver woestingen heeft aangericht. (AFP) Zelfmoord. Uit het politie-onderzoek naar der- dood van den Tsjechischen consul in Parijs. Racgejac, die Zondag, naar men meende vermoord, op straat werd gevonden, blijkt, dat hij zelfmoord heeft gepleegd, door zich van het Paials de Chaillot naar beneden te werpen. Zou zün. HJalmar Schacht heeft verklaard, dat indien hij Indertijd na den aanslag op Hitier gesnapt zou zijn, hij ongetwijfeld doodge schoten zou zijn en er thans een Hjalmar Schachtstraat zou zijn. „Helaas heb ik mijn hoofd weten te redden", zei hij. Kleine muis. De 83-jarige Madame Leroy, bij genaamd de „kleine muis" is in Parijs voor de drle-en-twintigste maal gearresteerd v gens zakkenrollerij. Zij beoefent dit beroep reeds 65 Jaar en beklaagde zich er over, da', zij de Paaschdagen nu niet op haar landhuis kon door brengen. Bijverdienste. De Indonesische politie in Batavia heeft een Chineeschen dagbladdirecteur ge arresteerd, die republlkelnsch bankpapier heeft vervalscht. Op zijn drukkerij werden twintigduizend roepiah's, papier en clichés in beslag genomen. De zaak wordt door d Nederlandsche justitie onderzocht, Duitsch verzet. Vertegenwoordigers van anti fascistische organisaties in Duitschland heb ben een resolutie aangenomen, waarin ver tegenwoordiging van de Duitsche verzets beweging op de conferentie van Moskou wordt geëischt.

Haarlem's Dagblad | 1947 | | pagina 2