Haarlems Dagblad Kolen - exportovereenkomst gesloten tusschen drie Westelijke mogendheden Onverwachte geheime zitting in Moskou Het „enfant terrible" in Londen De N.Z.H. maakt zomersche plannen Frederik IX tot koning uitgeroepen Resultaten derDuitsche//Lander"-slemming Een ei voor iedereen Weerbericht 61 e Jaargang No. 18614 Bureaux: Groote Houtstr. 93, Tel. Admln. 10724, 14825. Redactie 10600. Directeur-Hoofdredacteur 15054. Bijkantoor H.N., Soendaplein 37. Tel. 12230. Drukkerij Z.B. Spaarne 12, Tel. 12713, 10132. Dïusïïag 22 Xpril 1947 Verschijnt dagelijks behalve Zon- en Feestdagen. Abonnementsprijs per week 31 cent, per kwartaal ƒ4,Franco per post ƒ4,50. Postgiro 273107. Advert.tarieven op aanvraag bij de Administratie Directeur-Hoofdredacteur: Robert Peereboom Uitgave van de Stichting Voorlichting te Haarlem Zij houdt rekening met de behoeften der bevrijde landen zoowel als met de Duitsche economie De Amerikaansche, Britsche en Fransche regeeringen hebben tezamen bekend ge maakt.dat regelingen zijn getroffen ter vast stelling van de verhouding in den uitvoer van steenkolen uit hun bezettingszones van Duitscliland naar steenkoolinvoerende lan- den van F,uropa voor de periode van 1 Jul 1947 tot eind 1947. De uitvoer zal worden vastgesteld in percentages van de netto verkoopbare stcenkoolproductic, te begin nen bij 21 wanneer de dagelijkschc pro ductie in de Westelijke zónes 280.000 ton. en opwaarts tot 25 wanneer zij 370.000 ton per dag bedraagt. De percentageschaal houdt eenerzijds re kening met de behoefte aan steenkool voor den herbouw der bevrijde landen van Euro pa en anderzijds met de essentieele indu- ftrieele en andere behoeften van de Duit sche economie, aldus de bekendmaking „Deze regeling zal zoowel voor de invoe rende landen als de autoriteiten belast met de Duitsche economie van gemak zijn. Aan het eind van het jaar zal deze regeling aan een herziening onderhevig zijn. Tevens besloten, dat wanneer tot de economische incorporatie van het Saargebied bij Frank rijk zal zijn besloten, de Europeesche steen koolorganisatie ervan op de hoogte gesteld zal worden, dat Frankrijk voortaan aan deze organisatie zoowel de hulpbronnen als behoeften van Frankrijk en hef Saar gebied als geheel bekend zal maken. D huidige overeenkomst is na lange discussies tot stand gekomen en door drie ministers van Buitenlandsche Zaken bekrachtigd." Een stap vooruit. De Amerikaansch-Engelsch-Fransche Overeenkomst over den Duitschen uitvoer van steenkool is in Fransche regeerings- kringen als een „kennelijke stap voor waarts" begroet. Een woordvoerder van het Fransche ministerie van Buitenlandsche Zaken verklaarde, dat Frankrijk thans de hoop kan koesteren tegen het einde van dit jaar 50 procent meer steenkool uit Duitseh- De plaatsvervangers voor Oostenrijk hebben gisteren te Moskou overeenstem ming bereikt inzake het terugtrekken der geallieerde troepen uit Oostenrijk. Over de door Oostenrijk te verrichten herstelbetalingen werd men het eens op één punt na, dat betrekking heeft op het vervoer per spoor. Ook ten aanzien yan Oosten rij ksche activa werd overeenstem ming bereikt. Na de lijst van door de plaatsvervan gers bestudeerde punten te hebben uit gewerkt, gingen de ministers van Buiten landsche Zaken gisteren onverwachts, in gesloten zitting. Het voorstel hiertoe kwam van Marshall, nadat Bevin had verklaard, dat het verdrag voor Oostenrijk nu nog slechts op drie artikelen hing. De grenzen, herstelbetalingen en Duitsche activa. De ministers waren daarbij alleen vergezeld van hun tolken en twee adviseurs. Na ruim 2 uur werd de zitting opgeheven zonder eenige nadere bekendmaking over een eventueele overeenstemming. Heden cm 12 uur zouden zij weer in gewone openbare zitting bijeenkomen. Von Papen leeft nog Vorige week hebben in Duitschland val- sche geruchten over overlijden van Franz von Papen de ronde gedaan, tengevolge van het feit, dat de Britsche nieuwsdienst in Duitschland aanhaling had gedaan van een radio-bericht uit New York, volgens hetwelk Von Papen gestorven zou zijn ten gevolge van zijn beroerte van Woensdag j.l. Von Papen is thans in zooverre her steld, dat hij gisteravond per trein naar C-srmisch Partenkirchen overgebracht kon ï/uden. Laski in Tsjeclioslowakije De vroegere voorzitter van de Britsche Labourpartij prof. Harold Laski heeft m een lezing in de Keizer Karei-universiteit te Praag als zijn meening te kennen ge geven, dat de toestand in de wereld niet hopeloos is: De Sovjet-Unie wil geen oor log en denkt niet aan expansie. Laski zeide, dat er geen democratie zon der vrede mogelijk is en geen vrede zon der internationaal begrip. Om hiertoe te komen moeten alle lan den hun bijdrage leveren. De Sovjet-Unie moet ophouden wantrouwen te koesteren, ook al berustte dit in het verleden op goede gronden. Laski voegde er aan toe, dat Bevin mo gelijk niet bij alle Tsjechoslowaken popu lair is, doch er is niemand, die oprechter de vriendschap van de Sovjet-Unie Wenseht dan hij. Supcrfort neergestort Naar het hoofdkwartier van de Ameri kaansche Pacific-vloot uit Pearl Harbor land en het Saargebied te ontvangen, dan het in de laatste maanden kreeg. De woordvoerder legde er den nadruk op. dat de overeenkomst zuiver technisch is zonder politiek karakter. Hij zeide, dat men niet overeengekomen is om de Fransche zóne bij de Engelsch-Amerikaansche aan te sluiten. Waarschijnlijk zal de Sovjet-regeering haar afkeuring uitspreken over het accoord. De critiek zou hierop gebaseerd zijn, dat een overeenkomsttusschen drie mogend heden in strijd is met den geest van Pols- dam. Terrein voor Paviljoen wordt opgeknapt Voorloopig geen Fransche tuin, maar een gazon Het terrein voor het Paviljoen in den Hout is meermalen het onderwei'p van discussie geweest. Jarenlang is het door de jeugd als speelveld gebruikt maar af en toe rezen er plannen, om er een andere bestemming aan te geven. Bij het ontwer pen van het reorganisatieplan voor den Hout dat noodig was om de onaange name herinneringen aan den bezettingstijd de verwijderen is daar ter plaatse een Fransche tuin gedacht, die een goede aan sluiting zou geven aan het statige Pavil joen op den achtergrond. Ook is er een plan tot het maken van een rosarium. Een beslissing daarover is intusschen niet ge nomen, want daarvoor zal het noodig zijn, dat de gemeenteraad gelden beschikbaar stelt. Wy zagen dezer dagen, dat de arbeiders van den dienst voor den Hout en de Plantsoenen het terrein aan het bewerken zijn. Bij informatie werd ons medegedeeld, dat het de bedoeling is een voorloopige oplossing te maken met den aanleg van een fraai gazon- Later, als de trambaan verlegd is reeds jaren geleden heeft de raad na overleg met de N.Z.H-, daartoe besloten, maar het was tot heden nog niet mogelijk aan dit besluit (waarin ook be grepen is een andere indeeling van de Dreef) uitvoering te geven zal een de finitieve beslissing genomen worden over de plannen: Fransche tuin, rosarium of gazon? Voorloopig dus een gazon. Dit wil toch zeggen dat het terrein voor' de jeugd als speelterrein verloren is. Aan den kant van den Wagenweg wordt evenwel een ander speelterrein in orde gemaakt. Dit terrein is al omgespit en -geëgaliseerd, maar de jeugd moet nog wachten tot er gras is ge groeid. De meeste kinderen, die in den Hout gingen spelen, komen uit het Rozen- prieel. Voor hen is ook een speelterrein aan den Schalkwij leerweg in orde gemaakt. De Hertenkamp. Het nieuwe hek voor den Hertenkamp in den Hout is nu bijna klaar. De herten, schapen en ganzen, die zich tot nu toe moesten behelpen met een miniatuur kampje, staan verlangend voor de afraste ring, verlangend naar wat meer bewe gingsvrijheid. Over een dag of acht zullen ze die wel krijgen. De Zeeuwsche oesterkweekers zijn begonnen met het uitzetten ran zaad op de oester- banken. Het met aarde vermengde zaad gaat overboord. De BBC gaf Wallace haar beste kwartiertje (Van onzen Londenschen correspondent) Dc achtergrond van de internationale po litieke verhoudingen is in de afgeloopen dagen sterk gemarkeerd door twee meer dan alledaagsche feiten: de overkomst van Henri Wallace, den voormalïgen vice-presi dent der Vereenigde Staten, intiem vriend van Roosevelt èn de weigering van de Sovjet-Unie om vijftien Russische vrouwen, die aan het einde van den oorlog gehuwd zijn met leden van de Britsche legatie te Moskou, toe te staan zich bij hun echtge- nooten in Engeland te voegen. Het bezoek van Wallace was uiterst be langrijk, hoewel sommigen het hebben wil len kleineeren door hem als een onbelang rijke figuur met slechts weinig volgelingen voor te stellen. Wanneer men onder het gehoor is van Wallace, beseft men, dat hij niet het type is van den politicus, zooals de Europeesche staatkunde die in den loop der eeuwen heeft voortgebracht. Hij is onbevangen, frisch, ja jongensachtig in zijn onconventioneele manier van optreden. Hij heeft niets van den bedachtzamen diplomaat, die zijn woorden wikt en weegt. Vandaar dat men hem wel eens betrappen kan op een tegen spraak of gebrek aan logica. Maar, wat belangrijker is Wallace is een levend mensch, wiens persoonlijkheïd zich volledig aan den toehoorder geeft, want hij spreekt recht uit het hart. Op het oogenblik is hij KOREA AAN DE BEURT. Molotof, de Sovjet-Russische minister /an Buitenlandsche Zaken, heeft Marshall, zijn Amerikaanschen collega, uitgenoodigd besprekingen te beginnen over de vorming van een voorloopige regeering voor Korea, dat thans gedeeltelijk door de Sovjet-Unie en door de Vereenigde Staten bezet is. Een opname van Helgoland, zooals de fotografen die Zondagochtend na de explosie het eiland betraden, het te zien kregen. „enfant terrible" nummer één. Hij heeft uitgesproken, wat diende gezegd te worden. De voorstelling, dat hij een slechte pers zou hebben gehad, hier en daar in buiten landsche bladen gewekt, is beslist bezijden de waarheid. De BBC gaf hem haar belang rijkste kwartiertje na het nieuws van negen uur. Dit beteekent niet, dat iedereen het met Wallace eens is. Maar het was hier uit eindelijk niet te doen om gelijk of ongelijk. Er zitten vele kanten aan de jongste voor stellen van Truman, die op zijn manier den vrede wil bewaren, een standpunt, dat zoo juist door Churchill in een uitvoerige serie artikelen is onderschreven. Truman en de zijnen willen blijkbaar den weg van „hard-tegen-hard", een methode zeggen zij, die, wanneer zij voorheen was toegepast, den oorlog zou hebben voor komen. De tegenstanders van deze ziens wijze noemen dit een bewijs uit het onge rijmde. Bovendien was er destijds nog een andere weg, namelijk een eendrachtig op treden mèt Rusland, dat in de periode- Chamberlain bewust buiten elke regeling werd gelaten, iets waarvan men thans de vruchten plukt. Wallace is thans in Denemarken. Giste ren bevond hij zich tusschen de menigte, die den nieuwen Koning Frcderik IX enthousiast toejuichte op het plein voor het koninklijk paleis te Kopenhagen. Troepentrein opgeblazen in Palestina. In de buurt van Rehoboth in Palestina is een troepentrein waarm zich talrijke Britsche militairen bevonden, door op de rails gedeponeerde springstoffen opge blazen. Er zouden volgens berichten van AFP drie wagons uit de rails zijn gewor pen. Reuter meldt, dat volgens officieele mededeeling vijf Britsche militairen om het leven zijn gekomen. Twee werden ern stig en 21 licht gewond. Voorts is een bur ger omgekomen en zijn zeven burgers ern stig en elf licht gewond. Onder de slacht offers is een driejarig kind. Een aantal militairen moet nog onder de wrakstukken vandaan gehaald worden. Joodsche emigranten naar Suriname Gisteren is de regeling bekend gemaakt,, die op een verleden week gehouden con ferentie is getroffen tusschen een gouver nementscommissie en een delegatie van de Freeland League, om „als begin" 30.000 Europeesche Joodsche réfugiés Suriname binnen te laten. De commissie en de dele gatie waren niet in staat tot overeenstem ming te komen over het totale aantal ré fugiés, dat zich eventueel in Suriname zou kunnen vestigen. Het woord is aan.. Kor n er: Wie iets goeds en blijvends in het leven wil veroveren moet geen arbeid en geen moeite schuwen. Belangrijke verbeteringen op alle lijnen van 4 Mei af Naar wij vernemen heeft de N.Z.H- be moedigende plannen voor het aanstaande zomerseizoen- De verbeteringen op alle door de N.Z.H.V.M. geëxploiteerde lijnen zijn legio en wij zullen dan ook volstaan met het noemen der belangrijkste. Er zal dezen zomer met ongeveer de zelfde frequentie als tot nog toe, tot later in den avond gereden worden. Zoo ver trekt de laatste tram naar Leiden met in gang van 4 Mei om 11.15 en op het zelfde tijdstip gaat de laatste tram in omgekeerde richting. Deze tijd geeft met een de wijziging aan die zich in de ver trektijden der „Leidenaars" gaat voltrek ken: inplaats van twee minuten over het heele en het halve uur zullen de trams naar en van Leiden van begin Mei af een kwartier voor en na het heele uur ver trekken. Ook 's Zondags is er een belangrijke verbetering voor de lijn HaarlemLeiden geprojecteerd: werd er tot nu toe tot half twee in den middag een uursdienst gere den, de zomerdienstregeling vermeldt een halfuursdienst naar het Zuiden van des morgens vroeg af Ook in het stadsnet komen verbeterin gen: de laatste tram naar Heemstede gaat om 23.20 van het Haarlemsche station en van Heemstede-Sportpark vertrekt nog een tram om 23.56. Door de bovenver melde veranderingen in de vertrektijden der Leidenaars zal daarna nog een tram om 23.11 de laatste „nachtbrakers" uit Heemstede naar Haarlem kunnen meene men. Eenzelfde streven naar latere trams in de avonduren is te merken op de lijn AmsterdamZandvoort. Zandvoortenaren kunnen nog om 23.03 uit de badplaats met de tram, die om 23-25 uit Haarlem gaat vertrekken en om kwart over elf zal een laatste dienst van Am sterdam naar Zandvoort starten. Maar Zondag elk half uur naar Leiden Als poging om het te verwachten drukke vervoer op Bollenzondag (27 April) het hoofd te bieden heeft de N.Z.H.V.M. op dien dag een halfuur- dienst van Haarlem naar Leiden en terug ingesteld- Koning Frederïk IX. Om vier uur gistermiddag heeft dé Deensche premier Frederik IX tot koning van Denemarken uitgeroepen- De procla matie werd voorgelezen van het balcon van het kasteel Christiaansborg. De nieu we koning verscheen daarna op het balcon en werd door de op het plein voor het paleis verzamelde menigte hartelijk toege juicht. In een korte toespraak zeide de koning, dat hij hoopte dat het volk hem hetzelfde vertrouwen zou schenken als het geschon ken had aan zijn overleden vader. De paus en de Italiaansc'ne regeering hebben gisteren de Deensche koninklijke familie telegrafisch hun deelneming be tuigd. Italië zal bij de begrafenis officieel vertegenwoordigd zijn. Op speciaal verzoek van koning Frede- Muziek- en tooneelfestijn in Amsterdam en Scheveningen Dezen zomer zullen in Scheveningen drie voorstellingen worden gegeven van „De Rozencavalier" van Richard Strauss door medewerkenden van de Weensche Staatsopera en de Metropolitan Opera te New York. De Amerikaansche dirigent Wolfgang Martin zal het begeleidende Utrechtsch Stedelijk Orkest dirigeeren. Deze voorstellingen zullen het hoogte punt vormen van een groot muziek- en tooneelfestijn, dat afwisselend in Scheve- jneedeelt, is een B-29 Super-vliegend-fort ningen en Amsterdam zal worden gehou- in zee gestort, even nadat het van Kwaja- lein was opgestegen. Alle inzittenden wer den gedood. Standaardisatie van wapenen door Moskou afgewezen Van bevoegde zijde wordt vernomen, dat veldmaarschalk Montgomery's voorstel om tot een standaardisatie van" Anglo-Ameri- kaansche en Sovjet-Russische wapenen te komen, door Moskou van de hand is ge wezen. Het is thans ook bekend geworden, dat generalissimus Stalin, toen Montgomery Moskou bezocht, bezwaren heeft geopperd tegen de standaardiseering van Britsche en Amerikaansche wapenen, welke reeds had plaats gehad. den. Vier orkesten, waaronder het B.B.C. Symphonie-orkest, zullen concerteeren. Er worden Fransche, Iberische en Canadee- sche avonden voorbereid. In den Stadsschouwburg te Amsterdam zullen voorstellingen gegeven worden van Shakespeare's „Richard de Derde". „Twelfth Night" en van Euripides' „Al- kestis". De Nederlandsche Opera komt met Offenbachs „Hoffmann's Vertellin gen", „De ontvoering uit het Serail" van Mozart en „Don Carlos" van Verdi. Twee minuten stilte bij de Spoorwegen op 3 Mei Op den nationalen herdenkingsavond op Zaterdag 3 Mei zal het geheele bedrijf der Nederlandsche Spoorwegen en dus ook elke trein van 20.00 tot 20.02 uur stilstaan. Succes der communisten alleen in het Ruhrgebied De Duitsche kiezers in de Britsche zóne hebben in elk der drie staten die partijen een duidelijke meerderheid bezorgd, die socialisatie van sleutelindustrieèn en agra rische hervorming voorstaan, n.l. soc.- democraten, communisten en de centrum partij (progressieve katholieken). De voornaamste verschuiving vergeleken bij de October-verkiezingen valt op te mer ken in het overwegend katholieke Noord- rijn-Westfalen, waaronder het Ruhrgebied. Het percentage van de op de chr. democra tische partij uitgebrachte stemmen is daar teruggeloopen van bijna 46 procent tot be neden de 38 procent van het totaal, en de communisten zijn van 10 op 14 procent gekomen. De sociaal-democraten, die in het Ruhr gebied nagenoeg gelijk zijn gebleven, heb ben in Sleeswijk-Holstein. een landbouw gebied, winst behaald. Zij kwamen van 41 op 46 procent, ten koste van de christen democraten, die van 37 tot 32 procent terug liepen. In Nedersaksen, waar de socialisten steeds het sterkst zijn geweest, trad geen noemenswaardige verandering in. De overwinning van de socialisten, die hen tot de sterkste partij in de Britsche zóne heeft gemaakt, is des te merkwaardi ger, omdat vele waarnemers van meening waren, dat de kiezers ongunstig zouden reageeren op den band. dien men vermoedt tusschen de partij van Schumacher en de Britsche Labourpartij. Na den moeilijken winter is de anti-Britsche stemming name lijk toegenomen. Het succes van de communisten beperkt zich tot het Ruhrgebied, waar zij niettemin slechts een fractie van den aanhang heb ben teruggekregen, die zij zich tijdens de republiek van Weimar hadden verworven. In andere deelen van de zóne komen de communisten niet boven de 5 procent van het totaal. Voor de geheele zóne bedraagt dit gemiddeld 10 procent. Van de plaatselijke partijen is alleen het pro-Deensche Zuidsleeswijksche verbond van belang. Dit heeft juist het aantal stem men behouden, dat het in October tezamen met de verbonden Flensburgsche soc. dem partij heeft behaald. In Sleeswijk-Holstein zijn de communisten tot beneden de 5 pro cent teruggeloopen. Volgens Dena zullen zij derhalve geen zetel in den Landdag krij gen, daar 5 procent het minimum is. rik zal de eerewacht bij het stoffelijk overschot van koning Christiaan. dat drie dagen in het paleis zal blijven opgebaard, bestaan uit Deensche illegale werkers en de militairen en politie, die het koninklijk kasteel op 19 September 1944 tegen de Duitschers verdedigde. Er wei-den vele rouwtelegrammen ont vangen, waarvan een der eerste van den secretaris-generaal der UNO, Trygve Lie, afkomstig was. Beide huizen van het Deensche parlement hielden gistermiddag afzonderlijk een herdenkingsbijeenkomst. Waarschijnlijk zal de begrafenis van den I gestorven vorst de volgende week plaats hebben. De Nederlandsche minister van Buiten landsche Zaken. mr. W. C. G. H. baron van Boetzelaer van Oosterhout, heeft gister morgen een bezoek gebracht aan den Deen- schen gezant, den heer M- A. Wassard, om namens de Nederlandsche regeering deel neming te betuigen met het overlijden van koning Christiaan. Geen ontroering in Paramaribo Pers en publiek in Suriname toonden weinig belangstelling, toen Maandag in Paramaribo de brief werd gepubliceerd van gouverneur Brons aan de Staten, waar in werd medegedeeld, dat het wetsontwerp voor plaatselijke eonstitutioneele hervor ming met de eerstvolgende luchtpost uit Nederland verwacht kon worden. Deze brief vermeldde voorts, dat gou verneur Brons besprekingen gevoerd heeft met den minister van Overzeesche Gebieds- deelen betreffende het herstel van de ma rine-basis te Paramaribo. Joodsche verzetslieden plegen zelfmoord De Joodsche verzetslieden Barazani en Feinstein, die door een Britsche militaire rechtbank tot de doodstraf veroordeeld waren en wier executie ophanden was, hebben zich in de centrale gevangenis van Jeruzalem van het leven beroofd. Barazani en Feinstein hadden zich met een gratie-verzoek tot den Hoogen Com missaris gewend, maar nog geen antwoord ontvangen. Officieus wordt vernomen, dat zij zich met springstoffen van het leven hebben beroofd. een kwartier na het middernachtelijk uur rijdt de ..allerlaatste" uit de hoofdstad, die echter niet verder dan Haarlem gaat. Drie kwartier-busdienst op Den Haag- Het ligt voorts in de bedoeling een dien^ om de 45 minuten te laten rijden va* Haarlem via Noordwijk naar Den Haag. De stadsbussen naar Bloemendaal gaan tot 23.35 cn terug tot 23.50 rijden; reizigers voor O verveen kunnen nog om 23.47 van het station en deze bus gaat om 23.05 van de Ramplaan. Naar den Vondelweg. waarop vroeger de Brockway een dienst onderhield, kan men komenden zomer uiterlijk half twaalf des avonds per bus komen: een kwartier later gaat deze dienst naar het station terug. Tenslotte een buitenkansje voor de bad gasten: van 15 Juni tot 31 Juli heeft de nieuwe dienstregeling een busdienst om de veertig minuten op het Bloemendaalsche strand in petto, alleen echter wanneer het weer meewerkt. Over den nog steeds in de lucht han genden busdienst naar de Zand voor tsche- laan en omgeving is nog niets definitiefs mede te deelen: meer materiaal zou hier de eenige oplossing beteekenen maar de N.Z.H. denkt er wel over in den loop van den zomer geleidelijk met deze liin te beginnen. Herdenkingsconcert op 10 Mei in de Groote Kerk Ook dit jaar zal de tiende Mei herdacht worden met een concert in de Groote Kerk. De herdenking, welke georganiseerd wordt door de Kennemer Oratorium Vereemgmg zal gehouden worden in het kader van de actie van de Stichting 1940-1945. Boven dien zal het concert deel uitmaken van het programma van de Vereemging van ex-politieke gevangenen, die ook een tocht zal houden naar de Eerebegraaf plaats te Overveen. Het programma van het concert is als )lgt samengesteld: Ouverture „Egmont", Beethoven; vier ernste Gesange, Brahms, te zingen door Herman Schey; Requiem in c-moll, Cherubini, uit te voeren door de I Kennemer Oratoriumvereeniging te Haar lem. Nadat na de uitvoering van het Re quiem één minuut stilte in acht genomen zal zijn, zullen de aanwezigen het le en 6e couplet van het Wilhelmus zingen. De Haarlemsche Orkestvereeniging verleent medewerking. Het geheel staat onder lei ding van den dirigent Piet Halsema. De netto opbrengst wordt ter beschikking ge steld van de Stichting 1940-1945. Engelselien in Hillegom en Haarlem Vrijdag wordt de eerste groep EngeLsche militairen uit het Rijnland in de bollen streek verwacht. De gasten worden in het VW-centrum aan den Stationsweg te Hillegom omstreeks 12 uur ontvangen en zullen na de lunch een rondvaart tusschen de velden maken. Zij gaan eveneens Haar lem bezoeken; om 8.15 uur ongeveer ver wacht „Haarlem's Bloei" de Engelschen, die dan nog even tijd zullen hebben voor een bezichtiging van de stad. Het ligt in de bedoeling, dit programma voor alle groepen Engelsche militairen die de bollenstreek bezoeken van 25 April tot in de eerste week van Mei, aan te houden. MEER CAS!. Blijkens een beschikking van den minister van Economische Zaken, wordt de op 15 Januari vastgestelde verlaging van 20% op de gas- en electriciteits- rantsoenen ingetrokken. De beschikking is 18 April met terugwerkende kracht van 1 April 1947 af, in werking ge treden. In de bonnenlijst, welke Donderdag wordt bekend gemaakt, zal weer een bon voor één ei worden opgenomen. Deze bonaan wijzing zal voor alle leeftijdsgroepen zijn. Volgende maand zeep en waschpoeder? Hoewel de grondstoffenpositïe der zeep fabrieken verre van gunstig is. zal ge tracht worden, begin Mei een rantsoen waschpoeder en eind Mei een rantsoen harde zeep beschikbaar te stellen. Verwachting medegedeeld door het KNMI. te De Bilt. geldig van Dins- Jagavond tot Woensdagavond Wisselende bewolking met enkele ver spreide regenbuien, voornamelijk in het Oosten van het land. Tijdelijk nog krachtige wind tusschen West en Zuid west Iets kóuder. 23 April: Zon op 5 29 uur, onder 39 49 uur Maan op 6.40 uur, onder 23 14 uur

Haarlem's Dagblad | 1947 | | pagina 1