M 'm m De eersten „De Spaarnestad" Matig Oranje-team na de rust door felle Fransen overwonnen EDO en Haarlem leggen het loodje Oosterkwartier wint het Rohda-tournooi DINSDAG 27 MEI 1947 2 De traditie gebroken Wilkes en Roozen aan handen en voeten gebonden Verdediging was zwakke punt Het Nederlands elftal heeft op Pinkster maandag in het stadion van Colombes een volkomen verdiende nederlaag geleden tegen het Franse nationale team. met cijfers die aan duidelijkheid niets te wensen over laten. De traditie van de laatste jaren wilde, dat wij in Frankrijk altijd wonnen en dat wij de Fransen, zij het met de allergrootste moeite ook in Amsterdam de baas bleven. Wij waren zelfs het enige land, dat nog nooit een internationale wedstrijd op Franse bodem verloren had. De Fransen, alhoewel vóór de match alles behalve zeker van het resultaat, hebben zich van de traditie niets aangetrokken en met de sprekende, of schoon voor ons te wrede cijfers van 40 de zege behaald. In het team, dat togen ons uitkwam, stonden vijf spelers die voor het eerst uit kwamen in een 1 andenwedstrijd. De bedoe ling was tegen Holland een ploeg te vor men van het vastberaden en athletische type. Van strijdvaardigheid en vinnig door zetten werd meer verwacht dan van vir tuositeit. Vandaar dat sterren als het Ma- roccaanse phenomeen Ben Barek en de uit stekende Bihel werden gepasseerd. Deze tactiek is de Fransen goed bekomen. De ploeg speelde in W.M.-formatie, zoals trou wens ook de onze, maar de Fransen deden het een tikje beter. Zij hadden in de bril jante Darui, die ook thans weer uiterst fraai bravourespel liet zien. in de stopper- spil Grégoire, die Roozen als een schaduw volgde en in de middenvoor Alpsteg drie pijlers, waarop een degelijke ploeg werd gebouwd.Jedrejak en Rodriguez waren snel le en vooral ook stevige backs, die zonder uit te blinken deden, wat van hen verwacht werd. In de middenlinie was Prouff de er varen en geroutineerde constructeur van goed oogezette offensieven en de rechts half Cuissard wist uitstekende openingen te maken. De voorhoede stelde voor rust nog al eens teleur; op Alpsteg na, die Mo ri ng handen vol werk gaf, hadden zij alle zwakke momenten en zowel de rechter als de linkervleugel verknoeide kansen door onzuiverheden en zelfs grove blunders. In de tweede helft echter klopte het bij de gehele Franse ploeg veel beter, terwijl bij de onzen liet peil staag daalde. Het re sultaat was. dat er drie dpelpunten ter wereld kwamen, waarin de middenlinie een groot aandeel had weliswaar, maar waarin de aanval toch voor de bekroning zorgde. Bij het oranjeteam waren eigenlijk slechts twee of drie spelers, die voortdurend vol doening hebben geschonken, te weten doel man Kraak, de spil Möring en de linkshalf De Vroet, alhoewel laatstgenoemde in min dere mate. Kraak is vier maal gepasseerd, maar het Is aan geen twijfel onderhevig, dat van die vier doelpunten er drie vol komen onhoudbaar waren. Ze ontstonden uit zeer goed en snel opgebouwde aanval len. die de Oranjeverdediging uit haar ver hand reten en door zuivere harde schoten besloten werden. Misschien had Kraak het derde kunnen voorkomen. Er ontstond toen een misverstand in de verdediging. Kraak stelde zich niet goed op en de snelle Dard was er als de kippen bij om het leder in de touwen te jagen. Möring heeft een goede wedstrijidi ge speeld en door vastberaden ingrijpen red ding gebracht in talloze hachelijke situa ties. Van de beide backs was Van Bun on getwijfeld de beste, wat alleen al blijkt uit het feit, dat de Franse linkervleugel niet tot scoren is kunnen komen. Van der Lin den had zeer zwakke momenten en onze aanvoerder zal zeker niet met tevreden heid aan deze match terugdenken. Hij was aarzelend met ingrijpen, allesbehalve trap- vast, niet snel genoeg, gebrekkig in zijn dekking, en over het algemeen zeker een der zwakste broeders in zijn team, dat verre beneden zijn normale vorm speelde, althans ma de rust. De Vroet en Stroker hebben af wisselend goed en slecht spel laten zien, ook al weer vooral in de tweede helft, waarbij het saldo bij De Vroet gunstiger was dan voor de Amsterdammer, althans naar onze smaak. Wat de voorhoede betreft, deze schonk voldoening gedurende het grootste gedeelte van de eerste helft, al hoewel ook toen al het te ver doorvoeren van het samenspel en te lang talmen met schieten noodlottig werd voor menige veel belovende aanval. Per slot van rekening moet het ook aan de bravoure van Darui geweten worden, dat wij in die periode niet ten minste óén doelpunt hebben gemaakt. Volgens Franse collega's heeft Darui zelfs twee zekere doelpunten kunnen voorkomen en zij meenden, dat ons elftal in de eerste helft ten minste een gelijke stand verdiend fcad- *T 3 f Na de rust. Als wij echter het spelbeeld na de rust éveneens in aanmerking nemen, dan moet geconstateerd, dat de voorhoede toen wel heel veel beneden de maat bleef. Wat er toen eigenlijk met onze ploeg gebeurd is. vormt een probleem, waarvoor wij nog geen oplossing hebben gevonden. Misschien is de warmte de beslissende factor geweest. Het was erg drukkend en onweersaehtig. In elk geval speelden onze jongens toen of zii stopverf in hun hersens en lood in hun schoenen hadden. Het was toen een ploeg zonder ruggegraat en zonder ziel, terwijl de Fransen er steeds beter in kwamen. Om tot de voorhoede terug te keren; Bergman heeft ongeveer gedaan wat van hem verwacht werd. Hij was rap in zijn rennen en een of twee keer gevaarlijk met zijn schoten. Rijvers zwibrf als gewoonlijk over het gehele veld, werkte zijn bekende trucjes af, maar had toch een ietsje minder succes dan gewoonlijk, tegen de vinnige De radio geeft Woensdag HILVERSUM I. 301.5 M. 7.00. 8.00. 13.00. 20.00 en 23.00 uur Nieuws. 7.15 Gymn, 7.30 Populaire orkesten. 8.15 Gram.pl. 8 50 Voor de huisvrouw. 9.00 Kamermuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor de vrouw. 10.35 Cello en piano. 11.00 Gram.pl. 12.00 Orgel. 12,35 Mtllersextet. 13.15 Platteland. 13.20 Accordeon orkest. 13.50 Grnm.pl. 14.00 Voor de vrouw. 14.15 Kamerorkest. 15.00 Voor de Jeugd. 15.45 Voor zie ken, 16.15 Voor de Jeugd. 17.15 Gram.pi. 1 „Vincentino". 13.20 Gram.pl. 18.30 Strijdkrachten. 19.00 Opleiding voor maatsch. werk. 19.15 Jan Corduwener. 19.30 VPRO-cursus. 20.15 Verzoek - programma. 21.15 Indrukken Uit de Britse zóne. 21.43 Viool. 22.00 Luceinne Boyer, 22.20 Orkest Malando. 22.45 Geestelijk leven. 23.15 Op vleuge len der muziek. 23.25 De Ramblers. HILVERSUM II, 415.5 M.. 218 M. en 1875 M. 7.00, 8.00, 13.00, 19.00, 20.00 cn 22.30 uur Nieuws. 7.30 Bach. 7.-15 Woord voor de dag. 8.15 Bel Canto. 8.30 Gram.pl. 9.15 Ziekenbezoek. 9.50 Gram.pl. 10.v0 Zang en orgel. 10.30 Morgendienst. 11.00 Pia.noduo. 11.30 Vragen aan voorbijgangers. 12. Eric Coates. 12.30 Leerlingenkoor Geref. Kweek school A'dam. 13.15 Continental Quintet. 14 00 Gram.pl. 14 45 Klarinet en piano. 15.15 Orgel. 16 00 Postzegelverzamelaars. 16.15 Leerhngenkoor Engelse meisjesschool. 16.45 %roor Jongens en mei jcs. 17 30 Dierentuin. 17.45 Rijk over zee. 18.0< Hnrmoniemuziek. 18.30 Orgel. 18.45 Lezing 19.30 Canzonetta 20.05 Kwartet. 20 25 Gram.pl. 20.50 De Jeugd in West-Europa. 21.10 Viool en orkest. 22,15 Arthur Rubinstein. 22,45 Overdenking. 23.00 Pro Artekwartet. 23.30 Franse orkestmuziek» Franse verdedigers. Roozen had een zware taak tegen Grégoire. die hem geen moment vrij liet. De Fransen bleken even goed te koppen als hij en voor de rest schoot hij als leider van de aanval te kort. Hij mist de gave om zich oordeelkundig op te stellen. Wilkes had zeer brillante momenten in de eerste helft, toen hij ook een paar gloeiende kogels inzond, waarmede de duivelskunste naar Darui de grootste moeite had. In de tweede helft, toen hij met Roozen van plaats verwisselde, slaagde ook hij er niet in aan onze aanval de dash te geven, die nodig was om tegen deze stoere Franse verdedi ging succes te hebben. Drager heeft zowel voor als na de rust sporadisch goed ge speeld. Het ontbrak hem ook aan de vaart en de resoluutheid, welke hij in vroeger jaren wel eens heeft gedemonstreerd. Wat scheidsrechter Bourdan betreft, deze bleek een arbiter te zijn van het voortreffelijk Britse type. Hij floot zo weinig mogelijk en slaagde er toch in zich voortdurend te doen gelden. De wedstrijd Er waren naar schatting een 40.000 loc schouwers aanwezig - wat zeggen wil. dat er een twintig duizend plaatsen onbezet bleven - toen de ploegen zich voor de ere tribune opstelden cn een uitnemende mili taire kapel de beide volksliederen speelde Daarna liet onze ambassadeur te Parijs, jhr Tjarda van Starkenborcli Stachouwer de spelers aan zich voorstellen en iets over drie uur kwamen de elftallen tegenover elkaa* in de volgende opstelling: Frankrijk: doel: Darui; achter: Jedrc- jac, Rodriguez; midden: Cuissard, Gré goire, Prouff; voor; Dard, Baratte, Alpsteg, Carré, Vaast. Nederland: voor: Bergman, Rijvers, Roo zen, Wilkes, Drager: midden: De Vroet, Möring, Stroker: achter: Van der Linden. Van Bun: doel: Kraak. De Fransen trappen af, maar brengen het niet ver en na wat heen en weer getrap zien wij een Hollandse aanval, die wordt afgeslagen, waarop prompt een tweede stormloop volgt, ontijdig afgebroken door buitenspel van Roozen. Weer komen onze jongens terug en als Roozen, die naar rechts is afgezwenkt, goed voorzet, kopt Rijvers vrij in. Juist naast. Het spel is snel, on danks het gladde veld. Een hard schot van grote afstand van Wilkes gaat naast. Oran je is echter niet alleen aan het woord, ook de Fransen doen zich gelden, maar telkens duikt het blonde hoofd van Möring op. om hun combinaties te onderscheppen. Als er tien minuten gespeeld is en onze ploeg ker niet de minste is gebleken, noteren wij een pass van Drager naar Bergman; die zet goed voor, Roozen staat op zijn plaats en kopt prachtig in, maar Darui staat op zijn post. Enkele minuten later wordt de bal door de onzen uitstekend opgebracht, maar Kraak in moeilijkheden. - De Nederlandse keeper Kraak, die nauioelijks onderdeed voor zijn Franse collega, al kwam de Franse meerderheid tot uitdrukking in vier' doelpunten, kijkt hier met een verontrust gezicht toe, of rechtshalf Cuissard soms van plan is een goal te gaan maken. krijgt, speelt hij zich handig vrij en scoort het tweede Franse doelpunt in de zeven tiende minuut der tweede helft. Aan de Hollandse kant lukt het niet meer. Het lijkt of de ploeg afgemat is en Baratte had bijna de score nog verhoogd, toen de verdediging hem buitenspel waan de en staan bleef: Kraak redt ten koste van een hoekschop. Het is uitstel van executie: na de 31e minuut gaat de bal zuiver van Prouff naar Vaast. van deze naar Dard. onze achterhoede aarzelt. Kraak aarzelt eveneens en voor men het weet is het ge beurd en ligt de bal, van de voet van Dard, voor de derde maal in onze touwen. Wij zijn definitief geslagen. Nog enkele kramp achtige pogingen van onze voorwaartsen volgen. Roozen komt eenmaal vrij voor doel, maar Darui is hem net te vlug af en duikt boven op de bal, als hij schieten wil. In de 44ste minuut, als wij al denken dat wij er met 3-0 af komen, onderneemt Ba ratte een rush en zorgt voor het vierde Franse doelpunt Zo wint Frankrijk ver diend maar met iets geflatteerde cijfers voor de eerste maal in Parijs van Neder land. Engelse League Doelman Darui, die driemaal voor de rust zijn vingers aan kogels van Wilkes brandde en die onophoudelijk 't publiek tot enthou siasme bracht door zijn gedurfde en spec taculaire saves, demonstreert zijn stijlvolle wijze van keepen. Wilkes wordt zwaar aangevallen, als hij eindelijk schiet en weer stopt Darui. Dan krijgen wij, in een periode, dat wij eigen lijk een tikje sterker zijn en beter spelen, ae eerste tegenslag. De tricolores zetten een snel offensief in, gebruik makend van het iets te ver opdringen van onze verde diging. De rechtshalf Cuissard, de enige amateur in het Franse elftal, plaatst de bal zuivér naar Alpsteg, die ongedekt staat. Deze heeft het leder dadelijk in zijn macht, loopt enkele passen door en lost daarna met de linkervoet een vliegend schot, waartegen Kraak geen schijn van kans heeft (1—0). Een minuut later zit Oranje voor het Franse doel. Rijvers dribbelt handig schiet zeer hard in. maar Darui redt ten koste van een hoekschop, die niets oplevert. Dan gaat de strijd een minuut of twintif gelijk op. We zien aanvallen van Hollani over beide vleugels en gevaarlijk aandoen de Franse doorbraken. Éénmaal kan Vaast van een misverstand van onze verdedigers nrofiteren en door alles heen lopen, maar Kraak werkt de bal corner. Even later moet Kraak weer ingrijpen, en dan ver knoeien Vaast en Carré kort na elkaar twee dotjes van kansen door grove blunders. In de 32ste minuut snelt Drager toe op een hoge voorzet van links, hij krijgt de bal voor open doel in een uiterst lastige positie en het schot, gaat naast. Holland houdt nu het spel veel te kort en onze voorhoede vindt in de buurt van het Franse doel steeds een kluwen verdedigers voor zich. waar geen doorkomen aan is. Toch krijgt Wilkes twee kansen en hij zendt twee fa meuze kogels in: de eerste vangt Darui, en de tweede kan hij nog net comer stompen. Nog geen minuut later plaatst de zwoe gende Möring goed naar voren, de bal komt tenslotte bij Bergman, die in volle ren kei hard en zuiver in schiet, maar Darui is niet te vermurwen; hij maakt een zweefsprong en valt, maar hij heeft de bal te pakken en verkeken is de kans. Dan is het rusten met de stand 1-0 voor Frankrijk. De tweede helft Als er weer is afgetrapt krijgen wij een serie Hollandse aanvallen te zien. Rijvers is in volle actie en schiet naast als hij zwaar wordt gehinderd. Een minuut later Weet hij zich vrij te spelen en ditmaal richt hij zeer zuiver, maar Darui laat zich niet verrassen en stompt de bal corner. Dan begin het peil aan onze kant langzaam maar gestadig te zakken. De Franse middenlinie stuwt nu telkens de voorhoede op, meestal is Prouff de organisator en als Baratte na een fout van van der Linden de bal van. Prouff gesp. gew P- gesp. gew Ajax 19 13 29 Volew. 19 13 F.oord 19 9 22 BI. Wit 18 10 RFC 20 8 20 Haarlem 19 11 DWS 19 7 19 Xerxes 18 10 Sparta 19 8 19 DFC 19 11 VSV 18 8 18 Neptunus 18 8 ADO 20 8 13 DOS 20 7 EDO 17 7 16 HBS 19 7 HDVS 19 6 16 Stormv. 17 6 't Gooi 19 6 16 DHC 18 4 Emma 19 6 15 Excelsior 19 2 Liverpools leiding van korte duur Liverpool, dat Maandag niet: speelde, heeft niet lang plezier gehad van zijn lei ding in de eerste divisie, want de Wolves heboen door een zeer magere zese te Hud- dersfield de leiding heroverd; Manchester United, dat nu al zijn wedstrijden gespeeld heeft. neemt met eenzelfde aantal punten als de Wolves de tweede plaats in, gevolgd door Liverpool. De stand is nu: Wolves 56 uit 41, Manchester United 56 uit 42, Stoke City en Liverpool beide 55 uit 41. Spannender kan het al niet. De uitslagen van Zaterdag waren: ArsenalLiverpool 12 EvertonCharlton Athletic11 Leeds UnitedPortsmouth 01 Sheffield UnitedPreston North End 23 SunderlandBrentford21 Maandag: Aston VillaStoke City 01 Blackburn RoversCharlton AthL 10 BrentfordArsenal 01 ChelseaPortsmouth03 EvertonLeeds United41 Huddersfield TownWolverhampton Wanderers01 Manchester UnitedSheff. United 62 Preston North EndDerby County 11 PortugalEngeland 010 De landenwedstrijd tussen Portugal en Engeland werd door het Engelse elftal met 100 gewonnen, nadat de rust met 50 as ingegaan. H.B.C. speelt gelijk HBC is de zware promotie-degradatie impetitie met een puntloos gelijkspel be gonnen, een resultaat waarmee de Heem stedenaren tevreden mogen zijn. omdat Aic- maria Victrix enkele opgelegde kansen, ooral tegen het einde, hopeloos verknoeide. Toch is het spel van de Alkmaarse club ons niet meegevallen. Het ploegverband was weliswaar iets beter verzorgd dan bij HBC, maar er zat. behoudens het eerste kwartier, geen vaart in het spel. Het duurde allemaal iets te lang en bovendien waren de Alkmaarse voorwaartsen meekers in het missen van kansen. Zelfs de meest een voudige kans werd verknoeid en omdat ook HBC aan dit euvel mank ging, al deed zich de gelegenheid voor de Heemstedenaren niet zo veelvuldig voor, is het puntloze ge lijkspel wel de beste verhouding. HBC had zijn elftal radicaal gewijzigd en het valt slechts te betreuren dat men niet eerder tot deze stap was overgegaan. De verdediging speelde zelfs een heel goe de wedstrijd met Jan v. d. Linden, Kors en doelman Willemse als uitblinkers, maar de nieuwe opstelling der voorhoede voldeed nog niet, omdat de jonge spelers momen teel nog niet over de nodige ervaring be schikken. De oude rot Arie Martin speelde als rechtsbuiten nog een zeer goede partij. Bij Alcmaria Victrix viel het goede spel van midden-voor Van Wieringen op en ook de linksbinnen Schmidt mocht er zijn. In de achterhoede was rechtsachter Maasen de grote man en verdedigde Brouwer het Alkmaarse doel op stijlvolle wijze. Voor de rust waren beide partijen aan elkaar gewaagd. Ook wat betreft het missen der kansen, maar in de tweede helft was Alcmaria, behoudens een korte periode van Heemsteeds overwicht, sterker, maar het was vooral Huiberts die zijn clubgenoten tot wanhoop bracht en in de laatste ogen blikken deed Godvliet er nog een schepje op door een opgelegde kans om zeep te brengen. Zo bleef de stand dus 00. HONKBAL RANCLIJSTJES VOETBAL DISTRICT I DISTRICT H Het programma van de honkbalcompeti- tie vermeldde voor het Pinker-weekend 4 derby's, waarbij de Amsterdamse runners- up, Ajax en Blauw-Wit, beide een no run zege, n.l. van 70 en 20 op resp. OWO en VVGH wisten te behalen en daardoor I-IHC, dat door een ruime overwinning op EDO de leiding behield, op de voet blijven volgen. De enige verrassing was de 111 neder laag, die SC Haarlem tegen Schoten leed. EDO—HHC it—8 Dat het hard nodig is, dat Schijvenaar het EDO-ncgental weer komt versterken, bleek wel uit de wedstrijd EDOHHC, want niet minder dan 6 werpers verschenen op de plaat om te trachten de slagvaardige HHC'ers m toom te houden, hetgeen uiter aard niet gelukte, want er werden maar liefst 14 honkslagen gegeven. HHC kreeg reeds dadelijk een voorsprong welke na hun 4e slagbeurt reeds 100 be droeg. Hierna herstelde EDO zich eniger mate en wist door honkslagen van Helling man (een driehonkslag) v. d. Born en Leu ven 4 punten te behalen; het bleek echter een tijdelijke opleving, want de roodbroe- ken konden, vooral door zwak wei-pen van de tegenpartij hun voorsprong vergroten en de paar punten, die EDO nog wist te scoren DISTRICT VI (eindstand) DISTRICT V MVV 20 13 30 Heerenv. 18 15 32 Sitt. Boys 20 12 28 Be Quick 17 12 26 PSV 20 11 27 GVAV 18 9 22 Limburgia 20 9 22 Sneek 17 8 21 Eiaidhov. 20 6 18 HSC 18 6 17 Mauri ts 20 6 17 Veendam 17 6 16 Sp.Emma 20 6 17 Achilles 18 5 15 Juliana 20 5 17 Leeuw. 17 4 14 Spechten 20 5 16 Emmen 18 5 11 Bl'heide 20 5 15 Velocitas 19 4 11 Srabantia 20 5 13 Frisia 17 4 9 Tweede klas A Tweede klas B Zeeburgia 20 15 30 KFC 20 16 34 AFC 20 14 29 Vol.dam 19 12 26 ZFC 20 9 26 Vr.schaar 18 9 21 W.Frisia 19 8 22 W'meer 19 8 22 HVC 20 9 22 Velsen 17 9 18 WFC 20 8 20 OSV 17 8 18 RCH 19 6 15 SDW 18 6 15 Hilvers. 20 6 15 TOG 19 6 17 Spartaan 20 6 14 DWV 19 6 15 A. Boys 20 5 12 zw 20 6 1' Kennem. 20 6 13 HBC 19 1 A Limburg—Haarlem Op 15 Juni a.s. zal vermoedelijk op het WV- terrein te Venlo een voetbalwedstrijd gespeeld worden tussen het Limburgs elftal en het Haar lems elftal. Limburg speelt voornamelijk met de bekende mijnstreekelftalspelers, aangevuld met Nass van VVV. De Haarlemspelers zullen uit de Haarlemse eerste kiassers, Stormvogels en VSV gerecruteerd worden. VOETBAL-UITSLAGEN Promotie-degradatie wedstrijden derde klasse, district I. HBC-Alcm. Victrix 0-0. DEC-Holland 2-1. Schagen-Jos 1-1. Eerste klasse. District I. Sparta-RFC 1-1 ADO-Emma 1-3. District II. DOS-DeVolewijckers 1-2. District V. Be Quiek-Frisia 5-3. Leeuwar- den-GVAV 1-1. Velocitas-Veendam 4-1. Emmen-HSC 0-5. District VI. Juliana-Sportclub Emma 1-1. Tweede klasse. District I. Tweede kl. A. HVC-Hilversum 1-0. AFC-ZFC 2-2. West frisia-Zeeburgia 0-2. WFC-De Spartaan 4-1. De Kennemers-RCH 3-2. Tweede klasse B: OSV-KFC 4-3. DWV- TOG 2-2. Volendam-ZW 4-1. Vierde klasse D. VVD-DSS 3-4. ADW- DCO 2-3. Amstel-BSM 2-2. Vierde klasse E. Spaarnevogels-CNF 2-0. SDZ-DIO 1-2. LOC-NAS 2-2. Oranje Zwart-The Unity 1-0. Rodi-Olympus 4-1. Vierde klasse F. ASR-EHS 2-2. Vliegende Vogels-Ontwaakt 2-2. IEV-VVE 1-4. Onze Gezellen-SCA 5-2. Fokke-WB 2-3. Uit de H.V.B. IA: DEM 2-WB 2 2-2. Spaarndam-Be- verwijk 2 1-2 Zandvoortmeeuwen 4-Hooi'd- dorp Boys 6-1. WB 2-DEM 2 4-1 (WB kampioen). Beverwijk 2-Zandvoortmeeu wen 4 1-2. Halfweg 2-Haariem 3A 0-3 OG 2-Spaarndam 2-2. RCH 4-Geel Wit 2-1. 1B: Schoten 2-Concordia 3-2. Storm vogels 3-Haarlem 4 1-4. TYBB 2-Hillinen 2 6-0. RCH 5-EDO 3 3-0. 2A. DEM 3- Stormvogels 4 2-3. Stormvogels 4-DEM 3 6-3. Schoten 3-Kinheim 3 7-3. 2B. TYBB 3- HFC 5 1-1. Ripperda 2-Terrasvogels 2 4-1. 2C. Schoten 4-DCO 2 7-1. WE 2-DCO 2 6-1. DCO 2-WE 2 6-1. WH-TYBB 4 5-1. 2D. VI. Vogels 2-DIO 3 3-2. Adspiranten. TYBB b-NAS a 3-1. Rip perda a-WHS a 9-0. Spaarndam a-DIO 0-4. Concordia c-Geel Wit b 6-0. KORFBAL Oosterkwartier I won in het internatio naal korfbaltournooi van Rohda te Amster dam de eerste prijs. Van Rohda werd met 21 gewonnen, van AKC (Antwerpen) met 41 en tenslotte moest Wilskracht (Arn hem) een 91 nederlaag incasseren. Wan neer Oosterkwartier zo in de competitie had gespeeld, zou er van degradatie-gevaar geen sprake zijn geweest. Oosterkwartier 2 won de tweede prijs. De gedetailleerde uitslagen waren: Eerste afdeling: OosterkwartierRo'hda21 Wilskracht—AKC 3—2 OosterkwartierWilskracht91 Rohda—AKC 4—4 RohdaWilskracht40 OosterkwartierAKC 41 Eerste prijs: Oosterkwartier. Tweede prijs: Rohda. Tweede afdeling: Oosterkwartier 2BEP51 Rohda 3Oosterkwartier 242 Rohda 3—BEP4—2 Eerste prijs: Rohda 3. Tweede prijs: Oosterkwartier 2. Ook Haarlem I leverde een keurige pres tatie door in Blaricum op de Blauw-Wit series een 2e prijs te behalen. Van het sterke Blauw-Wit 3 werd slechts in de al lerlaatste minuut met 43 verloren. Sport Vereent I, dat tamelijk zwak uit kwam, alle dames van één waren ver hinderd boekte geen succes. De uit slagen waren: Uitslagen Pinkstertournooien. Blauw-Wit series: Tweede afdeling: Sport VereentRoda12 Blauw Wit 2—DVD 2—3 Sport VereentDVD43 Roda—Blauw Wit 2 3—7 Hockey Nederlands elftal tegen Denemarken De samenstelling van het Nederlandse hockey- elftal dat Zaterdag 51 Mei te Amsterdam tegen Denemarken zal spelen Is als volgt: Doel: Haitink (HHYC); achter: P. Nefkens (Venlo) en Drijver (Lelden). Midden: Derckx (Deventer), Loggere (Laren) en Langhout (Delft- se Studenten). Voor: Steinz (EMHC), Couvet (HDM). Boerstra (HHYC), Kruize (HHYC) en Esser (Togo). Sport VereentBlauw Wit 2 3 DVD—Roda 3—1 Eerste prijs: Blauw Wit 2. Tweede prijs: DVD. Derde afdeling: Haarlem 1—DOS 23—3 Eiauw Wit 3Soesterkwartier 61 Blauw Wit 3Haarlem 143 DOS 2Soesterkwartier 40 HaarlemSoesterkwartier 121 DOS—Blauw Wit 3 3—7 Eerste prijs: Blauw Wit 3. Tweede prijs: Haarlem 1. Uitslagen Haarl. Korfbalbond. Tweede klasse: Aurora OTHB 2.. 101 Adspiranten: Tweede klasse: Watervliet bO'kwartier b (regl.) 50 Aurora bSV a41 Derde klasse: Oosterkwartier cAurora d40 Autosport Grote Prijs der Grenzen In de race om de Grote Prijs der Gren zen in Charleroi werd Prins Bira (Siam) met Maserati eerste met een tijd van 59 min. 10,6 sec. over 12 ronden, totaal 130,4 km. Zijn gemiddelde uursnelheid bedroeg 132.257 km. Tweede was Peter Monkhouse (Engeland) met Maserati in 1 uur 1 min. 23.9 sec. 3. Rogiers (Frankrijk) met Talbot. 4. Beels (Nederland) met Alfa Romeo in 1 uur 2 min. 26.2 sec. 5. Salvadori (Enge land) met Alfa Romeo in 1 uur 3 min. 34.3 sec. De snelle Campbell gaat varen De nieuwe Britse motorboot met straal motor is binnenkoort klaar voor een aanval het wereldsnelheidsrecord. Sir Malcolm rpbell zal ae boot besturen. Bi zul Campbell bij Coniston in het meren- op he Cam; district enkele proefvaarten maken en mochten deze slagen, dan zal spoedig daar op de officiële aanval plaats vinden. Het record staat momenteel op 225,6 km ge middelde uursnelheid, gemaakt in 1939. WANDELSPORT. De heer C. Bosloper te Haarlem werd tweede bij de tijdens de Pink sterdagen gehouden wandeltocht over 200 km. welke georgalnseerd was door de wandelvereni- gmg „Delft". c Pandla en de Meester «-detective j 43. „Zo, zo!" zei Jim Zondervan bewon derend. „U bent al een heel eind, collega! Mijn compliment! Ik heb deze autofabriek al een tijd in de gaten gehouden, maar ik had nog niets gevonden. Daarnet zag ik hier licht branden en ik meende werkelijk, een vangst te zullen doen. Maar dat is mis, helaasNu ga ik maar weer eens verder misschien zien we elkaar nog wel, binnen kort! Veel succes, meneer Pufkens!" „Mijn naam is Snufkens!" zei de detective kortaf. „Veel succes meneer Zondervan!" Jim Zon dervan stapte de buitendeur uit en ver dween in het nachtelijk duister. „Ha!" zei Panda. „Dat moet een knappe detective zijn, baas! Hij kwam achter ons binnen! Dus óók door die geheime ingang' Hoe zou hij die kennen?" „Bah!" zei detective Snufkens. „Toeval, anders niet. Wanneer je met mij wilt samenwerken, moet je ont houden, dat ik de beroemdste speurder van de wereld ben, Panda! En niet die meneer Zondervan." brachten de overwinning van HHC niet meer in gevaar. HaarlemSchoten 111. Schoten heeft gisteren op overtuigende wijze revanche genomen voor de op het Zilveren Masker tournooi in de finale ge leden nederlaag, want de geelzwarten wa ren in alle onderdelen van het spel supe rieur. De strijd had in het begin nog een span nend karakter, doordat na de 7e inning Schoten nog slechts met 30 de leiding had. Een aantal vrije lopen en liefst 5 honk slagen leverden echter daarna Schoten 8 punten op. Eerst in de laatste slagbeurt wist Haarlem de eer tc redden, dank zij o.a. een fraaie driehonkslag van Vrenegoor. De overige uitslagen zijn: Overgangsklasse A: CeleritasDWS 18—24 HFC Haarlem—RCH15—2 SpartaanSC Haarlem 21'66 HHC 2—ABC Overgangsklasse B: TYBB—HCK Zeeburgia—Quick 8—4 4—2 4—12 Ajax 2Hilversum1012 WatergraafsmeerEDO 266 Tweede klasse A: LaakkwartierSchoten 22411 EDO 3—HFC Haarlem 216—9 Tweede klasse C: AHC '31—Catchers6—9 HCK 2Zandvoortmeeuwen 1514 Schoten 3—HCK 216—20 ABC 2—Schoten 3 15—11 Blauw-Wit 2—THB 29—3 Tweede klasse D: HHC 3—TIW 19—19 RCH 2Kanaries 725 Beverwijk—EHS1—22 Derde klasse A: Zandv.meeuwen 2Schoten 5, Schoten n.o. HFC Haarlem 3—HCK 3 13—9 RCH 3—Boru 20—11 Derde klasse B: Ripperda—RCH 4 12—22 HCK 4Rooswij k 2 Roos wijk n.o. Derde klasse C: HFC Haarlem 4--HHC 40—13 Derde klasse D: Rooswijk—TYBB 2 14—19 Schoten 4—HHC 524—25 SC Haarlem wint het „Zilveren Masker". Toen de SC Haarlem haar eerste wed strijd in het door Celeritas georganiseerde Zilveren Masker-tournooi met 43 van HCK verloor, zal wel niemand gedacht heb ben, dat het deze vereniging tenslotte zou zijn, die met de eerste prijs zou gaan strij ken. Doch ook HCK en Celeritas verloren beide een wedstrijd, zodat genoemde ver enigingen in deze afdeling een gelijk aan tal punten behaalden, waarna het lot de SC Haarlem als finalist aanwees. In de andere afdeling had Schoten, de andere finalist, het makkelijker, doordat HHC verhinderd was te komen en de geel zwarten beide wedstrijden met ruim ver schil wisten te winnen. Deze Haarlemse finale had een verras send verloop: Tot in de laatste inning wist Schoten een ogenschijnlijk onbedreigde vooi'sprong van 30 te behouden, welke verkregen was door goede slagiprestaties vooral van De Mon. Doch in de plaatste slagbeurt wist Haarlem door een aantal honkslagen en een inzinking van het Scho lenveld 6 punten te behalen, welke vol doende waren voor de overwinning. De voorzitter der N.H.B., de heer Beets, reikte na deze geslaagde dag met een toe passelijk woord de prijzen uit. De uitslagen waren: Afd. A: SC Haarlem HCK 34, LaakkwartierSC Haarlem 0—19. Celeritas—HCK 6—5, SC Haarlem— Celeritas 181, LaakkwartierHCK 4—20, CeleritasLaakkwartier 116. Afd. B: SchotenQuick 101, Quick- Catchers 62, SchotenCatchers 82. Finale: SC HaarlemSchoten 6—4. Tennis Hoofdklasse. Leimonias 2-NMC 1 9-2, DDV 1-Spiegel 1 5-6. Eerste klasse. Rhijnauwen 1-DDV 2 8-3. Park Marlot 1-Leimonias 3 5-6. Thor 1- Festina 1 8-3. NMC 2-Alta 1 1-10. WGA 1- Rood Wit 1 5-6. Hillegersberg 1-Spiegel 2 5-6. Woburnpark 1-Bast.Baz. 1 5-6. Breda 1-Philharmonie 1 8-3. zullen de laatsten zijn... Het is niet te hopen, dat het met de kolenbonnen zo zal gaan, want dan kan zelfs DE SPAARNESTAD U niet helpen. Maar als U de nieuwe kolen- bonnen bij ons brengt, kunt U er van overtuigd zijn dat U op tijd bevoor raad bent. Brengt daarom Uw bonnen 74 en 75 B.V. naar Brandstoffenhandel FRIESE VARKENMARKT 6—10 (Spaarne by viaduct) - Tel. 14164 en 13904 (Adv.) Uitgestrekte hand. De Britse minister voor het bestuur der bezettingszone, Lord Pakenham, heeft op een persconferen tie verklaard, dat Engeland de Duit sers „meer dan halverwege" tegemoet komt met „uitgestrekte vriendschaps- hand". Pakenham gaf de verzekering, dat er in Engeland grote vriendschap voor Duitsland, bijzonderlijk de jonge ge neratie. bestaat. Andere hand. De Duitse nieuwsdienst in de Amerikaanse zóne meldt, dat het beheer over de Duitse Oostzeehavens Wismar, Rostock en Stralsund door het Russisch militair bestuur aan de Duitse autoriteiten is overgedragen. In duigen. De hoop, dat spoedig een einde zou komen aan de oorlog in Indo- China, is door een bekendmaking van de Vietnamese radio, dat de Franse voorwaarden voor vredesonderhande lingen zijn verworpen, in duigen geval len. „President Ho-Tsji-Minh heeft de Franse voorwaarden, dat de Vietna mese strijdkrachten hun verzet zouden opgeven voordat onderhandelingen van welke aard ook worden geopend, ver worpen", aldus de bekendmaking. Hartige betrekkingen. Roemenië heeft met een Amerikaanse firma een contract afgesloten voor het uitvoeren van 250.000 ton zout naar Amerika a 16 dollar per ton. In Juni zullen Ameri kaanse schepen, die graan naar Roe menië brengen, het zout meenemen. Goedkoper en nonsens. De Britse minister van Arbeid. George Isaacs, heeft ver klaard. dat Groot-Brittannië ten volle gebruik zal maken van Europese, vrij- willige arbeidskrachten, die met min der kosten in Engeland te werk gesteld dan in Duitsland gevoed kunnen wor den. Isaacs noemde het nonsens te be weren, dat vele Polen in Engeland fascisten waren.

Haarlem's Dagblad | 1947 | | pagina 2