_-™—Hrrrtrlomc HrrrrKlrr^ - „Geen overeenstemming over welke formule dan ook" Soekarno verbreekt impasse: nieuw kabinet samengesteld Spaanse referendum een „nieuw bedrog" Gratis industriekolen uit Amerika Zesjarig knaapje in het Spaarne verdronken Acht kin deren van het Nationale gezin spraken met de Landsmoeder Vooraanstaande Franse persoonlijkheden waren bij samenzwering betrokken Vacantiegangers 61c Jaargang No. 18673 f Donderdag 3 Juli 1947, 14825. Redactie 10600. Directeur-Hoofdredacteur I I 1 I 1 I I W 1 I M 1 I I ill II 1 Abonnementsprijs per wreek 31 cent, per kwartaal 15054. Bijkantoor H.N., Soendapleln 37. TeL 12230. JL A V^L Ji JL AAA êj ^^1 W^B A ƒ4.—Franco per post ƒ4.50. Postgiro 273107. Drukkerij Z. B. Spaarne 12, Tel. 12713, 10132. J Advert, tarieven op aanvraag bij de Administratie Directeur-Hoofdredacteur: Robert Peereboom Uitgave van de Slichting Voorlichting te Haarlem DEBACLE IN PARIJS Molotofs verklaring als „zeer scherp van inhoud en toon" gekwalificeerd De conferentie der drie ministers te Parijs kan thans als definitief mislukt worden beschouwd ten aanzien van de pogingen, om de inzichten van de Sovjet-Unie te com bineren met die der West-Europêse landen. De verklaring van Molotof, die gisteren de kloof tussen de verschillende standpunten onoverbrugbaar maakte, was volgens een Frans woordvoerder „zeer scherp van toon en inhoud". Molotof wees de verlangde samenwerking nadrukkelijk van dc hand en herhaalde zijn beschuldigingen over de intenties van de door de andere ministers voorgestelde procedure. Er werd geen enkele overeenstemming bereikt, over welke formule dan ook, zo karakteriseerde de Franse woordvoerder het negatieve resultaat van deze conferentie. Frankrijk en En geland zullen thans op korte termijn zonder Rusland trachten, een weg te vinden tot een practisch te verwezenlijken plan als antwoord op de Ameri kaanse suggesties. De vijfde vergadering van c^e drie minis ters van Buitenlandse Zaken te Parijs heeft een uur en vijftig minuten geduurd; de conferentie is met deze vergadering ten ein de; Molotof keert heden naar Moskou terug. De Sovjet-minister van Buitenlandse Za ken, Molotof, heeft tijdens de vijfde en laatste zitting van de conferentie het vól gende verklaard: „De Russische delegatie heeft zorgvuldig het door de Franse delegatie op 1 Juli in gediende voorstel overwogen. Met Franse ontwerp, zowel als het eerder gedane voor stel van de Britse delegatie, beoogt het op stellen vafi een economisch program voor geheel Europa, ofschoon het merendeel der Europese landen, zoals bekend, zelf geen nationaal economisch program heeft. De kwestie van de economische hulpverlening der V. S., waarvan in feite niets definitiefs bekend is, is voor de Britse en Franse re gering aanleiding geworden om te trachten een nieuwe organisatie op te richten, die boven de Europese landen staat en zich met hiu| binnenlandse aangelegenheden wil bemoeien, zo zelfs, dat zij de ontwikkelings lijn wil bepalen, die door de voornaamste takken van industrie in deze landen moet worden gevolgd. Voorts maken Groot-Britannië en Frank rijk samen met de landen in him nabijheid aanspraak op een overheersende positie in deze organisatie of in de zogenaamde ordinatiecommissïe" voor Europa, zoals het in het, Britse ontwerp heet. Deze organisa tie zou, zoals verzekerd wordt, zich niet mengen in de binnenlandse aangelegen heden van genoemde staten. Het is echter duidelijk, dat gezien de taken van deze organisatie of de coördinatie-commissie, de landen van Europa hun vroegere economi sche en nationale onafhankelijkheid zouden verliezen, omdat het. in de kraam van zekere sterke mogendheden te pas komt." Volgens Molotof zou het Brits-Franse plan Europa slechts in twee kampen ver delen en de Amerikaanse credieten zouden er niet toe leiden, dat Europa geholpen wordt, maar enkel tot gevolg hebben, dat bepaalde Europese landen uitgespeeld wor den tegen bepaalde andere. Bidault en Bevin ontkenden ten stellig ste, dat zij een plan, waardoor bepaalde landen over andere zouden kuinnen domine ren, hun steun wilden geven. Bidault ver zekerde, dat Amerika's hulp beslissend zou zijn, maar beslissend en overheersend zijn twee verschillende dingen. Ook Bevin zeide het te betreuren, dat gedurende de confe rentie verdenkingen waren geuit ten aan zien van de Britse bedoelingen. Zonder Rusland verder De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Bevin. en zijn Franse collega, Bi dault, zullen heden overleg plegen. Groot-Brittannië en Frankrijk zullen zich verder in samenwerking met alle Europese landen, die dit eveneens willen, inspannen om een antwoord te verschaf fen op het plan-Marshall. Men verwacht, dat uitnodigingen naar alle Europese lan den, uitgezonderd Spanje en Rusland, zul len worden verstuurd, in de hoop, dat de gewenste gegevens zo spoedig mogelijk kunnen worden verzameld en aan de Ame rikaanse regering worden verstrekt. Engeland en Frankrijk hebben Sovjet- Rusland gemeenschappelijk laten weten, dat zij bij de organisatie van het Europese herstel thans hun eigen weg .zullen gaan en geen acht zullen slaan op de Russische waarschuwing voor de mogelijke gevolgen. Bevin betreurde het in zijn antwoord aan Molotof, dat deze met ernstige gevolgen gedreigd had, wanneer „wij dit heilzame werk voortzetten". Hij legde er de nadruk op, dat de Engelse politiek niemand wil „Hoogconjunctuur in de visserij" Uit het verslag van het Gewestelijk Arbeidsbureau In het verslag over 1946 van het Ge westelijk Arbeidsbureau te Haarlem, (waartoe ook IJmuiden behoort) wordt gezegd: „De visserij, die is geconcentreerd in IJmuiden, beleefde in 1946 een tijdperk van hoogcorfjuctuur. De vangsten waren enorm en de besommingen naar rato. Reders, vis sers en hallpersoneel kunnen met grote voldoening op dit jaar terugzien. Doordat in het begin van 1946 nog slechts weinig vaartuigen .ter beschikking stonden, was de werkgelegenheid toen niet bijzonder rooskleurig, naar mate echter meer sche pen bedrij fsklaar waren, verbeterde de toe stand en tegen het einde van 1946 was het overschot omgeslagen in een, zij het niet groot tekort. Egypte verlaat het sterlingblok Egypte verlaat het sterlingblok als resul taat van de Brits-Egyptische overeenkomst inzake de Egyptische sterlingsaldi, welke heden werd gepubliceerd. De beide delega ties zijn tot overeenstemming gekomen ten aanzien van dit punt, als zijnde de enige wijze waarop een doelmatige valuta-con- tróle tussen beidé landen kan worden in gesteld, aldus werd gisteren door een woord voerder van het Britse ministerie van Financiën medegedeeld. overheersen, doch met iedereen wil samen werken. „Wij zullen de,landen vfen Europa vragen of zij met ons willen samenwerken", zeide Bevin. „Indien er landen zijn, die ons bevestigend antwoorden, zullen wij wel licht in staat zijn door ons voorbeeld de beschuldigingen te boven te komen, die tegen ons geuit zijn, wanneer wij er niet in geslaagd zijn deze door onze argumen ten te niet te doen." Bidault verklaarde, dat hij, gelijk hij reeds eerder in de Natio nale Vergadering verklaard had, zich uit naam van de Franse regering verplicht achtte de studie van de voorstellen van Marshall voort te zetten, tezamen met alle landen, die zich bereid verklaarden hier aan mee te doen. David Hosken, een tot jarenlange gevange nisstraf veroordeeld misdadiger, wist uit een Engelse gevangenis te ontsnappen en de politie was dagenlang koortsachtig bezig, hem op te jagenvoor hij weer kon worden gevat. Bij de arrestatie, die plaats had mid den in de rivier de Darenth, waar de man was ingesprongen, werd hij gewond aan hel hoofd. De uitbreker, neerslachtig én uitgeput, bij aankomst op het politiebureau van Sundridge. Sjarifoeddin premier van nationale regering zonder Masjoemi President Soekarno heeft gisteren laat in de nacht een opdracht tot het vormen van een kabinet gegeven aan Amir Sjarifoed din, demissionair minister van Defensie, dr. A. K. Gani (voorzitter van de PNI) en Setiadjit (voorzitter der arbeiderspartij). De opdracht luidde, dat het kabinet heden vóór 12 uur gereed moest zijn. De Moham medaanse Masjoemi-partij is dus bij de kabinetsformatie uitgeschakeld, Soekarno had tevoren Mohammed Roem, leider van de progressieve groep van de Masjoemi, bij zich ontboden, om te trach ten uit de impasse te geraken, welke tus sen de republikeinse Jeiders- ontstaan is. Het. nieuwe kabinet kwam, inderdaad vóór 12 uur tot stand en ziet er als volgt uit: 9 Premier: Amir Sjar-ifoeddin, tevens mi nister van Defensie. Vice-premiers: A. K. Gani, tevens minis ter van Welvaart en Raden Mas Setiadyit Soegondo. Een minister van Binnenlandse Zaken is nog niet aangewezen, de zetel is echter>be- sfemd voor de PSII (Partai Sarékat Islam Indonesia). Minister van Buitenlandse Zaken: Hadji Agoes Salim. Minister van Onderwijs: Alisastro Ami- djojo. Minister van Financiën: A., A. Maramis. Minister van Voorlichting: Soekirdi. Minister voor Communicatie: Doewanda. Minister van Openbare Werken: Moham mad Enoch. Minister van Gezondheid: Leimena. Minister van Sociale Zaken: Radjo. Minister van Justitie: Soesanto. Minister voor Arbeïdsaangelegenheden: Trimoerai! Minister van Staat voor speciale gebieds delen: de Sultan van Djocja. Minister voor Jeugdzaken: Wikana. Deze ministers vormen tesamen met de vice-ministers en ministers van Staat, een kabinet van 34 leden. Oppositie zal niet stemmen De alliantie van democratische krachten gevormd uit de Spaanse socialistische*, communistische, anarchistische en republi keinse partijfen heeft op 'haar aanhangers een beroep gedaan om tijdens het referen dum, dat Zondag a.s. wordt gehouden over de wet, waarin Spanje tot een monarchie met Franco als staatshoofd wordt ver klaard, zich van stemming te onthouden. De aanhangers van Don Jtian, de Spaan se kroonpretendent, hebben besloten zich van stemming te onthouden. De republikeinse regering in ballingschap heeft bij het secretariaat-generaal der UNO een memorandum aangaande het referen dum ingediend, waarin de aandacht der UNO gevraagd wordt voor „het nieuwe bedrog", bestemd om de indruk te wekken, "dat het huidige régime zich gedraagt in overeenstemming met de resolutie van de algemene vergadering der UNO. Behalve de veelkleurige affiches op de muren te Madrid, waarop alle klassen wor den aangespoord „ja" te stemmen, heeft de pers gisteren bijna de gehele frontpagina aan het referendum gewijd. Enige kruidenierswaren worden duurder De wijzigingen in de omzetbelasting heb ben voor niet-vrijgestelde levensmiddelen, met name'voor verwerkte producten van de akkerbouw en enige uit import verkre gen artikelen, tot prijsveranderingen ge leid. Prijsverhoging voor de consument is zoveel mogelijk vermeden. In het algemeen moet de verhoogde omzetbelasting uit de bestaande winstmarges worden bestreden. Slechts in gevallen, waarin bij de tot 1 Juli geldende prijzen de marge geen ruimte heeft geboden, is de verhoging van de om zetbelasting in de consumentenprijs door berekend. Uit het Voedselvoorzieningsblad van 30 Juni blijkt, dat de prijsverhoging betrekking heeft op de volgende producten: Koffiestroop: 2 cent voor een zakje van 125 gram; (de prijs van koffiestroop in blik verpakking blijft ongewijzigd); maïzena: 1 cent'per pakje van 200 gram; kunst- honing: 1 cent per verpakkingseenheid van 450 of 500 gram; zelfrijzend bakmeel: 1 cent per pak (behalve in 200 grams verpakking, waarvoor de prijs ongewijzigd blijft); ha vermout: 1 cent per 500 gram; vermicelli en macaroni: voor het uitgewogen artikel 1 cent per 200 gram, voor het vespakte artikel blijft de prijs.onveranderd; synthe tische azijn: 1 cent voor een fles van drie kwart liter inhoud; cacaopoeder 1 ci?nt per 100 gram. Daarnaast is de marge voor de détail- handel gewijzigd voor bonbons (z.g. gevuld wichtgoed), welke daardoor 1 cent per 100 gram duurder worden, huishoudchocolade- pasta en chocoladepasta: 1 a 2 cent per verpakkingseenheid van 450 of 500 gram: koffie: 8 cent per kilogram voor de duur ste, 4 cent per kilogram voor de goedkoop ste kwaliteit: thee 10 cent per 500 gram voor de beste kwaliteit, voor de andere kwaliteiten naar verhouding, met dien ver stande. dat de prijs van de goedkoopste kwaliteit ongewijzigd blijft. Ds. M. E. Ouwehand te Wijk aan Zee en Duin heeft het beroep naar de Ned. Herv, Gem. van Doetinchem aangenomen. De Amerikaanse hulpverleningsorganisa tie CARE (Co-öperative for American Re mittances to Europe) zal aanzienlijke hoe veelheden industriekolen gratis ter be schikking stellen van Nederland. De CARE wenste oorspronkelijk, over eenkomstig. haar doelstelling, huisbrand- kolen ter beschikking te stellen. Van Ne derlandse zijde werd medegedeeld, dat er in Nederland meer behoefte bestaat aan industriekolen. Hierna is besloten aan Ne derland industriekolen te verstrekken, waarop dan de Nederlandse regering een overeenkomstige hoeveelheid huisbrand kolen ter beschikking zal stellen, welke aan par-ticuliere verbruikers ten goede zal komen. Het is nog niet bekend welke categorieën van het Amerikaanse aanbod zullen pro fiteren. Het woord is aan. Victor E. van Vriesland; Vrouwen huilen vaker dan mannen, maar haar tranen hebben mindèr zoutgehalte. Woensdagmiddag tegen vijf uur raakte de zesjarige Ernie M. Scholte uit.de Keizer Karelstraat te Haarlem spelenderwijs ii) het water van het Zuider Buïtenspaarne. Spoedig begaven leden van de Ongeval- lendienst, van de politie en, burgers zich te water. Het vele oud roest, dat op de bodem'ran het Spaarne lag, belemmerde het reddings werk zeer en eerst te half zeven werd het lijkje opgehaald. Het werd naar de Maria- stichting overgebracht. Dezer dagen ontving de Koningin op paleis Het Loo een achttal jongeren om met hen van gedachten te wisselen over wat er omgaat in Nederlandse jeugdkringen en te vernemen hoe deze zich voorbereiden op de taak die er straks in de Nederlandse en Europese samenleving te verrichten is. Er ontwikkelde zich een levendige en belangwekkende discussie, die en kele uren duurde. De jonge bezoekers vertelden Hare Majesteit welke moei lijkheden zich thans voordoen in jeugd land, met welke problemen geworsteld Soldaten op de film Een detachement van de beroemde Royal Horse Guards, de kleurig en zwierig geuniform- de Britse soldaten van het spectacu laire keurcorps, hebben hun mede- wérking verleend aan de tpnamen voor een speelfilm „De ideale echt genoot", waarin Paulette Qoddard de hoofdrol speelt. Het hele detache ment werd met paarden en al op de trein gezet naar Shepperton, waar de opnamen plaats 1 hadden. De regis seur, Alexander Korda, in gesprek met de comman dant der Guards, die voor deze ge. legenheid zijn mooiste snorretje heeft aangedaan. Sla naar de mésfvaalt Aan de groenteveiling in Venlo worden momenteel opnieuw grote partijen groente Kolonel Gilbert Renaud, tijdens de öor- doorgediaaid. Bijna 200.000 kroppen sla|iog verbonden.aan het hoofdkwartier van Vannes zou het toneel van de eerste aanval zijn geworden gingen naar de mestvaalt. In de eerst komende dagen venvacht men een aanvoer van 4 a 500.000 kroppen sla per dag. generaal Charles de Gaulle, werd gisteren te Vannes in Bretagne gearresteerd, in verband met de samenzwering der z.g. „zwarte Maquis", die de Franse republiek omver wilde werpen om vervolgens een dictatuur te vestigen. Vannes zou het toneel moeten worden van de eerste grootscheepse aanval uit het „blauwe plan", waarin de omverwerping van de republiek was vastgelegd. Het was de bedoeling der samenzweerders bezit te nemen van de gevangenis \^an Vannes, ten einde de voormalige Bretonse Msquislei- der, die bier wegens moord gevangen zit, te bevrijden. De gev.angenis wordt dag en nacht extra bewaakt. Een speciaal onderzoek kan verwacht worden naar medeplichtigheid van hoge legerofficieren aan het complot van de „zwarte Maquis". De Franse politie speurt naar drie voor aanstaande personen, o.w. twee voorma lige ministers van de regering van Vichy, wier namen genoemd zijn in verband met Herriot, de „onsterfelijke politicus", voor zitter van de Franse Nationale Vergadering, is voor een kort bezoek in Engeland aan gekomen. Hij arriveerde op het vliegveld van Northolt, waar hij verwelkomd werd door Massigli, de Franse ambassadeur. Koning Faroek vermaakte zich in liet Nederlandse lunapark Op Zaterdag 21 Juni krégen de Neder landse exploitanten van het Lunapark te Alexandrië bericht, dat na *het sluitings uur bezoek kon \yorden verwacht van ko ning Faroek van Egypte met gevolg. Na dat het lunapark des 'avonds voor het publiek gesloten was, werden de lichten weer ontstoken en wachtte men op het hoge bezoek. Des nachts om twee uur ar riveerden de koning, zijn zuster, de keize rin van Irak en enkele hoge autoriteiten. Het koninklijk gezelschap bezocht hierna, de verschillende inrichtingen en vermaak te zich zeer. Om vier uur vertrokken de hoge bezoekers. De koning reikte aan. het personeel een bedrag uit van 100 Egypti sche Ponden. het complot- Het zijn: admiraal Gabriël Auphan, en generaal Bridoux, resp. mi nister van marine en minister van defensie in de regering van Vichy en graaf Aurouet de Mervelce, die indertijd als verzetsman de leiding had van het geallieerde com mando, dat het Duitse omroepstation „de stem van het rijk" opblies. Ondanks de grote geheimhouding, die in acht genomen wordt, kan worden meege deeld dat ook zekere Roger Prat, kapitein bij de Franse luchtstrijdkrachten, is gear resteerd. Hij behoort tot de „zwarte Maquis" en had tot taak zich met zijn medewerkers meester te maken van mili taire vliegvelden, jachtvliegtuigen en bom menwerpers. De Parjjsc politic, heeft eveneens de 20- jarigc Claude Chauvèl, zoon van dé secre taris-generaal van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, gearresteerd. Chauvet, die van medeplichtigheid aan het complot tegen dc Franse regering wordt verdacht, is in de Santé-gcvangcnis opge sloten. Generaal Edgar de Larminat, inspecteur van de Franse koloniale troepen, is uit zijn functie ontheven, zo werd na een kabinets vergadering officieel meegedeeld. De generaal, die momenteel in Frans- equatoriaal Afrika verblijft, is „om drin gende redenen teruggeroepen". De minister van Voorlichting, Bourdan, weigerde iets naders te zeggen over de officieuse berich ten als zou de Larminat bij het complot tegen de regering betrokken zijn. Nog 1000 vreemdelingen werken in het gewest Haarlem Het aantal in het gewest Haarlem (waar onder ook Velsen, Beverwijk, Zand voort, Bloemendaal en HaarlemmeiTheer beho ren) werkzame vreemdelingen liep in de oorlog en de jaren daarna sterk terug. Toch zijn er nog ruim 1000 overgebleven. Werkvergunningen worden gegeven door het Arbeidsbureau in samenwerking met de vreemdelingenpolitie. Nederland betaalt een millioen aan de V.S. Minister Marshall heeft op een perscon ferentie te Washington medegedeeld, dat de Nederlandse regering Dinsdag een millioen dollar aan de Verenigde Staten heeft over gemaakt ter betaling van de rente voor de Nederlands-Amerikaanse lendlease ver plichtingen en schulden uit hoofde van de levering van overtollige oorlogsgoederen in het kader van de regeling van 28 Mei. De minister verklaarde nog, dat er vpor 1 Juli 1951 geen aflossing op de hoofdsom verschuldigd is. x die er prijs op stellen de courant na gezonden te krijgen, worden verzocht hun tijdelijke adresverandering enige dagen van te voren op te geven. DE ADMINISTRATIE W. H. Vliegen herdacht in de Eerste Kamer In de gistermiddag gehouden vergade ring der Eerste Kamer heeft de voorzitter prof. mr. R. Kranenburg de heer W. H. Vliegen herdacht. Prof. Kranenburg zeide, dat de Nederlandse gemeenschap in hem een bijzondere persoonlijkheid heeft ver loren. Hij beschikte over bijzondere ga- van, welke hij met ijzeren wil tot ont plooiing bracht. Daardoor had zijn woord gezag, ook in de-Eerste Kamer en werd hij door zijn tegenstanders gewaardeerd- Vlie gen, aldus de voorzitter, heeft zijn plaats in onze. staatkundige geschiedenis ver overd. Namens de regering heeft de minister van Justitie, mr. J. H. van Maarseveen zich' bij deze woorden aangesloten. PROFESSOR KOLTHOFF GERIDDERD. Prof. dr. I. M. Kolthoff, hoogleraar ln de toegepaste electro-chemie aan de uni versiteit van Minnesota (V.S.) is door de Koningin bevorderd tot commandeur in de orde van Oranje Nassau wegens zijn tij dens en na de oorlog aan de Nederlandse zaak bewezen diensten. wordt en- in welke richting naar hun mening het jeugdvraagstuk moet wor den aangepakt. Uitvoerig werd de nood, die er heerst onder de jeugd en in het arbeidsleven, be handeld met name de problemen „beroeps keuze en -scholing", het werk onder de grotestadsjeugd en de sfeer waarbinnen de verschillende Nederlandse jeugdgroepen thans leven en-werken. Ook werd gespro ken over de jonge landgenoten die thans onder de wapenen zijn. De Gastvrouwe bleek diep mee te leven met onze militai ren, niet in de laatste plaats met hen die naar Indonesië gingen. Hoogtepunt van de bespreking was stel lig het gedeelte dat gewijd was aan de vormgeving van de 'toekomst der jonge generatie en aan het Nederland en Europa van morgen. Van een officiële audiëntie was in dit ge val zeker geen sprake en bij het afscheid was het allerminst een frase, toen werd ge zegd: „Majesteit, in uw rede op de Woeste Hoeve verklaarde U met de warmte van Uw hart achter ons te staan. Wij geloofden dit. Nu hebben wij het be vestigd gevonden. Wij zullen het overal aan onze leeftijdsgenoten zeggen". De Koningin gewaagde in haar slotwoord van de ontzaglijke verantwoordelijkheid die Nederland draagt en de omvangrijke taak wfelke de jongeren te vervullen krij gen. Met nadruk getuigde zij hierbij van haar vertrouwen, dat de jonge lichting in hechte samenwerking met de ouderen het uiterste zal geven en haar gevallen kame raden niet zal willen beschamen. De grensgelden In het gewest Haarlem werd 792.372 uitgekeerd Zoals bekend is werden indertijd bij het overschrijden der Nederlandse grens alle in het bezit van de repatrierenden (dus hoofdzakelijk zij die in Duitsland arbeid hadden verricht) zijnde geldswaarden in beslag genomen. De arbeidsbureaux werd opgedragen, in samenwerking met de In specties van de Belastingen en de P.R.A.'s een onderzoek in te stellen naar de her komst van deze gelden, de persoonlijke ge dragingen van de inleveraars en eventueel tot uitbetaling van de tegenwaarde over te gaan. Zij die vrijwillig naar Duitsland waren vertrokken of zich schuldig hadden gemaakt aan onvaderlandslievend gedrag, werden uitgesloten van terugbetaling. Ontvangen werden bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te Haarlem (waaronder ook Velsen, Beverwijk, Bloemendaal, Zandvoort, Heemstede en Haarlemmer meer behoren) 3240 aanvragen tot een bedrag van 1.352.870.24. Hiervan werden geheel of gedeeltelijk toegewezen 2528 aanvragen, tot een totaal bedrag van 792.372. Op dit laatste bedrag werd in gehouden wegens vorderingen van rijk en gemeente 192.265.62. Vcrtrouweifemotie in de Franse Nationale Vergadering De motie van vertrouwen in de Franse regering en in het nieuwejjlar, der regering voor het overwinnen van de huidige econo mische èrisis is heden aan de Nationale Vergadering voorgelegd. De leiders der in de regering vertegenwoordigde parlemen taire fracties kwamen gisteravond tot over eenstemming over de tekst van de motie. De stemming over de motie kan niet eerder dan Vrijdag a.s. plaats hebben, daar er vol gens de constitutie een dag moet liggen Lissen het indienen van de motie en de stemming er over. Aan de stemming zal een debat over de economische politiek der regering voorafgaan. Spuiten of 300.— minimaal Het Openbaar Ministerie biedt diegenen, die geverbaliseerd werden wegens het niet-nakomen van de verplichting tot be spui ting van gewas tegen de colorado-kcvcr „transacties" aan van 300. Dit betekont dat overtreders minstens 300 boete zullen moeten betalen. Een 20-Jarlge Rotterdamse vcrplccRsto^ be loofde aan een 84-jarige weduwe, voor textiel le zullen zorgen. Het vrouwtje gaf haar textlel- kaart mee, maar zag de zuster niet meer terug. De verpleegster is gearresteerd. Weerbericht VRIJ WARM. j Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig van Don- der<(agavond tot Vrijdagavond: Vrij heldere nacht. Morgen overdag bijna overal zonnig droog weer. later echter weer overdrijvende wolkenvel- den. Opnieuw iets hogere temperatuur ln het Zuid-Oosten van het land wei- nig wind. In de kuststreken vooral in de namiddag matige zeewind. 4 Juli: 3 Zon op 4.25 uur; onder 21.02 uur 3 Maan op 22.21 uur; onder 447 uur

Haarlem's Dagblad | 1947 | | pagina 1