Haarlems Dagblad Indonesisch antwoord opnieuw als onbevredigend beschouwd ~~t Joegoslavische legerformatie vecht op Grieks gebied Antwoord der Europese landen moet Donderdag binnen zijn Voorlopige resultaten gunstig voor Franco T Frankrijk komt tegemoet aan de eisen van het Marokkaans nationalisme 61e Jaargang No. 18676 Bureaux: Grote Houtstr. 93, Tel Admln. 10724, 14825 Redactie 10600. Directeur-Hoofdredacteur 15054. Bijkantoor H.N., Soendaplein 37. Tel. 12230. Drukkerij Z. B. Spaarne 12, Tel. 12713, 10132. Directeur-Hoofdredacteur: Robert Peereboom Maandag 7 Juli 1947 Verschijnt dagelijks behalve Zon- en Feestdagen. AbonnementspFhs per week 31 cent, per kwartaal ƒ4.Franco per post ƒ4,50. Postgiro 273107. Advert.tarieven op aanvraag bij de Administratie Uitgave van de Stichting Voorlichting te Haarlem Gemeenschappelijke gendarmerie werd afgewezen Mr. Tamzil, de nieuwe viceminister van Buitenlandse Zaken van de Indonesische republiek, heeft gisteren op een persconferentie te Batavia verklaard, dat het ant woord van de republikeinse regering gisteren om cén uur plaatselijke tijd aan dr. Van Mook is overhandigd. Hij deelde verder mede, dat de republikeinse delegatie als volgt is samengesteld: voorzitter Hadji Agoes Salim: leden: Kasimo, Gani, Leimena, Djoeanda en Soesanto, welke laatste het voorzitterschap zal waarneAen, zolang Agoes Salim nog afwezig zal zijn. De adviseurs der delegatie bljjven in functie, en het is mogelijk, dat het college nog zal worden uitgebreid. Volgens officiële Nederlandse kringen in Batavia wordt het antwoord van de repu blikeinse regering, dat gisteren aan dr. Van Mook werd overhandigd, onbevredigend geacht. Vice-premier Setyatjit is met een Nederlands vliegtuig naar Djogja vertrokken, nadat dr. Van Mook het Nederlandse standpunt had uiteengezet. Nader verneemt Anela, dat gisteravond ten paleize Rijswijk een bespreking heeft plaats gehad tussen dr. Van Mook, de Com missie-Generaal en de adviseurs over het republikeinse antwoord. In Nederlandse kringen bevestigde men, dat het antwoord in grote trekken de aanvaarding van de Nederlandse voorstellen inzake de interim regering bevat en een handhaven van de republikeinse afwijzing ener gemeenschap- oelijKte gendarmerie. Verder worden afwij kende voorstellen gedaan inzake de bui tenlandse betrekkingen. Verduidelijking nodig. Aneta méldt nader: De ministers Setya- djit, Gani en Leimena zijn hedenmiddag met een speciaal Nederlands vliegtuig naar Djocja vertrokken, om verduidelijking te vragen over enkele punten van het repu blikeinse antwoord. De ministers worden reeds morgen in Batavia terugverwacht. De gevraagde verduidelijking zou in het,bij zonder betrekking hebben o"p de interim regering en de republikeinse verantwoor delijkheid voor binnenlandse aangelegen heden, alsmede op de kwestie van de ge meenschappelijke gendarmerie en de bui tenlandse betrekkingen. In gezaghebbende Nederlandse kripgen wordt de aandacht gevestigd op het feit, dat verschillende vragen in de antwoord-nota open blijven, waardoor het stuk als „vaag" bestempeld dient te worden. De republi- keinsche regering rekent bijvoorbeeld op regeling van haar eigen organen voor bin nenlandse aangelegenheden, doch de vraag Is gewettigd, waar in deze materie de grens gelegen is. Dat een gezamenlijke gendar merie voor het republikeins gebied ook voor de regering Sjarifoeddin onaanvaardbaar blijft, zal zwaar wegen bij de beoordeling van de mogelijkheden, welke het antwoord biedt voor verdere discussie, aangezien van Nederlandse zijde herhaaldelijk tekenen werden gggeven, dat de aanvaarding van dit punt een essentiële voorwaarde daartoe zou zijn. - De publicatie van de antwoorden is te verwachten, nadat zij naar de Nederlandse regering in Den Haag zijn doorgeseind. Sjahrir is met dezelfde trein naar Ghe^ Geheimzinnige projectielen Vliegende schijven razen met 1900 k.m. per uur over California Geheimzinnige „vliegende schijven", die „p verschillende plaatsen van enkele sta ten in het Noord-Westen van de V..S, zijn waargenomen, hebben de directeur van liet observatorium van de „Northwestern Uni versity" een verklaring ontlokt, dat de „vliegende schijven" radiografisch bestuur de apparaten kunnen zijn en mogelijk een nieuwe oorlogsuitvinding. De directeur van het observatorium van Yerkes (Wisconsin) heeft pertinent ver klaard, dat het irt dit geval geen hemel lichamen betreft Een natuurkundige van het technologisch instituut van Californië geeft de volgende lezing: „De iaanwezigheid van de schijven wordt door mij geweten aan proeven met „omzetting van de atoomenergie", die m verschillende Amerikaanse centra worden genomen. De schijven zouden een omtrek hebben van ongeveer 7 meter: door een raketsysteem gelanceerd en per radio be stuurd worden. Jagers staan gereed. In Californië en Oregon sjaan snelte vliegtuigen gereed om te trachten het raad sel op te lossen, wanneer de ..vliegende schijven" weer worden waargenomen. Zij zouden zich voortbewegen met epn snel heid van 1900 km per uur. David Lilienthal. voorzitter van de com missie voor de atoomenergie, heeft ver klaard, dat de „schijven" piets met atomi- sehe experimenten uitslaande hebben. Vragen over salarisherziening van leraren. Het lid der Tweede Kamer dé heer Deering, heeft aan de minister van On derwijs. Kunsten en Wetenschappen ge vraagd of het de minister bekend is, dat towerin de kringen van het voorbereidend hoger, middelbaar en kweekschoolonder- wijs als in die van het nijverheidsonderwijs grote ongerustheid bestaat over het lange uitblijven der toegezegde salarisherzie ningen. Ihdien de beslissingen nog enige tijd zullen uitblijven, dan vraagt de heer Dee ring of de minister bereid is een voor lopige uitkering aan de leraren van deze categorieën van onderwijs te bevorderen, welke zo spoedig mogelijk zou kunnen worden uitbetaald. Verbeteringen bij de N.Z.H. Een 5-minutendienst op Haarlem-Noord? De N.Z.H. verwacht in het begin van de volgende maafTd weer vijf nieuwe Ford bussen. Naar alle waarschijnlijkheid zul len deze gebruikt worden om op lijn 5 van het Station te Haarlem naar de Vondel- weg een vijf minutendienst in -te voeren. Om tegemoet te komen aan de drukte op het traject OverveenHaarlem (Sta tion) van. lijn 4, zal de" rijtijd naar het Planetenplein bekort worden, waardoor één bus vrijkomt om'extra diensten tus- «en de Ramplaan en het Station te rijden. ribon gereisd, vanwaar hij voor enige tijd naar Linggadjati zal vertrekken. Zondagavond zijn door vertegenwoordi gers van de republikeinse regering per soonlijke nota's van president Soekarno, gericht aan de Amerikaanse en Engelse legeringen, aan de Britse consul-generaal J. M. L. Mitcheson ep de Amerikaanse consul-generaal Walter Foote overhandigd. Deze nota's bevatten het antwoord op het Britse schrijven van 29 Juni en het Ame rikaanse aide-mémoire van dezelfde da tum. Franse socialisten zullen regering Ramadier steunen De Nationale Raad van de Franse socia listische partij heeft hedenmorgen, na een debat van 18 uur, met 2576 tegen 2058 stemmen besloten, de handhaving van het kabinet van Ramadier te steunen. Tevens werd in de motie de hoop uit gesproken, dat de Sovjet-Unie zaj beslui ten, deel te hemen aan de Parijse confe rentie van 12 Juli. In zijn pleidooi voor ondersteuning van zijn economisch pro gram verzekerde Ramadier, tegen abso lute staatscontrole en in het geheel niet geleide economie te zijn. Wat de binnen landse toestand betreft, zeide hij te zullen pogen om de orde te handhaven, ondanks het streven van uiterst links, dat „sta kingen en onrust verwekte, die naar een revolutie*- zouden voeren" en het streven van uiterst rechts, „onder het mom van anti-communistische actie, dat aanstuurde op omverwerping van het republikeinse regiem". Nederlandse spaarzaamheid Blijkens gegevens door de Nederlandse Spaarbankbond gepubliceerd, werd in de maand Mei bij de algemene spaarbanken ingelegd 25.491.306' en terugbetaald 28.549.596. In de eerste vijf maanden van 1947 beliepén inleg en terugbetaling 127.831.616: en ƒ116.001.212. Voor de bankspaarbanken bedroegen inleg en terug betalingen in Mei 5.646.791 en 4<926.858 en in de eerste vijf maanden van dit jaar resp. 10.000.685 en 8.954.384. Sloweneri zouden overval in Joegoslavië hebben gepleegd Het woord is aan Het Franse persbureau AFP meldt uit Saloniki, dat in het Griekse gebied van Doiran bij de Joegoslavische grens een hevig gevecht ontbrand is tussen Griekse regeringstroepen en een grote legerformatie uit Joego-Slavië. Vol gens een dagorder van de bevelhebber van het derde Griekse leger wordt de hulpverlening van nabuurlanden aan de opstandelingen steeds minder ver borgen gehouden. De Joegoslaven zou den aan de Griekse partisanen hebben aangeraden om niemand krijgsgevan gene te maken en alle militaire gevan genen te doden. Volgens een van Joegoslavische zijde te Belgrado gepubliceerd officieel bericht heeft een aantal witgardisten (door de Duitsers gevormde groep Slowenen. die thans in Oostenrijk in kampen geïnter neerd zijn) van Oostenrijk uit de grens ln Soestdijk iverd Zaterdagmiddag een voetbalwedstrijd gespeeld lussen een elftal van het personeel van het Koninklijk Paleis in Den Haag en een elftal van het per soneel van paleis Soestdijk. Prinses Juliana en de prinsesjes Beatrix, Irene en Mar griet toonden veel belangstelling voor deze wedstrijd. JA OF NEEN OP HET PLAN-MARSHALL Vrees, aarzeling en wantrouwen in het Oosten In alle landen van Europa beraden de staatslieden zich over het antwoord, dat zij aan Bcvin en Bidault zullen zenden ten aanzien van de voorgestelde economische con ferentie te Parijs op 12 Juli. Volgens een woordvoerder van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken is de dag, waarop de antwoorden., op de Frans-Britse uitnodiging uiterlijk binnen moeten zijn, bepaald op Donderdag a.s. Daarna zal worden bekend gemaakt, welke landen hebben geantwoord, aldus de woordvoerder. Intussen meldt Reuter dat Eire heeft be sloten de uitnodiging te aanvaarden en dat de Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken een bevestigend'antwoord gezonden heeft aan de Britse en Franse^ gezant te Rome. De ministers van Buitenlandse Zaken van Denemarken en Noorwegen staan, naar ge meld wordt, welwillend tegenover het Frans-Britse voorstel. Van officiële zijde wordt vernamen, dat de drie Scandinavi sche ministers van - Buitenlandse Zaken Woensdag zullen vergaderen en gezamelijk een besluit over het plan-Marshall zullen nemen. Roemenië wil niet Het Roemeense regeringsblad „U Iver- sul" meldt, dat het Roemeense standpunt ten aanzien van het plan-Marshall io over stemming is met de opvatting van Molotof over het herstel van Euxopa. Finland durft niet Dé Finse regering1-heeft, naar thans be kend wordt, de Brits-Franse uitnodiging tot nadere bestudering van het plan-Mar shall tot hulp aan Europa niet aanvaard. Als redenen worden genoemd: politieke en geografische gronden. Het besluit van de Finse regering wordt als' „voorlopig" aangeduid. Nade'r wordt gemeld, dat het merendeel der ministers de invitatie zou hebben willen aanvaarden, maar dat afkeuring van de zijde der Sovjet- Unie werd gevreesd. Hongarije kan niet Volgens het Hongaarse communistische blad „Sabad Nep" kan Hongarije de uit nodiging om zich aan te sluiten bij een anti-Sovjetbloc niet aanvaarden. „Hoe zeer Hongarije een buitenlandse lening ook no dig moge hebben, het kan deze niet met de beperking van zijn nationale afhankelijk heid betalen." Volgens het Hbngaarse socialistische blad „Vilagossag" zal de Hongaarse socialisti sche partij alles doen wat in haar vermogen iigt om te voorkomen, dat Europa in twee bloes wordt verdeeld. Naar verluidt, zal de Turkse ambassa deur te Parijs Turkije'vertegenwoordigen op de conferentie van a.s. Zaterdag. Volgens berichten uit de Turkse pers zal de overeenkomst betreffende het gebruik van de Amerikaanse lening van honderd millioen dollar aan Turkije Dinsdag te An kara worden getekend. De deelneming aan de Parijse conferjai- tie van Oostenrijk en Tsjecho-Slowakije i: waarschijnlijk. De beslissing moet evenwel nog worden genomen, aldus wordt uit We nen en Praag gemeld. Reuter verneemt, dat Luxemburg ,in be ginsel de uitnodiging van de Britse en Franse regeringen ter nadere bestudering van Marshall's plan voor hulp aan Europa aanvaard heeft. Het Spaanse referendum Dapperen stemden niet De einduitslagen van het referendum aangaande de monarchie in Spanje zijn nog niet bekend, maar in de plaatsen, waarvan uitslagen binnen zijn. stemde de meerder heid vóóé. Meeneemt aan, dat velen onder dwang hebben gestemd. Zo moesten de arbeiders van de spoorwegen een bewijs overleggen, waaruit bleek, dat zij gestemd hadtien. In Madrid heeft 83 proeent vóór gestemd. 12 procent stemde tegen en de overige 5 procent onthield zich. Volgens een socialistische woordvoerder heeft in de arbeiderswijken van Valleeas en Tenuan de Las Victorias de meerderheid van de bevolking de instructie om zich van stemming te onthouden, opgevolgd. In monarchistische kringen in Madrid wordt verklaard, dat de monarchisten zich in groten getale onthouden hebben, maar dat tengevolge van tegenstrijdige instruc ties toch nog velen hun stern hebben uit gebracht. Uit officiële kringen verluidt, dat het aantal onthoudingen en tegenstemmers roter is geweest, dan riten heeft verwacht. Het referendum ging over de opvolgings- wet van generaal Franco. De bevolking, moest beslissen, of Franco al dan niet hoofd van de staat zal blijven met het voor behoud, dat Spanje, eenmaal een monarchie zal y/orden met een koning of een door Franco benoemde regent aan het hoofd. Op het laatste ogenblik moest bijna 30 procent der voorzitters van de 1200 stem lokalen té Madrid worden vervangen, om dat vele artsen, die tot voorzitter waren gekozen, naar hun zeggen, hun patiënten niet geheel in de steek konden laten. Leden van de linkse oppositie verspreid den te Madrid pampletten: „Dapperen sfipmmen niet. In de nabije toekomst zullen wij smet lafaards de rekening vereffenen". Volgens de eerste berichten uit de pro vincies heeft in Oviedo meer dan 50 pro cent der kiezers „neen" gestemd. De Spaanse minister van Binnenlandse Zaken heeft buitenlandse verslaggevers meegedeeld, dat in de arbeiderswijk Val leeas te Madrid 35.000 stemmen voor en 1 10.000 tegen zijn uitgebracht. Volgens de civiele gouverneur van Bilbao kan het referendum als een succes worden beschouwd, 'daar de opkomst zeer bevre digend is geweest, ondanks de intensieve campagne terr gunste van onthouding, die mot alle mogelijke middelen van het bui tenland uit is gevoerd. Voor-Indisch kabinet dient formeel ontslag-in. Nehroe, vice-president van de voorlopige Voor-Indische regering en zijn ministers hebben aan de onderkoning. Lord Mount- batten, hun ontslag aangeboden. Deze stap werd reeds verwacht en is gedaap om de onderkoning in staat te stellen een nieuwe regering te vormen, die past bij het ver deelplan. van Joego-Slavië overschreden en te Ma- ribor een aantal vooraanstaande leden van het provinciale bestuur gedood. De bekendmaking van dit bericht heef', de perscampagne tegen de uit Joego-Slavië gevluchte „Quislings" tot een hoogtepunt gebracht. De pers te Belgrado acht de be zettingsautoriteiten in Oostenrijk groten deels verantwoordelijk, omdat zij hebben geweigerd om. bekende oorlogsmisdadigers, die benden georganiseerd hebben, uit te leveren. Acht doden hij vier vliegrampen Tijdens oefeningen van de R.A.F, boven de Ierse ^ee is een vliegboot tijdens een schijnaanval op een duikboot in zee ge stort Van de twaalfkoppige bemanning van het toestel konden slechts vijf man door de duikboot worden gered. Bij vliegdemonstraties zijn Zondag drie Franse vliegtuigen verongelukt, twee in Frankrijk en één in België. Bij deze onge lukken kwam één piloot om het leven, een andere liep ernstige verwondingen op. Eén Frans legervliegtuig stortte te Dijon neer. Hierbij werd de -piloot ernstig gewond. De piloot van een Franse Courlis- eendekker werd gedood bij een demonstra tie van verschillende typen vliegtuigen op het vliegveld Vïllacoublay bij Parijs. Het derde Franse toestel stortte voor de ogen van 8000 toeschouwers brandend neer bij een demonstratie in Brussel. In dit geval wist de piloot zich met de parachute te redden. Terentius: Het past de wijze, alle mid delen eerder te baat te nemen dan wapenen. Deze maand worden geen honneii'voor glas uitgegeven Teneinde gelegenheid te geven de „boven de markt zwevende" glasbonnen te doen honoreren en mede daardoor een juist in- zich te verkrijgen in de huidige klaspositie, zullen volgens een mededeling van het ministerie van Wederopbouw en Volks huisvesting deze maand geen glasbonnen worden uitgegeven. Voor glas ten behoeve van werken boven f 500, dat op de rijksgoedkeuring wordt vermeld of zo nodig, op een suppletie- rijksgoedkeuring alsnog kan worden aan gevraagd, wordt de distributie niet on derbroken. Voor werken onder f 500. waarvoor het glas uitsluitend op bonnen kan worden betrokken geldt de tijdelijke onderbreking tot 1 Augustus, wanneer de uitgifte van bonnen weer zal worden her vat. Voor bijzonder dringende gevallen, bij voorbeeld ter voorziening van een gebro ken ruit in een operatiezaal, zal ook in Juli echter gezorgd kunnen worden. Duits persbureau vrijgegeverf"' G. Cecil Sprigge, hoofd van de voorlich tingsdienst in de Britse zóne van Duits land. heeft het beheer van het Duitse persbureau DPD aan de Verenigde Duitse bladen in de zóne overgedragen. Deze stap moet worden gezien, aldus Sprigge. als een bewijs van vertrouwen in de Duitse jour nalisten. die thans a! het nieuws recht streeks krijgen te behandelen. De nieuwe regeling betekent echter niet, dat de be zet tirigsautoritei ten geheel afstand hebben gedaan van haar bevoegdheid voor mis bruik van het nieuws te maken. Acrobatiek bij de hippische demonstraties tijdens de Amsterdamse sportweeje. - De bereden politie uit de hoofdstad kan méér dun te paard wandelritten maken. „Hon gaarse Post" heet dit circusnummer. Het geeft aanleiding te veronderstellen dat het beter is in Hongarije geen breekwaar per post te verzenden Volgenfle maand spijsolie In het Voedselvoorzieningsblad is gepu bliceerd de verordening „Afleveringsver bod olie voor consumptiedoeleinden" vgn het Bedrijfschap vodr Maragine. Vetten en Oliën. Deze verordening, welke betrekking heeft op de verstrekking van olie op een voof "de bevoorrading reeds ingeleverde bon, Verbiedt fabrikanten en groothande laren de olie voor 4 Augustus 1947 aan détaillisten af te leveren. Zij beoogt ter be vordering van een geregelde gang van za ken een zo goed mogelijke gelijktijdige af levering in Augustus. Abd'El Krim is wantrouwig Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een aantal bestuurswijzigingen voor Marokko bekend gemaakt, die tot doel hebben de Marokkanen meer dan tot dus ver te betrekken bij het bestuur van hun land. Er zal een ministerraad worden gevormd onder het voorzitterschap van de grootvi zier (de eerste minister van staat van de Sultan). De raad zal bestaan uit L0 Marok kanen en 10 Fransen. Verder zijn op hoge Uittocht der Russische delegatie Nadat*de Russische nister van Buitenlan c Zaken op de in °arijs gehouden conferentie der Grote Drie all Foor stellen van Franse en Engelse zijde tot samen werking op basis van de Amerikaanse hulpverle ningsplannen had afge wezen, kwam er een abrupt einde aan de onderhandelingen. De Russische 'delegatie ver liet en bloc de vergader zaal en vertrok 'reeds de volgende morgen om 4 uur in de ochtend naar Moskou. - De foto toont het moment, waarop de Russischeminister met zijn assistenten het ge bouw der conferentie verlaat. De gezichten staan ernstigEr is zo juist een besluit van verstrekkende betekenis genomen Groot waterbouwkundige heengegaan Ir. v. Scherpenberg te Overveen overleden In de ouderdom van 57 jaar is te Over-, veen overleden de heer ir. J. P. A. van Scherpenberg, directcur-hoofduitvoerder van de Maatschappij tot uitvoering van Zuiderzeewerken. Deze bekende ingenieur van de Delft-se hoogeschool heeft een lange reeks water bouwkundige werken op zyn naam: wij noemen onder meer het hoofdingenieurs schap van de Zuiderzeedijk, het directeur schap van N.V. Combinatie „Maastunnel", welk project mede onder zijn supervisie tot stand kwam en na de bevrijding het op pertoezicht over de sluiting van de dijken op Walcheren, welk werk'werd uitgevoerd door de MUZ (Maatschappij tot uitvoering van Zuiderzeewerken). Tevens was ir. Van Scherpenberg steeds als hoofdingenieur verbonden aan de N.V. Van Hattums Havenwerken in Beverwijk, door welke onderneming hij telkens werd uitgeleend voor de verschillende grote werken, die zijn steun behoefden. Behalve zijn Nederlandse activiteit heeft de thans overledene ook in Indië hij wérd te Malang geboren vele jaren zijn beste krachten gegeven. In de eerste wereldoorlog studeerde de heer Van Scherpenberg aan de Haarlemse HBS. S Zijn grote verdiensten voor volk en staat werden erkend in de vorm van de Orde van Oranje Nassau, waarin ir. Van Scherpenberg tot Officier werd benoemd. I De teraardebestelling heeft Woensdag- ochtend om 11 uur aan de Bergweg in Bloemendaal plaats. posten op de door Fransen geleide ministe ries van Financiën, Landbouw, Handel, Volksgezondheid en Sociale Zaken Marok kanen benoemd in de functie van eerste assistent. -v Qe Sultan kan-de Marokkaanse leden van de ministerraad in een „raad van vi ziers" bijeenroepen ter bespreking van be paalde binnenlandse en Mohammedaanse 'zaken. Deze bestuurswijzigingen, die slechts een begin betekenen, worden in Franse ambte lijke kringen als een hoopvol teken voor de toekomstige betrekkingen tussen de Franse rggering en de Sultan beschrmwd. Abd'El Krim over „onze eisen** Abd'El Krim. de voormalige leider van de Riff-opstand tegen Frankrijk en Spanje, die thans in Egypte verblijf houdt, heeft een correspondent van Reuter medegedeeld geen vertrouwen te hebben in de Franse stap om een zekere mate van zelfbestuur aan Marokko te verlenen. „Ofschoon Frankrijk aan onze eisen tegemoet wil komen, schijnt hel onze nationale aspiraties niet te eerbiedigen. Wij wensen allereerst volledige onafhankelijkheid en vervolgens opheffing van het Franse protectoraat." Naar aanleiding van berichten, dat hij misschien een bezoek zou brengen aan de V. S.; verklaarde Krim: „Ik weet nog niet wat ik zal doen. Als ik ga. gd ik om de algemene vergadering '.an de-UNO in Sep tember bij te wonen Abd'El Krim sprak zijn vertrouwen uit in de UNO en zeide, dat het een goede gedachte zou zijn. indien de hoofden van alle Arabische landen, on verschillig. of deze lid waren of niet. d« volgende algbmene vergadering zouden bij wonen. Soanie *al protesteren Naar officieel te Madrid is medegedeeld, zal Spanje krachtig bij de Britse regering protesteeren tegen de uitlatingen over Spanje in verband met het plan-Marshall. Weerbericht IETS MINDER BEWOLKING Verwachtine •medegedeeld door het KNMI re De Bilt geldig van Maan dagavond rot Dinsdagavond: Aanhou den van het koele weer met vooral aan de kust een nu en dan krachtige Zuid-Westelijke wind Wisselende be wolking met enkele losse buien, voor- -.amelijk in de namiddag en vooravond 'n het midden en Oosten van het land a juli Zon op 4.29 uur. onder 21.00 uur. Maan op 23 47 uur, onder 9.22 uur.

Haarlem's Dagblad | 1947 | | pagina 1