Hollands rundvlees Amsterdamse Vleeshouwerijen VIM sehdé Ontvangst van de 2000 gasten kost heel wat inspanning Minister Jonkman aan het woord Kort en Bondig J Republikeins autoriteit op Sumatra schikt zich m samenwerking Deze week geen duur lamsvlees doch op Uw bonnen eerste kwaliteit vers 2 DONDERDAG 24 JULI 1947 HAARLEMS DAGBLAD KAMPEERSTAD GROENENDAAL en Onder de zengende zon klinkt de ha- merklop, onder de bomen schraapt de schoffel, in de schaduw staat een Krishnamurti-figuur op een ladder en geeft een galg een verfje en gehelmde soldaten spannen weer elders telefoon draden. Dat is „Groenendaal" en het aangren zende „Meerenberg" in deze hondsdagen: een beeld van noeste en gestage arbeid, ook al zou het transpiratievocht kunnen aanzwellen tot een bruisende bergbeek. Want al deze gebruinde jongens en meisjes, mannen en vrouwen kennen tenslotte maar één doel: de wedloop met de tijd win nen en hun kamp: het verzamelpunt van alle leden der International Federation of Camping Clubs, op 1 Augustus keurig af leveren voor de ontvangst van de ongeveer 2000 gasten, die er verwacht worden. De genen, die daartoe thans in actie zijn, leden van de Nederlandse Toeristen Kampeer Club, vormen met z'n zestigen de „Inten dance" van de Rallye. Hun chef, de heer Stovelaar, troont in een gezellige „cara van" temidden van de witte tenten. Bovendien krijgen deze pioniers op de week-einden nog versterking van kam peerders uit Amsterdam, die hun lust in zon, lucht en vrijheid graag combineren met het werk voor hun binnen- en bui tenlandse vrienden. De „Intendance" zorgt voor de inrich ting voor het terrein, handhaaft er orde en regelmaat en het „secretariaat", dat in de Koepel tegenover het verversingshuis ze telt en uit de kampeertechnici der A. N. W. B. bestaat, werpt zich op de admini stratieve rompslomp, die aan zo'n massa- instuif verbonden is. Het meeste hoofdbreken kost de bou wers het opknappen van de Oranjerie op „Meer en Berg", die de eerste drie dagen als ontvangstcentrum zhl dienen. Het ge bouwtje, dat eens zeer fraai is geweest, werd in totaal verwaarloosde toestand aangetroffen. Met camouflagenetten, die eens het duis ter bedrijf der Duitsers moesten verhullen, worden de gapingen in de muur, waai de ramen waren, bedekt. Met verguld betonijzer en met bloembakken hoopt men een vriendelijke gevel te scheppen en ook het inwendige wordt met dezelfde midde len opgeknapt. Trouwens ook van de betonnen verster king der „Deckungslöcher" wordt nog een dankbaar gebruik gemaakt. Hiermede zul len op het plein voor de oranjerie grote bloemen vlaggen gevormd wordendie van de I.F.C.C. en van de N.T.K.C., geschaard om een aardbol. Bovendien zullen aan lange masten de dundoeken der deelnemende landen en clubs wapperen. Is de ontvangstdrukte afgeloopen, dan wordt hier een expositie van de laatste vindingen gehouden. Medewerking van alle zijden Tegenover het verversingshuis komt een winkelwijk. De Heemsteease middenstand heeft de handen inéén geslagen cn zal hier gezamenlijk enige zaken voor dé noodza kelijke levensmiddelen exploiteren, die in grote tenten onderdak zullen vinden. De P. T. T. zal er een postkantoor inrichten, de A.N.W.B. krijgt er een reisbureau en buitenlanders zullen er hun valuta in Lief'tinck-guldens kunnen omzetten. Ook het leger verleent medewerking, door een aantal in opleiding zijnde offi cieren van de verbindingsafdeling hier als oefening het telefoonnet en de -centrale te laten aanleggen en bedienen, waarvoor zij wel vijf kilometer draad hebben laten aan rukken. Want in feite is het niet één kamp, maar zijn het er wel vijf: de voetgangers, de Amsterdamse waterleiding gaat uitbreiden Nieuwe transportleiding van Leiduin naar Haarlem-Oost De gemeenteraad van Amsterdam heeft gisteren een crediet verleend van één-en- een-kwart millioen gulden voor de verbete ring van de drinkwaterleiding. Er zal een vierde transportleiding worden aangelegd van het pompstation Leiduin naar Haarlem- Oost. De wethouder voor de Bedrijven, de heer B. Polak, verklaarde, dat het waterver bruik der Amsterdammers vooral geduren de de laatste warme maanden enorm geste gen is. Het eerste halfjaar van 1947 ge bruikte de hoofdstad 2,7 millioen kubieke meter water meer dan in het eerste» half jaar van 1946. B. en W. zijn voornemens over te gaan tot krachtiger exploitatie van het duingebied en de waterwinning met vijf millioen kubieke meter per jaar te ver hogen. De nieuwe transportleiding, welke een middellijn van een meter zal hebben, is voor enige jaren voldoende, doch daarna zullen mogelijk nieuwe voorzieningen nood zakelijk blijken te zijn. Uitvoering in overleg met Haarlem Wij vernamen, dat het Amsterdamse ge meentebestuur aan het Haarlemse toe stemming zal vragen deze transportleiding over Haarlems gebied te leggen. De dienst van Openbare Werken alhier gaf ons de verzekering, dat het tracé met de grootste omzichtigheid zal worden vastgesteld en dat in alle opzichten met de belangen van omwonenden, verkeer, bestrating en plantsoenen rekening zal worden gehou den. Het bestuur van de Algemene Jongeren Vre- tlcs Actie heeft een verklaring gepubliceerd, waarin het optreden der Nederlandse militaire strijdkrachten in Indonesië wordt afgekeurd. Saxi Bei l 3 o O O DAG EN NACHT Agenda voor Haarlem DONDERDAG ?4 JULI. Hotel „De Leeuwerik": Partij van de Arbeid; vergadering federatie Haarlem. 8 uur. Rembrandt: Lost weekend. 14.30, 19.00 en 21.15 uur; Palace: Music for millions, 14.30. 16.45 en 21.15 uur; Luxor: Revuester. 14 30. 19.00 en 21.15 uur; City: Tarzan's verborgen schat; 14.15. 16.30 19.00 en 21.15 uur. Spaarne: Opstand in Algiers. 14.30. 19 00 en 21.15 uur. Frans Hals: De dief van Bagdad. 14 30, 19 00 cn 21 15 uur. VRIJDAG 25 JULI. Gem. Concertgebouw: Derde zomerconcert H.O.V.', 8 uur Bioscopent Middag- en Avondvoorstellingen. ielrijders, de houtvuurstokers, de kano vaarders, de auto's en de caravans en zij allen hebben hun eigen afdeling. Ieder kamp heeft zijn commandopost en zijn eigen waterleiding, waarvoor de ge meente Heemstede gezorgd heeft. De kam pen zelf worden ingedeeld in straten en pleinen en de onderlinge verbindingen worden met internationale tekens beweg- wijzerd. In het donker zullen electrische lan taarns niet alleen het duister verjagen, maar bovendien zal de dolende kampeerder met behulp van hun kleur zich ook kunnen oriënteren. Zo wordt het welzijn van het cosmopo- litisch gezelschap, dat straks voor tien da gen zijn tenten in Heemstede gaat opslaan, tot in de puntjes verzorgd, opdat de buiten landers een uitstekende indruk van het land hunner gastheren naar huis zullen I meenemen. Ontvoerd oorlogspleegkind in Zürich teruggevonden Het oorlogsweesje Robert Frederik Teitel, door de voogdijraad ondergebracht bij de familie Coster, wonende in de IJpolder bij Amsterdam, maakte een week geleden met zijn grootvader, Markus Hersch Teitel, die uit Palestina naar Nederland was gekomen om zijn kleinkind te bezoeken, een wande ling. Sedertdien -had de familie Coster niets meer van haar pleegkind gehoord. Reeds dadelijk vermoedde de politie, dat het jongetje door zijn grootvader was ont voerd. Aangezien de grootvader een visum had voor Zwitserland, werd de politie in Zürich gewaarschuwd, met het verzoek grootvader en kleinzoon op te sporen. Gis teren kreeg de Amsterdamse politie be richt dat de oude heer Teitel en zijn klein zoon daar waren aangehouden. De kleine Robert zal nu door zijn pleeg moeder uit Zwitserland worden terug gehaald. Inspecteur De Boer gepromoveerd De chef van de afdeling Algemene Zaken der Haarlemse politie, de heer A L. de Boer, ls met terugwerkende kracht van 1 Maart 1947 af benoemd tot hoofdinspecteur der gemeen I politie. Kennemer oorlogsslachtoffertjes naar Steenwijkerwold Vanmorgen om negen uur stonden een dikke honderd kinderen te popelen van verwachting op het Haarlemse Stations plein, want de bussen, die hen naar Steen- wijkerwold. moesten brengen, waren al een hele minuut te laat. Toen de auto's even later kwamen, wer den de rugzakken nog eens extra vast gemaakt, moeder kreeg een laatste zoen eh de eerste stap naar een veertiendaagse vacantie in het kamp „De Vledder" was gezet. Uit Haarlem en haar wijde omgeving van Hoofddorp tot Castricum voerden enige bussen honderdtien kleine oorlogs slachtoffers, wier vader in de bezetting werd gedood of invalide raakte, de zonnige zomerochtend door; bij Hilversum stond nog een groepje uit het Gooi klaar en ten slotte had de Stichting „Het vierde Prin senkind" die op het idee van deze kinder- vacantie kwam, haar bijna tweehonderd klantjes voor „De Vledder" bij elkaar. Haarlemse maatregelen tegen rode hond Het is bekend, dat rode hond bij de moe der nadelige gevolgen kan hebben bij het kind dat later geboren wordt, als de ziekte geconstateerd wordt in de eerste vier maan den der zwangerschap. Daartegen zijn evenwel maatregelen te nemen; de patiën ten moeten namelijk ingeënt worden met bloed van andere lyders aan die ziekte. Het bloed moet worden afgetapt 10 a 14 dagen na de genezing. Er worden thans in ons gehele land maatregelen genomen om aanstaande moe ders die aan rode hond lijden te kunnen behandelen. Daarvoor is de medewerking gevraagd van doctoren en vroedvrouwen. Om met deze categorie van bloedgevers bekend te worden gemaakt, heeft de direc teur van de Geneeskundige Dienst te Haar lem een rondschrijven gezonden aan alle doctoren met het verzoek hem op te geven als zij patiënten met rode hond hebben, om deze te kunnen vragen enig bloed af te staan. Wie zijn bloed voor dat doe] geeft krijgt voor éénmaal een extra toewijzing van 500 gram vlees en 8 eieren. Rode hond komt hier op dit moment ge lukkig weinig voor. In de laatste maand werd slechts één geval geconstateerd. H. J. Bouman gehuldigd Op een feestelijke bijeenkomst van de afdeling Haarlem van de Koninklijke Nederlandse Bond van oud-onderofficieren is Woensdagavond de heer H J. Bouman, die veertig jaar het voor zitterschap vervult, op hartelijke wijze gehul digd. De onder-voorzitter, de heer C. Hartman, int Heemstede, leidde de bijeenkomst en sprak ft voorzitter namens de afdeling toe. De heer A. van der Linde uit Beverwijk, voorzitter van het hoofdbestuur, herinnerde aan het vele goede, dat. de jubilaris voor de bond heeft verricht en deelde mee, dat de heer Bouman was benoemd tot lid van verdienste, eerste klas, de hoogste onderscheiding van de bond. Daarna spraken nog afgevaardigden van de afdelingen Hilversum, Rotterdam, Kennemer- land en Lelden, van de schietvereniging „Gene raal van Merlen" en enige leden. De Jubilaris ontving geschenken, waaronder taarten en siga ren en vele bloemstukken. Tot laat tn de avond bleef men gezellig bijeen. T. H. Koning overleden Woensdagavond ls te Heemstede, ln de ouder dom van 59 jaar, overleden de heer T. H. Ko ning, directeur -\.n het bijkantoor Haarlem van de Amsterdamse Bank. De heer Koning bekleed de deze functie reeds van September 1919, toen het Haarlemse bijkantoor werd opgericht. De teraardebestelling ls Zaterdagmiddag 2 uur te Heemstede. EXAMENS Hoofdacte, Te Haarlem)zljn geslaagd voor het vol ledige examen: W. T. Bosse, J. A. T. de Rijk. M Hortulanus. A. G. J. Rutten, C. de Barban- son, J. v. Gageldonk, M. Groenendijk, F. Sander. Voor gedeelte B: D. J. v. d. Eist, J. Veenswijk en J Augustijn. RODE KRUIS-COLLECTE BRACHT 9 MILLE OP De inzameling voor het Nederlandse Rode Kruis, die onlangs ln Haarlem en omgeving werd gehouden, bracht ln totaal f 9.054 25 op. B'.oemendaal leverde hiervan f 1487.23'i. Heem stede f 744.46, Bennebroek f 166,24'3 en Hillegom f 694.98. Twee sociale werksters van de dienst van Sociale Zaken uit Haarlem, twee collega's uit Velsen en Beverwijk en drie mensen van het P.B.V.O. zijn meegegaan, om de belangen van de negen- tot veer tien jarigen te helpen behartigen. De Stichting zal deze zomer ongeveer 5000 kinderen in vijf kampen, gelegen in de schoonste streken van Nederland, vertroe telen; een werk, dat, dank zij de financiële steun van talloze landgenoten tot een kleine vergoeding voor het leed, dat de kinderen van de illegaliteit ondervonden, kan worden en waaraan ook de volgende jaren de nodige aandacht besteed zal wor den. Voor liet eerst Canadees schip in de Amsterdamse haven Na daartoe vele verzoeken te hebben ontvangen van het Verenigd Cargadoors Kantoor in Amsterdam is de Noorse scheepvaart maatschappij „County Line" er Woensdagavond toe overgegaan voor het eerst in de geschiedenis een harer schepen in de Amsterdamse haven te laten lossen. De 7176 ton metende „Brant County" is in de Amsterdamse haven gearriveerd met stukgoederen bestemd voor Amsterdam en Rotterdam. In havenkringen hoopt men, dat ook Am sterdam in de toekomst een aandeel zal krijgen in het zeetransport tussen Canada en Nederland, dat voordien over Antwer pen of Rotterdam liep. Vanmiddag omstreeks één uur is de mi nister van overzeese gebiedsdelen in de Tweede Kamer aan het woord gekomen. In het middelpunt van de besprekingen staat de politie-actie, die wegens de afwe zigheid van een politie-apparaat door mid del van de militairen moest worden uitge voerd. De minister besprak achtereenvolgens daarbij de verschillende woordvoerders van gisterenavond beantwoordend het feit van de actie als zodanig, de aard dezer actie en hij zal in de loop van zijn rede achtereenvolgens de redenen die tot deze actie hebben geleid, haar omvang, haar mogelijke gevolgen en de vraag hoe zij tot een einde moet komen behandelen. Kelliiers en paarden in één draf! Het organiserend comité voor „Haarlems Bloemenfeest" heeft besloten de behendig- heidswedstryd voorkellners plaats te laten hebben in de twee pauzes van de korte baandravcrij, die op Maandagmiddag 4 Augustus op de Dreef gehouden wordt- Acht jaar voor S.S.'er De Hillegomse SS'er van S., die veertien dagen geleden voor het Haagse Bijzondere Hof 12 jaar tegen zich hoorde éisen, onder meer wegens het arresteren van een Jood, werd vanmorgen tot 8 jaar met aftrek ver oordeeld. Voorzichtige jongens voorkwamen erger Twee elfjarige jongens uit de Prof. van der Waalsstraat te Haarlem zagen Woens dagmiddag op 'n stuk land aan de Slangen- kruidlaan een vreemd voorwerp liggen. Zij waren zo verstandig er met hun vingers af te blijven en gaven van de vondst aan het politieposthuis in de Boekenrodestraat kennis. De politie identificeerde het appa raat als handgranaat. DISTRIBUTIE HAARLEM Levensmiddelenkaarten kunnen afgehaald worden: Haarlem (Vleeshal) Schil tot en met Spro. Haarlem (De Vleeshal) restant Bon tot me'. Brey. Heemstede (Binnenweg) J en K (inlevering). Heemstede (Binnenweg) 9 tot 12 uur W tot We; 2 tot 4.30 Wi tot Wor. Schoenenbon (cijfer 9 en kinderen geboren tussen Juli 1933 en 1945) te Vogelenzang van 9 tot 12 uur. Aanvraagformulier rijwielbanden: Zwemmen Kriiigkampioenscliappen zijn besloten De Velser Zwemvereniging organiseerde Woensdag de laatste wedstrijden der kampioen schappen van de kring Haarlem in het bad „De Herenduinen". De uitslagen waren: 200 m. borstcrawl dames; 1 M. Marsman (HV GB). 2 m. 40.6 sec.; 2 J. v. Waard (DWR) 2 m. 50.2 sec., 3 I. Smit (HPC) 2 m. 57.4 sec, 3 X 50 m. wisselslag persoonlijk heren: 1 J. Overeem (HPC) 2 m. 2.5 sec.; 2 P. Smit (HPC) 2 m. 3.9 sec.; 3 J. Tjebbes (HPC) 2 m. 7.2 sec. 100 m. schoolslag dames: 1 N. Turkenburg (DWT) 1 m. 28.8 sec.; 2 W. Eysker (HPC) 1 m. 30.6 sec., 3 L. Wensing (HPC) 1 m. 30.8 sec. 50 m. schoolslag jongens; 1 H. Boeree (Haar lem) 38.8 sec., 2 C. Rienstra (HVGB) 40 sec., 3 A. Donker (HVGB) 40.1 sec. 4 X 100 m. borstcrawl dames; 1 HVGB 5 m. 28 sec., 2 DWR 5 m 36.8 sec., 3 HPC 6 m. 1.6 sec. 4 X 100 m, borstcrawlestafetle heren- 1 HPC 4 m. 36.4 sec., 2 HVGB 4 m. 39 sec., 3 Haarlem 4 m. 42.7 sec. NATIONAAL ZWEMFEEST VAN H.P.C. Zondag 3 Augustus zal de HPC een nationaal zwemfeest geven in de zwemvijvers Groenen daal te Heemstede. Er werden reeds vele in schrijvingen ontvangen. Oost'Indonesië vertrouwt op verwezenlijking van Linggadjati De correspondent van Aneta in Palem- br.ng meldt, dat de republikeinse onder- gouverneur van Zuid-Sumatra, dr. Moham mad Isa, zich bereid heeft verklaard van advies te dienen en mogelijke inlichtingen te verstrekken aan de Nederlandse autori teiten. Hij wees er echter uitdrukkelijk op, dat hij niet in dienst treedt van de Neder lands-Indische overheid. Na een officiële Nederlandse verklaring aan de republikeinse ambtenaren betref fende de nieuwe situatie, ontstaan door de militaire operaties, deelde dr. Isa mede, dat hij de nieuwe situatie in beraad zou nemen teneinde zijn houding te bepalen. Na lang durige beraadslagingen werden door de republikeinse leiders bij monde van dr. Isa drie resoluties opgesteld, welke gebaseerd zijn op de feiten betreffende de militaire acties en de gewijzigde verhoudingen offi cieel door de Nederlandse autoriteiten mee gedeeld. De resoluties waren de volgende: 1. De republikeinse ambtenaren protesteren tegen de beslissing van de Nederlands-Indi sche regering. 2. De ambtenaren van de republiek zijn met het oog op het. welzijn van het volk bereid hun werkzaamheden voort te zetten tot een beslissing van de regering van de Indonesische republiek is ontvangen. 3. dr. Isa is bereid van advies te dienen, maar treedt als zodanig niet in dienst van de Nederlands-Indische over- Amsterdamse Beurs Slotkoers Heden gisteren I uur Koninklijke Olie. 414 415% 288 292 370 373% A.K.U 183*4 185 Fokker 22014 Nederlandse Ford. 358 Vz Nederlandse Kade) 267 270 Calvé certificaten 167'4 167 Scheepvaart-Unie 180 4 181 Holl.-Amertka Lijn 20614 208 Oeli Maatschappij 154 161 H. V. A 237 V2 242 A'dam Rubber 143',2 148><fe Ned. Handel Mij. 134% 135 N.-I. Handelsbank 102'4 104 Bilüton My. II 373 349 held. De „recomba" van Zuid-Sumatra, mr. H. J. Wijnmalen, achtte deze resoluties een voldoende basis voor samenwerking in de nieuwe verhoudingen. De algemene bespre kingen met de republikeinse ambtenaren werden onmiddellijk voortgezet. Intussen functioneren de Indonesische diensten nor maal, terwijl Palembang volmaakt rustig is. Radiorede Oost-Indonesische premier Gisteravond heeft de minister-president van Oost-Indonesië voor radio-Batavia een redevoering gehouden tot de bevolking van Oost-Indonesië, waarin hij een overzicht gaf van de stand van zaken en zeide te hopen, dat het Indonesische volk in het bijzonder het Oost-Indonesische Ling gadjati als basis van zijn onafhankelijkheid erkennend, de huidige situatie met een koel hoofd tegemoet zal treden. Nadjamoeddin bracht met citaten uit de dagorder van generaal Spoor en uit de rede van dr. Beel met nadruk naar voren, dat er geen sprake is van oorlog tegen het In donesische volk en dat de Nederlandse regering vasthoudt aan de overeenkomst van Linggadjati. „■Indien op deze wijze de doelstellingen van de militaire actie niet zeer duidelijk zouden zijn vastgesteld, zou ik, voorstan der van vrede en vrijheid, zeker geen in stemming hebben kunnen betuigen met het gebruik van wapengeweld en daarmee wens ik tevens uitdrukking te geven aan het standpunt van de hele regering van Oost- Indonesië." Haarlemmer tot levenslange dwangarbeid veroordeeld De 27-Jarige monteur L. K afkomstig uit Haarlem is te Rennes in Frankrijk door het ge rechtshof van het departement Ille et Vilalne tot levenslange dwangarbeid veroordeeld wegens moord op een blinde van 73 jaar. K. die ter terechtzitting beweerd had. geeste lijk niet normaal te zijn. wei5echter door des kundigen volkomen toerekenbaar verklaard. K werd bovendien tot twintig jaar dwang arbeid veroordeeld wegens spionnage ten voor dele van Duitsland. Bij Alphen in Noord-Brabant is een perso nenauto ln volle vaart legen een boom gereder.. Van de drie inzittenden, allen inwoners van Tilburg, werd de 37-jarige A. D. gedood. De beide anderen liepen een schedelbreuk: op. HAARLEM EN OMGEVING. Door de arrondissements-rechtbank te Haar lem ls in staat van faillissement verklaard: Jan Adiiaan Teeuw, aannemer, wonende te Haarlem, .Middenlaan 11. handelend onder de naam aan nemersbedrijf ..Nibo". Curator: mr. M. A. van Eek. adv. en proc. te Haarlem. De heer Menno Luikinga slaagde aan de Universiteit te Amsterdam voor het candldaats- examen Indische Rechtsgeleerdheid. Ds. M. Holtrop predikant by de Chr Geref. gemeente van Haarlem-C. heeft voor het beroep naar Utrecht In de vacature van de tweede pre dikantsplaats aldaar, bedankt. In de Gem. Concertzaal te Haarlem word'. Zondagavond 27 Juh het „Psalmus Hongancus" 'uitgevoerd van Kódély Zo'.tin Medewerking verlenen het Haar!. Gem. Koor en de Haar! Orkestvereniging Solist is Henk Noort. Het ge heel staat onder leiding van Jan Booda. Tevens wordt vertoond de film ..Hongarije voorheen en thans" met een lezing van Pater Fr. Köhlcr (prov. der E E P P. Lazaristen te Hongarije), De opbrengsten komen ten bate van de Stichting „Hongaarse hulpactie". Het programma voor de Carillonbespeling op hedenavond van 20—21 uur luidt: Preludium. K. Lefèvre: Ik hoorde dees dagen. Schoon lleve- ken. waar waarde gij. De Minne d;e in mijn hartje leyt. Mocht ik o SwaentJen, Oud-Ned. liederen; Les Sauterelles. J. H. F:occo; Sonatine IV. 1. Pleyel; Jubellied. Dr. Joh. Wagenaar. Way down upor. the Swanee River. OSd folks at Home. My old Kentucky Homs-van St. Forster; Berceuse de Jocelyn. B. Godard. BINNENLAND. De gemeenteraad van Amsterdam benoemde aan de Gemeentelijke Universiteit tot gewoon hoogleraar in de Economische Geschiedenis prof. dr. I J. Brugmans te Amsterdam, tot gewoon hoogleraar in de Duitse taal- en letterkunde dr. H. M Meyer Jr. te Utrecht en tot gewoon hoog leraar ln de neurologie dr. A. Biemond te Am sterdam. Voorts werd benoemd tot directeur van de Gemeentelijke Diens: van de Stads schouwburg de heer J M. Bendien, administra teur van deze dienst en tot gemeentelijk inspec teur voor de lichamelijke opvoeding de heer E. Kupers Jr. Doordat de rails tengevolge van de warmte ontzei waren, zijn gisteren van een personen trein Eindhoven-Maastricht bij Keipen drie rij tuigen ontspoord. Deze werden afgehaakt, waar na de trein de reis kon voortzetten. Bij Vlodorp en St. Odiliënberg zijn nieuw gebouwde bruggen over de Roer in gebruik ge nomen. Gem. Concertzaal Zondag 27 Juli, 8 uur. PSALMUS HONGARICUS van Kodély Zolt&n Haarl Gern. Koor. Haarl. Orkest Vereniging o.l.v. JAN BOODA Solist: HENK NOORT voorheen en thans Film met lezing door Hoog- eerw. Pater Fr. Kohier ten bate van de Stichting „Hongaarse Hulpactie" Kaarten a f 2 en f 2.50 by Muziekhandel Alphe- naar en 's avonds a.d. zaal Steno-Typiste mod. talen, minstens Duits en Frans. Indien bekwaam, hoog salaris. Vergoeding reiskosten. Brieven aan Transport Mij. Traffic N.V., de Ruyterkade 125. Amsterdam. Tel. 43704. WONINGRUIL Den Ilaag-Haarlem. Aangeb. kleine vrije portiek-étage (Den Haag). Gevr. kleine vrye wo ning (Haarlem). Br. no. 8297. WONINGRUIL Sassenhelm-Haarlem, bevatt. 2 hulsk., keuken, 3 slaapk. m, tuin tegen dito in Haarlem. Br. no. 8299. WONINGRUIL Agb. huls aan hoofdstraat 5 min, van station, grote suite, zijkamer, grote keuken met kamertje, tuin met poort en ruime garage, eventueel tele foon over te nemen. Gevr. modern huls met badkamer, liefst Overveen, Bloemendaal of Noordhollnnd. Br. no. 8306, HUWELIJK Gerep Dame (planterswed.) 40 J. m 1 kind, wenst kennism. m. Heer, wil gaarne terug n. Indtë. Heeft Interesse voor boeken, muziek en schilder kunst. In bezit v. eigen ink. en Inboedel Br. m, foto, weike ger. z. w. onder H 1042 Adv. bur. A. Vernout, Warmoes straat 10. Gevraagd een flinke BROODBAKKER een BROODBEZORGER bij P. W. van Houwlnge, WEET dat wy stenen vloeren maken in kamers, keukens en gangen welke niet koud zijn? Goed koper dan hout. Timmer- en Aann bedryf J. P DOP. Van Nesstr. 4, Haarlem. Tel. 25617 VERLOREN 22/7, gaande Koeduinweg vla Zand- voorterweg naar Nlc. Beetslaan gouden armband inet parel- gesp, Tegen hoge bel. ter. te bez. Van Alphenlaan 1, Aer- denhout. Gedur. één week een goede, solide AUTO te huur gevraagd Br. m. prys en merk spoedigst ZELFS 'T LA£TJTE ij VERDWUHi,-. f DANK ZIJ DE SCHUIMENDE WERKING VAN VIM VIM schuimt, daarom gaat 't vlugger, en wordt alles schoner; want het schuim versterkt de werking van VIM. 't Vuil komt beter los en doek of boender nemen 't gemakkelijker weg. eN kan N'eT De békende gele bus, die moet u hebben VH4 -0113-5^ ONZE PRIJZEN ZON: Vers gemalen gehaktf 92^ p- p- Doorr. ossenlappen. f 1.07^ p. p. Voor de BOTERHAM zijn wij altijd ruim gesorteerd. Cervelaatworst, snijworst, hamworst, gekookte worst, lunch- worst, Geld. worst, boterhamworst, Berliner, bakbloedworst met spek, gebraden gehakt, fijne Saksische leverworst en prima ham zolang de voorraad strekt. Uw adres is dus A. MEIJER'S Spaarnwouderstraat 69 (naast de Batavier) Ged. Oude Gracht 80 hoek Botermarkt en Binnenweg 117 Heemstede, naast Dijkstra Gelieve er rekening mede te houden dat onze zaken Maandag 28, Dinsdag 29 en Woensdag 30 Juli a s. wegens vacantie gesloten zijn.

Haarlem's Dagblad | 1947 | | pagina 3