Cursus „Vooruit" E.E.K. ROLLEND MATERIAAL Tuinwerk is een verplicht leervak op de Heemsteedse scholen Predikbeurten Engeland doet niet mee aan tolunie Paradij s-parade Maatkleding WONINGRUIL GOED PENSION C. J. van den Broek - Haarlem BE BETERE CAFETARIA Cafetaria „FLUKS" RADIO -monteur dw.n.h.g. RADIO-technicus Dipl. N.R.G, i RADSO-telegrafist Middenstandsdiploma O'iiestook Installaties VAN OEFFEL - HAARLEM Psycholcpisrh en Psychotechnisch instituut is MEDAILLEHUIS Hillegom Winkelruimte ZATERDAG 16 A"GUSTUS "547 HAARLEMS DAGBLAD Nu profiteren er vijf scholen van, later zullen het er tien zijn De Heemsteedse school- en werktuinen hebben hun terrein aan de Herenweg. Tot nu toe zijn daar 80 tuintjes, maar het ligt in de bedoeling binnenkort de beschikbare grond te verdubbelen, zodat er dan 180 tuintjes komen. Vroeger was het deelnemen aan het tuinieren voor de kinderen niet verplicht. Het gevolg was dat velen er niet aan deel namen. Bovendien werd opgemerkt dat juist de kinderen die er het meest voor in aanmerking kwamen, wegbleven. Daar om is onlangs het werken op de school- en werktuinen verplicht gesteld. Thans wer ken kinderen van vijf openbare en bijzon dere scholen op Donderdagmiddag in de tuin. De ervaring die met dit verplicht stellen is opgedaan is gunstig. Daarom wordt op de ingeslagen weg voortgegaan, zodat over enige tijd- tien scholen daarbij betrokken zullen zijn. Voor de opneming van het tuinwerk in het lesrooster gaf de inspecteur van het l.o. te Haarlem zijn medewerking. Hij bezocht onlangs de tuinen en toonde zich zeer in genomen met het verkregen resultaat. Er is onder de kinderen veel liefhebberij voor dit werk. De groente die geteeld wordt mogen de jeugdige kwekers mee naar huis nemen. 'De bloemen zullen tot ruikers worden gebonden en dan aan zieken te Heemstede worden aangeboden. Een sympathiek ge baar! Het is jammer dat nog niet meer terrein beschikbaar gesteld kan worden, want dan zou het mogelijk zijn alle scholen in Heem stede daarvan te laten profiteren. Dan zou de oppervlakte van het terrein nog eens verdubbeld moeten worden. Er zijn evenwel twee scholen (de Dreef- en de Crayenester- school) die kleine tuinen bij de school heb- Zonderlinge beschuldiging aan Amerikaans adres „Hohenzollern-juwelen als herstelbetaling" Een onder Russisch toezicht verschij nend blad uitte Donderdag de beschuldiging dat twee Amerikaanse rechercheurs de leiding hebben gehad bij het srrtokkelen der juwelen van Prinses Hermine met de bedoeling deze te gebruiken als Duitse her stelbetaling aan Amerika. De .Berlin am Mittag" voegt aan deze vreemde bewering nog toe dat „enige maanden geleden" twee agenten van de C.I.D. door middel van Amerikaanse vrienden van Prins Ferdinand onderhan delingen voerden over het overbrengen van de juwelen naat- Berlijn. Het blad zegt dat negentien, stukken van de juwelenschat thans, naar geloofd wordt, zich in het Amerikaanse hoofd kwartier in Frankfort bevinden. Ondertussen zeggen de rechercheurs die met het onderzoek in deze zaak belast zijn dat er van verdere ontwikkeling geen sprake kan zijn zonder een schouwing van het lijk der Prinses. Het was nog niet- be kend of het Amerikaanse verzoek om lijk schouwing dat enige dagen geleden aan de Russen werd gedaan, was ingewilligd. ZONDAG 17 AUGUSTUS HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. 8: Ds. G. Koch, van Schoten. 10: Ds. E. Pot, Bed. H. Avondm. 4: Evang. dienst voor doof stommen en slechthorenden in de Ccrns kamer. 7: Ds. E. Dykhuis. Nieuwe Kerk. 10: Ds. J W. van Elden. Noorderkerk 9 en 10.45: Ds. P. J. Mackaay. Oosterkerk 10: Ds. A. J. van Rhijn. Bakenesserkerk 9.30: Dhr. K. J. L. Vernhout. Kinderkerk. Kapel Bethesda Sarepta 9.30: Dhr. J. P. van Eysden. Kinderkerk. 10.45: Ds. M. M. de Jong, van Nw. Vennep. Ver. van Vr(jz. Piot. Jacobstr. 6. Geen dienst. Church of England. Sunday. Aug. 17th, 3 p m. at the Oud-Katho- lieke Kerk, Kinderhuissingel: Evensong Rev C. E. Elton. Christian Science. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Stads Evangelisatie. Lange Herenstr. 6. 10: J. Kal. Haarlem. 7.30: W. Akse Beverwijk. Zuiderkapel, Zulderstr. 15. 10: Dhr. A. Vries, Evang. te den Helder. 8: Dezelfde. Evangellsatiesamenkomst. Zang door Adr. Pape Opwekkingssamenkomsten. Zuiderkapel. Zui derstraat 15. 8: Dhr. J. A. Bruyn, Wassenaar Evang. Luth. Gemeente. 10.30: Ds. W. Spliet- hoff. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10 30: Ds. A Mulder, van Dordrecht. Remonstr. Geref. Ge meente. 10.30: Dr W. R. M. Noordhoff. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk 10: Ds, A M. Boeyinga 5: Ds. H Vos. van Hendrik Ido Ambacht. Wil- helminakerk 10: Ds. J. Mulder, em. pred. 5: Ds. P. de Ruig. Zuid-Oosterkerk 10:, Ds. P. de Ruig. 5: Ds. A. M. Boeyinga. Geref. Kerk (Art. 31) Begijnhofkapel. 10.30 en 5: Prof. C. Veenhof Oud-Geref. Gemeente. Parklaan 21. Maandag 7.30: Ds. E. van Dijk. van den Haag. Chr. Geref. Gemeente. Raaks. 10: Leesdlenst 6: Ds. K G. v. Smeden, uit Groningen. Baptiste Gemeente Bakenessergracht 65. 10 en 5: Ds K. Prins, van Deventer. Gemeente des Heren. 10 en 7: Samenkomst. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruis straat 14. 10 en 7.30: Samenkomst Vergadering van gelovigen. Hoofmanstr. 12 10.30: Br. F. Nlemeijer, Alphen a. d. Rijn. (Broodbreken). Gem. Gods, Fr. Halsstr. 4. 10: Samenkomst. 7.30: Parklaan 32, Samenkomst. Hersteld Apost. Zendingsgemeente. Wilhelminastr. 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zendingsgemeente, Jacobijnestr. 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Broedergemeente. Ripperdastraat 8. 10.30: Dhr. Frankena HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julia- nakerk. 10: Ds. G. Koch. Zaterdag 7.30: Avond gebed. ïmmnnuëlkerk io: Dr. H. v, d. Loos. 7: Ds, W. Nijenhuis, van Oosterend. Kon. Em- maschool, Raafstr. 10: Ds. J. Kroon. Noorder Kapel. 7.30: Pred. H. Kurz, Zwitserland, Ver taling L. J. Pasman. Geref. Kerk. Noord-Scho- terkerk. 9 en 10.30: Ds. H. Vos. van Hendrik Ido Ambacht. 5: Ds. J. Mulder, em. pred, Chr. Geref. Kerk. Floresstraat, 10 en 4: Ds, K, G. v. Smeden. Groningen. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk: 10 uur Ds. P. A. Tichelaar: Kapel: 5 uur Ds. P. A. Tichelaar; Gerèf. Kerk: 10.30 en 5 uur Ds. A. Verschoor; Geref. Kerk (Art. 31 K.O.): Geen opgave. •HEEMSTEDE. Ncd. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. van Nieuwenhuizen Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels Doopsgez, Kring. In geb. Ned Prot Bond. Post- laan. 10 30: Mej. Da C. Soutendijk, Doopsgez Predikante uit Haarlem Geref. Kerk. Koediefs laan 10: Ds W. M. ie Colntre, i alg d. 5: Ds. A. Dondorp. Camplaan. 10: Ds. A. Dondorp. 5: Ds W M. Ie Cointre. Geref. Kerk (Art. 31) Herenweg 141. 8.15 en 3: Ds. Smelik van Apel doorn. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Mr. G. A. Alma. pred. te Lisse. 5: Ds. F. L. van Duykeren. Dred te Amsterdam AERDF.NHOIT. Ned. Herv. Kapel. 10: Ds. D J. Spaling Dzn te Noordwijkerhout. BLOEMEN1)AAL Ned. Herv. Gemeente. 10: Ds J Th Eggink" te Rotterdam Ned Prot. Bond. Potgleterweg 4 Ds E J. v d Brugh Hv Den Haag Vr(|e Katholieke Kerk. Popellaan 1. 10.30: Gezongen H Mis O VERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Bcus. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Raden Soe- üarmo. ben. Bovendien zijn er aan de Herenweg enige demonstratietinntjes. Daar kunnen de kinderen van de scholen die van dit onder wijs thans nog verstoken zijn, komen kijken en aanschouwen hoe groente, graan, erw ten en bonen groeien. Op deze wijze leren de kinderen alles wat groeit en bloeit waarderen. Voor de bestrijding der baldadigheid is dit van grote betekenis. Gelukkig kan al worden gecon stateerd, dat de Heemsteedse jeugd in plantsoenen en parken weinig vernielt. Dit mooie werk van de School- en Werktuinen te Heemstede wordt in belangrijke mate door de gemeente gesteund. Toch blijft ook het particulier initiatief ingeschakeld. Ieder die het wel meent met de jeugd geve dan ook gehoor aan de uitnodiging van het bestuur om zich te laten inschrijven als lid of donateur. Opbrengst bloempjesdag De bloempjesdag welke Vrijdag gehouden werd ten bate van de R.K, Vereniging tot bestrijding der tuberculose. ..Herwonnen Levenskracht" bracht in totaal f 800 op. In 1045 was het resul taat f 1500 en in 1946 f 1000 Niettemin is het resultaat nog belangrijk hoger dan voor de oorlog en het comité dankt allen die aan het slagen van deze dag hebben medegewerkt. Buitengewoon congres van de Partij van de Arbeid Bespreking van de Indische kwestie De Partij van de Arbeid beraadt zich over de te volgen politieke gedragslijn ten opzichte van het probleem Indonesië. Gis teravond opende de voorzitter, de heer K. Vorrink te Amsterdam het buitenge wone congres der partij. Afgevaardigdden uit het gehele land, in huishoudelijke ver gadering bijeen, zullen hier van gedachten wisselen over het Indonesisch probleem. Verscheidene ministers en oud-minis ters, tevens leden der partij woonden de avondzitting bij. welke eerst tegen het middernachtelijk uur werd gesloten. Na de openingsrede hield prof. dr. J. H. A. Logemann. lid der Tweede Kamer èen referaat. Co-referaten werden uitgebracht door ds. J. J. Buskes en de heer J. de Kadt. redacteur van het weekblad „Paraat". Vandaag kwamen de congressisten op nieuw bijeen om dc referaten te bespreken. Waarschijnlijk zullen tot besluit van dit huishoudelijk congres in een resolutie de richtlijnen worden vastgelegd, welke de Partij van de Arbeid ten aanzien van het beleid in de Indonesische kwestie zal vol gen. Voocbereidend werk voor plan-Marshall grotendeels gereed Een officieel woordvoerder te Londen deelt mede, dat de conferentie van zestien landen over het plan-Marshall te Parijs hel werk aan het eindrapport aan de V. S. Maandag zal beginnen. liet rapport zal mededelen wal Europa nodig heeft en wij zen op de dringende noodzaak, dat het die hulp spoedig verkrijgt, opdat er in deze winter een grote crisis voorkomen worde. In minder dan een maand is het grootste deel van het werk reeds geëindigd. De Sovjet-regering heeft te kennen gegeven, dat zij weigert te antwoorden op de vra genlijst, die is toegezonden aan de opper bevelhebber van de Sovjet-zone van Duits-, land, zodat het thans duidelijk is. dat Oost- Duitsland van het plan-Marshall uitgeslo ten zal blijven. In de laatste veertien dagen hebben de voornaamste afgevaardigden voorlopige informele besprekingen gehouden over cri- tieke aangelegenheden als: een Europese tollinie en andere plannen om de handel vrij te maken, productieverhoging, plan nen voor hydro-electriciteit. converteer baarheid van valuta's, mogelijkheden om de olie van het Midden-Oosten in Europa te raffineren en mogelijkheden om fabrie ken voor grote tractoren voor Europees gebruik te bouwen. Tijdens deze besprekingen is vast komen te staan, dat een van de voornaamste vraagstukken voor de conferentie is, hoe het Franse plan-Monnet, dat een jaar lijkse Franse slaalproduetie van 15 mil- lioen ton beoogt, in verband kan worden gebracht met het grotere plan voor de wederopbouw van Europa. Een andere fundamentele moeilijkheid is de plaats, welke West-Duitsland in het toe komstige Europa zal innemen. „Engeland kan zich niet verplichten tot een toluni van zestien Europese landen, zoals voorgesteld tijdens de besnrekin?en over het plan-Marshall te Parijs", aldus verkl.-^irde de leider van de Britse delegatie bij de besprekingen. Sir Oliver Franks Sir Oliver voegde aan zijn verklaring nog toe, dat er onder de huidige omstandig heden geen sprake van kan zijn, dat het Verenigd Koninkrijk in de volgende paar weken snel tot een besluit kan komen. Hij stelde voor een studiegroep samen te stel len om de gehele kwestie te onderzoeken. Herve*Alphand, leider der Franse delega tie, verklaarde, dat hij geen toestemming heeft van de Franse regering om mede te delen, dat Frankrijk bereid is zich bij een dergelijke tolunie aan te sluiten, maar hij hoopte, dat de conferentie per 1 September tot. een bepaalde oplossing zou zijn geko- „Het lijkent wel alsof ze met een mud kolen loopt. Erg hoor", zei een dame naast 'ons en schudde meewarig het hoofd. Wij vonden dat niet aardig Wij bedoe len maar, wanneer een meisje in b*pak langs een critische menigte schrijdt, die dat mag nu eenmaal bij een sdhoonheids- wedstrijd haar anatomie aan een nauw-' keurig onderzoek onderwerpt, dan heeft zij het al moeilijk genoeg. Zij dient de Kunst en lage grappen zijn daarbij na tuurlijk niet op hun plaats. Wij willen wel zeggen, dat wij gister avond in een klein hoekje van de grootste danstent van Europa een beetje zaten te popelen. Te midden van het feestgedruis gebruikten wij een lichte verversing en wachtten op Het Grote Ogenblik. Wij passeerden de tijd met het kijken naar een jongedame in een glinsterend pak, die zich, toen de muziek een plechtige treurmars speelde, in een slanigenvolte met drie bo gen wrong. Naast ons toefde een jongeman, die voor de variatie een overhemd had aangedaan, dat van voren licht-beige en op zijn rug donkerbruin was. 1-Iij droeg daarbij een das met Turks dessin en scheen nogal te vreden over het resultaat. Ook deze snuiter popelde van verlangen, maar aangezien hij niet zo wel was op gevoed als wij, zei hij ruw: „Kom' es over de brug met de poppedijnen". Zijn wens werd verhoord, want op het podium verscheen een functionaris die aankondigde, dat de tweede ronde van de sohoonheidswedstrijd zou beginnen. „In strandpak", zei hij, „en daar ben ik blij om, want dat bewijst, dat d« dames niet conservatief maar vooruitstrevend zijn. Wie daar niet tegen kan, doet zij'n ogen maar dicht"- En ja hoor, daar kwamen de vooruit strevende dames. Eén voor één daalden zij een trapje af, draaiden voor de jury-tafel een slag in de rondte en marcheerden vervolgens langs het publiek, dat door de ogen wijd open te houden, blijk gaf van voldoende vooruitstrevendheid. De menigte streelde zo zeer vooruit, dat de mensen aan de tafeltjes langs de dansvloer zowat bedolven werden, door progressisten, die de schoonheid geen moment uit het oog wensten te verliezen. De strijd om de Miss-Zandvoort-titel en het daaraan vastzittende filmcontract was fel. Vele deelneemsters hadden h^t begrip „strandpak" zo minuscuul opgevat, dat de tweekleurige overhemdman naast ons zei: ..As dat een strandpak is, dan zou ik ze wel es in badpak willen zien". Toen verklaarde een oude Zandvoorter naast ons: ..Gekke boel in Sandfoort. Hier lope ze bijkans nakend en as je op het strand komt, dan mag je allegaar nie gaan swemme. of je mot eerst je sjakket en een paar lakschoene aangetrokkc hebben". „Zo is dat en niet anders", zeiden wij conservatief. W. L. B. Spoedig installatie van federale raad Oost-öorneo Op 26 Augustus zal de federale raad voor Oost-Borneo worden geïnstalleerd. De zelfbestuurders van Koetei, Boelongan, Sambalioeng en Go^noengtaboer hebben op 12 Mei van dit jaar besloten zich te ver binden in een federatie voor de behartiging van hun wederzijdse belangen op sociaal, economisch en staatkundig gebied. De on derafdeling Pasir zal eveneens aan de fe deratie deelnemen. Als voorzitter van de raad van zelfbestuurders zal de sultan van Koetei optreden. Hiermede is een volledige federatie van het gebied van de residentie Oost-Borneo tot stand gekomen. Bankwerker stal rijwielen in het groot Enige tijd geleden heeft de Haarlemse recher che een 25-jarige bankwerker aangehouden, die van diefstal van een flets verdacht weVd. Thans heeft deze man bekend, deels alleen, deels in samenwerking met twee in de Haarlemse strafgevangenis gedetineerden, diverse inbraken ie hebben gepieegd en in totaal één auto. één motorrijwiel en een kleine twintig rywielen te hebben ontvreemd. Drie rijwielen werden verkocht aan een inwo ner van St. Pancras. die voor de Officier van Justitie te Alkmaar is geleid. Het ontvreemde motorrijwiel werd verkocht aan een persoon te Sneek, waar de politie een nader onderzoek In stelt. De overige rijwielen werden verkocht aan een Haarlemse rijwielhandelaar, die eveneens ge arresteerd werd. De zaak werd door één der der gedetineer den een goede bekende van de politie tij dens een verhoor aan het rollen gebracht. Uitbreiding busmaterieel van de N.Z.H.V.M. Nog voor 5 October, op welke datum de N. Z H. V. M. het busnet te Haarlem volledig hoopt te kunnen bedienen, zal de Fordfabriek nog 8 bussen afleveren, waarmee de vervoermaat schappij 18 moderne en comfortabele wagens in bedrijf zal hebben. In de loop van October vol gen dan de laatste vijf exemplaren van deze bestelling van 23 autobussen. Bovendien zal de firma Beijnes voor October nog drie Crossleybusssen gereed hebben, die voor het bussenpark van de N. Z. H. een welko me aanvullen betekenen. Tocli bakkersstaking in de hoofdstad? De Amsterdamse bakkers besloten op 20 Juli om hun actie tegen de subsidie-ver laging op meel en bloem, bestemd voor de broodbereiding, vier weken op te schor ten. Deze termijl loopt vandaag af. De bakkers dreigen thans met ingang van Maandag hun bedrijven te sluiten. De mi nister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening heeft hun namelijk verklaard de verlaging te zullen handhaven, omdat zij in de overeengekomen termijn en bin nen het kader van het accountantsonder zoek geen argumenten hebben aangevoerd, die tenietdoening van de verlaging moti veren en hij voor het bakkersbedrijf geen afwijking kap toestaan van de voor het gehele bedrijfsleven geldende voorschrif ten inzake de berekening van de prijzen en de marges. Engelse maatregelen tegen anti-semietisme De Britse procureur-generaal. Sir Hart ley Shawcross, heeft besloten een hoofd artikel van de „Morecambe and Heysham Visitor" (Noord-Engeland). dat in het par lement ophitsend en „uitgesproken anti- semietisch van karakter" werd genoemd, in handen van het openbaar ministerie te stellen. In antwoord op een vraag van het Labourlid Driberg, of er een nieuwe wet zal worden gemaakt als de huidige wetge ving onvoldoende blijkt tegen de „ge vaarlijke ziekte van het anti-semietisme" antwoordde sir Hartley, dat dit in over weging zal worden genomen. Deze verklaring werd door het Huis met gejuich ontvangen. Een tweede prijs, die de Pontiac van de firma Heeremans en Van Leuven behaalde, Is tot onze spijt in het lijstje van de prijswinnaars van het Bloemencorso weggevallen. DISTRIBUTIEDIENST HAARLEM Mededeling No. 211 UITREIKING: 1. Bonkaarten voedingsmiddelen K 711; 2. Tababskaarten en versnaperingen- kaarten QA, QB en QC 711. In hei tijdvak van 18 Augustus t.m. 27 Septem ber a s. zullen In het Centraal Uïtrelklokaal „De Vleeshal", Grote Markt, alhier de navolgende distributiebescheiden worden uitgereikt, In te leveren Uit te reiken inwisselingsbon. bonkaarten. KA 709 mannen KA 711 QA Of QB Of QC 711 KA 709 vrouwen KA 711 -i- QB of QC 711 KB 709 mannen KB 711 QA. Of QB of QC 711 geb, 19271929 KB 709 vrouwen KB 711 QB of QC 711 geb. 1927/1929 KB 709 pers. geb. KB 711 QB 711 in 1930 t.m. 1932 KC 709 KC 711 QB 711 KD 709 KD 711 QB 711 KE 709 KB 711 QB 711 Zelfverzorgers dienen zich voor de ontvangst van deze bonkaarten te wenden tot de afdeling ..Bijzondere Arbeid". Zijlstraat 70. alhier, BU deze uitreiking dienen te worden overgelegd: 1. Tweede Distributiestamkaart 2. Tltélsirook van de bonkaart 709. (Losse in wisselingsbonnen zijn ongeldig). Het publiek wordt er ter voorkoming van moeilijkheden uitdrukkelijk op altent ge maakt, dat de inwisselingsbonnen uitsluitend dor den uitreikingsambtenaar van mijn Dienst mogen worden verwijderd. Ter bevordering van een vlotte gang van za ken, wordt het publiek verzocht, de bonkaarten in de betréffende stamkaart te voegen. Inlegvellen niet mede brengen. AFKRUISING T. D. Bij deze uitreiking wordt de T, D. als volgt ge codeerd: 1. Uitreiking bonkaarten tabakskaart: letter A in vakje 406d van de T. D. 2. Uitreiking bonkaarten versnaperingen- kaart óf bonkaarten gecombineerde kaart: diagonaal kruisje in vakje 406d van de T. D. De letterindellng voor deze uitreiking luidt als volgt: Maandag 18 Augustus '47A Dinsdag 19 Augustus '47.... Ba t.m. Bez Woensdag 20 Augustus '47., Bi t.m. Bok Donderdag 21 Augustus '47.Bol t.m. Bram Vrijdag 22 Augustus '47Rest. B Zaterdag 23 Augustus '47C Maandag 25 Augustus '47Da t.m. Du Dinsdag 26 Augustus '47.... Rest. D. E t.m. Er Woensdag 87 Augustus '47.. Rest. E en F Donderdagss Augustus '47 Ga t.m. Goz Vrijdag 29 Augustus '47Rest. G Zaterdag 3o Augustus *47.. H t.m. Hez Dinsdag 2 September '47Rest. H en I Woensdag 3 September '47.. J Donderdag 4 September'47.Ka t.m. Ker Vrydag 5 September *47... Kes t.m. Koz Zaterdag 6 September '47.. Rest. K Maandag 8 September '47.. La t.m. Liz Dinsdag 9 September '4?.... Rest. L Woensdag 10 September'47.. Ma t.m. Meu Donderdag 11 September '47 Rest. M Vrijdag 12 September '47.. N Zaterdag 13 September '47.. O Maandag 15 September '47.. Pa Lm. Pol Dinsdag 16 September '47.. Rest. P. Q Woensdag 17 September *47 Ra t.m. Rus Donderdag 18 September '47 Rest. R. Sa t.m. Schik Vrijdag 19 September '47.. Schil t.m. Spro Zaterdag 20 September '47.. Rest. S Maandag 22 September '47.. Ta t.m. Truf Dinsdag 23 September '47.. Rest. T. U en Va t.m. vis Woensdag 24 September '47 Rest. V en Wa t.m. Wen Donderdag 25 September '47 Rest W Vrijdag 26 September '47.. X, IJ en Z Zaterdag 27 September '47 Na-uitrelking. Geopend voor het publiek: Maandag t.m. Vrij dag van 8.30—12.15 uur en van 14.00—16.45 uur; •s Zaterdags van 8.30—12.15 uur. Voor SPAARNDAM geschiedt de uitreiking ln het dienstgebouw aldaar van de Gemeente Secre tarie eh wel op: Dinsdag 26 Augustus 1947 van 9,0012.00 uur letters A t.m. G van 14.00—16 00 uur letters H t.m. N Woensdag 27 Augustus 1347 van 9.0012.00 uur letters O t.m. U van 14.00—16.00 uur letters V t.m. Z Uitdrukkelijk wordt er de aandacht op geves tigd dat teneinde onnodig wachten voor het publiek te voorkomen de uitreiking der bon kaarten uitsluitend op de voor elk aangewezen dag zal plaats hebben. De distributiebescheiden zullen slechts worden uitgereikt aan dtege.-.en, van wie de Tweede Distributtestamkaart btj de reconstructie van het Bevolkingsregister van een contrólezegel T. D. 2 en dlenststempel is voorzien. Aan personen beneden de leeftijd van 18 Jaar zullen geen distributiebescheiden worden mede gegeven. HAARLEM. 15 Augustus 1947. De wnd. Directeur, J. H. W. SCHOLTE AANVRAGEN TRANSPORTBANDEN. In het tijdvak van 18 t.m 23 Augustus a.s. be staat in het Centraal Uïtrelklokaal „De Vlees hal". Grote Markt alhier, gelegenheid tot het afhalen en Indienen van aanvraagformulieren voor transportbanden door degenen, die een be roep of bedrijf uitoefenen, waarin noodzakelijk van een transportrijwiel of carrier gebruik moet worden gemaakt. Ook voor carriers, welke thans nog zijn voor zien van houten zijwielen kunnen aanvragen worden Ingediend, Dit behoort op het aanvraagformulier uitdruk kelijk te worden vermeld. Aanvragen banden voor invalldewagens. In bovengenoemd tijdvak kunnen eveneens in de „Vleeshal" aanvraagformulieren worden af gehaald en Ingediend door personen en instel lingen. die tot dusverre nog geen bolinen voor banden voor hun invalldewagens hebben ont vangen. Hierbij dient de betreffende Tweede Distrlbu- tiesiamkaart te worden overgelegd. HAARLEM, 15 Augustus 1847. De wnd. Directeur, J. H. W. SCHOLTE In het tijdvak van 18 Aug. t.m. 26 Sept. "47 zal de uitreiking plaats hebben van nieuwe levens middelenkaarten 711, tabaks-, versnaperings- en gecombineerde kaarten. Mannel. personen geboren in 1929 of vroeger ontvangen naar keuze een tabaks-, versnape rings- of gecombineerde kaart. Vrouwel, pers. versnap. of gecomb. kaart. Alle overigen ontvan gen uitsluitend een versnaperingskaart. Meebrengen stamkaarten en bonkaarten 709. Losse mvvtsselingsbonnen zijn ongeldig. Inlegvel len zijn voor deze uits^iklng niet nodig. De uitreiking vind; plaats voor Heemstede tn het houten gebouw Binnenweg 160; voor Benne- Droek ln het R.K Ver. Gebouw aldaar. Uitreiking bonkaarten Heemstede: MAANDAG 18 Aug. 9—12 uur A—Baj. 2—(.30 uur Bak—Bee: DINSDAG 19 Aug. 9—12 uur Bef—BI. 2—4.30 uur Bo—Bra; WOENSDAG 20 Aug. 9—12 uur Bre—Bro, 2—4.30 restant B, DONDERDAG 21 Aug. 9—12 uur C. 2—1.30 Da—Dl; VRIJDAG 22 Aug. 9—12 uur Do—Dr, 230 uur restant D; Maandag 25 Aug. 9—12 uur E. 2—4.30 uur F—Ge; DINSDAG 26 Aug. 9—12 uur Gi—Go. 21.30 uur restant G: WOENSDAG 27 Aug. 9—12 uur H— Hek. 2—4.30 uur Hei—Hez; DONDERDAG 28 Aug. 9—12 uur Hl—Ho. 2—4 30 rest. H; VRIJDAG 29 Aug. 9—12 uur J—Ji. 2—4.30 uur rest. J; DINS DAG 2 Sept. 9—12 uur Ka—Ke. 2—4.30 uur Ki—KI; WOENSDAG 3 Sept 9—12 uur Kll-KO, 2—4.30 uur rest K: DONDERDAG 4 Sept. 9—12 uur L Ll, 2—4,30 uur rest. L; VRIJDAG 5 Sept. 9—12 uur M—Me. 2—4.30 uur Mi—Mo; MAANDAG 8 Sept. 9—12 uur rest. M, N—Ne. 2—4 30 uur rest. N; DINSDAG 9 Sept. 9—12 uur O, 2—4.30 uur P— Pe: WOENSDAG 10 Sept. 9—12 uur rest. P—Q, 2—4.30 uur R—Re; DONDERDAG 11 Sept. 9—12 uur Ri— R(1, 2—4 30 rest. R. VRIJDAG !2 Sept. 9—12 uur S—Schee. 2—4.30 uur Schie—Scho; MAANDAG 15 Sept. 9—12 uur Schr—Se, 2—4.30 uur Si—Snv, DINSDAG 16 Sept. 9—12 uur Sn—Sr, 2—4.30 rest. S; WOENSDAG 17 Sept. 9—12 uur T—To. 2—4.30 rest. T— U; DONDERDAG 18 Sept. 9—12 uur V—Vo, 2—4.30 uur rest. V. VRIJDAG 19 Sept. 9—12 uur W—We, 2—4.30 uur Wi—Wor; MAANDAG 22 Sept. 9—12 uur rest. W, X, IJ. Z, 24.30 uur zelfverzorgers. Uitreiking levensmiddelenkaarten Bennebroek: Dinsdag 23 Sept. 9—12 30 uur A. B, C. D. 2—4 uur zelfverzorgers; WOENSDAG 24 Sept. 9—12.30 uur E, F. G, H, 2—4 uur 1, J. K; DONDERDAG 25 Sept. 9—12.30 uur L. M. N. 2—4 uur O, P. Q, R; VRIJDAG 26 Sept. 9—12.30 uur S, T, U, 2—4 uur V, W, X. IJ, Z. Voorkomt vordering!!! WOONRUIMTE gevr. d. jong rustig echtp. z. k. te Haarlem of omstr. Brieven no. 1216 a. Adv. Bur. Bauduln, Keizers gracht 226. A'dam-C. Lerares „Kopje" zoekt m. haar moeder tegen 1 Sept. 2 a 3 GEST. of ONGEM. KAMERS met gebr. van keuken. Event, warme maaltijd. Br. Mevr. E. Jansen, Santhorstlaan 44, Wassenaar. ook voor UW figuur Van uw coupon stof in 3-4 weken een costuum, mantelcostuum. overjas of mantel. Wtf zorgen voor deriournituren! Engelse Eenheids Kleermakerij GR. HOUTSTRAAT 156, Haarlem - Tel. 16176. In le kl. Rusthuis te Aerdenh. vlak bij tramhalte per 1 Oct. enige mooie ONG. KAMERS dispon. met voll. pension en verzorging. Vestigingsvergun ning voor Bl'daal noodzakelijk. Brieven no. 8521. Herbesteding. OPENBARE AANBESTEDING De Architect G. H Holt te Haarlem zal namens de Wo- ningbouwvereeniglng „Velsen" te Velsen. op 2 September 1947 in het openbaar aanbeste den. overeenkomstig het Aan bestedingsreglement W. B„ Het bouwen van 61 wonin gen t.e Velsen-Noord. Bestek en Voorwaarden met tekeningen liggen vanaf 19 Augustus a.s. ter lezing en zijn verkrijgbaar aan het bu reau van de architect Zijlweg 314 te Haarlem tegen betaling van f 15 per stel; of zij wor den door laatstgenoemde toe gezonden na ontvangst var een postwissel, ten bedrage van f 15.50. (Geen restitutie) Culturele samenwerking tussen Tsjechen en republiek Vaclav Kopecky, de Tsjechoslowaak.se minister van Voorlichting, heeft met de leider van de Indonesische delegatie op het vvereidjeugdfestival te Praag een be spreking gevoerd over de practische me thoden om t-ot culturele samenwerking tussen de beide landen te komen. De Indo nesische vice-minister-president Setyadjid heeft minister Kopecky in een telegram verzocht zijn steun te verlenen aan de zaak van Indonesia. In de gisteravond te Zaandam gehouden leden vergadering van de bootwerkersorganisatie Eensgezindheid" heefi hol bestuur medege deeld. dat de Bond van Werkgevers de door de Zaandamse havenarbeiders gestelde els van uit betaling volgens het Amerikaanse tarief a f 3,11 per standaard ingewilligd heeft. Daarmede is een eind gekomen aan do havenstaking, welke juist een week heeft geduurd. Dame zoekt per 1 Sept, een GEMEUIÏ. ZIT-SLAAPK. water m. of z. pens. liefstr cen trum, b. b. h. h. Br. no. 8525 wende U zich tot MAKELAARSKANTOOR G. VAN ZWIETEN Prinsengracht 909 - Tel 49810 AMSTERDAM-C Aangesl. b. d. Stichting „Ned. Woningrull-Centrale". GED. V/ONING ot Kamers en gebr keuken of evt. pens. v. gezin m. 2 gr. kin deren. liefst omg. H BS Br m. prijs voor 1 Sept.. Spoor- rian 5, Holl, Rading (Utr.) Omgeving Haarlem-Aerdenh. Rustig echtpaar, zonder kin deren. jarenlang in het bui tenland vertoefd hebbende zoekt pension of inwoning le klas refer Brieven i 8526 Te huur gevraagd op nette st. door Heer en Dame. echtpaar op gevorderde leeft, desgew. met vooruitbetaling voor een geheel jaar gem. zit- en slaapkamer zo mgel, m. kookgel. en gebr. van badkamer. Br. aan P. Man Oude Haven D. 498 Zierikzee, Inl. te bek. Verspronckweg 1, Haarlem. Tel. 15963. ong echtp. m. 1 kind bewo- ende 2 kamers en keuken drukke verkeersw. te Alk maar wenst die te ruilen voor dito te Haarlem, liefst bej. mensen. Brieven no. 8514. Te koop aangeb. een pracht 2-pers. slaapkamer compleet met 3 delig bed en 2 kussens en spiraal, hang- en legkast en nachtkastje, 2 stoe len en tafel f 585. Zijlweg 82, Tel. 21588. v. zichzelf teg 1 Sept. a.s. ln Haarlem of omgeving. Br. no. 1215 aan Adv. Bur. Bauduin, Keizersgracht 226 Amsterdam-C. WONINGRUIL •HAARLEMDOORN, 5 kam., badk.. keuken, kelder zolder, schuur garage, v - en a tuin. huur f 31. p. m. Gevr. woning in H'lem, huur ong. f 35 p. m. Br. J. M. C. Jacobs, Pr Hendrikweg 50, Doorn. Tel. K 3430—2405. pracht 2e flat Churchiil-laan A'dam of een mooi Herenhuis eerste stand m. comf., Zwolle lage huurpr. v. een woning m. 3 ruime en 1 of 2 kl. kamers met comf. in omstr. v. Hrl of Bergen, Zeist. Baarn, huur prijs plm f 40. Br. no. 8528. WONINGRUIL HaarlemHeemstede. Vrfj huis 5 k. 'oadk tuin, goe de stand f 42 50 p. m. voor ongev. dito H'stede Ook ge negen te kopen. Br. no. 8520 Voor 13 a 14 j. Jongen wordt VRIENDELIJK TEHUIS ge zocht ln eenvoudig degelijk gezin .(Vrijz. Prot.) Brieven no. 8523. Welke beschaafde familie in Haarlem of omgev. wil DEEL VAN HUIS afstaan aan besch. echtpaar met 1 kind. Brieven no. 8531. Gezocht: 4 KAMERS m keuken of gebr ervan, ge- meub. of gestoff voor gerep. Nederl gezin te Haarlem of omgeving Huur max. f 200 p. m. Br. B 1055 Boekh. Vernout, Bloemengaal Tiae, uikcL üzjzejx wiuün#.? „NEDERLAND'' SPOORSTRAAT li 6J C 5 VJ f RECHT TEc 2I75Q ADRbSSbN PlRÉCT TOT Uw SfcblH 11\K ING.' PLATEAU-WAGENS STEEKWAGENS Vervaardigd van prima naadloze buis en voorzien van kogellagers en rubber wielen. Uit voorraad leverbaar Speciaal voor hen met Lagere Schoolopleiding tot het ver krijgen van een meerdere, algemene ontwikkeling. Vraagt prospectus of wendt U voor nadere inlichtingen tot INSTITUUT „NOVUM" WILHELMINASTR A AT 39. HAARLEM - TELEF. 15814 Nu wij onze zaal en buffetten 1n de modernste stijl hebben laten inrich ten Is thans de beste gelegenheid om daar eenö kennis mede te ko men maken Probeer' U het eens met een kopje koffie met een lekker gebakje voor slechts 26 cent GROTE HOUTSTRAAT 21.Ji HAAR16M SKl'TKMBEU A.S. ijkscertificaat TECHNISCH INSTITUUT E.R.O. COORNHERTSTKAAT 20 HAARLEM-VVES1 Inlichtingen Woensdagavond van 8-10 uur en Zater dagmiddag van 3-5 v het Instituut. Het bekende INSTITUUT „NOVUM" Wilhelminastraat 39 Haarlem Telefoon 15814 leidt U hiervoor met succes op 1 SEPT. AANVANG NIEUWE CURSUSSEN. Vraagt vrijblijvend uitvoerig prospectus. Onderhoud en Revisie Gonnetstraat 30. Tel. 136$8; b.g.g. Tel. 17638 MI D DENSTA N DS EX A M EN PractUkexamen BOEKHOUDEN en MODERNE BEDRIJFSADMINISTRATIE NI Th CnhmiHf Leraar Boekhouden M O Accountant J. III. OulllTllUL Wilhelminalaan 4, tel. 14506. Haarlem Prospectus verkrijgh. bij de boekh v Akkeren Zijlstr 89, A Bo&se, Bartelionsstr 12 W C. Mühlhaus. Gen Cronjé- str 84. A Vernout Bloemendaalseweg 53 Bloemendaa) en Bloemendaalseweg 255, Overveen, J W Daudey, Raadhuis straat 10. Heemstede. M Sas. Zandvoortselaan 147, H'stede. Florastraat 13 ...tl Florapark) Haarlem Telefoon 19953 Adviezen voor Beroepskeuze en Bedrijfspsychologie Spr u dagelijks 1 30—3. behalve Zaterdags Papierverwerkingsindustrie PAVERI, WORMERVEER. Wij zoeken in de Zaanstreek, Amsterdam of Kennemerland, voor één onzer employés thans wonende te Leeuwarden, een middenstandswoning of gedeelte van woning hetz(j gemeubileerd of ongemeubileerd. WIE KAN ONS DE BEHULPZAME HAND BIEDEN? HET ADRES MET DE BESTE REPUTATIE IN NEDERLAND Vraagt prijscourant aan. reiskosten wor den ook vergoed. Bekers vanaf 9.25. Takken vanar 3-75 Kransen vanaf 6. te huur gevraagd in centrum stad. zonder woning, door Postzecelhandelaar Brieven no. 8529 bur. van dit blad KOSTHUIZEN De N.V. Haarlemse Maehinefabr. v.h. Gebr Figee zoekt NETTE KOSTHUIZEN. Brieven me: opgave hoeveel pers. event, geplaatst zouden kunnen worden met de kosten aan bovengen, firma.

Haarlem's Dagblad | 1947 | | pagina 3