Haarlems Dagblad Londense conferentie beleefde een kalme eerste zitting Aflossing in Indië Het verdelingsplan aangenomen met een kleine meerderheid Prijsverlaging nog van weinig invloed op kosten van levensonderhoud Maarschalk Tito spreekt in Sofia over „eenheid-met Bulgarije" j Weerbericht 62e Jaargang No. 18797 Bureaux: Grote Houtstr. 93. Te). Admln. 10724, 14825 Redactie 10600 Directeur-Hoofdredacteur [5054. Bijkantoor H.N., Soendaplein 37. Tel. 12230. Drukkerij Z.B. Spaarne 12, TeL 12713, 10132. Directeur-Hoofdredacteur: Robert Peereboom Molotof weigert star voorrang aan Oostenrijk e ministers van 'Buitenlandse Zaken vol hnnn haar nuun crorieht hinlri nn Woenscïag 26 NoveruI>er 1917 Verschflnt dagelijks behalve Zon- en Feestdagen. Abonnementsprijs per week 31 cent, per kwartaal ƒ4,v Franco per post ƒ4,50 Postgiro 273107. Advert.tarieven op aanvraag b|J de Administratie Uitgave van de Stichting Voorlichting te Haarlem De ministers van 'Buitenlandse Zaken der grote vier, Bevin, Marshall, Molotof en Bidault stapten gistermiddag over een rode loper Lancaster House te Londen binnen waar zij- in de vergulde salon nogmaals*zullen trachten tot overeenstem ming te komen over de vredesverdragen met Duitsland en Oostenrijk. Molotof arri veerde als eerste. Direct na Molotof arri veerden Bidault, Bevin en Marshall. Voor de aankomst der ministers hadden vijf Britse echtgenoten van Russische vrouwen, die geen toestemming kregen om de Sovjet-Unie te verlaten, gepoogd zich voor Lancaster House op te stellen met borden, waarop in het Russisch en Engels te lezen stond: „Wij zijn Britse echtgeno ten, die gescheiden zijn van onze Russische vrouwen". De politie belette hen, zich ook maar in de buurt van Molotof te vertonen. Tijdens de eerste zitting der conferentie is besloten het door de Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken, Marshall, voorgestelde vier mogendhedenverdrag voor de demilitarisering van Duitsland op de agenda te plaatsen. Ook over het op nemen van zes andere punten werd men het eens maar aangaande volgorde van behandeling niet. Eerst Duitsland. De Amerikaanse minister Marshall deed een beroep op Molötof om een vier mo- gendhedenaccoord te bereiken over het Oostenrijkse verdrag, zeggend, dat het noodzakelijk is tot een accoord te komen om de volleen der wereld gerust te stellen. Marshall werd terstond gesteund door de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Bidault, die waarschuwde, dat de wereld Mededelingen van generaal Spoor De legercommandant, lt.-generaal S. H. Spoor, heeft in een rede voor radio Batavia verklaard, dat de aflossing van, troepen vertraging heeft ondervonden wegens de ontwikkeling dec gebeurtenissen op Java en Sumatra. De afgeloste troepen dienen ver vangen te worden door nieuwe troepen, omdat alle thans bestaande posten en een heden volledig gehandhaafd moeten worden voor de Nederlandse taak: de blijvende be- veiliigng in de door Nederland gecontro leerde gebieden te waarborgen. In de eer ste plaats kan afgelost worden het reserve- en dienstplichtig personeel van het K.N.I.L., alsmede een derde van het beroepsperso- neel van het K.N.I.L., dat voor recuperatie verlof in aanmerking komt. Deze aflossing zal in het tijdvak van half December 1947 tot half Maart 1948 plaats hebben. De militairen van de vijfde com pagnie van de Koninklijke Landmacht, die vóór alle K. L.-oifderdelen in Indië aankwamen, krijgen dezelfde prioriteit als de leden van het" K.N.I.L. Omstreeks 1 Maart zullen ook afgelost zijn de- achter gebleven leden van het personeel der voor malige gezagsbataljons. Na aankomst van de nieuwe troepen zal het óok mogelijk zijn die militairen, dié met de „Alcantara" uit Engeland vertrokken Injn, af te lossen. Deze aflossing zal eveneens in Maart a.s. haar beslag krijgen. De aflossing der overige oorlogsvrijwilligers zal in de loop van het olgend jaar geschieden. de vol hoop haar ogen gericht hield op conferentie der ministers. „Wanneer wij het zelfs niet over de agenda eens kunnen worden wat moet dan het effect zijn op de buitenwereld", vroeg Bidault. Molotof bleef echter star bij zijn afwij zing en zei, dat de procedure-kwestie voor het Duitse vredesverdrag op de eerste plaats kwam, daar „wij dit reeds in bij zonderheden hebben besproken in Moskou en wij op dit punt vooruitgang kunnen maken". Personen die bij de openingszitting van gisteren aanwezig waren verklaarden, dat in tegenstelling met dg vergaderingen van de UNO de zitting zeer kalm verliep en dat men nauwelijks met stemverheffingen had gesproken en niet met de vuisten op tafel had geslagen.... (United Press). Nederland is bereid de U.N.O. te ontvangen Zo men weet, is aan verscheidene landen in Europa gevraagd of men bereid zou zijn, de volgende algemene vergadering dei- Verenigde Volken te ontvangen. Naar het ANP verneemt heeft de Nederlandse re gering geantwoord, dat Nederland tot zo danige ontvangst gaarne bereid zal zijn. In België worden de practische mogelijk heden nog onderzocht. Roemeens politiek leider ter zijde geschoven Volgens een bericht in het blad van de Roemeense nationale boerenpartij is Geores Tatarescu, voormalig Roemeens vice- premier en minister van Buitenlandse Zaken, ontslagen als voorzitter dezer partij. Tatarescu werd ontslagen op initia- tief van Petri Bejan, voormalig minister van Handel en Industrie, die thans be noemd is tot voorzitter van een reorgani satiecommissie, die als de enige gezaglieb- j bende instantie van de partij,zal gelden. De conferentie der grote vier is begonnen in de „gulden zaal" van het Londense Lancaster House. De openingszitting was zo druk bezocht, dat men de vier moeilijk zal kunnen texugvinden op deze foto. Palestina-commissie is gereed Gesneuvelden en vermisten der Koninklijke Marine Op ons bureau Groté Houtstraat 93 ligt ter inzage een lijst van leden van het Mdrinepersoneel, die in Indië overleden I of 'vermist zijn en.van wier nabestaan den geen adres bekend De Koninklijke Marine beschikt nog over voorwerpen en goederen, welke aan deze gevallenen hebben toebehoordIndien op deze wijze nabestaanden kunnen worden gevonden, wordt hun verzocht zich in verbinding te stellen met het bureau Nalatenschap pen vanhet Ministerie van Marine, Lange Voorhout 26, Den Haag. Jongen raakte gevangen onder een auto Gistermiddag wilde de bestuurder van een vee-auto, bestaande uit een trekker met oplegger achteruit eeiï weiland aan de Westlaan te Santpoort o'prijden. Een 14-jarige jongen begaf zich tussen de trekker en de oplegger om de aanhang wagen aan de koppeling bij te sturen. De aanhangwagen reed op een schuine kant van het weiland en sloeg hierbij om, zodat de jongen bekneld raakte tussen de kop pelstang en de grond. Pas nadat de wagen was opgevijzeld kon jongen bevrijd worden. Met een gebro ken been is hij naar een ziekenhuis te Haarlem vervoerd. Een te Spaarndam wo nende arts had eerste hulp verleend. Sclieveningse logger De UNO-commissie voor Palestina heeft het verdelingsplan aanvaard. Vijfentwintig leden stemden voor, dertien tegen, zeven- l tien onthielden zich én twee ontbraken. I Tegen hebben gestemd: Afghanistan, I Cuba, Egypte, India, Iran, Irak, de Liba- I non, Pakistan, Saoedi-Arabië, Siam, Syrië, Turkije en Jemen. Nederland heeft zich van stemming ont houden. Tot de andere landen, die noch voor noch tegen stemden, behoren: Argen tinië, België, China, Ethiopië, Frankrijk, Griekenland, Liberia, Luxemburg, Nieuw- Zeeland en Joego-Slavië. Voor de stemming had Fariz al Choury (Syrië) nog opgemerkt, dat Syrië zich alle rechten voorbehield, inclusief het recht de zaak voor het internationaal gerechts hof te brengen. De wezenlijke inhoud van de resolutie is déze, dat de Algemene Vergadering Groot- Brittannië als mandataris voor Palestina en alle andere leden der ,UNO de aanvaar ding* van het verdelingsplan aanbeveelt. Het verdelingsplan voorziet in de econo mische unie ider delen van Palestina. Ver- langd wordt, dat de Veiligheidsraad de nodige stappen zal doen om het plan uit te voeren, voorts dat de beheersraad op de hoogte wordt gesteld en in de derde plaats, dat de Palestijnse bevolking alles doet, wat de uitvoering-van het plan be vordert. Alle volken en regeringen wordt geadviseerd niets te ondernemen, wat een vlot verloop van zaken in de weg zou staan. De resolutie moet nu nog een 'meerderheid van tweederde in de Algemene Vergade ring verwerven. De voorzitter van de commissie, dr. Her- bert E.vatt zeide, dat het werk van de commissie geëindigd was. Het rapport komt voor de As^emblée. De commissie voor Palestina wordt opgeheven. Zou in de Algemene Vergadering zo gestemd worden als Dinsdag in de commissie-vergadering, dan zou voor-de vereiste meerderheid van twee-derden juist één stem tekort komen. Echter zullen China en Nieuw-Zeèland, die zich Dinsdag varr stemming hebben ont houden, hoogst waarschijnlijk voor stem men, hetgeen aanvaarding van het ver delingsplan betekent. Het Joods bureau is optimistisch gestemd en «de Arabieren koesteren nog hoop, dat de stemming ge lijk zal zijn aan die van Dinsdag. De aanslag op de taxi-chauffeur in moeilijkheden De haringlogger Sch. 274, schipper C. de Graaf, van de rederij A. de Jong uit Sche- veningen is sinds gisteren in moeilijkheden door een defect aan de motor. Het schip bevindt zich op het ogenblik 10 mijl ten Westen vanhet lichtschip „Goeree". De logger Sch. 53, schipper J. Toet, van de zelfde rederij, is in de nabijheid en had een sleeptros aan de Sch. 274 vastgemaakt, doch deze is gebroken. De sleepboot „Schel de" uit Vlissingen is eveneens ter assisten tie uitgevaren. Zij zal trachten de logger Scliip gezonken op het IJselmeer Het 600 ton metende motorschip ..Madjoe". uit Rotterdam, dat met een la ding grint op weg was van Amsterdam naar Zwolle is op acht kilometer buiten de monding van het Keteldiep gezonken. "De drie opvarenden konden door een vissers vaartuig worden gered. Britse troepen nit Italië In een door het Bj-itse hoofdkwartier van het centrale Middellandse Zee-gebied uitgegeven communiqué is medegedeeld, dat de terugtrekking van de Blitse troe pen uit Italië per 8 December 1947 vol tooid zal zijn. Robert Schuman, de Franse kabinetsfor mateur, heeft de moeilijke taak van pre mier overgenomen van zijn voorganger Ramadier. In hotel Malignon te Parijs had de overdracht der bevoegdheden plaats tijdens een korte plechtigheid, waarbij Ramadier zijn opvolger „alle succes" toe- tvenste. Twee broers verdacht van moord De Rotterdamse recherche heeft thans twee personen gearresteerd, die er van verdacht worden, de Rotterdamse taxi chauffeur G. vermoord te hebben. Het zijn de gebroeders B. uit Hilversum, die echter ontkennen, schuldig te zijn aan het afschuwelijk misdrijf. De in Hilversum gearresteerde verdach te' blijkt niet de 21-jarige W. B. te zijn, maar diens 16-jarige broer H. B. Zijn ar restatie geschiedde, nadat W. B. in een woning in de Groen van Prinstererstraat te Rotterdam was aangehouden. De broers zijn in het hoofdbureau van politie in de kaasstad opgesloten. Eén hunner zou her kend zijn door de automobilist, die hen 's avonds uit Sassenheim naar Amsterdam heeft,gebracht. Gehuwde ambtenaressen Do raad van ministers heeft beslist dat het dienstnemen van gehuwd vrouwelijk personeel tot het uiterste moet worden be perkt. De noodzaak, af te wijken van het beginsel, dat het een algemeen belang is dat de gehuwde vrouw haar taak in de, eerste plaats ip haar gezin heeft, kan uit sluitend gemotiveerd worden geach\, in dien uit een oogpunt van dienstbelang daar toe dringende redenen aanwezig zijn en de gezinsbelangen van betrokkenen zich, voor zover de werkgeefster kan beoordelen, niet tegen" deze handelwijze verzetten. De be trokkenen dienen echtej niet langer in dienst gehouden te worden dan tot uiterlijk 1 Januari 1950. Er is geen bezwaar, het gehuwde vrou welijk personeel dat op 31 December 194' in overheidsdienst is, tot uiterlijk 1 Januari 1950 op arbeidsovereenkomst in dienst te houden indien het dienstbelang zulks eist. In de gevallen, dat een ambtenares of arbeidscontractante huwt, moet incidenteel worden nagegaan, of er na het ontslag of het eindigen der dienstbetrekking wegens haar huwelijk aanleiding bestaat, een nieuwe arbeidsovereenkomst aan te gaan Stalin „op de brug" genodigd De Amerikaanse geleerde op het gebied van de atoom-energie dr. Leo Szilard, bij genaamd „vader van de 'atoombom", heeft in een open brief voorgesteld, dat Stalin het volk van de Verenigde Staten zou me dedelen, hoe naar zijn intocht de volkeren van Amerika en de Sovjet-Unie met elkan der in vrede zouden kunnen leven. De open brief is gepubliceerd door het blad van de geleerden op het gebied der atoom energie. Szilard stelt voor dat Stalin „rechtstreeks pp persoonlijk", desnoods eens per maand, tot het Amerikaanse volk zal spreken, en dat de Amerikaanse pre sident even dikwijls het woord zal richten tot het Russische als-, tot het Amerikaanse volk. Na de huidiga actie zal de grens voorlopig bereikt zijn „Er bestaan vooralsnog .geen plannen om tot een verdere verhoging van levensmid- delenprijzen over te gaan", verklaarde de directeur-generaal van de Prijzen prof. G. Brouwers, in een persconferentie, waarin hij een uiteenzetting gaf over de prijs politiek der regering. Het effect van een vrijwillige prijsver laging door hef bedrijfsleven noemde prof. Brouwers groter dan van een, welke van bovenaf wordt opgelegd. Hij betreurde het, dat de medewerking aan deze actie niet groter is en verklaarde, dat tot dwang zal worden overgegaan, indien dit nodig mocht blijken te zijn. De bereidheid om aan de prijsverlaging mee te werken was volgens prof. Brou wers algemeen. De middenstand heeft wel, verklaard, dat de winstmarges niet ver kleind kunnen worden, doch prof. Brou wers was van mening, dat dit bijvoorbeeld voor schoenen en textiel niet geldt. Het zorgenkind van de Prijsbeheersing. de groente- en fruithandel is ook bereid mede te werken en heeft een eigen rege ling ontworpen. Indien deze echter niet voldoende slaagt, zal van, overheidswege op korte termijn moeten 'worden inge grepen. De regering staat op het standpunt, datf met het oog op de moeilijke economische' positie van ons land en de grote waar schijnlijkheid van een intensieve interna- tiijnale concurrentie in de toekomst, het w bestaande loonpeil in het algemeen moet verbetering van de arbeidsproductiviteit, worden gehandhaafd. Zij wordt in dit welke in verschillende bedrijfstakken nog standpunt gesterkt door het feit, dat een belangrijk beneden het vooroorlogse peil algemene loonsverhoging tot belangrijke ligt. prijsverhogingen voor verscheidene arti- Nu de druk van bovenaf straks zijn kelen zou leiden, waarna een nieuwe loons— grenzen z^l hebben bereikt, vooral wan- verhóging niet te ontgaan zou zijn, die op neer geen stijging van de arbeidsproducti- haar beurt ongetwijfeld weer tot een al- viteït zich voordoet, zal in samenwerking gemene prijsstijging zou leiden. Als gevolg tussen overheid en bedrijfsleven in toene- hiervan zou zich een proces van inflatie mende mate op de concurrentie moeten ontwikkelen, waarvan he) eind moeilijk te worden overgeschakeld om tot definitief zien zou zijn. Dat deze ontwikkeling ern- gestabiliseerde verhoudingen te geraken, stige gevolgen voor de stabiliteit van de De concurrentiekan, doelmatig gebruikt, gulden met zich zou brengen, behoeft geen een der machtigste wapenen in het arse- levensondgrhoud van de hoge winsten in 1946 door verscheidene ondernemingen gemaakt, wordt overschat. Voor zover deze winsten een excessief karakter aannamen, betroffen zij in belangrijke mate bedrij ven, die voor het levensonderhoud geen direct belang hebben en waarop d» prijs beheersing geen of weinig vat heeft. Prijsbeheersing kan geen winstbeheer- sing zijn bij de huidige geleide economie en het is de vraag of zij dit ooit zal kun nen zijn. Bovendien zijn de hoge winsten voor het merendeel gemaakt op export van goederen en diensten. Hiermede wordt bij de prijsverlagingen reeds mih bf meer rekening gehouden. De export tegen zeer winstgevende prijzen ondervindt hier en daar intussen reeds moeilijkheden. Niet slechts het belang van de kapitaalsin vestering, ook dat van de reservering te gen toekomstige verliezen gaat langza merhand een rol spelen. Van betekenis is dat de winsten van het bedrijfsleven gro tendeels productief zijn aangewend, aan gezien, hehoudens uitzonderingen, van excessieve dividend- en tantième-uitke ringen niet kan worden gesproken. Een verdere verlaging van het prijspeil ter verbetering \*an de verhouding tussen lonen en prijzen zal behalve uiteraard door prijsdaling van de internationale grondstoffen nog slechts mogelijk zijn door vergroting der productie en bevorde ring der concurrentie. Verhoging der productie is mogelijk door Hel woord is aan...» Charles Bois»evain( Strijd, gevaar, bittere ver drukking, martelend onrecht brengen vaak een nieuwe kracht in de maatschappij, wanneer de andere versleten zijn. betoog. De betekenis 'van de prijsverlagings actie in het algemeen moet te hoger wor den aangeslagen, aangezien het prijspeil in het buitenland hoger ligt en het in zo goed als alle landen nog min of meer omhoog gaat. Men dient zich intussen te realiseren, dat het effect van deze maatregelen op de kosten van levensonderhoud slechts be perkt kan zijn, aangezien deze kosten glo baal gesproken voor een 9 derde uit vaste lasten bestaan en voor ruim -een derde de aanschaffing van levensmiddelen betref fen, welke als gevolg van de moeilijkhe den in bepaalde sectoren der agrarische bevolking ten- dgle in prijs omhoog gaan. Het indexcijfer van de kosten van le vensonderhoud, op na-oorlogse basis sa mengesteld, is momenteel ongeveer 180, een beperkte daling daarvan mag reeds gunstig worden genoemd, wanneer men in aanmerking neemt, dat de inkomens-index voor industriële arbeiders in de tweede helft van 1946,' zonder rekening te houden met de kinderbijslag, op 185 stond en hij nu zonder twijfel hoger ligt. Voor de agrarische arbeiders ligt deze index ten minste op 250. Deze voor een groot deel der arbeidersbevolking representatieve cij fers sluiten niet uit, dat sommige bevol kingsgroepen, wier inkomen in geld sedert 1939 minder is gestegen, zich in moeilijk heden bevinden. De betekenis voor de kosten van het naai der geleide economie zijn. Franse spoorwegarbeiders voor algemene staking Het nationale verbond van Franse spoor wegarbeiders heeft besloten alle vakver bonden tot deebiemini aan de staking uit te nodigen om deze effectief en algemeen te doen zijn. In de resolutie, waarbij het bestuur van het nationale Franse verbond van spoor wegarbeiders de vakverenigingen tot alge mene staking uitnodigt, worden door de spoorwegarbeiders de volgende eisen ge steld: 1. Een voorlopige duurtetoeslag van 20 procent met een minimum van 2.500 francs per müand. 2. Herziening van de loonklassen. Kardinaal Suhard, aartsbisschop van Pa rijs, heeft een verklaring aan de pers over handigd, waarin hij een beroep op de sta kers in Frankrijk doet het werk te hervat ten. Het recht van staken is bij de "grondwet toegestaan, aldus kardinaal Suhard, doch het is niet toegestaan van dat recht mis bruik te maken. Het is voor Frankrijk van het grootste belang, dat het werk spoedig wordt hervat. Eeuwig duurt te lang Sinds den jare 1593 is de gemeente Beverwijk aan Haarlem jaarlijks een bedrag van f9verschuldigd, zijnde de eeuwigdurende erfpacht mei be trekking tot de grond van het Bever- wijkse kloostei Nazareth. Beverwijk heeft trouw zijn jaarlijkse „schuld" vol daan, maar wil er'nu toch wel eens af. Daarom stellen B. e'n W de raad voor, door betaling van f 225 ineens de eeuwige negen gulden uit de gemeen telijke boekhouding te doen verdwij nen Alliantie in Oost-Europa: De berichten over een nauwe samen werking op economisch, politiek en mili tair gebied tussen Joegoslavië en Bulga rije, die door de Sovjet-Unie sterk wordt bevorderd, hebben thans#bevestiging ge kregen in een rede van maarschalk Tito tijdens zijn bezoek aan de Bulgaarse hoofdstad. Tito heeft nadrukkelijk ver klaard* dat de beide landen streven naar een volkomen samenwerking „in elk op zicht", en dat zij daarbij door de Sovjet- Unie gesteund worden. Tito «zeide in een toespraak tot meer dan 300.000 Bulgaren: „Velen zeggen wellicht met betrekking tot ons* bezoek: zij zijn ge komen óm een federatie te vormen. Wij zullen echter een zo algejnene en nauw. samenwerking vestigen, dat de kwestif van een federatie louter -een formalitei zal zijn". De Jan van Goyenstraat in nieuwe gedaante De Jan van Goyenstraat te Heemstede is gereorganiseerd. In het midden is een plantsoen aangelegd en een aantal eige naars heeft medewerking verleend door de voortuin af te staan. De winkel straat maakt thans een goede indruk op de bezoekers. Enkele voortuinen liggen er nog, doch de burgemeester, jhr. J. P. W. van Doorn die Dinsdagmiddag op verzoek van de -winkeliersvereniging de straat „her opende" door een lint door te knippen, hoopte in een toespraak, dat de eigenaars bereid zullen zijn de grond af staan. De heer M. Hoogendijk, voorzitter der vereniging bracht in zijn begroetingsrede dank aan wethouder Van Lent voor diens grote medewerking. De burgemeester her innerde er aan, dat de eerste huizen in de Jan v. Goyenstraat vijf en twintig jaar geleden gebouwd werden. In het uitbrei dingsplan was rekening gehouden met de mogelijkheid, dat de"tram van de Midden laan door de Willem de Zwijgerlaan en de Jan van Goyenstraat zou gaan rijden. Dit plan is nooit uitgevoerd. Daarom is een brede straat aangelegd. De eerste winkel is in J924 geopend en in de loop dec, jaren zijn vele woningen tot winkels verbouwd, waardoor een winkelstraat is ontstaan, waarop de gemeente trots is. Bij de korte plechtigheid waren tegen woordig de wethouders, de lieren Van Lent en Disselkoen, de gemeentesecretaris, de heer N. Vos. de secretaris van de Kamer van Koophandel, jhr. dr. J. C. Mollerus en afgevaardigden van Heemsteedse 'win keliersverenigingen. In de herstelde Jan van Goyenstraat knipte de burgemeester van Heemstede jhr. J. P. W. van Doorn het lint dgor. Bcrbertje Philips had hem de schaar overhandigd. Economische rechter boent „zwarte" plek schoon voor de economische rechter Sn Haarlem had den zich zes Asser.delflenaren te verantwoorden, die de handen hadden vuil gemaakt'aan zwart vlees. Van het eerste trio-dat voor kwam. had J. B. zwart geslacht. B. B. een handje geholpen en P. S. zijn schuur beschikbaar gesteld om het luguber bedrijf te volvoeren. De officier eiste tegen de heren respeotievelljk acht maanden plus vier maanden voorwaardelijk. 4 maanden en 1 maand De politierechter, die Assendelft de ..zwartste plek van het arrondissement" noemde, veroor deelde J. B tot 6 maanden onvoorwaardelijk plus 4 maanden voorwaardelijk. B. B. t< maanden on- en vier maanden voorwaardelijk en P. S. tot drie maanden voorwaardelijk. Van het volgende drietal hadden W. S. cn N C. N een paar koeien naar de zwarte Jachtvel den gezonden en O. G. B ha:* daarbij assistentie verieend De officier eiste tefen W S. en N. C N. zeven maanden onvoorwaardelijk en vier maanden voorwaardelijk en tegen de knecht C. G. B. vijf maanden plus een stok achter de deur van vier maanden voorwaardelijk Bij de uitspraak defd de politierechter van alle drie de onvoorwaardelijke straffen Mn maand af. De talloze A#sende!ftenaren, die zich op de publieke tribune verdrongen om dc zaak te vol- gen, hebben in teder geval kunnen zien dat de economische rechter-niet mis is, wanneer het er om gaat schoon schip te maken. „Mijn bezoek", zo zeide hy, „is van v«sl groter betekenis dan alleen een tegenbe zoek op dat van minister Georgi Dimitrof, de Bulgaarse premier, die in Juli jl. te Bied in Joegoslavië een ovei%enkomst voor wederzijdse hulp hééft getekend. Wij kun nen slechts de nieuwe weg opgaan om onze gemeenschappelijke bestemmingen te verbinden, om in de toekomst al onze be zittingen te delen en deze bestemmingen tezamen te voleindigen. Om kort te zijn, om onze samenwerking in 'elk opzicht vol ledig te maken. Wij zijn hier gekomen om definitief te consolideren wat in Bied over eengekomen werd. Alleen de vastbesloten heid om tot de laatste druppel .bloed te verdedigen wat wij tot stand hebben ge bracht. aldus Tito, kan-alle plannen der imperialisten en oorlogsophitsers verijde len. Het nieuwe Bulgarije en het nieuwe Joegoslavië zijn eensgezind in hun streven en worden daqr bij gesteund door hun grote vriend de Sovjet-Unie". Na Tito sprak Dimitrof, de Bulgaarse premier. Hij zeide, dat het te Bied begon nen werk zal worden voortgezet en uitge breid tot een „broederlijke, niet te -ver nietigen samenwérking en eenheid tussen het Joegoslavische en Bulgaarse volk". Militair complot in Egypte optdekt f Volgens United Press zijn twaalf Egypti sche legerofficieren gearresteerc), omdat zij een complot zouden hebben gesmeed om minister-president Nokrasji Pasja, en andere leidende Egyptenaren te vermoor- den en het régime omver te werpen. In de ochtendbladen was een regerings bekendmaking opgenomen, bevattende een verbod om bijzonderheden te publiceren over het onderzoek dat naar aanleiding van de arrestaties wordt ingesteld. Een bron uit de naaste omgeving Van hoge Egyptische legerofficieren zeide, dat de regering had uitgemaakt dat enkele der gearresteerde officieren in het geheim communist waren. Minder geld voor Europa? Het programma voor tussentijdse hulp aan Europa wordt, naar men meent te weten, ernstig bedreigd, doordat de Ame rikaanse commissie voor buitenlandse be- trekkingen uit^het Huis van Afgevaardig den zal adviseren het totale bedrag hier voor te reduceren van 797 millioen dollar tol 549 millioen en bovendien moet van dit bedrag zowel hulp aan China als hulp aan Italië, Oostenrijk en Frankrijk worden ge boden. T)c commissie stelt voor, dat 60 millioen dollar van het totaal aan, China zullen v/orden toegewezen en 489 millioen aan dc drie Europese landen. De commissie is van mening, dat dc 'herziene cijfers voorzien jn alle goederen, die beschikbaar zouden zijn. t not politie-voetbalelftal van Heemstede ont ving op eigen terrein de collega's uit Voorburg en won met 90. AANHOUDEND BUIIG Verwachting, medegedeeld door het l KNMI ln De Bilt geldig van Woens- j dagavond tot Donderdagavond: Wisselende bewolking met regen-, hagel- of natte sneeuwbuien. Guut j weer. Matige tot krachtige, vooral langs de Hollandse en Zeeuwse kust nu en dan stormachtige Noord-Weste- Hike wind. In het uiterste Noord- Ooster. van het land tijdelijk afnemen- S de wind. 27 November:' Zon op 8.18 uur. onder 16.36 uur Maan op 16.03 uur, onder 7.01 uur

Haarlem's Dagblad | 1947 | | pagina 1