Van Altena N.V. nette meisjes Gevolgen voor Haarlem van aangekondigde verhoging der vermakelijkheidsbelasting Druk bezochte receptie KREMER'S KOFFIE KREMER'S THEE i EEN NUTTIG GESCHENK? DAMAST TAFELLAKEN J. TH. KORT Ervaren Vakman M.V. C.V.D.MEULEK DE STAD AAN HET SPAARNE IN ZEVEN EEUWEN N.V. HOENDERDOS' Administratieve kracht, mnl. of vrl. DINSDAG 2 DECEMBER 1947 HAARLEMS DAGBLAD' Dezer dagen deelden wij mede, dat de minister van Binnenlandse Zaken aan de gemeentebesturen heeft medegedeeld, dat het noodzakelijk i^, dat zij de vermakelijk heidsbelasting verhogen. Het heffingsper centage (dat thans 20 is) zal in het alge meen op 50 gebracht moeten worden. Enkele vermakelijkheden (o.a. sport en culturele uitvoeringen) worden vrijgesteld van de verhoging. Indien de gemeenten daartoe niet zou den overgaan, zou het rijk de verhoging invoeren in de vorm van een weeldebe lasting, hetgeen tengevolge zou hebben, dat de hogere ontvangsten niet zouden vloeien in de gemeentelijke, maar in de rijksschatkist. Bovendien zouden de ge meenten die een maximum uitkering uit het Gemeentefonds jnoeten hebben óm de begroting sluitend te maken minder krij gen, omdat zij niet het maximum bedrag uit de belasting halen. Alzo twee stokken achter de deur. In Amsterdam heeft zich een comité ge vormd tot het voeren van actie tégende plannen der regering om de vermakelijk heidsbelasting te verhogen. Als eerste daad heeft het comité, dat uit vertegenwoordi gers van amusementsbedrijven bestaat, een telegram gezonden aan de minister van Binnenlandse Zaken waarin gezegd wordt, dat de verhoging der vermakelijkheidsbe lasting catastrofaal zal zijn voor werk gevers en werknemers. De betrokken organisaties zijn niet ge hoord. Het comité dringt er op aan, alsnog overleg met de organisaties toe te staan en hangende het overleg de mededeling aan de gemeentebesturen in te 'trekken. Gevraagd wordt om een persoonlijk on- onderhoud tussen de minister: en een af vaardiging van de organisaties. Wij hebben te Haarlem informaties in gewonnen. Allereerst schijnt niet zeker te zijn, wie de hogere belasting moeten be talen. Het meest logische wordt geacht, de ministeriële circulaire zo te lezen, dat het de bedoeling is de verhoogde belasting Öoor het publiek te laten betalen, maar er zijn ook personen die er uit lezen, dat het extra belastinggeld uit de gewone ont vangsten zou moeten komen, omdat im- tners de prijzen niet verhoogd mogen Worden. Zeker is, dat de verhoogde belasting in êlk geval zal betaald moeten worden voor bioscopen, dansgelegenheden en worstel wedstrijden. Vrijgesteld worden vermake lijkheden-die een cultureel karakter heb ben en sportwedstrijden. Dat zou in Haar lem betekenen, dat toneelvoorstellingen (zowel van het beroeps als het amateur toneel) van de verhoging worden vrijge steld, evenzo de concerten van muziek- en tangverenigingen. Te Haarlem brengt de Vermakelijkheids belasting op de basis.van-20% thans on geveer 500.000 per jaar op. In het jaar na de oorlog werd 600.000 .ontvangen, maar het bezoek aan verschillende verma kelijkheden (waaronder ook de bioscopen én dansgelegenheden vallen) is sterk ver minderd. Dit jaar wordt de 500.000 ver moedelijk maar „net aan" gehaald. De bioscopen te Haarlem brengen on geveer 2/3 van de 500.000 op. dus ruim f 325.000. Voor bioscopen' wil de minister, die de mogelijkheid stelt de lagere rangen iets minder zwaar te belasten, -in élk ge- Val een gemiddelde belasting van 45%. Er komt dus in elk geval Z5% bij, waardoor Be belastingopbrengst.' bij een gelijk bio scoopbezoek, van 325.Ó00 tot 615.000 Zou stijgen. Een verschil dus van 390.000. De exploitanten hebben reeds te ken nen gegeven, dat dit verhoogde bedrag in geen geval op de exploitatie verhaald kan worden. De ervaring van de laatste tijd leert, dat" het publiek zuiniger wordt met r.iin uitgaven" voor vermakelijkheden. In dien dus de prijzen verhoogd worden door de gestegen belasting zou het gevolg zijn, dat men minder vaak naar een bioscoop Babar. Babar. Babar! Overal nummer één op de St. Nicolaasvcr- langiyst, wint kinderen en olifanten horen nu eenmaal by elkaar. „DE GESCHIEDENIS VAN HET OLIFANTJE BABAR" van Jean de Brunhoff werd qua tekst en illustraties nog nooit overtroffen. Uw boekhandelaar houdt een aantal olifanten op stal, maar zij minde ren met de dag. (Adv.) gaat, of dat men op een goedkopere rang gaat zitten. Dit zou betekenen schade voor de exploitanten en* ook een lagere op brengst der Vermakelijkheidsbelasting. De circulaire die van de minister ge komen is, werd nog niet cioor het college van B. en W. behandeld. Bovendien ver namen wij, dat die circulaire op verschil lende punten zo onduidelijk is, dat het nodig zal zijn nadere inlichtingen te vra gen voor een beslissing over de uitvoering kan worden genomen. Is hier iets van U bij Aan" het hoofdbureau van politie te Haarlem, Nassaupleln 3, zijn op alle werkdagen van 10.30 tot 12.30 uur inlichtingen te verkrijgen omtrent de navolgende, in de afgelopen week. als gevon den aangegeven voorwerpen: armbanden, auto ped, brillen, broche, bal, capuchon, rollen be schuit. autodop, zadeldek, wollen das, kopjes, schoolétui, geld, handschoenen, honden, hor loges, herenhoed, inlegvellen, colbertjasje, re genjas, textlelkaart, kat, zijstuk van vrachtauto, kindermuts, zilveren manchetknoop, parapluie, portemonnaies met inhoud, passer, padvinders- riem, rozenkrans, damesschoen, klnderschoen- tjes, shawl, schroevendraaier, sleutels, tassen met Inhoud, vulpenhouders, vulpotlood, wanten, nummerplaten van auto's, gouden dameshorloge, De referendaris der PTT te Haarlem de heer G. ,A. K.lunhaar is op zijn verzoek met ingang van 1 Februari 1948 eervol ontslag verleend. Mr. Cremers werd geïnstalleerd Na de plechtige installatie in de ge meenteraad, werden de raadsleden in de anti-chambre aan mr. P. O. F. M. Cremers en diens echtgenote voorgesteld. Om half vier begon de receptie in de hal van het Stadhuis. Hoofden van takken van dienst, directeuren van gemeentebedrijven en van belangrijke industrieën en onder - inemingen en vertegenwoordigers van het rijk geschakeerde verenigingsleven in de bloemenstad wachtte in een lange file op het ogenblik, dat zij de heer en mevrouw Cremers de hand konden drukken. Onder de velen, die ter receptie versche nen bevond zich ook de Bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers. DISTRIBUTIENIEUWS Woensdag bestaat er gelegenheid tot het af halen van bonkaarten voedingsmiddelen en ïchoenenbonnen te: Haarlem (Vleeshal) restant E, F tot en met Fl. Spaarndam 9—12 uur O tot. en met U; van 14 16 uur V tot en met Z. Heemstede 9—12.16 uiir Bre tot BrO; 24.30 uur restant B. Aerdenhout (gem. kWekerij) S tot en met W. Nieuw Vennep G tot en met K. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 1 December 1947 GEHUWD: 1 Dec., L. H. v. Rossen en L. L. Rose; J. W. NederHelman en A. R. Na£teuaal. BEVALLEN van een zoon: 29 Nov.. J. van Amerongen—Faberf E. R. Beinemater Huppen; 10 Nov., A. de Ruijter—Koster; C. Ebbingvan 8chie; D. Baan—Wijnberg; J. Albertide Boer; T. W. Bos—Hsrtog; A. A; Öerlemaris—van dei Meer; G. M. Vink—Vlot; 1 Dec., A. F. Hartman- Krist, 2 z. BEVALLEN van een dochter; 29 Nov., H. W. de GoeljSpeicken; P. van der Aar—Bakker; A. L. M. Braeken—Wesselingh; 30 Nov., C. Ebbing —van Schie: C. M. Frenaij—Heesterbeek: G. P. D. Smit—Nagtegaai; D. M. van der Voort- Heemskerk; G. Kuiper—Siegers. OVERLEDEN: 27 Nov., M. A. Boerema. 55 J„ Nlc. v. d. Laanstraat; 28 Nov.. J. Nibbering, 34 J., Leldse Zijstraat; M. Zwart. 69 j„ Spaame; G. A. v. d. Beek, 78 j.. Middenweg; B. J. Bloemen daal, 65 J., Jansstraat; 30 Nov., J. S. de Bruljn, 03 J„ Spaame. 't Is buiten koud, mij deert het niet. En ik bewaar mijn anthraeïet. Ik heb geen warmte van de zon. Maar stook met BRUINKOOL ZONDER BON Agenda voor Haarlem DINSDAG 2 DECEMBER Gem. Concertgebouw: Volksconcert H. O. V., I u. Frans Hals: „Het doornige pad". 16 J„ 2.30, 1.00 en 9.15 uur. Rembrandt: „Het "lied van Ber- nadettealle leeft.. 2.30 en 7.30 uur. Palace: „Tarzan overwint", 14 j„ 2.00. 4.15 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „Clrcusbloed", 18 J_. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. City: ..Eilandprinses", 18 J„ 2.15 4.30 7,00 en 9.15 uur. Spaarne: „De greep naar de macht". 14 j.. 2 30. 7 00 en 9.15 uur. WOENSDAG 3 DECEMBER Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. Ineke ^Géluk, het dochtertje van de loco burgemeester bood mevrouw Cremers bij aankomst aan de Pandpoorteen fraai bouquet aan. - De gemeente schonk met gulle hand spijs en drank in de door „Hout en Plantsoe nen" fraai versierde ruimte. In totaal 'waren er meer dan vierhon derd gegadigden voor een eerste, vluchtige kennismaking met de nieuwe magistraat, die alle handdrukken van een kort en vriendelijk woord vergezeld deed gaan. In de zaal zelf ontstonden, zoals op re cepties gebruikelijk is, geanimeerde con versatie-centra. De heer en mevrouw Cremers hebben zich na afloop weer naaf hun huis in Voorburg begeven. Biljarten Fraai spel van Van Vliet tegen J. Kobus In restaurant Brinkmann hebben C. van Vliet (Den Haag) en J. "Kobus (Haarlem) op uitnodi ging van de biljartvereniging „T.O.P" een partij gespeeld. Op fraaie wijze heeft de Hagenaar de partij, wélke over 400 caramboles kader 452 ging, gewonnen. Kobus begon niet slecht en had spoedig een voorsprong van 10842. Zijn hoogste serie was 45. Hierna toonde Van Vliet, zijn meesterschap. Hij maakte o.a. twee uiterst snelle series in kiem spel van 138 en 205. Hiertegen over stelde Kobus slechts 38 caramboles. De uitslag wp.s: 400 13 206 Kobus trekt zich terug Voor het kampioenschap hoofdklasse 45/2, dat van 18 tot en met 21 December gehouden wordt, hadden negen spelers ingeschreven. Voorwed strijden zouden'moeten worden gehouden, maar aangeziei\ de Haarlemmer Kobus zich hiervooi niet kan vrijmaken, heeft hij zich teruggetrok ken. Deelnemers zijn: De Leeuw. Van de Pol, De Ruyter, Van Vliet, Sweering, Metz. Lubach en Jacobs. Cricket Testmateh Australië—India Op de derde dag van de testwedstrijd tussen Australië en Indli. welke in Brisbane wordt gsêpeeld, sloot Australië de Innings op 382 runs voor acht wickets. Bradman was topscorer met 185 India bracht het in de eerste innings tot slechts 58. In de tweede innings scoorde -India 41 runs voor vier wickets. De volgende dag was de regen spelbreker. Aan het totaal werd dóór sterk verdedigend spel slechts 29 runs toege voegd. De stand werd 70 runs voor vier wickets. Drie burgemeesters van de Spaarnestad op één foto. Dr. J. E.'baron de Vos v Steenwijk, thans Commissaris der Koningin in Noordholland en diens ambtgenoot in Utrecht, M. A. Reinalda, feliciteren Haar lems nieuwe magistraat, die gisteren werd geïnstalleerd, en zijn echtgenote; R.K. bollenkwekers vóór hand having saneringsmaatregelen De R.-K. bloembollenkwekers in het bis dom Haarlem, verenigd in de R.-K. Land en Tuinbouwbond, hebben zich gistermid dag tijdens een te Haarlem gehouden ver gadering met grote meerderheid uitge sproken voor de handhaving van de sane ringsmaatregelen ..in het- bloembolleiivak. Op 5 November jl. heeft de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur in een brief aan de minister van Landbouw, Visserij en Voedsëlvoorziening om af schaffing van de saneringsmaatregelen verzocht. De R.-K. kwekers stemden met 173 stem men voor, 89 tegen en 30 blanco. Aalsmeer krijgt een sering^npark Noordholland draagt 5000 in de kosten bij De raad van Aalsmeer heeft zich ver enigd met het plan, om een verwaarloosd plantsoen, gelegen in de uitbreiding dier gemeente in de Stommeerpolder, .geheel opnieuw in te richten en wel zodanig, dat het niet alleen aan aesthetische eisen zal voldoen, doch bovenal dienstbaar wordt gemaakt aan de belangen van de tuin- bouwwetenschap* door de vorming ter plaatse van een .seringenverzameling, welke zowel bevat de oorspronkelijke bo tanische soorten, als de variëteiten, die daaruit zijn ontstaan'. Een dergelijk seringenpark, dat enig in den lande zal zijn, heeft voor de tuinbouw in het algemeen en voor Aalsmeer, welks opjeomst nauw met de sering verbonden is, in het bijzonder, zowel wetenschappe lijke als practische waarde. Waar een der gelijke seringenverzameling in Nederland nog niét bestaat, mag verwacht worden, dat vakgenoten,, léerlingen van tuinbouw scholen e.d. ook van buiten de gemeente, zich daarvoor zullen interesseren. In de op f 60.000.geraamde kosten van aanleg van het park, willen Ged. Sta ten van Noordholland de provincie f 5000 doen bijdragen. Staking in Velsen-Noord voor gerecht ter sprake Voor de Haarlemse economische rechter stond gistermiddag de aannemer Ribbegink terecht, wiens firma in Velsen-Noord bij de huizenbouw betrokken is. Deze aannemer was ten laste gelegd, dat hij te hoge lonen had betaald. Toen hij indertijd hierop was betrapt, had hij zich gedwongen gezien de lonen tot het maximaal toegelatene te verlagen. De arbeiders-gingen daarop in staking. Verdachte erkende ter zitting het ten laste gelegde grif, maar gaf als oorzaak van zijn overtreding op de „zuigkracht", die door andere, beter «betalende, bedrijven op zijn arbeiders werd uitgeoefend. Hij werd in zijn verdediging gesteund door -de ge- tuïge-deskundige, secretaris van de „Bond van aannemers, die niet voor de Wehrmacht hebben gewerkt/'. Ter. zitting bleek nog, dat er zeer waar schijnlijk een dispensatie van het college van rijksbemiddelaars zal afkomen, waarbij verdachte een loonsverhoging van 25 zal mogen invoeren. Met het oog hierop requireerde de offi cier van justitie drie maal honderd gulden boete en drie maal twee weken voorwaar delijk voor de drie ten laste gelegde over tredingen. De politierechter, die het niet helemaal in de haak vond, dat verdachte een valse loon administratie had gevoerd, veroordeelde conform de eis. Zoals wij Zaterdag reeds, aankondigden zijn de stakers gisteren weer aan het wérk gegaan, nadat overleg was gepleegd met de E.i^C., het Arbeidsbureau en de bevoeg de autoriteiten. Hierbij was besloten tot een loonsverhoging van 25 Voordat deze loonsverhoging ingaat, moet echter eerst de dispensatie van de rijks bemiddelaars afkomen. Bloeiiiendaals politie-chef geïnstalleerd Maandagmiddag is dfe heer J. Voerman, corpschef van de Bloemendaalse politie, in de gymnastiekzaal van het bureau van politie te Overveen geïnstalleerd. Daarbij "Varen tegen woordig jhr. mr C. J. A ^den Tex, burgemees ter, met zijn echtgeöotê. de wethouders, de gemeentesecretaris, verder de heren K. Rypma, commissaris van politie te Den Heider. en P. J. van IJzendoorn, vroeger corpschef van Bloemendaal. een deputatie van de po'.ltle uit Soest en alle leden van het Bloemendaalse corps Na een rede installeerde de burgemeester de heer J. Voerman in zijn nieuwe functie, waar na de heer J J. van Sonsbeek de chef namens het corps welkom heette. Tenslotte dankte de heer Voerman de burgemeester en richtte zich tot de leden van het corps. Tfjdens een re ceptie maakten directeuren van bedryven en hoofden van takken* van dienst kennis met de nieuwe chef. 1/92 1 DECEMBER 1947 KREMERS Juffie en f-hee A.s. Vrijdag komt weer een bon uit. Brengt de 155-jarige Uw hulde door er op te kopen: Roodmerk Blauwmerk Een linnen met servetten Haarlem - Heemstede - Zandvoort Dakota vermist. Sinds Zaterdag zoeken ongeveer hon derd vliegtuigen boven Duitsland en Zwit serland koortsachtig naar een levensteken van de inzittenden der Amerikaanse Da kota, die tijdens een vlucht in de Ameri kaanse zóne spoorloos verdweeh. Een ongeluk wordt zeker geacht, doch men hoopt dat het toestel ergens een noodlan ding heeft kunnen maken en dat de passa giers nog in leven zijn. Een der zoekende vliegtuigen heeft in de buurt van Kaisers- lautern boven bergachtig en moeilijk te inspecteren terrein radioseinen opgevan gen, waarvan men vermoedt dat zij zijn uitgezonden door de bemanning van het verdwenen toestel. Een Sweelinck-coneert in de Nieuwe Kerk SweelincK is voor velen, die toch overigens in het rijk der zingende muzen geen vreemden zijn, een Vaag. begrip. Jawel, men weet don wel zo ongeveer, dat hij organist was in de Oude Kerk te Amsterdam, dat Vondel hem bezong, wanneer hij speelde „voor opgekropte bancken", dat hij als de organistenmaker bekend stdnd en tal van Duitse leerlingen opleidde, die de Noord-Duitse orgelschool vormden, waar uiteindelijk een J. S Bach uit voortgesproten fs. Maaryzljn muziek Is voor de meesten een gesloten boek, althans zeker zijn orgelmuziek. En dat is te begrijpen, want uitgenomen enkele stukken die gemakke lijk aanspreken (variaties naar Engels model bijv.) moet men muziekhistorische belangstel ling bezitten om er behagen- In te vinden. En toch Is het orgelwerk van deze pionier belangrijk, maar dan gemeten met de maat van zijn tijd. Met er zich voor open te stellen en het vaak te horen komt men daar wel achter. De ondernemende organist van de Nieuwe Kerk. Dolf Hendrikse, deed er een goed werk mee voor Sweehfick's werk belangstelling te wekken, door er een volledig concert aan te wijden en engle orgelstukken vol te laten klinken op het hem toevertrouwde Instrument, dat nog klank materiaal bevat uit het begin der 16e eeuw. doch helaas wegens latere verbouwingen, enige karak teristieke oorspronkelijke registers mist. Ook lijkt mij de winddruk wat te sterk. Wat er zij, men kon Maandagavond onder de Indruk van Sweellnck's machtig genie komen, toen Hendrikse dé Variaties op Psalm 116 vertolkte en de Chromatische fantasie een goede beurt gaf. Het was goed gezien, de orgelwerken te doen afwisselen met koorcomposities vsn de meester, die over 't geheel beter aanspreken, en. goed uitgevoerd, zelfs een grote bekoring bezitten. De pitvoering van drie psalmen en twee Cantiones sacrae werd verzorgd door het Collegium'Musl- cum Amstelodamense, onder leiding van Toon Vranken. En het was een ware verkwikking de oergezonde koormuziek van Sweehnck door dit ensemble te horen zingen, zuiver, klankschoon, doorzichtig en net gevoelig genoeg om ïvlet steil en droog te worden, en voldoende stevig om het verwijt van romantiseren te ontgaan. Het waren in één woord stijlvolle interpretaties, Dolf Hen drikse en Toon Vranken mogen elkaar de harrd geven; zij hebben Sweetinck begrepen. Mogen zij er ook toe komen hem aan velen nader te brengen. Zo Iets betekent heel wat meer dan op platgetreden baantjes te huppelen. JOS. DE KLERK. P. T. T. ST. NICOLAASFEEST. Voor de kinderen van het P.T.T. perso neel te Heemstede wordt Zaterdagmiddag 6 December een St. Nicolaasfeest in het Volkskoffiehuis aan de Heemst. Dreef ge organiseerd. De dijkgraaf van het hoogheemraadschap Rijnland, de heer W A. J baron Schimmelpen- ninck van der Oye. heeft om gezondheidsrede- en ontslag gqvraagd, Naar Nederlands Indlë kan zeepost worden verzonden met het m.s. „Sloterdljk". dat op 4 December en met het m.s. „Johan van Oldenbar- neveit". dat op 10 December vertrekt. Posten uiterlijk op respectievelijk 2 en 8 December. Hr. Ms. torpedojager „Van Galen" zal op 12 December In Batavia aankomen Post. welke bij aankomst aan de t-,.varer.aen uitgereikt moet worden, dient uiterlijk 4 December gepost te 2ijn. „JAPI" telt reeds meer dan een half mll- lioeti' volgelingen onder de Nederlandse school jeugd. verdeeld over drieduizf*.d scholen. Ter gelegenheid van het gouden regerings jubileum van de Koningin zal m !94S een foto boek het licht zien getiteld: „Wiihelmtna", ge schreven en samengesteld door dr. Jane de Iongh en drs. M. Kohnstamm. In Nijmegen Is een vergadering gehouden van aannemers uit de streek welke ressorteert onder de arbeidsbemiddeling district Nijmegen. Met algemene stemmen werd besloten geen zwar te lonen meer uit te keren en zich te houden aan de C.A.O.-voorwaarden. HAARLEM EN OMGEVING Het Kerstspel „De sfer van Bcthfebem" van. Nij'hoff. wordt onder regie van Ben Albach op 22 en 23 December opgevoerd tn het gebouw der Vereniging van Vrijzinnig Hervormden te Haarlem. De school voor u. I. o.. letter A. gevestigd in de Jacobstraat, bestaat 40 jaar. Op Dinsdag 9 December heeft de oudercommissie een feest avond georganiseerd in het Gein. Concertgebouw. De heer C. Schulz, wethouder van sociale zaken van Bloemendaal is Vrijdag 5 December verhinderd spreekuur te houden. De Haarlemse gemeenteraad komt morgen, Woensdagmiddag, om twee uur -in vergadering by een. Taxi Bei li OOO DAG EN NACHT Amsterdamse Beurs Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie 307% 284% 304% Unilever 281 A K. U. 165 163 Fokker r Nederlandse Ford 360 350 Nederlandse Kabel 292 Calvé certificaten 176% 178)4 Scheepvaart-Unie 191% 192)4 Holl.-Amerika Lijn 185 184 Deli Maatschappij 15(5% H. V A 219% A'dam Rubber 148%; Ned Handel Mij. 137% N.-l. Handelsbank 1001/2 Rilliton Mij II 404 Claims Koninlijke Het Sint Nicolaasfeest der onderwijzers In de loop der Jaren is „Het Raadsel" een kindertoneelstuk met zang. tekst van Fred. Berens reeds vele malen gebruikt om de schoolgaande jeugd bij feestelijke gelegenheden een voor haar geschikt vermaaje te verschaffen. Zo wordt het ook in deze St/iierkk.-sweek weer viermaal vertoond door de OnderwljzersiToneei- vereniglng in de Gemeentelijke Concertzaal voor een groot aantal leerlingen van openbare scho len en hun ouders. Gisteren had van deze reeks j de première plaats. De uitvoerenden zijn voor 'hun niet geringe moeite beloond door een .ge spannen aandacht tijdens en een dankbare byvaisbetuiging na het spel. Een paar rijen voor mij zat een rakker van een jongen met een stel plaagzieke ogen en èen bos wilde haren, die er kennelijk op uit was de orde tydens de gemeenschappelijke zang tussen de bedrijven te verstoren. Maar ik heb duidelijk gezien dat diezelfde belhamel in de pauze naar zyft moeder zocht óm haar deelgenote van zijn vreugde te rrtaken en gehoord dat hy met stem verheffing zei, een arm uitstekend- in de rich ting van het toneel:. „Wat ls dat prachtig!" Dit voorbeeld dient om te bewijzen dat spel leider Henk Bakker, die als regisseur van dilet tanten zyn sporen verdiend heeft, er in geslaagd is diit oude paradepaardje te sieren met gloed nieuw tuig en geschoolde berijders. Met milde hand heeft hij het beste deel. van zyn fantasie aan de scholleren geschonken. Zijn dv^aze In vallen maakten van deze overbekende geschie denis een levendig kykspel. Daartoe hebben stel lig ook de^frisse décorslukken uit de Stads schouwburg het nodige bijgedragen DAVID KONING Toonzalen geopend Dezer dagen zijn de toonkamers van de gemeentelijke gas- en electriciteitsbe- drijven in de Grote Houtstraat door wet houder mr. dr. A. F. H. Schreurs geopend. In deze toonkamers zijn vrijwel alle in- 1 strumenten te vinden waarmee gas en 1 electrieiteit dienstbaar te maken -zijn aan het huiselijk comfort eb de verzameling wit en chroom-glanz.ende fornuizen.'gey- sers, ijskasten en wat dies 'meer zij is ge noeg om iedere huisvrouw te doen water tanden. Nadat ir. C. Doets, directeur van het gemeentelijke electriciteitsbedrijf de aan wezige vertegenwoordigers van de pafti- culiere bedrijven en verbruikersvereni ging had welkom geheten, opende mr. Schreurs de toonkamers met een korte rede, waarin hij er nogmaals op wees, dat deze toonkamers niet in het minst bedoeld zijn om concurrentie te voeren tegen de handelaren, maar om de toepassing van gas en electrieiteit te stimuleren, dit ten bate van producenten en handelaren. Vervolgens spraken nog de adjunct directeur van het gasbedrijf de heer J. H. Steinkamp en keen vertegenwoordiger van de particuliere bedrijven. Gevraagd: een EERSTK KAPSTER bij C. v. Oploo N.V, Gr. Hout straat 1B, Haarlem. Mevr. de Lange, Jacq. Perk- laau 3, Heemstede, telef. 27287 vraagt: net meisje voor dag en nacht. Goede be handeling. Klein gezin. R.K. juffrouw in de hulshouding ter assis tentie van de huisvrouw, 2e hulp aanw. Mevr Verhoeven, Zandvoorter Allee 13, H'stede. Telef 27132. Gevraagd een echtpaar z. k. hij als chauffeur-huls knecht en zij voor de keuken en huishouding. Br. no 9463. gevraagd: een Schilder Gemeente HAARLEM Aan de Gemeentelijke Avond school voor fiandelsonderwys ls te vervullen de betrékklng van leraar in de Nederlandse Taal (4 les uren per week). Aanstelling voorlopig tijdelijk Middel bare bevoegdheid vereist. Sol licitaties binnen 10'dagen aan de Burgemeester. Jongste bediende gevraagd op aannemerskantoor Enige kantoorervaring en bekend met machlneschrljven gewenst- Brieven no 9465. In klein doktersgezin Hulp in de huishouding gevr. voor de dag per 1 Jan. Mevr. Sorgdrager, Verspronck- weg 93, Haarlem. met vele Jaren ervaring als schilder, letter- en spulttech- ;iiek, b. z. a. voor Industrie. Gezocht wordt een leidingge vende functie voor bovenge noemde vakken Prima refe renties. Brieven no. 9466. Vertegenwoordigers gevr. voor Levens- en Varia verze kering. Vaste toelage, hoge provisie Bij gebleken geschikt heid vast salaris. Br. no. 9462. Not bésch. pers 25 J. met goede get. b. z. a als CHAUFFEUR WONINGRUIL Aangeb MODERNE VRIJE 3e FLAT Wolkenkrabber Chur- chllllaan Amsterdam-Z bev. 6 kamers, badk., keuken, wa randa ruimte hall. voor» v. centr Vërw w w. Gevraagd: HITS liefst met garage te Aer denhout. Bentveld, Bloemen daal. Overveen of omgev. Zo nodig voor driehoeks ruil; wo ning beschikbaar te Rotterdam den Haag of Voorburg. Br. ond. V 11 Adv. Bur. Rouma en Co.. Herengr. 226. A'dam. Te koop prima JAARSMA HAARD E.M.J. 23 prijs f 90. Te bevragen Spoorzichtlaan 22. Heemstede. Te koop of te huur gevraagd ruime woning j in IJmulden. Bloemendaal of omgeving. Liefst dlchfblj bus of trelnhalte. Brieven 9459 bur, v. d. blad. Gevraagdeen Net dienstmeisje in klein huisgezin. Brieven no. 9464. TE KOOP: Welsh terrier reu, iy2 Jaar oud met stam boom. zeer lief voot kinderen. Hooijer. Iepenlaan 53. Bloe mendaal. OOK NU kan een leder die maar „Iets" te verkopen £eeft het beste doen n.l. „QUINTO'S" Veilinglokaal aan te schryven of te bellen 20597, Haarlem, Lange Raamstraat 12-14. U zult tevreden, kunnen zijn over de opbrengst!!! t*v° 1 w CEINTUURBAAN 402-404, AMSTERDAM, TEL. 2211G SCHOUWTJESLAAN 57, HAARLEM, TEL. 10864 By FIJNWASSERIJ HAAK, Mr. Corneüsstraat 33-35 Haar lem. kunnen op verschillende afdelingen nog geplaatst worden. Meisjes van onbesproken gedrag worden verzocht zich aan het kantoor aan te melden. Een fraai geschenk is: C. M. NIEUWENHUIS gebonden flS.r In de bekende fraaie uitvoering kan het geleverd worden door de Boekverkopers DROGE EIKEN KACHELBLOKKEN tengevolge van de droge zomer zyn onze eikenblokken in-droog. De toegestane prijs voor dit hout is 105.— per 1000 kz„ doch onze prys is nog steeds 75.— per 1000 kg Brandstoffenhandel KJNDERIIUISS1NGEL 2 TELEFOON 11979 Levensverzekering-Maatschappij zoekt voor Haar lem en omgeving VASTE VERTEGENWOORDIGERS voor het aanbrengen van hypotheken. Brieven onder no. 9460 bureau van dit blad Gevraagd PRIMA EERSTE VERKOOPSTER Voor hoedenafdeling. N.V. MODEMAGAZIJNEN van C. H. VOGELZANG, Grot© Houtstraat 2630, Haarlem. gevraagd tegen 1 of 15 Jan 1948 voor administratie en controle-werkzaamheden op kantoor van bakkerij. Praktijk- diploma boekhouden wordt op prijs gesteld. Administratie ervaring vereist. Br. onder opgaaf van opleiding, laatst genoten saiari» en werkkring onder no. 9486.

Haarlem's Dagblad | 1947 | | pagina 3