loge zanq Kwaliteit en sortering Peper's Vleespaleis Medewerker Geen schotjes m het Jeugdparlement Panda en de Me es ter vlieger r. Kort en Bondig kousenreparatrice een mannelijke KANTOORBEDIENDE Friezen NELL HERBERT Hulp i. d. huishouding Levenspositie DONDERDAG II DECEMBER 1947 HAARLEMS DAGBLAD Reorganisatie-voorstel met grote meerderheid verworpen Het Jeugdparlement heeft Woensdag avond een moeilijke klip met succes om zeild. De gang van zaken op de laatste zittin gen had een grote meerderheid in het be stuur tot een reorganisatievoorstel genoopt, dat er toe strekte het parlement te splitsen in groeperingen van gelijke overtuiging. Er zou een protestants-christelijke, een libe rale, een socialistische, een communistische en een katholieke groep gevormd worden wie zich bij één van deze nog niet thuis voelde, kon altijd bij de „onafhankel'ijken" terecht. In zijn toelichting zei de voorzitter, Orre de Jong, dat het bestuur op deze wijze een overheersing van bepaalde groepen hoopte te voorkomen. Welke? wilde een lid weten en de voorzitter antwoorde prompt: de communistische. Hiermede behoorde het wederzijdse schuilevinkje spelen achter om schrijvingen tot het verleden en het debat bad dan ook verder in een prettig open hartige sfeer plaats. De voorstanders van het bestuursvoorstel betoogden, dat zij hierin een middel zagen om de indruk naar buiten als zou het Jeugd parlement bepaalde moties eenstemmig aanvaard hebben, te verhinderen. „Het is uit den boze," aldus één der leden, „dat vier of vijf leden van één groepering steeds aan het woord zijn, steeds hetzelfde beto gen en daardoor een onevenredige invloed op hen, die nog geen mening over bepaalde vraagstukken hebben, uitoefenen. De tegenstanders bestreden het voorstel 'door erop te wijzen, dat de grootste kracht van het Jeugdparlement ligt in een moge lijkheid tot samentreffen van verschillende j-ichtingen, waar de leden toch als indivi- duën en niet als collectiviteit zitting heb ben. De indeling in groepen, aldus één der debaters, heeft bovendien het nadeel, dat de ouders bezwaren zouden kunnen op werpen tegen de keuze van de jongeren. Als grootste bezwaar mocht wel gelden, dat het Jeugdparlement principieel van de Tweede Kamer verschilt, omdat het uitvoe rende apparaat ontbreekt. Men heeft zitting Jn het Jeugdparlement om iets te leren en te begrijpen van andere jongeren met an dere gedachten. Iedere na-aperij van de grote mensenmaatschappij moet vermeden worden, aldus deze spreker. Behalve deze ideële bezwaren werden pog verschillende practische bezwaren te gen het voorstel aangevoerd. Toen het op stemmen aankwam, bleek de Overgrote meerderheid der parlementariërs het ideaal van het Jeugdparlement: een vrij pntmoetingscentrum voor iedere jongere zonder vooraf vastgestelde politieke scheidsmuren, ongerept te willen bewaren. Het voorlopige bestuur stelde daarop de Goed nieuws! Het avontuur van dat door de kinderen en hun ouders zo in spanning is gevolgd, zal als boekje ver schijnen. Zeer binnenkort zult u het bij Haarlems Dagblad kunnen krijgen. vertrouwenskwestie. De vergadering bleek evenwel unaniem van mening, dat, hoewel het bestuur blijkbaar in dit geval niet vol doende contact had gehad met de leden, er geen enkele reden was om het het ver trouwen te ontzeggen. Besloten werd het vraagstuk „Massa- jeugd" de volgende week aan de orde te stellen. Tevens zal dan de bestuursverkie zing gehouden worden. Tot president van de Zwitserse Bondsstaat werd heden gekozen het bondsraadslid Henrico Celio. DISTRIBUTIENIEUWS Vrijdag bestaat er gelegenheid tot het af halen van bonkaarten voedingsmiddelen, tabaks- en versnaperingskaarten en schoenen- bonnen te: Haarlem: restant J, Ka tot en met Kef. Bloemendaal: Q tot en met S. Heemstede: 9 tot 12.15 uur restant H; 2 tot 30 uur J. tot en met Ji. Burgerlijke stand van Haarlem ONDERTROUWD: 10 Dec.. P. Koekkoek en M. J. Koelemeijer; J. C. K. Luesken en M. L. Timmers: A. van Wijnen en A. A. van der Meij; F. Rose en G. H Basstra; J. W. Wagenaar en G. G. van Ewijk; H. H. Straus en M .M. van den Eijnde; M. A. J. Vollaerts en L. A. H. A. van Gastel; F. van Es en M. Zaremba; G. H. P. C. Scheepers en E. M. Damave: G. van Oudenallen en J. Schijf; G. W. M. Steenvoorden en J. van den Bosch; F. A. Reversma en J. C. Lennings; M. Spronk en G. Neeff: J. de Munnik en A. J. Wennekes; J. Weemering en G. Koppen; J. van Kampen en B. Hebeis; G. Blokhuis en A. Peek; T. Wensing en J. D. van der Schaar: J. W. Weg- gelaar en M. H. Draaisma; K. S. Oosterling en M. C. Teeuwen; J. Guldemond en A. van Gcffen; K. van 't Zand en S. B. J. Bos; J. G. Koster en A. Spaan; P. P. Sneller en J. J. Meissen. GEHUWD: 10 Dec.. J. H. Evers en M. J. Westbroek; C. J. van'Leeuwen en C. M. Vre- negoor; J. B. Vrenegoor en C. J. M. de Nijs; K. J. Haan en T. A. Bougé; G. van Schouten en V. Baganz; W. Redeker en W. M. Wesse- link; L. P. Tismeer en P. F. de Winter; B. van Veen en A. G. van Giessen: H. R. van der Leek en E. Jorna; J. P. van Kekerix en H. Ouwerkerk; A. J. van Leeuwen en W. J. Teunissen; B. Abas en B. Bouwens; A. J. C. de Vries en E. Glas; J. H. van Mechelen en C. W. Schats; K. Neuteboom en A. E. Bruin; R. van den Berg en M. E. Kemps; F. Kuipers en E. C. Berk. BEVALLEN van een zoon: 8 Dec., M. J. H. Hartog—Vies: 9 Dec., J. Burger—Helleman: A. van Barenvan Weert; J. van der Zalm Speidekamp; B. van NunenKamsma. 3EVALLEN van een dochter: 9 Dec., A. E. BuijsVeeken. OVERLEDEN: 7 Dec.. E. Rijkbosch—van Eskert, 78 j., Sophiaplein; 8 Dec., J. M. M. Gergman, 10 j., Kamperlaan; 9 Dec., W. A. Smits, 67 j., de Clercqstraat; A. M. Flohil Plaizier, 69 j., Korte Zijlweg; J. van Bergen, 11 j., Hospeslaan; F. J. van Lingen, 85 j., Pijlslaan I TaxiBel 13 000 DAG EN NACHT Agenda voor Haarlem DONDERDAG 11 DECEMBER Stadsschouwburg: Groninger vereniging „Gruno", „Dizzepie-Dizzepu", 7.45 uur. Gem. Concertgebouw: Maatschappij tot bevorde ring der Toonkunst, optreden van Nikata Magaloff, 8 uur. Rembrandt: „Het lied van Bernadctte", alle leeft.. 2.30 en 7.30 uur. Pa lace: .Het complot van Teheran", 14 j„ 2.00, 4.15. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „Arsenicum en oude kant". 18 j„ 2.30, 7.00 en 9.15 uur. City: „De veilige haven". 18 j.. 2.15, 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Spaame: „Binkie Stuart", 14 j., 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Frans Hals: „Zijn schulden betaald". 18 j„ 2.30, 7.00 en 9.15 uur. VRIJDAG 12 DECEMBER Gem. Concertgebouw: Ledenconcert H. O. V., S uur. Restaurant Brinkmann: Comité Benelux, voordracht Bert Decorte, 8 uur. Spaarndam: Ned Herv. Kerk. evangelisatie- avond, 7.30 uur. Bioscopen: Middag- er avondvoorstellingen. Teraardebestelling van dr. J. Roorda Hedenochtend had op Westerveld onder zeer grote belangstelling de begrafenis van het stoffelijk overschot van de Haarlemse arts dr. J. Roorda plaats. Honderden belangstellenden, onder wie vele personen uit het openbare leven, van organisaties van medici en van oud-poli tieke gevangenen, talrijke familieleden, persoonlijke vrienden en collega's en een grote schare patiënten volgden de baar. Tot hen behoorden ook de oud-burge meester van Haarlem, de heer M. A. Rei- nalda en de heeren D. J. A. Geluk en mr. Th. A. Wesstra, die het gemeentebestuur van Haarlem vertegenwoordigden. Velen, die niet aanwezig konden zijn hadden door een schat van bloemen van hun deelneming getuigd, zodat een aparte auto nodig was om de kransen en takken naar de laatste rustplaats te vervoeren. De aula van de begraafplaats bleek niet alle aanwezigen te kunnen bevatten, zodat van de grote aula van het Crematorium gebruik moest worden gemaakt. Eerste spreker was de heer J. M. Planteydt, voorzitter van het hoofdbestuur van de Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst, die het grote aandeel memoreerde van dr. Roorda in de strijd voor de vrede. De tweede spreker, dr. A. Melchior, voor zitter van de afdeling Haarlem van de Maatschappij schetste dr. Roorda als een goed mens en een goed arts, die voor pa- tienten en collega's alles over had. Mr. P. J. Prinsen Geerligs bedankte namens de afdeling Haarlem van de Nederlandse Vereniging van Ex-politieke Gevangenen de overledene voor het vele belangrijke werk, dat hij voor deze vereniging heeft verzet. Een medelid van 't artsenverzet, dr. J. J. Brutel de la Rivière beschreef de moed en onverschrokkenheid, die dr. Roorda in de bezetting aan de dag heeft gelegd. Namens de Rotary Club herdacht dr. A. E. C: de Groot van Embden de over ledene als een goed rotarian. Een van de vele patiënten van dr. Roorda gaf uiting aan zijn gevoelens van waarde ring en bewondering. De heer Frits Schuurman zei dat deze trouwe vriend meer achter laat dan rouw alleen, omdat hij de incarnatie was van mensenliefde en trouw. Dr. B. Ch. Ledeboer vertelde over het optimisme en de werkkracht van dr. Roor da en haalde het volgende woord van hem aan: „Ik leef liever tien jaar korter dan dat ik niet leef." Namens het hoofdbestuur van de Ver eniging van Ex-Politieke Gevangenen sprak het lid van de Tweede Kamer, me vrouw B. van den 'Muyzenberg. Zij dankte de overledene voor de warme steun, die hij alle getroffenen en teleurgestelden uit de laatste oorlog heeft bewezen. Tot slot spraken een oom en een zoon van de overledene. De plechtigheid in de aula werd besloten met het Adagio uit Beethoven's Sonate Pathétique. Daarna werd de kist naar het met bloe men overdekte graf gedragen. Deurwaardersbediende kreeg een pan op zijn hoofd Een Haarlemse deurwaarder had Woens dagavond opdracht een baby van bijna twee jaar weg te halen uit een bovenhuis aan de Saenredamstraat. De moeder was uit de ouderlijke macht ontzet en het kind zou el ders worden verpleegd. Erg prettig heeft de deurwaarder het niet gehad, evenmin zijn bediende, die ter assistentie was meege gaan. De moeder was niet bereid het kind af te staan. Haar huisgenoten hielpen de vrouw en maakten het de deurwaarder las tig. Zij schopten hem en gooiden met enige voorwerpen. Het gevolg was. dat de bedien de een pan op zijn hoofd kreeg en de wonde moest in een ziekenhuis worden gehecht. De deurwaarder slaagde er toch in de baby mee te nemen en per auto naar de pleeg ouders te vervoeren. Vreemde „vriendendienst" Een zeven en dertig jarige landarbeider uit Grootebroek meende in Haarlem werk te kunnen vinden. Bij zijn aankomst op het Station gebruikte hij een kop koffie in de wachtkamer en de man ontmoette daarbij iemend, die toen deze vernam, welke plan nen de bewoner van Grootebroek had. ver telde enige adressen te weten, waar arbei ders nodig waren. Het tweetal begaf zich eerst naar de Koudenhorn en de onbekend gebleven man gaf de ander in overweging zijn bagage in een garage achter te laten. Daarna gingen beiden op stap en terwijl de landarbeider op sollicitatiebezoek was. trok de behulpzame man zich terug, om de bagage in de garage op te halen. De be woner uit Grootebroek moest tot zijn te leurstelling ervaren, dat onder andere een koffer met een aantal kledingstukken was ■gestolen. Aangifte by de politie is gedaan. Twaalfduizend gulden lag twee dagen op straat Achter een hek op het Kennemerplein in Haarlem heeft twee dagen lang een bedrag van twaalfduizend gulden voor het grijpen gelegen. Duizenden mensen zijn er dagelijks langs gelopen zonder de porte feuille en de tas. waarin het geld geborgen was, op te merken! Men behoeft thans niet meer te gaan zoeken, want Dinsdag heeft de Leidse politie het geld weggehaald. Maandagmorgen kwam men op het dis tributiekantoor in Leiden tot de ontdek king, dat een geldkistje, waarin zich vol gens de boekhouding een bedrag van 25.000 zou moeten bevinden, verdwenen was. De politie stelde een onderzoek in, dat leidde tot de arrestatie van de ambte- ir W. de K„ die na langdurig verhoor bekende, het geldkistje gestolen te hebben. Hij was tot deze daad gekomen omdat hij er de laatste maanden herhaaldelijk geld uit weggenomen had en bevreesd was dat bij controle deze diefstallen aan hét licht zouden komen. Zaterdag is hij met het geldkistje naar Amsterdam gegaan. Daar heeft hij het geld ongeveer twaalfduizend gulden er uit gehaald en het kistje in het water geworpen. De man, die blijkbaar op dat moment geen raad wist met het geld, is Zaterdag avond naar Haarlem gegaan, waar hij de bankbiljetten, welke hij in een portefeuille en in een étui van een fototoestel had ge borgen, achter het station over een hek heeft weggeworpen. Direct nadat De K. na zijn arrestatie dit aan de politie had verklaard, heeft een inspecteur hem meegenomen naar Haar lem. En op de door De K. aangewezen plaatsen werden inderdaad de portefeuille en het étui met het geld gevonden! Al die tijd lag het daar voor het grijpen. In Amsterdam is men nog gaan zoeken naar het weggeworpen geldkistje, maar dit is niet gevonden. Onderhandelingen op de „Renville" Ten aanzien van de Nederlands-Repu blikeinse onderhandelingen kan het vol gende worden gemeld: Hedenmorgen heeft de commissie voor goede diensten aan boord van „Renville" een informele bij eenkomst gehad met de republikeinse de legatie met het doel., zo meldt een repu blikeinse bron, om tot een basis te komen voor de onderhandelingen. Hedenmiddag is de delegatie van het koninkrijk hiertoe uitgenodigd. De verklaring, welke Abdoel- kadir gisterenmiddag als voorzitter van de Nederlandse delegatie heeft afgelegd, duurde bijna een uur. Na Abdoelkadir kwam Sjarifocddin aan het woord, die ge durende een half uur sprak. Beide ver klaringen werden in het Indonesisch ge daan. Burgerlijke stand van Bloemendaal GEBOORTENK. SchirrmannBarnhorn, zoon C. OutCreemers. zoon. R. F. Blomont Salet, zoon. Chr. F. VollbehrVethaak, zoon. GEHUWD: A. Schreuder en A. Heskes. OVERLEDEN: Wed. M. E. A. Ficher—v. d. Abeelen, 85 jaren. C. C. E. Schaaperv. Swin- deren, 60 jaren. Muziek Zangrecital Han van Holk De zangeres Han van Holk gaf Woensdag avond in de Religieuze Kring te Acrdenhout een recital, mét medewerking van de pia nist Johan Otten. Wat zich aandient als alt is nog al dik wijls een twijfel-geval. De stem van Han van Holk echter is van een uitgesproken alt-type; zij heeft de sonore diepte, de kracht, de donkere kleur en ook het enigs zins robuste dat het karakter van een echt alt-orgaan aanduidt. Te constateren was bovendien dat de omvang goed gelijkmatig is en dat de lagere koptonen geen vlak of dor terrein zijn waarop het verwerven van expressiviteit problematisch wordt. Op wei nige uitzonderingen na, konden wij ook vaststellen dat de ademtechniek voor dergelijke grote stemmen meestal een punt voor speciale zorg goed in orde is, mede omdat de stern-aanzet goed beheerst is. De, zangeres beschikt aldus over een volwaar dig „instrument". Maar van bijzonder be lang nog is, dat het op een intelligente wijze bespeeld wordt; het wordt bediend door een bewuste persoonlijkheid. Als Han van Holk een lied voordraagt kan men luisteren naar het lied omdat men daardoor ge boeid wordt en de stem en de hele zang kunst daarbij vergeten. Dat houdt muzika liteit in en inzicht. Natuurlijk ligt alles niet even makkelijk in de aard en de persoonlijkheid van stem en psyche; „Der Musikant" van Wolf bij voorbeeld denk ik mij vrij wat joliger en quasi nonchalant; „Des Kindes Gebet" van Clara Wildschut karakteristieker; begin en slot van „D'une prison" van Hahn meer verstild, verdroomd en uiterst rustij:. Maar wie „Ein Standchen euch zu bringen" van Wolf of „Le Manoir de Rosemonde" van Duparc met zoveel kleur en uitdrukking kan vertolken als Han van Holk het deed, mag met recht op het podium staan. De zangeres liet ons kennismaken met een viertal liederen van de jonge compo niste Clara Wildschut, die Pfitzner-invloe- den verraden, doch niettemin een rijke be lofte inhouden, 't Kan ook zijn dat de tekst keuze haar in die richting leidde: daar zou licht aan te ontkomen zijn. Johan Otten begeleidde als steeds slag vaardig. Als solist wist hij te imponeren met twee Intermezzi en een Capricïo van Brahms. Het publiek mocht hem ook dank baar zijn voor een zeer karakteristieke ver tolking van Vijf Bagatellen van G. Schür- mann, die te zamen een grillig levendige muzikale kaleidoscoop vormen. De lyriek van zijn spel was te waarderen in de 2e Barcarolle van Fauré. JOS. DE KLERK. Schoolconcert van Theo Olof Het is beslist niet voor iedereen wegge legd om voor een bedrag van enkele dub beltjes in de gelegenheid te worden gesteld een violist als Theo Olof te horen en het bleek gisteravond in het gebouw van de Vrijzinnig Hervormden, dat de middelbare schooljeugd, die in die uitzonderingspositie verkeerde, dat in ruime mate besefte. Af gezien dan van de broekemannen, die de laatste novelle van Dik Bos belangrijker achtten dan Schubert, of zich vermaakten door hun voorman in de lenden te porren. Theo Olof begon met een gezellig praatje, dat eigenlijk niet zozeer diende om de muziek te expliceren als wel om zijn jeug dige toehoorders even geestelijk „los te CONFERENTIE TE LONDEN Accoord over de actie tegen Duitse kartels Minister Marshall heeft gisteren op de bijeenkomst van ministers van Buiten landse Zaken te Londen de Sovjet-Unie ronduit gezegd, dat het onmogelijk is een duidelijk beeld te krijgen van de Duitse economie, wanneer de Sovjetdelegatie geen duidelijk antwoord geeft inzake de kwestie der herstelbetalingen uit de lopende pro ductie. Molotof stelde toen voor de discussie over de Britse voorstellen in deze kwestie uit te stellen. Het Britse voorstel luidt als volgt: „Tot dat Duitsland's economie in evenwicht is gebracht en totdat de door de besturende mogendheden voorgeschoten sommen zijn terugbetaald, moet men Duitsland de eis niet stellen, herstelbetalingen te verrichten uit de lopende productie of uit voorraden". Marshall verzocht de ministerraad het volgende besluit te nemen: „Van 1 Januari 1948 af zal niets aan Duitsland onttrokken worden tenzij hier een billijke vergoeding in geld of goederen ter ondersteuning van de Duitse economie tegenover gesteld wordt. Dit besluit zal van kracht blijven, totdat door de ministerraad of op andere wijze overeenkomstig het vredesverdrag wordt gehandeld, doch zal niet toepasselijk zijn op reeds overeengekomen herstelbeta lingen in kapitaalgoederen." Nadat Molotof verklaard had, dat hij dit onderwerp liever naderhand onder het hoofd herstelbetalingen wilde bespreken, werd het ter zijde gelegd. Overeenstemming werd bereikt over de tekst van het Britse voorstel inzake de Duitse monopolies, die als volgt luidt: „De betrokken Duitse autoriteiten zullen voor stellen doen met betrekking tot het uiteen slaan van samenballingen van economische krachten, zoals men die bijvoorbeeld in kartels en dergelijke vindt, benevens voor stellen tot nationalisatie van Duitse indu strieën." Over alle andere afdelingen der Britse voorstellen werd heden geen over eenstemming bereikt. Aan het Britse voorstel tot vernietiging van de Duitse monopolies werd het vol gende Amerikaanse amendement toege voegd: „mits dergelijke voorstellen de vrije keuze van de Duitse bevolking weergeven". weken" van de alledaagse schoolbank mentaliteit. En hij was nog niet begonnen aan Tartini's „II trillo del Diabolo" of door zijn vat op de zaal was al bewezen, dat het inderdaad zaak is om deze jeugdige toe hoorders te pakken met de waarlijk groten van onze muziekwereld. Voortreffelijk be geleid door de pianist Luctor Ponse speelde hij dit werk met een bezieling die electri- serend werkte op het auditorium. Hij ontroerde vervolgens met de eenvoudige Sonatine in D gr. t. van Schubert en ein digde met de modernen aan het woord te laten in drie korte werkjes: Rondo brésilien van I. Lilien, Ao pé da fogueira van Valle- Heifetz en Bagatelle van F. Poulenc. De zaal beloonde hem met een donderen de ovatie, maar riep hem waarschijnlijk bij gebrek aan concert-routine slechts éénmaal terug. Had zij het nog eens gedaan, dan had Olof mogelijk nog een toegift ge geven. BINNENLAND De heer F. J. M. Smits van Oven te Eindhoven heeft ontslag genomen als lid van de Tweede Kamer, in welk college hij zitting had voor de Katholieke Volkspartij. De tol op de brug over het Zwarte Water in Hasselt zal op 1 Januari ver dwijnen. HAARLEM EN OMGEVING Ds. M. Fcitsma, Geref. predikant te Amstelveen, die van 1942—1946 predikant was te Beverwijk, is benoemd tot legerpredi- kant in Ned. Indië. Hij treedt 15 Dec. in mil. dienst te 's Hertogenbosch bij het 5e R. I. om 23 Jan. '48 naar Indië te vertrekken. Mej. J. Luttik uit Haarlem is met ingang van 1 Januari benoemd tot onderwijzeres aan de Ned. Herv. school te De Valk (Gel derland). Het Haarlemse gamelangezelschap ..Ba- bar layar" vertrekt 15 December naar Parijs om onder leiding van Bernard IJzerdraat enige uitvoeringen te geven. Zo staat er een uitzending voor de Franse staatsomroep en een optreden voor de ..Archives internatio- nales de la danse" op het programma. De tournée zal een week in beslag nemen. De Haarlemse recherche heeft zeven jongens van acht tot veertien Jaar aangehou den. die verdacht worden van diefstal van lood en voorwerpen uit twee fabrieken in de omgeving van de Harmenjansweg, waar de jongens woonachtig waren. Sedert vier weken vertoeft op het Open baar Slachthuis een paard, waarvan de eigenaar onbekend is. De C. B. Goemans te Haarlem herdenkt op 15 December de dag, dat hij voor 40 jaar de fabricatie van puddingpoeder ter hand nam. In „Brinkmann" wordt een receptie gehouden. Op Tweede Kerstmiddag zal Haarl. Gem. Koor, dirigent Jan Booda, een uitvoering geven van 't Weihnachts Oratorium van J. S. Bach in de Gem. Concertzaal te Haarlem. Medewerking verlenen: Annie Hermes, Han le Fèvre, Herman Schey en de Haarlemse Orkest Vereniging. Amsterdamse Beurs Slotkuers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie. 299 »/2 299 286 283 361 Vi 361 A. K. U 17214 172 Nederlandse Ford 345 340 Nederlandse Kabel 298 Calvé certificaten 177 Scheepvaart-Unie 195% 193»/2 Holl.-Amertka Lijn 186 187% Deli Maatschappij 153 Vi 163 H. V. A. 226 2251/2 A'dam Rubber 150 149 Ned Handel Mij. 159 N.-I. Handelsbank 105% Rilliton Mij 11 415 Claims Kon. Olie 922.— 917.50 GEVRAAGD EEN BEKWAME STRIJKSTER en EEN FLINK MEISJE FIJNWASSERIJ LIJFLANDER, Floresstraat 16, H.-N. „DE KOUSENKLINIEK" vraagt voor direct een Kruisstraat 40. Tel NETTE WERKSTER GEVRAAGD van Maandag tot en met Zaterdag van 91 uur. Winkel- werk, geen buitenwerk. Ispeciaaihals dameskleedfng Grote Houtstraat 2630 Koningstraat 25 I Haarlem t J Op Damesmantelfabriek kunnen geplaatst worden MACHINESTIKSTERS HANDWERKSTERS en LEERLINGEN Prettige werkkring. Aanmelden dagelijks. HOLLAND CONFECTIE, Zijlweg 123. Haarlem. Bij ERWTENSOEP of STAMPPOT hóórt Op fabriekskantoor wordt gevraagd v leeftijd 19 5 20 jaar met enige administratieve erva ring. Vrij van militaire dienst. Woonplaats bij voor keur omgeving IJmuiden. Brieven onder no. 9527 bureau van dit blad. ZACHTE ZEEPl MAAKT HELDER GOED. De wachkabouters van EVERS was- schen nu weer met goede zeep. Voor hen hebben alle bijtende chemicaliën afgedaan. Gelukkig I Hierdoor en dank zij de deskundige behandeling van Uw waich, gaat Uw goed bij EVERS veel langer mee. Dat is een voordeel, zegt onze chef-kabouter en hij kan het weten IROUWERSVAART 58-60 - HAARLEM - TEL.' 16504 Speciale aanbieding DAMES- EN HEREN- PANTALONS van blauw laken. Naar maat 39.75 AIESANG TEl. 10401 HUILEN Voor de boterham als voor de oorlog bereid met varkensvlees Rookworst 130 gr. op 100 gr. bon Rolpens 165 gr. op 100 gr. bon Gebraden gehakt130 gr. op 100 gr. bon Berliner leverworst 300 gr. op 100 gr. bon Gekookte ham - Rauwe ham - Bacon spek - Runder rookvlees Bij vlees vet verkrijgbaar. Zonder bon: Bloedworst. Hoofdkaas. Leverworst prima kwaliteit. BISüNDERE TSJINST yn jim eigen tael yn'e Formanje (Menniste tsjerke) Greate Houtstrjitte op Snein 14 Des. o.s. de jouns om 7.30 ure. Foargonger: Ds. C. P. HOEKEMA Vreugde zal er zijn met Kerstmis of op een verjaardag, over de uitstekend geslaagde foto van Atelier LANGE VEERSTR. 13, HAARLEM TELEFOON 11178 hulp in de huishouding gevraagd. Ev. ochtenduren in gezin van 2 pers. Aanmel ding s.v.p. 's avonds tussen 7 en 8 uur. Van Dortstraat 16 Haarlem. Mevr. de Mandt, Rijnegom- laan 18, A'hout vraagt een besch. huishoudster Aanmelden 68 u. 's avonds. KROCHT 12 Vo DE HEMA. 502e Staatsloterij i. 184». «om ui« iao ITO m» ITO I SGH! 139. 1643 <940 1964 3019 I 10133 10293 10230 10394 10310 IC II2H 11333 11336 11432 11333 II 1X63 12229 12306 12396 12397 12 12644 12900 12933 12937 13093 13 19991 20017 20132 27263 .-17273 f0314 1630 6799 1 1124 11137 l| l 11743 11774 1 12633 12676 .3793 .3610 14 GELDBELEGGING 2 prima Percelen, Haarlem-Z., Ohmstraat. d:r v eigen, aangeb. Huren f 780.— p. j„ lasten f 140.99. Koops. f 11.500 Br. Joh. Sweers, Comeniusiaaa Bussum Net Meisje gevr. in kl. gezin (2 pers.) voor dag en nacht of dag, goed kunn. koken, zelfst. werken, alle avonden en Zondag vrij. Herenweg 11? hk. Manpad. Heemstede. Terstond gevr. een flinke loon f 15 p. w. en warme maaltijd. Adres: Barrevoete- straat 17. „Reino" Schoonmaakbedrijf vraagt 30 SCHOONMAAKSTERS v. h. dagel. schoonh. v. ge bouwen, 's morg. en 's av. Aanm. alleen 's morg. van 10-12 u. ook schrift. Ged. O. Gracht 126. alhier. Mevr. Paesi, Wiihelminastr. 58. Haarlem, vraagt NET MEISJE d. en n. v. g. g. v. Meer dere hulp aanw. gezocht. In solide zaak, met veel opdrachten, be staat de gelegenheid als COMPAGNON te wor den opgenomen. Voor se rieus werker met enig kapitaal Betrouwbaarheid en al gehele interesse voor Re cherchewerk is noodza kelijk. Br. no. 9524. WONINGRUIL Moderne villa te Bloemen daal, bevatt. 7 kamers, badk. centr. verw. garage en grote tuin, bij station en bus, agb. Huur f 1100 p. j. In ruil voor kleiner huis pl.rruJi kamers in Haarlem of omg. Huur max. f 60 p. m. Brieven ond. nr. 2200 aan Boekhandel De Wit, Bloemendaal. LET OP! Het van ouds bekende adres voor KERSTBOMEN is en blijft P. II. KOK, Rol- Iandstr. 12. Haarlem. Staan plaats Botermarkt, tegenover de Gruyter. Bomen vanaf 1/2 M. tot 12 M. tegen vastge stelde prijs. Ook blauwspar mistletoe enz. Wederverko pers rabat

Haarlem's Dagblad | 1947 | | pagina 3