De begroting van Heemstede voor 1948 sluit Kunstogen „Het Gouden Hoekje" Plannen voor busgarage aan de Verspronckweg Kort en Bondigj JAC.v.d.NOORD Groentjes J: VRIJDAG 6 FEBRUARI 1948 ft HAARLEMS DAGBLAD De Noodvoorziening Financiële verhouding werkt ongunstig voor de gemeente De eindcijfers van de begroting zijn 2.610.830.19. Er wordt zelfs 75.000 ge stort in het reservefonds, maar dat geld heeft al een bestemming. Volgens de richt lijnen van het rijk kan de opbrengst van de ondernemingsbelasting op 238.896 ge raamd worden, maar B. en W. zijn, op grond van informaties, overtuigd, dat dit bedrag niet gehaald zal worden, daar de raming gebaseerd is op het belastingjaar 1945, waarbij hoge oorlogswinsten een rol speel den. Die zijn nu niet meer te verwachten, die 75.000 zijn dus bedoeld om de lagere ontvangsten op de ondernemingsbelasting te vervangen. Voor onvoorziene uitgaven is een bedrag van 58.865.11 beschikbaar. De begroting; kon sluitend gemaakt wor den doordat beschikt kon worden over het batig saldo van 1946, dat 105.440.88 be draagt. Uit dit feit blijkt dus dat de gewone inkomsten de gewone uitgaven over 1948 niet zullen dekken. Het blijkt dat de noodvoorziening voor de gemeentefinanciën van Heemstede niet gunstig werkt. Volgens de regeling kunnen gemeenten op vier uitkeringen uit het Ge meentefonds aanspraak maken. B. en W. constateren evenwel, dat Heemstede geen aanspraak kan maken op de belastinguit kering. Ook komt Heemstede niet in aan merking voor de „bijzondere" en voor de garantie-uitkering. Er blijft dus alleen over de gewone uit kering die gebaseerd is op de uitgaven der gemeente in de jaren 19391941 voor on derwijs en armenzorg. Volgens de maat staven zou Heemstede 405.466.88 krijgen, maar B. en W. vrezen dat de uitkering lager zal worden, omdat- de reserve geldt, dat deze uitkering verminderd wordt als een gemeente niet de hoogst-toelaatbare belas ting heft. Heemstede zou zijn Straatbelas ting moeten verhogen om aan de rijksvoor schriften te voldoen, maar dat zou onbillijk zijn tegenover de huiseigenaars, die immers de verhoging niet op. de huurders mogen verhalen zolang de huren niet verhoogd mogen worden. Uit voorzichtigheid hebben B. en W. daarom de opbrengst der uitkering niet op ƒ405.466.88 uitgetrokken, maar op ƒ320.000. Een verlichting brengt de noodregeling wat de kosten der politie betreft. Practisch komen die nu geheel voor rekening van het rijk. De ontvangsten konden 64.000 hoger geraamd worden dan voor 1947. De noodwet ouderdomsvoorziening bracht Heemstede een voordeel van 40.000. Aan rente voor geldleningen moet 147.597 opgebracht worden, voor aflos singen 207.800. 11.000 zal uitgegeven worden voor het maken van een nieuw uitbreidingsplan, dat zal gemaakt worden door een adviesbureau. De uitvoering van de Woonruimtewet zal in 1948 14.000 kosten. In dit jaar wordt de straatverlichting uit gebreid, de uitgaven daarvoor zullen nu ƒ44.000 bedragen, tegen 33.000 in 1947. Overwogen wordt de Bronsteeweg. de Binnenweg, de Raadhuisstraat en de Kerk- laan een betere verlichting te geven. Voor het onderhoud van straten en plei nen is 83.020 uitgetrokken, dat is 10.000 minder dan het vorige jaar. 125 jongelui uit Heemstede bezoeken een H.B.S., 27 een Lyceum en 65 een Gymna sium der gemeente Haarlem. Groenendaal eist een uitgave van 41.315. Het gedeelte van het bos langs de rijweg van de Hertenbaan af- tot de woning van Willemse zal worden gereorganiseerd. Dit zal 7000 kosten. De H.O.V. krijgt ook over 1948 niet meer an 500 subsidie. Voor het eerst is een subsidie voor de Heemsteedse Christelijke Oratoriumvereniging op de begroting ge bracht, namelijk 500. B. en W. willen aan de Academie voor voortgezet economisch onderwijs 250 geven. Voor kosten verbonden aan de sport- en culturele uitwisseling met Leamington— Spa is 2000 uitgetrokken. Voor ondersteuning is 90.000 uitgetrok ken, tegen 121.000 voor 1947. Die verla ging was mogelijk door de invloed van de nooduitkering aan ouden van dagen. De opbrengst der belasting is als volgt geraamd: 190 opcenten op de Grondbelas ting 218.500: 150 opcenten op de Personele belasting 266.000, Ondernemingsbelasting 238.896, Hondenbelasting 8500 en Ver makelijkheidsbelasting 6000. 25.000 is gereserveerd voor mogelijk te treffen maatregelen ter verbetering van'de salarispositie van het gemeentepersoneel. B. en W. delen mede, dat de bestaande brandspuit niet voldoende bedrijfszeker is en ouderdomsgebreken gaat vertonen. Daarom moet een nieuwe spuit aangeschaft worden. Enige weken geleden verschenen reeds de begrotingen der bedrijven. Daarvan gaven wij toen reeds de bijzonderheden, ook over de nieuwe waterleidingtarieven. Goedkoop tarief om te kunnen voldoen aan de minimum behoefte en hoger tarief voor de overige m3. Verder ook afschaffing der meterhuren. B. en W. leggen nu nog een berekening van de gevolgen voor de bur gerij over. Daaruit blijkt, dat het nieuwe tarief gunstiger is voor gezinnen van 14 personen bij een jaargebruik van 140 m3. Voor gezinnen van 5 personen ligt de grens bij 180 m3. De winsten der bedrijven zijn geraamd op 162.700 tegen 160.740 voor 1947. NAAR MAAT PLASTIC-ENKI Vraagt brochure KEIP OPTIEK Haarlem Wij hebben dringend nodig GOUD, ZILVER EN JUWELEN Voor uw cadeaux en verlovingsringen nu en zonder inlevering, bij GIERSTRAAT 45. HAARLEM VIA DOLOROSA Deel I BOEK ZONDER TITEL Deel II DUISTERNIS DICR NAAMLOZEN Deel III HET LICHT DER WEDEROPSTAN DING Deze beroemde trilogie van Eugène van Herpen ligt thans weer voor U gereed by Uw boekhandelaar. Prys geb. per deel slechts 4.90. (Adv.) Donderdagmiddag had in de Wim Gertenba chschool te Zandvoort. de overdracht plaats van het verzetskruis, dat door de Koningin aan de moeder van deze Zandvoortse ver zetsstrijder was uitgereikt. - Op de joto: Een medestrijder van Wim Gertenbach, de journalist Frans Goedhart (Pieter 't Hoen) brengt het verzetskruis aan. Naast hem Mevrouw Gertenbach en de burgemeester van Zandvoort, mr. H. M. van F enema. iBurgerlijke stand van Haarlem HAARLEM. 5 Februari 1948. GEHUWD: 5 Febr.. H. J. A. M. Röttgering tn H. E. Mathot; T. J. H. In den Bosch en B. G. Snijders; J. C. Kuijper cn B. van den '6® Kommer; J. Kuik en W. J. Lenterman; J. lAdrichem en W. de Goede: H. Bosgraaf en IM. de Jong; W. Brakel en W. H. Robin. BEVALLEN van een zoon: 4 Febr., E. B. igayerSwart; K. GastelaarsKlok; 5 Febr., H, C. de JongeRoest. BEVALLEN van een dochter: 4 Febr., C. A. Bosse^-Nieman; F. de Roo—Boukes: E. de GeusGiesberts; M. M. ImanseVreenegoor; L. B. GlazenborgSluijmers; 5 Febr.. J. A. M. BakkerDerogee; M. J. A. ZwartBooij; T. J. A. MettenDijkmans; T. Dekker Knorr. OVERLEDEN: 2 Febr., L^ Visser, 58 j., ttt 4 i Hyacinthenlaan: 3 Febr., A. P. A. M. Vogei', d., Kamperlaan; 4 Febr., L. W. D. M. Vogel, d., Kamperlaan; J. van EekerenNat, 66 j., Kanariestraat. BABYUITZETTEN, hebben wij weer compleet met luiers, truitjes, broekjes, hemdjes, interlock ook grote maat, omslagluiers. onder leggers, navelbandjes, lakentjes en sloopjes, zeiltjes, kam en borstel, capes en eventueel wol. Dan IDeett Anegang 46 voor de Baby Agenda voor Haarlem VRIJDAG 6 FEBRUARI Stadsschouwburg: „Toontje heeft een paard ienconcert, 8 uur. City: „Morgen is voor teuwig", 14 j., 2.00, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Bpaarne: „Grootpa is zo dom niet", alle leeft., ntó 7.00 en 9.15 uur. Frans Hals: „Het ei en [P, alle leeft., 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Rem- wandt: „De man zonder geheugen", 18 j„ 10SIOO, 4.15, 7.00 en. 9.15 uur. Palace: „Gentle- Vi ban Jim", 14 j., 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. isc! tuxor: „De antiriuair van Sly Corner", 18 j., 3hé 2.00, 4.15. 7.00 en 9.15 uur. ZATERDAG 7 FEBRUARI Stadsschouwburg: „Eva Bonheur", 8 uur. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. Onder één dak Toneeltechnisch heeft de jonge vereniging D. V. O. nog ontzaglijk veel te leren. Hoe slap bijvoorbeeld het tempo is. bleek gister avond in de tuinzaal van het Concertgebouw wel heel duidelijk: de opvoering van „Onder één dak" door Jan Fabricius een stuk van niet meer dan normale lengte die om acht uur begon, was eerst enkele minuten voor twaalf afgelopen! Gebrek aan routine werd ook bewezen door het zwaartillend articu leren, waardoor de gewone spreektaal werd verbogen tot lectuur van een leesboek in dialoogvorm. Maar als deze en andere kin derziekten zijn overwonnen, kan dit vc uitstrevende amateurgezelschap ongetwijfeld de lauweren oogsten, die voor ernstig lief hebbende beoefenaars van het spel zijn weg gelegd. Ik ben vooral getroffen door de natuurlijke toon, die enkele van de medewerkenden vooral mevrouw Van der Spek, maar ook mevrouw Van Unen, de andere dames niet te na gesproken in hun beste momenten aansloegen. De laatstgenoemde speelde haar verregaand onsympathieke rol verrassend scherp. In het eerste bedrijf wilde het niet zo erg vlotten, maar allengs begonnen de verschil lende karakters zich duidelijker af te tekenen, zodat het beslissende conflict met de daarop volgende afrekening het krachtig medeleven van het talrijke publiek opwekte. De heer Roodselaar gaf de koppige vooroor delen van de oude boer de krasse ruggesteun van een raak getypeerde persoonlijkheid en de heer Knaap als zijn goedwillende maar heetgebakerde zoon liet zien dat het hem menens was. De vrolijke noot werd aange bracht door de heer Jonker, die voortaan gerust de spijker nog wat harder op zijn kop mag slaan. De schoolmeester en de notaris spraken wat al te nadrukkelijk op afbetaling in te veel termijnen. Regisseur J. M. van Unen doet er verstan dig aan het spelverloop voortaan minder breedvoerig uit te meten. Gezegd mag echter worden dat hij de verhoudingen goed heeft aangegeven. Misschien dat het hiernavolgen de blijspel de gemoederen van deze groep, die op de goede weg is, fikser in beweging leert komen. DAVID KONING Cadiclub Haarlem opgeheven Met ingang van heden is de Cadiclub voor militairen te Haarlem gesloten. Deze maatregel, die aanvankelijk op 15 Februari zou ingaan, is uit bezuinigingsoverwegin gen genomen, al wordt het betreurd, dat de in Haarlem gelegerde militairen nu geen eigen ontspanningsgelegenheid meer bezitten. Anderzijds is de kans groot, dat er enige verlichting komt in de zalennood in de Spaarnestad. In de Sociëteit „De Vereni ging", aan wie het gebouw aan de Zijlweg behoort, leven plannen de vrijkomende grote zaal voor bijeenkomsten van ver enigingen en organisaties te verhuren. Haarlemse brandweer traint spoorwegbrandweer Naar wij vernemen zal de brandweer ploeg van de Centrale Werkplaats der Ne derlandse Spoorwegen te Haarlem in de komende weken door de gemeente-brand weer onder leiding van de commandant J. H. Roelofs getraind worden. „NEDERLANDSE VOLKSUNIE" PROTESTEERT Het bestuur van de onlangs opgerichte „Nederlandse Volksunie" heeft in een telegram aan de minister-president zijn misnoegen geuit over het feit, dat „in strijd met de gangbare opvattingen over de waardigheid en onaantastbaarheid van het constitutionele koningschap, de regering heeft aangedrongen op het doen uitspre ken van een radiorede door H.M. de Ko ningin, welke in flagrante strijd geacht moet worden met de Grondwet". EENRICHTINGVERKEER OP HET GROOT HEILIGLAND Overwegende, dat dit ter bevordering van de veiligheid van het verkeer gewenst is. hebben B. en W. van Haarlem besloten het Groot Heiligland in één richting gesloten te verklaren voor het verkeer met alle voer tuigen, rij- en trekdieren en vee. uitgezon derd rijwielen en wel in de richting van de Gasthuisvest naar de Gedempte Oude Gracht. DISTRIBUTIENIEUWS Zaterdag bestaat er gelegenheid tot het af halen van bonkaarten voedingsmiddelen, schoenenbonnen en texticlkaarten te: Haarlem: Keg tot en met Ki. Bloemendaal: P en Q. Tijdens het tramdebat in de Haarlemse gemeenteraadsvergadering merkte aè heer F. S. Noordhoff op. dat de remise aan het Soendaplein na omzetting van de tram- in een buslijn uitstekend verbouwd zou kun nen worden tot een groot zaalgebouw en wijkcentrum, waaraan in Haarlem-Noord dringend behoefte bestaat. Zoals wij toen reeds meedeelden, had de N.Z.H. evenwel het plan de remise als busgarage te gebrui ken. Naar wij thans vernemen, heeft de ge meente aan de vervoersmaatschappij ge vraagd of deze bereid was het complex aan het Soendaplein aan haar te verkopen. De N.Z.H. heeft laten weten, dat zij tegen verkoop geen bezwaar heeft, mits zij de beschikking krijgt over een voor het doel geschikt terrein en zij geen financieel verlies lijdt bij de bouw van de nieuwe garage. Het oog is nu gevallen op een terrein tussen de Verspronckweg en de spoorlijn HaarlemVelsen, dat aan de Nederlandse Spoorwegen behoort. De N.Z.H. heeft in middels aan de Spoorwegen gevraagd of deze dit stuk grond willen afstaan. Echtpaar poogde ambtenaren van de C.C.D. om te kopen Dezer dagen hadden twee ambtenaren van de CCD geconstateerd, dat een Haarlemse banketbakker H. J. v. d. B. zich had schuldig gemaakt aan overtreding van de vlees- en veeverordening. Toen zij proces-verbaal wil den opmaken, verzocht de echtgenote van de banketbakker de zaak niet door te laten gaan en zij bood ieder een bedrag van f 100 aan. De ambtenaren gingen niet op het voorstel in. Een dag later maakten de banketbakker en zijn vrouw een reisje naar Heilo, waar één der ambtenaren woont en waar er vervol gens over gesproken werd, om de zaak te schikken. De gastheer ging niet op het ver zoek in. Toen de bezoekers vertrokken waren, vond hij op de trap een bedrag van f3000, welk bedrag overeenkwam met een voorstel van de banketbakker, om f 1000 aan de collega te geven en f2000 te houden. De politie is op de hoogte gebracht van de po ging tot omkoping en heeft tegen het echt paar proces-verbaal opgemaakt. Het onder zoek wordt voortgezet. Uitspraken bijzonder Hof Het Bijzondere Gerechtshof te Amster dam deed hedenmorgen uitspraak in de zaak tegen de gewezen chef van de af deling Jeugdbemiddeling van het Gewes telijk Arbeidsbureau te Haarlem S. Th. B. Hij werd veroordeeld tot zes jaar gevan genisstraf met aftrek. De procureur-fiscaal had vijftien jaar geëist. De 47-jarige vrouw M. G. S.-K., uil Haarlem die haar manen diens vriend aan de Duitsers had verraden, werd tot vijf jaar veroordeeld. De eis luidde acht jaar. De Hecmstedenaar J. W. Ldie te Arn hem aan het Waal front en bij Veenendaal van September 1944 tot Mei'l945 als on derofficier van de Waffen S.S. tegen de Holl.-Amerika Lijn geallieerden had gestreden, werd tot veer- lDe,i Maatschappij tien jaar veroordeeld. De procureur-fiscaal v A had in zijn geval twintig jaar geëist. A'dam Rubber Alle veroordeelden werden uit de rech- Ned. Handel Mij. ten ontzet. I N.-I. Handelsbank Frans-Spaanse grens 10 Februari heropend United Press meldt uit Parijs dat de Frans-Spaanse grens die sedert twee jaar hemetisch gesloten is, op 10 Februari heropend zal worden voor reizigers- en handelsverkeer. Enquete-commissie zal haar werk voortzetten Verschenen is het eerste verslag van de werkzaamheden der enquête-commissie, welke een onderzoek instelt naar het regeringsbeleid in de jaren 1940 tot 1945. In het verslag wordt verklaard, dat de verwerping door de Eerste Kamer van het wetsvoorstel tot wijziging van de Enquêtewet van 1850 de commissie in een moeilijke positie heeft gebracht. Het on derzoek zal nu immers, althans voorlopig, met toepassing van de bestaande Enquête wet moeten worden ingesteld. Bepaalde ge deelten van het onderzoek en sommige van de daaruit te trekken conclusies zullen hieronder lijden. De toestand te Londen was zo, dat tal van zaken, die in normale omstandigheden ook buiten de minister raad worden behandeld en waaromtrent dus anders voldoende gegevens van elders bekend zouden kunnen worden, daar vrij wel uitsluitend in de ministerraad werden afgedaan. De meerderheid der commissie acht de moeilijkheden, welke de bestaande wet tengevolge van het verbod om de beraadslagingen in de ministerraad voor werp van verhoor of ondervraging te doen zijn. aan haar onderzoek in de weg legt, zo groot, dat zij ernstig heeft overwogen of voortzetting van de enquête na het votum van de Eerste Kamer, dat wegneming van deze belemmering onmogelijk maakte, wel zin heeft. Zij is na rijp beraad tot de con clusie gekomen, dat het onderzoek, althans voorlopig, behoort te worden voortgezet. Mochten daarbij de moeilijkheden zo ern stig blijken, dat een verdere voortzetting niet verantwoord is, dan zal zij niet na laten een voorstel tot stopzetting te doen. Het risico, dat het thans begonnen werk zal blijken vergeefs te zijn gedaan, zal naar haar oordeel moeten worden aan vaard. MUNbl-JuS '■fis Vlïzsjus qeuj/< TaxiBei 13000 DAG EN NACHT Amsterdamse Beurs Koninklijke Olie. Unilever Philips A. K. U Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabel Calvé certificaten Scheepvaart Unie Billiton Mij. II Slotkoers gisteren 354% 320 397 191 398% 324% 208 185 223 186% 242 175% 179 126% 465 Openings koersen 349 316% 391% 183% 241 174% 125% De kantonrechter te Amsterdam hoeft een bedrijf voor de pasteurisatie van eenden eieren veroordeeld tot f 500 boete, omdat het op onvoldoende wijze had laten nagaan of de afgeleverde waar vrij van ziektekiemen was. Eendeneieren bevatten veelal de gevaar lijke paratyphusbacteriën en moeten tien minuten gekookt of zeer zorgvuldig ge pasteuriseerd worden. HAARLEM EN OMGEVING De cineast Chr. Pointl viert op 19 Februari een drievoudig jubileum. Op die datum zal het vijftig jaar geleden zijn, dat hij zijn carrière als kunstschilder begon, veertig jaar geleden, dat hij begon te filmen, een kwart eeuw geleden dat hij het Neder landerschap verwierf. De afdeling Haarlem van de Gercf. Bond tot verbreiding en verdediging van de waarheid in de Ned. Herv. iGerefJ Kerk zal, evenals voor de oorlog in de Broeder- kerk aan de Parklaan kerkdiensten gaan houden. Zondag S Februari wordt in de Gemeen telijke Concertzaal de revue „Cheerio Hol land" gegeven. In de hoofdrol speelt de Vlaamse humorist Willv Vervoort. Voorts verlenen Luciano. Peter Piekos. de Hollandse Deanna Durbin enz. medewerking. Het gemeenteraadslid de heer W. C. Bakker zal Donderdag 12 Februari voor de antirev. kiesvereniging ,.Dr. H. Bavinck" spi eken over het onderwerp „Rondom de be groting 1948". De wereldgebedsure voor vrouwen wordt Vrijdag 13 Februari gehouden des avonds te acht uur in de Begijnhofkapel. De leidtng berust bij mevrouw M. Bakker Zieren, afgevaardigde van de afd. Haarlem van de Nc-d. Chr. Vrouwenbond en mevrouw A. D. G. de Clercq van Lennep afgevaar digde van de Haarlemse Chr. Jonge Vrouwen Federatie. De kerkeraad der Gereformeerde Kerk van Haarlem heeft besloten dat voortaan in alle kerkgebouwen de zitplaatsen vrij zullen zijn. Alleen ouden van dagen en invaliden krijgen vaste plaatsen. B. cn W. van Heemstede stellen de ge meenteraad voor een crediet van f 6950 ter beschikking te stellen voor herstel van be- zettingsschaden aan de Bronsteeschool. Ver wacht wordt, dat een deel der kosten door een schade-uitkering vergoed wordt. Overeenkomstig het bepaalde in de La ger Onderwijswet stellen B. en W. van Heemstede de gemeenteraad voor het bedrag per leerling voor het bijzonder voortgezet lager onderwijs voor 1948 te bepalen op f24.95. voor het openbaar gewoon lager onderwijs eveneens op f24,95 en voor het openbaar uitgebreid lager onderwijs op f39.64 per leerling. Met ingang van 1 Januari 1948 is aan R. D. Baart de la Faille, rijksarchivaris in Noordholland, op verzoek wegens gezond heidsredenen eervol ontslag verleend met dankbetuiging voor de diensten den lande in deze functie bewezen. Op Dinsdag 10 Februari zal mejuffrouw D. Memelink, directrice van „Ons buurthuis** in het „Huis voor Ouders". Lange Margare- thastraat 19. een voordracht houder, over „Club en verenigingsleven ten opzichte van het gezin". Deze bijeenkomst gaat uit van de Commissie inzake Huishoudelijke Voor lichting. De dame, die Donderdagmiddag tegen twaalf uur in Den Hout bij de Spanjaards laan een agent van politie heeft aangespro ken, wordt verzocht zich zo spoedig mogelijk in verbinding te stellen met de recherche. De dame wandelde met een kinderwagen. P. Blankevoort i Vacantie-pension Tandarts gezocht m. enig comfort in 822 Febr. AFWEZIG. mooie omgeving, door on- dern. met groot vrwl. perso neel, alle leeft., voor groe pen v. 8 a 12 pers. Juli en Aug. Br. onder no. 208 Adv. Bur. v. d. Biggelaar, Kalver- straat 35, Amsterdam. Waarn. de tandartsen: Groustra, F. E. Paesi en J. J. Petri. NET MEISJE gevr. v. d. e. n. Mevr. Brink- mann-v. Wijk. Grote Markt 9 Dagbladredacteur zoekt kamer met ontbijt of voll. pension Haarlem. Br. m. uitv. inl. en prijs no. 9946. Jong echtpaar z. k. zoekt woonruimte v. dir. onversch. wat. Br. 9953 Wie is genegen jong echtpaar zonder kinderen WOONRUIMTE af te staan? Br. no. 994f GEVRAAGD: atelier ruimte 30 a 50 M2. Br. no. 9952. Tandarts vraagt praktijkruimte in Haarlem. Brieven no. 9950. WONINGRUIL Aangeb. kapitale villa m. gr. tuin te Bl'daal. Gevr.: flinke MIDDENSTANDSWONING in Haarlem of omg. Brieven WERK schorten. Dekzeilen. Staaldraad. Waszakken. GELD tassen. Fietstassen. Schooltassen Padvinderstassen. TEER koppen. Steigertouwen. Metselkoord. Pak- en bindtouw. VLAGGEN in alle maten. Vlaggelijn. Tafelvlagjes. Houders en -stokken SPAARNE 60 HAARLEM. Tel. 16084. vragen voor onze fabrieken (voor spoedige in diensttreding) NETTE MEISJES Aanmelding bij de Sociale afdeling van de fabriek, dagelijks van 8.3010 uur met uit zondering van Donderdag. b. voor onze kantoren: JEUGDIGE MANNELIJKE KRACHT Op accuraatheid wordt zeer gelet. Mini mum eis MULO-diploma. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties met volledige inlichtingen te zenden aan de Personeels afdeling, waarna eventuele oproep volgt. t cacao- en chocolade- 5 fabriekenN.V.. Haarlem WAAR KOOPT U DAT!! Pracht hulskamers In blank, mahonie en Engels 282. Zeldzame Goth. ridderkamers vanaf 975.—. Slaapkamers in blank, Eng. en mah salons vanaf 475. Alles pr. kwal. Meubeltoonkamers direct van fabriek Weslerhoulpark 8 bij Wagenweg Telefoon 18840 WONINGRUIL APELDOORN Flink vrijstaand huis (gr. suite, serre, 4 slaapk,, keuken, schuur, tuin) Apeldoorn, pr. stand, centraal ge!., tegen wo ning Haarlem of dir. omgeving. Brieven no. 9947. Lessen OPLEIDING tot Schoon heidsspecialiste en Chiropo- diste. Institute for Beauty Culture. Directie Gerda Sie- mer. Weteringschans 83 t.o. Rijksmuseum, tel. 37729, Am sterdam. Huish. Pers. gevraagd NET MEISJE voor halve of hele dagen in stil en klein gezin, goed loon. Mozart- kade 8, Hst. Gevr. NETTE WERK STER een dag in de week. Br. no. 1890 Boekhandel van Mourik, H'stede. WERKSTER gevr voor direct, 3 ocht. per week, Mi- chielse. Duinweg 19, Sant poort Station. In gez. z. k. HULP i. d. HUISH. v. d. of d. en n. hoog loon, veel vrij. Borskilaan 12 Bl'daal. Tel. 25520. Werkman vraagt HUIS HOUDSTER, 45 j. Brieven G 3609. Mevr. Went,, de Genestet- weg 6. Bl'daal, vr. voor di rect flinke HULP IN DE HUISHOUDING, voor dag of dag. en nacht. Hulp van werkster aanw. Aanm. tuss 5 en 6 uur. Gevr. NETTE WERK STER voor Dinsdag en Vrijd. of Dagmeisje van 9-2 u. Fio- raplein 4. ZELFST. MEISJE v. g. g. v. bij Dame alleen v. 9 tot 12.30 door woningnood luxe woonark bewonend. Einde Zocherstr. bii Fr. Halsplein JONGE WERKSTER in klein gezin, voor de gehele week Eindenhoutstraat 41. FLINKE WERKSTER ge vraagd. Maandag. Woensdag. Vrijdag f 5 per dag. Brieven G 3614. Gevr FLINK BETROUW BAAR MEISJE voor de mor genuren, in kl. gezin. Mid denlaan 27, halte W. de Zwij gerlaan. FL. HULP d. HUISH. 2 a 3 morgens p. week. M. W. Vr. Oostvest 24. JONG DAGMEISJE gevr. voor praktijk en huishou ding van 84. Zaterdagmid dag en Zondag vrij. Meer dere hulp aanw. Brieven G 3679. HULP i. d. HUISH. gevr. v. d. en n„ in gez. m. schoolg. kinderen. Geen huis. verk. Werkster aanw. Hoog loon. Aanm Anna v. Burenl. 71. Tel. 18868. Bedrijfspers. gevr. Bekwame KAPSTER ge vraagd, zelfst. kunn. werken Brieven G 3663. Gevraagd: le KNECHT op handelskwekerij te Hrl. Brieven G 3662, Gevr. AANK. en 2e KAP STER. Br. G 3680. Gevr SCHOONHEIDS SPECIALISTE en MANICU RE. Brieven G 3681. Gevr BESCH. MEISJE ter opleiding 1ste kapster. Brieven G 3682. Huish. Pers. aangeb. B. z. a. WERKSTER voor hele of halve dagen. Brieven G 3665. Een besch. wed. 42 j. N.H. zou gaarne INWONEN, om verzorging van de huish. op zich te nemen, bij Heer al leen of in kl. moederloos ge zin. waar hulp voor ruw werk aanwezig is. Liefst omg. Haarlem. Brieven G 3664. B. z. a. nette j. WERK STER, v. d. middag v. f 1 p. uur. Brieven G 3649. VERSTELNAAISTER heeft nog enige dagen vrij in de week, ook wel keren en stoppen. Brieven G 3615. B. z. a. geh. WERKSTER 2 d. p. w. Br. opg. 1. G 3616 NET MEISJE zoekt werk voor enkele dagen, middag of ochtend, onverschillig wat leeft, 25 i. Br. Vondelkade 26, H'stede Aerdenhout. Juffr. vraagt WERKHUIS voor halve dagen, liefst bij dame-alleen. Br. G 3685. HUISHOUDSTER R.-K. Wed. 53 j. zoekt plaatsing als huishoudster. Haarlem of omgeving, Brieven G 3684, NETTE WERKSTER b z. a. M. W. en Vr. v. g. g. v. Te vens breiwerk gevr. Brieven G 3683. Bedrijfspers. aangeb. B. z. a NET MEISJE v. manufacturenwinkel. Brie ven G 3666. B,z.a gepens. Gem. Ambt. voor BFZ. VAN BRIEVEN, innen v. quitanties of iets derg. Brieven G 3654. Voor halfwas BROOD- en BANKETBAKKER gevr. een goede baas in Haarlem, liefst alleen voor de bakke rij. Brieven G 3647. B. z. a. MEISJE 15 j. met lager en Mulo opleiding voor nlaatsing als leerling in win kel Brieven G 3618. B. z. a. jongeman 19 jaar als CHAUFFEUR. Brieven G 3619 THUISWERK gevr. Reek 31, Bennebroek. SLAGERSKNECHT b. z. a. als noodhulp. Br. G 3686 Huizen gevraagd INSCHRIJVING GROOT BOEK met herbouwplicht te koop gevr.. liefst gem. Zand voort of Bloemendaal. Brie ven no. 328, Wensing's Adv. Bur., Tempeliersstr. 32. Huizen aangeboden UW TRAPLOPER OF KLEDEN KAPOT? Wij ma- Te koop: een HUIS te ken en leggen ze weer keu- Santpoort. Brieven G 3667 rig. Tevens alle stoffeer- en Kamers gevraagd SMteerST p£ Gestoff. SLAAPKAMER- Coroncl, Mr. Cornelisstr. 76. TJE met wasgel. voor jon- Telef. 16489. geman b. b. h. h. liefst Hst.- WONINGRUIL. Mooi vrij West. Brieven G 3668. huis te Cruquiusdijk n.b. Wie helpt jong echtpaar Heemstede, bev. kamer, keu- z. k. aan 2 ONG. KAMERS, ken, zolder met slaapkamer, met gebruik van- of vrije tuin en sch. f 4.75 p. w. voor keuken. Brieven G 3621. dito huis of bovenwoning te Te huur gevr. door dame Haarlem. Brieven G 3634. met volw. dochter gemeub. GOOCHELAAR b. z. a. KAMER cn SLAAPKAMER met poppenkast. Coornhert- met of gebr. v. keuken in straat 24 R. H'lem Tel. 19227 Heemstede. Brieven G 3622. VRUCHTBOMEN snoeien Spoed. Juffr. vr. gem. en spuiten. Tuinaanleg en ZIT-SLAAPK. met kookgel. onderhoud. Matige prijzen. Brieven G 3623. B. H Lubbers. Kruistochtstr. Jong echtpaar (2 pers.) 32, Haarlem-O. zoekt GED. VAN WONING DAMES! Laat nu uw stro met (gebr. v.) keuken in H'lem. Beslist nette inwo ning verzekerd. Brieven G 3624. Net eenv. persoon zoekt KOSTHUIS, omgev. Amst. buurt of centrum, veelal weekend afw. Brieven met prijsopg. G 3625. KAMER MET PENSION gevr. liefst in Centr. Br. aan Admin. H. O. V., Kenaustr. no. 7. Gevr GED. v. WONING, ev. zolderkamers, door jong echtp. tot f 50 p. m. Brieven G 3688 Door besch. gezin, allen volw. pers. 3 GEM. KAMERS m. gebr. keuken, liefst par- terrre of etage in Hrl., tegen goede huur, per 15 Febr. of later. Brieven G 3627 Kamers aangeboden Gem. ZIT-SLAAPK. met st.gel. vaste wast. v. h. of d. b. b. h. h. Brieven G 3626 GOED TEHUIS agb. voor meisje. Brieven G 3628 Aangeb. gemeub. KABI NET m. centr. verw.. met warme maaltijd, v iemand b. b. h. h. Brieven G 3669. Kleine gem. SLAAPKA MER. Duvenvoordestraat 11. Te huur gem. ZIT-SLAAP KAMER met voll. pension te Santpoort Stat. Brieven no 241 Bockh. Erasmus. Sant poort. Diversen WONINGRUIL Den Haag -Haarlem Aangeb. le etage bij Laan v. Meerdervoort v. huis of bcn.woning in Haar lem Brieven G 3657. Goed SCHILDER- WIT en BEHANG WERK. J. W. Rup- nrecht. Mnrnixstraat 79, H.N. Tel. 24559 Moeder m. stud, zoon vr. BOVENWON. of iets dergel. in rust omg. daart. te ruilen kl. vrij huis. Br, no. 0-13 Wensing's Adv. Bur., Tempe liersstraat 32. Gevr. goed tehuis voor JONGE POESJES. Zonne bloemstraat 57. H.-Z -W. Juffr. 48 j. ZOEKT WERK KRING. Brieven G 3631. WONINGRUIL. Winkel huis Haarlem-O. tegen vrij huis H.-N. Huur ong. f 5. Br. G 3633 VERMIST sinds Dinsdag avond 1.1. bij station H'stede- A'hout zwarte Herdershond met bruin aan poten en kop. Gaarne nadere inlicht, teg. bel. G 3749. vilthoeden vervormen. Vlug en bill, prijs. Dagelijks 25. P. Mars, Ruychaver- straat 18 rood FILMVOORSTELLINGEN met films op elk gebied, v. verenigingen. onderwijsin- richt. enz. Voor kinderfeest jes aan huis vertonen wij speciale kinderfilms. Film Bureau „Hollandia", Jans straat 11. Tel. 12569. Film app. en filmverhuur. HEEFT HOUT? Bckw. timmerman maakt alles teg, matige prijs. Brieven G 3694. Te koop qevraa^d BABYCOMMODE in g. st. Br met prijsopg. G 3695 DUITSE PIANO, koffer- schrijfmachine, 16 «Is vloer kleed. Brieven m. prijsopg. G 3696. SCHRIJFMACHINE (por table). Brieven G 3697. STRANDKAR, Cocos deur mat. schaar-lamp. H. Hen driks, Wagenweg 29. Telef. 20518. VLOERKLEED, 2 x 3 in g. st. Brieven G 3670. KINDERLEDIKANT 140 c.m. of langer. Br. G 3671 Te koop aangeboden Mooie mod. KINDERWA GEN f 55, kindcrledikantje m. bedje f 22.50, box m ma tras f 17.50, moderne stalen kinderstoel f 27.50, trekwa- gentje f 10. wieg f 12.50. Twijnderslaan 17 AIRDALE TERRIER. 6 mnd. koopje Indischestr. 40 FILM PROJECTOR met Films. Gijsbrecht v. Acm- stelstr. 40. Na 5 uur. HAARD f 37.50. meisjesm. m. cap. z. g. a. n. f 15. w. m. jurk f 7.50. Laurierstr. 15. Na 6 uur ELECTR. BOILER 25 1. compl. slaapk., bed. spiraal, huisk. garn. haard, knd. box Dietsveld 33. AVONDJAPON (iets aparts), m. 40. Kleverlaan 42, Haarlem. STOFZUIGER In pr. st. m. toebeh. Spionkopstr. 51. KINDERWAGEN f 25. Middenweg 85. H'lem-N. 1 dqnkerbl. cn 1 br. SPORTJAS, m. 46 Voor 12 uur. Cesar Franckl. 36. Gr UITSCHUIFTAFEL, Jaarsma haard. Dynamo v. fiets. Faradaystr. 25. Pr. eiken LINNENKAST f 140. Paarlaarsteeg 14. 2 x b. Nieuw modern RADIO TOESTEL f 275. Br. G 3704

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3