2 kamers Onstuimige drang naar koppen en schotels Haarlemse demobilisatieraad geïnstalleerd Ex-M.T.S.-directeuren voor het Tribunaal Kort en BondigJ Steno-typiste beschaafd meisje Bekwame loodgieters gevr. zoekt passende werkkring 2 flinke jongens MIDDENSTANDSDIPLOMA Rijwielhuis „Wilhelmina" koffie Niemeijer® THEE GROOTBOEK 1946 tM VI Uil RUSBANK WOENSDAG 11 FEBRUARI 1948 HAARLEMS DAGBLAD Winkeliers niet op opheffing van serviesgoed- distributie voorbereid htig „Schrikbarend", „bepaald gevaarlijk", aldus enige winkeliers, die wij vroegen naar de reacties van het publiek op het bericht, dat serviesgoed vrij verkocht kan worden. Spoedig nadat de radio gistermid dag het bericht had omgeroepen volgde een ware stormloop naar de binnenstad. Honderden verdrongen zich voor de win kels. Hier en .daar was de drukte zo groot, dat met de verkoop van andere artikelen niet kon worden doorgegaan. Bij sommige zaken móest politie-assisten- tie worden ingeroepen om het onstuimig verlangen naar borden, bekers, eierdopjes en nestschalen te bedwingen. De winkeliers ren allesbehalve tevreden over'de ma nier waarop de opheffing was aangekon digd. Sommigen hadden niet goed naar de nieuwsberichten geluisterd en waren zeer verrast toen zich om kwart over één de eerste klanten kwamen melden en min of meer dreigend kopjes en schoteltjes op eisten. Anderen hadden niets in voorraad, wat door niemand werd geloofd. Mertige wantrouwende blik werd dan ook naar de achterkant van de toonbank geworpen. Meningen verdeeld Over de te verwachten gevolgen van de opheffing van de distributie waren de me ningen verdeeld. Wij spraken een bedrijfs- chef, die van oordeel was, dat men beter de distributie had kunnen verruimen dan afschaffen. „Nu moesten we gisteren de mensen reeds vertellen, dat we uitver kocht waren en zo zal het wel blijven ook", klaagde hij. Volgens hem zou de productie ten enenmale onder de behoefte blijven. Anderen waren optimistischer. Zij voor spelden dat het met'het serviesgoed zou gaan als met de emaille artikelen. Ook deze zijn njet altijd te "krijgen, maar men moet er rekening mee houden, dat de koop- woede van het publiek langzamerhand zal luwen en een constante bevooi-rading een gelijkmatige vraag zal kunnen bevredigen. Fietsen Bij de rijwielhandel was het algemeen veel rustiger, waaraan de prijs der fietsen wel niet vreemd zal zijn. De rijwielfabrie- ken werden evenwel reeds gealarmeerd door telefonische orders van rijwielhande laren, die zich met het oog op de toekomst wilden dekken. Ook hier waren er opti misten, die meenden dat over een paar maanden vraag en aanbod wel met elkaar in evenwicht zouden zijn en pessimisten, die de ontplooiing van een voldoende pro ductie belemmerd achtten door deviezen- moeilijkheden en tekort aan arbeids krachten. Rauter komt op 1 April voor Op 1 April a.s. en volgende dagen zal het Bijzonder Gerechtshof in Den Haag de zaak behandelen tegen de voormalige höhere SS- und Polizeiführer Rauter. NED. HERVORMDE KERK. Bij de Ned. Hervormde Gemeente te Bloe- mendaal is beroepen ds. W. Glashouwer te Nijverdal. Doordat gloeiende as in een vuilnisem mer was geworpen is in Deventer een boven huis geheel uitgebrand. De 87-jarige bewoon ster en haar 63-jarige dochter konden ter nauwernood aan de vlammen ontkomen. De inboedel ging mede verloren. Zou er bij dit duwen en dringen nog iets heel blijven? Mobilisering van de burgerij noodzakelijk speelde Dinsdagmiddag werd de Haarlemse de mobilisatieraad in de Statenzaal van het Stadhuis door burgemeester mr. P. O. F. j M. Cremers geïnstalleerd. De burgemeester hield een korte toe spraak, waarin hij de taak van het nieuwe lichaam toelichtte. Spr. wees erop, dat de repatriëring van de militairen streek/ge- ,.Een symphonie van leugens met een wijze zal geschieden, zodat de Demobilisa- flotaccoord" noemde de auteur Henk Bak- tieraad in korte tijd voor vele en moeilijke ker deze comedie. welke Dinsdagavond problemen zal komen te staan. „Het vader- door de Haarlemse P.T.T.-toneelvereniging j land staat gereed om zijn zonen met open „Postaal Genoegen" in de stampvolle armen te ontvangen" is een geijkt beeld, Stadsschouwburg voor het voetlicht werd maar in menig geval zal dit in een bittere „Postaal Genoegen'" „Adel in livrei'1 gebracht. Het stuk is zo langzamerhand niet onbekend meer; reeds vele andere amateurtoneelverenigingen hebben er hun krachten op beproefd en waarschijnlijk met niet minder succes dan „Postaai Ge noegen". Hoevyel het thema niet bepaald origineel genoemd mag worden (deze keer speelt de jonkheer voor huisknecht en de huisknecht voor jonkheer) is de uitwer king van het gegeven zodanig, dat de vele verwikkelingen en grappige situaties, welke uit deze persoonswisseling voort vloeien, een maximum aan hilariteit ont ketenen. De dames en heren van „Postaal Genoe gen" gaven het stuk het volle pond: dank zij de uitstekende rolkennis werd er in het vereiste tempo gespeeld, al moeten sommige medewerkenden zich hoeden voor een al te nadrukkelijke dictie, welke de natuurlijkheid soms verloren dreigt te doen gaan en te veel aan een opgezegd lesje doet denken. Maar dit is dan ook de enige op merking, welke' wij zouden willen maken. ,Postaal Genoegen" heeft het zeer tqlrijke mbliek met deze goede voorstelling een liizonder genoeglijke avond bezorgd. De entre-aete-muziek werd verzorgd door het P.T.T.-symphonie-ox-kest onder leiding van de heer H. Lindenborn. Een vermel ding verdient het zeer geslaagde décor. DISTRIBUTIENIEUWS Donderdag bestaat er gelegenheid tot het •Jhalen van bonkaarten voedingsmiddelen, Khoenenbonnen en textielkaarten te: Haarlem: restant L. Heemstede: 9 tot 12.15 uur Ki tot en met 3; 2 tot 4.30 uur Kn. Bloemendaal: X, Y en Z. Voetbal De Zwaluwen speelden 1—1 tegen de Rode Duivels In Gent is Dinsdag de jaarlijkse wedstrijd gespeeld tussen De Zwaluwen en de Rode Duivels. Lasschuit vgn EDO was in de Neder landse ploeg opgenomen. Het resultaat is 1—1 geworden. Over het geheel waren de Belgen meer in de aanval en zij speelden beter samen. De afwerking der aanvallen was echter minder goed verzorgd en bovendien was doelman De Munck op dreef. Het pu bliek was verbaasd door zijn uittrappen en lijn verre gooien. Reeds na negen minuten Werd het overwicht der Belgen in een doel punt van Mei-mans (Anderlecht.) uitgedrukt. In de tweede helft waren De Zwaluwen aan vankelijk sterker, maar langzamerhand on dernamen de gastheren de meeste aanvallen. Kort voor het einde bracht De Graaf van Limburgia de partijen op gelijke voet. Een andere ploeg van de Rode Duivels won In Charleroi met 2—1 van een Londense combinatie. Wielrijden Zesdaagse van Antwerpen Na de sprints van middernacht was de hand als volgt: 1. ThijssenDe Pauw 71 pnt.; I KintDepredomme 60 pnt.: 3. Adriaens- knsBruyland 28 pnt.; 4. SchulteBoeven H pnt.; op 1 ronde: 5. Van Steenbergen Ockers 70 pnt.; op 2 ronden: 6. Carrara Gousot 93 pnt.; 7. LapébieSérès 60 pnt. De overige koppels volgen op zes en meer ronden. Bruneel—Naeye zijn teruggevallen tot de He plaats met 158 pnt. en elf ronden achter band. De KuysscherPeters staan twaalfde ®et 75 pnt. en eveneens elf ronden achter end. Agenda voor Haarlem WOENSDAG 11 FEBRUARI City: „Morgen is voor eeuwig", 14 j., 2.00, (15, 6.45 en 9.15 uur. Spaarne: „Grootpa is ;w dom niet", alle leeft., 2.30, 7.00 en 9.15 uur. hans Hals: „Het ei en ik", alle leeft., 2.30, '00 en 9.15 uur. Rembrandt: „De man zonder geheugen", 18 j., 2.00, 4,15, 7.00 en 9.15 uur. Palace: „Gentleman Jim", 14 j„ 2.00, 4.15, 7.00 to 9.15 uur. Luxor: „De antiquair van Sly Corner". 18 j.. 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. DONDERDAG 12 FEBRUARI Gern. Concertgebouw: AVRO bridge-drive. Jeugdhuis, Bloemendaal: Dr. Melchior over 4e Walvisvaart, 8 uur. Bioscopen: Middag' to avondvoorstellingen. ontgoocheling dreigen te verkeren. Er zijn materiële moeilijkheden van werk en wo ning; er zijn geestelijke pi-oblemen, ont staan door de idealisering van het achter gebleven gezin, door opgetreden psychische veranderingen bij thuisgeblevenen en te ruggekeerden of door de omstandigheid dat velen, die een zelfstandige positie gewend waren, thans weer genoegen zullen moeten nemen met een ondergeschikte, mager be taalde betrekking. Burgemeester Cremers schetste de taak van de demobilisatieraad als tweeledig. Enerzijds zal bij de ambtelijke organen ge waakt moeten worden tegen het „van het kastje naar de muur sturen". „Waar de ambtelijke' medewerking onvoldoende is, zal doorgestoten moeten worden". Ander zijds zal de „mobilisatie van de burgerij ten behoeve van de gedemobiliseerden" georganiseerd moeten worden. Jegens hen, die zich zo grote verdiensten voor het va derland verworven hebben, mag een ieder zich wel een offer getroosten, al was het slechts een geldelijke bijdrage. Spreker deed een beroep op de werkgevers zich eens af te vragen of er in hun bedrijf nog plaats was voor één of meer gedemobiliseerden er. spoorde hen aan de militairen een kans te geven hun achterstand in technisch op zicht in te halen. Ook voor de oplossing van het wofiing- probleem is mobilisatie van de burgerij noodzakelijk. „Het is een ereschuld thans woonruimte ter beschikking te stellen", aldus mi*. Cremers, die voorts van mening was, dat de pers in het wakker schudden van de burgerij een belangrijk aandeel kan hebben. De aanwezigen gingen vervolgens in be sloten zitting. MUNDI-JUS IS VlEZSJUS QZLjK Naar wij vernemen zullen de gevezen directeuren van de Middelbaar Technische School te Haarlem, dr. ir. G. de G. en ir. J. R. G. de V. op Dinsdag 24 Februari voor de Eerste- Kamer van het Haarlemse Tri bunaal terecht staan. Dr. ir. De G. trad van 1930 tot 1942 als directeur op en ir. De V. eerst twee maanden in 1942 en later van begin 1944 tot de bevrijding. In de tussen- gelegen periode diende hij bij de S.S. Van Woensdag 25 Februari af zal de Eerste Kamer regelmatig op Woensdag in plaats van op Maandag zitting houden. De zitting op Dinsdag 24 Februari is dus een uitzondering. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 10 Februari 1948. GEHUWD: 10 Febr., P. J. Moonen en E. Antonisse: T. Petri en M. C. H. Puts: C. van Leeuwen en E. J. van Dijk; J. A. M. Meijer en M. J. de Gruijter. BEVALLEN van een zoon: 7 Febr., C. H. van der HeijdenKooiman; F. de Vriesvan Twisk: 9 Febn J L. Schmidt—Coone; A C. KokNuijten; 10 Febr., J. G. van Thiel- Hendriks; T. EleveldBrouwer; C. M. Rus- bachUmans. BEVALLEN van een dochter: 7 Febr., P. WijersSpaan; 8 Febr., F. van Katwijk—Höl- zel. 2 d.; A. van der Straatenvan Sluisdam: 9 Febr., J. A. van GalenPeperkamp; H. J. KramerToele; B. M. MolenaarPiso: J. C. PrinsAntonisse; J. P. BruneelStolvoort; A. A. van ZanenVerhoog; 10 Febr., V" Ruijgrokter Beke. OVERLEDEN: 7 Febr., A. M. Dijkzeul- Wallekers, 56 j.. Spiegelstraat; J. Jansen Riemens, 86 j., Duinvlietpad; J. van der Snoek, 79 j„ Westerhoutpark; 8 Febr., M. Thiemann, 64" j.. Kamperlaan: J. P. Solweg- tervan der Eerden, 83 j.. Delftlaan 9 Jan., J. van den Aardwegde Graaf, 58 j., Gast- I huissingel. De plaatselijke demobilisatieraad bestaat uit ongeveer veertig leden. In het dagelijks bestuur hebben zitting: mr. P. O. F. M. Cremers, burgemeester, mr. S. C. van der Wall, wethouder van Sociale Zaken, A. J. M. 'Angenent, wethouder van Volkshuis vesting, A. van Riel, directeur van het Ge westelijk Arbeidsbureau, P. J. Kapteyn, industrieel en P. Koen, referendaris bij het gemeentelijke bureau voor werkloosheids bestrijding, die als secretaris zal optreden. De plaatselijke raad wil in zijn uitge breide samenstelling -een afspiegeling zijn van de rijke schakeripg van het maat schappelijk leven in Haarlem. Vertegenwoordigers van alle organisa ties, die op enigerlei gebied met de pro blemen der aanstaande demobilisatie in aanraking komen, zijn erin opgenomen. Restitutie kolenprijs Donderdag zijn aan de postkantoren aan de beurt voor restitutie van de kolenprijs Nu tot en met PI. De wacht aan de Rijn Nederlands Volkstoneel speelde voor Haarlemse Bestuurders- bond. Het zegr knap om niet te zeggen virtuoos geschreven toneelspel met een anti-nazi- tendenz „De wacht aan de Rijn" is welis waar door de tijd volkomen achterhaald, maar bevat toch nog zoveel onbedorven optimisme en behartenswaardige stellin gen, dat men het Nederlands Volkstoneel niet anders dan dankbaar kan zijn voor de zorgen, die aan de opvoering zijn be steed. Lillian Hellman ondei'scheidt zich van talrijke harer minstens even geroutineerde collega's doordat zij iets van belang op het hart heeft en nauwkeurig weet op welke wijze daaraan zo scherp mogelijk uitdruk king kan worden gegeven. Haar warmste gevoelens zijn met een vaste hand op schrift gesteld. Achteraf*het stuk wei-d in 1941 voor de eerste maal opgevoerd kan men gemakkelijk zeggen, dat haar visie niet vérstrekkend genoeg is geweest, een dergelijke critiek neemt niet weg dat zij voldoende begrip heeft getoond voor de achtergrond der gebeurtenissen, waar de nieuwe wereld destijds vreemd tegenover stond, om het spel te verheffen boven het actuele melodrama, waar het ongetwijfeld de uiterlijke schijn van meedraagt. Voor ons, die de nationaal-socialistische practijken van al te nabij hebben leren kennen, verliest het stuk aan waarde om dat de gebeurtenissen zich afspelen in een onzijdig werelddeel en doordat het ge sjacher van een Balkan-diplomaat onzui ver roet in het ideologisch eten werpt. Deze baron Teek de Brancovis is een gewone salonschurk en allerminst een échte colla borateur. Men moet zijn aanwezigheid aan vaarden pour besoin de la cause. Niet van Adolf Hitler, maar van Lillian Hellman! Al verrichtte geen van de spelenden nu direct prestaties, die de handen van de toeschouwers op elkaar brachten, toch was het een waar genoegen om te zien hoe de krasse Julia Cuypers het leven van haar huisgenoten beredderde en hoe Guus Ver- straete de nuchtere levensopvatting van de doorsnee Amerikaan benaderde. En Ton Lutz vond voor de illegaal werkende Duit ser in ballingschap de terstond sympathiek aandoende houding en een weloverwogen toon. Hij werd voortreffelijk terzijde ge-, staan door Nell Knoop als zijn vrouw. D^ drie kind£i*en, die nooit een werkelijke jeugd hebben beleefd, zijn fris voor het voetlicht gekomen. Minder waardering verdient Alek Faassen, een nogal botte in trigant, die in de scène van de breuk met zijn vrouw (Lily Meulman) lelijk verstek liet gaan. Ferdinand Sterneberg deed zich weder om aan ons voor als een minutieus regis seur en een slordig vertaler. Zijn toneel schikking getuigde van goede smaak en heldere intelligentie. Het décor van Wey- nand Grijzen voldeed aan alle eisen en' dat zeg ik waarlijk niet alleen om eens te kunnen rijmen. De voorstelling, gisteravond in de schouwburg, was georganiseerd door de Haarlemse Bestuurdersbond in samenwer king met het N.V.V. De belangstelling was zo groot dat een herhaling zal moeten vol gen. Ik hoop, dat van „De wacht aan de Rijn" ook een openbare vertoning wordt gegeven. Stuk en opvoering zijn een rui- mew bekendheid waard. DAVID KONING. Sas Bunge speelde zijn Concertino bij de H.O.V. Het volksconcert van Dinsdagavond had het tweevoudig optreden van de pianist Sas Bunge een flinke middenmoot van hoog artistiek gehalte en belangwekkende nieuwheid. Alleen de kader er omheen was niet erg gunstig te noemen; vooreerst een vrij slordige uitvoering van' dc vier delen uit Mendelssohn's Zomernachts- droom, uitvoering waarbij dirigent Adam blijkbaar te veel vertrouwd had op de goede voorbereiding die hij er aan be steedde ongeveer twee maanden geleden, ter gelegenheid van de Mendelssohn-her- denking, en die toen een verrassend fraai resultaat had, doch die nu helaas niet meer nawerkte; en tot slot het teutonengeweld van het Meislersinger-voorspel, dat, hoe brillant ook in klank gezet en geestdriftig vertolkt, geen kost is om te verteren na het onmiddellijk daaraan voorafgegane, afgezien nog van de vraag, wat deze mu ziek, buiten haar artistieke waarden om. voor een goed verstaander betekent, en welk een wrange bijsmaak dit geniale klankencomplex kan verwekken. Maar de middenmoot van de avond stond op voornaam peil. De jeugdige Aerden- houter Sas Bunge liet zich horen als een Mozartvertolker van eerste rang, met het .concert in d (K.V. 466). Degelijk en voor naam. zonder jacht op uiterlijk effect, maar overtuigend door een poëtische kracht, die het klayier kan doen zingen en van de Romance een tere confidentie ma ken, of die een stormachtige onrust teke nen en straks in kinderlijke vrolijkheid de vonken van een onbezorgd gemoed kan doen spatten. En ook Adam werd door dit vitale spel aangestoken, zodat we als het ware een concertante symphonie te horen kregen die een mooi sluitend geheel vormde. De solist speelde op prachtige wijze de cadenzen die Beethoven voor dit werk schreef. Van Mozart zelf bestaan er, merk- waardig genoeg, geen van dit werk, hoe wel hij het zelf vaak speelde, maar waarbij hij dan steeds een cadens voor de vuist' improviseerde. Het tweede optreden van Sas Bunge ge beurde met. een eigen compositie: Concer tino voor piano en orkest in C, een uitvoe rig stuk van een uitgesproken talent vol jeugdige overmoed maar rijk aan fantasie en duchtige vakkennis; een werk dat hier en daar wel wat rommelt van overdadig heid of even verslapt door een sentimenteel geval (het zangthema voor solo-viool in I!), maar dat boordevol is aan treffende momenten, aan rhythmische stuwingen die je onwillekeurig meeslepen, aan orcheslra- le effecten die echte vondsten mogen he ten, aan lyrische frazen die oergezond zijn. Wie als twee-en-twintigjarige een derge lijk stuk schrijft belooft eens een meester werk te zullen leveren. Maar de jeugdige durf die uit dit proefstuk spreekt zal niet temin zijn- waarde behouden als eerlijk document. De uitvoering was zo spontaan mogelijk. Sas Bunge en Marinus Adam konden na afloop in alle oprechtheid elkaar de hand drukken en het orkest betrekken in het grote succes dat de uitvoering verworven had; want allen hadden het werk gediend met volle overgave en parate musiceergeest. JOS. DE KLERK. HAARLEM EN OMGEVING Ds. J. van Weizen uit Gouda spreekt Vrijdag 13 Februari voor de Oud-Gerefor meerde gemeente Frans Halsstraat 4) te Haarlem. Aanvang 1930 uur. Dc gala-avond ten bate van de Maat schappelijke zorg voor zieken van alle gezindten, die op 31.Januari in de Stads schouwburg plaats vond, heeft ruim f3800 opgebracht. Voor de afd. Haarlem van de Ncd. Chris ten Vrouwenbond spreekt Maandagavond 16 Februari in het Wijkgebouw Ged. Oude Gracht 104 ds. W. J. Meister van Overschie over het onderwerp: „Het boek Openbaring". De heer P. J. Ente te Haarlem is aan de Landbouw-hogeschool te Wageningen ge slaagd voor het propaedeutisch examen. De sectic Filmkring „H 46" van de Haar lemse Kunstgemeenschap houdt op Zondag 15 Februari een voorstelling in het Luxor- theater. Vertoond worden „Rue Michel no. 8" en een Russische muziek- en balletfilm. Taxi Bel 13 OOO DAG EN NACHT De Koningin zal Vrijdag haar intrek nemen in Huis ten Bosch te 's Gravenhage. Hare Majesteit verblijft thans op Het Loo. Utility-fluitketels, steelpannen en emmers Emaille-artikelen in prijs verlaagd Mede dank zij een vrijwillige verlaging van de prijzen van plaatijzer door de Ko ninklijke Nedei-landse Hoogovens en Staal fabrieken zijn de desbetreffende fabrieken erin geslaagd de productie van utility- emaille- èn verzinkte huishoudelijke arti kelen belangrijk te vergroten. Tevens zijn de prijzen der emaille-utility artikelen, welke reeds eerder met 15 pCt. waren ver laagd, nogmaals met 7% pCt. verminderd. Tot nu toe omvatte de productie van emaille artikelen in utility-kwaliteit voor namelijk pannen, waaraan de grootste be hoefte bestond. Door de uitbreiding van de productie is het thans mogelijk ook fluit ketels, afwasbakken, emmers, steelpan nen en dergelijke artikelen in utility- kwaliteit" te vervaardigen. Amsterdamse Beurs Slotkoers Opening»» gisteren koersen Koninklijke Olie. 362 355 S25% 313% Philips 401 390)i A. K. U 194# 188% Nederlandse Ford 398% Nederlandse Kabel 320 Calvé certificaten 211 Scheepvaart Unie 190% 187 y. Holl.-Amerika Lijn 225 Deli Maatschappij 202 198 H. V. A 253 247% A'dam Rubber 181 178% Ned. Handel Mij. 191% 189% N.-l. Handelsbank 136 132 Billiton Mij. II 480 Nel eerlijk DAGMEISJE cjevr. boven 20 jaar. Prima behan deling en goed loon. Aanmel den van half 6-half 8. „Baby- Luxe", L. Veerstr. 14. Telef. 16102. gevraagd op kl. kantoor in Hrl.-Nrd. Zelfst. kunnende werken, voorlopig alleen v. de middaguren. Br. no. 9983. Gevraagd; halfwas en/of leerling. BEHANGER Aanm. tuss. 9-12 en 2-5 uur. Van Liemt, Gr. Houtstr. 67. Energiek persoon 23 j. ad ministratief onderlegd, uit stekend met publiek om kun nende gaan ZOEKT WERKKRING Brieven no. 9991 B. z. a. .CHAUFFEUR, 22 j. in bez. Rijbew. A voor luxe of bestelwagen, vrij van mi litaire dienst. Br. no. 1. Aan de kantóren te Amsterdam van De Twentsche Bank n.v.\ bestaat gelegenheid tot plaatsing van MANNELIJK EN VROUWELIJK PERSONEEL niet ouder dan 25 jaar, met einddiploma H.B.S., Handelsschool of Mulo. Schriftelijke sollicitaties onder bij voeging van een afschrift der officiële puntenlijst en opgave van leeftijd te richten aan de afdeling Personeelzaken van het hoofdkantoor, Spüistr. 138-150. j Bij FIJNWASSERI'J HAAK, Mr. Cornelisstraat 33-35, Haarlem, kunnen nog enige nette STRIJKSTERS en LEERLINGEN geplaatst worden. GEVRAAGD: bij voorkeur op de hoogte met spoelmachine. Prettige werkkring. VARITEX - De Genestetweg 14, Bloemendaal. Telefoon 24353 Aanmelden JAN DEKKER's LOODGIETER5J5EDRIJF, Erkend Gas- en waterfitter. Kantoor Wilhelminastr. 29 Tel. 12967. Gevraagd voor direct: VERGEVORDERDE RIJWIELHERSTELLER Leeftijd 2025 jaar. Persoonlijk aanmelden Rijwielhandel GEORGE VAN "WIJK. Overveen, Zandvoorterpad 3-5a. Grote Levensverz. Mij. vraagt voor direct AGENT-INCASSEERDER voor Haarlem en omgeving niet ouder dan 35 jaar, tegen vast 6alaris en provisie. Borg kunnende storten. Br. onder No. 1695, Adv. Bur. Aelen N.V., Herengracht 570, Amsterdam-C. GEVR. FLINKE MANL. KRACHT als hulp in de wasserij. WASSERIJ G. RHEE EN ZN., Blekersvaartweg 55 Heemstede Ex-politiek delinquent met bijzondere aanleg en geestelijk vernieuwde levenshouding Onverschillig wal en waar. Beroep: denksport-journalist en -leraar. Schoolopleiding Mulo en Grafische School. Diploma's: journalistiek en psychologie. Leeftijd 42 jaar, gehuwd 2 minderjarige kinderen; geloof Ned. Herv. Wie wil mij een kans geven? Brieven no. 9993. Gevraagd voor direct niet ouder dan 18 jaar. Aanmelden bij de meesterknecht (niet op Zaterdag): WED. G. OUD PZ. CO. N.V., Wijnhandel, Haarlem, Spaarn- damseweg 414. Inst. „Novum", Wilhelminastr. 39, Haarlem - Telef. 15814 Zoekt U een ruime sortering in baby-artikelen? 0 Bij kennismaking met de inrichting van „BABY-LUXE" en mét de ver scheidenheid van hare voorraden, zult U beamen, dat daar een eerste klas zaak, eerste klas baby-artikelen aanbiedt tegen matige prezen. Koopdwang is geheel afwezig. Uw be langstellend bezoek zeer welkom. „BABY.LUXE", Lange Veetslr. 14, Tel. 14102 J. KATTELER KROCHT 6 TELEFOON 10353 HAARLEM - Werkplaats: Nassaulaan 23 Ga niet meer hangen in bus, tram of trein, maar koop of bestel een RIJWIEL zij zijn nu VRIJ Mochten Uw financiën het niet toelaten, laat dan Uw oude rijwiel opknappen, moffelen, lakken enz., want BANDEN ervoor ZIJN OOK VRIJ. ONDERDELEN in ruime sortering voorradig, zoals lampen, velgen, zadels, sloten, jasbeschermers, spat borden enzv Consument en Voorzorgbonnen worden ook aangenomen Moderne, blank eiken HUISKAMER f 550. modern gebloemd cre tonne Bankstel met 3 zits- bank, zware kwaliteit, uiter ste prijs f 675. Zijlweg 111. TeL 17877. Keurig echtpaar met 1 kindje zoekt al of niet gestoffeerd met ge bruik van keuken. Brieven no. 9998 lenduizendeu bezitte*- reeds dit prachtige Luchtvaart-Album en sparen hiervoor de mooie vilegtuigp1aatje3. Deze plaatjes zijn verkrijgbaar op waardepunten verpakt bU Nlemeijer's pittige Paarsmcrk-Kofjie en geurige Gala-Thee. Dat is dus dubbel genot: U geniet van Nierr.eljer's Koffie en Thee en verzamelt boven dien de mooie plaatjes voor Uw album. Zolang de voorraad strekt sijn de albums d F. 2.S5 verkrijgbaar bij Uw kruidenier. om vcon te GEERTS Koopt en verkoopt DAMES-, HEREN- en alle soorten witt» TROPENKLEDING. Kortom alle soorten textiel. JULIANAPARK 14 Verhandeling van Inschrijvingen 3% Grootboek 1946 is van 11 Februari af mogelijk. Gaarne zullen wij onze bemiddeling bij aankoop verlenen, ook voor inschrijvingen welke bij Spaarbanken e.d. zijn verkregen. Te onzen kantore worden alle inlichtingen verstrekt. DEV1EZENBANK HAARLEM, TEL. 13370, SCHOTERWF.G 3 ROTTERDAM DORDRECHT MAASSLUIS VLAARDINGEN WESTMAAS AMSTERDAM DEN HAAG SC HIEDAM IJSSELMONDE (AGENTSCHAP*

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3