R Haarlem verovert het hart van Amsterdam ^Behang Woningruil SIGARENROKER groot leegkomend pand CORSETTEN Voor acht ton aan de Wehrmacht geleverd Kort en Taxi? Bel 1.2.3.4.5 lüildschiT Ter overname gevr. KUNSTGEBITTEN 5 JAAR GARANTIE VEILING TAXATIES Emigreert of verhuist U? Pick Up installatie WOENSDAG 18 FEBRUARI 1948 HAARLEMS DAGBLAD Haarlemse industrieel voor het Tribunaal De 49-jarige fabrikant P. C. A. de la p. uit Heemstede directeur van een im- en exportmaatschappij en van een constructie-atelier die Woensdagmor gen voor de achtste kamer van het Haar lemse Tribunaal terecht stond, werd be schuldigd reeds in de herfst van 1940 in strijd met een circulaire van de Neder landse genie, onderhandelingen te zijn be gonnen met een Duitse firma, hetgeen een leverantie bommensleden voor vliegtuigen ter waarde van bijna f 600.000 tengevolge had. In de loop der oorlogsjaren hadden nog heel wat transacties met Duitse firma's plaats onder andere voor de „Holland- Nautic" tot een totale omzet van ruim twee en een half milliobn. Het metaal bedrijf leverde in die jaren tot een bedrag van ruim 800.000 direct of indirect aan de Duitse weermacht. De 'ten laste legging maakte voorts melding van een grote be reidheid om Duitse orders te ontvangen en uit te voeren. De beschuldigde zou bemiddeling heb ben verleend bij het uitzenden van enkele zijner arbeiders naar Duitsland. De werk tijden in zijn fabriek stegen eerst tot 54, later tot 60 uur per week. In Augustus 1944 werden zijn werknemers aan de bouw van de snelboothaven te IJmuiden gezet hoewel de Engelse .luchtmacht herhaalde lijk bombardeerde. Hij zou voorts lid zijn geweest van de Nederlands-Duitse Cultuurgemeen schap en van het sociaal-economisch ge nootschap „Nederland-Europa" en had enige keren bedragen overgeschreven aan Winterhulp Nederland. De beschuldigde verklaarde voor het Tribunaal, dat zijn fabriek al dadelijk na de capitulatie door de Duitsers bezocht werd, daar hij leverancier van het Neder landse leger was geweest en bovendien al vele jaren vertegenwoordigingen van Duit se firma's gevoerd had. Een poging om door middel van een Duitse relatie gespaard te blijven voor weermachtsopdrachten mislukte, aldus be schuldigde. Bovendien werd een sedert jaren in zijn bedrijf werkzame Duitse teke naar tot dwarskijker, belast met de con trole op de afleveringen aangesteld, zodat aan de opdrachten geen ontkomen was. De bestemming van de sleden had beschuldig de niet geweten; men had hem gezegd dat het „harmlose Rohrfconstruktionen" waren. Beschuldigde was bovendien van mening dat het aan de Rijksaccountantsdienst te wijten was, dat heel wat orders voor „indi recte Duitse zaken" werden' aangezien-, hoewel dit in werkelijkheid zuiver Holland se zaken waren. In opdracht van het driemanschap van de Nederlandse Unie had hij eertijds het verzoek ontvangen in het sociaal-econo misch genootschap „Nederland-Europa" zitting te nemen om een oogje in het zeil te houden. Daaruit was de contributie voor de Kuituurgemeenschap voortgevloeid. De giften aan Winterhulp dateerden uit een bid toen de ware aard van deze instelling og niet duidelijk was. Beschuldigde ver-telde hoe het werk vftor de Kriegsmarine te IJmuiden, in 1943 op gedragen, zodanig was gesaboteerd, dat ei 'iets bruikbaars voor was afgeleverd. Ter verdediging van het hoge percentage (pl.m. 95) van Duits werk, verklaard'e de heer De ia P. dat dit het gevolg was van de beperking van de productie. De bemiddeling tot uitzending van en kele arbeiders naar Duitsland was op ver zoek van dc betrokkenen, die er bepaalde voordelen in zagen, gegeven. De verhouding tussen beschuldigde en de „Holland-Nautic" was zeer gespannen en van leveranties was eigenlijk geen sprake. 'Beschuldigde noemde het verzinsel, dat in zijn bedrijf het aantal werkuren eerder dan elders verhoogd werd; het betrof hier algemene maatregelen ingevolge de Sauckelaktion. Bovendien juichten de ar beiders deze werkurenvermeerdering toe, omdat het een hoger loon tengevolge had, hoewel er geen prestatie tegenover stond. Ook hier moest men niet vergeten dat er een Duitse spion rondliep. De behandeling van de zaak zal op 3 Maart worden voortgezet. Mr. J. H. J. Simons zal dan zijn pleidooi houden. Het openlucht theater in Bioemendaal Aanbieding van het fonds aan de gemeente Wij deelden reeds mede dat door een comité gelden zijn ingezameld voor de aan leg van een openluchttheater te Bioemen daal ter gelegenheid van het 50-jarig rege ringsjubileum van H. M. de Koningin. Dit geld is aan de gemeente Bioemendaal aangeboden. Het voorstel van B. en W., om dit ge schenk te aanvaarden, wordt in de raads vergadering van morgen, Donderdagmiddag behandeld. DISTRIBUTIENiEUWS Uitreiking van bonkaarten voedingsmidde len, textielkaarten, schoenenbonnen, aan vraagformulieren brandstoffenkaarten op Donderdag 19 Februari te: Haarlem: Peu t.m. Pop. Heemstede: 912.15 uur O; 1416.30 u. Pa. Overveen: P t.m. S. „Bloemlust -show in Lisse: Demonstratie van vakkennis, durf en energie van het Nederlandse bloembollenvak. Een romantisch hoekje in de zaal waar tulp, hyacint narcis en crocus met elkaar wedijveren in schoonheid. - A rtsen ve rk la ren Woningnood vormt ernstig gevaar voor volksgezondheid De Nederlandse Maatschappij tot Bevorde- ing der Geneeskunst heeft de volgende motie ter kennis gebracht van de leden der Eerste en Tweede Kamer en van de minister van Binnenlandse zaken: „De Nederlandse artsen, in vergadering bijeen op de algemene vergadering der Ne derlandse Maatschappij tot Bevordering der Jsneeskunst, geven als hun mening te kennen, dat de heersende woningnood een leer ernstig gevaar oplevert voor de volks- (ezondheid, zoals hen dagelijks blijkt uit de «volgen, die zich onder andere uiten in Kerke demoralisatie en vele stoornissen van feestelijk evenwicht, benevens toeneming Rn geslachtsziekten en tuberculose.' Dit leidt bij het thans bestaande tempo van de weder opbouw tot een catastrophale toestand. Mede herdoor vormt het probleem van de volks huisvesting een uiterst belangrijk vraagstuk, desnoods met voorbijgaan van andere «langrijke problemen onmiddellijke en radi ale behandeling vereist." Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM 17 Februari 1948 BEVALLEN van een zoon: 14 Febr., A. M. wjjerr—Kloes; J. W. D. Vermeulenvan Beef; 15 Febr., C. KooleMeulmeester; A. Cupido—Lap: 16 Febr.^J. M. GcbeDuin: G. Rn PijpenSchuitemaker; M. E. Janssen— Bibo. BEVALLEN van een dochter: 15 Febr., M. «ronkDekker; 16 Febr., A. J. Dubavan buren; G. Jas—Godschalk; 17 Febr., M. fcdstraDijkstra; M. A. van der Vaart •esseling; M. J. van der LindenHoreman. OVERLEDEN: 14 Febr.. A. van Merken- «inHaije, 67 j., Waldeck Pyrmontstraat; M. Hoog, 74 j.. Koninginnevveg; 15 Febr., LJ.de Vries, 69 j., Ripperdapark; H. van de 'ater—Roest, 88 i.. Jac, Geelstraat; J, Von- snberg, 70 j., Schalkwijkerweg; H. Muldeï, 3 j„ Neptunusstraat; F. J. Kerstiens, 77 j.. larnixstraat; P. H. Zaalberg. 64 j., Delft- au; 16 Febr.,. C. C. J. Weijs—Vos. 72 j„ ögtzaamstraat"; J. de GraauwBras, 51 j., aamperlaan; B. van Rijssel,~16 j., Hazepa- ^slaan. VOOR 1 EN 2 JAAR hebben wij weer voorradig interlock hemdjes met bijpassende broekjes, en truitjes in rood en blauw. Van Weert Anegang 46 voor de Baby kgemda voor Haarlem WOENSDAG 18 FEBRUARI Stadsschouwburg: Het Nederlands Toneel: Schipper naast God", 8 uur. Gem. Conccrt- ibouw: Orkest van de Hot Club de France, uur. Nassauplein 8: Recital van Oosterse «leren, 8 uur. Herenweg 141: Heemstede: C. de Ruyter: Een vraag van leven en bud, 8 uur. Frans Hals: „Fantasia". 14 j., 30, 7.00 en 9.15 uur. Rembrandt: „Mildred •erce", 18 j„ 2.00, 4.15, 7.00 en 915 uur. klace: „Operette-liefde", alle leeft., 2.00, 4.15. ■Oen 9.15 uur. Luxor: „Fantasia", 14 j„ 2.00, -iü, 7.00 en 9.15 uur. City: „Tussen twee [rouwen". 14 j„ 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. gaarne: „Danny Boy", 14 j., 2.30, 7.00 en 15 uur. DONDERDAG 19 FEBRUARI .Stadsschouwburg: Leerlingenuitvoering Mnkunst. 8 uur Doopsgezinde Kerk: Open de bijeenkomst „Kerk en Vrede". 8 uur. jiderkapel: J. Sevensma. 8 uur. Bioscopen. "Mag- en avondvoorstellingen. De slag om Haarlem Zesduizend Haarlemse scholieren verkopen cm2 Hedenmorgen zijn 6000 Haarlemse scho lieren er op uitgetrokken om in Haarlem, Bioemendaal en Heemstede certificaten van het Damterrein te verkopen. Niet min der dan -24 scholen werkten mede, alle H.B.S.-en, Gymnasia, Lycea, Nijverheids- en ULO-scholen. Er werd in schoolverband gewerkt, elke school was een bepaalde wijk toegewezen, die onder leiding van de leraren en onderwijzers bewerkt werd. Reeds 's morgéns om 7 uur werden enige „bruggehoofden" bezet, namelijk de stations, om de forensen op te vangen. Daarbij werkte ook de wethouder van On derwijs, de heer D. J. A. Geluk mede. Er bestond onder de jongelui veel op gewektheid om al hun krachten in te zetten om de sympathieke actie te doen slagen. In Haarlem-Noord en Heemstede reden ge luidswagens met muziek, in Haarlem trok ken twee Padvindersbands door de stra ten om gepaste muziek ten gehore te bren gen. Verschillende groepen scholieren leidden *de inzameling langs de huizen in door op hoeken van straten en pleinen va derlandslievende liederen te zingen. De scholieren van de Dreefschool maak ten een tocht met een mailcoach. Met trom mels en trompetten werd dan eerst de aan dacht der bewoners getrokken, waarna vervolgens een korte zanguitvoering werd gegeven. Deze school opereerde in het Noorden van Heemstede. Het interscholair comité hield zitting in de H.B.S. A, van daaruit werd de actie gevoerd. Om 12 uur was men daar nog al optimistisch over het verloop. Er waren al kinderen binnen, hun oogst was sterk uit eenlopend, er waren leerlingen die slechts met 1 gulden thuis kwamen, maar ook die er 90 hadden. Met spanning wacht men het eindresul taat af. Opgewekte padvindersrevue Twee avonden achtereen is h,et tone'el van de schouwburg bezet geweest door plus mi nus honderdvijftig feestvierende padvinders van beiderlei kunne. De Elswoutgroepen uit Bioemendaal en Overveen bestaan vijftien jaar en brachten ter gelegenheid daarvan een bijzonder aardige revue op de planken, ge titeld „D'r bovenop" en geschreven door oubaas D. C. Knook met medewerking van hopman Dick Bonnes, die tevens de regie voerde. Het ging allemaal over de wederop bouw en wat daar zo bij komt kijken. Al strooide men niet zuinig met critiek. de toe schouwers werden tenslotte met het pleizie- rige gevoel naar huis gestuurd dat deze jeugd van plan is een kranig handje bij het' werk te helpen. Het eerste bedrijf begon al meteen zo leuk met een plein vol zingende jongens dat de goede stemming onder het publiek op slag verzekerd was. De grootste hilariteit gold een dienstreis van een- rijksambtenaar met zijn secretaresse, eerst door stad en land en later ook naar de overzeese gebiedsdelen. Oubaas Knook ontpopte zich meer en meer als een acteur met komische talenten doch ook de andere volwassen medewerkers roerden zich als vlotte praters. Speciaal de eeuwige for mulieren moesten het ontgelden en werden beklad met dikwijls zeer amusante spot. Stond de bureaucratie aldus aan de ene kant van 'de vertoonde medaille voor schut, de keerzijde droeg het waarmerk van gang bare pasmunt: de jeugdige ondernemings lust. Ik mag wel zeggen, dat men het meest heeft genoten van de ondeugende verrich tingen der kleine matrozen en van de opge schoten jongens, die zowel houten als acrobatische bruggen bouwden. Mejuffrouw Th. de Vrijer had een paar dansjes ingestu deerd en een orkest onder leiding van dc heer H. Th. Lindenborn begeleidde de frisse zangnummers. Deze opsomming wil niet volledig'zijn, doch beoogt slechts een indruk te geven van monter feestspel door een troep jongens meisjes die zich met vreugde in het hart opmaken om aan de toekomst te gaan bou wen. Als de geest zo blijft als op deze twee avonden, zal dat waarachtig wel gaan. DAVID KONING KRANIGE REDDING Spelende geraakte de jeugdige Tiemeiier uit Overveen in het water nabij het „Kalfje" van de Kloppersingel. Door aldaar voetbal lende jongens werd het ongeVal opgemerkt, de 14-jarige Kootje Timmermans, adspïrant- lid van „De Waterratten", begaf zich gekleed te water en wist de drenkeling op het droge te brengen. Politiek jongerencabaret Het politieke cabaret is één van de moei lijkste vormen, die de kleinkunst kent. Bo vendien is de belangstelling van het publiek ervoor sterk afhankelijk van de politieke grondslag, waarop het ensemble zich stelt. Dit zijn ook de redenen, dat in ons land de politieke cabarets maar zelden zowel artistiek als commercieel een succes zijn ge weest. Opvallend was trouwens, dat, wan neer dit al het geval was, het dan buiten landse gezelschappen betrof, zoals voor de oorlog het er^semble „Die Pfeffermühle" van Erika Mann. Een eerste voorwaarde voor het welslagen van het politieke cabaret is, dat. hoewel het zich op een bepaalde staat kundige en maatschappelijke overtuiging stelt, het toch zo'n bevrijdende en ontwape nende humor spuit, dat ook de tegenstanders meelachen. Het was ons een verrassing, dat het cabaret „De rode pijl", dat uit Haarlemse leden van de Democratisch-Socalistische Jongeren Ver eniging „Nieuwe Koers" bestaat, aan deze eisen goeddeels bleek te voldoen. Het groep je beschikt weliswaar over geen uitgebreid repertoire, maar wat za brengen is pittig, ad rem en afgewerkt, zodat Maandagavond het gehoor in de tuinzaal van het Concert gebouw een pleïzierige avond beleefde. Het best bevielen voor de pauze „Met naald en schaar" van Tini Ruifrok en het „Buiten lands Weekoverzicht" van Jan Brouwer en na de pauze „Vragen aan voorbijgangers", Miel Vercruysse bleek een slagvaardige vleugeladjudant. Het was te betreuren, dat de vlotheid van het programma te niet werd gedaan door een brëedvoerig betoog van de heer A. van Nierop, waarin deze de problemen van de hedendaagse jeugd en hun plaats in de maatschappij analyseerde, te meer daar dit door de conférence als onderdeel van het cabaret werd aangekondigd. Een vrolijke ver loting verschafte opluchting. J. H. B. Nog altijd: tram of autobus? Het advies der gemeente. besturen Het vraagstuk „Tram of Biis in de Bloem bollenstreek" staut nog steeds in het mid delpunt van de belangstelling. De ge meentebesturen hebben de kwestie bestu deerd en dezer dagen is een vergadering gehouden van de besturen der gemeenten Heemstede, Bennebroek, Hillegom, Lisse en Sassenheim, waar het vraagstuk van alle kanten is besproken. Als deskundige werd gehoord dr. ir. J. G. J. C. Nieuwenhuis, directeur van de R. T. M. Dinsdag a.s. zullen nu de gemeenteraden van Hillegom, Lisse en Sassenheim bijeen komen, teneinde hun oordeel over deze kwestie te geven. Zoals bekend, heeft de raad van Heem stede zich met overgrote meerderheid voor het behoud van de tram reeds uitgesproken. Bcnr.ebroek's raad bleek eveneens zéér sterk voor de tram geporteerd. Echter liet Bennebroek nog een andere mogelijkheid open, n.l. een combinatie van busbedrijf en stoptrein. Zou deze tot stand kunnen komen dan voelde Bennebroek meer voor de laat ste mogelijkheid. Het avontuur van de „Zonnetij" Naspel voor de rechtbank te Middelburg "Wij hebben indertijd uitvoerige medede lingen gedaan over het avontuur van de „Zonnetij", het jacht dat in de wateren bij Hansweert werd aangehouden, omdat de opvarenden verdacht werden van verbo den uitvoer en overtreding der deviezen- voorschriften. Dinsdag vond het naspel plaats in de rechtszaal te Middelburg, waar de zaak behandeld werd door de politierechter. De hoofdverdachten waren de handels man S. uit Aerdenhout en L. K. uit Zand- voort, maar ook hun echtgenoten waren gedagvaard. Zoals men weet hadden allen het plan het land te verlaten omdat zij bang waren voor een nieuwe oorlog in dit werelddeel. Het voornemen was te trach ten naar Zuid-Afrïka te komen om daar een nieuw bestaan op te bouwen. Het Openbaar Ministerie eiste tegen S. en K. elk 3000 boete en tegen de dames elk 50, met verbeurdverklaring van alle in beslag genomen goederen en betaal middelen. Als verdedigers traden op mr. M. van Vugt uit Amsterdam en mr. B. W. Stomps uit Haarlem, die de bedoelingen van de beschuldigden toelichtten. De politierechter veroordeelde S. en K. elk tot 10.000 boete én de dames tot 50, maar met bevel om de in beslag genomen goederen, ook het jacht, terug te geven. Het aan boord aangetroffen geld, dat volgens verklaringen der opvarenden niet hun eigendom was, werd als toebehorende aan onbekende daders, verbeurd verklaard. Met één sprong op 40.000 cm2. Onze jongens en meisjes hebben niet voor niets gewerkt. Als U echter gisteren niet thuis was, dan kunt U het record dat Haarlem bezig is te vestigen nog verhogen door morgen nog even Uw cm te kopen, bij het huisje op de Gr. Markt of verschillende winkeliers! Of wat voor U wellicht het gemakkelijkst is het formulier uit de „Vliegende Hol lander" ingevuld en in gesloten enveloppe opzenden aan: NATIONALE MONUMENTEN COMMISSIE, Jansstraat 19, Haarlem. (Adv.) Eerste verjaardag van Prinses Marijke Vandaag viert ons jongste Prinsesje Marijke haar eerste verjaardag. On willekeurig gaan onze gedachten te rug naar ae dag nu bijna een jaar geleden waarop een gelukkige en trotse vader een klein mensenkind toonde aan de minister-president, de viee-voorzitter van de raad van state en de burgemeester van Baarn. Dat jaar is snel voorbij gegaan en,Maria Christina is opgegroeid tol een flinke en stevige baby, die vandaag in de bibliotheek van het paleis Soestdijk vol bewondering luisterde naar ae muziek uit de speeldoos,- aangeboden door het personeel van het ooglijders- gasthuis te Utrecht en met haar ste vige knuistjes naar de leuke speel goedbeestjes greep, haar gestuurd door de militairen in de ziekenhuizen in Indië. De jongens, die in de hand- arbeid-afdelingen in de diverse hos pitalen daar hun uiterste best hebben gedaan om deze aardige attentie te verzorgen, hebben eer van hun werk. Personalisme en federalisme Beginselen van de Neder- - landse Volksbeweging Voor de afdeling Haarlem van de Neder landse Volksbeweging gaf de algemeen voorzitter de heer P. van Stam een inlei ding over personalisme en federalisme. De heer Van Stam herinnerde aan het grote doel van de Nederlandse Volksbewe ging: de personalistische gedachten in ons volk te doen doordringen. In tegenstelling tot liet individualisme van de Amerikanen: Ieder voor zich en God voor ons allen, het collectivisme der Sovjet-Russen, waarbij de menselijke persoonlijkheid geheel teloor gaat, zijn de personalisten zich bewust, dat dc menselijke persoonlijkheid zich slechts in de gemeenschap kan ontwikkelen, niet om zichzelfs wille, maar slechts terwillel van de totaliteit. Dit personalfsme zal moeten zegevieren, wil de Europese cultuur in de strijd tussen Oost en West niet ten onder gaan. Wij moeten ons, aldus spreker, weer tezamen bundelen, nu de Europese mens in gevaar is. een dreiging even concreet als destijds de Duitse bezetting. Dit personalisme zal door de stootgroep van de Nederlandse Volksbeweging onder de massa gebracht moeten worden. Dit kan echter eerst doel treffend geschieden, indien een bij het per sonalisme aangepaste werkmethode is ge vonden. Deze is thans gevonden in het integrale, alles doordringende federalisme, niet te verwarren met het politieke Europese fede ralisme. Dit federalisme berust op zes grondslagen, die door Denis de Rougemont ontwikkeld werden. Zij luiden: 1. Federalisme kan slechts ontstaan met afstand van iedere gedachte aan hegemonie; 2. In het federalisme wordt afgezien van iedere in systemen denkende geest, waar samenwerking in functioneel verband mo gelijk is; 3. Het federalisme kent geen minder heden; 4. Het federalisme heeft niet ten doel de verscheidenheid uit te wissen; 5. Het federalisme berust op de liefde voor de veelvormigheid; 6. Het federalisme wordt langzamerhand gevormd door personen en groepen. Deze stellingen bevatten dus een afwij zing van de centralisatie en bevorderen het regionalisme. Het federalisme betekent fei telijk een omwenteling van bepaalde opvat tingen van de democratie. De heer Van Stam was ervan overtuigd, dat het federalisme wezenlijk zou kunnen bijdragen tot het .vestigen van een harmo nische volksgemeenschap in Nederland. Een geanimeerde discussie volgde op deze uiteenzetting. Zes jaar internering luidde het advies tegen J H. uit Bussum. die voor het Gooise tribunaal terecht stond, omdat hij tydens de bezetting twee verzetsgroepen voor f 1400 en een aantal bonkaarten had opgelicht. Voor het Oostenrijkse tocristcnwezen :s met ingang van 1 April in Nederland weer 'n officiële vertegenwoordiging ingesteld. Lei der van dit bureau is de heer H. G. Tulp, Hilversum. Alexanderlaan 21, die reeds vóór 1938 deze functie vervulde. Op 15 Februari bestond de Nederlandse Vereniging in Londen 75 jaar. Op 24 Februari zal in Londen een receptie worden gehouden waarop ook Prins Bernhard is uitgenodigd. In Den Haag is een inwoner van 's Her togenbosch gearresteerd, die valse textiel punten aan de man trachtte te brengen. Hij had tienduizend valse punten in zijn bezit In Soest is een personenauto, waarvan de bestuurder verblind werd door een tegen ligger, in botsing gekomen met een vracht auto. De naast de bestuurder zittende passa gier .de heer V. uit Zeist, werd zwaar gewond en overleed korte tijd later. Te Enschedé is een postbeambte ge arresteerd die door knoeieryen met post wissels kans gezien heeft enige duizenden guldens te verduisteren. By een dextrincfabriek in Veendam werd de laatste tijd druivensuiker gestolen. De politie heeft thans enige arbeiders van de nachtploeg betrapt, toen zij baaltjes van 50 kg. over de omheining van het fabrieks terrein wierpen. Op deze manier is 700 kg. druivensuiker gestolen, welke aan bakkers werd verkocht. HAARLEM EN OMGEVING Voor het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling draait Zondagmorgen in het Frans Hals-theatèr een luchtige speelfilm van Carol Reed „Dwaasheid ten top". Het pannekQekcnhuisje te Bioemendaal, dat verbouwd wordt, willen B. en W. aan J. Hardebol verhuren voor consumpticbcdrijf. De verbouwing zal f6000 kosten. B. en W. vragen dat crediet aan de raad. Het Jeugdparlement houdt hedenavond geen zitting. Men is op zoek naar een ge schikte zaal en heeft daartoe een verzoek tot bet gemeentebestuur van Haarlem gericht. Een nalatenschap van ongeveer f 100.000 Ten bate van drie instel lingen te Haarlem In het begin van 1947 overleed te Haar lem de heer C. Nederkoorn, die zijn na latenschap vermaakt heeft aan drie instei- lifagen te Haarlem: de St. Vincentiusver- eniging, de diaconie der Nederlands Her vormde Kerk en Nazorg. Voor het beheer is de Nederkoornvan Dijkstichting ge vormd, waarin zitting hebben de heren B. M. Brans, A. J. van Houwelingen Rijhoek en E. P. Schuyt, afgevaardigden van die instellingen. De nalatenschap draagt ongeveer 100.000. Het is de bedoeling dat de ge noemde instellingen de bate van de na latenschap genieten. Restitutie kolenpriis Terugbetaling kolengeld op alle postkan toren op Donderdag 19 Februari voor Str. tjn. Tij. Amsterdamse Beurs Koninklijke Olie. Unilever Philips A. K. U Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabel Berkel's Patent Scheepvaart-Unie Holl.-Amerika Lijn Deli Maatschappij H. V. A A'dam Rubber Ned. Handel Mij. N.-I. Handelsbank Billiton Mij. II Slotkoers gisteren 348 308 393% 182% 318 125 182 217% 1971/2 255 178 192% 133 407% Openings koersen 350 310% 390yA 182 183% 196% 954 176 133J$ vanaf f 0.65 per rol. nieuw ste dessins billijke be- hanglonen gwnmriciriRiCHTinCë DOVERSTRAAT 12 hk. Lorentzkade Haarl.-Z.W. Te bereiken Bus 4. Huiseigenaar biedt zijn huis centrum Haarlem, bev. 7 ka mers en werkpl. te huur aan, in ruil voor Middenstands woning of villatje Haarlem of omstreken. Br. no. 60. Inboedel, w.o. huis- en slaap kamer. bankstel of rietsalon, 12 en 16 els vloerkleed, gor dijnen, ook afz. Br. no. 68. PIANO EN ORGEL te koop gevraagd. Br. met opgaaf van prijs en merk no. 57. consumptie- ijsbedrijf met toewijzing ter overname gevraagd, onversch. waar. Brieven no. 59. Gerep. dame m. 1 kind zoekt 1 of 2 GEM. KAM. met kookgel. Eigen opklap- bed. Br. oud. Z 96 Rouma en Co., A'dam, Herengracht 226. k. rozendal 3e lezing: Is God heilig? RECTIFICATIE Voor het gisteren aangekon digde toneelstuk „IN DE MIST" op Vrijdag a.s. zijn kaarten verkrijgbaar bij Concertbur. Alphenaar. Wegens ernstig ongeval gaat de Declamatie-avond van Mej. Clasina Wijgers op Zaterdag 21 Febr. in het O. R. G. Centrum, Wester- houtpark 1 A NIET DOOR. Amerikaans Plastic 17 gram. dragen daardoor bijzonder prettig. Zonodig binnen 8 uur gereed. Plaat sing eventueel direct na trek ken. Overzetten van slecht- passend gebit op vederlichte plastic plaat en reparaties in één dag klaar. Pijnloos trekken door tand artsen. Spreekuur de gehele dag. Voor speciale behandelingen en afspraken: Dinsdags van 2—4 uur. TANDHEELKUNDIG ADVIESBUREAU Haarlem. Stuyvcsantstraat 77 (rood). Op schriftelijke aanvraag gratis prospectus. Te koop blank eiken huisk.ameubl. salontafeltjes, dames-fauteuil schrijfmachine tafeltje. 4 keukenstoelen met 2 arm stoelen. rood bekleed, rook- fauteuil. 3 d Java kapokbed. kinderzitjes. 2 stel pracht overgordijnen. Mathoij's Goe derenhandel, Bilderdykstr. 48 VOETBALSHIR TS voorradig in de kleuren: Effen wit met gele kraag en manchetten idem met rode idem idem met blauwe idem Effen groen met witte idem Effen rood met .witte idem 4.45 per stuk en 6 punten. Weder ontvangen: GEKLEURDE TENNISBALLEN 1.25 per stuk. Sporthuis Haarlem GROTE HOUTSTRAAT 123 - TELEFOON 12215 ZEER BELANGRIJKE INBOEDEL DINSDAG 24 FEBR. KIJKDAG 23 FEBR. 10—3 UUR Huis-, Slaap- en Salonamcublemcnteu, 2-pers. Op- klapbcd, Perz. kleedjes, Ledik., Bedden. Kleden, Lopers, Gordijnen, Textielgocderen, Persianer Bontjas Heeft U goederen overcompleet Bel op 21355 en het wordt gehaald. Vraag inlichtingen aan VEILINGLOKAAL ,,'T CENTRUM" GED. OUDE GRACHT 78. HAARLEM De Veilingmeester A. v. ZADELHOFF WONINGRUIL NIJMEGEN—HAARLEM Echtpaar z. k„ 6 j. geh., biedt aan (eveneens liefst v. echtp. z. k.) 2 gr. kamers vrije keu ken, kelder op g. st. te Nij megen, in niet getroffen wijk in ruil voor soortgel. ruimte (liefst een kamer meer) te Haarlem. Brieven no. 61. Roer. en Onr goederen. H. W. VROLIJK, Beëdigd Makelaar. Hcussensstraat 16 Tel. 23693. Haarlem. Fotocopieën beter, sneller en goedkoper Foto Hilarius Werk aan Uw toekomst! Een unieke cursus maakt U tot meester in het schrijven van Winstgevende zakenbrie ven en doet U méér verdie nen! Voll lesgeld f 25. Vr. inl. (Uw toekomst is dat wel waard!-: A. FALLAUX Jr., Paul Krugerstr. 13A, Leiden Amerikaans 8 delige EET KAMER, en kleding, is reeds in gebruik geweest. Donder dag. Vrijdag v. 2-4. Zand- voorterweg 4, Bentveld. Wettig gedeponeerd Speciaal U wordt uitgenodigd met Uw Bonnen 'n bezoek te brengen aan: KATJONG SIGARENHANDEL E BLOEMENDAAL M/o Postkantoor SPECIALE AANBIEDING Heden ontvangen: ZEER STERKE VLOERBEDEKKING in terra cotta 6.50 per m2. Verto product zonder vergunning. TAPI3THUIS H. INEKE SCHERMERSTRAAT 26 (bij de Ztflweg) - HAARLEM NU naar Veilinglokaal „QUINTO" Lange Raamstr. 14 Haarlem. Tel. 20597 Donderdag (morgen) kijkdag Vrijdag verkoping. Wat zegt U.ja. dat is zo! Er is een pracht collectie goed. Wy zorgen voor alles muller v.d. lande n.v. VERHUISBEDRIJF Sinds 1881. Bergplaats voor Inboedels Haarlem. NW. RAAMSTR. 4—12 Tel. 11423. Voor uitbreiding gevraagd of meerdere gebouwen in het centrum van Haarlem. te koop of te huur, waarvoor in ruil kan worden gegeven 2 prima leegkomende percelen op le «tand en in het centrum van Haarlem. M. A. van Beers, Herengracht 545-49 te Amsterdam- Tel. 35413. TE KOOP AANGEBODEN met 100 platen, gymnastiekbrug, suitestel, schuifdeuren' kasten. Frans Halsstraat 23. Voor een beter genre corset prefereert iedere vrouw een CELESTE corset met of zonder buikband. Origi nele sluitingen. Levertijd S 4 weken, bij bestelling 6 pnt Inleveren. Inlichtingen bij onze corsetière Mej. M. DE VOS. KI. Houtstr. 56. Flaarlem en by onze corsetière Mevr. TH. SCHELLEV1S. Groeneweg Ï5, IJmuiden-Oost. elke Dinsdag- en Donderdagmiddag van 2-5 uur Fa. C. DE WILDE. Weteringschans 197. Amsterdam Gevestigd sinds 1932 Telefoon 31485

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3