I KERVEZEE a U bent tevree Uw baby peepephonn 1ste en 2 de modisten en garneersters Vruchtenbrood v. d. Graaf's Bakkerijen „Het Gouden Hoekje" IJ Uw Bril van Stiens CRUM'S Bloemenmagazijn Kort en Bondig j 'iTitwide&ucAt.... P» tneiójeó FIRMA MENKE 1e ASSISTENTEN 2e ASSISTENTEN ervaren slijper-polijster en 3 stansers flinke verkoopsters Kamers aangeb. te Bloemendaal VRIJDAG 12 MAART 1948 Cor van der Lugf Melsert 50 jaar acteur Op 15 Maart zal het 50 jaar geleden zijn dat Cor van der Lugt Melsert voor het eerst het toneel betrad. In deze halve eeuw heeft hij als directeur van Het Hof stad Toneel later Rotterdams Hofstad- Toneel meer dan 20 jaar het toneel in de residentie beheerst. Na deze Haagse periode riep men hem in 1938 naar de Stadsschouwburg te Amsterdam, omdat het er financieel mis dreigde te gaan. Van C'er redde er als directeur van Het Nederlands Toneel de toestand en gaf er HAARLEMS DAGBLAD ding' ergj .atiiu! Jrslac Wij hebben dringend nodig GOUD. ZILVER EN JUWELEN Voor uw cadeaux en verlovingsringen mei en ronder Inlevering, bij GIERSTRAAT «5. HAARLEM Cor van der Lugt Melsert. voorstellingen zoals van Prinses Dul- 'cinea, L'Arlésienne en Peer Gynt die zowel artistiek als financieel grote succes- jsen werden. Thans is hij een der weinige directeuren, die het zonder subsidie moet doen. wat niet belet, dat zijn Schipper naast God van J. de Hartog dank zij zijn meesterlijk spel de grootste Schlager van het seizoen is geworden. Honderden en nog eens honderden rol len heeft Cor van der Lugt Melsert in deze jhalve eeuw gespeeld. Eén rol heeft hij J echter altijd halsstarrig geweigerd, namelijk die van jubilaris. Zo ziet men, dat het Imogelijk is, dat iemand 50 jaar een der beste acteurs van Nederland kan zijn zon- ;der ooit één jubileum te hebben gevierd. HET BESTE n GIERSTRAAT 27.- TELEFOON 16764 (Adv.) van pk lens Het bloemencorso in de bloembollenstreek i 10 of 17 April De dorpen Hillegom, Lisse en Sassen- heim hebben, zoals bekend is, het initia- tief genomen tot de organisatie van een dg bloemencorso, dat op 10 of 17 April zal uwg worden gehouden. Dit „tulpen-festival" is (beoogt enerzijds propaganda voor het Ne- K. derlandse bloembollenproduct, anderzijds wil men er een ogenstrelend tafereel voor binnen- en buitenlandse bezoekers van on maken. Men hoopt ongeveer vijftig per sonen- en vrachtauto's met het kleurig wg kleed der bollenvelden te tooien, waartoe ve*e grote firma's hun medewerking reeds id hebben toegezegd. Aan de versiering der ni wagens zullen hoge artistieke eisen worden is'tm gesteld. Bekende deskundigen op het ge- ser bied van de sierkunst met bloemen, mevr. Wigman uit Haarlem en de heren G. Houwelingen uit Den Haag, C. Thim F- van Zoeten uit Amsterdam en Fr. yds Veen uit Hilversum zijn uitgenodigd een ba iury te vormen. Voor de deelnemers wor- ,n j den wisselbekers en geldprijzen beschik- gnbaar gesteld. ,et Het ligt in het voornemen het bloemen- je corso twee maal door de drie samenwer- ar kende gemeenten te laten rijden dus over g een traject van ongeveer dertig kilometer. In de dorpen zal voor muziek worden ge- .(jg zorgd. Vele burgers die langs de route goj wonen, zullen hun tuinen en straten met g mozaieken van tulpen, narcissen, hyacin- ten en andere bolbloemen sieren, in con- 3n(] cürrentie met het kleurenfeest der bloeien de bollenvelden buiten de dorpen. Het centraal comité bloemencorso te Hillegom verwacht een grote toeloop van binnen- en buitenlandse belangstellenden bij dit tulpen festival. De datum. 10 óf 17 April, wordt zo spoedig mogelijk vastge steld, hij is afhankelijk van de stand der gewassen en de weersgesteldheid," die daar- I öp van invloed is. An Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM. 11 Maart 1948 GEHUWD: 11 Mrt. J. Walgien en J. Otte- Jvanger; W. F. Coert en J. A. Veenstra: P. 'Muller en W. Blokker: J. G. Vos en J. G. G. dolHabers; J. A. van Nierop en J. A. Buurman. BEVALLEN van een zoon: 9 Mrt. E. M. jNieuwenhovenDiesveld; 10 Mrt. E. L. Ko oningsvan Galen; E. VermaatAgterhof; wreekenBraakenbure: S. van BaakKok- meijer; 11 Mrt, H. T F. de KruifSpoor; M. too A. Hartmande Haas. BEVALLEN van een dochter: 10 Mrt. J. Merkiesvan Bemmel; A. H. Claassen "Peek; 11 Mrt. A. M. I. van GeestGericke; C. W. van Eedenvan Kolk. OVERLEDEN: 9 Mrt. P. C. van der Putten, v 77 j„ Kenaupark; A. van Roosenbeek, 54 j„ Hof van Egmond; J. Meijer. 63 j., M. van leemskerkstraat; 11 Mrt, A, M. T. Rusman, i d., Kamperlaan. is veilig in een riem van Van Weert ANEGANG 46 :lu!Agerida voor Haarlem VRIJDAG 12 MAART Rembrandt: „Frieda", 14 j.. 2.00, 4.15, 7.00 en 1.15 uur. Palace: „Desperado", 18 j., 2.00, 4.15, - «1.00 en 9.15 uur. Luxor: „Zonen der Zuidzee", Iarl8 j„ 2.00, 4 15, 7.00 en 9.15 uur. City: „Muizen Ta«en mannen", 2.15. 4.30, 7.00 en 9.15 uur. in48paarnc: „De 'rolijke gevangenis", alle lft., 230. 7.00 en 9.15 uur. Frans Hals: „Verlaten". r, 18 j.. 2.30 7 00 en 915 uur. ZATERDAG 13 MAART Stadsschouwburg: „Een ander deel van het e woud". 8 uur. Bioscopen: Middag- en avond- roorstellingcn. rH Toneel Bij de honderdste voorstelling van „Glazen Speelgoed" Nieuw stuk van Williams reeds in vertaling Zaterdagmiddag keert de afdeling van de toneelgroep Comedia. die deze week in België een reeks succesvolle opvoeringen van „Gla zen Speelgoed" heeft gegeven, in ons land terug. De daarop volgende dag wordt in Haarlem de honderdste voorstelling van dit stuk voor het voetlicht gebracht. Na afloop van de vertoning in Brussel werden de spelers, Mien van Kerckhoven Kling, Ellen Vogel. Han Bentz van den Berg, Guus Oster en hun regisseur Johan de Meester ontvangen door de Nederlandse ge zant en toegesproken door een vertegenwoor diger van de Belgische regering. Talrijke vooraanstaande leden van de Nederlandse club en van het Benelux-comité waren bij deze receptie aanwezig. Behalve in Brussel werd gespeeld te Antwerpen, Mechelen, Gent, Brugge en Leuven. Johan de Meester, die het gezelschap slechts enkele dagen heeft kunen begeleiden, toonde zich in een gesprek, dat ik gisteren met hem mocht voeren, zeer voldaan over de reacties van het Belgische publiek op dit spel van halftonen en innerlijke dramatiek. Over het algemeen geven onze zuiderburen namelijk de voorkeur aan hevige bewogen heid en felle spanningen op het toneel. De ontroering, die door elke vertoning ook daar werd verwekt, moet toch wel pleiten voor de kwaliteit van het stuk, meende hij. Het was dan ook met vreugde dan Johan de Meester ter gelegenheid van deze hon derdste voorstelling kon mededelen dat de plannen in een vergevorderd stadium van voorbereiding zijn om in het volgende sei zoen een nieuw stuk van Tennessee Williams uit te brengen en wel „A street-car named Desire" dat reeds aan mevrouw Bergmans Withaar ter vertaling is gegeven. Ik heb dit stuk, dat evenals „Glazen Speelgoed" in een armoewijk van New Orleans speelt, inmid dels in één adem uitgelezen. Het behandelt een soortgelijk, sterk onder de invloed van D. H. Lawrence ontstaan thema, dat echter veel krachtiger en ook directer onder woor den wordt gebracht. Johan de Meester verklaarde in Tennessee Williams dè toneelschrijver van heden te zien. die alle stromingen van de laatste dertig jaar harmonisch in zijn werk verenigt. „Men vindt in dit nieuwe, tamelijk realistische drama iets terug van Tsjechow, Strindberg en evenzeer van het expressionisme, doch zo danig vervormd door zijn eigen dominerende persoonlijkheid, dat men er geen enkel isme; kan uitlichten". Het is nog te vroeg om daarover van mening te verschillen. Maar in ieder geval is zeker dat men zijn werk niet ongezien mag laten. Het succes van „Glazen Speelgoed" bewijst zijn vat op het publiek. DAVID KONING Passie-avond K.A.B. ..De Ghesellen van de Spelewei" onder lei ding van Anton Sweers verzorgden gister avond in de grote zaal van het Gemeentelijk Concertgebouw het programma van een Passie-avond, georganiseerd door de culturele raad van de afdeling Haarlem der Katholieke Arbeidersbeweging. Burgemeester Cremers. de wethouders Schreurs en Angenent. bene vens enkele geestelijke waardigheidsbekle ders hebben de voorstelling bijgewoond. Voor de pauze werd een hoogstaande uit voering gegeven van de „Spiegel der Sa- licheit van Elckerlyc" in een gemoderniseer de bewerking van de dichter Jan Engelman. Deze moraliteit werd in de tweede helft van de vijftiende eeuw geschreven of vertaald door Pieter Dorland, prior van een Karthui- zer-klooster en lid van de rederijkerskamer van Diest. De allegorische inhoud mag als bekend worden verondersteld. De „Ghesellen van de Spelewei" zijn geen kunstenaars om den brode en hun taak is, mals de redacteur van „Ons Lekespel" het eens formuleerde, dan ook geen professio nele doch veeleer een paedagogische. gericht op de geestelijke verdieping en verbetering van de smaak van het gemeen door de schoonste dingen des levens op hun schoonst weer te geven. Welnu: het vertoonde zinne- spel heeft laten zien dat met heilige ernst en ijverige toewijding deze goede voornemens voor verwezenlijking vatbaar zijn. Op enkele uitzonderingen na is het stemmenmateriaal toereikend geschoold. Met behulp van een levendige toneelschikking, indrukwekkende lichteffecten en schilderachtige costuums. werd het godsdienstig (speciaal-katholiek) gebeuren dramatisch geconcretiseerd zonder aan de bij het onderwerp passende eerbied tekort te doen. De vertolker van Elckerlyc moge dan geen Willem Royaards zijn. de door hem aanschouwelijk gemaakte inner lijke metamorfose rijmde nauwsluitend op de primitieve tekst. Het spel der overige medewerkenden was plastisch zeer fraai en herinnerde meer dan eens treffend aan oude miniaturen. Merk waardig was dat Biechte, Wijsheid en Vijf Zinnen door mannen werden voorge steld. Volgens oude toneelaanwijzingen zijn deze allegorische figuren namelijk gedacht als „heilige maagden en slanke meisjes". Minder geestdriftig ben ik over het Passie- declamatorium „De Kruisweg" van Henri Ghéon, dat te vlak en eentonig ten uitvoer werd gebracht om gedurende drie kwartier de aandacht op het beoogde peil te houden. DAVID KONING Provinciale begroting na 19 uur aanvaard Donderdagmiddag, toen de Provinciale Staten van Noordholland gedurende drie dagen bijna negentien uur bijeen waren geweest, is de provinciale begroting voor het dienstjaar 1948 goedgekeurd zonder hoofdelijke stemming. In de middagzitting hebben de leden van het college van Ged. Staten gerepliceerd. Ook aanvaardde de vergadering een motie van de heer Groen (K.V.P.), waarin besloten werd adhaesie te betuigen aan een pdres, dat de Provin ciale Staten van Gelderland gezonden heb ben aan de Tweede Kamer, waarin aange drongen wordt ontheffing te verlenen in de kortingsregeling, genoemd in de financiële verhouding tussen Rijk en gemeenten. VEILINGEN De uitslag van de Donderdagmiddag in het Notarishuis te Haarlem gehouden veiling is: Percelen Bandoengstraat 7. 9. 11. 13. 15, 17. 19., 8. 10. 12, 14 te Haarlem, opgehouden op f49.100. De percelen Schoolplein 2. School straat 13, 15 en Haarlemmerstraat 7, te Zand- voort werden niet geveild, evenmin als de percelen A. L. Dyserinckstraat 18 te Haarlem en Vijfhuizerdijk 193 en 194 te Vijfhuizen. Geveild werden: Gen. de la Reystraat 72, Haarlem f2885. H M. Sanders: Kleverpark weg 230. Haarlem f4550, P. J. Vuyk qq.: Timorstraat 172, Haarlem f2905. H M. San ders: Koudenhorn 20, Haarlem f 4010, F. A. Groen qq.; Oranjeboomstraat 150, Haarlem f 1925, Mr. B. E. van Tyn qq. ZWARE STRAF VOOR ABORTUS PROVOCATUS. De Haarlemse rechtbank veroordeelde Donderdag een aborteuse conform de eis tot twee-en-een-half jaar gevangenisstraf. Bo vendien werd haar voor een soortgelijk feit een jaar voorwaardelijk opgelegd. Een cliënte was aan de behandeling be zweken. Diaconessenhuis vraagt gemeentelijke bijdragen Het Haarlemse Diaconessenhuis maakt, zoals de meeste ziekenhuizen, een moeilijke tijd door, hetgeen het bestuur toeschrijft aan het feit, dat men tot heden gedwongen is tarieven toe te passen die lager zijn dan de huidige kostprijzen, anderzijds aan het gebrek aan verpleegsters, waardoor het niet mogelijk is alle beschikbare verpleeg- ruimte te gebruiken. Het bestuur wil hierin verbetering brengen, o.a. door meer leerling-verpleeg sters in dienst te nemen. Voorts is men er toe overgegaan het personeel een extra toelage te verlenen. Tenslotte is aan het Directoraat-generaal voor de prijzen toe stemming verzocht voor een nieuwe ta riefsverhoging. Niettemin verwacht het bestuur dat 1948 een tekort zal opleveren van ongeveer f 73.000. Dit tekort wil men overbruggen door gemeentelijke bijdragen en wel naar rato van het aantal uit de betrokken ge meente afkomstige verpleegde patiënten. B. en W. van Zandvoort zijn de eersten, die gunstig op dit verzoek willen beschik ken. Zij stellen een subsidie van f 3650. voor. Bij de andere gemeenten is de aanvrage nog in behandeling. Twaalf jaar geëist tegen lid van de „Arbeitskontrolldienst" Het Bijzondere Gerechtshof te Amsterdam behandelde Donderdag de zaak tegen de 30-jarige C. W. J. K. uit Haarlem. Ver dachte nam in Augustus 1941 dienst bij het Vrijwilligers legioen Nederland, maar in Juli 1942 werd hij afgekeurd en uit de dienst ontslagen. In April 1944 trad hij toe tot de Arbeitskontrolldienst en deed tot September 1944 dienst in Arnhem, Ede en Velp, waarbij hij volgens een politierapport van de Arnhemse politie tezamen met zijn collega's meer dan vijftig arrestaties op zijn naam bracht. Verschillende gearresteerden brachten de tijd tot de capitulatie van Duitsland in concentratiekampen door en drie van hen keerden niet meer terug. In September 1944 trad verdachte toe tot het Polizei-Freiwilliger Bataljon Niederlande en nam in deze organisatie op verschillende plaatsen van ons land, o.a. Barneveld, Mep- pel en Kampen deel aan de Duitse mili taire operaties tegen de geallieerden. De advocaat-fiscaal, mr. B. J. Besier meende dan ook dat een zware straf hier op zijn plaats was en eiste tegen deze ver dachte twaalf jaar gevangenisstraf met af trek van de tijd in voorarrest doorgebracht en ontzetting uit alle openbare rechten voor de tijd van het leven. Amsterdamse Beurs Taxi! -/ 13 000 DAG EN NACHT Slotkoers Opening gisteren koersen Koninklijke Olie. 362 359% 330 Vz 331% Philips 396 A. K. U 187*6 188% Nederlandse Ford 390 Nederlandse Kabel 315 v. Berkel's Patent 138 139% Scheepvaart-Unie 196% 196% Holl.-Amerika Lijn 225 Deli Maatschappij 222 218*6 H. V. A 2631/2 262% A'dam Rubber 187 187% Ned. Handel Mij. 168 169 N.-I. Handelsbank 1341/a Billitnn Mij. II - 509y2 Zes maanden geëist wegens brandstichting Voor mr. Ferwerda lagen op de groene tafel van de Haarlemse Arrondissements rechtbank vier sloten, een stukje behang en een dossier. Een dossier tegen een jonge Engelse vrouw, gehuwd met een sergeant majoor van het Nederlandse leger, die in het beklaagdenbankje ingespannen luister de naar hetgeen haar ten laste werd gelegd. Op een Septembermiddag van het vorige jaar was er in de kamer van de mede bewoonsters van haar huis aan de Zomer- zorgerlaan in Bloemendaal brand uitge broken. De medebewoonsters, twee onge trouwde zusters, waren niet thuis. De Engelse was een uur te voren met haar baby de deur uitgegaan. En na de brand hadden de zusters vreemde dingen gecon stateerd: de deuren van de kast tussen beide kamers waren ontsloten. Een stukje behang, dat tegen de kastdeur, die toegang gaf tot de kamer van de vrouw van de sergeant-majoor geplakt was, vertoonde een gat, zodat de veronderstelling, dat deze deur was geopend, voor de hand lag. Ook de gangdeur, die met een Lipsslot afgeslo ten was, was door de brandweer geopend gevonden. En een raam, dat voor de brand open stond, was bij het blussingswerk dicht aangetroffen. De beide gedupeerde dames - de brand had een gedeelte van de inboedel verwoest; de vuurhaard bevond zich voor de linnen kast en daarin aanwezige kamferballetjes hadden 't vuur aangewakkerd - klaagden de jonge vrouw aan. Zij hadden haar reeds eerder beschuldigd van diefstal, hoewel een politiëel onderzoek geen bevestiging van die veronderstelling bracht De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, had zijn theorie klaar: de verdachte de enige trouwens die zijns inziens deze daad gepleegd kon hebben had weer willen stelen en had bemerkt, dat het slot van de kastdeur, die toegang tot de achterkamer gaf, met een stukje behang was afgedekt, zodat het daarin ontstane gat haar zou verraden Om de sporen van haar daad uit te wissen, zou ze gedacht hebben: „Dan maar de fik erin", aldus de Officier van Justitie Hij achtte het een ernstig mis drijf en vorderde zes maanden gevangenis straf. De verdediger, mr. J. H. van Wijk, meen de daarentegen dat er geen schijn van be wijs was geleverd. Zou een tengere vrouw als zijn cliënt in staat zijn het dressoir voor de kastdeur weg te schuiven, dat alleen door twee brandweerlieden ver sjouwd was kunnen worden? Was het waarschijnlijk, dat zij daarop twee deuren geforceerd had zonder dat die deuren daarvan sporen vertoonden? Was het waar schijnlijk dat een meisje, dat uit een keurig gezin komt, zich tijdens de invasie vrijwil lig opgeeft voor hospitaaldienst, gaat ste len en brandstichten? Neen, zei mr. Van Wijk, men kan de ware oorzaak ook in andere richting zoeken: vonden de mede bewoonsters de baby niet lastig? Heeft men er ooit aan gedacht dat de diefstallen ook door een van de twee zusters gepleegd konden zijn? De verdachte zelf beleed, in een laatste woord, beheerst maar stellig, haar onschuld. Uitspraak op 25 Maart. Sportweek in Juni Ook dit jaar zal er weer een Sport week in Haarlem gehouden worden en wel van Zaterdag 12 tot en met Za terdag 19 Juni. In tegenstelling met andere jaren zijn de data naar Juni verplaatst en verder is besloten op Zaterdag te beginnen en te eindigen. Dit besluit werd genomen op een ver gadering. welke de Commissie tot het orga niseren van een sportweek hield onder lei ding van de heer D. J. A. Geluk. Deze is dr. C. Spoelder opgevolgd. Aan de afgetre den voorzitter werd dank gebracht voor zijn arbeid en met vertrouwen zag de ver gadering het werk van de opvolger tege moet. Bij de besprekingen bleek, dat nieuwe takken van sport gedemonstreerd zullen worden. Ruiters, rugby-spelers en leden van de luchtvaartclub zegden medewer king toe. Met belangstelling werd kennis genomen van het voornemen van turnsters een demonstratie vendelzwaaien te geven. Van gedachten werd ook gewisseld over de sportoptocht en de moeilijkheden, welke het vorig jaar gerezen zijn, toen de Katho lieken meenden hun medewerking te moe ten onthouden. Blijkens mededelingen van afgevaardigden is er voldoende textiel ver krijgbaar, om tegemoet te komen aan de wensen van Katholieke en Christelijke zijde geuit. Het uitvoerend comité ver wacht, dat er dit jaar weer van een alge mene sportweek gesproken kan worden. DISTRIBUTIENIEUWS Te Haarlem op Zaterdag 13 Maart na-uit reiking van bonkaarten voedingsmiddelen, textielkaarten, schoenenbonnen en aanvraag formulieren brandstoffenkaarten. Maak Uw bruid gelukkig met een BRUIDSBOUQUET van TEMPELIERSSTRAAT 56 - TELEFOON 16873 (Adv.i Verkoop Uw meubilair, Perzische tapijten, oude doeken, kristal, zilver enz- aan ZIJLSTRAAT 51 hoek Zoetestraat - TEL 21670 (Adv.) W.F.A.-uitwisseling met Engeland gaat door Op de vergadering van de streekafdeling „Zuid-Kennemerland", die Donderdag avond in „Brinkmann" werd gehouden, deed de directeur van de World Friendship Association „Nederland", de heer R. Schilt, enige mededelingen over de activiteit van tie W.F.A. in het komende seizoen. De uitwisseling met Engeland, waar de oude organisatie wordt geliquideerd en een nieuwe opgericht, gaat in ieder geval door. Men zal er naar streven, dat de groep die gezamenlijk reist ook gezamenlijk de Engelsen ontvangt. De uitwisseling met andere landen wordt door deviezen-moeilijkheden be lemmerd. Bovendien bestaat er in Frank rijk en Zwitserland weinig belangstelling voor een vacantie-verblijf in Nederland. De heer Schilt zeide nog, dat op de enkele weken geleden te Praag gehouden vergadering van het uitvoerend comité gebleken was, dat er in Centraal-Europa, met name in Tsjechoslowakije en Honga rije, grote belangstelling voor het werk van de W.F.A. bestaat. De heer O. Muller hield een causerie over de 4000 mijlen oceaanwedstrijd van de „Zeearend" en vertoonde zijn op deze tocht vervaardigde film. BINNENLAND Op 25 Maart komen voor een kort bezoek in onze hoofdstad 45 Deense motorordonnan- ces met hun motoren en auto's, Het is een groep Deense oud-illegale strijders, die een reis maakt door enige landen van West- Europa. Een maand geleden werd Burgers Die renpark te Arnhem door een jonge leeuwin verblijd met 5 jonge leeuwtjes. Inmiddels is een der welpen gestorven, maar door de andere vier afwisselend door de moeder en door een Arnhemse herdershond te laten voeden heeft men hen in leven kunnen houden. Een tweejarige tweeling, broertje en zusje, speelde met lucifers in een bergplaats voor hooi en stro te Venlo. De bergplaats ging in vlammen op. Het meisje kreeg ern stige brandwonden, het jongetje kwam om het leven. HAARLEM EN OMGEVING Bü de Gereformeerde Kerk van Bloe mendaal is beroepen ds. J. G. Adema te Rot- terdam-Delfshaven, die ook een beroep uit Groningen ontving. Een drie en veertig jarige dame. die Donderdagmiddag in de Boogstraat te Haar lem van een trap is gevallen, liep een hersen schudding op en kreeg schaafwonden aan haar benen. Zij is naar de Maria-Stichting overgebracht. Doordat een chauffeur van een autobus der NZHVM geen voorrang verleende aan een bestuurder van een vrachtauto is Don derdagmiddag op de hoek van de Vergierde- wegMuiderslotweg een aanrijding ontstaan, waarbij de motor en de versnellingsbak van de vrachtauto beschadigd werden. Proces-verbaal is opgemaakt tegen een een en dertig jarige Chinees, die op de markt in de Floresstraat in Haarlem-Noord een he ren-onderbroek voor f 6.60 te koop aanbood, welke zonder factuur was ingekocht. De prijr mocht f3,50 bedragen. Sociëteitsgebouw biedt geen verlichting van zalennood Naar wij vernemen zal het gebouw van de Sociëteit „De Vereniging" aan de Zijl- weg, waarin vroeger de Cadiclub was ge vestigd, de eerste vijf jaar niet als zaalge bouw voor verenigingen gebruikt worden. De ledenvergadering van de Sociëteit heeft namelijk besloten het gebouw voor die tijd te verhuren aan de Technische uit geverij H. Stam, die tot nu toe in een villa aan het Florapark is gevestigd. De meerderheid der leden verklaarde zich tegen zaal-exploitatie, gelet op de slechte ervaringen vóór de oorlog. De Haarlemse Jonge Mannen Vereniging had de bovenzaal, die plaats biedt aan drie honderd personen, willen gebruiken als toneel- en filmzaal, en men had op de be gane grond een cultureel centrum willen stichten. De gemeente Haarlem had een oogje op de benedenverdieping laten vallen om er het Huisvestingbureau onder te brengen. JOH. ENSCHEDé EN ZONEN, GRAFISCHE INRICHTING N.V. vraagt voor spoedige indiensttreding: ENIGE MEISJES voor de Afd. Binderij leeftijd tot 25 jaar. Loonregeling volgens de C.A.O. voor het Grafisch Bedrijf. Sollicitaties; 1012 uur Klokhuisplein 5, Haarlem. HEEMSTEDE heeft plaats voor ambitieuze op alle afdelingen van de wasserij en in de chemische wasserij. 8$ P^rhornutprMj^ken!! VOOR DIRECT GEVRAAGD Prettige werkkring. Reiskosten worden vergoed. HERENGRACHT 104 - AMSTERDAM-CENTRUM "A Frese Hogeweg ACCOUNTANTS voor spoedige uitzending naar h overz. Gebiedsdelen Salaris naar bekwaamheid. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het kan toor Herengracht 477. Amsterdam-C. METAALWARENFABRIEK te Haarlem vraagt voor spoe dige indiensttreding Schriftelijke soil, worden ingewacht onder no. 253. Direct gevraagd voor fabriek en magazijn: 1 LEERLING WAGENMAKER 2 JONGENS voor diverse werkzaamheden Aanmelden: Fa. v. EGMOND, Zijlstraat 27, Haarlem, SISAL GANGMAT 40 x 70 2.67 SISAL DEURMAT yzersterk 6.70 GENEMUIDER MATTEN „de nieuwe dessins" vierk. 200 x 300 51.12 ovaal 200 x 300 43.12 HUISK. KARPET vrU van distributie streep-dessins 200 x 320 69.75 WOLLEN TAFELKL. speciale prijs! _n 140 X 170 32.50 Rubber W.C.-MAT frisse kleuren 2.40 Rubber BAD-MAT 50 x 80 3.40 INDUSTRIE EN HANDELSONDERNEMING te HAARLEM vraagt voor directe indiensttreding: Voor afdeling export: STENO TYPISTE, Frans, Duits en Engels Gewend zelfstandig te werken. f oor afdeling binnenland: J STENO-TYPISTES Nederlands Kennis der moderne talen strekt tot aanbeveling. JONGSTE BEDIENDE, manl. of vrouwelijk- Alleen prima krachten gelieven te reflecteren, onder no. 231 SIMON DE WIT N.V. vraagt voor haar filialen te Amsterdam: (17-23 jaar). Vakkennis wordt niet vereist, aangezien het bedrijf zelf opleidt. Reiskosten worden vergoed. Schriftelijke sollicitaties te richten aan Simon de Wit N.V.. Personeelsafdeling. Postbus 2 te Zaandam p Voor je mooie Pansrapport! Vader weet nog eens van verrassen! Niemetfers prachtige Luchtvaart-Album „Vliegende Vleugels!" Moeder zorgt er verder voor. dat haar jongen de plaatjes krflgt, want zU koopt Nlemefler's pittige Paarsmerk-Koffie en geurige Gala-Thee. KOFFIE N'Gme'jen THEE (Ken te, en vruchtenbrood is twee VAN DE GRAAF's vruchtenbrood Is enig, prima gevuld en bovendien een fijne rol banketspijs. Morgen in onze winkels al onze bekende artikelen, zoals taarten, appeltaarten, vruchtenvllnders, etc, etc. en vooral niet vergeten een bon mede te brengen voor ons prima GRAFO-BROOD. Vanaf heden verkopen wij op de Oude Gracht aan onze koffie-toonbank fijne vruchten-limonade- GED. OUDE GRACHT 39 - TEL. 16459 GROTE HOUTSTRAAT 167 - TEL. 11566 GEN. CRONJéSTRAAT 35 - TEL. 15430 op eerste stand. Zit- en Slaapkamers met open waranda ensuite mei grote 6erre voor 2-3 of meerdere pers alsmede twee- en een-pers. Zit- en Slaapk. of Zit-Slaapk disponibel, voorzien van centr. verw.. w. en k. str w., badk enz. met voll. eerste klas pension. Liefst voor vast. Brieven onder no. 248 bur. van dit bad Fijnwasserij HAAK. Mr Cornellsstraat 33. Haarlem vraagt NETTE STRIJKSTERS en UITPAKSTERS Alleen meisjes van onbesproken gedrag worden verzocht zich san het kantoor aan te meiden.

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3