RENAULT Vóór de Pinksterdagen - Bestrijding Coloradokever Haarlems Jaarboek 1948 „Zullen we volgend jaar een antwoord hebben?" Slechts tot en met Donderdag a.s. Dr. L. C. Kersbergen gehuldigd voor zijn werk bij de bestrijding der tuberculose Chevrolet - Buick Kort en Bondig TOPIC! Kolen van Honing in iedere woning G. HONING ZN. Aangeboden Ford Jr. 1938 DUS EVEN NAAR: LOOSJES Het boek voor Moeder woensdag 5 mei 1948 Haarlems dagblad 4 DODEN HERDENKINGEN TE HAARLEM „Hebben wij ons gerealiseerd wat dit be tekent: het herdenken onzer doden?" vroeg de voorzitter van de Bond van Oud-Illegale werkers, mr. N. J. G. Sikkel, zich af tijdens de toespraak die hij in de Grote Kerk aan de vooravond van de Bevrijdingsdag voor een talrijk gehoor hield. En hij gaf daarop het antwoord: Het is meer dan het zich verdiepen in de smart van het verleden, het is een weer samenzijn in de kring van de mannen die niet veel woorden nodig had den om elkaar te verstaan. Een „Je kunt op ons aan" en een „Hoe heb je het eraf gebracht?" was hen voldoende. Zij zijrf het die ons wakker houden, stuwen en steunen. Die doden zijn niet dood, zij leven en blijven leven en stellen ons weer die vraag: „Hoe heb je het eraf gebracht?" Wat zal ons antwoord zijn? Zullen we uitroepen: Ga weg, we durven niet, jve hebben geen antwoord? Of zullen we zeg gen: Blijf tot ons spreken, dan zullen wij doorgaan met het nu nog onvoltooide werk, dan zullen we pijl en pees en schutter tegelijk zijn ter verwezenlijking van de taak die wij ons genomen hebben en die zij ons opdragen. Deze belofte zullen wij moeten inlossen: Heel ons leven te .dragen op het altaar van het vaderland. Niet in tranen, maar met daden zullen wij hen herdenken. Zullen we een antwoord hebben, het volgend jaar? In aansluiting op de toespraak van mr. Sikkel zette het knapenkoor van de Basiliek! onder leiding van dr. A. Kat het „Gelukkig is het land" in. waarna de dienst met het Wilhelmus besloten wérd. Egbert Vos be speelde het orgel. Honderden en honderden volgden daar op de trommelslagers van het garnizoen in een gang naar het monument aan de Dreef. Ook dit jaar werd deze stille tocht, waar in de hoogste ambtsdragers en het nederig ste lid van onze stedelijke gemeenschap naamloos worden in een eerbiedige hulde aan hen dij het hoogste *offer brachten voor de overwinning van,Recht en Vrij heid. tot een ontroei-ende getuigenis van de dank en liefde der achtergeblevenen. Zwijgend trokken deze Haarlemmers langs het Spaarne, waar de huizen, de schepen, het water en zelfs de keien in dé vallende avond de herinnering opriepen van een bewogen en trots verleden? Op de Kleine Houtbrug zwegen de trom mels en verstrakten de passen. Van de Waalsdorpervïakte hadden de hoornsig nalen geklonken. Het verkeer lag voor een wijle verlamd, slechts het weemoedig ge luid van de halfstok-hangende vlaggen werd gehoord. Bij het Houtplein hadden zich duizenden opgesteld en langzaam begon het défilé langs het in zijn eenvoud zo indrukwek kende kruis, waar oud-illegalen tezamen met militairen een erewacht hadden be trokken. Een schat van bloemen straalde zachtkens in het licht der schijnwerpers en poogde als het ware een antwoord te geven op de vraag die mr. Sikkel zo straks had gesteld. Jëugd herdacht de gevallenen De Haarlemse jeugd heeft vanmorgen een tocht gemaakt naar de Dreef, de Jan G ijzen vaart of naar de Zeeweg, om de ge vallenen te herdenken. Padvindsters en padvinders verleenden medewerking en begeleidden de jongens en meisjes op hun tocht. Bii de Dreef zongen leerlingen van de St. Bavoschool aan.de Westergracht, onder leiding van de heer B. Hendriks, enige liederen. Met het zingen van het Wilhel mus werd de plechtigheid besloten. Bij de herdenking aan de Jan Gijzen- vhart heeft dr. H. van der Loos, predikant bij de Nederlandse Hervormde Gemeente gesproken. In de omgeving Na de plechtige onthulling van het oor logsgedenkteken vond te Heemstede des avonds in diepe stilte een dodenher denking plaats, waaraan honderden deel namen. De plechtigheid bestond uit een tocht naar het monument en het leggen van bloemen. Te Bennebroek vond eveneens een soortgelijke herdenking plaats, waarbij de tocht naar het fraaie "monument aan de Bennebroekerlaan door velen werd ge maakt. Ook hier werden in alle stilte bloe men g«legd. Te Vogelenzang vond na de Zielen- vespers in'de Katholieke kerk een her denking plaats waarbij velen aanwezig waren. Hier werd het woord gevoerd door de heer P. Mossinkof, die er op wees dat de zo duur verworven vrijheid reeds na drie jaren opnieuw wordt bedreigd en de noodzakelijkheid bepleitte eensgezind te zijn en open oog te hebben voor het nieuwe ge vaar teneinde het te kunnen weerstaan. Nadat hij het gedicht „De Achttien Do den" van Jan Campert had gezegd, werd deze bijeenkomst met het zingen van het Wilhelmus gesloten. Leider van het Huisvestingsbureau Naar het gemeentebestuur van. Haarlem ons mededeelt zal binnenkort een einde ko men aan de detachering van de heer A.. Onkenhout als hoofd van het Gemeentelijk Bureau voor Huisvesting. Zijn afwezigheid van de gemeentesecretarie, waar hij onder meer belast is met de behandeling van zaken, rakende de toepassing van de Woningwet, wordt dermate als een gemis gevoeld, dat het gemeentebestuur besloten heeft hem eervol te ontheffen van zijn tijdelijke functie van hoofd van het huisvestingsbureau en hem zijn plaats op de 7e afdeling der secretarie als referendaris weder te doen innemen. De lei ding van het bureau voor huisvesting is voor lopig opgedragen aan de chef de bureau, de heer W. Hazevoet. DISTRIBUTIENIEUWS Vrijdag bestaat er gelegenheid tot het af halen van distributiebescheiden te: Haarlem: X, Y en Z. Vogelenzang: N tot en met Z. Bennebroek: S tot en met Z. Vereniging van Raden van Arbeid Een congres over de Sociale Verzekering te Haarlem Op 21 en 22 Mei houdt de Vereniging van Raden van Arbeid haar algemene vergade ring in Haarlem. Begonnen wordt met een bespreking over de reorganisatie der uitvoe ringsorganen voor de Sociale Verzekering, zoals uiteengezet is in het onlangs versche nen rapport inzake de herziening van de Sociale Verzekering. De heer mr. dr. A. A. van Rhijn, secretaris-generaal van het Mi nisterie van Sociale Zaken, zal dit actuele onderwerp inleiden. De materiële inhoud van deze sociale verzekeringswetten zal 's middags worden ingeleid door mf. A. C. M. van de Ven, hoofd van de afdeling Sociale Verzekering van genoemd Ministerie. In de namiddag vindt voorts nog een officiële ont vangst door het Gemeentebestuur ten Stgd- huize plaats. Gedurende de tweede da(f zal een bezoek worden gebracht aan de Ko ninklijke Nederlandse Hoogovens en Staal fabrieken N.V. te Velsen, waartoe de directie 1 Z u t p h e n zich in htet bijzonder tot dr. van dit bedrijf de deelnemers aan het con- - - - Hoe zeer het werk van dr. L. C. Kers bergen, als bestuurslid van de Noordhol landse Vereniging tot bestrijding der tuber culose gewaardeerd wordt, is Dinsdagmid dag gebleken op de receptie, welke de ver eniging ter gelegenheid van het veertig jarig bestaan in hotel „Lion d'Or" hield. Gedurende het bestaan is dr. Kersbergen, die thans het voorzitterschap bekleedt, be stuurslid. Tef inleiding hield de voorzitter een korte toespraak, waarin hij o.a. dank bracht aan de artsen en huisbezoeksters, die kranig werk hebben verricht, speciaal tijdens de bezetting. Het ingespannen werk van de laatste tijd moet met kracht worden voortgezet, omdat wij%r nog lang niet zijn. Het aantal zieken is ontstellend hoog. Wel iswaar daalt het sterftecijfer, maar volgens de gegevens van de eerste maanden van dit jaar waren er 1500 1600 nieuwe pa tiënten per maand genoteerd. De omstan digheden voor uitbreiding der ziekte zijn te wijten aan de ellendige huisvesting en de voor het Nederlandse volk nog niet ideale voeding. De bestrijdingsmiddelen van de ziekte moeten uitgebreid worden. Van belang is het, dat het gehele volk on derzocht wordt met de schermbeeldfoto grafie, waarmee reeds een begin is ge maakt. De wetenschap zet haar onderzoe kingen voort en vaccinatie met B.C.G. heeft de aandacht. Dr. Kersbergen herdacht het werk, dat mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen geduren de een lange reeks van jaren verricht heeft en bracht hulde aan dr. O. H. ^ijkstra die in de vijf -jaren, dat hij het secretariaat waarneemt, uitnemend werk heeft verricht en aan de heer A. W. Michels, die als ver tegenwoordiger van het Provinciaal bestuur en als administrateur veel voor de vereni ging doet. Gelukwens namens de minister van Sociale Zaken. C. van den Berg, directeur-gene raal van de Volksgezondheid, voerde het woord namens de minister van Sociale Zaken. Hij zeide, dat de vereniging in de veertig jaar goed geleid is. Dat is te dan ken aan dr. Kersbergen. Wegens zijn leef tijd heeft hij reeds enkele posten verlaten, maar aan de bestrijding der t.b.c. blijft hij zijn aandacht besteden. Dat is gélukkig, want er doen zich vele sociale vraagstuk ken voor, waarvoor hij grote belangstel ling heeft. Moge dr. Kersbergen nog gerui me tijd zijn krachten geven aan de Cen trale en aan de Noordhollr.ndse Vereni ging tot bestrijding der tuberculose. Mejuffrouw mr. E. Ribbius Pele- e r, lid van Gedeputeerde Staten, bood de gelukwensen aan namens het provin ciaal bestuur. Dat bestuur, leeft veertig jaar met het werk der vereniging mee. Het heeft meegewerkt aan de stichting in 1908, Spreekster bracht de voorzitter dank voor zijn arbeid en inspanning in de loop der jaren verricht en sprak de beste wensen uit voor de toekomst. Dr. M. R. He ij n s i u s v a n d en Berg, vice-voorzitter van de Nederlandse Cen trale Vereniging tot bestrijding der tuber culose. van welke organisatie dr. Kersber gen voorzitter is, huldigde de jubilerende voorzitter, die op zo'n bijzondere wijze werkt voor beide verenigingen. Namens het bestuur en de directie van „Zonnestraal" richtte de heer Jan van van een tweede keuring, b.v. om te onder zoeken, of hy een t.b.c.-patiënt is. Aan het veranderen van de wet wordt gewerkt, maar het duurt wel lang. Inmiddels wordt door de inspectie van de Volksgezondheid steeds aangedrongen op een keuring van het onderwijzend personeel. grote voorraad onderdelen AMSTERD RIJTCIO MIJ.: OFF DEALER Ontroerende tocht naar de Erebegraafplaats T„ tt, - DONDERDAG 6 MEI. De Vereniging van Oud-Illegale Werkers i te Bloemendaal heeft ook dit jaar weer aan de vqpravond van de Nationale Gedenk dag de gelegenheid aangegrepen de geval len strijders te eren door het organiseren van eep Stille Tocht naar de Erebegraaf plaats. Reeds in de "late namiddag arriveerden wfif5» S,chuttz- Lu"}- .lo nahKiaanHon „if oil- Ai™, hn, Gemeente, Witte Herenstraat 10.30: Ds. W. (Hemelvaartsdag) HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote »verk. Grote Markt. 10; Ds. Joh. Bronsgeest Vrije Evang. Gemeente, Bakcnessergracht 65. 9.30: D. du Fossé. Broedergemeente, Mr. O. H. van Wijk in de Heemsteedse raad Een week geleden deelden wij mede dat de heer J. v. d. Berge, die voor de Anti- Revolutionnaire Partij zitting had in de Heemsteedse gemeenteraad, bedankt heeft. Aanvankelijk werd gedacht dat als opvol ger in aanmerking kwam de heer H. Wier- da, nummer 6 van de lijst. De zaak zit zo: Óp de A R. lijst ware'n twee leden gekozen. Voor de bezetting dezer plaatsen kwamen in aanmerking: 1. J. v. d. Berge en 2. mr. O. H. van Wijk. De raad maakte evenwel bezwaar tegen de toelating van de heer Van Wijk, omdat hij een functie als leraar vervulde bij het Christelijk Lyceum. In hoogste instantie is die zaak doorgezet, waarbij tenslotte door tde Kroon beslist werd, dat hij» geen raads lid kon zijn. Daarop werd, nadat no. 3 en 4 van de lijst bedankt hadden, no. 5 aange wezen. Dat is ir. J. Kooymans, die de be noeming aannam. Nu werd verwacht dat in de vacature-v. d. Berge no. 6 zou worden aangewezen, de heer H. Wierda. In die tussentijd is evenwel'de Kieswet gewijzigd. Bij bedanken van een raadslid moet thans weer de gehele lijst van vorenaf worden afgewerkt. Het hoofdstembureau heeft thans als op volger aangewezen mr. O. H. van Wijk. Mr. Van -Wijk, die reeds enige tijd ge leden als leraar aan het Christelijk Lyceum bedankt heeft, verklaarde zich tegenover ons bereid de benoeming te aanvaarden. vele nabestaanden uit alle delen van het land op het station Haarlem vanwaar zij met extra-bussen naar het gebouw van Publieke Werken te Overveen werden ver voerd. Bijna 600 deelnemers brachten hier tijdens een treffende samenkomst, waarin voorgingen dr. Ch. de Beus en pater C. Tijnagel O.F.M., de eenheid van gebed en de belijdenis der Christenheid tot uitdruk king. Na afloop formeerden zich op de Brouwerskolkweg twee stoeten; in de eerste stoet hadden ongevéér 350 nabestaanden een ere-plaats gekregen, in de tweede stoet stelden zich de belangstellenden op. Reeds vóór 7 uur had de Bloemendaalse politie de af te leggen weg voor al het verkeer afgesloten. Precies op het vast gestelde tydstip zetten de stoeten, welke vooraf werden gegaan door trommelslagers van de padvinderij, zich in beweging. Op het moment, dat de eerste roffels op de omfloerste trommels hadden weerklonken, verstomde het rumoer en langzaam trok de lange stoet, waarin ook Bloemendaals bur gemeester, jhr. mr. C. J. A. den Tex had plaats genomen, over de Zeeweg. Men hoorde slechts het schuifelen van duizen den schoenen over het asfalt. In deze ogen blikken van volkomen stilzwijgen dwaal den de gedachten af naar de plaats, waar de bodem is doordrenkt met het bloed van de verzetsstrijders en met grote eerbied herdacht men degenen die zo veel voor de bevrijding hebben gedaan. Precies te acht uur had de eerste kop groep het afgezette gedeelte op de Ere begraafplaats bereikt, doch het duurde nog enige tijd voor alle duizenden zich om de graven hadden geschaard. Hier wapperde de Nederlandse drie kleur in een strakke voorjaarswind en het .grote houten kruis op een der duintoppen stak sober af tegen de grijze fyemel. Het was bijna tien minuten over acht toen een viertal hoornblazers van de pad vinderij de twee minuten volkomen stilte aankondigde met het signaal: Geeft acht! Dit aangrijpende ogenblik valt haast niet onder woorden te brengen. Bijna tweedui zend mensen bogeiT het hoofd, militairen salueerden, hier en daar klonk een onder drukt gesnik en de onwezenlijke stilte werd verder slechts verbroken door het gezang van de vogels en het ruisen van de wind door het lage struikgewas. Op treffender wijze had men de helden niet kunnen eren! Toen de schemering was gevallen, lagen de graven onder een schat van bloemen be dolven. Herdenking van de 10e Mei Bij de plechtigheid op de Erebegraaf plaats aan de Zeeweg op Maandag 10 Mei, ter gelegenheid van de herdenking van de gevallenen door de Nederlandse Vereniging van Ex-Politieke Gevangenen, zal minister Sfc Mansholt het woord voeren. Met toestemming van de minister van Oorlog' is een zeer groot aantal militaire wagens ter beschikking gesteld óm de deel nemers van de Erebegraafplaats weer naar Haarlem te brengen. Daarbij zijn ook drie cantinewagens, waar na afloop van de plechtigheid wat gebruikt kan worden. Ook ditmaal zullen de Haarlemse Pad- vindersgroepen medewerking verlenen zo wel in de tocht naar de Erebegraafplaats als op de herdenkingsavond. Meer dan 500 Haarlemse families hebben zich bereid verklaard aan deelnemers logies aan te bieden. Weer een beiaardconcert De stadsbeiaardier Reinard Heering geeft Donderdag 6 Mei 's avonds van 89 uur een bespeling van het carillon der St. Bavo. Het programma luidt: 1. Little fantasy and fughe van H. Harty; 2a. Zijt vrolijk groot en kleine, b. De vasten avond die komt an, c. Lestmaal op een zo- merschen dag Oud Nederlandse liederen; 3. Menuet van G. F. Handel: 4a. Als de boer wil dansen gaan van E. WettigWeissenborn; 4b. Van een smede van H. Lagwijn; 4c. Meis je mag ik met je vrijen van L. A. v. Tette rode; 5. Menuet Rondo van J. B. Loeillet; 6. Suite Aechaigue van G. Clément; 7. Dansje van C. Roelofs; 8a. Ie seg adieu (1662), b. Heer Jezus heeft een Hofken, Oud Neder landse liederen; 9. Preludium van Jef Denijn. Spliethoff. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Mej. Ds. Soutendijk. Garef. Kerk. Wilhel- minakerk. 10: Ds. A. M. Boeyinga. Geref. Kerk (Art. 31) Begijnhofkapel. 10.30: Ds. A. Bos. Oud-Geref. Gemeente, Fr Halsstraat 4 3.30: Ds. E. van Dijk. Hersteld Apost. Zen dingsgemeente. Jacobijnestr. 15. 10: Gods dienstoefening. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Ju- lianakerk. 10: Ds J. de Jong. Kon. Emma- school, Raafstraat. 10: Ds. J. Kroon. Geref. Kerk. Noord-Schoterkerk. 10: Ds. L. Hoorweg Jr. Christ. Geref. Kerk, Floresstraat 10.30: Ds. J. C. Maris. 8: Zendingsavond. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. H. Bartlema. Kapel Nieuw-Vredenhof. 10.30: Ds. J. W. v. Nieuwenhuijzen. Geref. Kerk. Koediefslaan 9: Dr. P. J. Richel. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. Leeu weriklaan. 10.30: Ds. J. E. Drost. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. P. J de Jong. te Amsterdam. Geref. Kerk 9: Ds. J. A. van Arkel. van Haarlem. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. Dr. Ch. de Beus. Geref. Kerk. 9.30: Ds. Fijn van Draat SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. West. Kon. Emmaschool, Raafstraat. 10: Ds. J. Kroon. Katholiek Haarlem zal Kardinaal De Jong huldigen Zondagmiddag om halftwee zal de Aarts bisschop van Utrecht, Kardinaal De Jong in Haarlem gehuldigd worden. Des mor gens zal hij in de kathedrale kerk de Pon tificale Hoogmis bijwonen, welke de bis schop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, zal opdragen. Aan de plechtigheid op het Kathedraal plein werken mee de Harmonie „Euphonia" uit Overveen en het Kathedrale Koor on der leiding van dr. Kat. Voor deze gele genheid is een huldelied geschreven door de emeritus-pastoor J. van der Meer. Het aantal deelnemers 'is beperkt tot 4500. Van iedere vereniging of school kunnen dertig leden of leerlingen deelnemen. Mr. dr. P. J. Witteman, minister van Binnenlandse Zaken, leden van de Tweede Kamer, van het Provinciaal bestuur en van het gemeentebestuur zullen aanwezig zijn. Cricket Australiërs in Engeland De sterke Australiërs, onder aanvoering van Don Bradman, zijn hun seizoen in Enge land begonnen met het middelmatige county- team van Worcestershire afdoend te kloppen. Bradman 'maakte meteen een century (107) uit een totaal van 440 voor 8 (gesloten). Worcester had tevoren jn zijn eerste innings 233 bijeengebracht, maar faalde daarna én verloor met innings en runs. Tegen.het zwakke county-team van Lei cestershire scoorde Australië, nu met ver scheidene reserves uitkomend, 448 waarvan Miller 202 not out en Bradman 81. De bowler Jackson van Leicester nam 5 wickets voor 91. Fraaie cijfers, maar Jackson is toeval ligerwijs ook een Australiër. Leicester beant woordde het grote totaal met slechts 130, kreeg de follow-on en verloor op de tweede dag 5 wickets voor 113 (Lester 40), zodat dit ook wel eén nederlaag met innings moest worden. De Australische legbreak-bowler Ring was voor Leicester te moeilijk bespeel baar: hij nam in de eerste innings 545. In de tweede nam Johnson alls vijf wickets, die tot zover gevallen waren. Voetbal in Engeland Eindstand Eerste Divisie De eindstand in de Engelse hoogste afde ling is: 1. Arsenal (59 punten), 2. Manchester United (52), 3. Burnley (52), 4. Derby County (50), 5. Wolverhampton Wanderers (47), 6. Aston Villa (47), 7'. Preston North End (47), 8. Portsmouth (45), 9. Blackpool (44), 10. Manchester City (42), 11. Liverpool (42), 12. Sheffield United (42), 13. Charlton Athletic (40), 14. Everton (40). 15. fetoke City (38), 16. Middlesbrough (37), 17. Bolton Wanderers (37), 18. Chelsea (37), 19. Huddersfield Town (36), 20. Sunderland (36), 21. Blackburn Ro vers (32), 22. Grimsby Town (22). Het Engelse voetbalseisoen is op Zaterdag 1 Mei afgelopen. De werkgeversorganisaties in het bak- kersbedrijf hebben hun leden geadviseerd aan werknemers die recht hebben op 32 dagen vacantie, een vacantietoeslag van een week loon te geven. Werknemers met minder vacantie krijgen een toeslag naar rato. HAARLEM EN OMGEVING Het gemeentebestuur van Heemstede heeft vanmorgen aanbesteed het verbeteren van enige rijwegen ter oppervlakte van 24.000 m2. Ingekomen waren drie biljetten, Laagste inschrijfster was de firma Versluyj en Hol uit Bodegraven voor f 13.200. Tegen vier Haarlemse melkventers ij proces-verbaal opgemaakt, omdat zij aan hun klanten te weinig melk verkochten. Bij Koninklijk Besluit is majoor J. ft A. K. Gualtheric van Weezei, commandant van de Stormschool te Bloemendpal, benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau met de zwaarden. Zoals wij reeds gemeld hebben vertoont de Haarlemse Kunstgemeenschap in het kader van de verzetsweek de bekroonde ver- zetsfilm „La bataille du rail" en de film over het Nederlands studentenverzet „Zes jaren" op Zondagmorgen 9 Mei in het Luxor- theater. Ds. H. W. Eerland te Dokkum heeft be dankt voor het beroep van de CKr. Gerei Kerk van Lisse. Ds. A. R. de Jong draagt Zaterdagavond in het O R.G.-centrum Westerhoutpark la zijn toneelspel „D. X." („Dictatuur 10") voor. De Commissaris van Politie te Delft, de heer M. van der Zee, is op 61-jarige leeftijd overleden. De jongensclub „Obadja" viert Zater- dagavond 8 Mei in het gebouw Lange Mar. garethastraat 13. haar 65ste jaarfeest met een gevariëerd programma. In de Kerkuil, Nieuwe Gracht, wordt Zaterdag 8 Mei een liederen- en piano-avond gegeven. Aan deze avond werken mede: Co v. Groeningen, zang en Else Nolthenius, piano. Het programma bevat o.a. werken van: Scarlatti, Brahms, Duparc, Debussy en Shostakovich. Negen tabakken voor Negen tabakken, kostbare Ingrediënten en verfijnde vakkennis maakten een nieuwe mixture: TOPIC. Juist iets voor de cri- tische fijnproever, om er met zijn pret tigste pijp eens extra voor te gaan zitten! Niet overal..maar alléén verkrijgbaar bij: JAN VAN DER PIGGE GROTE HOUTSTRAAT 81 - HAARLEM Twee en een half jaar wegens belastingontduiking De Haarlemse Arrondissements Recht bank veroordeelde heden de Amsterdamse boekhouder H. A. v. V., die twee weken geleden tefecht stond wegens valsheid in geschrifte en overtreding van het Navor- deringsbesluit, conform de eis tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Zijn patroon, W„ werd eveneens con form de eis tot drie maanden gevangenis straf veroordeeld. Heemstede ARTSENDIENST OP HEMELVAARTSDAG. De volgende doktoren hebben op Hemel vaartsdag dienst: dr. A. J. v. Ravenswaay, Zandv.laan 70, tel. 27913; dr. W. v. d. Linde, H. Dreef 253. tel. 16850; dr. G. S. Nout, Camp- laan 20. tel. 28763. Wijkverpleging: Zuster Badings, Heemst. Dreef 38. tel. 29818. Geopende Apotheek: Heemsteedse Apo theek, Binnenweg 98, tel. 28197. SCHEEPVAART K. N. S. M. Draco,^ Mei te Halmstad v. IJmuiden naar Kopenhagen. Roelf, 3 Mei van Bremen naar Hamburg. Strabo, 3 Mei van Pasajes naar Bilbao. Theseus, 3 Mei te Bar celona van Valencia naar Genua. HOLL. OOST AFRIKA LIJN. Rijnkerk, 3 Mei van East Londen naar Kaapstad. MIJ. NEDERLAND. Johan van Olden- barnevelt, 3 Mei Kaap Guardafui gepasseerd van Batavia naar Amsterdam. Lawak, 3 Mei v. Batavia naar Manilla. Mapia, 3 Mei Perim gepass. op weg naar Penang. Rotti, 2 Mei van Los Angeles naar San Franicsco. Singkep, 3 Mei van Batavia naar Amsterdam. VINKE EN GO. Farmsum, 3 Mei van IJmuiden te Rotterdam. Hilversum, 4 Mei v. Dakar naar Bissao. KON. HOLL. LLOYD. Entre Rios (thuis reis) 30 April te Buenos Aires. Lionel, (thuis reis) 3 Mei te Santos. Salland (uitreis), 3 Mei Rio de Janeiro aangekomen. gres heeft uitgenodigd. Kinderledikant jes 70 cm diep met klep. in eerste kwa liteit. met matras en kussen en wollen deken. Van Weert Anegang 46 v°o. de Baby (Adv.) Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM. 4 MEI 1948 ONDERTROUWD: 4 Mei. G. J. Reitsma en W. H. Molenaar. GEHUWD: 4 Me! E. F. Urech en A. E. Rik- kevt: W. G. F. Bange en M. C. van der Vlugt; P. Ulrich en F.. Koelemeijer. BEVALLEN van een zoon: 3 Mei. N. M. VerkerkUittenbosch; 4 Mei. G. Jacques Sondcrs: A Rakker—Koper: M. A. van der LandenVogels BEVALLEN van een dochter: 2 Mei. A. F. BcyermanSchlimmcr; 3 Mei, P. Voulon— Hovingh: J. M. de Rooij—Zwarts: M. M. Jans- sens—do Krou; A. ter Metz—van Britsom; 4 Mei. L. J. M. Burger—Jansen van Galen. OVERLEDEN: 1 Mei. A. M. Lippes, 6 j., Pijnboomstraat: 2 Mei. J. H. M. Vadervan Emmerik. 59 j Wilgenstraat; H G C Meijer, 73 j.. Da Costastraat. 3 Mei. J H W M. ter Smitten—Aupers. 63 j„ Tcijlerstraat; A. Brandt. 81 j.. Kenncmcrstraat; T van den Berg. 79 j.. Floresstraat; G. J. Tjaden—de Groot, o6 j., Velserstraat. Kersbergen en de heer A. W. Michels. die veel werk voor de bestrijding der tuber culose hebben verricht, ook in het bestuur van „Zonnestraal". Mevrouw mr. J. M. K u n s t, algemeen secretaresse .van de Noordhollandse Ver eniging „Het Witte Kruis", besprak de goe de samenwerking tussen beide verenigin gen. Verder boden gelukwensen aan dé-heren Harmsen, lid van Gedeputeerde Staten van Noordholland, mr. P. O. F. M. Cre- mers, burgemeester, de heer A. J. M. An- genent, wethouder, mr. Th. A. Wesstra, gemeente-secretaris, dr. A. J. van Leusen. wethouder van Velsen. dr. A. P. N. de Groot, geneeskundig inspecteur van de Volksgezondheid, dr. W. B. Smit, directeur van de Gem. Geneeskundige Dienst, de artsen A. H. de Vries en P. Floor, namens de kring Haarlem van de Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst, dr. J. G. Hoge. vice-voorzitter en dr. J. W. Kamer ling, secretaris van de Haarlemse Vereni ging tot bestrijding der tuberculose en afgevaardigden van aangesloten vereni gingen. Keuring van onderwijzend personeel. In de aan de receptie voorafgegane al gemene vergadering is ter sprake gekomen hel kéuren van onderwijzend ocrsoneel. De inspecteur van de Volksgezondheid dr. De Groot, deelde mee. dat een onderwijzer voor de aanstelling gekeurd moet worden. In de wet komt echter geen bepaling voor Wij begrijpen uw moeilijkheden en juist daarom trachten wij ze zoveel mogelijk uit de weg te ruimen. Geeft ons Uw vertrouwen, we stellen er een eer in dit vertrouwen waardig te zijn. Vlotte aflevering. Prima kwaliteit. UW BONNEN 01 en 02 naar; Nieuwe Gracht 36 Telefoon 10230 Tuinwijklaan 21 - Telefoon 11012 Landzichtlaan 33 - Heemstede Oud vertrouwd adres van 1877 American Plastic vederlicht KUNSTGEBIT Natuurgetrouw, weegt 17 gram. plaatsing eventueei direct na tTekken. Overzetten van slecht-passend gebit op vederlichte plastic-plaat en reparatlën In één dag gereed- 5 Jaar Garantie. Tandheelkundig Adviesbureau „Haarlem" STUYVESANTSTRAAT 77 rood - HAARLEM Op schriftelijke aanvraag wordt gaarne prospectus Zaterdags van 915 uur toegezonden. De gehele dag geopend. Benz 1-12, geen olicverbi-, mooi gelakt leserve zeer goede banden, prima wagen. Fr. Nelscherlaan 31, Santpoort, tel. K 25608278. De Burgemeester van Haarlem maakt bekend, dat Iedere teler van aardappelen in deze gemeente verplicht is vóór 15 Mei a.s. aan de Directeur van de Hout, de Plantsoenen en de Begraafplaatsen. Kleverlaan 9. kennis te geven van de door hem beteelde oppervlakte, in Rijnlandse roeden De aangifte moet voorts bevatten de juiste naam en adres, een nauwkeurige aanduiding van de ligging van de percelen en of de teler zelf voor de bespuiting zorg draagt. Het nieuwe mode!, dat In de vslc-pers groot opzien heeft gebaard door zijn bijzondere prestaliet, thans ook in Nederland! GARAGE „DEN HOUT" WAGENWEG 164—168, HAARLEM TELÊFOON 12138 vestigt de aandacht op: samengesteld door C. E. PotharstGimberg e.v.a. Een PRACHTIG geschenk voor Moederdag Uitgave van Haarlems Bloei 5.— Keurig verzorgd* GROTE HOUTSTRAAT 100 - TELEFOON 13060

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 6