Flinke mangelsters, strijksters en aank. meisjes gevr. Jeugd vermaakt zich in speeltuinen Taxi? Bel 1.2.3.4.5 'n TAXI...? Bel 17000 Kort en Bondig Bekwame en aankomende STRIJKSTERS vrl. jongste bediende Prima zelfstandige verkoopster en leerling gevraagd FABRIEK VAN BEDRIJFSARTIKELEN LEIDENDE KRACHT Rinkel, Zandvoort Bedrijfsleider verkoper Automonteurs gevr. RECLAME-TEKENAAR (schilder) Slagersbediende gevr. Kokingevr. Besch. Verkoopster of DONDERDAG 20 MEI 1948 HAARLEMS DAGBLAD ------ f'. Op een tocht door het centrum en de buitenwijken op Woensdagmiddag viel het op, dat weinig kinderen het verkeer in gevaar brachten door onverwacht over te steken of kattekwaad uithaalden. Het was vrij rustig op straat. Velen waren onge twijfeld naar buiten getrokken, om te genieten van de zee en het bos, doch tal lozen waren in de speeltuinen verenigd. Op laatstgenoemde plaatsen heerste een gezellige drukte. Het weer werkte mee de jeugd te laten verma>.en aan de vele toe stellen, welke de tuinen rijk zijn. De R.-K. Bond van Grote Gezinnen heeft in enkele wijken een tuin ingericht en de organisa ties, aangesloten bij het Haarlems Verbond van Speeltuinverenigingen, zijn over de gehele stad verspreid. Na de bevrijding is de behoefte aan speeltuinen nog meer ge voeld dan vroeger en buurtverenigingen, welke ontstaan waren om feesten te vie ren, hebben de statuten gewijzigd en wer den in speeltuinverenigingen omgezet. Het Verbond heeft sedert 1 Mei jl. tien aan gesloten verenigingen, waarvan er negen in het bezit zijn van een tuin. De tiende, welke pas is opgericht en de leden heeft uit de omgeving van de Frans Halsstraat, moet nog een geschikte plaats zoeken. Het bestuur meent dat een gedeelte van de tuin van het Haarlems Kinderhuis aan de Schotersingel voor het doel te gebruiken is. Dan kunnen de inwonenden van het huis er ook gebruik van maken. Overleg moet nog gepleegd worden met de auto riteiten. De tocht langs de speeltuinen van het Haarlems Verbond heeft aangetoond, dat de besturen dèr aangesloten organisaties met veel ambitie aan het werk gaan. Toen na de bevrijding de arbeid voor het kind opgevat moest worden, was er niet veel over. De tuinen moesten opnieuw inge richt worden en daarin zijn de werkers- (sters) voor de speeltuinen prachtig ge slaagd. Mooie toestellen zijn overal opge steld en daarmee kunnen de meisjes en jongens, die leerplichtig zijn en ook jon geren, die in de zandbakken spelen, zich vermaken. Een bezoeker krijgt een gunstige indruk, Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 19 Mei 1948 ONDERTROUWD: A. J. Rotteveel en A. A. Tanis. J. Flurij en H. E. Uithoven. G. Hui zing en A. Fokker. W. Roelevink en F Lou ter. C. Bakker en E. Hooijen. S. Nijssen en M M. Brouwer. P. de Groot en M. Takken. J. Nijssen en P. A. Hofsté. W. J. Borst en P. C. Boeree. S. H. Diependaal en A. Tensen. L. Buis en E. L. W. van der Linden. J. Bee- nen en J. M. Rademaker. A. van Oosterhout en H. Bouwmeester. T Cobelens en F. Not- trot. A. E. van Vliet en C. Jong. A. L. J. Captijn en A. H. M. van Krieken. J. Wie- ringa en M. Luikinga. M. A. C. Beekman en J. J. de Jong. L. H. Witteman en M. Haver. A. W. Westra van Holthe en I. V. Wallin. N. A. Nijssen en C. A. W. Moorman. P. W. A. Cobelens en J. van der Velde. J. Uijten- daal en A. van der Beek. W. van Berkel en E A. Dik. K. Poort en N. Schluter. A. A. John en T. A. C van Loy. M. Parson en J. H. Klupper. J. A. C. I. van Spaandonck en E. C. M. Nieuwehhuijs. J. Bos en M. Hetem. J. Mertens en G. Stêvenhaagen A. Masten broek en M. Iken. R. Piek en S. Timrott. C. J, van der Aar cn A. L. Möhringer. J. P. van de Vorst en C. S. Look. P. G. Hüsslage en N. H. van der Hoeff. A. J. Wisse en C. de Zwaan. D. Duinker en R. W. Weide. P. M. Riegen en H. A. Smid. GEHUWD: A. Veenings en M. C. Laan, H. Prins en A. M. C. Oldenburg. F. B. Siever- ding en C Hol. G. Schell en J. J. Pel N. T. de Winter en J. M. Bakker. E. G. Zwaans- v.-ijk en C. Lassooij. J. G. van Maris en B. Corbee. A. Vonk en W. G. Kampman. H. A. Hoogvelt en D. Voogd. H. Huisman en A. van der Linden. W. H. Möring en C. S. Felix J. M Piekhaar en M. S. A. Bijvoets. B. Booij en S. Kruize. BEVALLEN van een zoon: 15 Mei: J. Heederik-Meeldijk. J. C. van den Berg-de Graaf. 16 Mei: H. Dieters-van Lottum. A. M. de Korte-Hulsebos. 18 Mei: M E. Elte-van Lennep. L. M. van Wort-Tfmmers. J. E. Nij- land-de Rijcke. D. Mooij-van der Heijden. J. D. Hos-Dijk. 19 Mei: J. Brico-van der Burg. J. A. Bosschers-Alink M. Groenhuijzen- Pucherna. A. Mulder-Moes. W. M. Roesten- berg-Bosch. van een dochter: 15 Mei: J. Heederik- Meeldijk. 17 Mei: W. F. van der Mije-van Mierlo. M, C. van der Werf-van Woerden. 18 Mei: H. C. Mulder-Boudewijn. E. M. M. I. van 't Hof-Witteveen. J. van Wijngaarden- Bakker. C. Mol-Webster. 19: W M. Roesten- berg-Bosch. S. Rijken-Boosman. A. G. Vink- Logmahs. OVERLEDEN: 16 Mei: O. E. D. Julius. 80 jaar, Ripperdapark. M. Horeman. 16 mnd„ Schalkwijkerweg. 18 Mei: G. F. W. Hartung, 86 jaar, Wagenweg. P. Grilles. 73 jaar. Ga- renkokerskade. M. E. van Til. 65 jaar, Spek- straat. DAG EN NACHT Amsterdamsche Rijtuig Maatschappij De bestuursleden van der speeltuinvereni gingen hebben zich tot taak gesteld de jeugd op te voeden, opdat zij niet vervalt in minder oirbare handelingen. De Speel- txiinvereniging „De Glasblazers" heeft Woensdagmiddag een tuin in gebruik ge nomen aan de Papentorenvesl te Haarlem. Op de achtergrond staat de Strafgevangenis als waarschuwing tegen hen, die de wijze lessen van de opvoeders niet ter harte nemen. als het prachtig weer is, maar er kan op enkele tuinen nog veel verbeterd worden. Een groot gemis is een gebouw, waar de kinderen bij regen en in de wintermaan den kunnen knutselen enz. Alleen de oud ste Haarlemse vereniging, welke in 1926 is opgericht, nl. „Het Oosterkwartier" heeft de beschikking over een gebouw, dat vroeger als school gediend heeft en op de Papentorenvest stond, waar Woensdag een speeltuin in gebruik genomen is. In het Amsterdams kwartier heeft het werk zich flink kunnen ontwikkelen, maar uit de grote toeloop op de andere tuinen in de stad, bleek dat het speeltuinwerk in een behoefte voorziet. De besturen zullen wel ijveren, als er meer materiaal is, gebou wen op te richten. Urgenter is echter, dat alle tuinen over water en toiletten be schikken. Ook verdient het aanbeveling de grond hier en daar te egaliseren. Het bestuur van het Verbond van Haar lemse Speeltuinverenigingen zet met geest drift de pannen voort, om in alle delen der stad speeltuinen te openen (gedacht is b.v. aan geschikte plaatsen, als het Preto- riaplein, ^.eidseplein enz.) en aan de in richting er van veel aandacht te besteden. Het moet dan de beschikking hebben over geld en voor belangstellenden delen wij mee, dat het gironummer van de penning meester, de heer G. Starink, is: 349323. „Glasblazers" opent een nieuwe speeltuin.. Zagen wij op de tuinen de spelende kin deren, de jeugd uit de omgeving van de Papentorenvest, verenigd in de speeltuin vereniging „Glasblazers", moest wachten tot de wethouder van Openbare Werken, de heer A. J. M. Angenent het lint had doorgeknipt. „De Glasblazers" is in 1946 opgericht en twee jaar later beschikt de vereniging over een speeltuin, welke mo gelijk in de toekomst uitgebreid kan wor den, als ook het andere deel van het mid denpad bijgetrokken wordt. Bij de ope ning hebben behalve de heer Angenent het woord gevoerd de heren J. Wiejan, voorzitter, J. L. Munnik, namens de Stich ting „Jong Haarlem vooruit", W. v. d. Kamp, tweede-voorzitter van het Ver bond van Speeltuinverenigingen en De Leeuw, diè namens een buurtgenoot een bedrag aanbood, bestemd voor aankoop van ëen vlag. Onder de aanwezigen wa ren de heren J. Fontijne, hoofdcommissa ris van politie. A. F. Suurendonk, hoofd inspecteur van politie en de heer J. C. Ophuysen, secretaris van het Verbond van Speeltuinverenigingen. De tuin was met vele vlaggen versierd en bood een goede gelegenheid voor de jeugd, om de gevaren van de straat te ontlopen. Loterij „Haarlems Bloei" Ten bate van de Stichting Haarlems Bloei" is een loterij uitgeschreven, waarvoor 650 prijzen beschikbaar zijn gesteld. Daarbij zijn een ameublement, eet- en ontbijtservie zen, luxe voorwerpen en fietsen. De trek king is bepaald op 20 Juli. DE RESIDENTIE OPERETTE De op 1 Januari opgerichte „Residentie Operette", die te 's-Gravenhage met „De Bloem van Hawaii" en ook met Kalman's operette „Czardasvorstin" een uitstekend debuut maakte, zal na een reeks opvoe ringen te Rotterdam en Amsterdam op Za terdag 22 en Zondag 23 Mei een tweetal op voeringen geven van „Czardasvorstin" in de Stadsschouwburg te Haarlem. De artistieke leiding is in handen van Victor Colani, de muzikale in die van Heiman Woustra. Me dewerkenden zijn o.a. de Haarlemse zange res Lola van der Ben, de jeugdige Kitty Knappert, Cor Wijgers, Gerard Muller e. a. EEN VERRASSING. Bij graafwerken, die verband houden met de restauratie van het bekende „Pan- nekoekenhuisje" te Bloemendaal is men gestuit op een fundament dat niet bij de tegenwoordige koepel en het belendende gebouwtje hoort. De steen is zeventiende eeuws en Hoewél het geen zware fundering betreft, is de mogelijkheid niet uitgesloten dat eertijds op deze plek een klein land huis heeft gestaan of een andere theekoepel. Deze mogelijkheden is men thans aan het onderzoeken. De eerste Hollandse nieuwe99 Grand Ballet de Monte Carlo is binnen Een gedeelte der loggers, welke Dinsdag uit de verschillende visserijhavens - ter ha ringvangst zijn vertrokken, is gistermiddag aan schot gegaan. De vangsten variëren van 2 tot 50 kantjes per schip. Het weer daar ter plaatse was hedenmorgen te ruw om haring over te geven. Er woei een stevige bries. Er zal geprobeerd worden dit vanmiddag te doen. De verwachting is, dat Zaterdag de eerste nieuwe Hollandse haring aan de markt zal zijn. De vangstberichten van he denmorgen uit zee luiden: SCH 63 8 kantjes, SCH 89 3 kantjes. SCH 97 3 kantjes, SCH 103 3 kantjes, SCH 5 10 kantjes, SCH 310 8 kantjes, SCH 3 5 kantjes, SCH 325 10 kantjes SCH 361 2 kantjes, SCH 254 geen vangst, SCH 32 20 kantjes. SCH 132 20 kantjes. SCH 87 30 kantjes. SCH 229 7 kantjes, SCH 339 14 kantjes, SCH 365 30 netten in voor 10 kantjes. Voor bewoners van T KLEVERPARK. HAARLEM-NOORD en BLOEMENDAAL DAG EN NACHT Amsterdamse Beurs Agenda voor Haarlem DONDERDAG 20 MEI Stadsschouwburg stichting Haarlemse Opera-Operette „Polenbloed", 8 uur. Gem. Concertgebouw: optreden van leden der Opera Italiana, 8 uur» Rembrandt: „Mens durf te leven", alle leeftijden. 1,45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Palace: „Tarzan in de woestijn", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Ton deldoos", alle leeftijden, 2, 4.15, 7 en 9.15 u. City: „Adam had vier zonen", 18 jaar. 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Spaarne: „Merijntje Gij zen'. 14 jaar. 12.30. 7 en 9 15 uur. Frans Hals: „Road to Marocoo" 14 :nar. 2. 4.30. 7 en 9 15 uur VRIJDAG 21 MEI Gem. Concertgebouw: Jubileum-concert Concertgebouw-orkest, 8 uur, Bioscopen: middag en avondvoorstell**en. Koninklijke Olie. Unilever Philips A. K. U Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabel v. Berkel's Patent Scheepvaart-Unie Holl.-Amerika Lijn Deli Maatschappij H. V A A'dam Rubber Ned. Handel Mij. N.-I. Handelsbank Billiton Mij II Slotkoers gisteren 336 y2 292 264 171% 336 291 130 184 212 156 230 >/2 176 159 118|Yi 482 Openings koersen 330% 284'/2 253 167& 148VZ 2C4*i 173% Muziek voor fijnproevers in de Remonstrantse kerk Het 'Amsterdamse Amsterdams vocaal ensemble „Musica Reservata", bestaande uit enkele goede damesstemmen, concer teerde onder leiding van de organist Jan D. Boeke in de Remonstrantse kerk te Haar lem. Over 't algemeen verstaat men door de term „musica reservata" die muziek uit de zestiende eeuw welke een illustratief cachet bezit en om een zekere dosis expres siviteit vraagt. Deze opvatting wordt ech ter in de laatste tijd door sommigen be streden en de mening is geopperd dat het wel eens kon betekenen „muziek voor kenners en fijnproevers". Dit slaat vol komen op de tendenz die sprak uit het pro gramma waarmee „Musica Reservata" zich aan het publiek kwam voorstellen. Als de „fijnproevers" nu ook maar in groter ge tale gekomen waren! Wij hoorden mis- gedeelten van Lotti, uitgevoerd als terzet, twee geestelijke concerten van Schütz, drie Psalmen van Lassus, drie geestelijke liede ren van Badings en de merkwaardige „Litanie la Vierge noire" van Poulenc. Waren de stemmen aanvankelijk in onder ling verband nog wat onzeker (er was een goede maar te sterk dominerende sopraan) geleidelijk kwam er meer evenwicht in het ensemble en in de door Badihgs prachtig bewerkte trope „Kyrie, God is ghecomen" alsrrjede in de Litanie van Poulenc werd een voornaam resultaat bereikt, dat was een delicate moderne „ars reservata" voor muzikale lekkerbekken. Alleen bleek dat het orgel van de Remonstrantse kerk zich niet al te best leent voor de muziek van Poulenc. Ook voor de variaties op het „Veni Creator" van Duruflé, waarmede Jan D. Boeke de avond besloot, schiet het instrument te kort. Maar de idéé om met dit kunstige moderne werk te eindigen, waar de avond op hetzelfde thema begon nen was met een koraalvoorspel van Pachelbel, was zeer te prijzen. Verder hoor den we nog een grillige Ricercar van Steig- leider, een toccata van diens (vermoede lijke) leerling Froberger. en de Pastorale van Franck, genoeg om te ervaren dat Boeke een man van smaak is. Dit alles werd zo gespeeld, dat men ook grote waar dering kon hebben voor zijn vaardigheid als organist. JOS. DE KLERK. Bloemendaal BURGERLIJKE STAND 13-20 Mei 1948 Geboorten: P. M. v. Hiele-Geldof, dochter. W. J. Mekking-Mudde, dochter. V. Benja- mins-Lotens, dochter, J. H. Warnaars-Smit, zoon. Ondertrouwd: A. H. Gijzinck en D. Mica. J. Hartog en E. J. v. d. Hoff. Overleden: mej. A. B. Manssen, 76 jaar. Gehuwd: T. v. d. Heuvel en E. E. H. V- d. Berg. W. L. Bruin en H. Sluijk. J. v. d. Lin den en W. N. Uijtendaal. A. H. M. Strack v. Schijndel en E. Matla. M. L. Dijkstra en W. H. Garrer. epateerde de Residentie Gisteravond heb ik in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te 's-Graven hage de tweede voorstelling in ons land gezien door het Grand Ballet de Monte Carlo, een voortzetting van het in 1945 door Serge Lifar geformeerde en op de traditie van Diaghilew steunende Nouveau Ballet de Monte Carlo, versterkt met een paar solisten van het Amerikaanse Ballet Russe. Deze laatsten, Rosella Hightower en André Eglevsky, zijn inderdaad feno menale dansers, hetgeen vooral bleek uit hun kunstzinnige vertolking van de ver maarde pantomime „Giselle" waarmee het programma geopend werd. Dit romantische ballet werd rüim hon derd jaar geleden samen met de librettist Vernoy de Saint Georges ontworpen dooi Théophile Gautier, die zich liet inspirerer. door een reisvertelling van Heinrict Heine. De nogal banale muziek van Adan heeft niet kunnen beletten, dat iedere bal lerina het als haar levensroeping beschouwt om de technisch veeleisende en bij uitstek dramatische titelrol met inzet van haar gehele persoonlijkheid af te draaien. Ro sella Hightower beschikt niet fllleen over een volmaakt uitgebalanceerde virtuosi teit, doch bovendien over een inventaris van lyrische expressie-middelen, die haar transformatie van het danslustige, in haar liefde bedrogen meisje via de aan Ophelia herinnerende waanzin tot een wonderlijk transparante geestverschijning bijna zon der bedenkingen deden aanvaarden. Voor al de elegische episoden waren doordrenkt met bovenaardse schoonheid. Ik kan mij niet voorstellen dat de rol van prins Al- brecht ooit zuiverder beheerst en ontroe render tevens zou zijn uitgevoerd dan door André Eglevsky. een prachtig danseur noble, die speciaal in de langzame pas de deux in de kerkhofschène met de daarop volgende cabriolen en dubbele tour en l'air een zwevende gratie demonstreerde, v/elke de toeschouwers de adem benam. Merkwaardig genoeg scheen hij door zijn moeiteloze elevatie de banden met het aardse verder te slaken dan de sur les pointes bewegende geesten.. Het emotie loze dansen van het corps de ballet maakte de opening van de tweede acte eerder romanesk dan romantisch. Marjorie Tall- chief bracht echter, als hun koningin voor al met haar verbijsterend voetenwerk, de vertoning spoedig in het gareel. Laatsgenoemde danseres voerde tezamen met de elegante maar niet geheel van ex hibitionisme vrij te pleiten George Skibine een pas de deux uit, ontleend aan het in Rusland enorm populaire, hier vrijwel on bekende ballet „Don Quichote" op muziek van Minkus, waarin allerhande prettise petits tours elkaar afwisselen. De avond werd besloten met een choreografisch werk \*an Lifar op muziek van Edouard Lalo, getiteld „Blanc et Noir" en het beste te omschrijven als een louter plastische symphonie, of als een lijnenspel in de ruimte. Rosella Hightower, de nog zeer jeugdige Etherv Pagave, Marjorie Tallchief en Gerorge Skibine waren de solisten die deze cerebrale composities voordroegen met een suprème nauwgezetheid. Het succes van dit programma, dat op 27 Mei te Amsterdam wordt herhaald, was zeer groot. DAVID KONING. ARBETDER KREEG STUK IJZER TEGEN HET HOOFD. Een arbeider, in dienst bij een aannemer, die momenteel buizen legt in de Leidse- vaartweg nabij de Amsterdamse Water leiding, is gistermiddag door een stuk ijzer aan het hoofd getroffen.* Hij kreeg een zware hersenschudding en is na door een toevallig passerende dokter uit Amstelveen verbonden te zijn, per ziekenauto naar het St. Elisabeths Gasthuis vervoerd. Sport in 't kort EXTRA-TREINEN BIJ HEERENVEEN- EDO. Ter gelegenheid van de voetbal wedstrijd Heerenveen-EDO. welke op Zon dag 23 Mei te Heerenveen wordt gesDeeld, loopt een extra-trein van Zwolle 11,29 uur. Meppel 12.05 uur, Steenwijk 12.22 uur. Wol- vega 12.38 uur. Heerenveen (aankomst 12.54 uur). Uit Heerenveen vertrekt 16.35 uur een trein, Wolvega a. 16.50, Steenwijk a. 17.07. Meppel a. 17 25. Zwolle a. 17.58. Muziek Kerkconcert van Haarlems Christelijk Mannenkoor Een kort gebed en het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus werden de in leiding van het concert dat door Haarlems Christelijk Mannenkoor gisteravond in de Immanuëlkerk te Haarlem werd gegeven. Als eerste koorwerken vermeldde het programma- het 16e eeuwse, zowel aan da Palestrina als aan Ingegneri toegeschreven „O bone. Jesu" en het 20ste eeuwse „Mise rere mihi" van de Haarlemse componist Tom de Vries. Een periode van ongeveer vier eeuwen ligt tussen de scheppings momenten van dezë composities, maar zon der bezwaar kon de dirigent van het koor de heer Jac. Zwaan, beide werken in op eenvolging doen uitvoeren omdat Tom de Vries in zijn Miserere mihi niet afweek van de grondbeginselen van zijn beroemde voorgangers uit de 16e eeuw. En zo werd dit „Miserere" een koorwerk van voortref felijk gehalte. De te prijzen uitvoering door het mannenkoor plaatste deze eigenschap in het volle licht, hetgeen ook gezegd kan worden ten aanzien van „O bone Jesu". Wel was daarbij gebleken dat de baritons zich in acht dienen te nemen de klank- homogeniteit niet te verstoren door een overmaat van persoonlijke ijver, en dat de tenoren bijzonder moeten streven naar gelijkheid in articulatie Dit laatste zou vooral aan .Schuberts „Sanctus" ten goede zijn gekomen. „Beati mortui" van F. Men delssohn Bartholdy viel op door expressieve nuancering. „Mijn Hof" van Ph. Loots be gon veelbelovend, maar de tweede strophe werd door intonatie-bezwaren wankel van uitvoering. Een goede indruk gaf het koor ten slotte van Roeskes „Geuzenvendel". Aan het concert werd medewerking ver leend door de sopraan Tini Jaspers en de organist Frans Boutellier. Tini Jaspers zong liederen van Bach, een aria van Handel en drie Nederlandse lie deren waaronder een strophenlied „Een schepping" van Hendrik Andriessen. Wat bij haar zang het meest frappeerde, was de bijzondere natuurlijke schoonheid van haar stem, welke ongetwijfeld door groeiende technische beheersing in al haar rijkdom en uitdrukkingsmogelijkheden zal kunnen gaan imponeren. Frans Boutellier, die volgzaam bege leidde. trad als solist op met werken van Bach. Jongen en Andriessen Handhaving van een strakker rhythmiek bleek gewenst voor de muziek van Bach. Overigens kon men waardering hebben voor de behoorlijk geregistreerde uitvoeringen der andere orgelcomposities. P. ZWAANSWIJK Leerlingen Muziekschool lieten hun prestaties horen Er ging weer heel wat om op de tweede leerlingenavond van de Muziekschool van "Toonkunst, die in de Stadsschouwburg ge geven werd. Het bestijgen van de muzen berg heeft ,vele aspecten en gaat -over tal van trappen; en verschillende dezer werden deze avond aangetoond en gedemonstreerd. De kleuters^ilit de klassen van mejuffrouw Michielsen maakten hun eerste pasjes met hun do-re-mi-trefoefeningen en toonden hun begrip voor rhythme en voor het prac- tisch gebruik van de zangstem. De dames Bekkers, Nederkoorn en Davelaar en ook de heer Zwaan lieten een groot aantal jeugdige pianoleerlingen aantreden, waar onder velen een overtuigende belofte aflegden. Verdergevorderde leerlingen uit de klassen van directeur De Vogel, van de heren De Jong, Riphagen en Vincent brach ten de uitvoering meermalen op behoorlijk concertpeil, door het vertolken van com posities van Mozart, Peter van Anrooy, Bartok en Mendelssohn. Verder was vertegenwoordigd de zang klasse van mej. Broekmann, die, wegens ziekte van deze lerares, waargenomen wordt door mej. Kitty Nederkoorn. De vioolleraar Althuizen liet zijn leerlingen optreden en ook de blazers waren vertegen woordigd met een hoboïst, leerling van de heer Stotijn, en twee fluitisten uit de klasse van de heer De Klerk. En, alsof dit alles nog geen variatie genoeg gegeven had, kwam aan 't slot van de avond ook nog de orkestklasse van de heer Biele in touw met werken van Couperus en Corette. Zo was er een climax in de uitvoering, die op vele momenten naar een mooie hoogte reikte. Een Rotterdamse notaris miste op 9 Maart zowel een bedrag van f 3500 als zijn dienstbode De jongedame is thans in Am sterdam aangehouden, waar zij met een vriend goede sier van het geld maakte. Op 5 Juni zal het gerestaureerde Prin senhof te Delft worden heropend tegelijker tijd met de opening van de. tentoonstelling ter herdenking van de Vrede van Munster 1648-1948 Prins Bernhard zal op 8, 9 en 10 Juni een bezoek brengen aan Gelderland, in hoofdzaak de Achterhoek en de Lijmers Een lid van „Les Ailes Brisées", een Franse organisatie tot steun aan nabestaan den van verongelukte personeelsleden der Franse militaire en burgerlijke luchtvaart, heeft de bronzen erepalm dezer organisatie gehecht aan het nationale monumefit op de Dam te Amsterdam De Nederlandse zaadhandelaar W. Z. uit Oostvoorne is te Manchester tot 3680 Pd. Sterling boete veroordeeld omdat hij zonder invoervergunning zaden ter waarde van 3.345 Pond Sterling naar Engeland had ge- bracht. De zaden zijn in beslag genomen. De minister van Wederopbouw en Volks huisvesting zal begin Juni een bezoek brengen aan verschillende geteisterde Ge meenten in Oost-Gelderland. Twee jongens, respectievelijk 20 en 18 jaar, zijn in Bergen op Zoom gearresteerd, omdat zij f 2800 van hun patroon hadden gestolen. Er was nog f 1450 over; f 500 had den zij uit vrees voor ontdekking verbrand en de rest was opgemaakt Er is een algemene maatregel van be stuur te verwachten, waarbij het diploma van de algemene middelbare school in Cu rasao gelijkgesteld wordt met dat van de Nederlandse hogere burgerschool A. De Nederlandse regering heeft prof. dr, ir. H. Gelissen te Maastricht benoemd tot voorzitter van de delegatie, welke ons land zal vertegenwoordigen op de economische conferentie voor Azië en het Verre Oosten, welke op 1 Juni te Ootacamund (Brits In- dië) zal beginnen. Op het station te Boxtel is de 70-jarige pater E. Kuypers. die sedert een week uit de missie van midden-Afrika gerepatriëerd was, uit een rijdende trein gesprongen. De missionaris viel tussen het perron en de trein en werd op slag gedood. Pater Kuypers had ruim 40 jaren in de missie van Mwanza doorgebracht. HAARLEM EN OMGEVING De „zwarte" poelier J. P., die Dinsdag voor de economische rechter terecht stond, heeft een collega met toevallig dezelfde ini tialen, namelijk J. Paesie, Julianapark 52, Haarlem-Noord. Wij vermelden dit om de heer Paesie voor onaangenaamheden te vrij waren. Door de Christelijke Gemengde Zang vereniging „Looft clen Heer" zal Vrijdag avond a.s. op de Stichting Vogelenzang te Bennebroek een concert worden gegeven, waaraan de tenor Han Lefèvre uit Heem stede medewerking zal verlenen. Een Sonaten-avond wordt door Chris en Pie van der Glas (viool en piano) gegeven op Zaterdag 22 Mei in de Begijnhof Kapel te Haarlem. Het programma vermeldt wer ken van Handel. Beethoven. Brahms en Sig- tenhorst Meijer. Het Jaarmarkt Comité, uitgaande van de Evang. Lutherse Gemeente te Haarlem, ten doel hebbende gelden bijeen te brengen voor het bouwen van een kapel en inrich ting voor Chronische Zieken in Haarlem- Noord, hoopt op 9, 10 en 11 Juni een jaar markt te houden De afdeling Heemstede van de Volks partij voor Vrijheid, en Democratie houdt Vrijdag 21 Mei in het gebouw van de Pro testantenbond te Heemstede een openbare vergadering, waarop de heer H. "J. Anker smit uit Deventer zal spreken over „Vrijheid in economie en politiek". Na de pauze zal een film over Zwitserland vertoond worden, - Leerlingen van het Kennemer Lyceum zullen op 4 en 5 Juni in het schoolgebouw aan het Adriaan Stoopplein te Overveen nog twee voorstellingen geven van „Freuleken". De opbrengst is bestemd om kinderen, die aan asthma lijden, naar Zwitserland uit te zenden. De Arbeiders Gemeenschap -der Wood- brookers organiseert vacantieweken voor huisvrouwen in het gebouw te Bentveld en voor jongeren, die voor het eindexamen zijn geslaagd, te Kortehemmen (Fr.). De vacan tieweken voor de huisvrouwen zijn bepaald van Maandag 7 tot Zaterdag 12 Juni en van Maandag 14 tot Zaterdag 19 Juni en de jongeren komen tussen 19 en 24 Juli bijeen. DISTRIBUTIENIEUWS Vrijdag bestaat er gelegenheid tot het af halen van distributiebescheiden te: Haarlem: Ga tot en met Gi. A e r d e n h o'u t: S en T. Heemstede: Ha. gevraagd voor directe plaatsing Hoog loon. Trein- of bus- kosten worden vergoed. Aanmelden dagelijks tussen 95 uur N.V. KERKO, Stephensonstraat 50, Haarlem NS 7 uur: Maarten v Heemskerkstraat 24, Haarlem. VERVERIJ en CHEM. WASSERIJ vraagt MEISJES Ook gehuwde vrouwen komen in aanmerking. Aanmelden FA. J LOTTGER1NG. Amsterdamsevaart 30A. HANDELSKANTOOR Voor spoedige Indiensttreding gevraagd: Brieven no. 814 bureau van dit blad Bekwame STRIJKSTER en FLINKE MEISJES gevr. voor ale afdelingen. Aanmelden: EERSTE HAARLEMSCHE STOOMWASSCHE. RIJ N V Kampersingel 50-56. Haarlem- LEDERWAREN Vakkennis niet noodzakelijk. Brieven onder no. 809. WASSERIJ BEELEN, Blekersvaartweg 13, Heemstede ln Amsterdam vraagt voor de af deling plaatstalen bedrijfsmeubelen een Alleen zij. die over een zeer uitge breide ervaring op het gebied van de plaatbewerking beschikken ge lieven te solliciteren onder no. 4461, ADV.-BUR. SUGGESTIEF, Raadhuisstraat 15. Amsterdam. vraagt voor direct BANKETBAKKERSBEDIENDE en BROODBAKKER Voor een dakbedekkingsbedrijf annex bouwmaterialen- hartdel in het Oosten des lands, zoeken wij een bekwaam bedrijfsleider, met organisatorische en commerciële inslag, leeftijd 35 tot 45 jaar. Brieven onder no 823 EEN KANTOORBEDIENDE (m. of vr.) en EEN ASSISTENT.TIJDSCHRIJVER (leeftijd 17 20 jaar) sollicitaties mondeling of schriftelijk aan het kantoor Sta tionsplein 14 Haarlem FLINKE JONGEN GEVRAAGD voor wasserijwerkzaamheden Aanmelden: EERSTE HAARLEMSS STOOMWASSERIJ N.V., Kampersingel 50-56, Haarlem- In groot modern bakkersbedrijf in Haarlem zijn enkele plaatsen vacant als Voor de juiste man wordt aangeboden een prettige werkkring, volledige dagtaak, goed loon en provisie. De juiste man ls hij. die niet ouder is dan 35 jaar, gezond en fris, verantwoordelijkheid bezit en werk lust en goed kan rekenen. Hel is niet noodzakelijk dat sollicitant dit werk meer gedaan heeft daar hij behoorlijk zal worden ingewerkt. Br onder no 824 JONGEMAN GEVRAAGD enigszins bekend zijnde met kleermakerij die opgeleid wenst te worden tot coupeur op con- if iTm.irr^T'Kv.infjm u.i inu fectle-ateller van bedrijfskleding PAARLAARSTEEG 1 ENIGE NETTE JONGENS GEVRAAGD Metaalwarenfabriek W VISSER, Klaas v. Ruijvenstraat 9. Haarlem. Aanmelden van 8 tot 5 uur. Eventueel reisgeld vergoed. AUTOMOBIELBEDRIJF ROOSENHART DE BRABER Wegens uitbreiding gevraagd: 1e MONTEURS 2e MONTEURS LEERLING MONTEURS SERVICE NACHTDIENST Julianalaan 295, Amsterdamse Vaart 320322. Sollicitaties per telefoon 21137 Amsterdamse Vaart 320-322. mondeling: werkplaats Aanmelden DREEF GARAGE. Heemsteedse Dreef v. LENT AUTOBEDRIJVEN. Heemstede. Jonge firma zoekt relatie met zeer bekwaam van bloemen in kleuren bij voorkeur (doch niet vereist) met Grafische kennis (Lay-out man). Aan bieding zo mogelijk met proeven van werk (die worden teruggezonden) aan: POSTBUS 61 te Roosendaal (N.B-) Tevens aanb gevr. van bloemen foto's als tulpen, hyac., nare., crocus. en2. Br no. 822 z.g.g. onnodig z. a t- m Q. SCHOUTEN, Kleine Houtweg 1. SCHOUS van 1854 in ijzerwaren, Ged. Oude Gracht vraagt een WINKELBEDIENDE Gevraagd: nette strijksters Fijnwasserij Haak. Mr. Cor- nelisstraat 33. Haarlem. in Rest. ook genegen de keu ken te onderhouden. Brieven no. 820. Gevraagd voor direct een aankomend verkoopster oekend met de branche Tex tiel en Confectiemag. „De Waag", Haltestraat 40, Zand voort. Tel. 2087. Bekwame Verkoop(st)ers gevrhagd bij Schoenmagaz, Taft, Gr. Houtstr. 35, Hrl. Gevraagd nette meisjes Fijnwasserij Haak, Mr. Cor- nelisstraat 33, Haarlem. Voor direct gevraagd: Behanger- Stoffeerder Balledux, Haltestraat 21» Zandvoort.

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 6