s BLUe BAN O, Zandgebak Vertrekt U over zee? J v. d. Graaf's Bakkerijen fiinke meisjes Jongelui vrije verkoop a; Luigi Fort lokte velen naar de Concertzaal Kort en Bondig Waarom zult U verder lopen? J. J. WSIIemse Co. Forceerwerk aangeboden Costuums naar maat Kleding Verkoop Centrale Eet smakelijk, jongens- cdti/d vers/ Eerste Haarlems Emballeerbedrijf Jcvs.v. Bodegraven slechts 1 dag CREIWGL Wij geven veel geld Aan de inrichting van het nieuwe terrein y.- „Haarlem" aan de Jan Gijzenvaart Lil srdt rustig doorgewerkt en gehoopt wordt I |t de werkzaamheden over enkele maan- a zodanig gevorderd zijn, dat omstreeks B^Scptember het nieuwe terrein in gebruik nomen kan worden. Het beton voor de antribunes achter de doelen is reeds ge- rt en op het ogenblik wordt aan dé zit- "net ibune aan de noordelijke zijde gewerkt. 5e grasmatten op de hoofd- en bijvelden -<i reeds van behoorlijke kwaliteit.De honk- 'llers zijn inmiddels in de gelegenheid ge ld van de bijvelfien gebruik te maken. handicap is echter, dat een kleedgele- juheid ontbreekt en dat de spelers zich in •bei; kleedhuis van het Noorder Sportpark leek :eten kleden. Het wachten is op de opstal- s van de wielerbaan van Wieringen, welke <;aan uit een overdekte tribune en een juten tent, welke voorlopig als kleedhuis Ui Het programma voor Zaterdag luidt: Eer- klas:_EDO-OVVO (4 uur); Overgangs- 25 A: DOS-Ajax 2; HHC 2-TYBB (3 uur) CH-Quick_ (4_uur)j Spartaan-Hilversum. iergangsklas B: Watergraafsmeer-EDO 2; FC „Haarlem"-ABC (3.30 uur). Tweede t-flis B: OVVO 2-EHS 2 (4 uur)Tweede klas st*VVGA 2-Schoteji 3 (4 uur); Kennemer- wd-APGS (4 uur); TIW-HFC „Haarlem" 2; lglw ïeede klas D: Shell-EHS (3.30 uur); Quick Beverwijk; DWS 2-RCH 2. Zondag worden gespeeld: Eerste klas: SC oelx Haarlem "-Blauw Wit (10 uur); Ajax-Scho- ;a (2 uur); HHC-VVGA (2.30 uur). Over- en t jngsklas B: HCK-Celeritas (2 uur); Twee- ok v e klas B: Zandvoortmeeuwen-Spartaan 2 de j 10 uur); HCK 2-Catchers (12 uur). u Burgerlijke stand van Haarlem ille5< ONDERTROUWD: 19 Mei; C. J. Wijnberg )ncl<KiA- A. M. J. Langemeijer. B. H. Rörik en sevi[A. Schipper. 20 Mei: P L van Delft en E. f M. de Jong. GEHUWD: 20 Mei: H. C. P. Zantvoort en mtvi A- van ^er Bruggen. K. Reisman en D. iietiker. J. A. Traanberg en A. Joustra. E. C. Lubberdink en G. H L. Wesseldijk P. H. larentsen en C. H. Maerten. BEVALLEN van een zoon: 18 Mei; M. A. treil ;anBus. BEVALLEN van een dochter: 18 Mei: E. M. Boomsvan Lunenburg. 19 Mei: M. P. bresVoetelink. U. M. J. W. Bosmanvan Kamp. J. W. KoppenolAndrea. A. ?persSival. 20 Mei: M. MakkelieRoose. l M. Pietersvan Mansum. OVERLEDEN; 17 Mei: A. van Groeningen, j., Saturnusstraat. 18 Mei: P. E. Visser, j., Zonnelaan. C. A. MullerBouwhuis, Leidsestraat. G. Pekelharing—Hout, t r i j.. Bakkerstraat. A. M. Zeijlemaker, 6 m.. ^jnboomstraat. 19 Mei: A HoegenAarsen. j., Veenbergplein. H. Scholten. 90 j., Spa- iabergstraat. J. G. Cramer, 68 j., Oranje- lein. P. Loos, 22 j., Hazepaterslaan. li etn. f. loos, "i Agenda VRIJDAG 21 MEI Frans Hals: „Begeerte", 18 jaar, 2, 4.30, 7 9.15 uur. Rembrandt: „Mens durf te le- arle tn". alle leeftijden, 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 t, vfcr Palace: „Zigeunerbloed", 18 jaar. 2, 4.15, en 9.15 uur: Luxor: „Luchtkastelen", 18 jr., 4,15, 7 en 9.15 uur; City: „Les enfants du I iradis", 2.15 en 7.30 uur. Spaarne, 14 jaar: tt„ De geest van de Vampir", 2, 4.15, 7 en 9.15 u. ni 7. ATFRDA Cl 99 MPT ZATERDAG 22 MEI Stadsschouwburg „Czardasvorstin", 8 uur; t n* ejijnhofkapel, sonatenavond Chris van der !as en Pie van der Glas, 8 uur. Bioscopen: aan 'ddag- en avondvoorstellingen. ppe VRIJDAG 21 MEI 1948 HAARLEMS DAGBLAD Tribunes verrijzen op het terrein van „Haarlem" ui kt kan worden. Honkbalprogranuiia voor Haarlem Beschonken autobestuurder Meer dan 2000 scholieren gaan verkeersexamen doen rijdt de trambaan op Rolitie-agent voorkwam botsing Donderdagavond omstreeks kwart over tien is op de Amsterdamsevaart een uit de richting Haarlem komende per sonenauto in volle vaart tegen een ver keersbord en vervolgens tegen twee paal tjes van de afrastering langs de trambaan gereden. De paaltjes werden gekraakt en de auto kwam eerst dertig meter verder op het tramspoor Amsterdam—Haarlem tot stilstand. Een politie-agent heeft met behulp van een rode lantaarn een botsing met een uit de hoofdstad komende tramtrein voor komen. De bestuurder van de auto. een 45-jarige inwoner van Heemstede, bleek beschonken te zijn en werd ter ontnuchtering ingeslo ten. De auto is door een passerende kraan wagen weggesleept. Het tramverkeer on dervond een kwartier vertraging. „Caecilia" zingt voor Ouden van Dagen Zoals reeds eerder werd aangekondigd geeft het Koninklijk Mannenkoor „Caecilia" op Woensdagavond 2 Juni een gratis concert voor Ouden van Dagen en Invaliden in het Gem. Concertgebouw te Haarlem. Alle be woners van Haarlemse Hofjes en Tehuizen voor Ouden van Dagen zijn van kaarten voorzien. Het resterend aantal plaatsbewij zen zal aan niet in een inrichting verpleegd wordende ouden van dagen worden uitge reikt op Zaterdag 29 Mei, 's middags van 2-4 uur aan het secretariaat, van „Caecilia", in gebouw „Cultura", Jansstraat no. 83, Haar lem. Automobilisten welke zich met hun auto willen beschikbaar stellen om slecht ter been zijnde en invalide concertbezoekers van huis naar de concertzaal en na afloop van het concert naar huis terug te brengen, worden verzocht zich op te geven aan bo vengenoemd secretariaat, zulks onder ver melding van het aantal plaatsen in hun auto. Ongeveer 130 personen hebben om dit ver voer verzocht. SCHOONMOEDER Een liefhebbende jongedame liep gisteren even naar haar aanstaande schoonmoeder om naar haar gezondheid te informeren. Tijdens het gesprek bleek al spoedig dat de schoon moeder zich nog in het volledig, bezit van haar krachten verheugde, want op een ge geven ogenblik maakte zij haar afwijkende mening met een potige slag met een pantof fel op het hoofd van haar toekomstige schoondochter kenbaar. Deze moest de hier door ontstane wonde boven het oog in het ziekenhuis „St. Joannes de Deo" laten ver binden. De politie heeft de zaak in onderzoek, want de schoonmoeder beweert, dat het meisje het eerst tot de aanval is overgegaan. CONCERT CONCERTGEBOUW-ORKEST Om technische redenen zal het concert door het Concergebouw-Orkest heden Vrij dag in de Gem. Concertzaal te Haarlem niet doorgaan. De mogelijkheid wordt onderzocht dit concert op een later tijdstip te doen plaats vinden. Sport In 't kort EINDSTRIJD KENNEMERLANDBEKER. Voor de tweede keer komen Zaterdagmiddag VEW en Kinheim in de eindstrijd om de Kennemerlandbeker tegenover elkaar, thans op het terrein van EDO in Haarlem-Noord. Verleden week eindigde de strijd 2-2. Bij een tweede gelijk spel zullen strafschoppen genomen worden. Op Maandag 24 Mei zal weer een aan vang worden gemaakt met het afnemen van het practische gedeelte van het Ver keersexamen voor de schooljeugd. Zoals bekend, bestaat dit examen uit een theoretisch (schriftelijk) gedeelte en een practisch gedeelte. Het examen wordt gehouden onder auspiciën van de Onder wijs Verkeerscommissie te Haarlem, zijnde een onderafdeling van de plaatselijke Ver eniging voor Veilig Verkeer. Het schriftelijk werk is reeds gemaakt op 27 April en wordt nagezien door de Haarlemse verkeerspolitie. Met het afnemen van het practische ge deelte zullen dit jaar vier weken gemoeid zijn. De kinderen, die in het bezit zijn van een fiets, moeten zowel per fiets als te voet een bepaald traject afleggen. Hebben zij geen fiets, dan doen zij alleen het voet gangersexamen. Tijdens het practische examen worden de kinderen gecontroleerd door leden van de Haarlemse politie, die het aantal ge maakte fouten optekenen. Vorige jaren werd voor het practische gedeelte gestart onder de kap van het Sta tionsplein. Wegens het grote aantal auto bussen is dit niet meer mogelijk; thans zal worden gestart bij het gebouw Olvmpia op de Kinderhuissingel. De route zal weer in de omgeving van het Kenaupark wor den afgelegd. Het aantal deelnemers bereikt dit jaar een record hoogte; niet minder dan 2213 leerlingen, van 69 scholen uit Haarlem zullen aan het examen deelnemen. „De torenwachter", een spel van jubilerende Padvindsters Morgen, Zaterdag, herdenkt de afdeling Haarlem van het Nederlandse Padvindsters Gilde haar 30-jarig bestaan. In het Concert gebouw zullen die avond honderden pad vindsters uit Haarlem en omgeving „De To renwachter" ten tonele brengen, een spel dat er zijn mag. Geheel uit eigen middelen zul len de kinderen de verschillende kanten van het padvinösterswerk in beeld brengen, teneinde de toeschouwers een dieper inzicht te geven van de geestelijke achtergrond van het padvindstersspel. Ouders, padvindsters, oud-padvindsters. allen die belang stellen in het jeugdwerk, zijn welkom op deze avond. Twee winkeliers werden door dieven bezocht Hedenmorgen, omstreeks kwart voor vijf, is ingebroken in twee naast elkaar gelegen winkelhuizen aan de Schrevelius- straat te Haarlem. Bij een kruidenier, waar de ongenode gasten door inklimming Via de keuken zijn binnengekomen werden een bedrag van 1500, een hoeveelheid bonnen en een fiets gestolen. Dit rijwiel werd later terug gevonden op de hoek van' de Westergracht en de Van Oosten de Bruynstraat. Bij de buren, een slager, waar een ruitje van een achterdeur werd stuk geslagen, werden ongeveer tachtig gulden, alle distn butiebescheiden van het gezin en een hoe veelheid vleesbonnen meegenomen. De dieven zijn voortvKichtig. Luigi Fort was de lijstaanvoerder van het viertal Italiaanse vocalisten, dat Don derdagavond een talrijk publiek naar de Concertzaal lokte. De reputatie van Fort. steunend op de gramofoonopnemingen uit zijn goede tijd. toen zijn weke stem altijd zuiver en altijd fascinerend was, kon nog als een uitstekende trekpleister werken. Nu hoorde men hem in de naglans van een mooie carrière, steeds nog als een handig zanger, die de knepen van het vak kent en daarmede het publiek nog altijd weet te pakken, maar lang niet meer zo fleurig als voorheen en zelfs tamelijk onvast in de hoogte. Ook de sopraan Diana Micelli moest op temperatuur komen: maar als zij zich goed ingezongen heeft kan zij met haar degelijke zangtechniek nog verras sende dingen doen. Maar met de zuiver heid van haar zingen moet men het niet al te nauw nemen. De derde op de lijst was de bariton Mario Bolaffio, een zanger met- een doffe geknepen stem. waarvan ik niet wist dat er in Italië bestonden. Een dergelijk geluid is zelfs met het vurigste bravour niet aanvaardbaar te maken. Tenslotte was er als hekkesluiter op de lijst de bas Eraldo Coda, die met zijn ge zond geluid en zijn prachtige manier van zingen nog in zijn volle kracht is. Zijn in terpretatie van Mephisto in Faüst van Gounod was kapitaal; Luigi Fort werd als 't ware verpletterd onder de dwingende suggestie van de sonore bas. En zo was trouwens elk nummer dat Eraldo Coda voordroeg klankschoon.raak en boeiend. Het viertal had aan Henk Bijvanck een begeleider uit de duizend; zijn klaar en smaakvol klavierspel gaf verheffing aan ieder der programmanummers. JOS. DE KLERK. Bezoek aan de Hartenkamp De vereniging „Oud Heemstede-Benne- broek" onderneemt op Zaterdagmiddag 22 Mei een excursie naar de buitenplaats „De Hartenkamp", gelegen op de grens Heem- stede-Bennebroek aan de Herenweg. Deze buitenplaats werd het laatst bewoond door mevrouw von Pannwitz. De Hartenkamp is vooral in de kringen van de natuuronderzoekers zeer bekend om dat Linnaeus hier veel studies heeft ge maakt Amsterdamse Beurs Koninklijke Olie. Unilever Philips A. K. U Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabel v. Berkel's Patent Scheepvaart-Unie Holl.-Amerika Lijn Deli Maatschappij H. V. A A'dam Rubber Ned. Handel Mij N.-I. Handelsbank Billiton Mij II Slotkoer% gisteren 330% 2861, 254 168% 336 29014 129 183% 208® 149 226 175 153 II61/2 482 Openings koersen 335% 286 257 16814 208 14914 225 Operette „Polcnbloed" Bijna 35 jaar geleden, in October 1913, verraste de Boheemse componist Oscar j Nedbal de muzikale wereld met een tweede operette van zijn hand, die onder I de naam „Polenbloed" spoedig algemene bekendheid verwierf. Terecht kan meh deze operette, evenals haar voorgangster „De kuise Barbara", een verrassing noe men, omdat de weg, die de componist hiermede ging bewandelen, niet voerde naar het lage*iveau van minderwaardige amusementsmuziek, maar naar een hoogte, die voor het handhaven van de operette als artistieke schepping, van grote betekenis kon zijn. Helaas hebben daarna niet alle componisten van operettes dit streven van Nedbal tot voorbeeld gekozen en verschil lende operette-ensembles hebben er zich, blijkens de keuze van een inférieur pro duct, evenmin om bekommerd. Dit laatste kan niet gezegd worden van de Stichting Haarlemse Opera, die met haar gister avond in de Stadsschouwburg gegeven operettevoorstelling aandacht vroeg voor Nedbals „Polenbloed". Dit amaigurs-gezel- schap is er zich zeker van bewu^l geweest, dat grote moeilijkheden hiervoor overwon nen moesten worden, hetgeen kon vastge steld worden uit de ernst, waarmede de spelers hun krachten aan de uitvoering wijdden. Dit gold zowel de serieuze als de komische fragmenten van het spel. Een Noordelijke ernst en, men zou bijna zeggen: een Hollandse degelijkheid, zetten een stempel op de opvoering, die men gaarne gekenmerkt had gezien door meer sou plesse, vaart, fellere accenten en door sterker contrasten in de typeringen. Twee spelers konden zich, ondanks het ontbre ken van markanter karaktertegenstellin- gen, uitstekend laten gelden: Bep de Blank als Helena, bewust, vlot en overtuigend (vooral in het eerste en tweede bedrijf) uitgebeeld, en Ely Huyboom in de rol van Bronio, de kinderlijk-simpele vriend van Bolo. Bert v. d. Born had deze laatste rol op zich genomen. Zijn spel had verdien sten, maar het had scherper van profiel kunnen zijn. Rita van 't Vlie speelde even eens .neutraal als Wanda. bij wie zich Willy KreeftMassink als een goed type van de schoonmoeder-in-spé voegde. Een aantal kleinere rollen werd met uiteenlopende vlotheid vervuld. Afzonder lijke vermelding verdient het geslaagde optreden van een ballet en zeker het bij zonder slagvaardige orkest, dat. onder de handige directie van Joh. van 't Vlie, een uitstekende indruk maakte. Een woord van waardering voor het koor (gebed-scène) mag niet ontbreken. P. ZWAANSWJJK. Bü de vermelding van het bestuur van de Tien" zijn in ons nummer van Donder dag weggevallen de namen van de heren dr. C. Spoelder, voorzitter en P. F. Serné jr., 2e voorzitter. Heemstede Uitstapje voor de Ouden van Dagen Het comité Uitstapje Ouden van Dagen heeft het plan opgevat om zijn bescherme lingen in de tweede helft van Juni weer een prettige middag aan te bieden. Gezien het uitgebreid aantal deelnemers zal dit echter een flink bedrag aan geld kosten en om daar aan te komen zullen in de eerstvolgende da gen enige dames met lijsten- de bewoners van Heemstede bezoeken. Het ligt in de bedoeling deze keer het tochtje per touringcar te maken. Zolang de minister van Financiën, prof. mr. P Lieftinck. wegens zijn reis naar Indo nesië afwezig is. zal het beheer van het mi nisterie van Financiën ad interim worden waargenomen door de minister van Social^ Zaken W. Drees. Zaterdag zal een nieuwe schakel in de autowegverbinding Den Haag-Utrecht-Arn hem-Zevenaar. het gedeelte Bunnik-Drie- bergen, in gebruik genomen worden. Op de veiling te Gronsveld (L.) is de eerste partij kersen aangevoerd. Zij haalde de respectabele prijs van f 4 31 per kg. Te gelijkertijd kwamen de laatste appelen van het vorig jaar ter veiling, een partij van 60 000 kg. Naar Oost-Indië kan zeepost worden verzonden met het m.s. „Willem Ruys" dat op 29 Mei vertrekt. Eveneens op 29 Mei ver trekt het s.s. „Boskoop" naar de West. Ook met dit schip kan zeepost worden verzon den De stukken moeten uiterlijk 26 Mei ge post zijn. HAARLEM EN OMGEVING Tot directeur van de op 1 September te openen dagcursus van de Ambachtsschool te Haarlemmermeer is benoemd de heer A. den Hertog uit Ridderkerk. Woensdagmiddag heeft een duinbrandje gewoed nabij de Brouwerskolkweg te Over- veen. De brandweer was spoedig ter plaatse en voorkwam uitbreiding. Wegens poging tot diefstal van 170 kg. koperafval uit een fabriek aan het Noorder Buiten Spaarane zijn twee personen aange houden. Zij werden door de bedrijfsleider op heterdaad betrapt. Wegens het trekken van steun op frau duleuze wijze heeft de Haarlemse politie proces verbaal opgemaakt tegen een 63- jarige Haarlemmer, Hij had geld ontvangen tot een bedrag van f 3000 en hiervan geen mededeling gedaan aan de dienst van So ciale Zaken. Zondag 23 Mei hoopt de heer N. Cuyon, wonende Van Oosten de Bruinstraat 188, vakwerkman bij de rijkstelefoondienst, de dag te herdenken dat hij 25 jaar geleden bij dit bedrijf in dienst is getreden. Vanwege de Jonge Kerk wordt Zater dagmiddag 22 Mei een streekappèl gehouden in het Jeugdhuis aan de Burg. Enschedé- laan te Santpoort. Voor het gemeentelijk politicdiploma zijn te Haarlem geslaagd: W. A. de Vreugd, J. de Vries. K. Wieldraayer, L. Witzenhau- sen; afgewezen vijf candidaten. De examens zijn afgelopen. Van de 143 candidaten zijn er 65 geslaagd, waarvan 5 met lof. A.s. Zondag 23 Mei is er in de Begijn hofkapel te Haarlem om 12 uur 15 min. in het. programma der Ned. Strijdkrachten in Indië een uitzending van het Haarlems Prot. Interkerkelijk Thuisfront. Ds. E. Pot zal spreken, het Oosterkerkkoor zingt en Egbert Vos bespeelt het orgel. Een Beethoven-avond wordt op Dins dag 25 Mei gegeven door Cor de Groot in de Gem. Concertzaal te Haarlem. Het program ma vermeldt o.a de Appassionata. De portier van het Haarlemse Slacht huis maakte gisteravond omstreeks kwart voor elf alarm. Een paar jongens wilden na melijk het gebouw binnendringenom de koeien te melken. Nog voor de politie kwam namen zij dc benen Een paar verdwenen houtvlotten werd later in de omgeving teruggevonden. Donderdagmiddag vervoegde zich een loopjongen bij een Haarlemse bakker met een kwitantie voor 35 kilogram geleverde suiker. De bakker krabde achter zijn oor. Hij had de suiker nooit ontvangen. Een rechercheur van politie verscheen in de bak kerij en leidde de jongeman langs het per soneel. Met succes, want de zeventienjarige bakkersknecht, die zich indertijd de suiker had toegeëigend en verkocht, werd prompt herkend. pis: De STUDIEKRING VOOR PARAPSYCHOLOGIE EN METAPHYSICA (afdeling Amsterdam) houdt Maandag 24 Mei. 8 uur een BUITENGEWONE BIJEENKOMST MET BIJZONDERE EXPERIMENTEN ook voor niet-leden. Concertgebouw Haarlem. Entrée 1.50. Voorverkoop Muziekh. W. Alphenaar, Kruis weg 49 en 's avonds aan de zaal. NED. VERENIGING VAN SPIRITISTEN „HARMONIA" afd. Haarlem, Secr. Grote Houtstraat 163 II Tel. 19434 Zondag 23 Mei v.ra, half elf in „Cultura", Jansstraat 83 WIJDINGSMORGEN Spreekster Mevr. Elsa Kaiser, Den Haag. Bibliotheek (ook voor niet-leden) iedere Woensdag in „Cultura" geopend van 7—7.45 uur. hotel „DE SCHELP" Haemstedeweg 20 Zandvoort Restaurant la carte American Bar Dancing Hans Feith en zijn orkest J Morgen verkopen wij wederom prima zandgebak op slechts 50 gram boter en 50 gram suiker en 100 gram meel. Grote en kleine taarten, ons bekend vrughlenbrood met spijs, vruch^nbollen etc. Aan onz^ kofie-toonbank: koffie, fijne vette soep, limonade, ijs. belegde broodjes, heerlijk hard en zacht gebak. Brengt U een bon mee voor ons zuivere tarwebrood merk GRAFO Ons panbrood brengen wij U gaarne thuis voor slechts JO cents. GED. OUDE GRACHT 39 TEL. 16459 GROTE HOUTSTRAAT 167 - TEL. 11566 GEN. CRONJéSTRAAT 35 - TEL. 15430 Graszoden 4.per 100 stuks, thuisbezorgd. Rhododendrons In bloei 1.25 tot 2.50. Zwarte grond 1.50 per mud. Afrikanen, Salvia's, Lobelia's, Geraniums. Nemesia's enz, enz. Alles tegen kwckersprjjs. Koopt Uw planten bij een vakman. Wij beschikken over geschoold personeel voor ver andering en onderhoud van uw tuin Erkend bloemist en hovenier Témpeliersstraat naast de Haarl. Kegelbond Privé-adres v. Marumstraal 20 rood TELEFOON 20269 TELEFOON 21225 Wij hebben materiaal. Brieven no. 829. Haarlemse Manége Linnaeuslaan 19-21 Tel. 10062 Zaterdag 22 Mei 20 uur: Film- en rüsportavond. Belangstellenden in de paar- G. VAN DER MEER, Directeur. De curator in het faillisse ment van W. van Beek te Haarlem heeft heden af schrift van de lijsten van voorlopig erkende en van betwiste schuldvorderingen nedergelegd ter Griffie van de Arrondissements-Recht- bank te Haarlem, alwaar zij gedurende 7 dagen vanaf he den ter kosteloze inzage zul len liggen voor een ieder. De curator Mr. L. V. HOOG Haarlem, 20 Mei 1948. Dagmeisje gevr. per 1 Juni bij Mevr: Noor- dam, Heemst. Dreef 10. Qst. Gevraagd in opgewekt gezin met schoolg. kinderen flinke huish. hulp intern. Goed loon. aangename behand. hulp v. werkster aanw. Aanm. Hoge Duin en Daalseweg 16. Bloemendaal, liefst 's avonds na 7 uur. Tel. 25928. Net Meisje gevr. of weduwe van 9-5 uur f 15 per week. Zr. Stam. Pieter de Hooghstr. 2, Heemstede. Gevraagd: bekw. strijksters, mangel- sters en aank. meisjes voor div. afd. Wasserij Meul- man. Amsterdamsevaart 28. Jongedame gevraagd voor lichte administratie. Be hoorlijke ontwikkeling, goed handschrift en typen vereist. Sollicitaties met volledige ge gevens onder no. 834. Gevr. voor Haarlem-N. een nette BROODBAKKER-BE ZORGER en een Brood-Ban- ketbakkerslecrling of Half was en een Meisje voor win kel en huishouding. Brieven no. 832. Gevraagd: bekw. wit- en bontwasser en een sorteerder Wasserij Meulman, Amster damsevaart 28. moo e dessins. Gemakkelijke hetn!in2s?norwaarden Wasserij vraagt colporteur Brieven 833. JANSSTRAAT 63 2 ongemeub. kamers of GROTE ZOLDER. Brie ven no. 747. Buiten is het smakelijk eten. In de zon... in de buitenlucht... smaakt zo'n boterham met Blue Band extra lekker. Bovendien is Blue Band gezond, voedzaam en rijk aan vitaminen. Vraag Uw leverancier om Blue Band. OUD-LEERLINGEN! MEISJES-H.B.S.-VERENIGING „A.V.A.D.I.A." Maandagavond 24 Mei in de Stadsschouwburg, aanvang 8 uur precies: Het getrouwde schoolmeisje Regie: Fr. Hesmerg. NA AFLOOP BAL IN DE H.K.B. Introductiekaarten bij het Bestuur en 's avonds aan de zaal a 1.50. FRANS HE ER KENS THIJSSEN HET SCHILDERIJ VAN DE WEEK STILLEVEN met Schaapskop door Mr. C. W. M. BAARD Wilt gij Uw huisraad meenemen en onbeschadigd in Uw nieuwe woning ontvangen? Wij hebben een 20-jarige ervaring in het verpakken en expediëren van inboedels overzee, leveren alle benodigde pakmaterialen. Bandijzeren en verzegelen machinaal, verzorgen alle uit- voerformaliteiten etc. Komt. U eens een kijkje nemen in onze werkplaatsen en of vraagt gratis en geheel vrijblijvend alle gewenste inlichtin gen bij het BURGWAL 44, HAARLEM TELEFOON 13203—13178 Oudere dame zoekt een ge- stoff of ongem. suite of kamer met kabinet met kookge legenheid op goede stand. Br FOTOGRAFIE Dringend tej overname gevr prima Fototoestel en 8 of 16 m.m. Smalfilminstallatie. Br B. I. N„ Ntjgh en van Ditmar, Parkstr. 27, Den Haag. Gep. Politieman (Ber.) 49 j. zoekt bijverd. Prima referenties. Br. no. 838 Er is maar één adres dat goede prijzen betaalt voor H. Cost.. Kleding. Meubelen Alles wat u op te ruimen heeft RIDDERSTRAAT 3 Voor direct gevraagd NET ZELFSTANDIG MEISJE voor d. of d. en n. Aanm. na 7 uur Mevr. HART. KI. Houtstr. 49. Tel. 11279. GEVRAAGD voor de inpaksfdeling Goed loon, prettige werkkring, reisgeld wordt vergoed. GOEMANS PUDDINGPOEDERFABRIEK N.V. Raadhuisstraat 2, Haarlem-Noord. In ons bedrijf kunnen nog geplaatst worden enige vakbekwame strijksters en mangelsters Ook gehuwde vrouwen komen in aanmerking. FIJNWASSERIJ HAAK. Meester Cornelisstraat 33, Haarlem Voor VROUWELIJKE KRACHTEN tot 50 jaar zittend werk in rustige omgeving. Van de MANNELIJKE KRACHTEN tot 25 jaar kunnen on geschoolden ook onmiddellijk geplaatst worden, mits zij over doorzettingsvermogen beschikken. Inlichtingen dagelijks van 4 tot 8 uur, ook Zaterdags bij Mevr. Lindeman, Santpoorterstraat 18, nabij Verspronckweg. Grote Brandverzekering Maatschappij vraagt INSPECTEUR voor Haarlem en naaste omgeving. Brieven onder no. 831 TEKENAAR (liefs! M.T.S.'er) gevraagd uit Haarlem of omgeving om ln vrije uren zeer eenvoudig tekenwerk en werktekeningen te maken Brieven no. 830 bureau van dit blad. Keurig nette bakkershalfwas tevens broodbezorger gevraagd. Brieven no. 836. Morgen Zaterdag 22 Mei van 10-5 u. dus zonder punten, van 'n partij stoffen damesmantels, japonnen, mantelcostuums, bontmantels, zil vervossen, herenkleding enz. tegen spotprijzen in: Gebouw De Nijverheid Jansstraat 85, Haarlem 3. OKKEN, Erkend Veilingmeester Thans weer verkrijgbaar ln 20 verschillende kleuren, bijzonder geschikt voor het Q zelfbreien van Uw badpakl V TEMPELIERSSTRAAT 68 voor net gedragen dames-, heren- en tropen- kleding, naaimachines en vloerkleden. In- en Verkoophuis 'T BEGIN 3ulianapark 14 hoek Gen. Croniéstr Tel. 14672

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3