KLOKZEEP Fa. Van Vastenhoven Fa. Van Vastenhoven heemstede lijdt aan woningnood Spert in het kort Kort en Bondig Charlotte Kohier in Waan of werkelijkheid DAG en NACHT „TAXI-13000" Tel. 13000 en 17000 Aangeboden HANSA 1936 Shag sigaretten Sigaren „de Wiejans" tfeefwef 2(i/ttaar atv ZttPB ON JUBILEUM ren VERKOOP Jongensblouses 5 Juni 1948 met f 2 per ton is verhoogd JENSDAG 9 JU?948 HAARLEMS DAGBLAD geej 3«të Het huisvestingsbureau laat om de beurt zijn grijze haren en zijn tanden zien ISee, in feite kent Heemstede geen kre- jevallen. Althans niet Wat men daar in fjrote steden onder verstaat. Men moet „er niet vergeten, dat de Heemstcdena- I op het gebied van woningtoestanden [zeer goed gewend zijn. Maar als men lenkt, dat er voor de oorlog 15.000 men- in de gemeente woonden en thans 00 en dat er in de oorlog 40 woningen «•eken zün, waartegenover slechts jen nieuwe woningen gebouwd zijn, dan Jet niet overdreven te zeggen, dat ook nstede zün deel van de woningnood schoots te pakken heeft", aldus de heer iv. Wingerde die op het Heemsteedse jsvestingsbureau de scepter zwaait. it het zwaaien van die scepter geen ;rdeeld genoegen is, blijkt wel uit het dat er op het ogenblik ruim 300 aan- jgen voor een woongelegenheid op een v®rl|stig antwoord wachten. En dat gunstige Jwoord zal heel moeilijk te geven zijn. 'd oi i, da tea Dubbelbewoning niet eenvoudig. Natuurlijk wordt jlubbelbewoning oyjzeer noodzakelijke kwaad op grote "be, aal toegepast. Hoewel het leeuwendeel enii de Heemsteedse huizen zich er niet wen ir leent. Immers deze alleraardigste mid- istandswoningen zijn zeer practisch ge- iwd. Voor bewoning van één gezin wel 'verstaan. Wanneer men zo'n ruim huis buiten ziet, dan is men gauw geneigd aan te nemen, dat er best twefe gezin- uzel in kunnen, want er is vaak een bad- 1 ner op de eerste étage, die makkelijk in keuken te veranderen zou zijn. Ware niet dat het enige toilet op die verdie- I nou juist net in die badkamer te vin- i is, en een toilet is per slot een voor- :p, dat men slechts ongaarne in de keu- i aantreft. Zulke perikelen zijn er trou- ds meer. !o komt het, dat al zijn de omstandig- _ien anders dan in de grote stad, de s" eilijkheden vrijwel dezelfde zijn, omdat kamer die een paar kubieke meter °§er ruimte bevat, daardoor nog niet ge- ikt is om plaats te bieden aan meer per- xen' ®!j>1 )e ambtenaren van het huisvestings- pau kennen de mogelijkheden overigens een prikje. Zij weten precies in welke zen nog ruimte te vinden is en het is r- D er dan eens gebeurd, dat een woning- ker die zich in een waas van geheim- 18el aigheid hulde betreffende het adres ar hij voorzeker onderdak zou kunnen den, tot zijn grote verbazing door zo'n fotenaar hoorde raden welk huis hij op :oog had. )at men op het bureau van die kennis iruik maakt om mensen onder te V ngen, hoeft geen verwondering te wek- rres i. En wanneer de bewoner niet voor rede itgf ibaar blijkt of de woningspeurders om tuin probeert te leidén, zal hem dat wei baten. Want hoewel het huisvestings- va( eau slechts in de uiterste instantie tot •oofi dering overgaat men probeert tot het :ht« iste de bewoners van de noodzaak tot neming te overtuigen, mede het oog op weinig vriendelijke ontvangst die een voner van gevorderde ruimte meestal te chten staat schroomt men niet, wan- ;r er werkelijk onwil in het spel staat dat ongetwijfeld harde middel gebruik maken. Zo staan er op het ogenblik ook i paar lieden op de nominatie om „in- lartieriflg" te krijgen. Maar over het al- ieen is het argument dat het beter is om zijn medebewoners te zoeken, dan af 'achten tot er volslagen vreemden onder komen, krachtig genoeg. oenJ Soepele behaildeling. Overigens werkt het bureau zo soepel pro! Jgelijk en wordt zoveel mogelijk rekening and houden met de wenselijkheid om enigs- van is bij elkaar passende mensen onder één k te brengen. Wat betreft de vrijwillige medewerking n de oplossing van de woningnood blij- n de Heemstedenaren al niet nobeler te dan andere stervelingen. Er is althans niemand verschenen, die zo maar aan- i om zijn overtollige ruimte uit louter islievende overwegingen ter beschik- st ;g te stellen. Natuurlijk hebben de duizenden gerepa- eerden het bureau de nodige moeite be- breekster op pad in Aerdenhout dvlDe politie van Zeist heeft een zes en twin- jarige Amsterdamse vrouw aangehouden, zich schuldig had gemaakt aan diefstal- Zij bekende dat zij ook bezoeken had ielegd in Aerdenhout. De vrouw werd ar Bloemendaal overgebracht en uit een ierzoek is gebleken dat de Amsterdamse één nacht vier inbraken had gepleegd. Zij de-schafte zich toegang tot de keuken en Ier- d distributiebescheiden en levensmidde- irse1 Het St. Bavo-carillon ye° Reinoud Heering zal Donderdag 10 Juni n 20 tot 21 uur het Haarlemse carillon be erd èen. Het programma luidt: i. Little Fantasy and Fughe. H. Harty. 2. a. ek op. wek op! Oud Hed. lied. b. Vreugd .deugd mijn hert verheugt. Oud Ned. Lied. In 't soetste van den Meye. Oud Ned. Lied. Menuet. J. Th. Baustetter. 4. a. Hij die geen ar. idje zingen kan, E. Hullebroeck. b. Wat ze ggen. Ph. Loots, c. De vrolijke jongen, P. allenbach. 5. Les Moissoneurs. F. Couperin Triptiek voor beiaard. A. Michielsen. a. Al- '»pro, k- Allegretto, c. Presto. 7. Dansje. Jos. r Klerk. 8. a. Ic seg adieu, Oud-Ned. Lied. 's Avonds als ik slapen ga. Oud Ned. Lied. Wiegelied, J. Brahms. Zaak tegen ex-burgemeester van Heemstede wordt voortgezet Wegens ziekte van de verdediger is enige 's eken geleden de behandeling van de zaak gen de ex-burgemeester van Heemstede. H. van Riesen, voor het Bijzondere Ge- thtshof te Amsterdam uitgesteld. Vrij- (gmorgen om tien uur zal de zaak worden rortgezet. Dan zal de advocaat-fiscaal jn requisitoir houden, waarna de ver- ïdiger aan het woord komt. Agenda voor Haarlem WOENSDAG 9 JUNI Palace: „Mijn eigen rechter", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De Lafaard". -2, 15, 7 en 915 uur. City: „De klokkenluider de Notredame". 14 jaar, 2.15, 4.30. 7 en 15 uur. Spaarne theater: „De schrik van irijs". 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans als: ..De vrouw, die de moed had", 18 jaar, 4.30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „La Bo- "Jéme". 14 jaar, 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. DONDERDAG 10 JUNI Grote Kerk: Orgelconcert, 3 uur. Frans ils Theater: Haarlems Studenten Gildt Imavond ten bate van Stichting Ned. Stu ften sanatorium, 9 30 uur. Bioscopen: mid- en avondvoorstellingen. zorgd. Niet omdat zij lastig onder te brengen waren zij trokken meestal bij familieleden in maar wel omdat zij plot seling een groot deel van de beschikbare ruimte in beslag moesten nemen. Er is bovendien nog steeds een aantal evacués in Heemstede, te weten een 25-tal families uit Zandvoort, Velsen en Egmond, maar die zullen successievelijk wel weer naar eigen haard terug keren. De controle op clandestiene bewoning blijft zeer streng, hoewel het practisch on mogelijk is om de woonruimte te zuiveren van alle éénlingen die zich in Heemstede genesteld hebben. Het huisvestingsbureau heeft zich overi gens wel een naam verworven van on kreukbaarheid. Althans de pogingen tot omkopen in en vlak na de oorlog sche ring en inslag komen haast niet meer voor. Men ziet blijkbaar de nutteloosheid daarvan in. Niet hoopvol. Toen wij de heer v. Wingerde vroegen om een voorzichtige schatting wanneer de woningnood in zijn gemeente tot het ver leden zou behoren, keek hij niet zeer opti mistisch en rekende ons voor, dat waar er voor de oorlog 150 200 huizen per jaar gebouwd werden, de bouw die acht jaar heeft stop gestaan, thans hervat is met het neerzetten van slechts 72 huizen, waarvan er negen gereed zijn. De andere 63 moeten dit jaar nog klaar komen. Hetgeen er inderdaad niet hoopvol uitziet. T.b.c.-bestrijding in Haarlem in vrij gunstige positie Naar uit het jaarverslag van de Haar lemse Vereniging tot bestrijding der Tuberculose, dat op de gisteren gehouden jaarlijkse ledenvergadering is goedge keurd, blijkt, heeft het jaar 1947 de ver eniging geen al te grote zorgen gegeven Het aantal leden is weer belangrijk ge stegen, een verschijnsel dat vooral van be lang is, omdat de strijd tegen de t.b.c. door alle lagen van de bevolking met kracht ter hand moet worden genomen. Immers, het aantal tuberculeuze infecties tengevolge van de slechte toestanden van de oorlog en de nog steeds niet normale verhoudingen van thans is nog steeds veel hoger dan voor de oorlog. In de loop van 1947 werden enkele ver beteringen aangebracht in het Consultatie bureau. Dit betreft speciaal de moderni sering en uitbreiding van de wachtkamer. Ook op Brederodeduin werden enige technische verbeteringen uitgevoerd. Minder gunstig dan de voorafgaande jaren is de financiële positie, want het jaar 1947 heeft een nadelig saldo van ruim vijfenhalfduizend gulden opgeleverd. Dit is vooral te wijten aan de geringe op brengst van de Emmabloemcolleete in dat jaar, (dit jaar heeft de collecte ruim tien mille in het laadje gebracht) en aan het feit dat de verpleegprijs niet meer in over eenstemming is met de gestegen exploi tatie-kosten. Niettemin is het kapitaal ver groot, o.a. door een legaat van ruim drie duizend gulden en een gift van zesduizend gulden van de Nederlandse bond van post- duivenhouders. De ruime liquiditeit waarover in 1947 beschikt kon worden, zal nu niet meer in die mate aanwezig zijn omdat thans weer de mogelijkheid bestaat tot het verrichten van onderhoudswerken aan gebouwen en de aanschaffing van inventarisbehoeften. Op de exploitatie van Brederodeduin heeft de vereniging een bedrag van ruim twaalfduizend, gulden moeten bijpassen. Nadat het jaarverslag en het financieel verslag door de vergadering waren goed gekeurd, werden de aftredende bestuurs leden, dr O. H. Dijkstra, dr Tj. Halbertsma, dr J. W. Kamerling en J. Lucassen bij acclamatie herkozen. DISTRIBUTIENIEUWS Donderdag bestaat er gelegenheid tot het afhalen van distributiebescheiden te: Haarlem: restant Peu tot en met Pop. Overveen: K en L. Heemstede: P. en Q. Handbal Zweedse overwinning In tegenwoordigheid van zevenduizend be zoekers is Dinsdagavond in Déh Haag de handbalwedstrijd NederlandZweaen ge speeld. De gasten, die dezer dagen de titel van wereldkampioen hebben behaald, won nen met 125. Hoewel de Nederlanders in 't opzetten van aanvallen de mindere waren en zij over minder uithoudingsvermogen be schikten. hebben zij goed voldaan. De Neder landse ploeg speelde een uitstekende partij en ondanks de hoge score, mag er van een debacle niet gepsroken worden. Met de rust was de stand 3—6. Schaken Om de Haarlemse schaaktitels Ook de Hoofdklassers hebben thans de voorronden van het tournooi om het per soonlijk kampioenschap-schaken van Haar lem achter de rug. In groep C moesten nog twee partijen gespeeld worden, waarvan de partij W. GeuzenbroekP. Verdonck feite lijk reeds gespeeld was, echter in minder gunstige omstandigheden voor laatstgenoem de. Het was een bijzonder sportieve geste van Geuzenbroek, om overspelen aan te bieden. Het resultaat van de tweede partij was re mise. Een verrassing, die hierop volgde, was de nederlaag van P. Verdonck tegen J. Nij- man, waarna de uitslag in groep C werd: 1. W. Burger (Het Oosten: 4 pnt.: 2t J. Nij- man (HSC): 3pnt. 3. W. Geuzenbroek (Haarlem): 2!/, pnt. 4. P. Verdonck (HSC): 2 pnt. 5 en 6. A. Herfst (Het Oosten) en J. E. Strengers (Haarlem): 1 /2 pnt. De nummers een en twee gaan over naar de finale. HEDENAVOND GEEN WATERPOLO- WEDSTRIJDEN. Hedenavond worden in Stoop's Bad wedstrijden voor de kring-zwem- kampioenschappen gehouden. Daarom zijn alle voor deze avond vastgestelde waterpolo- wedstrijden uit de competitie van de Ko ninklijke Nederlandse Zwembond voor de verenigingen in de kring Haarlem uitgesteld. WATERPOLOWEDSTRIJD HVGB-UZSC. De competitiewedstrijd HVGBUZSC. die a.s. Zaterdag gespeeld zou worden, wordt door het Sleutelstad-hoofdklasse tour nooi in Leiden, waarvoor HVGB is uitgeno digd. thans a.s. Vrijdagavond om half negen gehouden in Stoop's Bad. Vooraf speelt H V G B 2 tegen H Z P C 2. DAMES-SOFTBALL. Donderdagavpnd 10 Juni om 7 uur wordt in het Heemsteedse Sportpark een softball wedstrijd gespeeld tussen de leerlingen van Jules Kammeijer en het Damesteam van de Academie voor Li chamelijke Opvoeding. Op 17 Juni volgt een wedstrijd van Heemstede II tegen de eerste jaars damesstudenten van de Academie. Voorlopig krijgt Haarlem geen tweede Ambachtsschool In de vergadering van de gemeenteraad van Haarlem, gehouden op 7 Augustus van het vorig jaar, werd met een meerderheid van één stem besloten, dat het niet nodig werd geacht, mee te werken aan de stich ting en instandhouding van een Rooms Ka tholieke Ambachtsschool. Het bestuur der Stichting tot bevordering van het R.K. Nij verheidsonderwijs heeft zich gewend tot de minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, die daarop bepaald heeft, dat voorlopig geen medewerking kon worden verleend. In ieder geval werd voor het cursusjaar 1948-'49 geen subsidie in het vooruitzicht gesteld. Het bestuur der stich ting zet zijn pogingen voort, om in de toe komst toch ertoe te kunnen overgaan, een R.K. Ambachtsschool te openen. Tot bestuurslid van de Geref. organis tenvereniging is gekozen de heer C. J. Ver- planke, organist der Chr. Geref. Kerk te Haarlepi. Met hem heeft de eerste Chr. Ge ref. organist intrede gedaan in het bestuur. Ze groeien als kool en slapen als een roos in zo'n wieg- ledikantje van v. Weert. Sluier zonder punten. \H\ wHVeeXt VOOR DE BABY Burgerlijke stand van Haarlem Haarlem, 8 Juni 1948 GEHUWD: 8 Juni: G. van de Bunt en C. P. Rooijers. M. Boschma en N. van den Brink. BEVALLEN van een zoon: 5 Juni: G. Ingelse-Weilemann. 7 Juni: A. M. A. van den Bos-Libert. J. Blanken-Keur. G. M. Witte- man-Gilein. van een dochter: 5 Juni: E. Simons- Barthen. A. Assendelft-Verhoeve. 6 Juni: W. Struik-van Broekhuizen. 7 Juni: W. A. Kui- pers-Vennik. H. G. van Ooijen-Flameling. 8 Juni: N. W. Vierhout-Timmerman. OVERLEDEN: 6 Juni: J. Schreijers. 81 jr., Ripperdapark. C. A. Westerman. 1 m., Nic. Beetsstraat. 7 Juni: H. T. van Niekerken, 77 jaar, Rustenburgerlaan. J. van de Geer, 50 jaar, Vosmaerstraat. J. Hetem, 67 jaar, Ke naupark. Tsjechoslowaakse diplomaten nemen ontslag Het ontslag van president Benesj heeft een stroom van nieuwe bedankjes uit de Tsjechoslowaakse buitenlandse dienst tot gevolg gehad. In Parijs hebben Vaclav Benesj. een neef van de afgetreden president, en Karei Hanus, een andere diplomaat van de am bassade aldaar, hun ontslag aangeboden, evenals de Tsjechoslowaakse gezant in Zweden, Edward Taborsky, uit protest „tegen de ontoelaatbare toestanden in Tsj echoslowakü e." Columbia-rivier wast weer Het water van de Columbia heeft opnieuw een hoge stand bereikt als gevolg van een hittegolf in het Noordwestelijk gebied van de Stille Oceaan, die de sneeuw op de ber gen in hoog tempo doet smelten. De rivier Kootenay, een van de vele zij-rivieren van de Columbia, is 350 mijl ten Oosten van Vancouver nabij Preston (Brits Columbia) buiten haar oevers getreden, waardoor ruim 3000 ha land overstroomd w<éd. Nog twee lijken werden in het water, dat Van- port overspoelde, gevonden. Het aantal veWronkenen in het gehele overstromingsgebied bedraagt thans 29. 545 personen uit Vanport worden nog vermist. Brood in België komt vrij Naar premier Spaak tijdens een bijeen komst te Hasselt verklaarde, zal indien de gunstige oogstvooruitzichten werkelijkheid worden, het brood over enkele maanden in België worden vrijgesteld van distributie. Behalve de prijsverlaging van het brood met fr. 0.50 per kg, welke reeds werd aan gekondigd, zal bij die gelegenheid vermoe delijk een tweede prijsvermindering van kracht worden. SCHEEPVAART Vinke en Co. Hilversum 6 Juni van Duala naar Port Gentil. Nederland. Hugo de Groot 4 Juni van Ba tavia naar Semarang. Java 7 Juni te Suez van Aden. Oranje 7 Juni van Port Said naar Southampton. Riouw 7 Juni te Amsterdam aangekomen. Rondo 5 Juni te Penang van Suez. Talisse 4 Juni van Sydney naar Bris bane. Celebes 6 Juni te Suez van Colombo naar Port Said. Rempang 7 Juni var Makas sar naar Semarang. Roepat 7 Juni van Sin gapore naar Batavia. Rondo 7 Juni van Pe nang naar Port Swettenham. Sumatra 7 Juni van Batavia naar Bangkok. K P M. Banjoewangi 7 Juni van Aden, Rotterdam-Batavia. Vinke en Co. Larenberg 7 Juni van Me- lilla naar Rotterdam. Zijpenberg 8 Juni van Saffi te Pernis. Holl. Oost Afrika lijnen. Anastassios Pate ras 7 Juni te en van Teneriffe, van Kaapstad naar Antwerpen. Lieve Vrouwekerk 7 Juni te Port Said van Genua naar Suez, dan naar Port Sudan. Van 't Hoff. 7 Juni Perim ge passeerd naar Suez. Boschfontein 7 Juni van Lourenzo Marquez naar Durban. Klipfontein 4 Juni te Beira van Lourenzo Marquez. Langlee Scott 6 Juni van Mozambique naar Beira. Oranjefontein 5 Juni te Durban van East London. Zonnewijk 6 Juni Ouessant gepasseerd naar Kaapstad. KNS M. Orpheus 7 Juni van Gibraltar naar Ceuta. Agamemnon 4 Juni te New York van West Indië. Helena 5 Juni te La Guaira van Trinidad naar Curacao. Niobe 7 Juni te Helsingfors van Amsterdam naar Kotka. Odysseus 7 Juni van Catania naar Tunis. Orpheus 7 Juni van Ceuta naar Oran. Sar- pedon 6 Juni te New York van West Indië. I Israël aanvaardt bestand Arabische antwoord nog onzeker Dr. Weizmau, president van de staat Israël, heeft in Parijs meegedeeld dat Israël bereid is het bestand in Talestina. als voor gesteld door Bernadotte. te aanvaarden. Uit Amman wordt gemeld, dat ook de Arabische landen het voorstel aanvaard zouden hebben, doch er wordt niet gerept over een onvoorwaardelüke aanvaarding, zoals door Bernadotte gevraagd is. Zeventig doden bij relletjes in Marokko Arabieren en Joden slaags In Marokko hebben gisteren botsingen tussen Joden en Arabieren plaats gehad, waarbij 39 personen gedood en 25 gewond werden in Oudja en Djerada. Heden deden zich daar nieuwe onlusten voor, waarbij 37 Joden om het leven zijn gekomen en enige honderden gewond wer den. Een eskader is over het gebied gevlo gen om het herstel der orde te bevorderen. De Joodse wijk van Oudja is bijna geheel verlaten. De meeste inwoners zijn naar de Europese wijk gevlucht. SUIKER UIT INDONESIë. Het m.s. „Marken", varende voor de koninklijke Rotterdamsche Lloyd, is gis teravond uit Batavia te Rotterdam aange komen met bijna drie millioen kg. suiker aan boord. Dit is de grootste partij suiker, die na de oorlog uit Indonesië in de Rot terdamse haven is aangekomen. Heemstede UITREIKING VERKEERSDIPLOMA'S. Dinsdagmiddag werd aan de schoolkinderen die met goed gevolg het theoretisch en prac tisch verkeersexamen hebben afgelegd, het diploma uitgereikt. Dit geschiedde met enige feestelijkheden in het R.K. Verenigingsge- bouw. De burgemeester van Heemstede. Jhr. J P. W. van Doorn, opende en wees op de nood zakelijkheid om het geleerde ook in toepas sing te brengen, tot voordeel van zichzelf en ook van anderen, want er gebeuren nog te veel ongelukken. Daarna werd een film gedraaid en zongen de kinderen enkele schoolliedjes, waarna zij getrakteerd werden. De dertig kinderen die in beide delen van het examen geen enkele fout hadden gemaakt werden vervolgens op het toneel geroepen en kregen na enige vriendelijke woorden nog een reep chocolade. Amsterdamse Beurs Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie. 347 346# 295y2 293# Philips 262 261 A. K. U 166& 167& Nederlandse Ford 350 Nederlandse Kabel 290 v. Berkel's Pateni 126 Scheepvaart-Unie 185 yA doll.-Amerika Lijn 213 Deli Maatschappij 160 160% H. V. A 218 220% A'dam Rubber 165y2 166# Ned. Handel Mij. 153 N.-I. Handelsbank 120& Billiton My II 488 Naar Indonesië kan zeepost worden verzonden met het ms „Johan van Oldcn- barnevelt". met het ss „Groote Beer" en met het ms ..Oranje", welke respectievelijk op 15. 18 en 21 Juni vertrekker.. Het ver dient aanbeveling de stukken uiterlijk twee dagen tevoren ter post te bezorgen. liet aantal aangegevrn radio-toestellen in Nederland bedroeg op 1 Juni 1.027.506 tegen 1.017.758 op 1 Mei. Op 1 Mei waren er 495431 aangeslotenen op het ryksradio- distributienet, tegen 494 860 op 1 April. Tegen de voormalige politiecommissa ris van Heerlen. G J. H S is 17 jaar ge- ange^isstraf geëist. Hij had Nederlandse paspoorten en andere identiteitspapieren aan de Duitsers verstrekt cn ook deelgeno men aan het „England-Spiel". Op 22 Juni zullen voor dc Haagse recht bank enige personen terecht staan, betrok ken bij een in het ministerie van marine gepleegde inbraak. Voorts zal die dag be handeld worden een zaak. waarin ter sprake zullen komen de zonderlinge verhoudingen, welke er kort na de bevrijding in een gede tineerdenkamp ontstonden. Het betreft hier het kamp te Blauwkapelle, waar een gede tineerde het tot kampdijecteur wist te brengen. De minister van Binnenlandse Zaken heeft aan de burgemeesters medegedeeld dat de aangekondigde actie voor veilig verkeer voorlopig is uitgesteld mede wegens een voorgenomen herziening van de verkeers- wetgeving. Hr. Als. Kanonneerboot Van Kinsber- g<en, terugkerende uit West-Indië. wordt Woensdag 9 Juni des namiddags om 17 uur te Hoek van Holland en omstreeks 19 uur In Rotterdam (Waalhaven) verwacht. HAARLEM EN OMGEVING Het echtpaar Elsthout-Peeman. Anje lierstraat 11, zal op 24 Juni de dag herden ken dat het vóór 40 jaar in het huwelijk trad. Het Instituut voor Arbeiders Ontwik keling houdt zijn jaarvergadering op Don derdag 10 Juni in restaurant Brinkmann. Aan de orde zijn o.a. jaarverslagen, verkie zing bestuur en zomerwerk. De Zaterdag in Haarlem cn omgeving gehouden collecte voor de reclassering heeft f 7.357 opgebracht, waarvan f 4.530 in Haarlem, f 46 in Spaarndam. f 1.001 in Heem stede en f 1780 in Bloemendaal, Overveen en Aerdenhout De lijstcollecte leverde een bedrag van f 1111.50 op. Zaterdag 12 Juni wordt in het O. R. G. centrum. Westerhoutpark IA. een Kamer muziekavond gegeven door Carolien v d. Heide, Norbert Visser (violen). Hendrik Willem Poldermans (piano'. Op de internationale bakkerijtentoon stelling te Utrecht heeft de heer Fred, van Meekeren. chefkok van restaurant Brink mann. Grote Markt. Haarlem, een eerste prijs behaald met zijn inzending hors d'oeuvres. truite saumonc. sclle de chevreuil en suikerwerk. Aan deze inzending heeft ook de souschef G. Warbroek medegewerkt. In de Frederik Hrlmersstraat is giste ren een Colorado-kever op het dak van een huis gevonden. Ds. S. E. Wesbonk. Geref. predikant te IJmuiden, ontving een beroep naar Wolvega. BENZINEGEBREK Twee jongelui, respectievelijk 16 en 18 jaar oud. d:e gistermiddag om 3 uur een mo torboot hadden gehuurd om zich er mee op de Mooie Hel te vermeien, hebben hun ouders in niet geringe spanning laten ver keren door 's nachts niet thuis te komen. Achteraf bleek dat zij er weinig aan konden doen omdat zij benzine-gebrek hadden. De jongelieden hebben de hele nacht rondge dobberd en zijn eerst vanmorgen vroeg op gepikt. ST/tDSSCHOUWB URG Zaterdag 12 Juni - 8 uur Prijzen: f 1.— tot f 3.50 (alles inbegrepen). Voorverkoop vanaf Donderdag van 103 uur. Coupons geldig. Telefonisch na 12 uur. staan wij voor elk doel ter Uwer beschikking. HAARLEM-NOORD Grootste bedrijf van Haarlem OPENING van de luxe Brood- en Banketbakkerij op Vrijdag middag 11 Juni a.s. MARSSTRAAT 1 HOEK PEGASUSSTRAAT vil F. Swart. Wij hopen door nette bediening en goede .kwaliteit ieders guirét waardig te mogen worden. Probeert U eens onze koekjes, taarten, cakes enz. op inlevering. SPRITS IS ONZE SPECIALITEIT Voor de opening ontvangt een ieder een aardige verrassing op de keuzebon. Laat ons Volkorenbrood bij U op de ontbijttafel niet ontbreken. Beleefd aanbevelend DEKKERS Luxe Brood- en Banketbakkerij TEL. 23660 in prima conditie. Brieven onder no. 976 bur. van dit blad. Vacantiereiien per LINDBERGH TOURINGCAR Dagelijks naar de Betuwe, vertrek 8.30 -uur f 8.— p. p. kersen eten inbegrepen. Montferland vertrek 8.30 uur I P- P- Holterberg, vertrek 8.30 uur P- P- Brabantse Vennen, vertrek 8\30 uur f P- P' Margraten en Valkenburg, vertrek 7.— uur f 12.50 p. p. Rondtocht IJselmeer, vertrek 7.30 uur f 12 50 p. p- Nijmegen-Berg en Dal (met Heil. Land Stichting), vertrek 8.30 uur 8-P- P- Giethoorn Hollands Venetië, vertrek 7.30 uur f 10.— p. p. Schoonhoven - rivierentocht, vertrek 8 30 uur f 8.p. p. Iedere Dinsdag. Donderdag en Zondag naar Antwerpen en Brussel, vertrek 7.00 uur f 12.50 p. p- en vele andere dagtochten. 6 dagen Valkenburg-België-Luxemburgf 105.— 6 dagen Zeeland en de Belgische kustplaatsen f 97.50 3 dagen Zeeland. Kloeke en Ostende f 55 2 dagen Drente en Overijself 35.— Weekend Valkenburg f 32.50 Uitstekende Lindbergh-verzorging in prima Hótel6. Bespre°kt tijdig Uw plaatsen. Voor al onze buitenlandse reizen is geen pas nodig. LINDBERGH REISBUREAU KLEINE HOUTSTRAAT 1 Vo ANEGANG HAARLEM LINDBERGH REIZEN BETERE REIZEN Buiten de bekende, nu ook onze eigen merk-sigaren Vuursteentjes en alle soorten rook artikelen. Niet zo onverschillig zijn! Niet Uw zeep- bonnen op de toonbank leggen en maar afwachten. Dan krijgt een ander de beste zeep. Dan doet een ander langer met de textieL Vraag op Uw nieuwe zeepbonnen KLOKZEEP! Zó mild, zó zacht, zó gul schuimend.... echt weer de Klokzeep van vroeger! Een dubbel stuk (voor één bon) 25 cent. -ALS U TOCH in de winkel isf Wrt vraag een bus Klohpoeder (maakt TT~ alles schoon) voor 32 cent. -zw f/. Zuivere zeep! „In manufacturen sinds SO jaar Vandaag vieren wij het Gouden Jubileum van onze zaak. Morgen - Donderdagmiddag 2 uur begint onze Schorten etc. Attractie voor de kinderen. Gasgevulde ballons. OSTADESTRAAT 4—6 TELEFOON 1041Ï Van de Stichting Cement-Centrale voor Nederland (C.C.N.) ontvingen wij de mededeling dat de prijs van het cement voor geheel Nederland vanaf ingevolge prijsvaststelling fao. 2191/011.500'806. Wij verzoeken U hiervan goede nota te willen nemen. VEREENIGING VAN HANDELAREN IN BOUWMATERIALEN IN NEDERLAND Afd. Haarlem. VOOR OP UW WAGEN bieden wij U: een pracht eollee- UXE tie vachten, sierkussens. gestikte en wollen dekentjes in diverse prijzen. „BENE.LUX VOOR DE GROTEN" „BABY.LUXE VOOR DE KLEINEN" LANGE VEERSTRAAT 14

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3