D® Dm r c Prins Bernhard nam deel aan het J springconcours op de Olympische dag Overwinning van 2-1 voor de bondsvoetbalploeg Haarlem en Blauw Wit spelen gelijk 5-5 Olympische dag PANDA EN HET OOG VAN MUG Spert in het kort C Wereldnieuws MAANDAG 21 JUNI 1948 M/ D Op phenomenale wijze verbeterde Fanny Blankers-Koen het wereldrecord 80 meter hordenloop De Olympische dag, welke elk jaar op de derde Zondag in de maa ,ri Juni gehouden wordt, bracht gisteren weer goed geslaagde sportgebeurtenissen. Prins Bernhard nam deel aan het springconcours, Fanny BlankersKoen verbeterde het wereld record 80 meter hordenloop op phe nomenale wijze, turnsters openden de middag indrukwekkend met het nummer „Mooi Holland" en de Nederlandse bonds- ploeg versloeg het Britse Olympische voetbalelftal met 2-1, zij het ook in een matige wedstrijd. De opzet was een zo groot mogelijke recette te verkrijgen en daarom werden een deel van de sintelbaan en de wielerbaan gebruikt voor tribune. Het gevolg was, dat de wielrenners niet deelnamen en het ath- letiekprogramma beperkt bleef tot loop nummers tussen 80 en 100 meter. Vier tak ken van sport werden gedemonstreerd, 23.1. gymnastiek, athletiek, voetbal en rui tersport. Eigenlijk kreeg het publiek dus een klein aantal sporten te zien, doch het geen geboden werd, boeide de 63.000 be zoekers ten zeerste. Evenals vorige jaren was de organisatie weer uitnemend verzorgd. De algemeen leider, de heer K. J. J. Lotsy, slaagde er in, het programma op tijd af te werken. Precies halftwee arriveerden Prinses- Regentes Juliana, Prins Bernhard en de oudste drie prinsesjes. Het prinselijk gezin werd verwelkomd met het Wilhelmus. Massaal optreden van 2400 turnsters Op het programma van een Olympische dag mag een massaal optreden van leden van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond niet ontbreken. Zij geven fleur aan de dag. Thans verleenden 2400 turn sters medewerking, die de serie „Mooi Holland" lieten zien. Tijdens de feesten in Arnhem brachten 11.000 dames dit nummer. De rhythmische oefeningen wer den keurig uitgevoerd. Veel indruk maak te het slot van de oefening, toen drie groe pen het rood, wit en blauw lieten zien. Voor het eerst waren turners(sters) in de gelegenheid toesteloefeningen te demon streren. Leden van de keurcorpsen werkten aan hoogrek en ringzwaaien en Amster dammers verzorgden het nummer tafel- springen. Het publiek waardeerde het optreden ten zeerste. Fanny Koen in bijzonder goede vorm De toestand der sintelbaan was van dien aard, dat mevrouw Fanny Blankers-Koen aanvankelijk weigerde deel te nemen. Dat was een teleurstelling. Zij startte op ver zoek wel op de 80 meter hordenloop en verbeterde het wereldrecord met drie- tiende seconde. De wind was zeer gunstig om een uitzonderlijke tijd te maken. Daar om zal de K.N.A.U. er niet toe overgaan, erkenning van het record aan te vragen. Haar tijd bedroeg 11 sec. Het wereldrecord staat op haar naam en op naam van de Italiaanse Testoni met een tijd van 11.3 sec. De uitslagen van de athletieknummers luiden: 100 yards hardlopen dames: le serie: 1. Xenrna Stadde Jong (Celebes) 11.4 sec.; 2. Annie Noordraven (Palthena) 11.6 sec.; 3. Nel Vos (PSV) 11.8 sec.; 4. T. Bakker (Gita). Tweede serie: 1. Gré de Jong (Zaanland) 11.5 sec.: 2. Nel WitziersTimmer (Zee- burgia) 11.7 sec.; 3. Gerda v. d. Kade Koudijs (Vict.) 11.8 sec. Finale: 1. Gré de Jong 11.6 sec.; 2. Annie Noordraven 11.7 sec.; 3. Xemia Stadtde Jong 11.8 sec. 100 yards hardlopen heren: le serie: 1. Scholten (A.V. '23) 10.1 sec.; 2. Meier (Blauw Wit) 10.2 sec.; J. Zwaan (AAC) 10.2 sec. Tweede serie: 1. Kleyn (V. en L.) 9.8 sec.; 2. Nusse (AAC) 10 sec.; 3. Prins (V. en L.) 10.1 sec. Finale: 1. Kleyn 10.1 sec.; 2. Meier 10.2 sec.; 3. Nusse 10.2 sec. 80 meter horden dames: 1. Fanny Blanr- kersKoen 11 sec.; 2. Gerda v. d. Kade Koudijs (Victoria) 12.2 sec.; 3. B. Hendriks (GAC) 12.7 sec. 80 meter horden heren: 1. Jan Zwaan (AAC) geen tijd; 2. Van der Hoeven (Ly- ^urgus); 3. Lammers (AV '45). Biljarters gehuldigd In het jaar 1947 hebben de biljarters uit stekende prestaties geleverd. Ter gelegen heid daarvan ontving de Nederlandse Bil jartbond de Van Tuyllbeker. De heer C. F. Pahud de Mortanges, voorzitter van het N.O.C., reikte de prijs uit aan jhr dr J. C. De radio geeft Dinsdag HILVERSUM I. 301.5 M. 7.00. 8.00, 13.00. 18.00. 20.00 en 23.00 uur Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Platen. 7.50 Dagopening. 8.15 Platen. 8.45 Werken Beethoven en Mozart. 9.15 Morgenwijding. 9.30 Three men suite van Coates. 9.45 Ar beidsvitaminen. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Paul Robeson zingt. 10.50 Voor kleuters. 11.00 Zang en orgel. 11.45 Weer thuis uit Indië. 12.00 Vaudeville-strijkorkest. 12.30 Weerbe richt. 12.33 Voor 't platteland. 12.43 Piano muziek. 13.15 Lichte muziek. 14.00 „Ode aan de boer", symphonie in woord en melodie. 14.30 Opera „Cavalleria Rusticana". 16.40 Dé Schoolbel. 17.00 Muziek voor de jeugd. 17.30 Hawaiïan-muziek. 17.45 Lezing over Borneo. 18.15 Pianopotpourri. 18 30 Voor de strijd krachten. 19.00 Tennisreportage uit Wimble don. 19 10 Twee dansen uit „The bluebird", van O'Neill. 19.15 Verkiezingstoespraak C. H. U. 19.30 Selectie uit „The Gondoliers". 19.45 Niwin. 19.50 Wederopbouw. 20.05 Echo van de dag. 20.15 Operafragmenten. 21.15 Cor van der Lugt Melsert. 22.00 Yehudi Menuhin. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.30 Levens liedjes van Herre de Vos. 23.15 Kwintet van Brahms. HILVERSUM II, 414.5 M., 218 M. en 1875 M. 7.00, 8.00, 13.00, 19.00, 20.00 en 23.00 uur Nieuws. 7.15 Operettemuziek. 7.45 Gebed. 8.15 Platen. 9.00 Lichtbaken. 9.35 Platen. 10.00 Voor kleuters. 10.15 Rhapsodie Espagnol van Ravel. 10.30 Schoolradio. 11.00 Platen. 11.30 Als de ziele luistert. 11.40 Finse liederen. 12.00 Angelus. 12.03 Mctropole-orkest. 12.55 Zonnewijzer. 13.20 Pianowerken van Mozart en Mendelssohn. 13.45 Werken van Lalo en Fauré. 14.30 De Junibruid. 15.00 Schoolradio. 15.30 Symphonische muziek. 16.00 Ziekenbe zoek. 1630 Ziekenlof. 17.15 Platen 17.30 De Wigwam. 17.45 Lichte muziek. 18.20 Sport- praatje. 18.30 Pianoduo. 18.50 Actualiteiten. 19.15 Platen. 19.30 Verkiezingstoespraak Nat. Onafh. Partij. 19.45 Voor R.K. jongeren. 20.05 De gewone man. 20.12 Kurhausconcert. 22.00 Annie Woud zingt. 22.45 Gebed. 23.15 Kamer muziek van Franse en Belgische componisten. Mollerus, voorzitter van de Ned. Biljart bond, die vergezeld was van de biljarters De Leeuw, Van de Pol en Metz. Spel van de bondsploeg viel tegen De hoofdschotel werd weer gevormd door een voetbalwedstrijd, maar het boeiendste was dit deel van het programma niet. Het spel van de Nederlandse bonds ploeg, die de strijd tegen het Britse Olym pische elftal aanbond, stond niet op een hoog peil. De Engelsen hebben speciaal in de tweede helft goed gespeeld, maar er ontbraken schutters, om het overwicht in doelpunten uit te drukken. De Nederlanders hebben de beste kansen gehad. Met schie ten hadden zij echter pech en bovendien was doelman Mc. Alenden in vorm. Hij heeft echter een grote fout gemaakt, waar door de bondsploeg na twaalf minuten spelen de leiding kreeg, maar zijn ver richtingen waren daarna van die aard, dat wij hem de fout graag vergeven. Het begin deed veel goeds van de be zoekers verwachten. Zij zetten snelle aan vallen op, waarmee Terlouw en Van Bun hun handen vol hadden. Schoten werden er echter niet gelost en Landman kreeg niet veel te doen. Langzamerhand werd de Nederlandse ploeg sterker. Nadat Clavan de bal uit een hoekschop tegen de paal had geschoten, volgde een nieuwe aanval. Van der Tuyn schoot hard in de richting van het doel' en Mc. Alenden liet de bal tussen zijn benen doorlopen (10). Rusti; verliep het verdere deel van de eerste helft. Nederland vertoonde een kort spel, dat weinig succes opleverde. Enkele minuten voor rust zette de Engelse rechtsbuiten Boyd de bal voor. Terlouw raakte het leer aan, dat bij de linksbuiten Joseph kwam, die de partijen op gelijke voet .bracht. In de tweede helft was Wilkes als links binnen opgesteld en Schaap bezette de linkshalfplaats, ter vervanging van De Vroet. Er ging van de voorhoede meer kracht uit. Wilkes trachtte althans enkele keren door te breken en loste harde schoten. De Engelse verdediging werkte bijzonder goed. Het beste was de rechts half Herdesty op dreef. Het afnemen van de bal was uitstekend en dan trok hij naar voren, om de voorhoede te helpen. De achterspelers en de stopperspil gaven onze landgenoten weinig kans, om dicht bij het doel te komen. De Engelsen speelden een goede partij en als zij over schutters hadden beschikt, dan hadden zij kunnen winnen. Het samen spel was beter verzorgd dan bij de Neder landers, evenals het plaatsen van de bal. Het doelpunt, dat Nederland zeven minuten voor het einde een overwinning van 21 opleverde, was bijzonder fraai. Rijvers zette de bal van de rechtervleugel goed voor en Roozenburg kopte hem on houdbaar in. De bondsploeg speelde deze middag niet bijzonder enthousiast. Enkele spelers, zo als Van Bun, Terlouw, Rijvers en Roozen burg verrichtten individueel goed werk, maar een geheel vormde de ploeg niet. Daarom heeft de ontmoeting als proef- wedstrijd voor de Olympische Spelen niet aan de verwachtingen voldaan. Rijks snel en foutloos Het springconcours over twaalf hinder nissen tot plus minus 1.25 meter bracht tien van onze beste ruiters op het veld. Te weten vier ruiters, die voor de samenge stelde wedstrijd op de Olympiade in trai ning t-.jn, vijf die oefenen voor het zwaar springconcours en als grote verrassing de beschermheer van het Nederlands Olym pisch Comité, Prins Bernhard. Logischerwijs moesten de military mensen het loodje leggen tegen de pur Cricket Haarlemse eerste klassers behaalden overwinningen De Haarlemse eerste klassers hebben Zon dag met succes gespeeld. Rood en Wit speelde op het terrein aan de Spanjaardslaan en won met 44 runs en nog twee wickets in handen van Quck (N.). De Nijmegenaren batten eerst en scoorden J runs, waarvan De Vries 17. Geelsing 10, Burki 22, Hagen 13 en Coppes 10. Hagenaar bowlde 2 voor 23. Bijleveld 3 voor 33 en Hans Winter 3 voor 27. Rood en Wit scoorde 143 runs voor het ver lies van acht wickets. De Nijs 16, Thesen Ender 21, De la Mar 12, Van Baasbank 24, Hagenaar 15, Corbcth 20 not out en Slende- broek 12. De bowlingcijfers van Quick wa ren Burki 3 voor 47, Veugelers.l voor 12 en Phyffer 3 voor 23. HCC 2—Haarlem. Haarlem won met 60 runs op de -eerste innings van HCC 2. De Haarlemmers scoor den 151 runs. waarvan Van Bueren 12, Harm- sen 38. Kruyt 13, Peschar 38. Maas 12, Voogd 11 en Wessel 12 not out. De Villemain bowlde 3 voor 40, Van der Luur 4 voor 42, M. Schuur 1 voor 25, A. Schuur 1 voor 9 en Niks 1 voor 18. HCC 2 bracht het tot 91 runs, waarvan Niks 18 en Wttewaal van Stoetwegen 20 not out. Harmsen bowlde 3 voor 32 en Maas 7 voor 20. Andere wedstrijden. In Amsterdam verloor VW (53) met 118 runs en nog zeven wickets in handen van HCC 1 (171 voor drie wickets). Van Manen scoorde 114 not out. VRA (139) won met 41 runs van HBS (98>. VOC (110) won met 21 runs van Sparta 19). CVHW verloor in de tweede klas van Quick (H.) met een wicket. CVHW maakte 95 runs en Quick 96 runs voor negen wickets. De wedstrijd ExcelsiorRood en Wit 2 werd door 'de Rotterdamse ploeg met 227 runs en nog vier wickets in handen gewonnen. Excel- cior scoorde 269 runs voor zes wickets en Rood en Wit bracht het tot 42 runs. Sport in 't kort WATERPOLOWEDSTRIJD ENGELAND— NEDERLAND. Het Nederlandse water- polozevental versloeg te Kingsbury het Engelse zevental met 82. muggen vliegen vlooien luizen.., D. D. T. POEDER in de practische en voordelige stuifzak 65 cent Honkbalcompetitie De strijd om de bovenste plaats in de eerste klasse der honkbalcompetitie is nog in hevigheid toegenomen, want door het gelijke spel van S. C. „Haarlem" tegen Blauw Wit kon Ajax, dat van HHC won, een punt op de leiders inlopen. De positie van EDO wordt, door de nederlaag tegen OWO nu wel zeer critiek, temeer omdat met ingang van dit seizoen automatische degradatie is ingevoerd. Gelukkig voor de Haarlemmers verloor echter ook de mede- candidaat voor de laatste plaats WGA van Schoten. Ajax—HHC 10—7 Uit de honkslagen-verhouding, die 11 tegen 4 was in het voordeel der Haarlem mers, zou men een andere uitslag hebben mogen verwachten. Dat dit niet het geval was, was vooral te wijten aan de zeer zwakkeinnings van HHC, die feitelijk direct de wedstrijd besliste. Werper Hof- stra begon zeer slecht, en ook Hoogenbos, die na hem op de plaat kwam, was niet in vorm, zodat Baas tenslotte een einde aan deze slagbeurt moest maken. Duinker, die in de tweede slagbeurt op de plaat ver scheen, daarentegen, wierp zeer behoorlijk en zag alleen in de laatste slagbeurten een viertal runs tegen zich gescoord. Dat de 11 honkslagen der Haarlemmers hun niet meer dan 7 punten opleverden, kwam door het behoorlijke veldspel van Ajax, met als uitblinker korte stop Losekoot. Vermel ding verdient nog een prachtige vang van Van der Schuyt. Aan slag waren bij HHC de uitblinkers Baas en Van de Wetering, beiden met een gemiddelde van 0.50, en Mulder met 0.40. Bij Ajax waren Van der Schuyt (0.50) en Ter Heide (0.33) de besten. Het zag er in het begin niet naar uit, dat de Haarlemmers zouden verliezen. EDO toch nam in de eerste slagbeurt reeds een 20 voorsprong, maar nog in de ge lijkmakende slagbeurt scoorden de Am sterdammers 6 punten. Zij namen daar door de leiding, om deze niet meer af te staan. Bij de Haarlemmers verschenen af wisselend Van de Born en v. d. Wal op de plaat en afgezien van deze zwakke eerste innings, konden ze zich goed handhaven, maar daar EDO aan slag op Urbanus vrij wel niets presteerde, werd het toch een grote nederlaag. Opmerkelijk was een fraaie vang van Pineman. De beste hitters waren Boersma, C. Urbanus en G. Wey van OWO. Schoten—WGA 2—0 In een zeer fraaie wedstrijd slaagde Schoten er in, met 20 van WGA te winnen, een overwinning die vooral te danken was aan het foutloze veldspel der geelzwarten. Het w,as jaromer voor de Amsterdammers, dat de vier foutjes, die zij maakten, alle in de 4e slagbeurt plaats vonden. Immers, deze leverden de Haar lemmers de twee punten, die hun de over winning brachten. Merkwaardig was het dat Schoten er niet in slaagde, ook maar één honkslag te produceren op het goede werpen van Nottrot. Blauw WitSC Haarlem 55 De strijd tussen de leiders is na zeer spannende strijd onbeslist gebleven, hoe wel de Haarlemmers aanvankelijk de beste kansen hadden. Vooral door goed slaan van Ferment en Voetelink hadden zij n.l. na 5 slagbeurten een voorsprong van 53. Hierna ontwikkelde zich een zeer spannende strijd, temeer toen BI. Wit in de 8e slagbeurt de stand op 54 bracht. Goede tikken van Altink en De Bruin leverden tenslotte de gelijkmaker op. Aan slag waren de Haarlemmers Ferment en Voetelink de uitblinkers, beiden met een gemiddelde van 0.60. Er werd gescoord als volgt: SC Haarlem:l-0-2-l-l-0-0-0-0 5 Blauw Wit: 0-2-0-0-1-0-0-1-1 5. De stand is thans: Blauw Wit S. C. Haarlem Ajax Schoten O. V. V. O. H. H. C V. V. G. A. E. D. O Eigenlijk achten wij ons zeiven nauwe lijks bevoegd onze opinie over dit heilig onderwerp gedrukt en wel ten beste te geven. Hoewel wij ons op sportief gebied vaak hebben onderscheiden, Per slot heb ben wij jarenlang het doel van het zevende elftal ener voetbalvereniging met zoveel succes verdedigd, dat toen er een achtste elftal kwam, wij onmiddellijk de eer wer den waardig gekeurd om daarvan het hei ligdom schoon te houden. Niet alleen op het voetbalveld waren wij trouwens matador. Ook bij het edele cricketspel traden wij op de voorgrond. Wij herinneren ons het nog steeds niet ver beterde record dat wij vestigden toen wij in één over elf „wides" bowlden. Omdat men zegt, dat men altijd op het hoogtepunt van zijn roem er mee uit moet scheiden, hebben wij zulks toen maar gedaan. Een van de meest mannelijke sporten die wij ooit bedreven was het snelle ijs hockey. Weliswaar waren wij daarbij ge handicapt door het feit, dat wij het schaaf- senrijden niet meester waren, waar wij ko zen ons onmiddellijk de plaats van doel man, die toch alleen maar stil hoeft te staan. Wij deden zulks op zo'n magistrale wijze, dat men aanvankelijk vreesde dat wij vastgevroren waren. Die vrees ver dween echter toen wij een bliksemsnelle uitval deden naar een schot van de vijan delijke middenvoor, dat de stand op 11— bracht. Wij willen u echter niet vervelen met een opsomming van onze duizelingwek kende verrichtingen op sportgebied, die slechts bedoeld waren als verklaring van onze tevredenheid over de Olympische dag van gisteren. Het verliep allemaal zo ge noeglijk en zo weinig fanatiek, dat men zo waar de Olympische gedachte weer waarde zou willen toeschrijven. Ten eer ste ging het bij de massa-gymnasten niet helemaal gelijk, wat altijd plezierig is om dat men dan tenminste kan zien, dat er mensen op het terrein bezig zijn en geen marionetten, ten tweede kreeg Fanny BlankersKoen voor haar record-verbete ring een hartelijk maar rustig applausje, dat net de verhouding tussen drie-tiende seconde en de eeuwigheid naar waarde schatte en ten derde ging de voetbalwed strijd zo bedaard in zijn werk men beet elkaar niet eens in de rug daf het wel een vriendschappelijke kamp om een flesje gazeuse leek. De spelers schudden elkan der zelfs de hand na afloop. Maar het duidelijkst werd de Olympische idee gedemonstreerd door Karei Lotsy, die tussen de bedrijven door, zomaar in zijn eentje midden in het veld op het gras ging zitten met een Olympiade-vlaggetje in de hand. Wij menen maar. als iemand die zo'n belangrijke functie in de sport be kleedt tevreden is met het voorrecht temidden van 63.000 mensen met een vlag getjes op het gras te zitten, dan gaat het met de sport en de Olympische beweging nog zo beroerd niet. W. L. B. Het eerste team van de lawntenhisclub „Brederode", dat onlangs door een fraaie over winning op het Rotterdamse „Odis" tot de tweede klas promoveerde, is bij die ge legenheid vereeuwigd. Van links naar rechts: de trainer, de heer D. E. v. d. Broek en de speelsters en spelers mevrH. Möller-Vink, de heer J. Möller, mevr. Korenzay, de heren J. Heuer, S. de Veer en mevrouw B. den Oude. MIEP VRAAGT: Kent U spitskool? Menig Engelse en Hollandse huisvrouw ver rast haar gezin in de zomer zeker eenmaal per week met deze malse, gezonde en boven dien niet kostbare groente. Mevr. Lotgering—Hiilebrand geeft de volgen de recepten: PIKANTE SPITSKOOL. 1 kg. spitskool, 1/4 theelepel sambal oelek en/of peper, mosterd, uienpoeder, zout, 40 gr. marg./boter, 1 groene komkommer, gort, ei. Snij kool in fijne reepjes, kook ze even in water met zout. Laat droog uitlekken. Snijd marg./boter in platte pan en fruit hierin uienpoeder, sambal oelek en/of andere krui den. Voeg kleine porties kool toe, laat steeds kerende heet en geurig worden en licht kleu ren. Doe ze op hete open vleesschaal. Geef er rauwe groene komkommer bij, gevieren .u iici iu^ijc «c F". deeld en vingerlange stukken gesneden, sang springruiters. Jac. Ruks op Master Eet ze met eckoo£te Bort< hard gekookt ei en zette alles op alles, toen hij met de weten schap, dat er al vier foutloze parcoursen waren gesprongen, in het parcours kwam en maakte 0 fouten in de snelste tijd. Als vrij zekere voorspelling voor het Olym- piade-éqnuipe wagen wij te noemen, maj. de Bruine met Golden Vale, ritm. Grup- pelaar op Random Harvest en Jac. Rijks op Master. Tenzij men de oude routinier O'Xenophon onder Mom zou verkiezen die ook ditmaal weer braaf zijn best deed, maar niet snel was. Prins Bernhard op Priest maakte in een keurig parcours drie fouten. De uitslag was: 1. J. Rijks op Master 0 ft. 70 sec.; 2. Ritm. Gruppelaar op Rand om Harvest 0 ft. 73 sec.; 3. E. v. Loon op Spring Steel 0 ft 76 sec.; 4. Maj. de Bruine op Golden Vale 0 ft. 79 sec.; 5. W. Mom op O'Xenophon 0 ft. 1 min. 26 sec. Eet ze met gekookte gort. hard gekookt ei en zo nodig saus of jus. SPITSKOOL MET TOMATEN EN NIEUWE AARDAPPELEN 1 kg. spitskool, zout Vz laurierblaadje, stukje foelie, peterselie, tomatenpurée, bloem of sago, 50 gr. marg./boter. Kook kool in grove stukken in water met zout. foelie en laurier gaar. Laat uitlekken. Snijd kool fijn. Verdun purée (vers of geconser veerd) met koolnat tot 1/4 liter. Bind saus met bloem of sago met melk dun aan geroerd. Laat doorkoken en klop 20 gr. marg./boter door. Meng kool door saus, laat 5 min. stoven, maak op smaak af. Geef er gekookte nieuwe aardappelen met 30 gr. marg./boter en veel fijne peterselie omgeschud bij. Tot de volgende keer. Miep komt Woensdag weer. Publ. Centr. Bur. v. d. Tuinbouwveilingen (Adv.) Zeilen Kees Jonker naar de Olympiade De speciaal voor dat doel door de K. V. N. W.V. benoemde commissie van drie heeft gis teravond, aan het einde der gedurende de laatste drie weken gehouden keuzewedstrij den bij Pampus op het IJsselmeer, de vol gende zeilers aangewezen voor uitzending naar de komende Olympische Spelen: Drakenklasse: stuurman C. Jonker (uit Heemstede) met de „Joy". Reserveboot: „Thalatta" met stuurman Jack van den Berg. Swallowklasse: De Vries Lentsch met de „St. Margriet". Reserve stuurman: Vink. Al gemene reserve bemanning: J. Bier. De keuzewedstrijden in de Fireflyklassen zijn nog niet geëindigd. De beslissing zal hier hetzij de volgende week, hetzij over 14 dagen vallen. Het Nederlandse Drakenteam wordt zeer sterk geacht. Met de deelnemers uit de Scan dinavische landen behoort ons land in deze klasse waarschijnlijk tot de sterkste deel nemers. De vooruitzichten bij de Swallows zijn minder gunstig, aangezien de Swallows een Engelse klasse vormen, die in ons land tot voor kort niet bestond (met het oog op de Olympische Spelen zijn V\ev boten ge kocht, waarin men nauwelijks 2 maanden heeft getraind). In Willem de Vries Lentsch, die van de 8 keuzewedstrijden er 6 heeft ge wonnen, bezit ons land echter een zeer be kwaam stuurman. Zwemmen Olympische candidatenploeg start Maandag in Overveen Aan de selectiewedstrijden, welke Maan dag 28 Juni in Stoop's Bad in Overveen worden gehouden, zal de gehele Olympische candidatenploeg deelnemen. Ook zijn in schrijvingen binnengekomen van een aantal bekende zwemsters en zwemmers. 51. Joris was intussen kalm naar de kapi tein gewandeld en trad buigend diens hut binnen. „Hier ben ik dan!" sprak hij. „Ik vernam, dat gij een beloning voor de eer lijke dief hebt uitgeloofd! „Schurk!" baste de gezagvoerder. „Jij bent de brutaalste smeerlap die ik ken! Geef hier die steen! Ik zal je laten.... „Ge zult niets!" Joris kalm. ,.U hebt eveneens beloofd, dat de eerlijke dief vrij gelaten zou worden en daar houd ik mij aan! Ge zijt een zeeman die zijn afspraken nalcomt, nietwaar. Wel nu, geef mij de beloning, dan geef ik U de diamant. En daarna ben ik een vrij man". HDoe het nu maar!" riep Stapper angstig. Anders vliegt hel schip de lucht in, volgt U me?" Huhzei de kapitein. Hij reikte Joris een handvol geld toe, greep de sma ragd en zuchtte diep. Intussen zat Panda nog steeds opgesloten in de bunker en staarde vol angst naar de rustig tikkende bom. De tijd was haast verstreken..,. Tournooi van Sparta Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de voetbalclub Sparta te Rotterdam organiseerde deze vereniging een honkbal- tournooi. De deelnemers waren als volgt ingedeeld: in Afd. A Ajax, HFC Haarlem en Neptunus; Afd. B Blauw Wit, Sparta en DOS. Er werd een halve competitie ge speeld. Ajax won gemakkelijk in de eerste afdeling; Blauw Wit had meer moeite, vooral met Sparta. De finale werd na een zeer fraaie strijd door Ajax met 43 ge wonnen. Belgen spelen tegen HHC Zaterdagmiddag komt er weer een Bel gische club in Haarlem op bezoek. HHC speelt tegen de Antwerpse honkbalclub A.B.B.C. op het Noordersportpark. De verdere uitslagen luiden: Overgangsklasse A: HHC 2Hilversum 67; QuickDOS 110; SpartaanTYBB 15—3; RCH—Ajax 2 8—6. Overgangsklasse B: CeleritasABC 5 10; DWS—HFC Haarlem 9—12; HCK EDO 2 24—7. 2e klasse A: HHC 3—Celeritas 2 12—7; SC „Haarlem" 2Schoten 2 1912. 2e klasse B: OWO 2—Catchers 8—13; HCK 2EHS 2 222; Watergraafsmeer 2 Zandvoortmeeuwen 1317; 't Gooi Zandvoortmeeuwen 1128 (13 Juni ge speeld). 2e klasse C: Schoten 3Kennemerland 15—14; AHC '31—APGS 15—13; HC '38— TIW 3—34; WGA 2—HFC „Haarlem" 2 27—2. 2e klasse D: ZeeburgiaQuick 2 161; BeverwijkRCH 2 86; ABC 2EHS 5—11; Shell—DWS 2 14—13. Golf Nederlaag van Nederland tegen Frankrijk Nederland heeft de te Utrecht gespeelde internationale golfwedstrijd tegen Frankrijk met 3V65V4 verloren. De uitslag luidt: four somes: G. van Reede en mr, O. van Zinnicq Bergmann winnen met 3 en 2 van H. de la Mare en G. Huet. R. Schill en J. F. Dudok van Heer verloren met 5 en 3 van G. Desheulles en A. Prunet, H. W. Jordaan en mr. W. H. Verloop ver loren met 5 en 3 van J. de Saint Sauveur en Y. Lequellec. Singles: G. van Reede verliest met 4 en 3 van H. de la Mare: mr. O. van Zinnicq Berg mann verliest met 2 en 1 van G. Huet: H. W. Jordan wint met 2 up van G. Desheulles; Schil wjnt met 3 en 2 van Lequellec: Dudok van Heel speelt gelijk met A, Prunet: W. H. Verloop verliest met 1 down van J. de Saint Sauveur. WEDSTRIJD VAN DE HAARLEMSE LUCHTVAARTCLUB. Zondag hield de Haarlemse Luchtvaartclub wedstrijden om de „Haarlem-bekers" op het vliegveld in de duinen der Amsterdamse Waterleiding. Be halve de clubs uit Haarlem namen die uit Velsen, Zandvoort en Bergen deel De vlie gers hadden veel hinder van de sterke wind. Daarom werd de wedstrijd met rubbermo tormodellen uitgesteld. De uitslag van de wedstrijd voor modelzweefvliegtuigen le verde de volgende uitslag op: 1. A. L. Aarts, 210,5 sec. 2. P. M. Giebels 171,2 sec. 3. K. Hak- voort, 150.6 sec. 4. W. Pijnappel, 149.4 sec. 5. Rob Das 129.7 sec. SCHERMWEDSTRIJD VOOR ONDER OFFICIEREN. In de Ripperda-kazerne te Haarlem is een districtsschermwedstrijd ge houden op Sabel van de Koninklijke Onder officiers Schermbond De uitslagen luiden: I. C. van Uden (Delft). 2. P. J. Burger (den Haag). 3. J. I. Burgel (dén Haag). 4. H. F. d. Broek (Haarlem). 5. C. v. Rijswijk. (Haar lem). 6. A. E. Witmans (Leiden). 7. J. G. Poot (den Haag). 8. E. Holtslag. 9. K. Vervat, 10. A. H. Andeweg (allen Haarlem). Olympisch Hockeyfournooi Nederland aan het hoofd van een poule van vier landen De besturen van de Fédération Internatio nale de Hockey sur gazon kwamen Zaterdag te Amsterdam bijeen ten einde de landen, dis hebben ingeschreven voor het Olympisch hockeytournooi over vier poules te verdelen. India. Groot Brittannië, Nederland en Pa kistan werden aan de top van elk der vier te vormen poules geplaatst. De winnaars der vier poules komen in de halve eindstrijden. In elke poule wordt een halve competitie gespeeld- De verdeling over de vier poules geschied de als volgt: Poule a: India. Oostenrijk, Argentinië, Palestina en Polen- Poule b: Groot Brittannië, Tsjechoslowa- kije, Hongarije en Spanje. Poule c: Nederland, Afghanistan, Zwitser land en Verenigde Staten. Poule d: Pakistan. Frankrijk. België Denemarken. De inschrijving van de Ierse Vrijstaat werd niet aanvaard. Op 2 Augustus speelt Nederland tegen Zwitserland: op 4 Augustus tegen Verenigde Staten: op 7 Augustus tegen Afghanistan. Voetbal Wageningen wint K.N.V.B.-beker Nadat de eindstrijd om de KNVB-beker, die Zaterdagavond in het Olympisch Stadion te Amsterdam tussen de oostelijke eerste klas- ser Wageningen en de Amsterdamse tweede klasser DWV in een 00 spel geëindigd was, moest het nemen van strafschopen beslissen, welke club voor dit jaar de beker in haar bezit zou krijgen. Wageningen was de gelukkige, want van de drie strafschoppen schoten de spelers er twee in het net. De DWV'ers moesten tweemaal toezien, hoe doelman Van Eist hun schoten stopte. D.I.O. 2 kampioen H.V.B. In de beslissingswedstrijd tussen Spaarn- dam en DIO 2 bleef DIO 2 met 3—1 in de meerderheid. DIO 2 nam door Tjeertjes de leiding, maar nog voor rust had Berk gelijk gemaakt. Na de rust gaf Van Veen DIO 2 een voorsprong van 2—1 en Tjeertjes verhoogde deze uit een strafschop tot 31. Toen Spaarn- dam even later eveneens een strafschop kreeg toegewezen liet Van Essen de kans voorbijgaan omdat doelman Swiethal het schot stopte. DIO 2 won verdiend en werd dus kampioen van de afdeling Haarlem. j Tehuis. Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft een wetsontwerp goedgekeurd, dat de toelating 250.000 Europese ontheemden in de V.S. beoogt. Het ontwerp gaat nu naar de Senaat. Het ontwerp is een com promis tussen de inzichten van Kamer en Senaat. Wijziging. Vijfenvijftig afgevaardigden, die zevenenzeventigduizend arbeiders uit de Britse metaalindustrie vertegen woordigden, hebben zich met een meer derheid van vier tegen één uitgespro ken vóór wijziging van de Britse bui tenlandse politiek. De door hen aan genomen resolutie zei verder: „Ame rika zal ons slechts helpen met gevaat voor onze onafhankelijkheid". De conferentie eiste het terugroepen van alle Britse militaire missies en troepen uit Griekenland. Ondermijnd front, In het laatste nummer van het orgaan van de Conjinform, dat in Belgrado is uitgegeven wordt, aldus meldt het Franse blad l'Epoque, gepleit voor afschaffing van de benaming „volksfront", die „het vertrouwen van de massa's ondermijnt" en de actie van communistische leiders schaadt, aldul i l'E#o<aue.

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 2