AMSTERDAMSCHE VLEESCHKOUWERIJEN MEISJES J SUNLIGHT Kort en Bondig Eet meer KIP Kruijers Wildhandel VEILING Velleman koopt! !s er uitzichtuit deze wereldchaos? Ja Als de stofzuiger zwijgt... belt U dan 17077 Stofzuiger Seroice VERS RUNDVLEES leveren l'w adres voor in- en verkoop van: v. d. Vosse GROTE AFSLAG A. TROMP ZEEP j DONDERDAG 15 JULI 1948 sijlet Kennemerbafaljon „pit 23 pechvogels Hun terugkeer wordt later q gevierd gj Drie-en-twintig tot het Kermemer batal- v^n behorende militairen zullen - zo schrijft belangstellende lezer ons - door een vergissing" niet met de "ïndrapoera" terugkeren en op 22 Juli weer ■j$et aan vaderlandse wal zetten, doch ver dekken eerst op 20 Juli met de „Grote alteer" uit Indonesië, op twee pechvogels na, •ui|e op een nog latere scheepsgelegenheid tajoeten wachten. vormt deze gang van zaken grote teleurstelling voor de betrokko- iJln en un familie en de vraag is gerezen het nu wel juist is, dat op 31 Juli Haar- an het „Kennemer bataljon" een feeste- ontvangst bereidt, hoewel 23 jongens, toch ook jaren lang lief en leed met hun ïUfcmeraden gedeeld hebben, van dit vreug debetoon verstoken blijven. $Van de zijde van de Demobilisatieraad c jerd ons meegedeeld dat het niet bij één t^ficiele ontvangst zal blijven. Er zullen depg vele gelegenheden komen, waarbij aan e 23, die thans er niet bij kunnen zijn, de gebracht en de dankbaarheid getoond Tl worden* waarop zij recht hebben. Daar- ~~ie zullen zij dan noodgedwongen in- «deeld moeten worden bij de contingenten ie later terugkomen. Wij maken tevens van deze gelegenheid ebruik er op te wijzen, dat leden van het jennemer bataljon, die reeds eerder ge mobiliseerd werden, eveneens deel knn- "in nemen aan de ontvangst op 31 Juli. Zij lenen zich daartoe met de Demobilisatic- lad, Hoofmanstraat 17, in verbinding te lellen. De huisvesting Bovendien bereikten ons reacties van hjzers, die meenden dat te weinig rucht- barheid is gegeven aan de oproep van de k.jemobilisatieraad, woonruimte ter beschik- van de repatriërende militairen te Volgens hen had er op grote schaal Mjet affiches en circulaires gewerkt moeten 'Jjorden. e0De Demobilisatieraad is daarentegen van mSening, dat de juiste weg, n.l. die van het vaersoonliike contact en het tot bepaalde igitegorieën die in staat zijn de mogelij k- fiden op dit gebied te overzien der be- gerichte verzoek tot afstaan van gevolgd is. giDe Demobilisatieraad gelooft niet, dat de rote kosten die een reclamecampagne met ajch zou brengen, door de resultaten daar- t Jin gewettigd zouden worden. Jursus voor Frans studerenden Van 2 tot 14 Augustus wordt in het inter nat „Aerdenhout", Slingerweg in Aerden- jout, een cursus gehouden voor Frans stu- luterenden. Deze cursus wordt georganiseerd mifcor ons departement van onderwijs in sa menwerking met onderwij s-instanties in Leider zal zijn prof. Guilhou. professoren uit Parijs zullen als spre- optreden. Ongeveer dertig personen Uilen aan deze cursus deelnemen. Ongeveer 150 koeien gingen *ti{e grens over JjjjDe gemeentepolitie van Weert heeft in Jhipmenwerking met de brigade grenstroepen lieian de C.C.D. een groot aantal veesmok- dtelaars gearresteerd, die bekend hebben in ga.e periode van September 1947 tot Mei bijna honderdvijftig koeien naar Bel ie te hebben gesmokkeld. De dieren wer- !en op de veemarkten in 's Hertogenbosch, jtrecht en Rotterdam aangekocht voor ekening van enige Belgen en daarna via Jeurne en Someren over de grens gebracht. De Belgische grenswacht heeft de hand valelegd op de bij deze smokkelarij betrok ken Belgen. enï AANRIJDING. 1Gt Op de hoek van de Amsterdamsevaart en Ca/aartstraat had gisteravond een aanrijding tussen een vrachtauto en een fietser, aaJoordat de autobestuurder de bocht te kort genomen. De fiets, die onder de achterwielen van de terecht kwam, werd geheel vernield. De fcielrijder kwam er zonder kleerscheuren af. be zul Burgerlijke stand van Haarlem Re ONDERTROUWD: 14 Juli: H. R. Kuiken In E. M. La Grouw; A. de Vries en H. J. :desch; G. P. Spee en G. J. van der Putten; r Verdam en E. M. H. Vink; D. Klip en C. jan der Veen; L. van Bakel en W. G. de Iroot; J. de Wit en G. J. F. van der Goot; Bazuin en M. W. Lasschuit; H. J, Peper del» F. Stolvoort; C. Gagel en J. W. Swart; P. t f. H. Creemers en C. P. van Geldorp; J. oeset en M. E. Jansen; E. Winter en C. P. lax; T. B. van Duin enA. J. Koelemij; F. Smit en C. J. de Regt; H. de Vries en C. J. Dekker; O. M. L. Garrone en P. T. juletta; F. J. M. Boogers en C. A. de Vlie- H. Ier; A. van Cleeff en Q. M. J. Lammertsma; J. van der Horst en C. M. Klooster; T, M. Bleijswijk en L. M. van Zee; J. J. Smit "Nln C. F. Weijers; F. Tegel en A. A. Schuring; ft. P, Duineveld en J. W. van Boheemen; H. Bakker en A. Hansen; P. J. Verzijlbergh en k. A. Kooiman; J. Stadt en W. H. Salm; W. -'K Stook en D. M. M. Waterinckx. GEHUWD: 14 Juli: J. N. Bruin en IJ, G, A. Zomer en J. Koster; B. P. Nederstigt n I. Kunis; J. L. Gerrits en C. W. Chris- iaans; H. Heinsbergen en E. J. Erb; J. C. an Steijn en J. C. van Heel; G. H. Jacobse G. W. Smits; P. N. Negerman en M. de we Tijs; A. Balk en V. Knazik; E. Meijer en G. Klaassen; H. S. van der Pluijm en C. Tin ol; A. van der Walle en A. H. Krouwels; nJ. E. W. van der Putten en J. E. Woertman; J. Wevers en J. C. H. Hendriks; K. Poort n N. Schluter; K. Vinke en A. M. Jansen; d<A. van Diggelen en J. G. van Egmond; ïgsde Ruïjter en H. Tibboel; A. Visser en W. Meijer; J. H van Essen en H. M, Wieringa; 1, J. Borst en P. C. Boeree. "e BEVALLEN van een zoon: 13 Juli: M. C. hC'lasschaert-Simon; G. J. Borsje-van der bEWoude; 14 Juli: G. W. Beijersbergen-van J. A. van Duuren-Stiphorst; J. zu'p. T. Hunting-Boks. ar BEV.'-LLEN van een dochter: 13 Juli: H. 1. Schoorl-Hulsebosch: 14 Juli: C. W. van Peeren-Hofstee; L. H. Kooïj-Thoolen. ïbi OVERLEDEN: 12 Juli: L. M. de Vries. 5 m. xdi «amperlaan; 13 Juli: G. J. Boterblom, 4 d„ jbleidseplein; T. Deelis, 36 j., Kamperlaan; W, Vader-Oerlemans, 56 j., Gasthuisvest; t), Smit, 17 j., Overtonstraat. 'on ^Agenda voor Haarlem t< Bioscopen: Rembrandt „Achter de wolken", va 4 jaar. Luxor: „Love story", 14 jaar. Deze wee: 2, 4.15, 7 en 9,15 uur. Palace: „Since ou went away", a. 1. 1.45, 4, 6.45 en 9.15 uur. Frans Hals: „It happened on the fifth Ave- ue", a. 1„ 2.30. 7 en 9.15 uur. City: „Verla ngen", 18 jaar, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: va .Cisco de kid in Nieuw Mexico", 2.30, 7 en ge .15 uur. iad VRIJDAG 16 JULI Haarlemse Kegelbond: Openbare vergade ring van musici en artisten. 2 uur. Gem. Con certgebouw: H. O. V.-zomerconcert, 8 uur. aaUiocopen. Rembrandt: „Achter de wolken", ichfalace: „Cover Girl". Luxor: „Spionnen tegen zijR'il en dank". Deze drie: 14 j. 2, 4.15, 7 en 9 u. j City: Gevaarlijk spel. 14 j 215, 4.30, 7 en an -15 uur. Frans Hals: De burgemeester ver- lest zijn hoofd, 14 j„ 2.30. 7 en 9.15 uur. "epaarne: Het huis met de geheime kamer, 14 aar, 7 en 9.15 uur. SINDS 1625 Oud zeer tussen Haarlem en Beverwijk uit de wereld De Beverwijkse begroting vermeldt jaar lijks onder de inkoihsten een bedrag ad 125,welke som sinds 1625 van de ge meente Haarlem wordt ontvangen „terzake van een accoord tussen de toenmalige Prins en de Staten van Holland ter ene en de Burgemeester en Regeerders van Haarlem ter andere zijde". Nu wil Haarlem natuurlijk graag van het blok aan het gemeentelijk been af en het gemeentebestuur heeft Beverwijk doen weten dat de rechtsgrond is komen te ver vallen, doordat de omstandigheden zich inmiddels ingrijpend hebben gewijzigd. Deswege vordert Haarlem een bedrag van 3500.daar sinds 1919 ten onrechte de 125,is betaald. Wij vernemen op het Beverwijkse Ge meentehuis, dat het hier de kosten van een gemeenschappelijke schoolmeester be trof, die door Beverwijk uit de opbrengst van twee conventies werden bestreden. Beverwijk voelt er eveneens weinig voor, deze kwestie op de spits te drijven en hoe wel het gemeentebestuur zegt, dat. het legen de zienswijze van Haarlem wel het een en ander zou kunnen inbrengen, is het onloochenbaar, dat er uit deze kwestie een langdurig (hoewel belangwekkend) twistgeding op een nogal omstreden juri disch terrein zou kunnen voortspruiten. De beide partijen zijn het nu eens geworden: Beverwijk doet afstand van haar aanspra ken en Haarlem laat de navordering van 3500 schieten. Van Meegeren op het toneel Ieder, die hel proces van van Meegeren volgde, vooral echter, wie zich nog dieper in het wezen en scheppen van deze per soonlijkheid verdiepte, heeft de tragiek van dit leven gevoeld. Het conflict tussen scheppend kunstenaar en maatschappij, dit steeds weer opgenomen thema, biedt zich hier in e.en nieuwe variatie aan. Daarom was het te verwachten, dat ook het toneel zich van een stof zou meester maken, die in de vorm van een roman reeds bewerkt is: de Zwitser Arnold Schwengeler, één van de meest gespeelde toneelschrijvers van zijn land, heeft een toneelstuk in vijf bedrijven „Der Falscher" voltooid, dat de lotgevallen van van Meegeren behandelt. De 42-jarige in Bern wonende dichter had reeds successen met zijn drama's „Rebell in der Arche" (1935) en „Bibrakte" (1938), de blijspelen „Kleider machen Leute" (1940), „Die Hexenwiese" (1947) en met het spel „Nïklaus Manuel" (1941), dat het leven en sterven van deze Berner dichter- schilder uit de Renaissance behandelt, als ook met zijn novelle „Die glückliche Insel" (1944). Bekend zijn zijn vertalingen van de blijspelen van Goldoni en van Priestley's „Johnson over Jordan". De werken van Schwengeler werden reeds veel vertaald. Ongetwijfeld zal Holland zich voor het jongste werk van de Zwitserse toneelschrij ver bijzonder interesseren. Hans Kaart won zijn weddenschap en mag naar Indonesië Honderden hadden zich Woensdagmiddag naar de Scheveningse boulevard begeven, om te zien of de Nederlandse acteur Hans Kaart en de zijnen tijdig zouden arriveren voor het Kurhausterras. Precies om drie uur, de vastgestelde tijd, arriveerde de met bloemen getooide jeep onder escorte van de motorpolitie voor het Kurhausterras, waar na het voertuig, onder groot gejuich van de menigte, door een hijskraan, met inzitten den en al, op het terras werd gehesen. Eén der vrienden waarmee Kaart de weddenschap aanging, feliciteerde en bood een enveloppe aan. De heer Kaart roemde de hartelijke ont vangst, die hem en de zijnen overal ten deel was gevallen, speciaal in Spanje en daarbij in de eerste plaats de Nederlandse legatie in Madrid en de consul in Barce lona. Ook had hij niets dan lof voor de goede zorgen van het Nederlandse gezant schap te Lissabon. Daarna vertelde hij op humoristische wijze over de reis, waarbij hij niet ver heelde, dat men het zeer moeilijk had gehad. De moeite van de artisten werd echter ruimschoots' beloond, toen hen na afloop van hun optreden met de motorkap van de jeep als miniatuur-podium op het terras, een tournée in Niwin-verband in uitzicht werd gesteld. Inspectie gymnasia, lycea en middelbare scholen Bij beschikking van de minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen is met ingang van 1 September 1948 belast met het toezicht op de gymnasia in Nederland dr. J. M. van Buytenen. Bepaald is voorts dat voor het toezicht op de lycea (afdelin gen H.B.S., gymnasium en middelbare school voor meisjes der lycea), de hogere burgerscholen, de middelbare scholen voor meisjes, de handelsscholen (dag- en avond scholen) en de cursussen ter opleiding voor akten van bekwaamheid tot het geven van middelbaar onderwijs het rijk wordt ver deeld in zeven inspecties. De vierde inspectie omvat de provincies Noordholland en Utrecht, met uitzondering van Amsterdam en het Gooi. Met het toezicht in de vierde inspectie is belast de heer A. J. S. van Dam, met als standplaats de gemeente Haarlem. Bepaald is echter, dat de heer Van Dam voorlopig te 's-Gravenhage woonachtig zal blijven. Prijsregeling voor bouwkassen Nadat onlangs een wet op de bouwkassen tot stand is gekomen, waarbij de Verzeke ringskamer met het toezicht op de bouw kassen is belast, is thans een prijzenbe- schikking afgekondigd, waardoor de deel neming aan een bouwkas tegen een rede lijke vergoeding wordt gewaarborgd. De vergoedingen welke in de prijzenbe- schikkïng zijn vastgelegd, veroorloven bij een goed beheer een gezonde ontwikkeling van de bouwkas, waarbij de deelnemer spaarder alle belang heeft. Tevens wordt een verantwoorde acquisitie bevorderd door een nieuwe bepaling betreffende de resti tutie van een deel van de vergoeding voor administratiekosten, indien het contract voortijdig wordt opgezegd. „SOLDATENMOEDER" VEROORDEELD Het Bijzondere Gerechtshof in Den Haag heeft de „soldatenmoeder" mevrouw M. A, H.De H. conform de eis veroordeeld tot 11 maanden gevangenisstraf, ontzetting uit beide kiesrechten en uit het rechl bij de gewapende macht te dienen. Haar was ten laste gelegd, dat zij tijdens de bezetting aan politie-instanties inlichtingen had gegeven over de anti-Duitse gezindheid van enige personen. De K.L.M. krijgt twaalf Convair verkeersvliegtuigen Uitlaatgassen der motoren worden gebruikt voor snelheidsverhoging Deze maand wordt het eerste toestel van een serie van twaalf twee-motorige Conso lidated Vultee „Convair" verkeersvliegtui gen voor de K.L.M. op Schiphol verwacht. De Consolidated Vultee „Convair 240" is een machine bestemd voor het gebruik op lijnen tussen plaatsen, die niet al te ver van elkaar liggen. De actieradius van het toestel is ongeveer 1280 km. De „Convair 240" kan veertig passagiers vervoeren. De kruissnelheid van de machi ne wordt door de fabriek opgegeven als 460 kilimeter per uur. De maximum-snel heid is ongeveer 540 kilometer per uur. De motoren bevinden zich, evenals bij de Douglas DC-3, aan weerszijden van de romp. Het zijn twee Pratt and Whitney „Double Wasp" motoren, die elk bij de start 2400 paardekrachten leveren. Als technische nieuwigheid zijn deze motoren voorzien van een installatie waardoor de uitlaatgassen in de motorgondel worden gemengd met toegevoerde buitenlucht. De hete uitlaatgassen zetten door deze ver menging uit. Zij zoeken een uitweg langs een daarvoor in de motorgondel aangelegde buis en stoten met grote kracht aan de achterzijde van de gondel naar buiten. Door de optredende reactie werken deze straal- gassen mede om de door de motoren ver kregen snelheid te verhogen. Het vliegtuig is uitgerust met een dub- bel-neuswiel en dubbele wielen onder de laagliggende vleugel. Het gehele landings gestel is intrekbaar. De hoofdwielen van het onderstel verdwijnen nadat zij opge trokken zijn, geheel in de motorgondels. De „Convair 240" werd reeds in 1946 besteld. De „Consolidated Vultee Aircraft Corpo ration" is de bouwer van de bekende „Ca- talina" vliegboot en van de vermaarde vier motorige „Liberator"-bommenwerper. Het proces tegen Rauter President der Haarlemse rechtbank procureur-fiscaal? Dezer dagen is medegedeeld, dat mr. A. M. baron van Tuyll van Serooskerken, pre sident van de Arrondissementsrechtbank te Haarlem, wellicht als procureur-fiscaal zal optreden bij de behandeling van de zaak- Rauter voor de Bijzondere Raad van Cas satie op 20 October. Er zij aan herinnerd, dat mr. Van Tuyll van Serooskerken indertijd procureur fiscaal bij dat college was. Het is reeds eerder voorgekomen dat leden der gewone zogenaamde zittende magistratuur bij de bijzondere rechtspleging een plaats als lid der staande magistratuur hebben gekregen. Korte tijd na zijn benoeming tot procu reur-fiscaal bij de Bijzondere Raad van Cassatie heeft hij Nederland vertegen woordigd bij de behandeling der processen tegen de Duitse oorlogsmisdadigers door het tribunaal te Neurenberg. Het staat nog niet vast, dat hij zal op treden als procureur-fiscaal in de zaak tegen Rauter. Mocht dit geschieden, dan zal zulks wel vooral samenhangen met het feit, dat hij op grond van zijn in Neurenberg opgedane ervaring .als specialist inzake de berechting van oorlogsmisdadigers be-' schouwd kan worden. Dividend Steenfabriek l(Arnoud" te Hillegom 4 procent In de algemene vergadering van aandeel houders der N.V. Kunstzandsteenfabriek „Arnoud" te Hillegom, is het dividend vast gesteld op 4 procent (voorafgaande jaar 3 procent). Het verslag vermeldt, dat de productie, die in 1946 nog werd geremd door onvol doende verstrekking van brand- en grond stoffen, zich in 1947 gunstig ontwikkelde. Door verhoging van het aantal arbeids krachten en stijgende arbeidsproductiviteit steeg de productie van 39.412.000 stenen in 1946 tot 50.642.000 stenen in 1947. De toe nemende bouwnijverheid maakte het mo gelijk de gehele voorraad en de productie te verkopen. De prijs van het product werd in April 1947 wegens de gestegen loonuit- gaven verhoogd van 22,10 tot 23.60 per 1000. De uitvoering van de achterstallige on derhoudswerken is met kracht ter hand genomen en hiervoor zullen belangrijke bedragen moeten worden uitgegeven. In het lopende jaar heeft de productie zich gunstig ontwikkeld en is niet onbelangrijk toegenomen. De directie raamt dat dit jaar een productie van ongeveer 100 millioen stenen zal worden bereikt. De verkoop van het product verloopt nog steeds vlot. Het winstcijfer over 1947 bedraagt 132.796. Voor belastingen wordt gereserveerd 42.595. Voorts wordt gereserveerd ƒ10.201, waarna resteert 80.000, toelatende een dividend van 4 procent. SCHEEPVAART Indrapoera, Batavia-Rotterdam, 14 Juli te Suez. Johan van Oldenbarnevelt, 14 Juli van Semarang naar Soerabaya. Klipfontein, Mom- bassa-Amsterdam, 14 Juli te Antwerpen. Ker- tosono, Batavia-Rotterdam, 14 Juli van Singa pore. Kota Agoeng, New-York-Makassar. 10 Juli te Palembang. Kota Inten, 16 Juli van Rotterdam te Quebec verwacht. Maet- suyeker, 14 Juli van Singapore naar Batavia. Nigerstroom. Dakar-Amsterdam, pass. 14 Juli Las Palmas. Sibajak, 15 Juli van Batavia te Rotterdam. Blijdendijk, 15 Juli van Antwerpen te Rot terdam verwacht. Larenberg, 13 Juli van Bagnolie te Bona om voor Rotterdam te la den. Randkerk, 13 Juli van Calcutta naar Coconada. Ridderkerk, Japan-Rotterdam, 14 Juli van Colombo. Streefkerk, Rotterdam- Calcutta, 14 Juli van Colombo. Westerdam. 14 Juli te en 15 Juli van Antwerpen naar Rotterdam. Zuiderkruis, 14 Juli van Batavia te Rotterdam. Nieuw Amsterdam, Rotterdam-New York, 15 Juli te Southampton. Oranje, 14 Juli van Amsterdam te Batavia. Oranjefontein, Beira- Amsterdam, 15 Juli te Antwerpen. Amsterdamse Beurs Slotkoers Openings gisteren knersen Koninklijke Olie. 345*4 345J4 Unilever 301 y2 300 200 y2 200% A. K. U 169% 169% Nederlandse Ford 346 i Nederlandse Kabel 288 v. Berkel's Patent 122 Scheepvaart-Unie 186 186*4 Holl.-Amerika Lijn 197 Deli Maatschappij 156 156*4 H. V. A 221 2221/2 A'dam Rubber 164-54 164 Ned. Handel Mij 163*4 N.-I. Handelsbank 122 Billiton Mü II 487 y2 Bruto winst der A.K.U. over 1947 ruim f 21 millioen De bruto-bedrijfswinst der Algemeene Kunstzijde Unie N.V. te Arnhem bedroeg in het boekjaar 1947 21.133.731 9.205.523). Na afschrijvingen op fabrieksgebouwen en installaties bedroeg het netto-bedrijfsresul taat 18.977.428 8.406 620). Voor 1947 resteert 'n netto winstsaldo van 12.312.494 8.206.119). Vermeerderd met het onverdeeld winst saldo vorig jaar is als winst ter beschikking 12.476.622 279.689), daar de balans per ultimo 1945 sloot met een verlies van 7.926.431. Na extra afschrijving op vastgelegd ka pitaal ad 4.000.000.wordt voorgesteld 7 procent (nihil) dividend op gewone aan delen, 6 procent (onv.) dividend op cumu latief preferente aandelen en 6 procent (onv.) dividend op prioriteitsaandelen. Na aftrek van tantièmes wordt 889.546 op nieuwe rekening overgeboekt. Directeur van de B.B.A. ten grave gedragen Woensdag is te Breda na een kerkelijke uitvaartdienst het stoffelijk overschot van de heer J. H. Reynders begraven, in leven directeur van de Brabantse Buurtspoorwe gen en Autobusdiensten, die overleden is tengevolge van een auto-ongeval bij Nij megen. De lange stoet werd geopend door de geüniformeerde controleurs, conductrices en conducteurs van de B.B.A., die talrijke bloemstukken droegen. In de stoet bevon den zich 70 volgauto's. Heemstede Onderlinge Tuinliedenvereniging Voor de Lathyrusavond, georganiseerd door de Onderlinge Tuinliedenvereniging „Aer denhout en Omgeving" was Woensdag veel belangstelling en de jury had dan ook geen gemakkelijke taak. Alhoewel het weer alles behalve had medegewerkt, waren de resulta ten van de kwekers toch zeer behoorlijk. De uitslag van de wedstrijd was dat de heer N. v. d. Meer met 8 punten no. 1 werd, de heer C. Ruygrok met 7i/2 punt no. 2, de heer A. Klaasse met 7 punten no. 3, de heer J. Ha- geman met 6*4 punt no. 4, de heer P. v. Tol met 5 punten no. 5 en de heer G. v. Bakel. eveneens met 5 punten no. 6, waarbij tussen de laatste twee het lot besliste. Een causerie over „Vruchtenassortiment in kleine tuinen" van de heer Glas, assistent van de rijksconsulent voor fruitteelt trok de alge mene belangstelling. OFFICIëLE PUBLICATIE. NIEUWE BONNEN CONSUMENTEN- CREDIET. •s-GRAVENHAGE, 15 Juli. Met het oog op de beschikbaarstelling van het resterende deel van het consumentencrediet ad 15. per 1 October 1948 is de volgende regeling getroffen ten aanzien van de uitreiking van nieuwe bonnen. De districtsraden zullen de credietnemers oproepen om hun waardebonboekje in te le veren. Uitsluitend tegen inwisseling van de nog in de boekjes aanwezige bonnen zullen nieuwe bonnen worden uitgereikt. De dis trictsraden, die met deze uitreiking zijn be last, zullen daarbij een behoorlijke legitima tie kunnen verlangen. Bij de uitreiking van de nieuwe bonnen zal rekening worden gehouden met even tuele achterstand in de betaling. Achterstand zal uiteraard niet aanwezig worden geacht, indien de districtsraad uitstel van betaling heeft verleend. Ten aanzien van die credietnemers, die in het verleden slecht afbetaalden, zodat de districtsraad mag verwachten, dat zij ook in de toekomst niet aan hun afbetalingsplicht zullen voldoen, zal ook voor deze toekomstige afbetalingen verrekening plaats vinden. De weduwe II. Visser-Dokter te Hol- lum, op Ameland bekend als „Tante Hieke", vierde Woensdag haar honderdste verjaardag. De „Nieuw Amsterdam" van de Holland Amerika Lijn is Woensdagmiddag naar New York vertrokken. Aan boord bevinden zich o.a. de heren George F. Reinhardt, eerste secretaris van de Amerikaanse ambassade te Moskou en John McSweeney, attaché aan dezelfde ambassade, voorts mr. Stenio Vin cent, voormalige president van Haïti en mr. Egon Glessinger van de U.N.O. te Gnève. Te Gelselaar, gemeente Borculo, sloeg de bliksem in de boerderij van de heer H. Voortman. De boerderij en de schuren brand den geheel af. De hooioogst ging verloren. Een deel van de inboedel kon gered worden. De heer G. W. Boissevafn. thans hoofd van de directie buitendienst van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken, die binnen kort als Nederlands gezant naar Athene ver trekt, zal in zijn functie worden opgevolgd door dr. H. R. van Houten, ambassaderaad te Brussel. Binnenkort is de benoeming te ver wachten van de heer A. J. D. Steenstra Toussaint, ambassaderaad te Parijs, tot Ne derlands gezant te Manilla. Te Karachi (Pa kistan) zal een Nederlandse ambassade wor den ingesteld. Voor de post van ambassadeur aldaar is bestemd jhr. mr. M. P. M. van Karnebeek. die tot voor kort ambassaderaad te Moskou was. De Parlementaire Enquête-commissie heeft bij haar onderzoek naar het England- Spiel" „Kriminaldirektor" Joseph Schreieder en de Oberstleutnant Giskes van de voorma lige „Abwehrstelle" gehoord. De vroegere chauffeur van Schrticder, de Nederlander E. B„ die in dienst stond van de S. D. en meermalen arrestanten heeft vervoerd, is veroordeeld tot tien jaar gevan genisstraf. De Steenkolen Handelsvereniging te Rotterdam, die haar kranen tijdens de be zetting naar Duitsland zag verdwijnen, heeft een 10-tons kraan uit Hamburg teruggekre gen, welke in betrekkelijk goede staat ver keerde. Te Heusden is een motorschip van 600 ton te water gelaten, dat in opdracht van een Finse rederij is gebouwd. De Britse veldmaarschalk Lord Wavell is Woensdagmiddag, na zijn bezoek aan een Engels legeronderdeel in Duitsland, van het vliegveld Welschap bij Eindhoven naar En geland teruggekeerd. De „Zuiderkruis" bracht gistermiddag 1500 militairen uit Indië in het vaderland terug. Daarbij was het eerste bataljon van het negende regiment infanterie, het Fries land-bataljon. De K. L. M. is voornemens in October een dienst te openen op Sjanghai. De dienst zal eenmaal per week worden onderhouden met een Constellation. Een Ontwerp-Archltectenwet heeft thans 't departement van Onderwijs verlaten. Het ontwerp is thans bij de Raad van State. HAARLEM EN OMGEVING. De heer P. van Waveren Hogcrvorst te Haarlem is geslaagd voor het examen M.O. handelswetenschappen A. De heer P. A. Wit te Bloemendaal is aan de Technische Hogeschool te Delft ge slaagd voor het ingenieursexamen electro- technisch ingenieur i'met lof). Aan de Chr. MULO-schooI aan de Dreef, hoofd de heer F. van Woerden, zijn benoemd tot nieuwe leerkrachten de dames mej. F. van Berge op Marken, mevrouw A. van Es- de Haas uit Heemstede, mej. J. P. Kühle- meier uit Zandvoort en de heer C. van Woer den uit Heemstede. By de Staatsexamens muziek, te Den Haag gehduden, zijn geslaagd voor piano (LO) mej W. van der Klift uit Santpoort: voor piano (MO) de heer J. W. Kappers uit Heemstede; en voor orgel mej. C. J. Ruha uit Haarlem en de heer A. Verschoor uit Santpoort. De heer P. Stassen zal morgen, 16 Juli, zijn 25-jarig jubilé vieren als correspondent bij de zeepfabriek het Klaverblad te Haar lem. Soepbraadkippen f 1.75 p. p. Kippen Poulet f 2.50 p. p. Braadkippen f 4.p. st. Braadkuikens f 2.50 p. st. Alleen 1ste kwal. Gevogelte Van ouds -bekend WARMOESSTRAAT 4 Tel. 10924. TEXTIEL Wederom ontvangen: Dames- camisoles tricot 3 p. f 1.61, Onderjurken 2 p. f 2.87, Grote sortering onderjurken 4 p. ook in zwart. Directoires tri cot 3 p. f 1.66. Sterke Sokken 2 p. f 1.35, Dameskousen 1 p. vanaf f 0.99. Wollen Dekens op vergunning vanaf f 14.32. Verder grote sortering Da mes- en Herenondergoed. BROKX Goederenhandel 58 Hogerwoerdstr. 58 (Gesloten huis) De gehele dag geopend. Een Luipaard? 5<e/ /e voor, dal 'lècht zo was I Of ditLonka Melange, 'n keur van langdurende Lonka lekkernijen i hele kilo op één snoepbon van Meubilair, Textiel, an tieke Doek, Kachels, enz. enz. Kappersinventaris w.o. 3 Am. Scheerstoelen, enz. Vrydag (morgen) Veilinglokaal „QUINTO" LANGE RAAMSTRAAT 14 Haarlem. Tel. 20597. alle soorten goede meubelen, tapijten, kristal, goud en zil ver etc. voor hoge prijzen. Tel. 14637 Zyistraat 62 MODISTE APPRèTEUSES VERKOOPSTERS LEERLINGEN gevraagd. Aanmelden voor 5 uur. v. Amerongen's Mode magazijnen, Anegang 24. Bij ouder echtpaar gevraagd per 15 Augustus, door huwe lijk der tegenwoordige, een Keukenmeisje goed k. kaken, middelbare leeftijd, loon in overleg. Werksters aanwezig. Adres: Mevr. W. A. Dekker, Park weg 15, Bloemendaal. Komt en hoort. Tentcampagne Soendaplein. Zaterdag 17 tot Vrijdag 23 Juli. Aanvang 8 uur. 13 spreker- Zang en muziek. Ned. Christ. Gerneenschapsbond. en geen geluid meer wil geven Grote Houtstraat 94 tegenover Haarl. Dagblad Ook deze week kunnen wij U U kunt uw bonnen dus met een gerust hart besteden. Onze prijzen zijn: Mooie doorregen runderlappen 1-0754 P-P- Vers gemalen gehakt0.97^ p.p. Malse rosbief 1.32^ P-P- Ook voor de boterham zijn wij ruim gesorteerd. Ham, Bacon en Rookvlees in beperkte mate Uw adres Is dus A. MEUER'S GED. OUDE GRACHT 80 (hoek Botermarkt) SPAARNWOUDERSTRAAT 69 (naast de Batavier) BINNENWEG 117 (naast Bakker DUkstra) Oude sieraden, médaillons, bloedkoraal, cornalijn, granaat, losse gouden sluitinkjes, kettingen, ringen, horloges, enz. oude doeken, Perz. tapijtjes is en blijft: KRUISWEG 32, Haarlem (b-h. station). Telefoon 18437 Aan huifl te ontbieden. Vette Kippen f 1.75 p. p. Grote Eenden f 3.p. st. „Castricumer Wildhal" SMEDESTRAAT 36, Haarlem. Telef. 12735. Wij vragen voor verschillende afdelingen (textiel) en wel: van 17 jaar en ouder om na een korte proef tijd tot volledige werkkrachten te worden aangesteld; van circa 14 jaar voor opleiding. Aanmelden tussen 9 en 5 uur I.T.A., Maxwellstraat 48 (bij de remise) Haarlem-West. Z©er goede sociale verzorging Het personeel geniet elke drie maanden een textieltoewijzlng DE GASTEN ZULLEN U EEN COMPLIMENT MAKEN 1 Wèg met die ergernis van half-ge- wassen goedhang een smette loze Sunlight-was aan de lijn! Wrijf wat extra Sunlight Zeep op de extra vuile plekken en zie: zelfs deze worden stralend schoonHard boe nen is overbodig! In het zuivere Sunlight-sop gaat 't als vanzelf. Héér lijk, zo'n fris-geurende Sunlight-was - en 't goed gaat véél langer mee! HELDER EN HEEL MET

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3