KAMPEERTENTEN Predikbeurten! QtCort en Bondig ZATERDAG 24 JULI 1948 HAARLEM? DAGBLAD Zomerconcert H.O.V. Willem de Roos speelde het 2e pianoconcert van Brahms Kees Hartvelt, die deze avond weer diri geerde, liet openen met „La procession noc turne" van Henri Rabaud, waarin het ge halte der blazers van ons orkest op de korrel kon worden genomen; en zulks doorgaans met succes. Daarna kwam de Amsterdamse pianist Willem de Roos met het klavierconcert in Bes met Brahms. De typisch Brahmsiaanse worsteling met de materie werd te meer opvallend, daar zij gepaard ging met een kamp tussen orkest en solist. Wel was al heel gauw gebleken dat Willem de Roos voor zijn taak wel berekend was, doch toen hij ging toegeven aan de zwoegende directie van Hartvelt, was dit in zijn nadeel, want meteen raakte hij zijn élan kwijt. Later nam hij met meer bewustheid zelf de leiding, zij het dan met een blok aan 't been van een steeds rem mend orkest. In het Andante, mooi inge leid door de solo-cellist Eduard Biele, kon Willem de Roos eindelijk zijn volle maat geven, niet alleen technisch maar ook muzikaal. Een ontsporing in de finale was gelukkig niet al te opvallend. Een goede indruk van het kunnen van Willem de Roos hadden wij in ieder geval opge daan. Hartvelt liet het publiek kennis maken met een orkestsuite „in oude stijl" van de Zwitserse componist Rudolf Moser. Die oude stijl betreft enkel maar de samen stelling van de suite uit oude dansen; de stijl in strikte zin genomen is een menge ling van Regeriaanse kunstvaardigheid en Frans getinte harmonisatie. Voor wie het allemaal volgen kan, is het vrij interes sant als contrapuntisch weefsel, maar 't wordt soms wel eens een overdadigheid die al te veel de dansvormen verdoezelt en die doet denken aan een professorale mu ziek, waarin knappe kundigheid de zuivere inspiratie vervangt. Maar met dat al zijn er aardige vondsten in, ook op het gebied der orchestratie. De Carnaval Romain-ouverture van Berlioz, fraai klinkend ingeleid door de althoboïst, besloot met brio de avond. JOS. DE KLERK. Fabriek van zwarte schijven half September open De gramofoonplatenfabriek te Heemstede zal in de tweede helft "van September in gebruik worden genomen. Behalve een aantal Engelse gaat men daar nu ook Zwit serse merken in licentie vervaardigen. Voorts zijn rechtstreekse onderhandelingen aangeknoopt met Amerikaanse firma's en is met de Metro Goldwyn Mayer reeds overeenstemming bereikt. Indien de repro ductie van zwarte schijven uit de Nieuwe Wereld aanzienlijke vormen gaat aan nemen. dan worden daartoe speciale persen in bedrijf gesteld, om de oorspronkelijke opzet geen schade te doen ondervinden. De productie voor het eerste jaar wordt geschat op 400.000 platen, doch dit aantal kan worden verdubbeld, zodra men de be schikking heeft over voldoende onder lei ding van Engelse ingenieurs ter plaatse ge schoolde arbeidskrachten. Vereniging ,,Haerlem" Op de algemene vergadering van de ver eniging „Haerlem", die gisteravond in „De Hoofdwacht" werd gehouden, onder presi dium van de heer J. L. Tadema, werd be sloten het beschermheerschap van de ver eniging aan te bieden aan de commissaris van de Koningin in de provincie Noord- Holland, dr J. E. baron de Vos van Steen- wijk en 't ere-voorzitterschap aan de bur gemeester van Haarlem, mr P. O. F. M. Cremers. De legpenning der vereniging voor het jaar 1947 werd aangeboden aan de afdeling Haarlem van de K.A.B., die door de ver bouwing van het gebouw St. Bavo het stadsbeeld heeft verfraaid. Voorts werd medegedeeld, dat in de loop van het jaar actie is gevoerd voor het behoud van de koepel van De Rijp, Spar renheuvel en d'Haringbuys. De jaarver slagen werden goedgekeurd. Orgelbespeling Het programma van de orgelbespeling in de Grote- of St. Bavokerk te Haarlem op Dinsdag 27 Juli 1948. des avonds van 7.30 8.30 uur door Piet Halsema luidt als volgt: 1 Preludium en Fuga in G gr. t.. J. S. Bach: 2 Air en Gavotte, Samuel Wesley; 3 Twee orgelkoralen, Piet Halsema, a. 'k sla d'ogen naar 't gebergte heen (Ps. 1211b. Looft de Heer. want Hij is goed (Ps. 136); 4 Canzone op. 65 no. 9. Max Reger; 5 Sonate I, Felix Borowski, Allegro ma non troppo. Andante, Allegro con fuoco; 6 Wende munter, mein Gemuthe (uit Cantate 147), J. S. Bach (béw. Maurice Duruflé). NACHTDIENST APOTHEKEN. De Zondags- en nachtdienst der Haarlemse apotheken wordt de volgende week waarge nomen door Klinkhamer, Koninginneweg 69, Grijseels en Van Hees, Lange Voorstraat 19 en Frans Hals. Frans Halsplein 1. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 23 Juli. BEVALLEN van een zoon: 22 Juli: E. B. Gisolf-Venema: 23 Juli: A. de Haas-Kurpers- hoek. BEVALLEN van een dochter: 21 Juli: S. A. W. Kersten-Boeijinga; 22 Juli: G. Vis- scher-Asma; J. Schuiten-Goijaerts; 23 Juli: J. Hoevelaken-van Scherpenzeel; M. Ples- aius-Buis. OVERLEDEN: 22 Juli: W. F. Heerens. 83 1., Regulierstraat: H. van Brakel-Stoter, 63 j., Theemsplein: T. B. Appelboom, 85 j., van Hogendorpstraat. te huur. „The Indiana", Zijlweg 111 Tel. 17877 Agenda voor Haarlem ZATERDAG 24 JULI. Bioscopen. Rembrandt: „Achter dc wol ken" Palaec: ..De vrouw van Monte Christo". V.uxor: ..Don't fen™ me in" D^ze drie 'hea ters: 14 i.. 2, 4.15. 7 en 9.15 u City: „De ze vende sluier" 14 j 2. t en 9.15 uur en „Sneeuwwitje en de zeven d'" rgen". 4.15 u F: is Hals: City for Conquest". 18 i„ 230 7 en 9.15 uur. Spaarne: ..Verboden terrein" a. 1 2.30, 7 en 9.15 uur ZONDAG 25 JULI. Gem. Concertgebouw: Nederlandse Spiri tuele Landdag, 10.15; uur; De Ramblers, 8 u. Bioscopen: Middag- en Avondvoorstellingen. Frans Hals: 2. 4 30, 7 en 9.15 uur. City: ..De zevende sluier" ook om 4.'.5 uur MAANDAG 26 JULI. Bioscopen. Middag- en Avondvoorstellin gen lals Zaterdag). Deze maand herdenkt de heer Jan Hen- sen te Haarlem de dag waarop hij 25 jaar geleden zijn debuut maakte als zanger en koordirigent. Hij begon op zeventienjarige leeftijd met de zang en werd al vrij spoedig door Leo Pielage ontdekt. In 1923 debu teerde Hensen op een Polyhymnia-concert. Hij kreeg les van Jos. de Klerk, Duvosel en Di TevesMoorlag. In 1927 zong hij voor het eerst opera, nog wel meteen de Faust- partij. Later trad hij op voor de radio. Maar ook oratorium en 't lied hadden zijn volle belangstelling. De koren die hij diri geerde waaronder het dameskoor Arcis zaten bijna altijd in de prijzen. Hij liet het niet bij uitvoeren maar componeerde ook zelf, onder meer in het operette-genre. Be kend is ook van hem de „Bede voor onze V orstin". Op het ogenblik leidt hij het dameskoor Arcis, Figee's Mannenkoor en Bevnes' Mannenkoor. In de nazomer van dit jaar zal voor hem een jubileum-concert worden gegeven. Generale repetitie en première „Frans Hals" zonder Saalborn De aanvankelijk ter viering van het ju bileum van de Stadsschouwburg aangekon digde opvoering van het charmante blijspel „What every woman knows" door het gezelschap Comedia kan geen doorgang vinden, omdat de voor de hoofdrol in aan merking komende actrice Mary Dresselhuys de eerste vier maanden van het volgende seizoen als gast haar medewerking zal ver lenen aan de voorstellingen der Haagse Kunststichting. Naar alle waarschijnlijk heid zal nu de satire „Arms and the man" van George Bernard Shaw de hoofdschotel van het feestprogramma vormen. Onder regie van Johan de Meester treden daarin op: Ank van der Moer en Han Bentz van den Berg. Het met grote belangstelling hier tege moet geziene toneelstuk ,.A streetcar named Desire" van Tennessee Williams (schrijver van Glazen Speelgoed) heeft inmiddels een Nederlandse titel gekregen: Tramlijn Be geerte. Ook het Rotterdams Toneel kondigt een belangrijke première aan, namelijk „Joan of Lorraine" van Maxwell Anderson, waar in Rie Gilhuvs de rol van Jeanne d'Arc gaat vertolken, die in New York door de filmster Ingrid Bergmann werd gecreëerd. Het Amsterdams Toneelgezelschap mag zich verheugen in de medewerking van Charlotte Kohier, die binnenkort in een reprise van „De comedie van het geluk"- door Evreinoff reeds op de planken komt. Het gevolg van dit vroege seizoenbegin in de hoofdstad is dat Louis Saalborn daar door niet in de gelegenheid zal zijn de gene rale repetitie en de première van het open luchtspel in Haarlem bij te wonen. KORT PLEIZIER. Door de politie werd gisteravond een veertigjarige landarbeider uit Leeuwarden aangehouden, die op de Gedempte Oude Gracht te Haarlem aan een tweetal burgers een rijwiel te koop aanbood. Bij zijn verhoor verklaarde hij het rijwiel omstreeks 7 uur die avond te Haarlem te hebben ontvreemd. De juiste plaats kon hij zich niet herinneren, daar hij nog onder invloed van sterke drank verkeerde. EXAMENS HOOFDAKTE. Op 23 Juli werden te Haarlem geëxami neerd 15 candidaten. Geslaagd voor het ge hele examen: Th. P. v. Bergen te Haarlem; A. Bokma te Amsterdam: N Bakker te Heelsum; mej. M. E. A. van Bilderbeek te Amsterdam; mej. Th. M Bloothoofd. Am sterdam: J. Tli. Bonnema, Amsterdam: J. Visser te Den Helder; H. Th. van de Water te Den Helder. Geslaagd voor gedeelte A: J. H. Bakker te Amsterdam. Geslaagd voor gedeelte B: A. v. Drumpt te Dirkhoven: mej. E. M, Spekman. Amsterdam; mevr. Soemachi-Soemawikardja. tc Oegst- geest; mej. L. Amstelveen te Amsterdam. Tour de France Zevende étappe-zege voor Bartali Tot verbazing en teleurstelling van een er talrijk publiek is de drager van de gele rui Bartali ook te Luik als eerste door de .'inish gegaan. Hier was niet op gerekend, want de Belgische pers had zo beslist ver zekerd dat de Belgen gisteren zouden aan vallen. nu ze hun eigen land hadden bereikt, dat vrijwel iedereen hoopte op een étappe zege van een landgenoot. Gino heeft cr ech ter een stokje voor gestoken en de Belgen met groot meesterschap op hun eigen grond geklopt. Het was zijn zevende étappe-zege in deze ronde, en hij heeft er mee bewezen dat hij niet alleen in het hooggebergte de beste van het gezelschap is. Toch is de dag niet kwaad geweest voor de Belgen want hun beste man. Schotte, slaagde er in Lapebie van de tweede plaats in het alg. klassement te verdringen. Ook Camellini, Kirchen en Impanis moeten met ere genoemd worden. Toch was deze étappe over 't algemeen genomen een «van de minst spannende van de Tour en zonder dc heu vels in het laatste stuk van het parcours zouden misschien dertig renners te Luik aan de sprint om de eerste plaats hebben deel genomen. De Tour loopt op zijn eind, en aan gezien de beslissing gevallen is beginnen zo wel renners als volgers er genoeg van te krijgen. Janssen en de Ruyter hebben niet beter en niet slechter gereden dan de 20 andere renners waarmee ze ex aequo ge klasseerd zijn. We mogen nu wel aannemen dat ze de tour zullen uitrijden, wat ongetwij feld een kranige prestatie zou mogen heten, aangezien reeds ongeveer 75 renners, van de 120 die gestart zijn, hebben opgegeven. Het klassement van de 19e étappe Metz- Luik luidt: 1 Bartali (Italië a) 7.18.55; 2 Robic (Fr. nat. ploeg) 7.18.55, 3 Schotte (België a) 7.18.55. 4 Ockers (België a) 7.18.55, 10 Kirchen (Ned.-Lux. ploeg' 7.20.03. De Ruyter en Janssen kwamen met een grote groep binnen die ex aequo 18/37 werd ge klasseerd in 7 uur 21 min 56 sec. Het alg. klassement luidt: 1 Bartali (Italië a) 131.34.53; 2 Schotte (België a) 132.01.09; 3 Lapebie (Centrum en Z.-W. Fr.) 132.03.41; 4 Bobet (Fr. nat. ploeg) 132.07.52; 5 Kirchen (Ned.-Lux. ploeg) 1 TL 12.46; 33 Janssen (Ned.-Lux. ploeg) 134.57.54; 42 De Ruyter (Ned.-Lux. ploeg) 135.25.39. Cricket Engeland 9coort 496 Het Engelse test-team heeft in de eerste innings een totaal van 496 bij elkaar gesla gen en het ziet er wel naar uit dat de Aus sies ditmaal een zware dobber zullen hebben aan de Britten die zo best in vorm zijn Aan vankelijk scoorden Edrich en Bedser wat traag maar toen de moeilijke periode met de nieuwe bal was overwonnen begonnen zij het Australische bowlen geducht af te straf fen. Zij bereikten in twee uur en een kwar tier hun eentury-partnership. Bedser ging uit toen de score 423 was. Hij maakte 79. Edrich bleef 5 uur en tien minuten aan bat en maakte 111. De rest van de Engelsen maakte niet veel meer. De laatste drie wickets gingen verlo ren voor 8 runs. De Australiërs die 75 minuten vol moesten maken, scoorden 63 voor 1. Het verloren wicket was dat van Morris. Bradman en Hassett bleven op de pitch. Score Engeland eerste innings: Hutton b. Lindwall 81 Washbrook c. Lindwall b. Johnston 143 Edrich c. Morris b Johnson 111 Bedser c. en b. Johnson 79 Compton c. Saggers-, b. Lindwall 23 Crapp b. Toshack5 Yardley b. Miller 25 Cranston b. Loxton 10 Evans c. Hassett b. Loxton 3 Laker c. Saggers b. Loxton 4 Pollard n.o0 Extra's 12 Totaal496 Bowling analyse: Lindwall 279, Miller 143, Johnston 1—86, Toshack 1112, Loxton 355, Johnson 289, Morris 010. Australië eerste innings: Morris c. Cranston b. Bedser6 Hassett n.o13 Bradman n.o31 Extra's 13 Totaal63 voor 1. Bowlinganalyse: Bedser 118, Pollard 0=13, Cranston 03, Edrich 016. Cricketprogramma Eerste klasse: VRAPW (Zaterdag', ACC —Quick (N.), HaarlemPW, Hermes-DVS— Rood en Wit. HBS—VVV Tweede klasse: SCHCQuick (H), Rood en Wit II—CVHW. Ajax (L'—Hermes-DVS II, Excelsior II—HBS II. VRA II—Haarlem II. ACC II—LCC, UW—Hercules, Quick (N) II—ECC. Athletiek Zatopek op 5000 m. en 10.000 m. Het Tsjechische Olympische comité maakt bekend dat de lange afstandloper Zatopek op de Olympische Spelen zowel op de 5000 m. als op de 10.000 m. zal starten. Verder gaat het gerucht dat Zatopek over- traind is. Indien dit gerucht op waarheid zou berusten behoeft het geen verwondering te wekken, want de Tsjech heeft dit seizoen een zeer zwaar programma verwerkt. Daar bij komt nog, dat hij tijdens de onlangs ge houden Sokoi-feesten te Praag aan een soort militaire veldloop moest deelnemen op een modderige baan, gekleed in leger uniform met zware soldatenschoenen. Motorsport Zaïidvoortse motorraces Zandvoort heeft in de motorsportwereld een uitstekende reputatie, want de snelheids wedstrijden, die er vóór, maar vooral na de oorlog gehouden werden, zijn uitstekend ge slaagd. De motorraces, die dit jaar zullen plaats vinden, zullen evenwel alle vooraf gaande in belangrijkheid overtreffen. Aller eerst omdat ze op het nieuwe circuit worden gehouden. De tweede reden, dat de Zand- voertse motorraces iets aparts zullen worden is wel dat de GNMV-sportcommissie grootse plannen heeft. Behalve de wedstrijden voor junioren en senioren zal waarschijnlijk ook een internationale zijspanrace worden geor ganiseerd. In Francorchamps was een der gelijke race enkele weken geleden zo inte ressant, dat de KNMV geen ogenblik heeft getwijfeld om ook in de „Grote races van de KNMV", die op Zaterdag 28 Augustus wor den gehouden, een dergelijk nummer voor zijspancombinaties in het programma op te nemen. Tenslotte zal in deze wedstrijden ook de beslissing vallen, wie dit jaar de kampioenen zullen zijn. De resultaten, die in Etten be haald werden en op 14 Augustus in Tub- bergen behaald zullen worden, gelden mee voor de toekenning van de ere-titels, doch Zandvoort brengt de beslissing. Sport in 't kort Dammen. Het persoonlijk damkampioen schap van Noordholland werd na spannende strijd gewonnen door J. Metz („Jozef Blan kenaar", Amsterdam). De verrassing van dit tournooi was de 23-jarige J. de Boer uit Grotebroek, die de tweede plaats veroverde met slechts'één punt achterstand op Metz. Twee schepen met militairen uit Batavia vertrokken Vrij dagmiddag zijn het m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" en het s.s. „Groote Beer", die in convooi zuilen varen, van Batavia naar Amsterdam vertrokken. Aan boord van de „Van Oldenbarnevelt" bevinden zich 1750 militairen en gezinnen van militairen en aan boord van de „Groote Beer" ongeveer 1500 man terugkerende troepen. Beide schepen worden 18 Augustus in de Amsterdamse haven verwacht. SCHEEPVAART K.N.S.M. Bacchus 22 Juli te Lissabon van Rotterdam naar Gibraltar. Danae 22 Juli te Rotterdam van IJmuiden naar Lis sabon. Schie 23 Juli te Amsterdam van Antwerpen. Strabo 22 Juli van Amsterdam naar Bremen. Trajanus 22 Juli van Lissa bon naar de Azoren. Venus 22 Juli van Li- vorno naar Catania. Vinke. Larenberg wordt 24 Juli van Bo na te Rotterdam verwacht. Leersum 22 Juli van Rotterdam naar Houston. Gruno. Marleen 22 Juli van Lissabon n. Port Lyautey. Nederland. Borneo 19 Juli te Vancouver van San Franciscó naar Dieppe. Ceram 21 Juli te Semarang van Batavia naar Soe- rabaya. Johan van Oldenbarnevelt 20 Juli te Batavia van Semarang naar Holland. Manoeran 21 Juli Don dra Head gepasseerd van Suez naar Indië. Poelau Laut 21 Juli van Singapore naar Batavia. Roepat 21 Juli te Singora van Makassar naar Bang kok. Rondo 21 Juli van Batavia naar Be- lawan. Rotti 22 Juli van Colombo naar Bombay H.O.A.L. Aalsum 22 Juli te Beira van Lorenzo Marques naar Mozambique. II.W.A.L. Jaarstroom 22 Juli van Sinne naar Port Bouet. Muiderkerk 21 Juli te Luanda, waarschijnlijk 24 Juli naar Lobito. K.H.L. Rijnland 22 Juli te Buenos Aires (uitreis). Westland 21 Juli van Bahia Lis se Nationaal huldeblijk De collecte georganiseerd door het comité Nationaal Huldeblijk heeft 690.44 opge bracht. GESLAAGDEN. Onze plaatsgenoot M. Bunt slaagde voor het diploma H.B.S. B en J. J. Guldemond voor H B.S. A. Mej. Rudi de Jager behaalde het diploma 3-jarige cursus voor opleiding winkelper soneel te 's Gravenhage. ZONDAGSDIENST ARTSEN Zondag wordt de dienst voor artsen te Lisse waargenomen door dr. J. H. Holl. Burgerlijké stand GEBOREN: Roelof Adrianus, z. van P. A. v. d. Zwet en M. v. Wijk; Cornelis Engelber- tus, z. van J. C. W. van Leeuwen en L. v. d. Meer: Johannes Wilhelmina z. van P. Wijt- vliet en J. Leuven; Arnoldus Martinus. z. v. A. P. den Elzen en M. P. Opdam; Jeroen Antonius, z. van J. J. v. d. Zwet en C. de Vos; Gertrudis Maria Theresia, d. van P. E. Dames en B. M. Berbee; Bernard, z. van B. Schaap en T. v. d. Bent; Maria Gerarda Ag nes, d. van J. I-I. Meskers en E. M. Jonkheer. ONDERTROUWD: D. v. d. Linden en H. A, v. Diest; Joh. Eizenga en S. N. de Haan; P. J. J, Kiebert en A. A. M. Strik; J. v. Veen en C. K. C. L. v. Paaschen; J. C. Seys en W. J. v. Vijfhuizen. .„Achter de wolken" (Rembrandt). Deze film zal nog een derde week in Haar lem de beurzen ten bate van het UNAC- werk doen opengaan. „De vrouw van Monte Cristo" (P a 1 a c e) en haar beroemde gemaal die wij reeds in onze jongensjaren in vele filmische afleve ringen plachten te verslinden, blijken nog allerminst aan doodgaan te denken. In tegendeel: sprmglevender dan ooit zien we hen en hun' getrouwen deze week terug in een rolprent die gelukkig alle pathos van vroegere verfilmingen mist en die daardoor èn door een uitstekend draaiboek, een zeer goede avonturenfilm geworden is, die gere delijk de toets met de moderne „thriller" doorstaat. Heel knap is de sfeer getekend van het vreugdeloze Parijs anno 1832. waar de corruptie hoogtij vierde en waar het volk door plagen bezocht en door de macht hebbers bezwendeld werd. De strijd van de Monte Cristo. zijn onverschrokken vrouw en zijn kleinp groen ..illegalen" te«*«m dit verderfelijke -egime is op knappe -vijze ui'iebeeld er. gefotografeerd; er zit --aar' or- r'i-p: m deze film. de enscenering lijkt I or? historisch verantwoord en hoewel melodramatische effecten vrijwel overal vermeden zijn, krijgen de liefhebbers van romantiek en opwinding toch nog ruim- I schoots hun portie, zonder dat daartoe aan de waarschijnlijkheid van het verhaal ge weld wordt aangedaan. „Het lied van de grote stad" (Frans Hals). Deze film geeft blijk van onmacht om van een fascinerend gegeven, het leven in de stad New York, zelfs met behulp van technisch volmaakte middelen iets meer te maken dan een cliché-verhaal. Drie personen die representatief (en waar schijnlijk commercieel-attratiefworden geacht voor de millioenen-bevolking van die stad, een bokser, een danseres en een componist streven naar het succes, dat in dit soort kitsch het onvermijdelijke doel is. Bokser en danseres beminnen elkaar, maar de danseres houdt totdat de heren pro ducenten op hun horloge hebber, gekeken en geconstateerd dat het zo langzamerhand tijd wordt voor de happy-ending meer van het succes. Naast al haar slechte kwa liteiten heeft deze film misschien één eoede of liever gezegd één nuttige en dat is haar tendenz dat braafheid, en moed uit eindelijk dividend oplevert. Maar de mis vatting ligt daarin, dat het niet z.ozeer dé moed en de braafheid van imaginaire bok sers, danseressen en componisten zijn, die het lied van de gi-ote stad uitmaken. Dat lied weerklinkt uit het dagelijks leven van de kleine man, die woont in deze millioe- nenmallemolen in vrede met mensen van honderd rassen. Wiens streven naar succes niet verder reikt dan een baan waarin hij voor zich en de zijnen om het dagelijks brood kan vechten. Over zijn inoed had men een groots epos kunnen maken. Maar niet in Hollywood. „De zevende sluier" (City). Een réprise, doch dan toch zeker een die noe -nimsehop's de belangstelling za1 heb^n ne'p Tm J;p bezig houdt me' eer 'svchiscb "rob' em bij har- deh.ni' indertijd een prima ontvangst gehad ?r wordt Deschc'iwd als een der best-geslaagde producten van die, welke zich wagen aan I een zo delicaat onderwerp als de analyse i der menselijke ziel. In het middagprogramma komen Sneeuw witje en haar z.even dwergen de jonge ge- moederen beroeren: men verwarre deze film niet met de tekenfilm van Disney over hetzelfde onderwerp. „Don 't fence me in" (Luxor), Dit is een cowboy-film, welke nu eens niet ver- vaajdigd is volgens het voor dit genre films gebruikelijke recept. Weliswaar ko- men er natuurlijk ook cowboys en bandie- j ten in voor, worden er hevige vechtpartijen geleverd en krijgt de held van het verhaal aan het eind zijn welverdiende beloning, maar verder is er weinig overeenkomst met 1 de gebruikelijke Wild-Westfilms. De intrige i is gebaseerd op een origineel gegeven, dat bovendien zodanig is uitgewerkt, dat deze film ook voor hen. die het Wild-West- genre gewoonlijk minder kunnen waar deren. veel aantrekkelijks heeft. En de liefhebbers van echte cowboy-songs krijgen I het volle pond van de „Sons of the pio- j neers", onder aanvoering van Roy Rogers, die niet alleen een voortreffelijk zanger, maar ook een goed acteur is. Een kostelijk type is „Wild Cat Kelly", die ondanks het feit, dat hij reeds officieel veertig jaar lang dood en begraven is, toch de belangrijkste rol m deze niet alleen vaak grappige, maar ook spannende geschiedenis speelt. In het bijprogramma ontmoet men een goede oude bekende: Buster Kealon, nog even grappig als vroeger! „Verboden terrein" (Spaarne). Een film met Judy Canova belooft altijd een fikse leverschudding en in „Judy wordt filmster", die deze week in het voorpro gramma van het Spaarne-theater wordt i gedraaid, is het al niet anders. De lieftal lige Judy speelt dit keer het arceloz» b^o- »nmeis'«. dat bjj verF'ss'->e voor een film 'er 'den wordt, hotseer 'ten' inder de herer. filmproducenten r veeg b-engt. want eer contract met eer filmstar s een dure grap. Wanneer achteraf bhikt. dat Judy niet alleen talenten voor het be- heren van koeien en kuikens bezit, maar ook voor song- en showproducten, verkeert j hun droefenis in enthousiasme en wordt het contract, dat dan zijn rente wel zal j opleveren, grif verlengd. Heel wat liedjes in dit aardige verhaal nodigen tot mee- 1 neuriën. Als hoofdfilm gaat „Verboden terrein". een spannende Wild-West geschiedenis. ZONDAG 25 JULI 1948. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. Zaterdag 7.30: Brouwerskapel, ing. Klokhuisplein. Ds. E. Dijkhuis, Avondge bed. Zondag 10: Ds. Lekkerkerker, uit Ben- nebroek. 7: Bijzondere dienst. Ds. Joh. Brons geest. Org. Feike Asma. 20 min. zangdienst vooraf Nieuwe Kerk. Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. A. J. van Rhijn. Noorderkerk, Velserstr. 9: Ds. G. W. van Deth. 10.45: Ds. J. F. Berens, Utrecht (Stichtingsbeurt) Oosterkerk, Zo- merkadc. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. Bakcnesser- kërk, Vrouwestraat. 9.30: Ds. W. J. van Elden Kinderkerk. Kapel Bethcsda Sarepta, Haze- paterslaan, 9.30: Dhr. F. H. Geursen. Kinder kerk. 10.45: Ds. G. W. van Deth. Diaconessen- huis, Hazepaterslaan. 4.15: Ds. Joh. Brons geest. Rusthuis Ned. Herv. Gem., Jansstraat. 10.30: Ds. W. J. van Elden. Ver. van Vrijz. Herv. Jacobstraat 6. 10.30: Ds. J. de Graaf. Church of England: Sunday. July 25 th, 3 p. m. at the Oud-Katholieke Kerk, Kinderhuis singel; Evensong, Rev. C. E. Elton. R. D. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7.30: A. de Weger, Evangelist. Rotterdam. Mede werking zangkoor Eben Haëzer. 6 30; Open luchtsamenkomst a. d. Kruisweg. Zuiderkapel Zuiderstr. 15. 10: Dhr. D. Dubbeldam. Rotter dam. 5: Dezelfde. Evangelisatiesamenkomst 7.45: Jeugdbijeenkomst. Opwekkingssamen- komslen, Zuiderstraat 15. Donderdag: 8: Ds. B. E. J. Bik, Amsterdam. Vrije Evangelische Gemeente. Bakenessergracht 65 9.30 en 5: Ds. D. J. D. du Fossé Parkïaan 34. Woensdag 7.30: Ds. D. J. de Graaf, v. Vinkeveen. Broederge meente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgi sche Zangdienst. Zondag 10.45: Ds. P. M. Le- gêne, van Zeist. O. R. G. Centrum, Wester- houtpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Evang. Lutherse Gemeente. Witte Herenstr. 10.30: Ds. C. H. Brandt. Ver. Doopsgez. Gemeente 10.30: Ds. J. A. A. Meijer, uit Zutphen. Remonstr. Gereform. Gemeente. 10.30: Dr. J. W. Herfst. Gereform. Kerk. Kloppersingelkerk. 10: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. D. v. Enk, van Veenen- daal. Wilhelminakcrk. 10:.Ds. A. M. Spiering, Zuid-Oostcrkerk 10: Ds. J. A. van Arkel. van Groningen. 5: Ds. J. A. van Arkel, 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Lyceumkerk 9: Ds. J. Herksen, van Ermelo. 5: Dr. J, Ver- kuyl. Geref. Kerk (art. 31) Begijnhofkapel 10.30 en 5: Ds. A. Bos. Geref. Gemeente Park laan 21, Donderdag 7.30: Ds. L. Rijksen. Geref. Gemeente onder 't Kruis, Bakenesser gracht 63. Dinsdag 7.30: Ds. J. A. Smink. van Rotterdam. Oud-Geref. Gemeente. Frans Hals straat 4. Maandag 7.15: Ds. E. van Dijk, van den Haag. C-hr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. M. Holtrop. Baptiste Gemeente, Parklaan 34. 9.30 en 5: Ds. J. W. Weenink. 8: Jeugdsa- menkomst (geb. Salem). Ned. Chr. Gemeen- schapsbond, Ged. Oude Gracht 47. Sprekers de heren H. v. d. Brink te Bloemendaal en J. Dammuller te Alkmaar. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstr. 14. 10 en 7.30: Samenkomst. Vergadering van Gelovigen, Jansstraat 85. 10.30: Samenkomst (broodbreken). Bijbelcur sus Vrijdag 8: A. Ramaker. Gemeente des Heren. Lange Molenstraat 12. 10 en 5: Samen komst. Gemeente Gods, Frans Halsstr. 4. 10: Samenkomst. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der Laatste Dagen, Ged. O. Gracht 47. 10.30 en 6: Samenkomst. Gemeente van Christus, Ged. Oude Gracht 47. 10.30: Ere dienst. Christian Science. Jansstr. 74. 10: Ned. Tag], 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendingskerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Hersteld Apostolische Zendingsgemeente, Jacobijnestr. 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Ju- lianakerk. 8: Ds. J. Kroon, van Spaarndam, Jeugddienst. 10: Ds. J. Scholten. van Middel- stum. 7: Dezelfde. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Immanuëlkerk. 10: Ds. J. de Jong. Kon. Em- maschool, Raafstraat. 10: Ds. Roseboom, van Voorburg. Jeugddienst. Leger des Heils. Ce- ramstraat 4. 10: Heiligingsdienst. Leider Kol. Chr. Rönitz. 8: Verlossingssamenkomst. Ver. Doopsgezinde Gemeente, in de Noorderkapel, Minahassastraat. 10.30: Ds. Daalder. Geref. Kerk, Noord-Schoterkerk. 9 en 10.30: Ds. D. van Enk. van Veenendaal. 5: Ds. A. M Spie ring. van Groningen. Chr. Geref. Kerk, Flo- resstraat. 10 en 5: Ds. J. C. Maris, H. Avond maal en Dankzegging. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. J. J. Creutzberg. te 's Gravenhage. Kapel Nieuw Vredenhof 10.30: Ds. F. R. A. Henkei. Chr. Lyceum ing. v. Merlenstraat. 10.45: Mej. W. C. Snethlage. hulppr. te Leiden. Zondagochtendsamenkomst Gedurende de maanden Juli en Augustus geen Jeugdkapel. Ned. Trot. Bond. Postlaan 6 10.30: Ds. T. Jansma, Hv„ Heemstede. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. J. Verkuyl. 5: Ds. J. C. Houtzagers. Camplaan 10: Ds. J. C. Hout zagers. v. Voorschoten. 5: Ds. J. v. Herksen. Geref. Kerk (Art. 31), Herenweg 111. 9 en 3: Ds. v. Popta, van Mussel. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel, Leeu weriklaan. 10: Ds. J. C. van Dijk. 7: Ds. Louet Feisser. te Amsterdam. Jeugddienst. Rclig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. J. D. van Calcar em. Doopsgez. pred. te Haarlem. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. E. Pot. van Haarlem. 7: Ds. J. v. d. Wiel. van IJmuiden. Jeugddienst. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. Wisse, te Nieuwe-Pekela. Ned. Prot. Bond. Potgieterweg 4. 1030: Ds. H. J. D. K. Theesing, Hv. Middelie. Geref. Kerk. 9. 10 30 en 5: Ds. H. Brinkman, van Amsterdam-W. Vrjje Katholieke Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gezongen H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. W. H. Kelder Jr. te Leiden. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. L. Blijdorp, Hillegersberg. HALFWEG. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Van Duykeren. van Amsterdam-W. 7: Ds. Bart- lema, van Heemstede. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Dhr. Brörens. 7: Ds. Salverda. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. Flink, van Capelle aan de IJsel 6 30: Ds M. M. de Jong. Abbenes. 9,30: Dhr. J. D. v. d. Meer. van Oostwierum.. 3: Dezelfde, Bethel 10: Ds. M. M. de Jong. RIJK. Ned. Herv. Kerk 10: Ds G. M. J. Winter H. Avondmaal. 7: Dezelfde. H. Av. en Dankzegging. BADHOEVEDORP. Immanuëlkerk. 10: Ds. C. J. Meilink Geloof- en Liefdekerk, Lijnden. 10: Ds. G. W. IJzerman. Rehoboth. 10: Eerw. heer J. M. Martens, van Amsterdam VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds J. C. Salverda, H. Doop. 7: Ds. A. J. van Rhijn, van Haarlem, Jeugddienst. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds J. G. Cannegieter, van Castricum. „De Toorts". Duinweg. 10: Ds. C. W. Erdman. emer ored N'ed. Herv. Kapel 5: Ds C- H. v d. Woord, .•an Spaarndam Prov. Ziekenhuis: 10.30 Visser Christ. Geref Kerk 3. Ds I C V c SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk Oos' Oude Kerk. 10 en 7: Ds. G. H. v d. Woord. West. Kon. Emmaschool. Raafstr 10: Ds. Roseboom. v, Voorburg. i LISSE. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. B Bjjlsma, van Amsterdam. 5: Ds. Mr. Alma. Geref. Kerk 10: Ds. H. B, Visser, van Bunschoten 5: Ds. v. Wijngaarden, van Groningen. Geref. Kerk (Art. 31) 10.30: en 4.30: Ds. J J Verleur Geref. Gemeente. 10 en 4: Leesdienst Oud- Gcrcf. Gemeente. 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. M Klijssen. Legerpredikant. ZANDVOORT. N'ed. Herv. Kerk. 10: Ds. E. Saraber. 7: Ds. G. de Ru, Rotterdam Jeugdd Ned. Prot. Bond. Brugstraat 15. 10.30: Dr. H Jansen. Ned. Herv. Pred. te Heemstede, Geref, Kerk, Julianaweg 10 en 5: Ds H Pol, van Boskoop. Ned. Chr. Gcmecnschapsbond. geb. ..Ons Huis". Dorpsplein. Dinsdag 8: Zendings- uimenkomst Mej E Scharten. zendelinge Li anp 7uid r*hir>.'> Parorb' H tfsC'a Gt- och' Hi; T. .m - T om BINNENLAND.) P. T. T. deelt mede dat het schrift van; de z.g. kogelpunt-(Ball-point)-pennen niet voldoet aan de daarvoor door de P.T.T. ge-j stelde eisen, zodat het gebruik er van voort I het invullen van die P.T.T.-formulierenJy waarvan de invulling met inkt of inktpot-I' lood moet geschieden, niet is toegestaan. I Dinsdag zal het eerste transport pro-l testantse kinderen uit Oostenrijk bij VenloK ons land binnenkomen. De kinderen, 500 inU getal, zullen eerst naar voormalige D.U.W.- kampen in de nabijheid van Venlo gaan, om medisch te worden onderzocht en daarna bij de hen door het Interkerkelijk Bureau aan gewezen pleegouders in verschillende plaat sen des lands worden ondergebracht. In Hank hij Waalwijk speelden twee dochtertjes van de chauffeur Van der P. bijF de vrachtauto van huh vader. Toen de autoZo' achteruit reed, werden beide kinderen over-tei reden. Het 4-jarig meisje werd gedood, haarje 2-jarig zusje zeer ernstig gewond. t;e HAARLEM EN OMGEVING.!1®1 De kerkeraad der Geref. gemeente van Lisse heeft op het drietal geplaatst de can-p didaten K. dé Gier te Utrecht. J. Hagesteinfce te Vlaardingen en J. W. Kersten te Rotter-p dam Hiervan is beroepen de heer T" de Gier.je Een fietser op het Kennemerplein lette-, gisteravond niet op een andere, van rechts-|L komende wielrijder, zodat een aanrijdingr volgde en beiden vielen. De aangeredeneF brak zijn arm op twee plaatsen. pJ' Gistermorgen verleende een fietser geeni 1 voorrang aan een van rechts komende auto|!l welke zonde tegen de verkeerscode hij metjns een hersenschudding moest bekopen. Aan de Leidse universiteit is geslaagdjL voor het examen medisch analvste mejuf- i frouw E. Th. v. Steijn, te Haarlem. I P Zandvoort Burgerlijke stand ONDERTROUWD: D. B. G. van Zon en CU£ Bol; M. Janse en M. Weeda. L GETROUWD: J. H. Webber en V. M. Zou-' tendijk. GEBOREN: Jansje Antonetta Anna, d. van K. v, d. Noort en A. Paap; Pieter, z. van J. Best en N. Keesman. Niwin-gala-avond De afdeling Zandvoort van de NIWIN organiseert een gala-avond op Donderdag 29 Juli in paviljoen Kiefer aan de Noord- Boulevard. Er zijn diverse attracties. De avond wordt georganiseerd in samenwer king met R.K. Thuisfront. Rennebroek DOKTERSDIENST De Zondagsdienst in Bennebroek wordt waargenomen door dr. P. v. Aalst, Rijks straatweg, tel. 300. Heemstede R.K. afdeling der openbare leeszaal en bibliotheek B. en W. van Heemstede hebben uitno digingen verzonden om de opening bij te wonen van de R.K. afdeling der gemeente lijke openbare leeszaal en bibliotheek in „de Meerlhorst" in de Van Merlenlaan op Donderdag 29 Juli te 2.30 uur. ZONDAGSDIENSTEN Dc Zondagsdiensten voor artsen in Heem stede worden waargenomen door: dr. J. M. G. v. Walsemr Bronsteeweg 32, tel. 2Ö377, dr. J. L.'Tomb'.-ock, Burg. v. Lennepweg 1, tel. 28032. Wijkverpleging: zuster v. d. Hoek, Heemst. Dreef 31, tel. 29464. Geopen de Apotheek: Heemsteedse Apotheek. Bin nenweg 98. lel. 28197; Aerdenhout Apo theek, Zandv.laan 64, tel. 26722. Burgerlijke stand van Heemstede ONDERTROUWD: J. Hagedoorn en P. Ze- maityie, H. Westerwijk en N. van Keulen, C. J. ^oss en M. M- J. Stall. GETROUWD: G. J. Schuringa en T. Schou ten. J J. Bimimermain en C. R. E. van Bree- men. J P. Schouten en M. E. Schildwacht, M. J. J- Vernac en A. B. E. Spiekerman. A. Beck en T. M. de Graaf. BEVALLEN: A Jansen—Hulshof (z.), G. J. JesseKnopper (z.). W. A. van den Braak— Kres (d-), G. M. Reijns—Weijers (z.), A. Mooie- Blansert (d.). A. Schaapvan der Pol (d.). L. W. GoedhartRosenbohm (d.), E. Jonkers- de Bruin (z.) OVERLEDEN: A. A. Jansen wed. v. Wan- rooi.i, 82 jaar. J. J. Léon, 79 jaar. J. L. Wetter, 74 jaar. Rloemendaal Een reclame-optocht In het kader van de Jubileumfeesten te Bloemendaal hoopt de Middenstandvereni- ging een reclame-optocht te organiseren. WELKE DOKTER? Dr. H. D. G. A. Immink neemt Zondag 25 Juli de artsendienst te Bloemendaal waar. Burgerlijke stand van Bloemendaal ONDERTROUWD: J. Koper en Jantina M. Wildervanck; A W. v. d. Plas en A. M. van van Aiohen; A Vusschers en J. Kok; H. J. W. A. Swane en N. Siewerts van Reesema; G. H. Tielman en G. Baljet: J. F. Schlukebir cn A. C. Lammers; J. van de Raa en J. Eg- gink; J. J. Smit en A. M. Mossembekker. GEHUWD: HM. Kooreman en H. Elberg; F. H. Mourick en A. A. Molder; P. Steets- kamp en W. Smits: K. Pieterse en V. T. A W Verbiest: A. Hofman en M. C. de Pater; H van der Burg en M. G. Dedding; W. H. 3 -i?tern en J M. Bogaardt. C. Rutte en K A Gerritsen: G. J. v. d. Burg en H. G. Postema: P. Vinkenoog en J. D. van Dijk. GEBOORTEN: C. Klijn-Marx, zoon: M. A. A. Hekker-ten Pierik, zoon; A. Schouten- Lanybroek. dochter: G J. Cornet-Selhorst, zoon: M. C. Meertcns-Dekker, zoon; J. A. M. de Vrics-van Asten, zoon. OVERLEDEN: N. S. Hartog, J. H, W. Swellengrebel. Aerdenhout VOETBALLER BRAK BEEN Donderdagavond was de jongeman P. A. H. te IJmuiden zo ongelukkig bij het voet ballen op het R. H.B.S.-terrein zijn rechter onderbeen te breken. De heer Bakker ver leende de eerste hulp, spalkte het been en. vervoerde de gewonde naar het St. Anto nius Ziekenhuis. GOUDEN ECHTPAAR. Op 31 Juli hopen de heer en mevrouw Baars te Aerdenhout de dag te herdenken, waarop zij vijftig jaar geleden in de echt werden verbonden. Burgerlijke stand van Hillegom GEBOREN: Jacobus, z van J van Houten M de Klerk; Petronella Maria Wil- j d van -T W van Schie en P. T. van - Y>< Maas Johannes Maria. z. van W. R s M P Tromp; Clasina Wilhelmina, d. van T Schipper en L. de Jong: Jannetje1 Aletta, d. van L J M. van der Meer en J- van der Kwaak; Hans. z. van F. d£ Vries en M Heuvel; Anionius Bernardus Wilhelmus, 7, van J W A. Staats en J M. Hulkenberg. ONDERTROUWD: J. F.isenga en J. K. de Vries. GETROUWD: P. G. Marijnis en C. Kors- man OVERLEDEN: Wed. G. M. van der Jagt de Nijs, v., 89 j.

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 6