öe 1l}a£&aaC" KAAN Meineden in echtscheidingsprocedures Kort en Bondig „Het Gouden Hoekje" RICHE Vrouwelijke Boekhouder typiste flinke en nette meisjes Lampekappennaaisters gevraagd vrl. kantoorbediende standaard- of coffonbreier EEN FLINKE VERKOPER S.J. DE GOEDE Electr. Wasmachines TUINGEREEDSCHAP HAARLEMS DAGBLAD n?r Een bijna-surrealistische fotografische visie op het zwierige vertier van het Lunapark. :pe ontvangsfdag van hef (ennemer Bataljon Ter verwelkoming van het uit Indonesië eruggekeerde Kennemer Bataljon heeft- P e Haarlemse Commissie, welke zich met f e ontvangst van de militairen heeft be ast, voor Zaterdag 14 Augustus het vol- ende programma opgesteld: 0.30 Gemeenschappelijke herdenking vaiï de gevallenen in de Grote Kerk; 3,00 Lunch in de Stormschool te Bloe mendaal; 1,30 Voetbalwedstrijd op het terrein aan de Zeeweg te Overveen tussen een elftal fiiit II-4 R.I. en een elftal uit Kennemer- land; 6,30 Korte mars, met muziek van het Haarlemse garnizoen naar de Grote Markt; i.00 Officiële ontvangst ten Stadhuize; 8.00 Maaltijd in Brinkmann, Grote Markt; 0,00 Feestavond in het Gemeentelijk Concertgebouw. Motorrijders passeerden Haarlem in prestatie-rit jrj De Motorclub Breda houdt een „Elf pro vinciën tocht". De rit gaat van Breda naar ij iiddelburg. Den Haag, Haarlem, Leeuwar- Vn, Groningen, Assen,. Zwolle, Utrecht, Arn- im, Maastricht, 's Hertogenbosch en ten- ,e(otte naar Breda. De afstand bedraagt 1100 voor toerrijders en 1350 k.m. voor sport- Donderdagmiddag passeerden de Haarlem, en op het Frans Hals- lein moesten zij even stoppen voor controle, an de tocht namen ook vele militairen en Kien van politiecorpsen deel. Feest-flitsen d De extra-voorstelling van „Frans Hals" zal j alerdngavond niet om kwart over, doch om ijlcart voor negen beginnen. iHet vuurwerk begint niet om half elfdoch kwart over elf. Mr. dr. A. F. H. Schreurs, wethouder :r bedrijven der gemeente Haarlem, zal op en 16 Augustus geen spreekuur houden. 'Als u over WOL spreekt denkt U aan Wij kunnen ons werkelijk wolspecia listen noemen. Permanent kunnen wij U reeds, zij 't nog lang niet op vooroorlogs peil, een keuze van de meest vooraanstaande wolspinners voorleggen en uitsluitend ZUIVER WOL. f oor ZUIVER WOL naar t1(»en. Cronjéstraat 129 - Tel. 11385 (Adv.) Burgerlijke stand van Kaarlem HAARLEM, 5 Augustus 1948 ONDERTROUWD: 5 Aug., J. C. Piersma en Klok. GEHUWD: 5 Aug., L. Landwier en A. N. ls-'eers; G. J. Stulp en D. B. de Vries; A. J. n Kouteren en H. de Heij; D. Duinker en W, Weide; J. Toeset en M. E. Jansen; M. lekkers en E. G. Veidhöfer. BEVALLEN van een zoon: 4 Aug,, J. E. e Kustervan Assema; S. Kroonde raaf; T. M. van der Maarlvan Tol; W. H. m EschBenner; 5 Aug., IJ. H. Voorthuij- n—Oderkerk. BEVALLEN van een dochter: 4 Aug., J. at luivermanRabenberg; 5 Aug., W. C. Smit a® van Dijk; A. HirsDoorgeest, eo OVERLEDEN: 3 Aug., J. P. de Wit, 76 j., ie festerhoutpark; E. P. de la Fosse, 64 j., ihotersingel; A. M. ZwartSteffers, 73 j., fes, Steijnstraat; 4 Aug., M. C. Hoksbergen -de Waard, 67 j., Schotersingel; 5. E. Uil- ensKooistra, 69 j., Jansstraat. Voor Indië hebben wij een origineel Eng. wagen, geheel opvouwbaar, tevens wandel wagen. Bizonder geschikt om te versturen. Onkosten kist pl.m. 25. VOOR DE BABY Morgen: Bloemencorso Morgen, de laatste dag van het Haar lemse bloemenfeest, is bovenal de dag van het Corso. De stoet zal om half drie van de Span jaardslaan hoek Fonteinlaan vertrekken. De jury begint om half twee met haar beoordeling van de voertuigen, die de Spanjaardslaan zijn binnengereden op de Wagenweg, ingang tegenover het Pluis met de beelden. De onderlinge rij-afstand is vastgesteld op vijftien meter. De aanhechting van de bekroningen geschiedt op de Zaanenlaan, de ontbinding van de stoet in de Hout (Helenalaan). Een half uur voor het passeren van het Bloemencorso zal het CJMV-tamboers- en pijperscorps „Haarlem" dezelfde route gaan. Een kwartier voor het corso mar cheert het muziekcorps van het plaatselijk garnizoen van de Spanjaardslaan langs het corso-parcours naar de Grote Markt en zal daar voor het publiek optreden tot het corso voor de tweede keer de Grote Markt is gepasseerd. Het corso wordt geopend door de politie, waarna zes amazones van „De Haarlemse Manége", de Bloemenkoningin en het rijdende muziekcorps van de Arbeiders muziekvereniging „Excelsior" groep A vormen. In groep B zijn een zevental personen auto's met bescheiden reclame opgenomen, in groep C acht bestelauto's, in groep D zes vrachtauto's, in groep E vier rijtuigen Een Westfriese Bruiloftsstoet, bestaande uit drie rijtuigen vormt groep F en groep G, rijwielen en carriers, bevat zes num-, mers. Na deze afdeling volgt het rijdende mu ziekcorps van de R.K. Harmonie „Eupho- nia". De laatste groep, attractieve voer- .tuigen, bevat niet minder dan vijftien deel nemers. In totaal vermeldt het programmaboekje 51 .corsisten. Theo Bruins bij de H.O.V. Voor een zaal in feest stemming Deze buitengewone H.O.V.-avond, bijge woond door Koningin Flora en gevolgr plechtig geïntroduceerd door wethouder Geluk, genoot ook de eer der aanwezigheid van burgemeester Cremers en mevrouw Cremers; verder was er het voltallige be stuur der H.O.V. en een talrijk publiek. Er- is deze avond nog al veel gesproken, mr, Beets en wethouder Geluk hielden ieder een toespraak, maar er is ook veel en dapper gemusiceerd. Dit laatste was te verwachten met de jonge pianist Theo Bruins als solist, nadat wij hem hier voor kort zo'n schitterend entrée hoorden ma ken. Bruins vond in de dirigent Marinus Adam een waardig partner om zich muzi kaal uit te leven in twee fameuze opgaven: Beethoven's Concert in G en het Concert van Ravel. De jeugdige virtuoos kent blijk baar geen problemen, noch technische, noch artistieke; hij laat zich gaan en in alle argeloosheid doet hij wonderen van tech niek en zuivere muzikaliteit. Het wonder kind leeft nog in hem en laat hem intuïtief dingen doen, waar hij later heel wellicht tegenop zal kijken, 't Is ondertussen zeer merkwaardig, hoe hij bijvoorbeeld een mu ziek als het middendeel van Ravel's con cert een expressie weet te geven, die men met het oog op zijn leeftijd psychologisch niet kan verklaren. Het orkest had aan Ravel een zware op gave, doch Adam stond zijn taak en. be houdens een paar onzuiverheden in de stemming van het hout, wbrd de reproductie van de lastige partituur een knap staaltje van orkestspel. Beethoven ging vlot. Ook de ouverture Anacreon van Cheru- bini, waarmee het concert begon, werd met losse zwier, en toch zeer correct vertolkt. Tot slot werd l'Apprenti Sorcier van Dukas in al zijn dynamisch élan en ziin geestige tekening tot een groot succes gemaakt. Ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Irene, werd de avond ingezet met het Wil helmus, dat door velen meegezongen werd. Haarlem legt zijn stijfheid af! Laat ons dit met genoegen vaststellen! JOS. DE KLERK. Examens Handenarbeid. Geslaagd de heren: L. Lodewijk; G. H. F. Keunen; J. Weber; J. W. Bergman; S. H. Timmer; G. v. d. Werff; G. de Wijland; A. de Jong; G. de Winter. Teruggetrokken 2. Afgewezen 3. Hoofdakte. Geëxamineerd 8 candidaten. Geslaagd voor het gehele examen: W. A. A. Kets, Am sterdam. Geslaagd voor gedeelte A: H. J. v. Ameide, Heemstede: G. N. F. Schenk, Amsterdam; J. Scholtens, Baambrugge. Geslaagd voor gedeelte B: J. J. M. Echteld, Amsterdam. ANEGANG 46 ^jeoda voor Haarlem VRIJDAG 6 AUGUSTUS. Luxor: „Nederlands in zeven lessen", alle «ft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. City: „Het lied ■an cie Jeugd", alle leeft., 2, 7 en 9.15 uur; Sneeuwwitje en de zeven dwergen". 10.30 mi a 4.15 uur. Spaarne: „Rijke armen", alle d. Kit., 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Wa al ernimf", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Jlace: „Ridder zonder harnas", alle leeft., MO uur, „Cowbow-lady", alle leeft., 2, 15, 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 7 AUGUSTUS. Gem. Concertgebouw: „Het vierde beest" nur. Bioscopen: Middag- en avondvoor- lellingen. Haarlemse rechtbank „De laatste tijd is het verschillende malen voorgekomen, dat getuigen in echtschei dingsprocedures valse verklaringen hebben afgelegd, ondanks het feit, dat de rechter gewezen heeft op de ernstige gevolgen. Die getuigen traden dom op. Het is niet te tolereren, dat meineed gepleegd wordt en er dient streng te worden opgetreden. Eventueel moeten de straffen verzwaard worden als er zich meer gevallen voor doen", aldus merkte de officier van justi tie, mr Van der Valk Bouwman, Donder dag op bij de behandeling van enige zaken voor de Haarlemse rechtbank. Een negen en dertig jarige getrouwde vrouw, die op 28 April j.l. als getuige was opgetreden bij de rechter-commissaris, had meegedeeld, dat zij geen omgang had ge had met een vier en veertig jarige chauf feur, wiens echtscheidingszaak behandeld werd. Nadat zij, als verdacht van meineed was aangehouden, legde zij een andere verklaring af en zeide er toe gekomen te zijn een valse verklaring- te hebben afge legd, doordat zij de vorige dag met de chauffeur had gesproken. Tegen haar eiste de officier van justitie een gevangenisstraf van zes maanden en tegen de chauffeur, wegens opzettelijke uitlokking tot meineed een straf van tien maanden, in beide ge vallen met aftrek van voorarrest. Een een en veertig jarig kamermeisje, dat op 28 Juni voor de rechter-commis saris als getuige in een echtscheidings procedure verhoord werd, had eveneens 'n valse verklaring afgelegd. Tegen haar luidde de eis acht maanden gevangenis straf, met aftrek van voor-arrest. De rechtbank zal op Dinsdag 17 Augustus uitspraak doen. Programma voor Zaterdag Het programma voor Zaterdag 7 Augustus luidt: Athletiek (Wembley). 14.10 uur: demonstra tie Zweden; 15.00 uur: marathon vertrek; 15.15 uur: 4 x 100 m. dames series: 15.30 uur: 4 x 100 m finale heren; 15.35 u.: hoogspringen dames finale; 15.45 uur: 10.000 m. snelwan delen finale: 16.40 'uur: 4 x 100 m. dames finale: 16.50 uur: 4 x 400 m. finale; 17.00 uur: ceremonie protocolaire; 17.30 uur: marathon aankomst. Vacantieverbiijf Naar Uw vacantieverbiijf met 6 pers. Chevrolet auto's- Speciaal tarief voor buitenritten. Amsterdamsche Rijtuig Maatschappij Haarlem Plein 21 Tel. 1.2.3.4.5. SEDERT 1869 VERMAARD OM DE VOORTREFFELIJKE KWALITEIT ONDERGOED (Adv.) Bloemendaalse raad Amsterdamse Beurs Slotkoers Openings- gisteren koersen Koninklijke Olie. 343-kJ 3431/2 Unilever 302 y2 301 Philips 256 A.K.U 164% 164 Fokker Nederlandse Ford 345 Nederlandse Kabel 29134 v. Berkel's Patent 125 Scheepvaart-Unie 184i/2 182% Holl.-Amerika Lijn 194 Deli Maatschappij 154% H.V.A 224 222 A'dam Rubber 163 Ned. Handel Mij 164 N.-I. Handelsbank 13VA 131 Billiton Mij II 385 Nieuw plan verbetering Zandvoorferweg De Donderdagmiddag onder leiding van burgemeester jhr. mr. C. J. A. den Tex ge houden vergadering van de gemeenteraad van Bloemendaal besloot een telegram te zenden aan het Prinselijk paar, waarin de gelukwensen worden aangeboden voor de verjaardag van Prinses Irene. In bespreking kwam het besluit van Ge deputeerd? Staten, betreffende onthouding van goedkeuring aan het raadsbesluit, in zake aan- en verkoop van grond ten be hoeve van de normalisatie van de Zand- voorterweg. De heer N ij d a m (Comm.) merkte op, dat een beroep bij de Kroon geen kans van slagen zal hebben en hij meende, dat de overwegingen van Ged. Staten juist waren. Zolang de huidige toe stand blijft, achtte spreker het noodzakelijk waarschuwingsborden te plaatsen. Voorts diende hij een motie in, waarin B. en W. uitgenodigd worden een nieuw par tieel uitbreidingsplan op te maken en daar bij rekening te houden met de wens van velen, om de Haringbuys te behouden. De heer Vliegen (Arbeid) noemde het teleurstellend, dat Ged. Staten gewezen hebben op een formaliteit. Aan de voor bereiding van het raadsbesluit heeft dus iets gehaperd. De motie-Nijdam achtte hij vex-warrend. Om terug te komen op het raadsbesluit voelde hij niets. Bij het ma ken van nieuwe plannen om een oplossing in het verkeersvraagstuk te vinden, moet rekening gehouden worden met het besluit van de raad, dat afbraak van de Haring buys inhield. De heer Pinxter (KVP) meende, dat de zaak voor de oorlog voldoende voor bereid is en plannen van de Zandvoorter- weg zijn goedgekeurd. Thans moet de weg afgewerkt worden. Hij wilde zich niet neer leggen bij het besluit van Ged. Staten. De heer Schoneveld (C.H.) zeide weinig vertrouwen te hebben in het tempo van werken van de Planologische dienst. Het zal lange tijd duren, alvorens plannen worden goedgekeurd. De heer Hijszeler (A.R.) noemde de Viersprong een gevarenzöne, welke ver beterd moet worden. Een beroep bij de Kroon heeft echter weinig zin. Burgemeester jhr. mr. Den Tex zeide, dat het plaatsen van symbolische borden niet toegestaan is. B. en W. zullen vei'der wei-ken en daarbij zal rekening gehouden worden met de vele plannen, welke de Pla nologische dienst inmiddels bezit. Spreker moest toegeven, dat het aan het voorbei-ei- den gehaperd heeft, maar de schuld ligt niet alleen bij B. en W., maar ook bij Ged. Sta ten. Tenslotte verenigde de raad zich met de opmerkingen van de burgemeester en het voorstel van B. en W. om niet in beroep te gaan bij de Kroon. De motie-Nijdam werd niet ondersteund. Bij de rondvraag verzocht de heer Pinx ter het pai'keerverbod bij het gebouw van de P.E.N., dat ingesteld is, om autobussen ruim baan te geven, in te trekken. De bur gemeester zegde een ondex-zoelc toe. De koning van Siam bezoekt Nederland Donderdagavond arriveerde de twintig jarige koning van Siam, Bhumibal Adulya- dey, met zijn gevolg op het kasteel Oud- Wassenaar in Wassenaar. Het. gezelschap was 's morgens met twee snelle auto's uit Parijs vertrokken. Men had zo snel gere den, dat het bij de grens opgestelde bege leidingsescorte het gezelschap niet heeft opgemei'kt. De jonge vorst heeft uitdrukkelijk de wens te kennen gegeven ons land incognito te bezoeken. DE KABINETSFORMATIE Is mr. Van Schaik geslaagd (Van onze parlementaire redacteur) Te langen leste schijnt het nu zo ver te zijn, dat dank zij grote legpuzzlekunst van mr. Van Schaik de ministeriële ploeg in elkaar zou zitten en dat gisteren vermoede lijk een ontwerp-programma ter kennis is gebi-acht van degenen die hiervoor aller eerst in aanmerking komen. Vermoedelijk zou vandaag of uiterlijk morgen de ge meenschappelijke samenkomst worden ge houden voor .de eindbespreking over dat onderwerp. Tenzij er dan toch nog weer een kink in de kabel zou komen een mo gelijkheid waarmede men ook nu nog reke ning moet blijven houden zouden wij waarschijnlijk de nieuwe week kunnen in gaan met een nieuw kabinet. Het lijstje schijnt er als volgt uit te zien: Ministei'-president, minister van Alge mene Zaken: W. Drees (Arbeid). Vice-president van de ministeri-aad, mi nister zonder portefeuille: mr. J. R. H. van Schaik (K.V.P.). Minister van Buitenlandse Zaken: mr. D. U. Stikker (V.V.D.). Minister van Binnenlandse Zaken: mr. J. H. van Maarseveen (K.V.P.). Minister van Justitie: mr. Th. R. J. Wijers (K.V.P.), vice-president van het Gerechts hof te 's Hertogenbosch. Minister van Onderwijs: dr. Jos. J. Gie- len (K.V.P.). Minister van Financiën: prof. mr. P. Lief- tinck (Arbeid)-. Minister van Oorlog en Marine: mr. W. F. Schokking (C. H.). Minister van Wederopbouw, Verkeer en Waterstaat: mr. dr. J. in 't Veld (Arbeid). Minister van Economische Zaken en Scheepvaart: prof. dr. J. R. M. van den Brink (K.V.P.). Minister van Landbouw, Voedselvoor ziening en Visserij: S. L. Mansholt (Arbeid) Minister van Sociale Zaken: mr. A. M. Joekes (Arbeid). Minister van Overzeese Gebiedsdelen: mr. E. M. J. A. Sassen (K.V.P.). Minister zonder portefeuille: L. Götzen (neutraal). Uit het voorgaande blijkt dat er een ernstig voornemen zou bestaan Verkeer en Waterstaat als afzonderlijk departement op te heffen om het te verdelen respectievelijk onder Economische Zaken en Wederop bouw. Naar politieke kleur berekend zou den ook nu weer zes ministers tot de K.V.P behoren, maar vijf (in het vorige kabinet waren het er zes) tot de P. v. d. A., terwijl bovendien een neutrale deel zou uitmaken van de ploeg, te weten minister Götzen. Onder di\ Beel was er nog een tweede neu trale, namelijk minister Van Boetzelaer. Van het vorige kabinet zouden, indien het hierboven afgedrukte lijstje werkelijkheid wordt, drie K.V.P.drfe P.v.d.A.-ministers en een neutrale van de oude in de nieuwe ploeg overgaan. Formeel heet het niet een parlementair kabinet te zijn, maar zelden zou het par lement in een Nederlands ministerie ooit zo sterk vertegenwoordigd zijn, niet slechts wat aantal maar bovenal wat gehalte dei- personen betreft, als in deze combinatie het geval zou wezen: slechts drie van de veertien ministers zouden figuren zijn die geen deel uitmaken van de Staten-Generaal noch ooit daarvan lid zijn geweest. Voorts zouden parlementaire kopstukken als mi nister Di-ees, mr. Van Schaik en mr. Joekes, respectievelijk vice-voorzitter, eerste voor zitter en ondervoorzitter van de Tweede Kamer. mr. Stikker, fractie-aanvoerder van de V.V.D. in de Eerste Kamer en voorzitter van die partij, tot het kabinet zouden be horen. De benoeming van staatssecretarissen zal pas mogelijk zijn na aanneming van de BINNENLAND De keuring der dienstplichtigen voor de lichting 1950 zal op 8 September beginnen. In Schiedam is het 9300 ton metende motorschip „Maashaven" te water gelaten, bestemd voor de N.V Van Uden's Scheep vaartmaatschappij te Rotterdam. HAARLEM EN OMGEVING Mej. G. J. Schreudcr te Haarlem is te Amsterdam geslaagd voor Engels M.O.-A. Mejuffrouw A. M. Hoekendijk, die reeds jaren werkt onder de vrouwen en meisjes van donker Amsterdam, zal op Donderdag avond 12 Augustus in de Zuiderkapel te Haarlem spreken over het onderwerp: „Van zoeken en vinden en nog wat". Mejuffrouw Jettie Visser uit Hillegom, zal enkele liederen ten gehore brengen. Op de dankdienst vanwege het Pro testants Interkerkelijk Thuisfront naar aan leiding van de terugkomst van het Kennemer bataljon op 13 Augustus in de Grote of St. Bavokerk zullen met de veldprediker van dat bataljon ds. W. Th. v. d. Windt, als sprekers optreden, de voorzitter van Het Militair Tehuis, ds. W. J. van Elden en ds. C. H. Brandt, Evang. Luthers predikant. De heer Egbert Vos zal het orgel bespelen. Onze oud stadgenote mej. L. C. Dufour, predikante bij de Evang. Lutherse Gemeente te WinschotenSappemeer is benoemd tot diaconessenhuispredikante. De Chr. Oranjevereniging „Prins Wil lem I" zal in de gemeentelijke concertzaal op 30 Augustus een hoorspel ten gehore brengen, dat weergeeft de voornaamste mo menten uit het leven van Koningin Wilhel- mina. Verder zullen verzen worden gezegd „Haarlems Chr. Mannenkoor", Schotens Chr. Gemengd Koor en het Doopsgezind Zangkoor verlenen medewerking. Ook zal het orgel worden bespeeld. Het geheel zal onder lei ding staan van de heer Jac. Zwaan. Voor de pauze zal prof. dr. A. Diepenhorst een toe spraak houden. Gistermiddag is in een schuur aan de Lange Molenstraat brand uitgebroken door oververhitting van een stapel oud papier die naast een brandende kachel lag. De brand weer heeft het vuur met een straal op de waterleiding geblust. De inspecteur van het brandwecrwczen in Haarlem vestigt er de aandacht op, dat door de vochtige zomer en de warmte der laatste weken de kans op hooibroei buiten gewoon groot is. Strenge conti-öle op hooi- voorraden is geboden. De twee en twintigjarige lasser J. H. W. uit Bloemendaal en de 19-jarige los-werkman F. J. T. uit Nijmegen zijn door de politie aangehouden wegens een in Haarlem ge pleegde inbraak in een schuurtje waarbij een hoon oude kleding werd weggenomen. Bo vendien heeft W. zich te verantwoorden voor een diefstal van f2800. Deze laatste diefstal heeft hij inmiddels bekend. Wij kopen GOUD. ZILVER EN JUWELEN Voor uw cadeaux en verlovingsringen met en zonder inlevering bij GIERSTRAAT 45, HOEK NIEUWSTRAAT (Adv.) Grondwetsherziening in tweede instantie. Het is denkbaar dat men dan bijvoorbeeld ten behoeve van mr. Schokking, die de zware last van Oorlog en Marine te torsen krijgt, een staatssecretaris zou aanstellen. Hedenochtend heeft mr. van Schaik prof. Rutten uit Nijmegen ontvangen, wat even tueel kan wijzen op vervanging van dr. Gieten door deze aan Onderwijs. Voorts verluidt dat toch nog in overwe ging wordt genomen Verkeer en Water staat als een afzonderlijk departement te handhaven, waarvoor men dan een socia list zou willen aanzoeken. In dat geval zou Oorlog niet met Marine worden verenigd en onder een Katholiek komen te staan. ZANDVOORT. Vanaf 7 Augustus 8 uur: RICHE Openlucht FOLLIES Fons Dankaart en zijn 3 Gloria Girls (Radio A. F. N.) Kofes Ritman (K.R.O.) LouS NoreU, An dre Meurs en Ann Ritman Tussentijds Dancing Winkeljuffrouw gevraagd pl.m. 16 jaar. Aanm. Coöp. Vooruitgang, Herensingel 5. Voor direct gevraagd: HULP i. d. HUISHOUDING voor de ochtenduren 4-5 of 6 x p. w. Aanm. tuss. 7 en 8 u. Mevr. Vliegen. Rijperweg 4, Bloemendaal, Tel. 22683. Handelskantoor vraagt kantoorbediende 17-20 jaar. Brieven no. 1415. Gevraagd: een flinke BETROUWBARE KRACHT v. de rijwielstalling. Alleen zij die in het bez. zijn v. g. getuigschr. gelieven zich te melden bij J. J. van Kooten, Plein 20. Biedt zich aan: voor direct, 5 jar. H. B. S. 31 jaar, gehuwd. Br. H 1070 Adv. bur. A. Vernout, War moesstraat 10. Groot kantoor te Am sterdam zoekt voor spoedige indiensttre ding een ervaren met algemene ontwik keling. Leeftijd boven 25 jaar. Uitvoerige sol licitaties onder ver melding van vorige betrekkingen, oplei ding, enz. worden in gewacht no. 1364. Groot Accountantskan toor in het Centrum des lands vraagt voor spoedige indiensttre ding Tweede en Derde Assistenten Goede vooruitzichten en aantrekkelijke pen- iioenregeling worden gegadigden geboden. Brieven no. 1293. FIJNWASSERIJ HAAK, Meester Cornelisstraat 33, Haarlem vraagt: vanaf 14 jaar van onbesproken gedrag en met be hoorlijke plichtsopvatting. Aangeboden wordt: een aangename werkkring, een aantrekkelijke loonregeling, goede sociale voorzieningen, radiomuziek ter voorkoming van eentonigheid onder de arbeid. Voor perka- en zijden kappen. Voor bekwame krachten ook huiswerk, BRUININK, Sophiastraat 22, Haarlem. Tel. 18647. Net werkmeisje gevraagd boven 18 jaar, v.g.g.v. Café-Restaurant GEBR. BRINKMANN, Gr. Markt, Haarlem. VROOM DREESMANN HAARLEM N.V. Voor ons filiaal te BEVERWIJK vragen wij voor de MEU BELAFDELING WASSERIJ PEEPERKORN N.V- vraagt MANGELSTERS, STRIJKSTERS en LEERLINGEN Blekersvaartweg 39. Heemstede. N.V. Aannemersbedrijf voorheen Firma T. DEN BREEJEN VAN DEN BOUT, Aerdemhoutsduinweg 1 te Aerdenhout zoekt voor het hoofdkantoor voor werkzaamheden als typiste en telefoniste. Sollicitaties te richten aan de Directie. Beslist nu over Uw toekomst! Leert dus een vak! Jongemannen tot 26 jaar leiden wij GEHEEL GRATIS op tot: Gedurende de leertijd een ruime leerlingen vergoeding volgens de Collectieve Arbeids Overeenkomst. Vraagt inlichtingen op onze Personeels fdeling, Zijl- weg 136, Haarlem. KOUSENFABRIEKEN HIN N.V. NOORD-ZUTD-HOLLANDSCHE VERVOER MIJ. N.V. CHAUFFEURS EN AUTOBUSCONDUCTEURS (17-19 jaar) gevraagd voor de .standplaatsen Leiden, Noord- wijk en Haarlem. Indiensttreding vóór 1 September 1948. Op schriftelijk verzoek aan de Afd. Personeelleiding van de N.Z.H.V.M. N.V., Leidsevaart 396, Haarlem, worden een sol licitatieformulier en de nodige inlichtingen kosteloos toege zonden. RECLAME AANBIEDING MODELKAMERS Zware Eng kamers van f 550 voor f 395 en van f 625 vooi f 495 Goth. Huiskamers van f 1150 voor f 895 en van t 1650 voor f 1275. Pracht Goth. Herenk. van 1550 voor f 1030 Slaapk Blank Eng en Mahonie van f 525 voor f 445 Salon6 Clubs. enz. Meubcltoonkamers direct van Fabriek WESTERHOUTPARK 8 bij Wagenweg TEL 18840 (leeftijd 20-22 jaar). Alleen zij, die in de meubelbranche enige ervaring hebben komen in aanmerking. Sollicitaties onder vermelding van leeftijd, opleiding, erva ring, verl. salaris enz. te richten aan de afd. Personeels zaken te Beverwijk. I Matador» "aarlem T„ ZIJLSTRAAT 11-15 KRUISSTRAAT 27.2» Een greep uit onze electr. artikelen: 1 en 2 p. electr. comforen met bijpassende pannen. Electr. strijkijzers orig. Siemens, electr. melkkokers en ketels, dompelaars enz. Vele artikelen ook in 110 Volt leverbaar. Wederom voldoende montage-materiaal voorradig, zoals: schakelaars, stopcontacten, fittingen, snoer enz. Gloeilampen, kappen, kronen en andere verlichtings armaturen. GASCOMFOREN in 1- en 2-pits met bijpassend onderblad. GASSLANG. Comforen voor BUTA-GAS en industrie-comforen uit voorraad leverbaar. Gas-bakovens, direct op het gas aan te sluiten. Emaille en aluminium pannen en schalen in diverse maten. Grof en fijn staalwol. Kachels, kolenfornuizen, pijpen, ellebogen, micaplaatjes. Onze SPORT-afdeling Voetballen en voetbalschoenen - Hockey- en korfbal- schoenen - VVielren- cn boksschoenen Schaatsen, schaatsschocnen en rolschaatsen Overschoenen, gummilaarzen en klompschoenen Ruim gesorteerd in kampcerartikelen, o a. BUTA gas- comforen, aluin, pannen, schalen, 4 delige kampeer- pannen enz. Bagagetassen, rugzakken, stnurtassen, sportpetjes, badtassen, badmutsen, strandballen o.a draaibare gazonsproeiers. TUINSLANG, compleet met onderdelen- Gegalv. gieters, emmers en teiltjes IJZERWAREN en gereedschap. Asphaltpapfer en dak- leer. Draadnagels en puntdraad. Verf, ladders en trappen, HONDENMANDEN, WASMANDEN en alle andere soorten manden, ook ijzeren manden. Wi] maken nog steeds SLEUTELS

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3