sa KELLER MACDONALD Bernadotfe vraagt UNO-beslissing voor Arabische vluchtelingen 2 arbeiders, woningen Kervezee COLD WAVE?? CSSï Veilig rijden SNELTAX Tel. 1.66.44 P. Hoogeveen Zn INBOEDEL VEILING Beverwijk 650 jaar stad HAARLEMSE MELKHANDEL Defecte stofzuigers HARTIENDORP MINOR Geert Hoogeveen's Garagebedrijf Centrale Verwarming Van Qeffel, Haarlem „De Boekenwurm" 0 ïe geri slai Graaf Bernadotte heeft Vrijdag de Jood- se uitnodiging tot vredesonderhandelingen aan de Arabische regeringen doorgezonden. Bernadotte, die uit Tel Aviv naar Rhodos teruggekeerd, verklaarde dat de toestand van een deel der Arabische vluchtelingen ^^„afschuwelijk" is. Hij hoopte dat er spos- iets voor hen zou kunnen worden ge- van i" ei daan. Ugei oor nd het ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1948 HAARLEMS DAGBLAD „Toestand der verplaatste Arabieren is afschuwelijk" De regering van Israël heeft geweigerd de 300.000 Arabische vluchtelingen weer slatjop te nemen én graaf Bernadotte heeft thans de Veiligheidsraad gevraagd in dit probleem een beslissing te nemen. Het programma dat Bernadotte aan Israël had voorgelegd en dat door de mi nister van Buitenlandse Zaken Mosje Sjer- tok thans is verworpen, luidde: 1. De Jo- d'-n dienen in principe te aanvaarden dat naS de vluchtelingen, inzonderheid die uit Üe tsfo gebieden van Haifa en Jaffa, onmiddellijk ke, terugkeren. Het aantal hunner worde vast gesteld in overleg met de bemiddelaar. 2 Onderscheid zal worden gemaakt tussen mannelijke Arabieren van militaire leef tijd en andere vluchtelingen, zulks ter be veiliging van de staat Israël. 3. Israël wer- orn5l>e samen met de bemiddelaar om bij de •nte terugvoering van, de bedoelde Arabische jij vluchtelingen de hulp te krijgen van instel- ,j lmgen als het internationale "Rode Kruis. :e( Bernadotte maakt de weigering van Israël aan tie Veiligheidsraad bekend en voegt daar aan toe: „Ik ben van mening dat het recht der vluchtelingen om naar hun woonplaatsen terug te keren op de snelst mogelijke manier erkend moet wor- ig 4 den"- test HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. van Niel, uit Sneek. 7: D. Norel, Beverwijk. Nieuwe Kerk, .Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. L. A. Bodaan, ket Vlootpredikant. Noorderkerk, Velserstraat. 10: Ds. P. J. Maclcaay, H. Avondmaal. Oos- tcrkerk, Zomerkade. 10: Ds. S. Knotnerus. Hl], Hiilegom. Bakenesserkerk, Vrouwestraat, sf '-Si. Ki derkerk. Dhr. A. Boschma. Kapel Bethesda Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Dhr. W. Hoffenaar. Amsterdam. Kinderkerk. 10.45: Ds. D. H_ van Daalen, te Wehe en Zuurdijk. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan 15: Ds. G. Koch, Schoten. Rusthuis Ned. Herv. Gemeente, Jansstraat. 10.30: Dienst. Ver. van Vrijz. Herv., Jacobstraat 6. 10.30: van Bicman, van Bentveld., Church of England: Sunday, Aug. 8th. 3 p. m, at the "u Odu-ud-Katholieke Kerk. Kinderhuissingel. n 4fEvensong, followed by Holy Communion: C. E. Elton R.D. Stads Evangelisatie, an |Lange Herenstraat 6. 10 en 7.30: W. F. Kloos. Evangelist, Gouda. 6.30: Openluchtsamen- e a komst a. d. Kruisweg.Zuiderkapel. Zuidej-- iraat 15. 10: Dhr. A. Vries, den Helder. 5: iezelfde. Evangelisatiosamenkomst. 7.45: leugdbijeenkomst. Opwekkingssanienkom- sten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Mej. A. M. Hoekendijk, Amsterdam. Zang door Mej. n Jettie Visser, sopraan. Vrije Evang. Gemeen- YUt4 y wa te, Bakenessergracht 65. Geen dienst wegens het egoïstische individu tegen zijn goed- n^ondsdag. Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. willende medemensen, maar bovenal die De Veiligheidsraad heeft de behandeling van deze zaak uitgesteld tot alle geïnte resseerde regeringen om inlichtingen over het vluchtelingenprobleem zijn gevraagd. Sjertok's motivering van zijn weigering zegt dat de jonge staat Israël niet de toe lating van een „potentiële vijfde colonne" kan toestaan. (United Press) „De cowboy en de lady" (Palace). Gary Cooper loopt zo langzamerhand al heel wat jaren mee in Hollywood, maar hij is dan ook één van de weinige filmsterren, die het spelen voor de camera tót in de perfectie beheerst. Hij heeft zo zijn eigen plezierige manier van doen en wekt heel sterk de indruk, dat geen enkele regisseur hoeft te proberen daar iets aan te veran deren. Zelfs uit een verhaal als „De cowboy en de lady", dat wel alleen bij gebrek aan beter geaccepteerd schijnt te zijn, stapt hij met zijn grappige lange benen te voorschijn als de held, die zonder slag of stoot de sympathie van de toeschouwer inpalmt. Het is zeker niet zijn schuld als men niet pre cies weet hoe men naar deze merkwaardige film moet kijken. Men ziet een wat linkse, maar volkomen oprechte veeknecht, die letterlijk en figuurlijk in de huwelijksboot verzeild raakt met een rijke jonge dame, welke voor de aardigheid eens een amou reuze escapade met haar beide zeer levens, lustige dienstboden wilde meemaken. Zij krijgt het zo van haar romantische minnaar te pakken, dat zii haar vader een heel amusaiït schandaal bezorgt en hij'tekent in een bijzonder leuke scène een tafel en een stoel in het zand op de plaats waar hun toekomstige woning bezig is te verrijzen. Merle Oberon voldoet slechts matig. „Ridders zonder harnas" (P a 1 a c e). De Nederlandse padvindersfilm „Ridders zon der harnas", die tot nu toe alleen voor pad vinders vertoond werd, draait deze week in een speciaal ochtendprogramma van Pa lace. Deze film, die ook voor niet-padvin- ders bijzonder interessant is, gééft een aardig beeld vah het padvinderswerk in de stad en buiten. „Rijke armen" (Spaarne). Frankie Darro geeft in een sfeer die uitermate bij hem past een pseudo-psychologische visie op de zegswijze dat geld alleen ook niet gelukkig maakt. In het voorprogramma doet Gene Autrey al zingend wat van een behoorlijke cowboy verwacht wordt, na melijk schurken ontmaskeren en een mooi meisje veroveren. Hij doet zulks met alle aantrekkelijkheid waarover hij beschikt en het is werkelijk nogal aardig om hem bij die bezigheden in actie te zien. „Boomerang:" (Frans Hals). Er wordt deze week in het Frans Halstheater een drieledige „Boomerang" geslingerd: die van de politieke intriganten tegen een par tij van vooruitstrevende burgers, die van dol Dorsman, v. Schelluinen. Evang. Lutherse Gemeente. Witte Herenstraat. 10.30: Ds. C. H. Brandt. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Dhr. J. A. Schreuder. van Santpoort. Remonstr. Gercf. Gemeente. 10.30: Ds. N. Blokker, van Utrecht. Gerei'. Kerk. Kloppersingelkerk. 10: Ds, A. M. Boeyinga. 5: Ds. K. Blom. Wilhel- mlnakcrk 10: Ds. J. van Herksen, Ermelo. 5: Ds. K. Feenstra, Klundert. Zuid-Oosterkerk 0: Ds. K. Feenstra. 5: Ds. A. M. Boeyinga. yceumkerk 9: Dr. J. J. Bouman, van Koog d. Zaan. 5: Ds. H. Wierda, van Den Haag. Gcref. Kerk (Art. 31) Begijnhofkapel. 10.30 5: Ds. J. Keizer. Geref. Gemeente onder 't Kruis. Bakenessergr. 63. Dinsdag 7.30: Ds. J. ian A. Smink, van Rotterdam. Geref. Gemeente, t t Park la an 21. 10 en 5: Candidaat Heerschap. - Baptiste Gemeente, Parklaan 34. 9.30 en i: Ds. J. A. Seholte. v. Vriescheloo. 8: Jeugd amenkomst geb. Salem. Leger des Heils, ichagchelstraat. 10: Heiligingsdienst. 8: Ver lossingssamenkomst o.l.v. Lt.-Kol. Rönitz. Ned. Chr. Gemeensehapsbond, Ged. Oude sk Gracht 47. Maandag 8: H v. d. Brink te Blocmendaal en J. Dammuller. te Alkmaar, loi Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10 en 7.30: Samenkomst. Vergadering van Gelovigen, Jansstraat 85. 10.30: Samenkomst pr (Broodbreken) Bijbelcursus Vrijdag 8: A. Ramaker. Gemeente des Heren, Lange Mo- jjlenstraat 22. 10 en 5: Samenkomst. Gemeente Gods, Frans Halsstraat 4. 10 en 7.30: Mr. Do- nohew, Am. Zendeling. De Christengemeen schap, Jansstr. 83. 10.30: Mensenwijdings- dienst. Kerk van Jezus Christus v. d. Heili- 5011 der Laatste Dagen. Ged. Oude Gracht 47. 10.30: en 6: Dienst. Gemeente van Christus, Ged. Oude Gracht 47. 10.30: Eredienst en ireek. Christian Science. Jansstr. 74. 10: Ned. laai. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendingskerk. Wilhelminastraat 21. 10 en 5: "^Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zen- Idingsgcmeentc, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening, Broedergemeente, Parklaan 34. 10.45: Dhr. mi M. L. Fr'ankena. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Oud-Geref. Gemeente, Frans Halsstraat 4. Maandag 7.15: Ds. E. van Dijk. uit den Raag. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Ju- lianakerk. 10: Ds. J. de Jong. 7: Ds. G. Koch, Jeugddienst. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Im- nj manuëlkerk. 10: Ds. C den Engelse, van Westmaas. Kon. Emmaschool, Raafstr. 10: Ds. J- Kroon. Leger des Heils, Ceramstr. 4. 10: Heiligingsdienst. 8: Samenkomst. Leider Kap. G. Knippenberg. Geref. Kerk. Noord-Scho- terkerk, *9" en 10.30: Ds. K. Blom, Mi,ss. pred. Soemba. 5: Ds. J. van Herksen, van Ermelo. Christ. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 4: Ds. J C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. F. R. A. Henkels Kapel Nieuw-Vredenhof. 10.30: Ds. G. C. Schellenberg te Markelo. Chr. Lyceum (ing. v. Merlenstraat)10.45: Ds. H. Bartlema. :w Zondagochtendsamenkomst. In de maand Ut Augustus geen Jeugdkapel. Ned. Prot. Bond, an Postlaan16. 10.30: Ds. G. K. van der Horst, Hv„ Hoogwoud. Doopsgezinde Gemeente, geb. Volksbond 10.30: Da. C. Soutendijk. D.G. Diedikante uit Haarlem Geref. Kerk. Koe- diefslaan. 10: Ds. G. C. Muntingh. van Ber- gentheim. 5: Ds. G. C. Bouman. Camplaan 10: Ds. H. Wierda. van Den Haag. 5: Ds. G C. Muntingh Gcref. Kerk (Art. 31). Heren- Weg 111 9 en 3: Ds. Unger, Lemelerveld. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel, Leeu weriklaan. 10: Ds. J. G. Koningsberger, te Amsterdam. BEN NET? ROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. !W, M. Maas, H? Doop. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Glashouwer, -te Nijverdal. Ned. "Prot. .rBond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. G. West- myse. Hv. Rotterdam. Geref. Kerk, 9, 10,30 en 5: Ds. W. Reeskamp, van Driebergen. Vrije Katholieke Kerk. Popellaan 1. 10.30: Gezon gen H. Mis. OVERVEEN. Ned, Herv. Kerk. 10: Prof. Dr. G. Sevenster, te Leiden. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G Koch. Jeugddienst. 7: Kroon West. Kon. Emmaschool. Raaf- istrant 10: Ds. J Kroon SANTPOORT. Ned. Herv Kerk. 10: Ds P. A Tichelaar. „De Toorts". Duinweg. 10: Ds tot. H lversum Ned. Herv. Kapel 5: Ds. van Duijkeren. Amsterdam. Prov. Ziekenhuis. 2030: Ds. Visser. Christ. Geref. Kerk. 3: Lees- dienst. van de alles-opeisende samenleving tegen de weerloze kleine man. In alle drie ge vallen keert het wapen zich tegen zijn wer pers: de deugd triomfeert op alle fronten. Het zou volkomen onjuist zijn in „Boo merang" alleen maar een thriller met een sensationele rechtszaak als dramatisch hoogtepunt te zien. Want het gaat tenslotte niet om de speculant Harris, die zich uit eigen belang in de progressieve partij heeft gedrongen, of om de verbeten om het recht vechtende Officier van Justitie Harvey bn zelfs niet om Waldron, de onschuldig ver dachte wiens hoofd geëist wordt alleen maar omdat er een slachtoffer ter bevre diging van het publieke rechtsgevoel moet vallen. Deze film van Elia Kazan gebaseerd naar ons met nadruk verzekerd wordt op een werkelijke gebeurtenis in Amerika wil bovenal ons menselijk tekort vaststel len. waar de rechtszekerheid en de sociale rechtvaardigheid in het geding zijn. De regisseur heeft zijn verhaal met een voudige. filmische middelen verteld, zon der enige jacht op uiterlijk effect en daar door des te overtuigender. Het begin met zijn panorama van het Amerikaanse stadie en de sonore stem van de verteller op de achtergrond, toont opvallende verwant schap met dat van Sam Woods „Our Town" eveneens een zedenschildering uit de Nieuwe wereld, maar dan heel wat lief lijker. Zonder dat de toeschouwer er zich van bewust wordt, rijt de beeldeni'eeks zich aaneen tot een onontwijkbare climax, die echter niets gekunstelds heeft, doch logisch voortvloeit uit de voorafgaande handelingen. „Boomerang" toont ons, dat ook de Nieu we wereld worstelt om een nieuwe maat- schappijvorm. In het voorprogramma opnamen van het Lunapark, dat Olympische Spelen heet, door een bezoekster gisteren treffend om schreven met de woorden „Kaak-se-winne" „Het Lied van de Jeugd" (City) Filmwonderkinderen is een artikel dat ons niet zeer na aan het hart ligt. want meestal blijken het, in de Hollywoodse bewerking, niets dan onuitstaanbaar-pedante en vroeg- oude mannetjes en vrouwtjes te zijn, die niets natuurlijks meer behouden hebben. Bobby Breen, die in deze nogal sentimen tele film de rol van 'n weesjongetje met een gouden stem Vèrvult, is op die regel in zo verre een uitzondering dat hij tenminste kind blijft, hetgeen zijn spel een weldadige frisheid en onbevangenheid verleent. Zijn zang, met de falset- en tremolo-trucjes en andere versierseltjes, kunnen wij minder bewonderen. Zomin trouwens als het ver haal dat een aaneenschakeling van geëïkte effecten der driestuivers-romantiek is. De bijrollen, vooral die van de tragi-comische circus-tenor zijn echter in uitstekende han den en dat vergoedt veel in deze overigens niet bijzonder hooggrijpende rolprent. In Rembrandt kan men de gehele week nog genieten van kleurige badschonen en opwindende jazzklanken. van de waternimf en haar luchtige escorte. „Nederlands in zeven lessen" (Lux or). Een Engelse cameraman krijgt opdracht in een week tijds een documentaire film over ons land te maken. Hij kiest een weinig systematische, maar zoveel te meer doel treffende methode: hij gaat de straat op, maakt een praatje met die en gene en volgt de weg die het toeval hem wijst. Zo ontstaat een ongedwongen reeks beel den, die de vreemdeling vaak een rake kijk op Nederlandse toestanden en problemen grafische en volkenkundige spoedcursus werden door de Engelse J. Arthur Rank- organisatie in staat gesteld dit geslaagde nleidooi voor de vaderlandse filmkunst te .louden. Voor een uitgebreide bespreking van dit plezierige geval verwijzen we naar ons blad van 5 Mei.' Laatste feest flits „Arti et Religione" geeft van avond van acht tot negen uur een concert in Den Hout en marcheert daarna met pittige marsen door de stad naar de Grote Markt Prinses Margaret wil jong trouwen Maar de koning wacht liever nog even In Londense society-kringen- wordt de 22-jarige markies van Blandford, zoon en erfgenaam van de hertog van Marlborough en verre verwant van Winston Churchill,, als één van de eerste huwelijkscandidaten genoemd voor prinses Margaret. Deze praatjes circuleren met het oog op het feit. dat prinses Margaret op 21 Augus tus 18 jaar wordt. Prinses Margaret maakt er geen geheim van dat zij jong wil huwen doch de koning wil daar niets van horen. Hij zegt dat zij in iedfer geval moet wach ten tot na de reis naar Australië in het begin van het volgende jaar. Prinses Margaret heeft een groot aantal aanbidders doch de markies van Blandford ziet men. de laatste tijd herhaaldelijk in haar gezelschap. Hij zond haar toen zij onlangs,een stijve nek had die zij had op gelopen bij een danspartij in het Savoy- hotel, iedere dag bloemen. Deze maand is de markies uitgenodigd om enkele dagen met de koninklijke fami lie in Schotland door te brengen en men verwacht dat de koning en de koningin daar nader kennis willen maken met hun toekomstige schoonzoon; Prinses Margaret geniet een vrijheid, zo als prinses Elizabeth, als troonopvolgster nooit genoten heeft. Maar toch is de ko ningin van oordeel dat de kleren van prin ses Margaret te modern zijn voor een prinses vah koninklijke bloede en dat zij meer tijd aan haar boeken moest wijden. Er is menigmaal op Buckinghampalace een familie-ruzietje geweest omdat zij te veel lipstick gebruikte en men er voorts op tegen is dat zij schoenen draagt met te hoge hakken om haar geringe lengte te camoufleren. Prinses Margaret heeft de koning ge vraagd wanneer 'zij niet op jeugdige leef- Beverwijk luidt stadsfeesten in Vanmorgen heeft het Beverwijkse ge meentebestuur de stadsfeesten ter gelegen heid van het 650-jarig bestaan ingeluid met een officiële ontvangst ten stadhuize waarbij onder meerdere de Commissaris der Koningin, baron J. E. de Vos van Steen- wijk aanwezig was. De burgemeester van Beverwijk, mr. H. J. J. Scholtens, sprak in zijn begroetings woord zowel ere- en werkcomité als de ge nodigden toe. Hij prees zich gelukkig dat de jarige stad zich in haar geschiedenis heeft kunnen ontwikkelen van een goed plattelandsplaatsje tot een veelbelovend industriecentrum. De hoop uitsprekend, dat de herdenking zinrijk zal zijn, verklaarde hij de feeste lijkheden voor geopend. De genodigden, onder wie zich diverse burgemeesters van omliggende gemeenten bevonden, gebruikten daarop het noenmaal ten raadhuize. Ms. „Van Riemsdijk" gaat op 18 September naar Indië Het nieuwe KPM-motorschip „Van Riemsdijk", dat de eerste twee jaren in dienst van de Koninklijke Java-China Paketvaart-lijnen gaat varen, zal om streeks 18 September van Rotterdam naar Batavia vertrekken. Op deze reis zal de accommodatie van het 4500 b.r.t. metende vrachtpassagiersschip gebruikt worden ten behoeve van de gezinshereniging. De be handeling werd opgedragen aan de Konin klijke Rotterdamse Lloyd. Interessant werk van Messiaen op het orgel van de Grote Kerk De organist van de St. Plechelmuskerk te Ol- denzaal. Alphons Gaaiman. geeft op Dins dag 10 Augustus in de Grote Kerk van half acht tot half negen 's avonds een concert, i waarin hij na een Concert van Vivaldi frag- j menien ten gehore brengt uit „Les Corps gloricux" van de hedendaagse Franse com- j ponist der religieuze mystiek. Olivier Mes-1 siaen. EXAMENS. Voor de Hoofdakte werden Vrijdag 16 candidaten geëxamineerd. Geslaagd voor het gehele examen: C. L. Rokebrand. Soes- terberg; mej. G. M. Swart, Nederhorst den Berg: mej. B. Kroeskamp, Amsterdam: A. G. van Mier, Amsterdam; J. M. A. Snel. IJmuiden-Oost. Geslaagd voor gedeelte B' J. Sellies, Hoek van Holland; M. van Tol, Amsterdam, mej. E. Kassies, Abbenes; mej. C. Ch. J. Klaas- sen, Amsterdam. Zand mort LEO FULD IN ZANDVOORT. De radio-zanger Leo Fuld-zal Dinsdag 10 Augustus een programma ten gehore bren- - gen van Amerikaanse. Hollandse en Joodse liederen. De begeleiding berust in handen van Leslie Davis. Rlopmpndaat tijd in het huwelijk mag treden haar een eigen huis te geven om wat zij noemt „de stoffige, zakelijke atmosfeer en het offi ciële gedoe" van Buckingham Palace te kunnen ontvluchten. SPORTIEVE POLITIEMANNEN. Leden van de Politie Sportclub „Bloe- mendaal" zullen deze maand deelnemen aan de in Hilversum te houden wedstrij den. Naar de schietwedstrijden, die in September te Velsen door de Ned Politie- Sportbond om het districtskampioenschap georganiseerd zullen worden, zullen ook leden—van deze vereniging afgevaardigd worden. WELKE. DOKTER? Dr. S. B. Drijber zal Zondag 8 Augustus de artsendienst te Bloemendaal waarne- Jeugd toont belangstelling voor kunst Uit het jaarverslag van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs in de gemeente Bloemendaal blijkt, dat leerlingen van ..'t Kopje"' en het Kenne- mer Lyceum in het afgelopen schooljaar een verheugende belangstelling voor de Kunst hebben getoond. Behalve dat op ,,'t Kopje" met succes muziekonderricht werd gegeven, bezocht men tevens met veel animo verschillende concerten. Op het Ken nemer Lyceum werd door leerlingen een litteraire groep opgericht. met «het doel de Nederlandse letterkunde nader te bestuderen. Hepmstede ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden waargenomen door: dr. K. L. Kout, Herenweg 197. tel. 26224: dr. A. L. C. v. Lier, P. Aertzs- laan 6. tel. 29875. Wijkverpleging: Zuster Dudok v. Heel, Jac. de Witstraat 9. tel 1766? Geopende Apotheek: Heemsteedse Apo theek, Binnenweg 98. tel. 28197. Aerdenhout- Apotheek. Zandv. laan 164, tel. 26772. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: P. Schreiber en I. E. Weggelaar; J. A C. Kruyt en H. C. W. van Gruting; C. Boelhouwer en J. van Dijk; E. O. Kappner en H. M. Dielwart; L. Bonucci en A. Lansdorp. GETROUWD: A H. Spruijt en C. J. M. van der Asaonk; A. Bloemendaal en C. M. J. Bijl; C. van Egmond en H. .1 Zieren: J. H. Stom en H. M. van Duin: J. Ilagedoorn en P Zemaityte; J N. van Assema en A. A. Hoeker; G J. van den Broek en A. Wesse- ling; J G. Buijvoets en M. J. Harm; H. Bos dijk en N_ van Keulen. BEVALLEN: M. M van Leeuwen—Wohl- fart, d.; W. F. L. Heijdeman—van Gelderen, d.; H. Elsendoorn—Oerlemans. d. OVERLEDEN- H. Karssen wed. v. P. Kolk, 78 j J van der Meulen. e.v. P. J. van De venter, 44 j.: A. G. van Bakel. 73 j. Te koop: in IJmuiden. tegen vastge stelde prijs. Brieven no. 1422 geeft goede prijzen voor MEUBILAIR Perz. tapijten, oude doeken. kristal, koper en tinwerk. ZIJLSTR 51 - Tel 21670 C.Hulsebosch&Zn Schoonmaakbedrijf- Glazenwasserij Inwendig schoonhouden van gehouwen. Ja, maar van Molendijk's kapsalons SANTPOORTER PLEIN 1 .Haarlem Tel. 19706 Te koop gevraagd: Flink Pakhuis met of zonder bovenwoning. Brieven no. 1414. Notarissen J. de Reede en J Brants Kzn. te Haarlem, len op Donderdag 12 Augus tus 1948 's nam. 2 uur in het Notarishuis te Haarlem a. Bilderdïjkstraat 1, publiek verkopen: 1. Woon- en winkelhuis te Haarlem a. d. Breestraat no. 9. Ontruimd te aanvaarden. 2. Woon- en winkelhuis met garage te Haarlem a. d. Zaanenstraat nrs. 11/13. Verh. winkel- en woon huis f 55 p. m. garage f 10 per maand. Beide inmiddels uit de hand te koop. Bez. Dinsdag en Bonderd. 24 uur. Betaling: perc. 1 vóór 2 Sept. a.s perc. 2 vóór 28 Sept. a.s. Inl. ten kant. van gen. Nots. Ged. Oude Gracht 82. Telel'. 13860. OPENBARE VERKOPING Donderdag 12 Augustus 1948 2 uur n.m. in het Notarishuis Bilderdijkstraat 1 te Haar lem. ten overstaan van de Notarissen B. M Serné en M W. Treurniet: Een herenhuis met tuin en erf aan het Florapark r 4 te Haarlem, groot 13. Are. Verhuurd voor f 30 per week. Betaling vóór of op 23 Sep tember 1948. Bezichtiging Dinsdag In elk bedrijf of werkplaats HAARLEM OPENBARE VERKOPING (ex art. 1223 B.W.) Notaris M. E. A v Oppen te Heemstede, zal Donderdag 12 Aug. 1948. n.m. nA 2 uur in ..Het Notarishuis'' te Haarlem publiek verkopen: Het Woonhuis met schuur, erf en tuin, a. d. Sumatra- straat nr. 4 te Haarlem, groot 1.10 Are. Verh voor f 6 per week Totale lasten f 3550 p. Bez. Dinsd. en Donderd. 24 uur. Aanv. in genot der huur bij bet. koopp. vóór of op 23 Sept. 1948. Inl. ten kant. nots. vnd.. Herenweg Heemstede. Telef. 27727. komen wel eens onge vallen voor. Zorg dat Uw verbandkist in orde is. Dit is niet alleen een wettelijke, doch tevens een morele verplichting tegenover Uw personeel. MATHOT levert alles op dit gebied, terwijl U te vens waardevolle advie zen ontvangt rfoutsiraat Tel, 11990 Houthem bij Valkenburg Pens. ME VIS. pr. ligg. ih het Geuldal. Goede keuken en bediening. Vr. pr. 'Tel. 2154 K 4406. Inl. bij gen. Notarissen. N.wi Gracht 84 te Haarlem. neem een Leidsevaart 362 ZANDVOORT. OPENBARE VERKOPING Notaris M. E. A. v. Oppen te Heemstede, zal Donderdag 12 Aug. 1948. v.m. na 2 uur ir ..Het Notarishuis" te Haar lem, publ. verkopen: 1. Hel woonhnis a. d. Oostcr Parkstr. nr. 52. groot 1.1 Are. Huuropbrengst totaal f 42.50 p mnd. Totale las ten f 96.10 per j. 2. Het woonhuis a. d. Ooster Parkstraat nr. 54, groot 1.83 Are. Huuropbrengst totaal f 39 per mnd. Totale lasten f 96.10 per jaar. 3. Het woonhuis a. d. Konin ginneweg nr. 32 (met eeuwigdurend erfp. van de grond) groot 2.95 Are. Huuropbrengst f 46 p. m. Totale lasten f 123.79 Erfp. canon f 80 p. j. Combinatie van de percelen 1 en 2. Aanv. in genot der huur, bij betaling, vóór of op 23 Sep tember 1948. Bez. Dinsd. en Donderd. 24 uur. Nadere inl. ten kantore notaris vnd.. Herenweg 143, te Heemstede, tel. 27727. Veilinghouders sinds 1909 NIEUWE GRACHT 74 Aangekondigde Donderdag 12 Augustus van eep 2e gedeelte In boedel wegens sterfgeval, bevattende o.a. kapitaal \1jfdelig Meissner Pendu- Icstel (hoogte pendule 1.10 M.) Serie van 5 konings blauwe Sèvres Vazen, waarvan middenvaas hoog 1.25 M. Verder divers an tiek Porselein, Tin- en ko perwerk, Staartklok, Hall klok. Trumeaux. bronzen Groep. Deventer Tapijten, antieke Kasten, enz. enz Voorts: Slaapkamer- en Eetkamer-ameublement Piano, divers afzonderliik Meubilair en verder het geen meer ten verkoop aangeboden. Te bezichti gen Woensdag van 10-3 u. FEESTWEEK van 7 lot en met 15 Augustus Tentoonstellingen en Lunapark (doorlopend); Muziekfestival (8 Augustus); Wielrennen (9 Augustus); Y Historische optocht o l.v. Herman Moerkerk (10 Augustus 2 u.); Openluchtspel „Midzomernachtdroom" (8. 10. 14. 15 Augustus); Jeugddag en Gymnastiek (11 Augustus); Harddraverij en Vuurwerk (12 Augustus); Volks- en Kinderspelen (13 Augustus); Sportdag (14 Augustus), Concerten (15 Augustus); Illuminatie, Stadsversiering. OPENBARE VERKOPING Notaris Mr. M. R Krans te Haarjem is voornemens op Donderdag 12 Augustus 1948 te 14 uur in 't Notarishuis te Haarlem in publieke veiling te brengen: Winkelhuis met afz. bo venwoning en pakhuis te Haarlem, Gen. Bothastr. 129-131. gr. 73 c.A. Verhuurd: winkel voor f 6 p. w. bovenw. voor f 4.25 p. w. en pakhuis (no. 129' voor f 3.25 p. w. alles bij vooruitbetaling. Grondbel. f 45.40: Straatl. en Pree. f 23.51 p j. 2. Huis en erf te Haarlem, Gen. Bothastr. 127, gr. 85 c.A, Verhuurd voor f 5.50 p. w. bij vooruitbet. Grondbel. f 19.66; Straatl. en Pree. f 8.08 p. j Huis en erf te Haarlem. Gen. de Wetstr. 46. gr. 76 c.A. Verhuurd voor f 5 p w. bij vooruitbetaling. Grondbel f 19.68: Straatl. en Pree. f 7.45 p j Huis en erf tc Haarlem, Reitzstraat 9. gr. 74 c.A. Verhuurd voor f 6.25 p. w. bij vooruitbetaling. Grondbel. f 26.42; Straatl en Pree f 9.58 p. j. Woonhuis, erf. voor- en achtertuin. te Haarlem, Riouwstr. 29, gr. 1.27 Are. Thans in gebruik tegen een vergoeding van f 6.25 p. w. bij vooruitbetaling. Grondbel. f 32.92; Straatl en Pree. f 13 p. j Aanv. onder gestandd. lopen de huur, bij bet. voor of op 23 Sept, 1948. Bez. Dinsdag en -Donderd. v 24 uur. Inl. ten kantore van de Not Eedenstraat 20. Tel. 15383 VA CANTIEREGELING Aan het publiek wordt bekend gemaakt, dat van 15—21 AUGUSTUS EN VAN 29 AUGUSTUS—4 SEPTEMBER GEEN MELK AAN HUIS WORDT BEZORGD Er is in bovengenoemde weken uitsluitend losse melk en flesjes yoghurt verkrijg baar bij diverse melkwmkels en standplaatsen van 82 uur en Zaterdags 84 uur. Verkoop alleen tegen contante betaling. Vraagt üw melkhandelaar omtrent standplaatsen enz. Wij verzoeken beleefd het publiek aan deze regeling zijn medewerking te willen verlenen. Verplichte Samenwoning? Doe voor die tijd zelf uw keuze. Ambten.fam m 2 vol. wassen kind. zoekt WOON RUIMTE en zal gaarne be richt ontv v. vertr. overleg. Ook gen. huur m. meubilair over te nemen, direct of later of huis te kopen wat binnen enkele maanden door hem bewoond kan wojden. Brie ven no. 1405. '.HQ&.BCIgftfN ckVrtef JACOBIJNESTRAAT 3, Haarlem. FOTOTOESTEL Praktiflex kleinbeeldcamcra, lens F 2,8 bill, ter overname evt. in ruil voor 6 x 9, 6 x 6 of smalfilminstallatie. Brie ven lett. E. I. K. Nijgh en v Ditmar, Parkstr. 27 den Haag ZIJN LEVENSGEVAARLIJK Door electrische stroom gedood AMSTERDAM. 2 Aug Vanavond om zes uur is in een douchecel van een woning in de Kinderdijkstraat hei '.ijk gevonden van een dertigjarige vrouw Tijdens werkzaam heden met een stofzuiger moet zij getroffen zijn door de electrische stroom en op slag zijn gAlood WIJ REPAREREN ZE ONDER GARANTIE Spaarne 3, Tel. 17696.16990, Gen. Cronjéstr. 43 Kruidbergerweg 51, Santpoort Een wonder van vernuft en techniek is de nieuwe Ruim, licht en zuinig Benzineverbruik 1 op 15 km. Uif voorraad leverbaar Prijs 3475.— Haarlem Mr. Cornelisstraat 52-58 Telefoon 16270 Dealer: Packard - Nash - Rover - Tatra - Minor - International. Nieuwe Raamstraat 4-12 Haarlem telefoon 11423 Gonnetstraat 30 Tel. 13658; b.g.g. 17638 Gebouw CULTURA Jansstr. 83 Zalen voor repetities, clubs enz. Goede consumpties. Verlof A. - Tel. 08 Notaris W. H. van Arkel. te Haarlem, zal op Donderdag 12 Augustus 1948, 's nam. 2 uur i. h. Notarishuis a, d Bil derdijkstraat 1 te Haarlem publiek verkopen: 1. Het huis en erf a. d Van Marumslraat 52 te Haar lem. groot 0.65 Are. Verhuurd f .4.25 p. week. Grondbel. f 19.75; straat bel. f 6.20. 2. Het huis en erf a. d. As- sendelverstraat 58 te Haar lem, groot 1.09 Are. Verhuurd f 6 per week. Grondbel.'f 19 74; straat bel. f 11.20. Aanvaarding na bel koop-Tr «"".boden in hel eedeelte van Haarlem lommen vóór of op 23 sept WINKELHUIS mei daarin gevestigde JA NS WEG 12 HAAK! EM TELEFOON 11828. 18626 CENTRALE VERWARMING Aanies en onderhoud ollestooklnrlchtlnged. SANITAIR Leverlne en onderhoud. GAS- EN WATERLEIDING!" WERKEN Aanleg en onde- koopt goede boeken op elk gebied KRUISWEG 38, HAARLEM TELEFOON 18968 Te koop gevraagd PORSELEIN EETSERVIES liefst 12 pers. Tel. 55.29 78 Den Haag of brieven onder no. 1418 bureau van dit bjad. AMERICA Een geheel j Overzetting'! STUYVES BINNEN' dceLucnd&i&r. I 1948. Bezicht. DinscL-Dond. 2-4 uur l Inlichtingen bij de Notaris Jansweg 52, te Haarlem, Sigarenzaak. Woonruimte na ruiling mede beschikbaar. Brieven aan D. L. M. Smit, Kruisstraat 9 te Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1948 | | pagina 3